Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.12.2018

gosdolg_ukraina_bolshoy_razmer_kartinki1; Expert: MMF žene Ukrajinu do dluhové pasti. Zahraniční dluh Ukrajiny se měl snižovat, ale za dobu spolupráce s MMEF vzrostl o 13 miliard.

2; Ve Finsku na letišti v Helsinkách byla na žádost USA bez jakéhokoli vysvětlení zadržena třicetiletá Ruska, která v USA studovala v letech 2015 až 2016 a provdala se tam. V roce 2016 se vrátila do Ruska a pracuje v IT společnosti.

3; Putin podepsal zákon o zmírnění zákona o extremismu. Příslušný dokument byl zveřejněn na internetovém portálu právních informací.

4; Ukrajina se dostává mezi nejzadluženější země světa, říká bývalý šéf SBU Nalivajčenko. Ukrajinská moc si myslí, že dluh splatí prodejem půdy, ztrátovou privatizací ukrajinských elektráren a zvyšováním cen energií. Našim dětem nechá mnohamiliardové dluhy. Tak takové „profesionály“ a pseudoreformátory, je třeba hnát svinským krokem!

5; Putin podepsal zákon o humánním zacházení se zvířaty. Dokument zcela zakazuje zabíjení zvířat z jakýchkoli důvodů.

6; „Doktorka Smrt“ Uljana Suprun (ukrajinská ministryně zdravotnictví) radí občanům, jak správně připravovat bramborový salát. Místo majonézy smetanu či jogurt, okurky nikoli nakládané, nýbrž syrové, rybí filé místo salámu. A přidejte nakládanou makrelu – je to zdroj omega 3 nasycených mastných kyselin. Přidala ještě další recept lehčího a méně pracného salátu.

7; Tajemství „Severního proudu – 2“. Není pochyb, že Američané udělají vše pro to, aby druhá větev „Severního proudu“ nebyla realizována.

8; V zemi se děje bezpráví. Rusko požaduje od Ukrajiny, aby zastavila svou zvůli vůči Vyšinskému. Chersonský městský soud schválil rozhodnutí o prodloužení vazby šéfovi portálu RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského do 27. ledna.

9; Ruští a ukrajinští politici a komentátoři shrnuli v diskusi výsledky roku 2018. Je Ukrajina navždy ztracena? Udrží si Porošenko moc? Existuje na Ukrajině skutečná opozice? Přijde Rusko o svůj vliv v Donbasu? Bude mít odstoupení Ukrajiny od Smlouvy o přátelství a spolupráci s Ruskem fatální následky i pro Rusko? Je současný církevní rozkol bezchybně provedenou operací nepřátel Ruska?

10; Moldavská „strana války“ proti ruským mírovým silám v Podněstří. V Moldávii pokračuje smršť předvolební kampaně. Za necelé dva měsíce se uskuteční volby do hlavního zákonodárného orgánu. V Moldávii v roce 2009 proběhla jedna z vůbec prvních barevných revolucí. Po deseti letech se koná „Eurasijská revoluce“, jejímž výsledkem může být parlamentní většina proprezidentské (a proruské) Strany socialistů.

11; Pátá kolona ruských katolikofilů chce darovat autokefalii Ukrajinské pravoslavné církvi. Dnes se koná synoda Ruské pravoslavné církve, na které může být nastolena otázka poskytnutí autokefalie Ukrajinské pravoslavné církvi patřící dosud k Moskevskému patriarchátu.

12; Ruská banka Prominvestbank patřící ruské Vněšekonombance, vymohla na Ukrajinských železnicích obrovskou sumu. Předsedou dozorčí rady Vněšekonombanky je ruský premiér Dmitrij Medveděv.

13; Ukrajinu čeká v nejbližší době náboženská válka. Už v nejbližší době čekají kanonickou pravoslavnou církev na Ukrajině těžké zkoušky.

14; Další zeď… Rusko postavilo na hranici Krymu a Ukrajiny plot o délce kolem 60 km.

15; U vojenské jednotky operativního velení Jih ukrajinských ozbrojených sil došlo k havárii kotle, která stála zdraví a možná život jednoho vojáka.

16; Slabota. V USA se vysmáli „varování“ západních zemí adresovanému Rusku ohledně Černého moře. Královská flotila Velké Británie vyslala směrem k Rusku „varování“ v Černém moři. Ale bylo to slaboučké, píše americký list National Interest.

17; Průlomová rozhodnutí. Jaké nejnovější rakety dostala armáda Ruské federace v roce 2018? V končícím roce došlo k průlomu v modernizaci Raketových vojsk strategického určení.

18; Nadcházející rok bude pro Ukrajinu rozhodující. V zemi se už minimálně čtyři roky úspěšně a intenzivně realizuje „Morgenthauův plán“. („Morgenthauův plán“ bylo rozhodnutí o osudu poválečného Německa z roku 1944).

19; Porošenko získal miliony dolarů za tři roky na dividendách z podnikání, které odevzdal do správy. Švýcarský Rothshild Trust převedl panu prezidentovi 556,7 milionů hřiven.

20; Ukrajincům se bude měnit vědomí prostřednictvím reklamy. Videa už ministerstvo propagandy natočilo. Nahrávky jsou zaměřeny na změnu vědomí lidí v široké veřejnosti.

21; Co nejvíc znepokojuje Ukrajince před březnovými volbami? Nejvíce se mluví o válce, cenách energií, Porošenkově neoblíbenosti. Byly zveřejněny výsledky průzkumu konaného od 17. listopadu do 10. prosince.

22; Příslušník ATO zemřel v nemocnici v Charkově. Oficiální příčinou úmrtí byla „těžká infekční choroba získaná ve válce“.

23; Ochrání plot na hranici Krymu a Ukrajiny obyvatele poloostrova od šílených nápadů jejich ukrajinských sousedů? Místopředseda krymského parlamentu se vyjádřil ke zřízení ochranného plotu, který má zvýšit bezpečnost Krymu.

24; Novoroční mise Armády Doněcké republiky u frontové linie. V předvečer novoročních svátků navštívila humanitární skupina Angel a Národní policie Doněcké republiky obec Staromichajlovka.

25; Zelenskij informoval o tom, co provede s Donbasem, pokud se stane prezidentem. Ukrajinský komik by se podle posledních průzkumů dostal do druhého kola. Jaké by pak měl šance proti Timošenkové, se dá těžko odhadnout. Důležité je, že vyloučil vojenské řešení situace v Donbasu. Jde mu především o životy lidí. Preferuje dohodu a kompromisy.

26; Aktivita v průmyslu se v Rusku v prosinci poněkud snížila, ale průmysl pokračuje v růstu.

27; Vládní krize v Americe potrvá do začátku příštího roku. Pozastavení činnosti vlády USA bude pokračovat nejen do konce letošního roku, ale protáhne se o několik dní v novém roce.

28; Jsou to Rusové nebo mimozemšťané? Obyvatele New Yorku vystrašila podivná modrá záře na obloze.

29; Byly provedeny domovní prohlídky u „krabového krále“ na Sachalinu,. Sám Oleg Kan utekl z Ruska svým soukromým letadlem.

30; Trump vyzradil tajné informace o specnazu USA v Iráku prostřednictvím svého příspěvku na Twitteru. Na ministerstvu obrany říkají, že je to první takový případ, co pamatují. Problém je v tom, že na zveřejněných snímcích je detailně vidět tváře příslušníků speciálních jednotek. V podobných materiálech musí být tváře zaretušovány.

31; Ukrajinský ministr vyhrožuje sankcemi ruským archeologům. Zatím jen šíříme negativní image ruských archeologů mezi organizacemi, které s nimi spolupracují.

32; Bylo zveřejněno datum setkání Putina a Lukašenka. Setkají se zítra, 29. 12.2018, aby se problematické body vyřešily do konce roku.

33; Poslanec Nejvyšší rady informoval o „fatální chybě“ Petra Porošenka. Od okamžiku svého zvolení podporoval už jen malý segment obyvatelstva, čemuž nyní odpovídají jeho předvolební preference.

34; Erdogan přiletí za Putinem, aby společně projednali důležité změny v Sýrii. Jde o vstup syrských jednotek do oblasti Manbidž, která byla dosud pod kontrolou vojsk USA.

35; Ukrajinci byli varováni před strašlivým nebezpečím plynoucím z novoročních stromků: radiace a otravné látky. Umělé stromky způsobují více škody než živé. Lze mluvit o akutní či chronické otravě, říkají úřady.

36; Další asociální výrok vysokého úředníka. Ministryně sociálně-demografické politiky Samarské oblasti Marina Antimonova reaguje na stížnosti ohledně nízkých přídavků na děti. Jako lék na prudké snížení porodnosti a tím i počtu obyvatel Samarské oblasti (o 7.400 osob), doporučila ženám rodit více dětí. Ženy a matky oponovaly nízkými přídavky na děti. Ministryně matkám doporučila, aby si stravu pro děti vypěstovaly samy a nespoléhaly na pomoc státu.

37; Syrská armáda oznámila vstup do „zóny USA“ za účelem likvidace hrozby. Damašek a donedávna proamerické Syrské demokratické síly dosáhly dohody.

38; Do okolí Mariupolu přijeli ostřelovači vycvičení v NATO. Ukrajinská armáda pokračuje ve stahování vojenské techniky k linii dotyku.

39; Vývoj „Avangardu“ před čtyřmi lety málem zastavili. Informoval o tom vicepremiér ruské vlády Jurij Borisov,který má na starosti otázky ruského obranného komplexu.

40; Merkelová a Macron požadují propuštění Ruskem zadržených ukrajinských námořníků. Měli by stejně jako všichni ostatní oslavit novoroční svátky se svými rodinami.

41; Proč USA už nemohou být „světovým četníkem“? Donald Trump během své návštěvy v Iráku prohlásil, že Spojené státy už nemohou hrát roli světového policajta. Není poctivé, když celé břemeno tohoto úkolu leží jen na nás.

42; Trump pohrozil, že zcela uzavře jižní hranici USA.

43; Kosovský prezident podepsal zákony o vytvoření armády. Dokumenty počítají ze zdvojnásobením „Bezpečnostních sil Kosova“ a jejich přeměnu v profesionální armádu.

44; Ukrajinské ministerstvo obrany slibuje pravidelné proplouvání lodí Kerčským průlivem. Stěpan Poltorak prohlásil, že Ukrajina bude pokračovat v pokusech protlačit Kerčskou úžinou ukrajinská vojenská plavidla.

45; Medveděv přikázal vytvoření pracovní skupiny pro integraci Běloruska a Ruska. Do skupiny budou přizváni zástupci všech ruských ministerstev v čele s ministrem pro hospodářský rozvoj Maximem Oreškinem.

46; „Severní proud – 2“ se už nedá zastavit, říká eurokomisař. Hrozby prezidenta USA nejsou důvodem pro zastavení realizace projektu.

47; Ve Státní dumě odpověděli na výzvu Macrona a Merkelové propustit ukrajinské námořníky. Vměšování jiných zemí do otázek „teritoriálního a národního charakteru“ jsou nepřípustné.

48; Žluté vesty zaútočily na Macronovu rezidenci. Demonstranti slibují, že v nejbližších dnech svůj pokus zopakují.

49; Nájemný vrah vedený v poutech do soudní síně zaútočil na natáčecí skupiny kanálu Vesti. Zločinecká banda dostala v souhrnu 66 let vězení.

50; Naléhavé oznámení velení Doněcké republiky o krvavém pokusu o průlom ze strany ukrajinské armády. Zástupce náčelníka Správy Národní policie Doněcké republiky Eduard Basurin oznámil, že došlo k pokusu o dobytí pozic armády Republiky, přičemž útočníci vstoupili na vlastní minové pole, kde došlo k úmrtí a zraněním.

51; Ukrajina zrušila zákaz vstupu mužům z Ruska do země. Ukrajinští pohraničníci je však nadále prověřují v dosavadním režimu a ptají se na účel návštěvy.

52; V Egyptě došlo k výbuchu v turistickém autobusu. Jsou oběti na životech. Nedaleko Káhiry došlo k výbuchu autobusu. Dva turisté z Vietnamu zahynuli, dalších deset bylo zraněno.

53; Putin podepsal zákon o boji proti nelegálním úvěrovým společnostem. Vladimir Putin podepsal zákon o snížení maximální částky dluhu v důsledku spotřebitelských úvěrů.

54; Poslední stádium šílenství. Když Kyjev zveřejňuje jména evropských novinářů ve svém „seznamu smrti“, kouše do ruky, která ho krmí. Spisovatelka Diana Kadi píše, jak může skončit zastrašování osob s odlišným názorem.

55; Ukrajinská pravoslavná církev označila vytvoření „nové církve“ za vazalskou okupaci. Metropolita Sofronij prohlásil, že v zemi nebyla vytvořena autokefalie, ale nová řecká církev.

56; V Radě federace odpověděli na prohlášení Merkelové a Macrona ohledně Kerčského průlivu. Klincevič prohlásil, že společné prohlášení Merkelové a Macrona připomíná ultimátum, což Rusko rozhodně neakceptuje.

57; Putin podepsal zákon o utajení státních nákupů zbraní.

58; Ukrajinský list Donpress označil ukrajinské vojáky za zvířata. Jde o reakci na instalování pomníku kočce, která údajně zachránila bojovníka ukrajinské armády.

59; Ve Francii byli uvěznění tři lidé za imitaci Macronovy popravy.

60; V Německu informovali o panice v USA kvůli ruskému Avangardu. List Die Welt označilo komplex Anvangard s hypersonickou bojovou hlavicí s plochou dráhou letu za novoroční dárek pro Rusy.

61; Plyn, výdaje na bydlení a boršč bez masa podražily na Ukrajině za letošní rok o polovinu.

62; Dmitrij Peskov informoval o tom, jak bude Putin vítat Nový rok. Prezidentův diář je plný až do posledních minut roku.

63; Trump: Honduras, Guatemala a Salvador nepomáhají Americe, a tak už nedostanou žádné peníze. Nedávno Donald Trump prohlašoval, že si váží spojenců USA.

64; Dočkáme se jich v Kerči? Ukrajinské vojenské loďstvo dostane americké hlídkové čluny v červenci 2019, oznámil velitel flotily Igor Vorončenko.

65; Rozkolník Filaret prohlásil, že spoléhá na pomoc ukrajinské moci při „sjednocování pravoslaví“. Tak podle něho vypadá odluka státu a církve…

66; Ruská pravoslavná církev sjednotila farnosti v Západní Evropě do jednotného exarchátu.

67; V USA se polekali stometrové radioaktivní tsunami „Posseidon“. V USA jsou znepokojeni možnostmi v Rusku vyvíjeného podmořského dronu schopného nést jaderné hlavice.

68; Velká Británie popřela obnovu vztahů s Ruskem. V březnu 2018 Velká Británie vypověděla 23 ruských diplomatů v souvislosti s otravou Sergeje a Julie Skripalových v Salisbury.

69; V Sevastopolu byla zlikvidována ilegální dílna na výrobu zbraní.

70; Ukrajinské ministerstvo pošle protestní nótu v souvislosti s výstavbou plotu na Hranici s Krymem.

71; Rakousko označilo odmítnutí akreditace médií na Ukrajině za bezprecedentní. Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneissl slibuje, že toto téma se stane leitmotivem členství Rakouska v Radě pro lidská práva OSN.

72; Muž se pokusil provézt z Mexika do Ruska 30 krokodýlů v zavazadlech. Spolu s nimi byli nalezeni čtyři štíři, dva pavouci a jeden had.

73; Ukrajinská armáda přezbrojí padesát dronů na komplexy pro letecké útoky na Donbas.

74; Důstojníci SBU mají povinnost psát hlášení o svých stycích s Ruskem, Doněckou republikou, Náhorním Karabachem, Podněstřím, Abcházií a Jižní Osetií.

75; To je novinka… Ukrajinští vojáci si vyhrazují právo zahájit palbu. Od 29. prosince vstupuje v platnost režim příměří. Plán byl schválen třístrannou kontaktní skupinou.

76; Kuřáci v Rusku budou muset kompenzovat sousedům újmu způsobenou jejich kouřem. P/o dvouletých soudních tahanicích dosáhl nekuřák peněžní kompenzace od kuřáka za kouř, který pronikal do jeho bytu.

77; V Kyjevě muž sprostě vynadal policistovi a pokousal jej při pokusu osvobodit svého kamaráda,kterého zadrželi za krádež.

78; Egyptský reportér Momen Mochtár pojmenoval svého syna. Putin a stal se nežádoucí osobou na Ukrajině. Na velvyslanectví odůvodnili své rozhodnutí tím, že nechtějí na Ukrajině člověka, který pojmenoval své dítě na počest ruského prezidenta.

79; Naftogaz obvinil Gazprom ze snížení tranzitu plynu. Za devět měsíců roku 2018 se objem tranzitu ruského plynu snížil o 7% a činil 65,4 miliardy kubických metrů.

80; Zatahování Bosny do NATO posiluje napětí na Balkáně, řekl velvyslanec Ruské federace v Sarajevu Pjotr Ivanov.

81; Polák vyhrál svou žalobu na autory skandálního filmu o „naivních“ Němcích ve válce. Žalobu podal čtyřiadevadesátiletý voják Polské zemské armády (Armia Krajowa) Zbygniew Radlovski. Podle něj jsou ve filmu poškozena osobní práva na národní důstojnost.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.12.2018

 1. .lak napsal:

  Proč se vlastně zaměstnanci voličů chtějí držet mermo mocí v eu s takovými tahouny? Logiku a hlavně slušnost mi to ve spojení se západními ho.notami tedy nedá.
  https://ceobag.wordpress.com/2014/02/07/14-africkych-zemi-musi-francii-platit-dan-z-kolonizace-ve-prospech-otroctvi-a-kolonizace/
  https://www.youtube.com/watch?v=Jl5CuCmePBw

  Z tadesco

  Maroš
  „Lajčák tento měsíc vzal zpět svou demisi, kterou původně předal hlavě státu v reakci na “ – je podľa právnikov neústavné! Ono to má logiku v tom, že minister by si mal stáť za každým svojím rozhodnutím – inak takéto rozhodovanie NEPOTREBUJEME!!!

  Teraz inak – z pohľadu čo je Blok a čo je Konglomerát:
  1/ Blok = celistvosť, ktorú drží pohromade spoločný a jednomyseľný záujem /nie africkým a arabským imigrantom, nie islamizácii a multikulti, nie rozvratu, nie organizovanému medzinárodnému zločinu, nie geoinžinierstvu/ – sila súdržnosti vychádza z vnútra bloku – niečo ako kryštalická mriežka. V4 teda má spájať spoločný záujem – oprávnený záujem každého člena V4. Diamant.
  2/ Konglomerát = doslova zlepenec, ktorého časti držia pohromade len vďaka vonkajšiemu tlaku – vonkajšiemu záujmu. Briketa – môžeš si s ňou zakúriť!
  Už to tak vyzerá, že V4 – Voda štyroch – vznikla vďaka vonkajšiemu záujmu vytvoriť pásmo „nikoho“ medzi Západnou Európou a Ruskom a zároveň – ovládnuť V4 záujmom USA, Izraela a EU parlamentu – ktorý slúži bývalým monarchom, ktorí neverejne konvertovali na neomarxizmus. V4 ako polotovar – fašírka pre veľkých psov.

  Teda – pokiaľ OBYVATEĽSTVO!!! V4 jesne nezadefinuje svoj spoločný záujem v tomt regióne a nevytvorí skutočný BLOK V4 – nebavme sa o nejakej spoločnej politike, pretože táto politika „spoločne“ prezentuje len nadnárodný záujem ovládať naše krajiny V4!
  V čom je rozdiel – v cieľoch – medzi konglomerátom a blokom – v zmysle riadenia sociálneho supersystému. V RF žije 200 národov!
  Írán a Rusko. Konglomerát versus blok. Kaspický blok
  https://www.youtube.com/watch?v=IcSpdlSo5AI

  Odpovědět21 hodin před
  https://www.youtube.com/watch?v=2KFY9BwC8DU

  Host
  .lak
  Oni se snahami ani netají jak s námi má být zatopeno, tedy naloženo korporátníky kteří si s bruselony asi cvičí jak s blbými na dvorečku. Tím spíše ta V4.
  https://www.youtube.com/watch?v=BhuxhLc7sQs
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  A není to jen tento návrh dobití evropy potažmo obyvatel evropy dobráky 8:1 demokraticky kobylkami na jejich úrodě i výslední práce staletí bojů otců za podmínky k životu svých dětí. Nyní mizernými podmínkami pro rodiny vymírajícím kdy migračním paktem se vysmějí celé historii snažení i obětí velkomožnými s novou šlechtou a privilegianty jim a s těmi co odjakživa v krajinách slunce a blahobytu šli utrhli, případně zastřelili a s novotami byli zajištěni neziskovkami při nepřízni počasí. Kdy je patrně poslali ke zdroji, do krajin s půlročním vegetačním klidem, bez surovin a energií a sežrat jim to, no ni?
  https://www.youtube.com/watch?v=kHoe8lpiuxE
  https://www.youtube.com/watch?v=HNGzQLxYHhM
  https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA
  https://www.youtube.com/watch?v=2hoqfTCsHew

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!