Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.1.2019

norvezhec_hans_krister_holund1; Norský lyžař označil Rusy za „hloupé jak polena“ a hned se začal omlouvat. Hans Christer Holund zdůraznil, že jeho poznámka byla poněkud nevhodná.

2; Nepokoje v Karagandě. Do města byla stažena vojska ministerstva vnitra. Extremisté využili situace a pokusili se rozpoutat národnostní konflikt.

3; Pravý sektor požaduje od pravoslavných křesťanů přechod do Pravoslavné církve Ukrajiny (přejmenované „tomosem“ na SCU – Svatou církev Ukrajiny). Chceme, aby každý pravoslavný křesťan přešel do nové církve, prohlásili zástupci Pravého sektoru v Černigově.

4; Armáda Doněcké republiky přinesla novoroční dárky malým obyvatelům Gorlovky. Národní policie Doněcké republiky spolu s dobročinným fondem „Cesta dobra“ rozdaly dárky dětem Gorlovky.

5; Naštvali se kvůli hraniční stěně. Trump dosáhne antirekordu. Je přirozené, že demokraté a republikáni budou svalovat vinu za shut-down (dočasné pozastavení činnosti federálních úřadů) jeden na druhého a situace bude připomínat poker.

6; Dluhy Ukrajiny překročily 70% celého ročního HDP země. Zahraniční i vnější dluh Ukrajiny vzrostl na kritickou hodnotu.

7; Jak se stalo, že USA se staly zemí drogově závislých? Doba Velké deprese a hippie se stala obdobím, kdy v USA silně narostl počet drogově závislých lidí.

8; Výbuchem roztrhané mrtvé tělo viselo z okna. V domě v Mariupolu došlo k výbuchu. Podle předběžných informací zahynuli v důsledku výbuchu granátu dva lidé.

9; Výsledkem roku 2018 je mimo jiné i hluboká krize světového systému mezinárodní bezpečnosti. K totálnímu chaosu uch schází jen zrušit dohodu o kosmu, Smlouvu o nešíření jaderných zbraní a Konvenci o biologických a chemických zbraních.

10; V Dagestánu zemřelo v nemocnici Derbent dítě zraněné v kulkou na hlavě během novoroční salvy. Dítě stálo na mostě a přihlíželo slavnostnímu ohňostroji, když neznámý člověk v davu zahájil střelbu z lovecké zbraně.

11; Všichni pravoslavní ve městě Vinnica byli vyzváni, aby přišli hájit katedrální chrám před nacisty. Věřící vinnických chrámů byli snažně požádáni, aby odložili všechny světské záležitosti a přišli bránit katedrální chrám Pozdvižení svatého Kříže před zdivočelými nacisty.

12; Bělorusko: Budeme bojovat. Proč se v Bělorusku chystá další provokace proti mladé generaci? V předvečer Nového roku Alexandr Lukašenko řekl běloruským dětem: Před vámi je ještě mnoho zajímavého, velmi zábavný život. Zemi sžírá korupce a další zločiny, proto musel Lukašenko ohledně budoucnosti dodat: Chcete-li, choďte v jednom šiku do práce, budete-li chtít, vezměte do rukou pistole a udělejte tu pořádek. Důvodem pro tato na první pohled nepříliš jasná slova je záměr západních „ochránců lidských práv“ zasahovat do výchovy v rodinách. Lukašenko uklidnil obyvatelstvo ujištěním, že dokument s matoucím názvem „O boji proti násilí v zemi“ nebude schválen. Druhou hrozbou je plíživý proces legalizace prostituce v zemi.

13; Doněcká republika. Ukrajinským okupantům věřit nelze. Bojovníci Armády Doněcké republiky se chystají na možné provokace ze strany ukrajinské armády.

14; Krvavá jatka v Sýrii. Až 500 zabitých, hoří města. V provincii Idlíb se vzájemně likvidují ozbrojenci teroristických uskupení.

15; Tomos na vaše hlavy! V okamžiku legalizace lžicírkve na Ukrajině bylo na nebi spatřeno „podivné znamení“. Skupina ukrajinských turistů natočila na kameru optický jev na nebi v Ivano-Frankovské oblasti.

16; Američtí senátoři označili Ukrajinu za „nekontrolovatelný problém“. Američtí politici ostře kritizovali ukrajinskou politiku.

17; Rekordní počty Američanů se chystají opustit USA. Od okamžiku kdy se dostal k moci Donald Trump, prudce vzrostl počet místních obyvatel, kteří vyjádřili přání emigrovat ze země.

18; „Děsivá pravda o Rusku“: Miliony jsou vydávány na tajnou propagandu. Pro britský státní projekt Integrity Initiative začal nový rok mentální kocovinou.

19; Ruce až po lokty v krvi nevinných obětí. Ceremoniál podpisu „tomosu“ ozdobil svou přítomností kriminální boss s přezdívkou Narik (Petrovskij). Nově vzniklý náboženský útvar získává zjevný satanský charakter.

20; Štěnice útočí na USA a Evropu, píše The Telegraph. Turisté v USA a Evropě si začali častěji stěžovat na štěnice, se kterými si neporadí ani ty nejsilnější ochranné prostředky.

21; Prezidentka Estonska Kersti Kaljulaid oznámila zrušení výuky v ruském jazyce. Otázka převodu ruských škol na estonský vyučovací jazyk je už dávno rozhodnutá, prohlásila prezidentka.

22; Nelidská vražda tureckých studentek v ukrajinském Charkově. Podezřelý (někdejší snoubenec jedné z nich) byl již zadržen. Připomeňme, že 3. ledna byly v pronajatém bytě nalezeny dvě zavražděné studentky s proříznutým hrdlem.

23; Ve srovnání s čínskou hrozbou jsou akce Ruska jen „dětské žvatlání“, píše britský spisovatel. Vyrostl jsem ve strachu, že komunistický blok zvítězí a zavalí svět represemi. Teď se bojím stejné hrozby vycházející z Číny.

24; Patriarcha Bartoloměj předal „tomos“ ukrajinskému rozkolníkovi Jepifanijovi. Ceremoniál nesmírně vzdálený kanonickým pravidlům skončil v patriarchově chrámu Konstantinopolské církve.

25; Rusy čekají významné změny v systému pojištění motoristů. Jde především o teritoriální koeficienty a klasifikaci výkonu.

26; Organizátoři juniorského mistrovství v hokeji nezahrnuli ruskou vlajku do rozlučkového videa. Přitom Ruský tým získal v soutěži bronzovou medaili.

27; Je známo, čím může Roskosmos odpovědět NASA na zrušení Rogozinovy návštěvy v USA. Šéf Roskosmosu měl navštívit USA v únoru 2019, ale NASA zrušila pozvání. Tato nepříjemná situace se může odrazit na rozhovorech o vytvoření lunární stanice a realizaci společných vědeckých výzkumů na palubě Mezinárodní kosmické stanice. V krajním případě až ke zrušení dosažených dohod.

28; Ochránci lidských práv si zvolili svého oblíbeného teroristu. Z biografie teroristy Sencova, který předkládají veřejnosti, pečlivě odstranili všechny epizody, které by zastiňovaly světlý obraz jeho neposkvrněného života.

29; Anatolij Šaríj vysvětlil, proč ukrajinské úřady považují národ za tupé stádo. Toto stádo ovcí bude spokojeně bečet, aniž by chápalo, že je stříhají – s tomosem nebo bez něj. A jestli toho bude zapotřebí, klidně je pošlou i na porážku.

30; Ukrajinská armáda vede diverzní válku a mají přitom ztráty. Koridor v minových polích byl za cenu obětí na životech vytvořen za účelem následných výpadů ukrajinské diverzní skupiny.

31; Stalin a Porošenko. Proč je pro křesťana poctivý atheismus daleko lepší než nábožné pokrytectví? Na Stalina s jeho otevřeným atheismem bude mnoho pravoslavných křesťanů ještě dlouho v dobrém vzpomínat, Petra Porošenka proklejí a zapomenou. Běda vám, vykladači Zákona, farizejové a pokrytci (Mat 23,13).

32; V Saúdské Arábii budou ženám oznamovat rozvod pomocí sms zprávy. Nové opatření je součástí reforem prováděných následníkem trůnu Mohamedem bin Salmánem.

33; Porošenkovi pochlebovači se v předvečer pravoslavných Vánoc plazí před kriminální autoritou Narikem. Příběh s tímto zločincem je prostý: Byl to on, kdo koupil od Bartoloměje „tomos“ pro Porošenka. A Porošenkovi příznivci hýkají štěstím a oslavují tohoto arcizloděje.

34; Na Krymu cvičně instalovali raketový komplex Bal. Příslušníci raketových vojsk nacvičovali praktické návyky v oblasti likvidace námořních cílů.

35; Text „tomosu“ obsahuje chyby. A tak je to u nich se vším. Opraví Bartoloměj chybu vydáním nového tomosu nebo to může udělat Porošenko svým prezidentským výnosem? Jednou z chyb je formulace, že panny, které se zasvětily službě Bohu, se nesmí ŽENIT.

36; Byl vydán přehled emotivních setkání, kdy se Putin, Macron, Porošenko nebo Merkelová smáli, plakali, tiskli si ruce nebo vyjadřovali smutek.

37; V ukrajinském Lvově byl vandaly zničen šestimetrový kříž, kam se přicházeli společně modlit příslušníci různých náboženských obcí. Kříž stál na Hoře Baba Rod v centru Lvova od počátku 90. let.

38; Do černého moře míří výsadková loď amerického válečného námořnictva. Výsadková loď USS Fort McHenry v rámci 22. námořní expediční skupiny proplouvá přes Dardanely do Černého moře.

39; Německé ministerstvo zahraničí vyzývá Rusko, aby ustoupilo Spojeným státům ve sporu o raketové smlouvě. K ústupkům ve sporu ohledně Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu vyzval německý ministr zahraničí Haiko Maas.

40; USA zablokovaly dodávky letounu Suchoj Superjet 100 do Íránu. Více než deset procent součástek ruského letadla se vyrábí ve Spojených státech. Dodávky tudíž vyžadují americký souhlas.

41; Já jsem nesliboval, že to provedeme rychle, říká Trump o odchodu amerických vojsk ze Sýrie. Podle jeho názoru měla americká přítomnost v Sýrii obrovský efekt.

42; Cesta katastrofy: Pravoslavní hierarchové kritizovali předání tomosu Kyjevu. Konstantinopolský patriarcha Bartoloměj předal Ukrajině dokument o nezávislosti nové církevní struktury.

43; V Oděse zahynul voják ukrajinské armády. Policie Ukrajiny pokračuje ve vyšetřování trestní věci zahájené kvůli výbuchu.

44; V Jakutsku objevil policista ztracených 100 tisíc rublů a vrátil je majiteli. Major policie umístil v jedné ze skupin na sociální síti oznámení, že našel velkou sumu peněz a upřesnil místo.

45; Neměli jsme strach. Stojíme pevně ve víře. Ve městě Vinnica zmařili věřící provokaci Pravého sektoru. Věřící obklíčili nepočetnou skupinu ozbrojenců a odvrátili provokační akci.

46; Listina tomosu byla dopravena na Ukrajinu. Informují o tom ukrajinská média.

47; V Bílém domě zveřejnili podmínky úplného odchodu vojsk USA ze Sýrie,. Trump je stoupencem totálního zničení teroristického uskupení Islámský stát.

48; USA se dostaly do desítky zemí nejnebezpečnějších pro ženy. Při sestavování seznamu byly brány v úvahu takové faktory, jako je zdravotnictví, diskriminace, násilí, trh práce a vykořisťování.

49; Král Malajsie, který se oženil s Miss Moskva, se zřekl trůnu. Muhammad V. byl zvolen králem v dubnu 2016 na pět let na tajném hlasování devíti členy Rady vládců.

50; V Radě federace označili nové články britských médií o Salisbury za totální nesmysly. Člen výboru Rady federace pro obranu Franc Klincevič označil články britského tisku za naprosté nesmysly.

51; V noci na pondělí si pravoslavní křesťané připomínají narození Krista. V Chrámu Krista Spasitele probíhá Vánoční bohoslužba.

52; Řecký kazatel komentoval poskytnutí autokefalie Ukrajině. Podle něj bylo poskytnutí autokefalie ukrajinským rozkolníkům protizákonné.

53; Chameleón a ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov už začal vyjednávat s Timošenkovou. Událost komentuje zvláštní dopisovatel listu Le Monde v Kyjevě Benoît Vitkine.

54; Patriarcha Bartoloměj strašil hlavy církví Soudným dnem, pokud nepodpoří Pravoslavnou církev Ukrajiny.

55; Šéf aparátu Pentagonu Kevin Sweeney podal demisi. Byl přímým podřízeným bývalého ministra obrany USA Jamese Mattise, který opustil Pentagon hned na začátku ledna.

56; Trump oznámil likvidaci jednoho z nejhledanějších teroristů světa Džamála al-Badauího.

57; Legenda si žije svým životem. Po ukrajinských lodích prý stříleli z velkorážných děl. Ve vysílání stanice Echo Moskvy to tvrdil advokát Ilja Novikov s odvoláním na slova svého klienta Romana Kokrjaka zadrženého v důsledku incidentu v Kerčském průlivu.

58; Strach ze tří písmen. Ve Velké Británii srovnali „nebezpečnost“ ruských SVR (Služba vnější rozvědky) a GRU (Hlavní správa rozvědky Generálního štábu). Došli k závěru, že SVR je nebezpečnější.

59; V Uzbekistánu povolili nesezdaným párům bydlet v jednom hotelovém pokoji.

60; Byly zveřejněny podrobnosti a nuance parametrů děla 2A82 ráže 125 mm pro tank Armata T-14.

61; Už jim to začíná docházet… Ukrajinský teolog informoval o bolavých místech „tomosu“. Nejbolestivějším je požadavek, že Pravoslavná církev Ukrajiny nesmí vytvářet své vlastní struktury za hranicemi Ukrajiny.

62; Zlodějští ukrajinští pohraničníci přivedli důchodkyni k smrti. Při prohlídce dokumentů z jejího pasu ukradli peníze, které tam měla vložené. Srdce staré paní nevydrželo následné rozhořčení.

63; Ukrajinská ministryně zdravotnictví se svěřila, že není radno věřit mužům, kteří říkají, že mají chřipku nebo že jsou nachlazeni. Tvrdí, že muži své potíže a symptomy často přehánějí.

64; Vladimir Putin slíbil hospicům pravidelnou podporu z rozpočtu. Peníze na paliativní péči se budou vyčleňovat z federálního rozpočtu pravidelně už od letošního roku.

65; Američané si našli záminku, proč se ještě zdržet v Sýrii. Definitivně odejdou, až bude Islámský stát plně likvidován.

66; Občané Petrohradu, kteří vyhráli miliardu rublů (každý 500 milionů), zmizeli a není možné se jim dovolat.

67; V Ukrajinské pravoslavné církvi označili akci Bartoloměje a Porošenka za světskou událost. Oznámil to metropolita Antonij.

68; Porošenko dostal petici s požadavkem přejmenovat město Cherson (řecký název). Město by mělo mít název známý ze starých letopisů, který zní Korsuň (slovanský název).

69; Srbská pravoslavná církev odsoudila ukrajinský „tomos“.

70; Porošenko ujistil v interview pro řecký list Ta Nea, že Bartoloměj je neúplatný.

71; Listina „tomosu“ bude vystavena v Kyjevě v chrámu Sofie Kyjevské.

72; V Istanbulu byl zadržen dvacetiletý Turek podezřelý ze spáchání dvojnásobné vraždy v Charkově.

73; Začala mezinárodní rehabilitace Bašára Asada. Mnoho významných nezápadních zemí nikdy nepožadovalo Asadovo odstoupení.

74; Ljaško navrhl přejmenovat ulice v Kyjevě na počest Bartoloměje a Filareta.

75; Po zisku „tomosu“ se Kyjev stane centrem Východní Evropy, říká Gončarenko. Předtím Gončarenko prohlašoval, že Moskva Kyjevu ukradla ideu Třetího Říma.

76; Kandidát oligarchy Igora Kolomojského komik Vladimir Zelenskij nese spolu s Julií Timošenkovou a Petrem Porošenkem odpovědnost za rozpoutávání rusofobie,která vedla k občanské válce s pojené se smrtí tisíců civilních občanů v Donbasu.

77; Ukrajinští pohraničníci se chlubili, kolik Rusů nepustili na Nový rok na Ukrajinu. Po ukončení válečného stavu nepustili více než 700 Rusů, z toho více než 160 na Nový rok.

78; Agentura Anadolu informovala o připravovaném setkání Erdogana a Putina v lednu tohoto roku. Erdogan se chystá do Ruska.

79; Si Ťin-pching přikázal čínské armádě, aby se chystala na válku. 5. ledna vydal rozkaz k zesílení příprav na aktivní bojové akce.

80; Vinnická policie prohlásila výzvu k boji proti Grojsmanům, Valcmanům a Chazarskému kaganátu za trestný čin.

81; Srbský patriarcha Irenej: Předání tomosu legalizuje a rozšiřuje náboženský rozkol na Ukrajině. Hierarchové Srbské pravoslavné církve prohlásili, že Pravoslaví brání expanzi Západu na Východ.

82; Srbský ministr obrany prohlásil, že Sergej Šojgu je upřímným přítelem srbského národa.

83; Paříž v ohni. 50 tisíc žlutých vest protestovalo dnes v Paříži.

84; Kazachstán zvýšil cenu tranzitu ruské ropy do Číny o jednu třetinu.

85; Írán avizoval společná vojenská cvičení s Ruskem. Manévry budou mít taktický, záchranářský a antipirátský charakter.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!