Představte si to: Gazdík má vizi!

Jsme lidé různí. Většina je nás ale taková, že se zabýváme dneškem, zítřkem, příštím měsícem, příštím rokem či dokonce i příštím desetiletím, ale dál už nehledíme. Nějak bylo a nějak bude, říkáme si – a zůstáváme tzv. v klidu. A je, bohužel, mezi námi jen nepatrná hrstka lidí, řekl bych vyvolených, kteří dokáží vidět dál, kteří z jevů našeho dnešního života, jež my, lidé prostí a nevybavení dálkovým a analytickým zrakem nadutě přehlížíme, dokáží oni vytvářet cosi pro nás, obyčejné smrtelníky nepředstavitelného. Totiž obrazy a vize budoucího světa – včetně jeho nadějí i hrozeb.

Byl takovým člověkem Marx, byl jím i americký prezident Eisenhower, když při odchodu ze své prezidetské funkce varoval své krajany před dalším rozvojem vojenskoprůmyslového komplexu USA, a stal se jím i někdejší dlouholetý americký ministr zahraničí Henry Kissinger, když prohlásil, že to, co se stalo v Kyjevě, je pouhou generálkou na to, co Západ připravuje pro Moskvu. A byl svého druhu prorokem i Němec Günther Verheugen, když už pár dnů po kyjevském majdanu prohlásil, že tohle nové, co v Kyjevě vzniklo, není nic jiného než vláda čistých fašistů z masa a kostí, jak dnes jeho slova pochodňové průvody banderovců v početných ukrajinských městech až nadmíru přesvědčivě potvrzují.

Ano, byli či jsou těmi vzácnými lidmi, schopnými vidět do budoucna, jen cizinci, i když jsem jako národovdec pochopitelně též dumal, neměl-li bych mezi ně zařadit i našeho Komenského či Masaryka. Ale cosi mi s tímto zařazením jaksi neštymovalo a stalo se, že právě ve dnech mých váhání se na monitoru mého počítače objevil rozhovor internetového serveru Seznam.cz s dosavadním předsedou politické velké strany STAN Petrem Gazdíkem. A on, představte si tu náhodu, mluvil právě o tom, o čem jsem já zrovna psal. O vizích do daleké budoucnosti, které by měl správný politik mít, má-li být správným politikem. I o tom, že právě tyhle vize naše současná politika absolutně postrádá. Čímž samozřejmě naznačoval, že právě on, na rozdíl od těch dalších našich politiků, tu vizi jako jediný má. A hned též dával k dobru, o čem tedy ta jeho vize je.

A teď se tedy raději něčeho chytněte, než to s vámi sekne. Protože víte, co on to za svou vizi označil? Přimknout se ke sjednocené Evropě, potažmo tedy k Evropské unii.

Čili to, co všechny strany našeho tzv. demobloku (ODS, lidovci, Piráti, TOP 09) a vedle nich i ANO a ČSSD už roky dojemně a svorně vzývají jako svůj svatý grál, má být čímsi Gazdíkovým naprosto originálním, novým a převratným, co zde dosud nebylo – čili jeho vizí. Jeho odkazem pro budoucí pokolení.

Prvním impulzem člověka, když takto celou věc domyslí, je začít se hurónsky smát. Ale pak, jak se to stalo zrovna mně, vám rysy ve tváři nejspíš ztuhnou. Protože vás napadne, že tuhle ohranou písničku nemohl pan Gazdík, ať už si o jeho duševnu myslíte cokoli, za svou vizi považovat a dokonce ji za svou vizi i označit. Tímhle přimknutím k Evropské unii musí on myslet něco naprosto odlišného, něco radikálního, co před ním snad ještě nikdo neřekl, či se k tomu zatím ještě nepřiznal.

Což je nejspíš ze všeho zřeknutí se všeho našeho národního, naší vlastní politiky, naší kultury, možná i našeho jazyka. Naší svébytností. Máme se zkrátka stát částí evropského kadlubu, v němž všichni budou myslet stejně, to je evropsky, a ne česky, maďarsky nebo polsky. Televize nám bude i nadále a stále hustěji dávat jen evropské pořady v Bruselu či v Paříži vymyšlené, jako jsou Zázraky přírody či Star Dance, a jednotně uváděné od Giblartaru až po Čiernou nad Tisou. Zapomenout tedy nám bude třeba na stokrát úspěšnější zábavní české pořady pana Pixy, pana Opluštila, pana Podskalského, pana V. Dvořáka, pana Nekudy, pana Kaisera a Labudy, a ovládnout nás musí nikoli náš cit národní ale cit evropský. Protože nač všechno národní pinožení, když je zde možnost vytvořit velkou a sjednocenou Evropu, ve které, jak řekl kdysi Goebbels, i Čech bude se moci radovat z Hamburgu jako z přístavu a města svého. Zpoza drátěného plotu koncentračního tábora, chce se vám doříci, ale to už by bylo na článek další.
50 Komentářů k Představte si to: Gazdík má vizi!

 1. Josef Švejk napsal:

  Jako bych zaslechl pana Lavrova: "My nemůžeme nikomu zakazovat projevovat své intelektuální a politické schopnosti."

  • .lak napsal:

   Je to bjeloch a asi z té poloviny sluníčkářů a vítaček.
   https://tadesco.cz/vtipek-na-dobry-den/ :-)

  • HVzV? napsal:

   HzNR NA NR ODHALUJE JASNĚ JÁDRO PROBLÉMU,KTERÉ ŘEŠI NPV

   a vizi,kterou bud občané pomohou OSV řešit, nebo dalšich TŘICET LET budou ohlupováni vykleštěnými novináři ve službách liberálni prý demokracie,která žádnou demokracii neni.
   Každý přivlastek k slovu demokracie totiž znamená ve skutečnosti kryti pro DIKTATURU,VIZ TŘEBA LIDOVÁ DEMOKRACIE. Dnes je v pořadi diktatura falešných humanistů,neomarxistů tj menšiny která svou moc ukradla ovčanům zmanipulovánim tisku a tv A HODLÁ SI JI UDRŽET TEROREM POZVANÝCH OBDIVOVATELŮ KAKARÁMU.
   Phumanisté totiž ohlupovali voliče tak dlouho,že zmanipulované volby nemusi vůbec platit.
   Navic se odhalilo,že naši poslanci nemohou vůbec nic ve prospěch voličů zajistit,neboť jsou totálně vymiškováni strachem,že ihned vyleti na dlažbu,vykopnuti svou verchuškou a tam zůstanou ležet s hypotékami sami!
   Tento svinský systém funguje dobře už skoro TŘICET LET a ovčané mu mohou klidně tleskat dalši stoleti až je svlikne do trnek a i ty použije misto presidentské vlajky na hradě!

   CO JE POTŘEBA SE UŽ KONCENTRUJE V NÁRODNIM PROGRAMU VOLIČŮ.

   • John_Pitralon napsal:

    Podle informací našich mainstreamových expertů z Neue Lumpen Oprcajtung se SS Wernher von Braun + sl. Kabelková vracejí z Měsíca ve svém pošašeném raumšífu Apollo 911 V-2. Očekává se tvrdší přistání u Tater nebo možná až u Balatonu.

  • HVzV? napsal:

   ANO MÁTE PRAVDU PANE PITRALONE HÝKAJICI OSLI Z HAVLOVA SIROTČINCE

   stále nechápou,že bohatnout musi jejich voliči a ne SS korporátni fašisti a jejich šéf gruppenführer Wehrner von Brown a slečna Kabelková s Oprcajtungu.
   To jim zarazi naši činšti komunističtí fujeři,kteři už ted přistáli na zadku měsice a bude hůř!

  • HVzV? napsal:

   KRTECEK VZKAZUJE PANU PITRALONOVI,ZDA CHÁPE A CHCE DISKUTOVAT

   o tom,že naše vláda NEPOCHOPILA,že bohatnout musi občané ne oligarchové a korporace.

   Pokud nikdo kromě OSV nebude chtit vznik Středni vrstvy a ona sama nebude vědět,že bez Sociálniho státu do prvniho článku naši Ústavy, což prosazuje POUZE OSV , nemá žádnou šanci vzniknout,pak kdo bude platit daně,když to oligarchové a majitelé velkých peněz nechtěji a bunkruji je do danových rájů??.
   Všichni víme,že kde přišla tzv liberálni prý demokracie šly státy do kopru a to bude pokračovat bez skrupulí dále.
   Domorodci ČR se tu prý NA nwoo bavi o punčošce a mezitim padaji do pozice rozvojového státu typu Kongo či Bangladéš a jsou obíráni jako vánočni stromky!

   PITRALONE TO CHCETE ŘICT NEBO CO CHCETE ŘICT panem ss BROWNEM?

  • Eschatolog napsal:

   dotyčný ma IPS vysoko, kdyz ho zivite/zivime uz desitky let, milý pepku

  • HVzV? napsal:

   KDOSI Z PLÉNA TAM NAPSAL PEKELNÝM RYTÍŘŮM Z NEPOLITICKÉHO OSV

   tuto okřidlenou větu.

   Ted už je to jasnějši co myslíte vy z té čertovy elity OSV.
   Asi chcete napsat,že námi zvolená vláda má dlouhý žirafi docházi ji vše pozdě a navic strká tu hlavu do písku a tam stále nechápe,že musi bohatnout občané,tedy jejich voliči a ne nenažrani majitelé už tak velkých peněz!

 2. .lak napsal:

  Tedy nevěděl jsem že z krtečka můžou fór manti mít zúhniením taková postižení dydlace. :-)

  http://www.zvedavec.org/nazory-7827.htm

  • Jan Kowak napsal:

   Před.staf te.. si předstaw-te ssi ROBOTI !

   Co ssem měl iDěs g ww wob3 ..4 g - sem měl k obědu..

   Na Raketoplanu 911

   Reptiliani
   ps : a eště sem si wzpoměl , go-ši .. ne nebudou hrát na Letný KISSÁCI ??

   .. chcete lístky - nebudou : ))

   M
   ps : KRTku , chceš pp pil-ník ???

   • Jan Kowak napsal:

    Replay.. předstaw-te si , že ssem měl dnes Wepřowou.. ss knedlikem & ze Zelim
    Ze Zelim kyselim..

    A s UheRÁkem : p

    TO kouká-té ( o )( o )

    .. co sse měl dnes g ww wóó-bëdu !

    Pitralon má prima Tón / srándujem ..he-he /
    M

 3. Josef Švejk napsal:

  Z některých komentářů plyne, že někteří lidé ztratili schopnost orientovat se v realitě. Jiní ztratili soudnost, další jsou zřejmě podplaceni. A mezi tím vším se ještě navíc pohybují i naprostí idioti.

 4. Eva napsal:

  Pan Gazdík je přesný typ, který končí v politice. Je to údajně učitel, což mě děsí, co proboha může zrovna on učit. Říká se, že kdo neumí učí a kdo neumí učit, končí v politice...

  • Josef Švejk napsal:

   A jsou i tací až tak inteligentní, že se nehodí naprosto k ničemu. Nicméně i ty lze výhodně použít například jako náčelníky posledního sloupu u firmy ČEZ.

  • houbeer napsal:

   Kokodak,kokodak,rika se,jedna kvocna kvakala,ze ono ci tam to.....ze ty jsi tedy politicka?

   • Eva napsal:

    Blbe, operátor výroby. Bez nás není ekonomika.

    • Jan Kowak napsal:

     Ewa Maká w podzemní 6ti patrowý kowárně - je TO
     biorobot-ka..

     .. ři.kal mi to tu-hle Sasín..
     Micha Lea

    • Josef Švejk napsal:

     Blbe by stačilo. Ostatní je nadbytečné, pro adresáta nesrozumitelné.

     • houbeer napsal:

      co ty kokutku svejkovej vis o tom cemu rozumim?jen zase kvakas.ze sebe nic kloudneho pozitivniho nenapises,debile.
      jesli to eva pochopila,nebude se otirat o ucitele a uz vubec ne je hazet do jednoho pytle.coz evo?a to ze na vas stoji echkonomika otroctvi neni moc k chlubeni se.

 5. Karel K. napsal:

  Čínský podvod "letu" na Měsíc je odhalen. "ČÍNSKÁ LEŽ" má krátké nohy . . . .

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

 6. proud napsal:

  "Zeptala jsem se starce:"Jak jste mohli nekdy zit bez mobilu a internetu?" Odpovedel mi:"Tak jako vy ted bez lasky,ucty,hanby a dustojnosti.....""

 7. niSas napsal:

  V bezpodílové společnosti, gde nicjako nepatří nikomu, jen z nějakého nepochopitelného důvodu se najdou oligarchové, přímo s rypákem zastrčeným , chápej voe , v zásobách všech lidía rochněj si tam v žitě jako prase ležící přežrané na zádech, se dycky najdou kurwyčky z vidlákova nebo nepochopení učitelé, keří se najmou k na třídění kravských lejn od kobylinců a ve volném čase vymejšlej ságy o třídně netřídní imbecilní společnosti a dělaj to s neukojitelným nadšením. Takoví hned začnou hledat měřítka, váhy, etalony a jaťí svojí pílí, chápej voe vorkoholizmem, a začnou howna oligarchů vážit a měřit s ostatníma hownama a nigdy nezapomenou jako správnej mordechujckej kupčík šlápnout na pedál pod váhou nebo ohnout metr aby vítězné howno bylo to nejkrásnější , na keré můžeme být všichni pyšni. Muheeeeeee

  • proud napsal:

   Nenajdou,protoze jim to nejdriv lidi musej povolit,coz se nestane,nehlede na to,ze v takovy spolecnosti oligarchy nenajdes,stejne jako ve spolecnosti kde vsechno patri vsem stejne(pochopitelne vyjma bydleni,zahrady a osobniho majetku(normalne bych to nevypisoval,ale blbcovi musim),o spolecnosti kde nic nepatri nikomu neni rec,to musis jinam.

 8. Jan Jinsky napsal:

  A jakou vizi ma pán Man? Nadávat na všechno umí. Ale něco jako vizi by měl?

  • proud napsal:

   Jakou mas ty?....

   • Jan Jinsky napsal:

    Podobnou jako Gazdík. Být v NATO, v EU. A mít tady takovou vládu, která nechá lidi, at podnikají a nechová se jak STB.

    • proud napsal:

     Coz je utopie,protoze kazdej sef a kazda vlada,kazdej kdo se jakkoliv povysi nad kohokoliv si to zarlive strezi,obzvlast kdyz ho to zivi,nebo mu to umoznuje krast a chytracit!Mimochodem,statni bezpecnost je hodne potrebna instituce kdyz dela co delat ma,chrani narod,tam by stacilo jen udelat poradny konkretni pravidla o tom jak ho chranit uvnitr proti skudcum a kdo je vlastne konkretne skudce.Coz nefunguje uplne proto,ze prave ony vladni slozky a ti tvy "podnikavci" zneuzivaji jak stb(dnes BIS) tak policii a ozbrojeny slozky pro svy vlastni ucely a tak to taky zustane naveky,dokud budou podnikavci pro sebe,vlady a sefove existovat,bud si jistej!

    • proud napsal:

     A s tim nenadelas nic dokud nepostavis vsechny na stejnou uroven bez moznosti drapat se kamsi nad ostatni.Coz samozrejme taky znamena vladu a tedy rozhodovani vsech a taky hlavne jejich priznanou a nikoliv prehazovanou spoluzodpovednost.Abys toho dosahl,musis udelat zpet ze sprostyho dobytka slouziciho penezum a nestiticiho se pro ne zadny svinarnny zase zpatky lidi a obcany!

     • Jan Jinsky napsal:

      A prakticky by sis to představoval jak?

      • proud napsal:

       Primou vladou lidi s pomoci poradniho managementu odborniku a zrusenim obchodovani a s nim i financi,zavedenim prerozdelovani podle potreb,tedy konec nedostatku,hladu a zizne,emigrace,obrovsky omezeni kriminality a podobne,zmizeni elit a vsech kdo za penize a pro ne parazitovali na lidech a vymejsleli valky a kontroly lidi.Zustali by jen ti kdo si vypracovali prirozenou autoritu svejma vedomostma a umenim,svym prolidstvim.....To vsechno nejde zavadet okamzite,musi tomu predchazet uceni lidi,vlastne jejich pretvareni z ovcanu a lidskyho dobytka,kteryho se dobrovolne zucastnej a praci na detech ke sluzbe celku,ktera se stane samozrejmosti,zpusobem zivota.Prace konickem pro vsechny kdo vedi ze kdyz chteji dobre zit a vsechno mit je potreba to vyrobit a porozdelovat.plne novej system zalozenej na pritode a cloveku a pracujici pro ne.

       • HVzV? napsal:

        DOBRÁ VIZE PANE PROUDE,ALE NAPIŠTE KDE NA TO VEZMETE

        penize,když je chcete zrušit,které elity maji zmizet a odbornici se mezi sebou pobiji nebot každý bude fujerem a dá druhému do čenichu a kde na to vezmeme vůdce?

        • proud napsal:

         Nic jsi nepochopil...............proc mi to u tebe vubec neprijde divny?.....

        • HVzV? napsal:

         NEPOCHOPILI? JE TO VAŠE VINA BROUKU NEUMITE NIC VYSVĚTLIT!

         mnozi tady prý píši,že jste maturoval ze čtvrté třidy,je to pravda?

        • proud napsal:

         Ten dojem mam ja z tebe,tluchubo.

        • HVzV? napsal:

         BYLI JSME PANEM KRTEČKEM VAROVÁNI PŘED NESMYSLNÝMI DEBATAMI S VÁMIPANE PROUDE

         ve smyslu,že vás máme nechat na pospas vašemu kozimu chlívku,který vás obštastnuje zejména v sobotu a jak vidime měl pravdu.

       • Jan Jinsky napsal:

        Ale člověk je od přírody soutezivy. To co popisujes je utopie. Úžasná. Ale má jednu chybu. Nepočítá s přirozeností člověka

 9. Paw napsal:

  To se splet , chtel rict , puvodne ze ma doma TELE---VIZI...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!