Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.1.2019

vmf_rossiya_ucheniya1; „Neuvěřitelný útok“: Ruská plavidla prý vystřelila na ukrajinské čluny „1.200 velkorážných střel“. Dále advokát dodal, že ruské úřady nepřímo potvrdily, že zranění ukrajinských námořníků byla těžká.

2; Putin se zúčastnil vánoční bohoslužby v Spassko-Preobraženském chrámu. Mši vede farář chrámu Nikolaj Bryndin. Kostel je zaplněn věřícími.

3; Venezuelské ministerstvo zahraničí obvinilo USA z pokusu uspořádat státní převrat. Venezuelské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že vláda USA se údajně pokusila zorganizovat státní převrat v zemi.

4; Další znamení. V očekávání „tomosu“ ztratil vědomí jeden z kněží. Sám Porošenko vypadal unaveně a lhostejně.

5; Oko za oko? FBI zadržela Rusa hned po zatčení amerického špióna v Moskvě. Případy Makarenka a Whelana mohou ještě více zhoršit už tak napjaté vztahy mezi Moskvou a Washingtonem.

6; Nikdo nepřemýšlí o reálných důsledcích. Co čeká Ukrajinu po získání „tomosu“? Podpis „tomosu“ bylo snížením statusu ukrajinské církve ve srovnání s dosavadním postavením kanonické Ukrajinské pravoslavné církve.

7; Pro děti vojáků Armády Doněcké republiky byla organizována sváteční rekreace. Shromážděným dětem promítali novou část ruského animovaného filmu Tři bohatýři“. Děti se povozily na atrakcích a dostaly sladké dárečky.

8; Nástroj poslední šance. Jak vidí NATO spolupráci s Ruskem? V interview pro německou agenturu DPA generální tajemník Aliance Jens Stoltenbeerg napovídal spoustu „úžasných“ věcí. Ve skutečnosti tyto věci nejen nemají nic společného se zdravým rozumem, ale ještě si i vzájemně odporují. Proč mluví o platformě Rady Rusko – NATO,když její činnost byla jednostranně ze strany NATO zastavena už před více než deseti lety?

9; Pět let se na naší společné zemi vede válka. Alexej Selivanov, ataman „Věrného Kozáctva“ se obrací k obyvatelům s blahopřáním k Novému roku.

10; Reformy ukrajinské postele. Transhumanismus jako globální problém. Na Ukrajině od 11. ledna vstupují v platnost zákonné úpravy, které regulují sféru pohlavních vztahů.

11; Rusko, osud Sýrie a válečné zločiny. Raději pozdě než nikdy. Někdy bývá tento princip na místě, některé procesy zase mohou počkat. A určitým věcem by dokonce spěch mohl významně uškodit. Úvahy o poválečném uspořádání v Sýrii a obnově země. Prioritu má obnova infrastruktury země.

12; A co dál s Ukrajinou? Nacistický režim, který se zabydlel na Ukrajině pod vedením USA každý rok o něco více vyostří vztahy s Ruskem.

13; Tomos rozkolu. Bartoloměj a Porošenko způsobili geopolitickou škodu Pravoslaví. Co se vlastně 6. ledna 2019 stalo? Byl zveřejněn analytický shrnující text o nově vzniklé situaci v náboženské sféře na Ukrajině.

14; V USA hodnotí nový ruský samohybný „Lotos“. Byl vyvinut a vytvořen v rámci projektu „Zauralec-D“ zaměřeného na výrobu nové generace dělostřeleckých zařízení.

15; Seriál o agentech KGB získal „Zlatý glóbus“. Prestižní americká filmová cena připadla seriálu o agentech KGB působících v USA.

16; Japonsko zavedla podivnou daň na výjezd občanů i cizinců ze země. Nové opatření platí na území státu od 7. ledna.

17; V Rusku začal platit zákon o prodloužení termínu zaplacení automobilových pokut se slevou. Život ruských motoristů bude ode dneška o maličko lehčí.

18; „Odborník na miny“ polské armády vyhrožoval, že vyhodí Porošenka a SBU ve Lvově do vzduchu. V neděli 6. ledna dostala kyjevská policie anonymní telefonát o uložení bomby v budovách.

19; Šinzó Abe přísahal na hrobě svého otce, že dotáhne do konce rozhovory o Kurilech. Úřadující premiér japonské vlády kvůli tomu přijel do vlasti svých předků do města Nagato v prefektuře Jamaguti.

20; Na ministerstvu obrany reagovali na vplutí výsadkového plavidla USA do Černého moře. Fort McHenry je výsadková loď amerického válečného námořnictva typu Whidby Island.

21; Jak bundeswehr otupil „kopí NATO“, píše německý tisk. Německá vojska stanula v čele sil rychlé reakce NATO, ale v Bundestagu si myslí, že nejsou na plnění tohoto úkolu připravena.

22; Hlavně ne do Kerčského průlivu! Ukrajinský námořník dezertoval. Dezertérovi byl odňat status účastníka bojových akcí.

23; Byl ostřelován Doněck a jih Doněcké republiky. Za uplynulých 24 hodin bylo zaregistrováno pět případů narušení režimu zastavení palby v okolí čtyř obcí v Republice.

24; Vánoční zázrak: Kojenec zachráněný ze sutin domu zříceného v Magnitogorsku nabyl vědomí. Informuje o tom ministryně zdravotnictví Ruska Veronika Skvorcova.

25; Putin si vystřelil z děla. Prezident Ruska navštívil národní pouť do Petropavlovské pevnosti.

26; Porošenko popřál Ukrajincům na Vánoce „vytoužený mír“. Jak zní přání míru z úst prezidenta, který vládně jen díky probíhající válce? To už není jen ironie, ale cynismus
nejhoršího ražení.

27; Turecko oznámilo smrt ruského kapitána v Marmarském moři. Kapitán lodi Kanopus byl nalezen mrtev ve své vlastní kajutě.

28; Byly zveřejněny záběry z proplutí torpédoborce amerického válečného námořnictva Fort McHenry přes Bospor do Černého moře.

29; Plavidlo s ruskými občany na palubě se potopilo u břehů Turecka. Loď se nacházela 80 kilometrů od Samsunu a na jeho palubě bylo 13 členů osádky.

30; Falešná, nikoli skutečná autokefalie. O jaká práva a svobody přišla Ukrajina, když přešla pod Konstantinopol? Znovu se ukázalo, že „nezávislost“ – tentokrát církevní – je opět jen iluze.

31; Dostali jsme se do pasti chudoby – a to natrvalo, říká ukrajinský expert Andrej Golovačov. Ani teoretický model, který by umožnil Ukrajině vymanit se z této pasti chudoby, v ekonomii neexistuje.

32; Ztroskotání lodi s Rusy a Ukrajinci u břehů Turecka. Počet obětí roste. Nákladní loď typu Volgo-Balt ztroskotala v Černém moři u břehů Turecka.

33; Porošenko: Ukrajina definitivně roztrhla pouta, která ji svazovala s Ruskem. Ze strany ukrajinského prezidenta je to jen další vytoužené „sbohem“. Jenže takových už bylo několik…

34; Svatá církev Ukrajiny neboli SCU? To myslíte vážně tento oficiální název rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny? („Scu“ je v ruštině první osoba slovesa „scať“. Zkratka se tedy dá číst jako „chčiju“).

35; Londýnská vláda byla usvědčena ze lži ohledně záchrany lidí před chudobou v zemích Třetího světa. Britský list The Times informuje, že vláda Velké Británie lhala o pomoci poskytnuté zemím Třetího světa.

36; Pro tankisty o tankistech. Vojáci Doněcké republiky navštívili premiéru filmu „T-34“. Filmový snímek o legendární „Čtyřiatřicítce“ byla o minulém víkendu trhákem ruských kin.

37; Další Porošenkovo fiasko: Tomos se vrací do Istanbulu. Dokument bude platný až tehdy, když jej podepíší všichni členové synody Konstantinopolského patriarchátu.

38; A rakety budou pohánět sušeným hnojem? V Žitomiru bude na základně zemědělské univerzity vytvořeno kosmické centrum. Uživatelé sociálních sítí se baví touto novinkou.

39; Největší francouzská zpravodajská televizní stanice vyhlásila bojkot žlutých vest. Předtím vyjádřila stanice podporu svým pracovníkům, kteří v sobotu byli zraněni během osmého kola manifestací žlutých vest. Nyní vyhlásili žlutým vestám bojkot, což znamená, že o nich prostě přestanou psát.

40; Konflikt v Kerčském průlivu. Ukrajina podala u Evropského soudu pro lidská práva žalobu proti Rusku.

41; V Británii informovali o tom, jak žijí Skripalovi po otravě. Sergej a jeho dcera Julija žijí ve Velké Británii i po své otravě.

42; Krutá vražda. V domě u Oděsy byla nalezena čtyři těla. Mrtvoly majitele domu, dvou dalších mužů a jedné ženy se znaky násilné smrti byly objeveny v soukromém domě.

43; V Pentagonu komentovali vyslání plavidla amerického válečného loďstva do Černého moře. Představitel Vojenského námořnictva USA Jeffrey Dorsey komentoval plavbu torpédoborce do Černého moře. Působíme v Černém moři v souladu s mezinárodním právem a Konvencí z Montreux a nadále tak budeme činit. Jinými slovy: Děláme to, protože můžeme.

44; Francouzské ministerstvo zahraničí slibuje tvrdou odpověď na „ultranásilí“ demonstrantů. Ve Francii užosmý týden pokračují protestní akce „žlutých vest“.

45; Šéf Světové banky odstupuje. Jim Yong Kim odchází 1. únoru 2019 po šesti letech služby.

46; Istanbulští „radikálové tomosu“: Kriminální boss Narik během ceremoniálu něžně hladil ruku Andreje Parubije. Video se dostalo na internet a vyvolalo bouřlivé reakce.

47; Vládní krize v USA: Trump vystoupí s výzvou k národu. Zajištění bezpečnosti jižní hranice USA bylo jedním s předvolebních slibů Donalda Trumpa.

48; Mistra v boxu byl zadržen kvůli bití policistů na akcích žlutých vest. Ve Francii zadrželi dvojnásobného mistra země v boxu Christophe Dettigera.

49; Milovníci moci se snaží přinutit Krista, aby z nich udělal pozemské cary. Vánoční poselství Představeného Ukrajinské pravoslavné církve metropolity Onufrije. Odvrácenou stranou lásky k moci je vzpoura proti Bohu.

50; V Tallinu se na zastávkách objevily plakáty vyzývající Estonce, aby stáli odděleně od Rusů. V centru Tallinu se v noci z neděle na pondělí objevila dost pochybná reklama.

51; V Rumunsku byla zveřejněn důvod přítomnosti plavidla amerického válečného loďstva v Černém moři. Jde o účast na společných cvičeních v mezinárodních vodách Černého moře.

52; Porošenko tvrdí, že Rusko napadlo ukrajinská plavidla v neutrálních vodách poblíž Turecka. Slíbil, že dodá důkazy svých slov.

53; Britský milionář zjistil, že více než dvacet let vychovával cizí děti, a požaduje za to od manželky alimenty ve výši 250 tisíc liber.

54; Předsedkyní vlády Velké Británie, která se bude zabývat vystoupením království z EU, bude Theresa May. K tomu dojde, pokud se Londýna Brusel shodnou na definitivních podmínkách dohody o Brexitu.

55; Ukrajinský soud zamítl žalobu proti uzavření volebních místností na území Ruska. Soud odmítl vyhovět administrativní žalobě s požadavkem zrušit rozhodnutí Ústřední volební komise neotevřít volební místnosti v Rusku.

56; V Číně označili ruský Su-35 „králem letadel“.

57; Američtí vojáci otestovali „pneumatické bazuky“. Zbraň je určena pro boj s nevelkými civilními drony.

58; Kim Čong-un jede do Číny. Speciální vlak se severokorejským prezidentem už překročil hranice Číny.

59; Italský vicepremiér podpořil hnutí „žlutých vest“ ve Francii. Luigi di Maio je připraven demonstranty podpořit, bude li to nutné.

60; Ve věku 93 let zemřel trojnásobný ministr obrany Izraele Moše Arens.

61; Gruzínská pravoslavná církev učinila vyhýbavé prohlášení. Nejdříve se musíme seznámit s textem dokumentu, abychom mohli vyjádřit svůj názor.

62; Rusko disponuje jediným „severským tankem“ na světě. T-90 je nejlepší bojovou platformou na světě co do ochrany. Technologie byly uplatněny v mnoha dalších ruských zbraních.

63; Trump prohlásil, že by se do amerických médií měla vrátit poctivost.

64; Ukrajinská opozice napadne u soudů „církevní“ výnosy Nejvyšší rady. U Ústavního soudu se budou dožadovat uznání právních aktů Rady proti kanonické Ukrajinské pravoslavné církvi za neplatné.

65; Dluh ukrajinského státu vůči horníkům už dosáhl více než 7 milionů dolarů (234,7 milionu hřiven).

66; V Řecku odpůrci „amerického imperialismu“ polili velvyslanectví červenou barvou.

67; Každý Ukrajinec musí letos dát 300 dolarů na splacení dluhu. V roce 2019 bude muset Ukrajina platit horentní sumy jako splátku dřívějších dluhů.

68; Porošenko slíbil světovým církvím, že Ukrajina se stane členem NATO.

69; Skandální video z juniorského mistrovství v hokeji byl nahrazen novým. V tom původním se „zapomnělo“ na ruskou vlajku.

70; Hrozba totální kontroly. Patriarcha Kirill vyzval, aby se lidé zamysleli nad budoucností digitálních technologií. Nelze dopustit, aby veškeré informace o kontaktech mezi lidmi byly kontrolovány z jednoho místa.

71; Putin navštíví 8. ledna v Kaliningradě unikátní zásobníky planu. Projedná také vytvoření regionálních kulturně-vzdělávacích a muzejních komplexů.

72; Ve městě Banja Luka v Republice Srbské se objevily plakáty proti patriarchovi Bartolomějovi. Označují jej za pohana a slouha politiků.

73; Milorad Dodik (Bosna a Hercegovina): Anglosasové šíří fámy o negativním vlivu Ruska. Je to jen jejich výmysl, který cpou celému světu.

74; Velitel OOS (ATO) poděkoval ukrajinským ozbrojencům za ostřelování Doněcka během V8noční noci.

75; Patriarcha Kirill označil vytvoření „nové církve“ na Ukrajině za politickou zakázku.

76; Putin vyznamenal srbského prezidenta řádem Alexandra Něvského za velký přínos pro rozvoj spolupráce obou zemí.

77; Na západě Íránu došlo k mohutnému zemětřesení. Zpočátku se mluvilo o síle 5,9 Richterovy škály. Poté byly údaje opraveny směrem dolů.

78; Vrazi by měli chodit pěšky. Řidič ukrajinského autobusu odmítl vzít zadarmo „veterána ATO“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.1.2019

  1. Paw napsal:

    Utok na Ukrajinske valecne lode muzeme srovnat treba s nekolika hodinovym utokem Izraelskych valecnych lodi na USA lod Liberty daleko ale od brehu Izraele.
    Lod znicena , 37 mrtvych z posadky , president nemel namitky a odmena pro Izrael v dalsich dodavkach zbrani a miliard pro Izrael.. Tedy odmena..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!