Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.12.2018

voronka_deneg1; Nejbohatší lidé světa za rok přišli o 511 miliard dolarů, píše Bloomberg. Do seznamu 500 nejbohatších lidí světa patří 173 miliardářů z USA s celkovým majetkem 1,9 bilionu dolarů.

2; V USA na pátý pokus odpálili raketu Falcon 9. Několikrát byl start odložen kvůli technickým poruchám a špatnému počasí.

3; Přítomnost USA v Sýrii byla porušením mezinárodního práva, píše Washington Post. Přítomnost americké armády na území nebyla schválena Kongresem ani OSN, a ani afghánská operace nedosáhla svých cílů.

4; Gorbačov se rozhodl na dálku poučit Putina. Do polemiky s Vladimirem Putinem se pustil bývalý nejvyšší představitel SSSR Michail Gorbačov. Jde především o Gorbačovův podpis dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu, která poškodila obranyschopnost země.

5; Ruští vědci nalezli způsob jak léčit světlem všechny druhy rakoviny. Specialisté z Národní výzkumné technologické univerzity „MISiS“ nalezli způsob léčení onkologických onemocnění pomocí fotodynamické terapie.

6; Ukrajina „úspěšně“ utíká od Moskvy. Legendární výkřik „pryč od Moskvy“ ostře kontrastuje s růstem obratu zboží a služeb mezi Ruskou federací a Ukrajinou o 22%.

7; Vůbec ne zbytečná slova: Ukrajinské provokace naštěstí selhávají. Zprávy z Donbasu udržují nadále v napětí všechny, kdo toto téma sleduje a fandí Lidovým republikám Donbasu.

8; Nedávné sociologické průzkumy centra Levada ukazují, že dvěma třetinám občanů Ruské federace se stýská po Sovětském svazu.

9; Donbas je mimo jiné i domovinou ruského filmu. Doněcký kraj dal Rusku i Sovětskému svazu plejádu známých filmových tvůrců, kteří budovali slávu ruského filmu. Narodil se zde například Alexandr Chanžonkov, který natočil „Obranu Sevastopolu“.

10; Ukrajina: Jsme svědky prvních výstřelů církevní války. Zatím jsou to výstřely spíše obrazné – ve skutečnosti mezi Konstantinopolským a Moskevským patriarchátem. Formálně byla válka vyhlášena už 15. října, když Synoda ruské pravoslavné církve schválila rozhodnutí odmítnout eucharistický kontakt s Konstantinopolem (možnost společné bohoslužby s kleriky různých pravoslavných církví).

11; Situace v Sýrii se nažhavuje. „Tygři“ se stahují k frontě, lid povstává proti okupaci. Turecko nikdy neskrývalo své choutky ohledně severních teritorií Sýrie.

12; Unikátní ruské technologie. Černá skříňka pro kosmickou „Federaci“. Systém zajistí registraci a uchování technických informací.

13; Novoroční lhaní a nestydatí zloději. Spojené státy přešly k otevřené konfrontaci s Ruskem, myslí si Konstantin Dušenov. Američané uvažují následovně: Pokud nejsme schopni vyhrát podle existujících pravidel, změňme je. Jsme přece vyvolený národ a dokážeme svým odpůrcům vnutit nová pravidla, která pro nás budou výhodná.

14; Ve Velké Británii zveřejnili podle zářného příkladu Mirotvorce seznam novinářů Sputnik UK. Sputnik je médium vysílající pro zahraničí, které má své pobočky v řadě zemí Západu a Asie.

15; Americký National Interest potvrzuje titul „agenta ruského vlivu“. Tento americký list zpravidla chválí ruské zbraně a nyní hájí před útoky Tu-160.

16; Na „Modré ruce“ (pomník ve tvaru velké lidské ruky stojící na podstavci někdejší Leninovy sochy zvaný někdy též „Ruka Kremlu“) se objevil hákový kříž. A pak že na Ukrajině nejsou nacisté… Ale na druhou stranu je možné, že někomu připomíná ruku zdviženou k nacistickému pozdravu…

17; Theresa May poděkovala armádě za „odvrácení ruské invaze na moři“. Nyní je možné uspořádat i přehlídku královské flotily – po takovém velikém „vítězství“…

18; „Potřebujeme celou Ukrajinu“. Co se skrývá za těmito slovy znějícími často v ruských médiích i politických kruzích? Tento slogan lze vykládat jako podporu územní celistvosti Ukrajiny (bez Krymu), ale také jako touhu Ruska zmocnit se i zbytku Ukrajiny… Ve skutečnosti ani jedno z toho: Jde o vysvětlení, proč Rusko dosud oficiálně neuznalo Republiky Donbasu. Rusko považuje Donbas za jediného právoplatného nástupce Janukovičovy Ukrajiny, ke kterému se po svržení (nutně dočasného) Porošenkova pučistického režimu opět připojí i zbytek Ukrajiny.

19; Investoři vyvedli z Ruska v roce 2018 jednu miliardu dolarů. Zahraniční investoři vyvedli v končícím roce z ruských akciových fondů rekordní objem financí.

20; Ukrajinští vojáci zničili penzion na hranici s Krymem. Ředitele zlikvidované rekreační základny uvedli do „válečného stavu“.

21; Od Ukrajiny byly „odříznuty „jižní regiony“. Byla zveřejněna mapa, na které je vidět, že jižním částem Ukrajiny chybí jakékoli ukrajinsky znějící názvy. Je to proto, že ve skutečnosti nikdy ukrajinskými nebyly. Autor mapy to řeší tím, že názvy neuvádí vůbec. Přece tam nemůže napsat „Novorusko“…

22; Ukrajinizace Velké Británie. Proč Londýn začal fungovat podle majdanovských postupů? Ve Spojeném království se inspirovali projektem Mirotvorec. Co vlastně znamená zkratka UK? Ukrajinu nebo Spojené království? Možná to za chvíli bude jedno…

23; Opakování krize z roku 2008. Dow Jones a Nasdaq se propadly o 7-8%. K poklesu došlo v souvislosti s pozastavením činnosti americké vlády a také kvůli nejnovějším údajům o HDP, které se ukázaly být horšími, než se očekávalo.

24; Rusové v průzkumu určili nejdůležitější události roku 2018. Výstavba Krymského mostu, Důchodová reforma, Prezidentské volby. Na dalších místech se umístily Fotbalové mistrovství světa, Požár v obchodním centru „Zimňaja Višňa“ v Kemerovu, Střelba v Kerčské polytechnické internátní škole. Nad 20% odpovědí se objevují ještě Události v Sýrii a na Ukrajině, zvláště smrt Alexandra Zacharčenka.

25; Na Kubani vykolejil dnes dopoledne vlak. Tři zranění museli být ošetřeni se zlomeninami, jedna žena dostala srdeční záchvat.

26; Milion ukrajinských gastarbeiterů je připraveno utéct z Polska do Německa. Schválený německý zákon o imigraci počítá se zrušením přednosti pro občany Německa a dalších zemí EU při hledání práce.

27; „Autofekálie“ se zadrhla. Pravoslavná obec Ukrajinské pravoslavné církve v Těrnopolské oblasti odmítla přejít do nové „církve“. A z vítězství se stala porážka…

28; Na letišti v Kyjevě se skácel novoroční strom. Je to symbolické: Držkou na asfalt – jako mnoho Ukrajinců, žertují uživatelé internetu.

29; Na Ukrajině u Těrnopolu uvízl vlak v polích. Cestující už o podobných situacích ve své zemi vědí své: Bylo slyšet, jak maminka říká svému dítěti: Nesněz si všechny chlebíčky najednou – čert ví, jak dlouho tu budeme stát.

30; Odstupující šéf Pentagonu podepsal rozkaz o odchodu vojsk USA ze Sýrie. Připomeňme, že Mattis byl odpůrcem tohoto Trumpova rozhodnutí a právě z tohoto důvodu odchází ze své funkce.

31; Ve Švédsku byla zahájena výstavba „Severního proudu – 2“. Plavidlo „Solitaire“ zahájilo pokládku potrubí, které bylo předtím dodáno do přístavu Karlshamn.

32; Tříletý chlapec se dokázal vrátit z tajgy při teplotě -35°C. V Chabarovském kraji otec s dítětem na sněžném skútru odjeli do lesa, ale otec při nehodě zahynul.

33; Kaddáfího syn žádá Putina o pomoc, píše Bloomberg. Syn svrženého a krutě zavražděného libyjského prezidenta Muammara Kaddáfího žádá Rusko o politickou podporu.

34; Generální tajemník OBSE označil Doněckou a Luganskou republiku za republiky. „Patrioti“ na Ukrajině zuří.

35; Gigantický meteorit spadl na Dálném Východě, píší média. Při dopadu srazil vrchol sopečného kopce a zřícená skála ucpala koryto řeky Bureja.

36; Válka mezi Ruskem a USA by se stala katastrofou pro lidstvo, řekl Sergej Lavrov v interview. Ruský ministr zahraničí promluvil o situaci ve světové politice, vztazích s USA a nadcházejících volbách prezidenta na Ukrajině.

37; Ruští kosmonauti Oleg Artěmjev a Sergej Prokofjev svědčili v případu díry v plášti Sojuzu.

38; Generální tajemník OBSE považuje vytvoření rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“ za provokaci. Vysoce postavený evropský úředník se evidentně rozhodl dát ukrajinským „patriotům“ ránu z milosti.

39; Blahopřejeme Marii Zacharovové k jejím dnešním narozeninám. Přejeme oblíbené mluvčí ruského ministerstva zahraničí pevné nervy a profesní úspěchy.

40; Málem ho umlátili. Byl surově zbit poslanec za Ljaškovu stranu. Kostěnko byl hospitalizován v dněpropetrovské Menčikovově klinické nemocnici.

41; Nemoci a dezerce kosí řady vojáků ukrajinské armády. Ve strachu o svůj život se řadoví vojáci ukrajinské armády jakýmkoli způsobem snaží utéct ze zóny konfliktu.

42; Na ruský novoroční strom v Bulharsku pověsili řetěz tvoření žlutomodrými lodičkami a parníčky. Policie označila akci za nezákonnou a její účastníky rozehnala.

43; V Dněpropetrovské oblasti hodili do banky granát. V Pavlogradě v Dněprotpetrovské oblasti zadržela policie muže, který hodil granát do prostor banky.

44; Na ministerstvu pro hospodářský rozvoj prohlásili, že začátek roku 2019 bude pro ruskou ekonomiku složitý. Sejde se několik faktorů, jako složitá politická situace ve světě, volatilita na surovinových trzích, propad poptávky po ruském zboží za hranicemi mimo jiné kvůli nižšímu tempu růstu světové ekonomiky.

45; Šojgu: Ruská armáda je jedničkou na světě ohledně podílu moderních zbraní ve výzbroji. Ruská armáda v roce 2018 dosáhla bezprecedentní úrovně vybavenosti nejmodernějšími typy zbraní.

46; V Moskvě umrzl známý vědec uznávaný šachista Eduard Dubov. Lékaři marně bojovali o jeho život. Osmdesátiletý vědec se opil a umrzl na ulici.

47; V USA označili Donalda Trumpa za národní hrozbu. Trump podniká pro podkopání americké národní bezpečnosti víc než kterýkoli zahraniční protivník.

48; Podnikatelská sféra v Rusku představila seznam megaprojektů za biliony rublů. Podnikatelé během setkání u prvního místopředsedy vlády Antona Siluanova představili investiční projekty za 15,3 bilionu rublů.

49; Ruské ministerstvo zahraničí: Kyjev už ani neskrývá své agresivní úmysly. K válce může dojít v nejbližších dnech. Moskva nevyloučuje, že v nejbližších dnech ukrajinská armáda může přejít do plnohodnotného útoku v Donbasu.

50; V Radě federace informovali o „ukrajinizaci“ Velké Británie. Hysterické výkřiky o ohrožení ze strany Ruska se z Ukrajiny rozšířily do další země – Velké Británie. Premiérka Theresa May poděkovala vojákům za ochranu země před „ruskou invazí“.

51; Nákup protiraketových komplexů Patriot od USA nenaruší dohodu ohledně S-400, prohlásili v Ankaře. Státní department schválil možnou dohodu s Tureckem o prodeji systémů protiraketové obrany Patriot.

52; Policie Doněcké republiky zadržela vraha, který rozčtvrtil mrtvolu ženy. Pachateli hrozí až 15 let vězení.

53; Trump informoval o „jediném problému“ americké ekonomiky. Prezident USA Donald Trump označil Federální rezervní systém země (Fed) za jediný problém amerického hospodářství.

54; Bez smlouvy o přátelství už nedokážeme, že Krym je ukrajinský, říká bývalý šéf zahraniční rozvědky Ukrajiny. Po ukončení planosti smlouvy už nebude existovat žádný dokument, který svědčil o tom, že Krym je ukrajinský.

55; Rusko nepovažuje Bělorusko za bratrskou zemi, říká Lukašenko. Když mluvil o nadcházející cestě do Moskvy, řekl Lukašenko, že rozhovory nebudou jednoduché.

56; Americké ministerstvo financí nedokázalo ochránit burzy před propadem. Poslední den obchodování před Vánoci došlo k novému propadu akciových indexů Spojených států.

57; Řeky hořící lávy: Probudil se největší vulkán v Evropě. Kvůli erupci Etny bylo nutné zastavit provoz na letišti ve městě Catania.

58; Chudák Trump čeká na návrat demokratů. Doteď se říkalo, že činnost americké vlády byla pozastavena.

59; Bojovníci armády Doněcké republiky jsou připraveni na útok nepřítele. Obrněná technika může být do patnácti minut na frontě.

60; Siluanov promluvil o velkých výhradách ke statistikám Rosstatu ohledně příjmů obyvatelstva. Rosstat údajně špatně počítá ukazatel reálných příjmů obyvatelstva.

61; Bývalý ukrajinský ministr obrany navrhuje, aby během válečného stavu byli odzbrojeni bývalí vojáci a další bandité. Podle informací vojenského prokurátora Anatolije Matiose policie za posledního 4,5 roku zabavila kolem 8.600 kusů nezaregistrovaných střelných zbraní a také granátomety, reaktivní systémy a granáty.

62; Marija Zacharova: Ukrajina má v úmyslu použít proti Doněcké a Luganské republice zbraně hromadného ničení. Zacharova zdůraznila, že každý den přicházejí nové informace o zesilující aktivitě ukrajinské armády na linii dotyku, zvláště v okolí Gorlovky a Mariupolu.

63; Bylo vyrobeno nové letadlo Il-76 MD-90. Jde o třetí letadlo postavené na základě smlouvy s ministerstvem obrany Ruské federace z října 2012 na výrobu 39 kusů Il-76 MD-90A a o druhé, které vzlétlo do vzduchu v roce 2018.

64; Poláci vyprávěli, jaký vztah mají k ukrajinským uklízečkám a pomocným dělníkům. Jsou rádi, že zastanou práce, o které Poláci nestojí, a zdůrazňují, že nepovažují Ukrajince za problém.

65; Ukrajinský generál Nikolaj Malomuž zjistil, že vypovězení Velké smlouvy o přátelství a spolupráci s Ruskem je totéž jako vzdát se Krymu.

66; Šojgu: Ruská vojenská infrastruktura v Arktidě nemá ve světě obdoby. Takovými zařízeními nedisponuje žádná jiná armáda světa.

67; Černohorský prezident chce také svoji vlastní církev. Role Srbské pravoslavné církve je prý v Černé Hoře mimořádně destruktivní.

68; Ozbrojenec Pravého sektoru, který bojoval v Donbasu, byl odsouzen k nepodmíněnému trestu. Rozsudek ještě nevstoupil v platnost, protože Bacholdin nepřiznal vinu a hodlá rozsudek napadnout u Moskevského městského soudu.

69; Mezinárodní skandál: Lotyš rypadlem sebral zeminu Estonsku. Estonská policie se chystá případ prověřit.

70; V Chersonské oblasti sjela do bažiny plošina s vojenskou technikou ukrajinské armády. Kvůli neexistenci kvalitní silnice na tomto místě už několik let padají kamiony do místní nádrže.

71; Bývalá poslankyně Nejvyšší rady Jelena Bondarenko prohlásila, že do vedení Pravoslavné církve Ukrajiny se dostali stejní podvodníci jako Porošenko. Kyjevský lžipatriarcha pracoval pro KGB a nový šéf rozkolnické církve Jepifanij běhá s hlášeními na velvyslanectví USA.

72; Služby ukrajinských vlaků: Bez elektřiny, s děravou střechou, kterou za deště protéká voda a s opilým průvodčím. Tak vypadal například vagón č. 10 vlaku 039K mezi Oděsou a Konstantinovkou.

73; V Bruselu neznámý pachatel střílel ze samopalu do výkladní skříně restaurace.

74; V ukrajinském vlaku Kyjev – Rachov spadlo na ženu lehátko s ležícím pasažérem. Žena utrpěla těžká zranění.

75; Jsou přepracovaní. Více než polovina poslanců Nejvyšší rady odešla na dovolenou a vypustila 50% hlasování. Jen v prosinci se konalo 12 plenárních zasedání, na kterých proběhlo 335 hlasování.

76; Generální štáb Ukrajiny přiznal odměny generálům ukrajinské armády ve výši dvou milionů hřiven na úkor platů řadových vojáků.

77; V předvečer Vánoc proletí kolem Země „Betlémská hvězda“. Dnes, 24. prosince v bezprostřední blízkosti Země proletí asteroid 2018 XN5, který podle médií je podobný tomu, jak bývá zobrazována Betlémská hvězda.

78; Ruské ministerstvo telekomunikací nepovažuje růst tarifů na mobilní spojení za globální trend. Noskov prohlásil, že se ministerstvo bude situací zabývat.

79; Umí tři jazyky a hraje na klavír. Prezident Turkménie Gurbanguly Berdymuchamedov zahrál vlastní novoroční píseň.

80; Volker prohlásil, že je ochoten navštívit Moskvu jen v případě propuštění námořníků zadržených v Kerčském průlivu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
22 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.12.2018

  1. niSas napsal:

    Něco k vánocům, přání. Chápu čučmo, že nemáš o čem psát, páč si vyhořelý. Ale gdybys začal rozvíjet našu potřebu střediskovou, o soběstačnosti, o naší hrdosti, o našich synech a dcerách od naší!!! mámy, mohla by se ti paměť navrátit a třeba bys aji začal myslet o tem, co a jak udělat aby nás už nigdy žádnej mordechuj neojebal, že by už nigdy nebylo řečí vo tem, že něgdo nemá gde bydlet, že už by přestaly ty kecy, že s jakou vstal ráno vrchnost pán z postele. No až na to přindeš a přestaneš počítat bitkojny na kraví hoře, uleví se ti. Dyk se na sebe podívej. Podíl na vlastní zemi nemáš žádnej, podíl na rozpočtu taky nemáš a syny a dcery asi taky nemáš. takže nemáš nic, jako spousta dalších našich okradených bezzemků gde ti pokvete pšenka zadarmo..Totálně nic nemáš jako spousta jiných, tak už bys měl začít o tem vážně uvažovat, páč církevní nalejvárny polívek a přistýlky vedle chlívů už sou na sto let vobsazený. Dyk si přece normální Čech, kua, tak zapni bednu a neser!!! Heh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!