Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.1.2019

nalogovyi_kodeks_rf1; Jakých daní budou letos zbaveni Rusové? Na co se mohou Rusové připravit v souvislosti s novým změnami v daňové legislativě Ruské federace? Byl zveřejněn přehled nejdůležitějších daňových změn pro tento rok.

2; Arabský svět může kvůli pronásledování přijít o křesťany. Byl zveřejněn varovný text o možných následcích rozkolu v pravoslavném světě, o hrozbě zmizení křesťanů v arabských zemích.

3; Zednářští revolucionáři a další populární mýty. Spřádají svobodní zednáři spiknutí, nebo jsou to jen obyčejné zájmové skupiny?

4; NATO? Na co? K čemu potřebuje Ukrajina NATO? V samotném centru Ukrajiny se rozdávaly propagační materiály.

5; Oleg Carjov: Do Evropské unie Ukrajinu nevzali. Neumějí se chovat. Tři videa se sociální reklamou mají hloupým Ukrajincům názorně ukázat, čím je ve skutečnosti Evropa. Efekt kampaně je nejistý. Obyvatelé Ukrajiny mohou získat dojem, že cíl je nedosažitelný, nebo naopak, že není o co stát. Jedno je ale jisté: Ukrajinu do EU nevezmou, pokud se země sama nezmění.

6; Zahraniční média o Krymu v roce 2018. Téma je pro západní čtenáře zajímavé. A ani ta nejzaujatější média nemohla skrývat, že na Krymu se život po všech stránkách zlepšuje a že je to všude vidět. Hodně pozornosti se věnuje obnově zchátralého dětského tábora Artěk, která má nesmírné symbolickou hodnotu.

7; „To raději zemřeme“: Vojáci USA přijeli k vojákům syrské armády s idiotským požadavkem, aby odstranili vyvěšenou syrskou vlajku. Dostali jednoznačnou a velmi poučnou odpověď. Bylo zveřejněno video z této trapné události.

8; Opoziční vyhlídky na Ukrajině. Ukrajinská opozice je roztříštěná, a přesto má jediné předvolební téma – kritiku stávající moci, především Petra Porošenka. Někdejšího jednotného „Opozičního bloku“ vyrostly tři autonomní politické síly: strana „NAŠI“ Jevgenije Murajeva, strana „Opoziční platforma – Za život“ Jurije Bojka a Vadima Rabinoviče, a „Opoziční blok“ Borise Kolesnikova a Vadima Novinského. Slušné šance (kolem 10%) má z nich jen platforma „Za život“. Zbylé dvě se potácejí pod hranicí tří procent.

9; Bylo vydáno vysvětlující prohlášení Nejvyššího soudu Doněcké republiky o vymáhání dluhů za energie a komunální služby.

10; Polská pravoslavná církev tvrdě zareagovala na události na Ukrajině. Metropolita Varšavský a všeho Polska Savva: Sjednocující shromáždění neřešil problém rozkolu, ale jen jej zkomplikoval.

11; Rodové prokletí: Vládnoucí moc dělá vše pro to, aby rozštěpila Ukrajinu. Otázka budoucnosti země se bude znovu řešit v ulicích pomocí radikálních skupin nacionalistů.

12; Peklo v okolí americké základny v Sýrii. Ozbrojenci, sexuální otroctví a obchod s orgány běženců. V této části Sýrie jako by se objevoval přízrak Dachau.

13; Generace dnešních osmiletých dětí bude připravena zabíjet za „vzkříšeného“ Banderu. Významná část Ukrajinců věří v dobrého boha Banderu, který „přijde a zjedná pořádek“.

14; Byly zveřejněny záběry z Oděsy, jak policisté mlátili vůdce bandy nacistů, který se posmíval obětem z 2. května 2014. Dříve byl tento extremista šéfem silového bloku oděského Pravého sektoru.

15; Jak zachránit životy tisíců spoluobčanů? Jak se v Rusku vyvíjela situace po likvidaci záchytek při orgánech spadajících pod ministerstvo vnitra? S opilci nechtějí mít nic společného ani policisté (dokud nespáchají trestný čin) ani zdravotníci (pokud neutrpí újmu na zdraví).

16; Smlouva o raketách středního krátkého doletu nemá při současném přístupu Ruska smysl, říká Pompeo. Zůstalo třicet dní do vypršení ultimáta USA, ale Rusové nevynakládají žádná úsilí na dodržování smlouvy.

17; Americký špión vězněný v Moskvě má britské občanství, píše list Times. Nedávno v FSB oznámili, že v Moskvě byl při provádění špionážní činnosti zadržen občan USA Paul Whelan a bylo proti němu zahájeno trestní řízení.

18; V Magnitogorsku bylo už identifikováno všech 39 těl obětí zřícení domu. Dnes proběhly první pohřby obětí.

19; Vládnou nám debilové, říká poslanec Nejvyšší rady Rabinoivič o uzavření volebních místností v Rusku. Věřte mi, že pokud Ústavní soud Ukrajiny nezruší toto rozhodnutí, půjde za to někdo do vězení.

20; V Německu předpovídají prudké zhoršení vztahů s Ruskem. Je to spjato s „odpovědností Ruska za řadu incidentů, které se staly v roce 2018“, vysvětlili v Berlíně.

21; U čínských břehů se srazily dvě lodě. Ve vodách ostrova Pingtan probíhají záchranné práce.

22; Akciové indexy USA: Nejhorší start roku za posledních 18 let. Pro indexy S&P 500 a Dow Jones byl začátek roku 2019 nejhorší od roku 2000 a pro burzovní index Nasdaq od roku 2005.

23; Rogozin zveřejnil termíny vytvoření rakety supertěžké třídy „Jenisej“. Dnes byl podepsán detailní harmonogram vytvoření raketového nosiče.

24; Mazaný krok: USA touží po tom, aby rozhádaly Rusko s jeho spojenci v Sýrii. Přinutili jsme syrskou vládu, aby vstoupila do této oblasti a sami odtud odcházíme, raduje se plukovník americké armády.

25; Rusko a Velká Británie se střetnou v boji o kousek „arktického koláče“, píše The Independent. Tání ledovců v Arktidě slibuje výhodu v podobě nových obchodních cest a přístupu k bohatým ropným nalezištím.

26; U Kyjeva lupič napadal ženy a vyhrožoval injekční stříkačkou naplněnou jedem. Svou tvář zločinec skrýval pod lékařskou rouškou.

27; Vyšetřovací výbor shrnul výsledky hledání výbušniny na místě tragédie v Magnitogorsku. Kriminalisté a vyšetřovatelé z Vyšetřovacího výboru Ruské federace dokončili prohlídku částí sutin odebraných z místa zřícení obytného domu a konstatovali, že nebyly nalezeny žádné stopy po výbušnině.

28; Uljana Suprun slibuje Lvovské oblasti „speciální operaci“. Lvovská oblast je v čele co do rozšíření spalniček. Na tuto jedinou oblasti připadá 22% všech registrovaných případů spalniček na Ukrajině.

29; AK-47 ve světě pistolí. Příslušník amerického specnazu je nadšený novou ruskou zbraní. Prostě se mi ta pistole hrozně líbila, střílí fantasticky, říká Larry Vickers.

30; Čínský koutek. Co čeká šéfa Pentagonu v roce 2019? V Pekingu už prohlásili, že pokud se Spojené státy budou hodně snažit najít soupeře, nepochybně jej získají.

31; Bývalý ministr financí Moskevské oblasti je obviněn z rozházení 14 miliard rublů, říká Vyšetřovací výbor. Tento trestní případ je příklad nevyhnutelnosti potrestání osob, které spáchaly trestný čin před mnoha lety.

32; Kolik bude Ukrajina muset vyplatit Mezinárodnímu měnovému fondu v roce 2019? Byla zveřejněna výsledná suma. Její největší část připadne na 3. září. V roce 2019 bude muset Ukrajina MMF vyplatit 1,8 miliardy dolarů.

33; Celou 93. brigádu ukrajinské armády vrhli na miny u Avdějevky. V nejbližší době čekáme od štábu ukrajinských okupačních sil nová senzační prohlášení o výši ztrát v řadách ukrajinských ozbrojených sil.

34; SBU se chlubí zadržením „kulometčíka Doněcké armády“. Obyvateli Gorlovky hrozí osm až 15 let vězení.

35; Na Ukrajině zabil výtah dvouměsíční dítě. K tragédii došlo v mnohopodlažním domě ve městě Sumy. Dědeček se vracel s kočárkem domů. Poté, co vystoupil z výtahu a chtěl vytáhnout i kočárek, kabina se dala do pohybu a přimáčkla dítě.

36; Několik ruských občanů zahynulo při leteckém úderu koalice USA na Sýrii v provincii Deyr az-Zaur.

37; V Kyjevě oslavili první výročí existence obrovského výmolu v povrchu jedné z hlavních ulic. Na okraji skandální jámy byl postaven silničářský kužel vyzdobený barevnými balónky a cedulkou s blahopřáním k prvním narozeninám.

38; Vysokonapěťové vedení spadlo na elektrickou příměstskou soupravu na nádraží v obci Mirča. Vlak byl v tu chvíli plný cestujících. Ze soupravy se začalo kouřit a automaticky se zavřely dveře, takže lidé zůstali uvězněni uvnitř. Nejsou hlášeny žádné oběti ani zranění.

39; V roce 2018 se ve Středozemním moři utopilo 2.262 běženců.

40; Bude snížena norma spotřeby chleba a brambor. Ukrajinským vězňům slibují europeizaci vězeňské stravy. Ukrajinská vláda potvrdila nové normy stravování pro vězně.

41; Hrozba národní bezpečnosti: Ceny sádla na Ukrajině nadále rostou. Vepřové maso a sádlo na Ukrajině v uplynulém roce podražilo o 5 až 7%.

42; Budou další ztráty. Ozbrojenec ukrajinské armády předpověděl, co čeká Donbas v roce 2019. V ozbrojených silách Ukrajiny nevylučují vyostření situace už v nejbližších dnech.

43; Čína vystrašila svět „matkou všech bomb“. Čínská armáda předvedla novou leteckou bombu.

44; Ukrajinský pranker děsil obyvatele Magnitogorska „novými explozemi“. Ukrajinský „pranker“ Jevgenij Volnov (vlastním jménem Nikita Kuvikov) na kanálu YouTube rozesílal falešná varování a bavil se utrpením postižených.

45; Krym: Více než sto automobilů zůstalo zablokováno na náhorní plošině Ai-Petri po sesuvu laviny. V důsledku sesuvu laviny uvízlo více než sto automobilů, které teď musí čekat na pročištění přístupové trasy.

46; Občan Turkménie se pokoušel provézt na Ukrajinu mladou ženu v kostkované cestovní tašce. Běloruští pohraničníci zadrželi občana Turkménie, který se pokoušel ukrýt spolucestující v zavazadlovém prostoru.

47; Porošenko a Parubij jedou do Turecka pro „tomos“. Po podpisu tomosu (udělení autokefalie) zazní prohlášení ekumenického patriarchy Bartoloměje, lžipatriarchy Jepifanije a prezidenta Ukrajiny.

48; Ruskojazyčné občany Ukrajiny čekají pokuty a věznění. Nový návrh zákona má za cíl totální ukrajinizaci pronikající hluboko do soukromého života občanů.

49; Oni půjdou na Kyjev. Na Ukrajině očekávají úder ze strany Běloruska. Kyjev riskuje, že přijde o kontrolu nad běloruskou hranicí.

50; Vědci z Sheffieldské univerzity vyvinuli technologii, která umožňuje z jehličí vánočních stromků vyrobit materiál pro výrobu cukrovinek.

51; U břehů Beninu unesli piráti šest Rusů. Konzulární oddělení v Nigérii a Beninu se zabývají otázkou propuštění námořníků.

52; Ukrajinské podniky jsou zavírány v důsledku růstu cen za plyn. Zvýšení cen plynu vedlo k tomu, že mnoho průmyslových podniků na Ukrajině přestalo být rentabilními.

53; Prometej, Sarmat, Kinžal, Cirkon… Vývoj ruských raketových zbraní zaznamenal v roce 2018 průlom.

54; Ukrajinský politolog Alexandr Palij označil seznam prezidentských kandidátů za příšerný. Volby se budou konat 31. března. Předvolební kampaň začala 31. prosince.

55; Čínská válečná loď Chajanšan (Haiyangshan)s elektromagnetickým dělem (railgun) vyplula na otevřené moře. První zmínky o vývoji tohoto typu se objevily v roce 2011.

56; V Rusku každý pátý zaměstnavatel plánuje zvýšení mezd zaměstnanců.

57; National Interest zveřejnil vizi profesora Johna Kuehna o vítězstvích Ruska, Uzbekistánu, Běloruska a Němců s Maďary nad světovým společenstvím.

58; Ukrajinský ministr Omeljan označil přerušení železničního spojení s Ruskem za nevyhnutelné. Státní duma Ruské federace prohlásila, že Rusko je na přerušení železničního spojení s Ukrajinou technicky připraveno.

59; V Itálii bandité na hořících náklaďácích zastavili obrněný vůz s miliony euro. Nedaleko města Bari zahradily dva hořící náklaďáky cestu obrněnému kamionu vezoucímu penze pro výplatu důchodů. Když zastavil, servali mu střechu lžící korečkového rypadla.

60; Státní department: USA nemají harmonogram stažení vojsk ze Sýrie. Prezident rozhodl o stažení vojsk a my nyní teprve pracujeme na harmonogramu splnění tohoto rozhodnutí, řekl americký diplomat.

61; Strana Baťkivščina vyzvala Porošenka k odstoupení a oznámila, že nemá sebemenší naději na znovuzvolení.

62; Strategický podmořský dron Poseidon (Status-6) bude mít maximální rychlost přes 200 km/h.

63; Trump odůvodnil pokusy o své odvolání (impeachment) strachem demokratů z voleb v roce 2020.

64; V Rusku navrhují, aby bylo dětem zakázáno navštěvovat cirkusy. Příslušný návrh poslal ministrovi kultury Vladimiru Medinskému poslanec zákonodárného shromáždění Leningradské oblasti Vladimir Petrov.

65; Manželka lvovského starosty měla vidění. Zjevil se jí Kristus jako děťátko a pravil, že její muž má „jít a zvítězit“.

66; Kněží Ukrajinské pravoslavné církve přišli za gubernátorem Vinnice s požadavkem, aby se světská moc nevměšovala do církevních záležitostí.

67; Ukrajinské Ruslany nadále realizují dopravní zakázky podle programu NATO. Ukrajinská společnost vyrábějící nejkapacitnější sériová letadla na světě prodloužila kontrakt na plnění strategických leteckých transportů v zájmu členských zemí NATO.

68; Ve městě Kremenčug uspořádali nacisté pogrom na předvolební kancelář Jurije Bojka.

69; Stálý zástupce ruského prezidenta Georgij Muradov vysvětlil Kyjevu, jak správně používat Kerčský průliv. Jde o reakci na slib poradce ukrajinského prezidenta a ministra obrany Jurije Birjukova, že Kyjev se chystá vyslat další vojenská plavidlo přes Kerčský průliv. Pokud budou splněny zákonné náležitosti, nebude mít Moskva proplutím vojenských plavidel problém.

70; Bartoloměj vyzval hlavy autokefálních církví, aby co nejdříve uznaly nově vytvořenou (rozkolnickou) „Pravoslavnou církev Ukrajiny“.

71; Životu nebezpečné: Na Ukrajinu byl dovezen čínský čaj obsahující karcinogenní pesticid.

72; Poprvé za 70 let se snížil počet obyvatel Číny. V roce 2018 se počet obyvatel nejlidnatější země světa snížil o 1,27 milionu osob. V procentuálním vyjádření se jedná o necelou desetinu procenta.

73; Za rok 2018 vydělal Porošenko 82-krát více než vloni. Celková suma Porošenkových příjmů za loňský rok činí 1,3 miliard hřiven (zhruba 3,2 miliardy rublů).

74; Vera Savčenko učinila prohlášení o osudu své sestry. Naděžda Savčenko se díky státní propagandě rychle mění z ukrajinské národní hrdinky v agenta Moskvy a blázna, který bude co nejdříve odklizen někam daleko od Kyjeva.

75; Ukrajinský Molot má další oběť z řad ukrajinských vojáků. Další Molot explodoval v okamžiku výstřelu.

76; Sýrií prošlo už 68 tisíc ruských vojáků. Jejich práce pokračuje i teď. V posledních týdnech letadla ze základny Hmeimim podnikla nálety na Jižní Idlíb a severní část provincie Hamá, kde je pozorována vysoká aktivita uskupení Haját Tahrír aš-Šám.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!