Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.12.2018

th22-russia_putin1; Putin podepsal zákon o zvýšení minimální mzdy. Podle nového zákona budou mít regiony právo si stanovit vyšší minimální mzdu.

2; Doktorka „Smrt“ (ukrajinská ministryně zdravotnictví Uljana Suprun) informovala, že neškodí lidskému zdraví podívat se bez ochrany zraku na svařovací proces. Strach z poškození nebo dokonce ztráty zraku je přehnaný.

3; Čistá partyzánština. Jakým potenciálem mohou disponovat ukrajinská „kybernetická vojska“? Kyjev může organizovat provokace v kybernetickém prostoru.

4; Pozdrav Ceaușescovi. Na datum západních vánoc připadá smutné výročí zastřelení vládce Rumunska Nicolae Ceaușesca a jeho manželky Eleny. Žádnému jinému prezidentovi východoevropské země se nic podobného nepřihodilo. Historici se ptají proč. Rumunsko a Jugoslávie prováděly relativně nezávislou politiku na Moskvě, přestože v nich rovněž vládly komunistické strany. Této nezávislosti se bál i Západ, který si v tu chvíli podmaňoval Východ Evropy jako své budoucí kolonie.

5; Porošenka dějiny jednoznačně odsoudí, říká kněz Dmitrij Smirnov. Situace na Ukrajině s církevním rozkolem a vytvořením pseudocírkevní struktury není v historii pravoslavné církve ničím novým. Rozkoly probíhají zpravidla za pomoci státní moci.

6; Ve Skotsku odhalili hnízdo ruské propagandy podle ukrajinské metodiky. List The Times informoval o nové iniciativě v britské politice konfiskovat majetek Rusů žijících ve Skotsku a účastnících se informační války s cílem destabilizace Velké Británie.

7; Složitá situace v Sýrii. Co se změní po odchodu amerických vojsk? Vojenský dopisovatel Oleg Blochin upozorňuje, že ve skutečnosti zatím nikdo nikam neodchází, a pokud Američané skutečně odejdou, prostě jen předají velení a řízení svým soukromým armádám nebo Turkům, což je pravděpodobnější. Pro samotné Syřany se tedy nezmění vůbec nic.

8; Musíme být připraveni na útok ze strany kyjevského režimu. Zástupci 13 tisíc dobrovolníků Donbasu se sešli na Krymu.

9; Ukrajina: Pro starce tu není místo. Starší lidé jsou pro nacionalisty a „reformátory“ nepřáteli. Proto velmi často útočí na zbytky jejich výhod, jako například jízdné v hromadné dopravě zdarma.

10; USA rozmisťují vysoce přesné zbraně u ruských hranic, hlásí hlavní velitel ruské vojenské námořní flotily. Admirál Vladimir Koroljov poznamenal, že k dnešnímu dni vojenskou námořní přítomnost představuje zhruba stovka válečných plavidel různých tříd, což stačí na eliminaci hrozby z moře.

11; Ruské ministerstvo obrany ukázalo záběry z bojových střeleb protivzdušného raketového komplexu Tor. Dnes, 26. prosince jednotky vojskové protivzdušné obrany ruských ozbrojených sil slaví 103. výročí svého vzniku.

12; Izraelský vojenský instruktor označil ukrajinské ozbrojené síly za debily, idioty a hlupáky. Izraelec trénující ozbrojence ukrajinských ozbrojených sil náhle prozřel a spatřil na Ukrajině neonacisty.

13; Švédka o Rusku. Jsem v šoku a stydím se za svou zemi. Nejlepší očkování proti antiruské propagandě je návštěva pohostinného Ruska. Švédská novinářka obzvláště ocenila pokrok za posledních dvacet let a srdečnost Rusů, která se za tu dobu naopak vůbec nezměnila.

14; Slaboši v armádě. Američané bijí na poplach kvůli fyzické přípravě svých vojáků. Celkový pokles úrovně fyzické přípravy mezi mládeží vyvolává v armádě obavy.

15; Japonsko vystupuje z mezinárodní organizace, aby mohlo beztrestně zabíjet velryby.

16; Na Ukrajině uvízly v zajetí sněhu stovky automobilů. Technika na odklízení sněhu se k místům mimořádné situace nedokázala dostat.

17; Rusové aktivně skupují nemovitosti v zahraničí. Rusové v posledních letech začali aktivně kupovat zahraniční nemovitosti.

18; Na Ukrajině vypršel válečný stav. Porošenko se neodvážil jej prodloužit.

19; V Rusku je vyvíjen nový komplex řízených raketových zbraní. Raketový komplex Bulat bude montován na bojové modely progresivní obrněné techniky.

20; V Rusku pochopili, že v Donbasu žije ruský národ, říká Sergej Bugajev. Známý ruský umělec, muzikant a herec vysvětluje, proč je mu téma Donbasu blízké.

21; Mobilní internet kvůli zákonu poslankyně Jarovové v roce 2019 podraží. Kvůli růstu DPH a nákladů operátorů vznikajících kvůli tomuto (v podstatě protiteroristickému) zákonu poroste v příštím roce cena komunikačních služeb.

22; Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin navrhl Putinovi, aby provedl hodnocení ustanovení Ústavy. Připomeňme, že počátkem října se pro konkrétní změny v Ústavě vyslovil i šéf Ústavního soudu Valerij Zorkin.

23; „Putin má nový cíl“. Generální prokurátor Ukrajiny se vyjádřil k „třetí vlně okupace“. Za první dvě vlny označil „anexi Krymu“ a „rozpoutání války v Donbasu“. Součástí „třetí vlny“ prý měl být i útok na ukrajinská plavidla v Kerčském průlivu.

24; „Služebník lidu“ jde do politiky. Zelenskij škádlí kyjevskou moc. Jsme si s Vakarčukem podobní, a tak do to ho půjdeme, říká ukrajinský komik a herec, kterého mnoho voličů zcela vážně chce vidět v prezidentské funkci.

25; Bouře potopila jedno plavidlo v Kerči. Byly podniknuty nezbytné akce, aby se předešlo poškození životního prostředí v důsledku události.

26; Německo nepřipustí rozmístění jaderných raket v Evropě, říká německý ministr zahraničí. Logika závodů ve zbrojení, která vznikla během studené války, nepomůže k nalezení odpovědí na otázky současnosti, zdůraznil Haiko Maas.

27; Za jediný rok podražila souprava na boršč na dvouapůlnásobek. Za deset měsíců roku 2018 na Ukrajině významně podražilo prakticky veškeré spotřební zboží.

28; V Kremlu informovali o propletenci rozporů ve vztazích s Běloruskem. Ve vztazích Ruska a Běloruska se objeví po Novém roce určité rozdíly, připomněli v Moskvě.

29; Ve Velké Británii se zalekli „Putinova mrazivého pozdravu“. V Daily Mail si prostudovali armádní kalendář na rok 2019 vydaný ruským ministerstvem obrany obsahující „medvědy“, „krokodýly“ a „sněženky“ – a začali panikařit.

30; Paradoxy bytí: Kyjev ponechal skutečnou Ukrajinskou církev pouze na Krymu a v Donbasu. Zákon, který přikazuje kanonické Ukrajinské pravoslavné církvi přejmenovat se na „Ruskou pravoslavnou církev“, není doceněn dokonce ani vlastními autory.

31; Druhý pokus Ukrajiny prodat loď Nord ukradenou Rusku skončil opět neúspěchem. Za ukradené plavidlo požadovali piráti z Kyjeva tentokrát kolem 1,47 milionu hřiven.

32; Porošenko definitivně zrušil válečný stav. Moje rozhodnutí je založeno na analýze stávající bezpečnostní situace, říká prezident Ukrajiny. Nejspíš tedy už zvítězil nad Ruskem…

33; V příštím roce je prognózovaná inflace v Rusku kolem 5%. Index spotřebních cen ke konci roku 2019 se bude pohybovat v pásmu 5,0 až 5,5%.

34; Putinovi ukázali úspěšný start hypersonické zbraně Avangard. První pluk komplexů s blokem Avangard začne sloužit už v roce 2019.

35; V armádě Doněcké republiky komentovali obvinění z ostřelování obce Južnoje. Velení ukrajinských okupačních sil zavaluje informační prostředí vylhanými obviněními na adresu Národní policie Doněcké republiky.

36; V listu Times zjistili, že ukrajinští ozbrojenci absolvovali výcvik u Islámského státu. Korespondent vlivného britského listu mluvil s čečenskými ozbrojenci, kteří bojovali na straně Kyjeva.

37; Porošenko avizoval nové sankce proti Rusku. Ukrajinská moc má v úmyslu zavést sankce proti Rusku za kerčský incident a volby v Donbasu.

38; Krymský soud zamítl všechna odvolání proti vazbě námořníků ukrajinského vojenského námořnictva. Nejvyšší soud Krymu ukončil projednávání všech dvaceti odvolání proti uvalení vazby na ukrajinské námořníky, kteří narušili státní hranici Ruska.

39; V Kyjevě zloději aut zmlátili policistu. V Kyjevě trojice zlodějů aut způsobila tělesná zranění hlídkovému policistovi.

40; Ukrajinská armáda je připravena na zapálení nových muničních skladů. V předvečer novoročních svátků přicházeli na Donbas „dobrovolníci“ z nejrůznějších oblastí Ukrajiny.

41; Porošenko informoval, jaké zbraně dostanou ukrajinské ozbrojené síly v roce 2019. Jen pro pozemní vojska plánují nákup šesti tisíc kusů zbraní.

42; Tragikomedie. V Radě federace komentovali Porošenkova slova o sankcích proti politické straně „Jednotné Rusko“. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko se všemi možnými způsoby pokouší zvýšit svou oblibu v předvečer voleb.

43; Rubl oslabil na téměř 70 za dolar kvůli prudkému pádu poptávky investorů. Rubl zlevňuje už druhý den po sobě a vykazuje nehorší dynamiku mezi měnami rozvíjejících se zemí.

44; V Dněpropetrovsku lupiči v maskách zaútočili na sklad second handu. Informuje o tom místní policie.

45; Válečný stav na Ukrajině skončil ostudným kýchnutím, říká poslanec. Ve středu skončila platnost vyhlášeného válečného stavu na Ukrajině. Porošenko se rozhodl jej neprodlužovat.

46; Byl zveřejněn možný scénář obnovení válečného stavu na Ukrajině. Tým prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka se může znovu vrátit k myšlence vyhlášení válečného stavu v zemi. Zrušení válečného stavu neznamená, že jej nelze obnovit.

47; Budeme tvrdě trestat. Vinnická eparchie Ukrajinské pravoslavné církve informovala o výhrůžkách ze strany místní politické moci. Ve Vinnické eparchii vyzývají oblastní administrativu, aby se vyjádřila k veřejným výhrůžkám jejího úředníka na adresu Ukrajinské pravoslavné církve.

48; Vyšlo najevo, jak se Donald Trump vyhnul službě v americké armádě. Prezident USA se před padesáti lety vyhnul službě v americké armádě na základě falešných dokladů.

49; To máte za Donbas a Krym. Ukrajina zavedla nové sankce proti Rusku Kromě toho byla rozhodnutím Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny zavedena opatření proti organizátorům voleb v Donbasu.

50; V Petrohradě vyhlásili dělníci hladovku v šachtě metra. Tisková služba poznamenává, že v tuto chvíli probíhá mezi Metrostrojem a zaměstnanci vyjednávání.

51; Šéf Ruské gardy informoval o svém vnukovi v Anglii a své chatě. Viktor Zolotov potvrdil, že jeho vnuk studuje v Anglii a školné hradí jeho otec.

52; FSB se vrhla na domovní prohlídky v síti tržnic s alkoholem „Krasnoje i Beloje“. Ve společnosti poznamenali, že kvůli domovním prohlídkám je paralyzována činnost celé sítě.

53; Putin se nedočkal dvou miliardářů na každoročním setkání. Dva ruští miliardáři nemohli přijít do Kremlu na každoroční setkání Vladimira Putina s velkým byznysem.

54; Policista s pistolí zaútočil na výrostky v ukrajinském Lucku. Policista s pistolí v ruce oloupil skupinu mladých lidí.

55; Úřednice Olga Glackich, která se nevhodně vyjádřila o mládeži, odstoupila.

56; Putin jmenoval hlavní úkol vlády na pět let dopředu. Prioritní je realizace národních projektů.

57; Charkovský starosta Kernes podpoří ve volbách Porošenka. Prý udělal hodně pro financování charkovského metra.

58; Erdogan kritizoval Radu bezpečnosti OSN kvůli nepřítomnosti muslimů. Ani jedna muslimská země není členem Rady bezpečnosti.

59; V Bělorusku zformovali první IT rotu na základně vojenské akademie. Tvoří ji 40 osob.

60; Erdogan slíbil, že dovede Turecko mezi kosmické mocnosti. Vytvoření národní kosmické agentury označil za historický krok.

61; Ukrajinští gastarbeiteři „šokovaní deportací z EU“ se masově obracejí o pomoc na psychology.

62; Porošenko vysvětlil ukončení válečného stavu tím, že už Rusko dostatečně vystrašil.

63; V Rusku se zlepšilo hodnocení ozbrojených sil mezi obyvatelstvem. 61% hodnotí ozbrojené síly pozitivně, pouze 6% negativně.

64; Aby nezbylo na Rusko… Ukrajina prudce zvýšila výlov ryb v Černém moři. Za 11 měsíců letošního roku se výlov zvýšil o meziročních 64%.

65; Libanonská vláda podá žalobu na Izrael u Rady bezpečnosti OSN kvůli leteckým úderům Izraele na Sýrii z libanonského území.

66; Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že izraelské letectvo poslalo do vzduchu šest stíhaček F-16, které odpálily šestnáct řízených leteckých bomb. Z nich 14 syrské prostředky protivzdušné obrany sestřelily.

67; Ukrajinský právník Igor Kijaško dostal v Rusku osm let vězení s přísným režimem za špionáž a pašeráctví.

68; Ukrajinský expert Marunič vyzval, aby se lidé i politici modlili za to, aby rusko nezavedlo sankce v oblasti dodávek energií – například na benzin, naftu nebo zkapalněný plyn.

69; Státní dluh Ukrajiny činil v listopadu téměř 75 miliard dolarů. Oproti předchozímu měsíci vzrostl o 0,6%.

70; Porošenko vyznamenal Jaroše osobní pistolí za vraždění obyvatel v Donbasu. V odůvodnění vyznamenání neonacisty se mluví o tom, že poslanec Nejvyšší rady dostal vyznamenání za „osobní odvahu a obětavé činy“.

71; Porošenko požádal šéfa Státní pohraniční služby Petra Cigikala, aby prodloužil omezení vstupu Rusů na Ukrajinu.

72; Krym utržil sto milionů rublů za prodej benzinových čerpacích stanic, které dříve patřily Kolomojskému.

73; Téměř 90% dotázaných Ukrajinců není spokojeno s činnosti Nejvyšší rady a 82% s prací prezidenta Porošenka. Vyplývá to z výsledků průzkumu Sociologické skupiny Rating v rámci projektu „Portréty regionů“.

74; Patrušev varoval před hrozbou vytvoření neonacistického svazku v Evropě. Tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev v interview pro list „Rossijskaja gazeta“ hovořil o tom, proč USA a západní země zavírají oči před neonacistickou rétorikou Kyjeva.

75; Rusko obvinilo Izrael ze smrtelného ohrožení civilních letadel. Izrael zaútočil na Sýrii v momentě, kdy přistávaly na letištích v Bejrútu a Damašku civilní letadla.

76; Bylo jmenovitě zveřejněno 44 „pohádkářů“ z Ruské služby BBC. Jsou mezi nimi dopisovatelé, kameramani a další mediální pracovníci, kteří ochotně pracují za britské peníze proti Rusku.

77; Ukrajinské ministerstvo kultury schválilo demontáž „antiukrajinského“ pomníku Alexandr Suvorova před budovou Kyjevského vojenského lycea.

78; V Nejvyšší radě (Valentin Nalivajčenko) navrhli, aby byl na Ukrajině omezen oběh rublu jako odpověď na sankce ze strany Ruska.

79; OBSE potvrdila okupaci civilních objektů v Donbasu ukrajinskými ozbrojenci. Zvláštní monitorovací mise zjistila v obci Zolotoje nové pozice jednotek ukrajinských ozbrojených sil v areálu soukromého domu.

80; Dron Korsar prochází zkušebním provozem na ministerstvu obrany Ruské federace. Už se připravuje jeho sériová výroba.

81; Zacharova o provokacích Ukrajiny: Naše trpělivost není nekonečná. Podle jejích slov se příliš mnoho lidí snažilo, aby následky byly katastrofální. Dále vyzvala zahraniční struktury, které řídí dnešní Ukrajinu, aby zkrotily své vazaly. V tomto případě šlo o reakci na prohlášení tajemníka Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandra Turčinova, že Kyjev plánuje uskutečnění další provokativní plavbu ukrajinských vojenských plavidel přes Kerčskou úžinu.

82; Patriarcha Kirill označil vměšování Petra Porošenka do záležitostí Církve za „civilizační katastrofu“. Účast ukrajinského prezidenta na tzv. „sjednocujícím shromáždění“ bylo projevem neúcty k principu oddělení církve a náboženství od státu.

83; Poslanec Igor Lucenko: Ještě si zatancujeme na ruinách Kremlu. Reagoval tak na zařazení svého jména do obnoveného sankčního seznamu Ruské federace.

84; Na Ukrajině předpověděli hromadné zavírání škol. Nejsou peníze na platy učitelů.

85; Poslanec Státní dumy Alexandr Šerin: Útok na Donbas by bylo vyhodnocen jako napadení Ruska. Nepřítel bude zničen v Kyjevě.

1; Putin podepsal zákon o zvýšení minimální mzdy. Podle nového zákona budou mít regiony právo si stanovit vyšší minimální mzdu.

2; Doktorka „Smrt“ (ukrajinská ministryně zdravotnictví Uljana Suprun) informovala, že neškodí lidskému zdraví podívat se bez ochrany zraku na svařovací proces. Strach z poškození nebo dokonce ztráty zraku je přehnaný.

3; Čistá partyzánština. Jakým potenciálem mohou disponovat ukrajinská „kybernetická vojska“? Kyjev může organizovat provokace v kybernetickém prostoru.

4; Pozdrav Ceaușescovi. Na datum západních vánoc připadá smutné výročí zastřelení vládce Rumunska Nicolae Ceaușesca a jeho manželky Eleny. Žádnému jinému prezidentovi východoevropské země se nic podobného nepřihodilo. Historici se ptají proč. Rumunsko a Jugoslávie prováděly relativně nezávislou politiku na Moskvě, přestože v nich rovněž vládly komunistické strany. Této nezávislosti se bál i Západ, který si v tu chvíli podmaňoval Východ Evropy jako své budoucí kolonie.

5; Porošenka dějiny jednoznačně odsoudí, říká kněz Dmitrij Smirnov. Situace na Ukrajině s církevním rozkolem a vytvořením pseudocírkevní struktury není v historii pravoslavné církve ničím novým. Rozkoly probíhají zpravidla za pomoci státní moci.

6; Ve Skotsku odhalili hnízdo ruské propagandy podle ukrajinské metodiky. List The Times informoval o nové iniciativě v britské politice konfiskovat majetek Rusů žijících ve Skotsku a účastnících se informační války s cílem destabilizace Velké Británie.

7; Složitá situace v Sýrii. Co se změní po odchodu amerických vojsk? Vojenský dopisovatel Oleg Blochin upozorňuje, že ve skutečnosti zatím nikdo nikam neodchází, a pokud Američané skutečně odejdou, prostě jen předají velení a řízení svým soukromým armádám nebo Turkům, což je pravděpodobnější. Pro samotné Syřany se tedy nezmění vůbec nic.

8; Musíme být připraveni na útok ze strany kyjevského režimu. Zástupci 13 tisíc dobrovolníků Donbasu se sešli na Krymu.

9; Ukrajina: Pro starce tu není místo. Starší lidé jsou pro nacionalisty a „reformátory“ nepřáteli. Proto velmi často útočí na zbytky jejich výhod, jako například jízdné v hromadné dopravě zdarma.

10; USA rozmisťují vysoce přesné zbraně u ruských hranic, hlásí hlavní velitel ruské vojenské námořní flotily. Admirál Vladimir Koroljov poznamenal, že k dnešnímu dni vojenskou námořní přítomnost představuje zhruba stovka válečných plavidel různých tříd, což stačí na eliminaci hrozby z moře.

11; Ruské ministerstvo obrany ukázalo záběry z bojových střeleb protivzdušného raketového komplexu Tor. Dnes, 26. prosince jednotky vojskové protivzdušné obrany ruských ozbrojených sil slaví 103. výročí svého vzniku.

12; Izraelský vojenský instruktor označil ukrajinské ozbrojené síly za debily, idioty a hlupáky. Izraelec trénující ozbrojence ukrajinských ozbrojených sil náhle prozřel a spatřil na Ukrajině neonacisty.

13; Švédka o Rusku. Jsem v šoku a stydím se za svou zemi. Nejlepší očkování proti antiruské propagandě je návštěva pohostinného Ruska. Švédská novinářka obzvláště ocenila pokrok za posledních dvacet let a srdečnost Rusů, která se za tu dobu naopak vůbec nezměnila.

14; Slaboši v armádě. Američané bijí na poplach kvůli fyzické přípravě svých vojáků. Celkový pokles úrovně fyzické přípravy mezi mládeží vyvolává v armádě obavy.

15; Japonsko vystupuje z mezinárodní organizace, aby mohlo beztrestně zabíjet velryby.

16; Na Ukrajině uvízly v zajetí sněhu stovky automobilů. Technika na odklízení sněhu se k místům mimořádné situace nedokázala dostat.

17; Rusové aktivně skupují nemovitosti v zahraničí. Rusové v posledních letech začali aktivně kupovat zahraniční nemovitosti.

18; Na Ukrajině vypršel válečný stav. Porošenko se neodvážil jej prodloužit.

19; V Rusku je vyvíjen nový komplex řízených raketových zbraní. Raketový komplex Bulat bude montován na bojové modely progresivní obrněné techniky.

20; V Rusku pochopili, že v Donbasu žije ruský národ, říká Sergej Bugajev. Známý ruský umělec, muzikant a herec vysvětluje, proč je mu téma Donbasu blízké.

21; Mobilní internet kvůli zákonu poslankyně Jarovové v roce 2019 podraží. Kvůli růstu DPH a nákladů operátorů vznikajících kvůli tomuto (v podstatě protiteroristickému) zákonu poroste v příštím roce cena komunikačních služeb.

22; Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin navrhl Putinovi, aby provedl hodnocení ustanovení Ústavy. Připomeňme, že počátkem října se pro konkrétní změny v Ústavě vyslovil i šéf Ústavního soudu Valerij Zorkin.

23; „Putin má nový cíl“. Generální prokurátor Ukrajiny se vyjádřil k „třetí vlně okupace“. Za první dvě vlny označil „anexi Krymu“ a „rozpoutání války v Donbasu“. Součástí „třetí vlny“ prý měl být i útok na ukrajinská plavidla v Kerčském průlivu.

24; „Služebník lidu“ jde do politiky. Zelenskij škádlí kyjevskou moc. Jsme si s Vakarčukem podobní, a tak do to ho půjdeme, říká ukrajinský komik a herec, kterého mnoho voličů zcela vážně chce vidět v prezidentské funkci.

25; Bouře potopila jedno plavidlo v Kerči. Byly podniknuty nezbytné akce, aby se předešlo poškození životního prostředí v důsledku události.

26; Německo nepřipustí rozmístění jaderných raket v Evropě, říká německý ministr zahraničí. Logika závodů ve zbrojení, která vznikla během studené války, nepomůže k nalezení odpovědí na otázky současnosti, zdůraznil Haiko Maas.

27; Za jediný rok podražila souprava na boršč na dvouapůlnásobek. Za deset měsíců roku 2018 na Ukrajině významně podražilo prakticky veškeré spotřební zboží.

28; V Kremlu informovali o propletenci rozporů ve vztazích s Běloruskem. Ve vztazích Ruska a Běloruska se objeví po Novém roce určité rozdíly, připomněli v Moskvě.

29; Ve Velké Británii se zalekli „Putinova mrazivého pozdravu“. V Daily Mail si prostudovali armádní kalendář na rok 2019 vydaný ruským ministerstvem obrany obsahující „medvědy“, „krokodýly“ a „sněženky“ – a začali panikařit.

30; Paradoxy bytí: Kyjev ponechal skutečnou Ukrajinskou církev pouze na Krymu a v Donbasu. Zákon, který přikazuje kanonické Ukrajinské pravoslavné církvi přejmenovat se na „Ruskou pravoslavnou církev“, není doceněn dokonce ani vlastními autory.

31; Druhý pokus Ukrajiny prodat loď Nord ukradenou Rusku skončil opět neúspěchem. Za ukradené plavidlo požadovali piráti z Kyjeva tentokrát kolem 1,47 milionu hřiven.

32; Porošenko definitivně zrušil válečný stav. Moje rozhodnutí je založeno na analýze stávající bezpečnostní situace, říká prezident Ukrajiny. Nejspíš tedy už zvítězil nad Ruskem…

33; V příštím roce je prognózovaná inflace v Rusku kolem 5%. Index spotřebních cen ke konci roku 2019 se bude pohybovat v pásmu 5,0 až 5,5%.

34; Putinovi ukázali úspěšný start hypersonické zbraně Avangard. První pluk komplexů s blokem Avangard začne sloužit už v roce 2019.

35; V armádě Doněcké republiky komentovali obvinění z ostřelování obce Južnoje. Velení ukrajinských okupačních sil zavaluje informační prostředí vylhanými obviněními na adresu Národní policie Doněcké republiky.

36; V listu Times zjistili, že ukrajinští ozbrojenci absolvovali výcvik u Islámského státu. Korespondent vlivného britského listu mluvil s čečenskými ozbrojenci, kteří bojovali na straně Kyjeva.

37; Porošenko avizoval nové sankce proti Rusku. Ukrajinská moc má v úmyslu zavést sankce proti Rusku za kerčský incident a volby v Donbasu.

38; Krymský soud zamítl všechna odvolání proti vazbě námořníků ukrajinského vojenského námořnictva. Nejvyšší soud Krymu ukončil projednávání všech dvaceti odvolání proti uvalení vazby na ukrajinské námořníky, kteří narušili státní hranici Ruska.

39; V Kyjevě zloději aut zmlátili policistu. V Kyjevě trojice zlodějů aut způsobila tělesná zranění hlídkovému policistovi.

40; Ukrajinská armáda je připravena na zapálení nových muničních skladů. V předvečer novoročních svátků přicházeli na Donbas „dobrovolníci“ z nejrůznějších oblastí Ukrajiny.

41; Porošenko informoval, jaké zbraně dostanou ukrajinské ozbrojené síly v roce 2019. Jen pro pozemní vojska plánují nákup šesti tisíc kusů zbraní.

42; Tragikomedie. V Radě federace komentovali Porošenkova slova o sankcích proti politické straně „Jednotné Rusko“. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko se všemi možnými způsoby pokouší zvýšit svou oblibu v předvečer voleb.

43; Rubl oslabil na téměř 70 za dolar kvůli prudkému pádu poptávky investorů. Rubl zlevňuje už druhý den po sobě a vykazuje nehorší dynamiku mezi měnami rozvíjejících se zemí.

44; V Dněpropetrovsku lupiči v maskách zaútočili na sklad second handu. Informuje o tom místní policie.

45; Válečný stav na Ukrajině skončil ostudným kýchnutím, říká poslanec. Ve středu skončila platnost vyhlášeného válečného stavu na Ukrajině. Porošenko se rozhodl jej neprodlužovat.

46; Byl zveřejněn možný scénář obnovení válečného stavu na Ukrajině. Tým prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka se může znovu vrátit k myšlence vyhlášení válečného stavu v zemi. Zrušení válečného stavu neznamená, že jej nelze obnovit.

47; Budeme tvrdě trestat. Vinnická eparchie Ukrajinské pravoslavné církve informovala o výhrůžkách ze strany místní politické moci. Ve Vinnické eparchii vyzývají oblastní administrativu, aby se vyjádřila k veřejným výhrůžkám jejího úředníka na adresu Ukrajinské pravoslavné církve.

48; Vyšlo najevo, jak se Donald Trump vyhnul službě v americké armádě. Prezident USA se před padesáti lety vyhnul službě v americké armádě na základě falešných dokladů.

49; To máte za Donbas a Krym. Ukrajina zavedla nové sankce proti Rusku Kromě toho byla rozhodnutím Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny zavedena opatření proti organizátorům voleb v Donbasu.

50; V Petrohradě vyhlásili dělníci hladovku v šachtě metra. Tisková služba poznamenává, že v tuto chvíli probíhá mezi Metrostrojem a zaměstnanci vyjednávání.

51; Šéf Ruské gardy informoval o svém vnukovi v Anglii a své chatě. Viktor Zolotov potvrdil, že jeho vnuk studuje v Anglii a školné hradí jeho otec.

52; FSB se vrhla na domovní prohlídky v síti tržnic s alkoholem „Krasnoje i Beloje“. Ve společnosti poznamenali, že kvůli domovním prohlídkám je paralyzována činnost celé sítě.

53; Putin se nedočkal dvou miliardářů na každoročním setkání. Dva ruští miliardáři nemohli přijít do Kremlu na každoroční setkání Vladimira Putina s velkým byznysem.

54; Policista s pistolí zaútočil na výrostky v ukrajinském Lucku. Policista s pistolí v ruce oloupil skupinu mladých lidí.

55; Úřednice Olga Glackich, která se nevhodně vyjádřila o mládeži, odstoupila.

56; Putin jmenoval hlavní úkol vlády na pět let dopředu. Prioritní je realizace národních projektů.

57; Charkovský starosta Kernes podpoří ve volbách Porošenka. Prý udělal hodně pro financování charkovského metra.

58; Erdogan kritizoval Radu bezpečnosti OSN kvůli nepřítomnosti muslimů. Ani jedna muslimská země není členem Rady bezpečnosti.

59; V Bělorusku zformovali první IT rotu na základně vojenské akademie. Tvoří ji 40 osob.

60; Erdogan slíbil, že dovede Turecko mezi kosmické mocnosti. Vytvoření národní kosmické agentury označil za historický krok.

61; Ukrajinští gastarbeiteři „šokovaní deportací z EU“ se masově obracejí o pomoc na psychology.

62; Porošenko vysvětlil ukončení válečného stavu tím, že už Rusko dostatečně vystrašil.

63; V Rusku se zlepšilo hodnocení ozbrojených sil mezi obyvatelstvem. 61% hodnotí ozbrojené síly pozitivně, pouze 6% negativně.

64; Aby nezbylo na Rusko… Ukrajina prudce zvýšila výlov ryb v Černém moři. Za 11 měsíců letošního roku se výlov zvýšil o meziročních 64%.

65; Libanonská vláda podá žalobu na Izrael u Rady bezpečnosti OSN kvůli leteckým úderům Izraele na Sýrii z libanonského území.

66; Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že izraelské letectvo poslalo do vzduchu šest stíhaček F-16, které odpálily šestnáct řízených leteckých bomb. Z nich 14 syrské prostředky protivzdušné obrany sestřelily.

67; Ukrajinský právník Igor Kijaško dostal v Rusku osm let vězení s přísným režimem za špionáž a pašeráctví.

68; Ukrajinský expert Marunič vyzval, aby se lidé i politici modlili za to, aby rusko nezavedlo sankce v oblasti dodávek energií – například na benzin, naftu nebo zkapalněný plyn.

69; Státní dluh Ukrajiny činil v listopadu téměř 75 miliard dolarů. Oproti předchozímu měsíci vzrostl o 0,6%.

70; Porošenko vyznamenal Jaroše osobní pistolí za vraždění obyvatel v Donbasu. V odůvodnění vyznamenání neonacisty se mluví o tom, že poslanec Nejvyšší rady dostal vyznamenání za „osobní odvahu a obětavé činy“.

71; Porošenko požádal šéfa Státní pohraniční služby Petra Cigikala, aby prodloužil omezení vstupu Rusů na Ukrajinu.

72; Krym utržil sto milionů rublů za prodej benzinových čerpacích stanic, které dříve patřily Kolomojskému.

73; Téměř 90% dotázaných Ukrajinců není spokojeno s činnosti Nejvyšší rady a 82% s prací prezidenta Porošenka. Vyplývá to z výsledků průzkumu Sociologické skupiny Rating v rámci projektu „Portréty regionů“.

74; Patrušev varoval před hrozbou vytvoření neonacistického svazku v Evropě. Tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev v interview pro list „Rossijskaja gazeta“ hovořil o tom, proč USA a západní země zavírají oči před neonacistickou rétorikou Kyjeva.

75; Rusko obvinilo Izrael ze smrtelného ohrožení civilních letadel. Izrael zaútočil na Sýrii v momentě, kdy přistávaly na letištích v Bejrútu a Damašku civilní letadla.

76; Bylo jmenovitě zveřejněno 44 „pohádkářů“ z Ruské služby BBC. Jsou mezi nimi dopisovatelé, kameramani a další mediální pracovníci, kteří ochotně pracují za britské peníze proti Rusku.

77; Ukrajinské ministerstvo kultury schválilo demontáž „antiukrajinského“ pomníku Alexandr Suvorova před budovou Kyjevského vojenského lycea.

78; V Nejvyšší radě (Valentin Nalivajčenko) navrhli, aby byl na Ukrajině omezen oběh rublu jako odpověď na sankce ze strany Ruska.

79; OBSE potvrdila okupaci civilních objektů v Donbasu ukrajinskými ozbrojenci. Zvláštní monitorovací mise zjistila v obci Zolotoje nové pozice jednotek ukrajinských ozbrojených sil v areálu soukromého domu.

80; Dron Korsar prochází zkušebním provozem na ministerstvu obrany Ruské federace. Už se připravuje jeho sériová výroba.

81; Zacharova o provokacích Ukrajiny: Naše trpělivost není nekonečná. Podle jejích slov se příliš mnoho lidí snažilo, aby následky byly katastrofální. Dále vyzvala zahraniční struktury, které řídí dnešní Ukrajinu, aby zkrotily své vazaly. V tomto případě šlo o reakci na prohlášení tajemníka Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandra Turčinova, že Kyjev plánuje uskutečnění další provokativní plavbu ukrajinských vojenských plavidel přes Kerčskou úžinu.

82; Patriarcha Kirill označil vměšování Petra Porošenka do záležitostí Církve za „civilizační katastrofu“. Účast ukrajinského prezidenta na tzv. „sjednocujícím shromáždění“ bylo projevem neúcty k principu oddělení církve a náboženství od státu.

83; Poslanec Igor Lucenko: Ještě si zatancujeme na ruinách Kremlu. Reagoval tak na zařazení svého jména do obnoveného sankčního seznamu Ruské federace.

84; Na Ukrajině předpověděli hromadné zavírání škol. Nejsou peníze na platy učitelů.

85; Poslanec Státní dumy Alexandr Šerin: Útok na Donbas by bylo vyhodnocen jako napadení Ruska. Nepřítel bude zničen v Kyjevě.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.12.2018

 1. petr napsal:

  Ha ha, Voloďa zas pindosníkům vypálil rybník.
  Teď ti lokální oligarchové-gubernátoři budou muset lidem zdůvodňovat proč nechtějí v gubernii zavést aspoň takovou minimální mzdu jako má gubernie sousední. A bude jim pěkně horko.
  Protože pozornost lidí nasměroval na ty lokální krysy které lidem škodí nejvíc.
  https://www.sablonynazed.cz/332-home_default/kvet-zivota-01.jpg
  Kdyby to zavedl shora befelem jednotně pro všechny, tak by jim tolik problémů nenadělal jako když zodpovědnost za blahobyt lidí přesunul na ně když už jsou za to placení..

 2. John_Pitralon napsal:

  Lil Wayne – God Bless Amerika https://www.youtube.com/watch?v=_Nb4EHY_2bI
  Led Zeppelin – When the Levee Breaks https://www.youtube.com/watch?v=aK8a8fykNcs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!