Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.1.2019

sledstvennyy_komitet_rossii_11; Vyšetřovatelé informovali o výsledcích hledání stop výbušnin na místě výbuchu v Magnitogorsku. Prozatím žádné takové stopy nalezeny nebyly.

2; Velká Británie je rozhořčena Putinovým „drzým“ novoročním projevem. Prezident Ruska ve svém novoročním blahopřání mluvil o tom, jak důležitá je duchovní štědrost, milosrdnost a pomoc blízkým. Za „drzost“ označili v Británii výzvu, aby se obyvatelstvo semklo, protože Rusko nikdy nemohlo a nebude moci spoléhat na pomoc přátel.

3; Ve Washingtonu byl v kasárnách zastřelen příslušník námořní pěchoty. O identitě oběti nebylo nic zveřejněno.

4; Očitý svědek komentoval záběry „tvrdého boje“ v centru Magnitogorska. Bylo tam mnoho lidí v uniformách a se zbraněmi.

5; USA mohou dát Ukrajině zbraně a zavést sankce proti Rusku už v nejbližší době, říká Herbst. Washington může poskytnout Kyjevu zbraně na základě technologií starých třicet let.

6; Nemocný apendix Evropy. Ukrajina zůstala bez práva na volbu. Budování alternativních plynovodů povede k nulovému tranzitu plynu přes ukrajinské plynovody.

7; V Oděse policie drsně zmlátila vůdce bandy nacistů, který se posmíval obětem zavražděným 2. května 2014. Informoval o tom sám vůdce oděské zločinecké bandy „Uliční fronta“.

8; Čeká nás čínská budoucnost. Kdysi byli na internetu přítomni výhradně vědci a inženýři, kteří si vzájemně posílali přes elektronickou poštu výkresy a programy. Dnes je situace zcela jiná.

9; Střízlivý nový rok v den Ilji Muromce. V padesáti městech přivítali pravoslavní 1. leden sportem a veřejnými modlitbami.

10; Koně na stráži Doněcké republiky. Stejně jako před sto lety chrání klid Doněcka jízdní policejní oddíl.

11; Nový rok s Fidelem a Che Guevarou. Kuba slaví 60. výročí vítězství revoluce.

12; Další aféra. Porošenko se rozhodl odepřít hlasovací právo části Ukrajinců. Ukrajinská ústřední volební komise uskutečnila první zasedání, jehož výsledkem bylo rozhodnutí, že v Rusku nebudou otevřeny volební místnosti.

13; Zvláštnosti ukrajinských novoročních oslav. Jelikož je Ukrajina „evropský suverénní stát“, Nový rok bude národ slavit po svém. Přece se tento významný svátek nebude slavit stejně jako v Rusku nebo dřívějším Sovětském svazu… Naštěstí rozumná většina lidí tradice neopouští.

14; Chystaly USA spolu s ukrajinskou armádou vraždu velitele ruské skupiny vojsk plukovníka Zelenkova? Na velvyslanectví USA v Kišiněvě se obrátili zástupci Generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil s návrhem „dát Rusům pořádný novoroční dárek“.

15; Ideolog rozpadu Ukrajiny. Jak se Bandera stal „národním hrdinou. Před 110 lety se narodil vůdce ukrajinských nacionalistů Stěpan Bandera.

16; V ruinách zříceného domu v Magnitogorsku bylo dnes ráno nalezeno mrtvé dítě. Vyproštěny byly v tu dobu další dvě oběti. Dnes byl v Čeljabinské oblasti vyhlášen den smutku.

17; V NASA odpověděli na námitky ohledně Rogozinovy návštěvy. Příprava návštěvy šéfa Roskosmosu pokračují navzdory kritice.

18; Do 9:40 hod. moskevského času byla z ruin zříceného domu v Magnitogorsku vyproštěna těla třinácti obětí. Počet obětí zcela jistě ještě poroste.

19; Šéf amerického špióna Whelana odmítl vysvětlit, jak bývalý trestanec mohl vést bezpečnostní službu. Občan USA Paul Whelan byl zadržen v Moskvě minulý týden pro podezření ze špionáže.

20; Podle verze Euronews patřil novoroční strom v Doněcké republice k nejlepším. Evroská televizní stanice zařadila strom „separatistů“ do žebříčku nejkrásnějších vánočních či novoročních stromů.

21; Expert z USA komentoval zkoušky komplexu Avangard. Připomeňme, že v USA konstatovali, že nedisponují zatím protiraketovéou obranou pro ochranu před nadzvukovými zbraněmi.

22; Lidskost a sebekontrola Vladimira Putina zachránily svět před válkou, píše americký tisk. V současné době je ve světě pouze jeden lídr, kterým je ruský prezident Putin, píše časopis Foregin Policy Journal.

23; Aplikace WhatsApp přestane na milionech smartphonů fungovat. Informují o tom ve zprávě na oficiálních stránkách messengeru.

24; Byl spáchán pokus o vyhození mostu v Doněcku do povětří. Informuje o tom ministerstvo pro mimořádné situace Doněcké republiky.

25; Všechno bude jinak. Jaké změny čekají Rusy v roce 2019? Hned několik vážných změn se čeká v Rusku už v průběhu tohoto roku. Důležité změny se očekávají v důsledku reformy odpadového hospodářství, ochrany akcionářů, v sadařství a zahrádkářství.

26; Do dnešních 13:00 hod. moskevského času bylo vyproštěno v Magnitogorsku celkem osmnáct těl obětí. Počet obětí podle očekávání bohužel roste.

27; Ukrajinec spadl z městského novoročního stromu během toho, co policie od sebe odtrhávala dvě mladé ženy, které se mezi sebou praly. Borispol u Kyjeva má často nějaké zvláštnosti.

28; Armádní zdroje v Doněcké republice oznámily počet zlikvidovaných ukrajinských dronů. Drony se účastnily bojových akcí v Donbasu od začátku války, ale dnes se stále aktivněji používají pro výzvědné účely.

29; Záchranáři ručně rozebírají trosky domu v Magnitogorsku. Počet obětí prakticky každou hodinu roste.

30; Došlo k pokusu o průlom speciální skupiny 128. brigády ukrajinské armády. Byl zajat ukrajinský ozbrojenec. Obráncům Donbasu se podařilo zajmout jednoho z ukrajinských ozbrojenců, kterého opustili jeho „kolegové“ při panickém útěku.

31; Zajatý ukrajinský ozbrojenec prozrazuje podrobnosti chystaného útoku. Připomeňme, že dvě zvláštní skupiny 128. brigády ukrajinské armády se pokusily o průlom na území Doněcké republiky.

32; Byl zveřejněn žebříček zemí, kde obyvatelé utrácejí největší procento svých příjmů za alkohol. Na vrcholu jsou estonské domácnosti, které utrácejí 5,2% svých příjmů za alkohol. Na dalších místech jsou Lotyšsko (4,9%), Litva (4%), Polsko (3,5%), Česká republika (3,3%), Maďarsko 3%) a Finsko (2,8%). Nejméně utrácejí ve Španělsku (0,8%), Itálii (0,9%), Řecku (0,9%) a Nizozemsku (1,2%). Výzkum je ale třeba brát s velkou rezervou, protože východoevropské země ta procenta počítají z násobně nižšího základu a ve výzkumu má navíc pivo či víno stejnou váhu jako tvrdý alkohol. Za 1,2% z nizozemského průměrného příjmu je čistého alkoholu ve skutečnosti mnohem víc než třeba za 3,5% průměrného polského příjmu.

33; Byly zveřejněny záběry z místa výbuchu u železničního mostu v Doněcku. 1. ledna večer došlo v Doněcku k pokusu odpálit pilíř železničního mostu. Že by generálka na Kerčský most?

34; K 16:00 hod. moskevského času dosáhl počet vyproštěných těl obětí zřícení domu počtu 21 osob. Dalších dvacet lidí se nachází ještě pod sutinami.

35; Putin uskutečnil telefonický rozhovor s Macronem. Projednávali Ukrajinu a Sýrii. Kromě toho si vzájemně poblahopřáli k Novému roku.

36; USA požádají o vydání Američana zadrženého pro podezření ze špionáže, říká Pompeo. Zadržený muž byl v minulosti propuštěn z armády za krádeže.

37; V okupované části Donbasu byly z kostela ukradeny ostatky svatého Jiří. K incidentu došlo v obci Dobropolje dočasně okupované Ukrajinou.

38; Vždyť už v něm dávno chodíte… Gončarenko slibuje, že se do televizního vysílání dostaví v klaunském obleku, pokud bude Zelenskij vážně kandidovat na ukrajinského prezidenta. Reakce uživatelů sociálních sítí je jednoznačná: Nepůjde o žádnou změnu. Vy se chováte jako šašek už teď.

39; Lidé živě reagují na reportáž CNN o ruském Simferopolu. Připomeňme, že americká televizní stanice konstatovala příslušnost hlavního města Krymu k Rusku.

40; Je to jen ubohé buranství. Aksjonov kritizoval oslavování Banderových narozenin. Ironií osudu je, že právě banderovská ideologie se stala hlavním nástrojem rozdělení a zničení Ukrajiny.

41; V Těrnopolské vysokoškolské koleji došlo k výbuchu granátu. Jeden člověk zahynul, další dva byli zraněni.

42; Hlavní úderná síla koalice USA se domluvila s Asadem opouští frontu v Aleppu. Informuje o tom zdroj ze syrské armády.

43; Finsko odmítlo propustit Rusku zadrženou na žádost USA. Soud finského města Vantaa odmítl propustit výměnou za neopuštění země ženu jménem Mira Terada (původně Oksana Vovk). Žena je obviňována, že se v USA dopustila drogových zločinů.

44; V důsledku pozastavení činnosti americké vlády jsou národní parky USA zavaleny odpadky a lidskými exkrementy. Pozastavení činnosti americké vlády se začíná negativně projevovat v národních parcích po celé zemi.

45; Porošenko vyjmenoval nové priority v obchodu s EU. Píše o tom ve středu na své stránce na Facebooku.

46; Ukrajinská národní banka pokutovala dceřinou banku Sberbanky částkou 3,4 milionu dolarů. Informuje o tom oficiální stránka Ukrajinské národní banky.

47; Láska po ukrajinsku. Obyvatel ukradl štěně pro dámu svého srdce. K činu se rozhodl poté, co majitelka pejska požadovala příliš vysokou cenu.

48; Ukrajinská armáda potvrdila zmizení svého vojáka v Donbasu. V ukrajinské armádě oznámili zmizení vojáka 128. samostatné Zakarpatské brigády.

49; Nizozemský astronaut omylem zavolal na americkou kosmickou záchrannou službu. Vše se vyjasnilo dříve, než z toho mohly vzniknout nějaké škody.

50; Ukrajinská ministryně zdravotnictví čelí pěti předvoláním k soudu. Jde o vyšetření případů porušení administrativních pravidel.

51; Zřizovatel ukrajinského zpravodajského kanálu bude deportován do Běloruska. Pavel Karnazackij byl zadržen pracovníky SBU, kteří jej odvezli neznámo kam.

52; Ukrajinští diplomaté jsou rozhořčeni kvůli záběrům CNN s ruským Simferopolem. Velvyslanectví Ukrajiny v USA vyjádřilo rozhořčení v souvislosti s novoročním materiálem americké televizní stanice CNN.

53; Ukrajinský jazyk se stal módním, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny kromě toho informoval o významném rozvoji ukrajinské hudby za poslední rok.

54; Trump prohlásil, že Sovětský svaz se rozpadl v důsledku bojů v Afghánistánu, které byly příčinou sovětského bankrotu.

55; Kyjev se bojí pravdy. Jak ukrajinský poskytovatel internetových služeb odpojil kanály za propagandu ve prospěch Ruska. Jeden z největších providerů na Ukrajině (Lanet) vyloučil ze své sítě dvě televizní stanice.

56; Počet obětí zřícení domu v Magnitogorsku se zvýšil na 33. Informuje o tom Ministerstvo pro mimořádné situace.

57; Nejbohatší Rusové přišli v roce 2018 i téměř šest miliard dolarů. Index se počítá z ceny akcií společností, v nichž mají miliardáři své podíly.

58; Ukrajinská média a sociální sítě začaly jako hyeny šířit lživé informace o tragédii v Magnitogorsku.

59; „Der Spiegel“ bez kalhot. Bylo zveřejněno 55 případů lživých zpráv v časopise Spiegel.

60; U nizozemských břehů spláchla bouře z plavidla kontejnery s jedovatými chemikáliemi.

61; Na Ibize zadrželi řidiče, který byl pod vlivem všech známých drog najednou.

62; Krymský Tatar prohlásil, že jej zmlátili na Putinův příkaz.

63; Prezidentka Republiky Srbské v Bosně a Hercegovině: Rusko pomáhá rozbíjet stereotypy o Srbech. Západ se nikdy neintegroval. To ale představuje zájem Republiky Srbské.

64; Novinář Gordon pochválil Ukrajince, kteří opouštějí zemi ovládanou neschopnými zloději.

65; Putin přikázal, aby byla prostudována otázka státní podpory ruské národní televizní stanice.

66; Ministerstvo pro mimořádné situace prohlásilo, že zatím není schopno přesně určit polohu dalších zavalených osob v Magnitogorsku.

67; „Evropské hodnoty“ v Austrálii. Dvě lesbičky uzavřely mezi sebou „manželství“ – první mezi osobami stejného pohlaví v Austrálii.

68; Kandidát na prezidenta Ukrajiny Jurij Bojko navrhl, aby se dětem politiků zakázalo studium v zahraničí.

69; Skandální ukrajinský „expert“ Kovtun, který se mimochodem dostal i na seznam Mirotvorec“, prohlásil, že je v šoku z Porošenkovy politiky.

70; Velení ukrajinské armády plánuje silové potlačení protestů Maďarů v Zakarpatsku.

71; FSB vypracovala systém ochrany chrámů před teroristickými útoky.

72; V ukrajinských zásobnících plynu zůstalo méně než 14 miliard kubických metrů plynu.

73; V Indii zemřel muž na následky výbuchu mobilního telefonu.

74; Trump přechází do útoku: Globální obchodní válka začne v roce 2019. V této válce prohrají všichni, i když následky ekonomického konfliktu je nemožné předpovědět.

75; Alexej Kudrin: Růst reálných příjmů Rusů v roce 2018 činil 0 až 0,4%.

76; V Dněpropetrovsku navrhli přejmenovat jednu z hlavních ulic (Schmidtova ulice) na Banderovu počest.

77; Na Ukrajině za rok 2018 zemřelo dvanáct dětí na spalničky. K tomu ještě čtyři dospělí.

78; Oficiální statistika: Více než třetina (33,9%) Ukrajinců žije pod hranicí bídy. V součtu se tedy jedná o 14 milionů lidí. Pokud je ale počet obyvatel Ukrajiny nadhodnocen, což je velmi pravděpodobné), procento bude podstatně vyšší.

79; Poprvé byla předvedena samohybná zbraň Lotos. CNIITOČMAŠ ukázal fotografii nové dělostřelecké zbraně Lotos, které by mělo postoupit do armády po roce 2020.

80; Si Ťin-pching vyjádřil soustrast v souvislosti s tragédií v Magnitogorsku.

81; Ve Francii byla rozehnána protestní akce žlutých vest u ropné základny nedaleko francouzského města Rouen.

82; V Nejvyšší radě prohlásila místopředsedkyně frakce Národní fronta Viktorija Sjumar, že Porošenko může v druhém kole zvítězit.

83; Nejvyšší představitel Čínské lidové republiky je připraven dostat Taiwan pod kontrolu i silou.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.1.2019

 1. Hell napsal:

  Vítejte na nejlepší sex seznamka = = > http://tinyurl.com/kp95cw8

 2. John_Pitralon napsal:

  Metallica – Enter Sandman https://www.youtube.com/watch?v=DtJzRErAJ3Q&list=RDDtJzRErAJ3Q&start_radio=1&t=29

  Hackeři zveřejnili dokumenty z útoku 11. září. Tvrdí, že další únik zničí „hluboký stát“
  https://ac24.cz/-/hackeri-zverejnili-dokumenty-z-utoku-11-zari-tvrdi-ze-dalsi-unik-znici-hluboky-stat-?redirect=%2F

 3. John_Pitralon napsal:

  „Breakthrough: U.S. Attorney Agrees to Present Evidence of WTC Demolition to Federal Grand Jury

  Finally, after 17 long years, the 9/11 Truth Movement has opened an avenue to prosecuting those responsible for the shocking destruction of the World Trade Center and the horrible loss of life that resulted. “
  https://www.ae911truth.org/grandjury

 4. John_Pitralon napsal:

  Metallica – Orion (Remixed and Remastered) https://www.youtube.com/watch?v=Mg661sxjFdc

 5. John_Pitralon napsal:

  Jeden jsme natiskli miliardu $, druhý den druhou, máme dvě, takže jsme automaticky bohatší? Ne, jsme chudší, protože jsme akorát někoho jen tak nechali alokovat společné zdroje, které nejsou nevyčerpatelné. A to mechanismem skrze banky, které se řídí čistě podle imaginárního numerického zisku. Vše řídí vrstva pošahanců z megakorporátu, podle toho jakou nohou vstali z postele. Výsledek – předání společnosti do správy zelenoMozkáčům, vyrabování pracovní síly do bezvědomí a nakonec Detroit.

  „Města zločinu 3 Detroit dokument CZ 2017″ https://www.youtube.com/watch?v=7wBZH_SyYx4
  „Hypothesis, Dr. Steven Jones – film o nálezu nanotermitu ve WTC“
  https://www.youtube.com/watch?v=Bdml7ZxTQY0

 6. proud napsal:

  2; „Velká Británie je rozhořčena“……………jo,no,aspon vime komu vadi uprimnost a hlavne pravda,vzdycky jen tomu nejvetsimu krivakovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!