Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.1.2019

vsu_6331; Nepřeji si mír. Já chci dojít do Sevastopolu, Doněcka a Luganska, říká ukrajinský soudce a ostřelovač. My potřebujeme CELOU zemi.

2; Římský papež je znepokojen situací v Donbasu. Mluvil o nových alarmujících událostech v Černém moři a slíbil pokračování humanitárních projektů.

3; Z Izraele jsou masově deportováni Ukrajinci. Týká se to jak nelegální pracovní síly, tak i turistů. Mnoho Ukrajinců zůstalo v zemi v roli uprchlíků před válečnými událostmi v Donbasu, ale mnoho z nich bylo úplně odjinud.

4; Žádné revoluce už nebudou. Ukrajincům zarazily jakýkoli protest. Na Nový rok Ukrajinci obdrželi nové zvýšení cen topení a zásobování teplou vodou – v průměru o 20%.

5; Tisíce Britů vyděšených perspektivou vystoupení z EU získávají irské pasy. Za uplynulý rok se počet občanů, kteří požádali irské úřady o pasy, zvýšil o 22%.

6; Ponížení „tomosem“. Unikátně nevýhodná ukrajinská autokefalie. Zprávy o tom, že samostatnost nové církve je chimérou, se potvrdily.

7; Bývalý prezident Ukrajiny Juščenko objevil „strašlivé tajemství“: Rusko nemá „tomos“. Slovní ekvilibristika, kterou se zabývají ukrajinští politici už nemá vůbec nic společného s realitou.

8; Sýrie se prudce mění. Válka je vždycky strašná – ničí životy, láme lidské osudy. V zemi ale probíhá velmi rychlá a úspěšná obnova občanské infrastruktury.

9; Porošenko a volby. Vynucené sezení u psychoanalytika. Co je na „tomosu“ to nejdůležitější? No přece mobilizace voličstva, které „tisíce let úpělo pod sovětským jhem a snilo o Svaté církvi Ukrajiny“.

10; Přineste novou Ukrajinu. Tahle už je v ... (vy víte kde). Porošenkovu soupeři Vladimiru Zelenskému roste obliba. A důvod? Ukrajina nemá už co ztratit, politici totálně selhali, tak proč to nezkusit s komikem...?

11; Hrozba výjimečného stavu v USA: Trump hraje vabank. Trump udělal další rozhodný krok k ústavní krizi.

12; Jak se zajatý syrský důstojník stal šejkem Islámského státu. Bývalý vysoce postavený „šejk“ Islámského státu vyprávěl svůj příběh.

13; „Bartolomějská noc“ a její následky. Porošenko odejde do nebytí, ale následky jeho jidášské malověrnosti budou věřící Ukrajiny ještě dlouho budit ze sna.

14; Pompeovo velké blízkovýchodní turné. Státní tajemník vyjmenoval cíle. Jedeme do osmi nebo devíti zemí regionu, abychom jim přivezli pár nových nápadů, sdělil šéf Státního departmentu.

15; Získal jsem hodnost poručíka jako dělostřelec, řekl Putin během své návštěvy Petropavlovské pevnosti.

16; Kim Čong-un „tajně“ přijel do Číny. Speciální vlak překročil hranici obou zemí v pondělí 7. ledna.

17; Ukrajinské letectvo se dostalo na seznam deseti nejhorších na světě. V Donbasu ukrajinské letectvo buď zabíjelo civilní obyvatelstvo nebo se stalo snadným cílem domobrany.

18; Japonsko navrhne Rusku vzdát se vzájemných kompenzací ohledně Kuril. Podepsán může být takový dokument současně s uzavřením mírové smlouvy mezi Ruskou federací a Japonskem.

19; Byl nalezen viník „akustických útoků“ na diplomaty na Kubě. Zvuky byly pravděpodobně vrzání cvrčků. Profesor biologie Fernando Montealegre-Dzapata z britské univerzity a americký výzkumník Alexander Stubb si myslí, že zvuky „akustických útoků“ až do nejmenších detailů (délka zvuku, frekvence opakování impulsů a energetické spektrum) odpovídají zvukovému projevu cvrčků Anurogryllus celerinictus.

20; My už máme jednoho Boha, říká Savčenková o „tomosu“. Nepotřebujeme jej dělit na několik církví. Ukrajinci chtějí mít společnou vlast, společné přátelství, společného ducha a také jednu společnou církev.

21; Sněžení zabíjí lidi v Německu a Rakousku. Obětí sněžení se stalo už devět lidí a jejich počet bude pravděpodobně ještě růst.

22; Do Ruska jede WADA. Budou zavádět nová omezení vůči ruskému sportu? „Pokud mise dosáhne úspěchu, může nás to vyvést ze slepé uličky a vést k množství trestních oznámení, říká šéf WADA.

23; Největší nebezpečí roku 2019. Experti přemýšlejí, které z aktuálně hrozících nebezpečí je vlastně to největší. Katastrofa může přijít odkudkoli, ale nejvíc se mluví o tom, jak snadno a nenápadně může vzniknout totálně destruktivní válka.

24; Ukrajinská armáda chystá výpady Diverzních skupin u Doněcka. Nepřítel pokračuje v systematickém porušování „vánočního příměří“.

25; V Rusku se vyvíjejí nové rakety Kalibr, tvrdí zdroj. Nová raketa bude podstatně větší, její dolet se zdvojnásobí.

26; Putin uvedl do provozu námořní terminál pro příjem plynu v Kaliningradu. Nyní už nejzápadnější oblast Ruska nezávisí na tranzitu plynu přes Litvu.

27; „Tomos“ odjíždí z Ukrajiny do Istanbulu. Někteří členové Svaté synody jej zapomněli podepsat. Bez jejich podpisu není platný.

28; Putin zastavil prezidentskou kolonu, aby se vyfotografoval s dívenkou, která se s ním předtím nestihla vyfotografovat.

29; Ukrajinská armáda přesunula k hranici s Luganskou republikou dělostřelectvo a specnaz. Pikantní podrobnost spočívá v tom, že je přivážejí v autobusech označených cedulkou „Děti“.

30; V Rusku vyvinuli revoluční preparát pro astmatiky. Čistě ruský lék už absolvoval stádium předklinických testů a nyní jej budou testovat lidé.

31; Ukrajinský feminismus: Klimkin vyzval k zavedení trvalého zákazu vstupu ruských mužů od 16 do 60 let na Ukrajinu.

32; Klimkin informoval o Porošenkově lži o vstupu Ukrajiny do EU během pěti let. Pavel Klimkin prakticky vyloučil, že by se země do pěti let mohla stát členem EU.

33; Generální prokurátor Ukrajiny přišel na předváděčku „tomosu“ v doprovodu lídra nacistů s14. Vůdce ultrapravicové organizace S14 Jevgenij Karas vystavil společnou fotografii, jak spolu kráčejí na V8noční bohoslužbu do Sofijského chrámu v Kyjevě.

34; Americké dieselové lokomotivy General Electrics zakoupené Ukrajinou se ukázaly jako horší než staré sovětské. Utáhnou vlak o hmotnosti nanejvýš 3.768 tun, což je o 2.200 tun méně než plně funkční sovětské vlaky 2TE116.

35; Černohorský metropolita vyjmenoval tři hlavní hříchy oficiální Podgorice: Vytvoření rozkolnické církve, uznání pseudostátu Kosovo a zavedení sankcí vůči Rusku.

36; Během rozhovorů poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Johna Boltona v Ankaře se turecké úřady obrátí na Washington s prosbou o předání amerických vojenských základen v Sýrii do jejich rukou nebo o jejich likvidaci.

37; Filaret prohlásil, že se nadále cítí být patriarchou navzdory tomu, že představeným „jednotné místní Pravoslavné církve je metropolita Jepifanij a s funkcí patriarchy se vůbec nepočítá.

38; Trumpova administrativa snížila status zastoupení EU ve Washingtonu a vůbec o tom neinformovala Brusel.

39; EU uzákonil sankce proti výzvědným službám Íránu kvůli spiknutí s cílem vraždy na území Evropy. Informoval o tom dánský ministr zahraničí Anders Samuelsen.

40; V Kyjevě vysoudilo klenotnictví 25 milionů hřiven za to, že byl obchod okraden policií při domovní prohlídce.

41; National Interest: USA prohrály válku v Afghánistánu. Odchod vojsk, o kterém promluvil Donald Trump, se stal porážkou USA ve válce, která trvá už 17 let.

42; V Turecku proběhla první slyšení v případu vraždy ruského velvyslance. Druhý soud v Ankaře pro zvláště těžké zločiny zahájil vyšetřování případu vraždy ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova.

43; Estonská politická strana „Estonsko 200“ přijala odpovědnost za rozmístění plakátů, na kterých se rozeštvávají Rusové a Estonci.

44; V britské vládě označili proces Brexitu za nezvratný. Velká Británie musí opustit EU do 29. března 2019.

45; Metropolita Kythirský Serafim vyzval ke svolání Všepravoslavného koncilu kvůli Ukrajině. Situace s pravoslavnou církví na Ukrajině jednoznačně vyžaduje svolání Všepravoslavného shromáždění.

46; Polsko buduje rezervy ze studentů-dobrovolníků. V roce 2019 se plánuje zapojení kolem pěti tisíc polských studentů, kteří se stanou součástí polské vojenské rezervy.

47; Bývalý šéf Ukrajinské rozvědky. Rusko může snadno zastavit ukrajinská vojska bez jediného výstřelu přerušením dodávek paliv, kterým vyvolá na Ukrajině nefalšovanou krizi. Pak se ani ukrajinské moci nebude chtít hrát si na vojáčky.

48; Savčenková označila sjezd ukrajinských rozkolníků za součást Porošenkovy volební kampaně.

49; V Pekingu muž zaútočil na základní školu a zranil dvacet dětí.

50; Nová mobilní radiolokační stanice pro boj s tanky byla předána centrálnímu vojenskému okruhu. SNAR-10M1 je schopna odhalit tanky na vzdálenost 40 km.

51; Belgický ministr zahraničí Didier Reinders má v úmyslu bojovat o funkci generálního tajemníka Rady Evropy.

52; Americké válečné plavidlo USS Fort McHenry zakotvil v rumunském černomořském přístavu Constanța.

53; Levicová stávka v Indii shromáždila už 200 milionů lidí. Celonárodní dvoudenní stávka začala na výzvu celostátních odborů a levicových hnutí.

54; Americké letectvo provádělo výzvědné lety nad Krymem a Donbase,. Strategický špionážní dron RQ-4B-30 Global Hawk startoval z letecké základny Sigonella v Itálii.

55; Na Krymu mohou schválit důležité rozhodnutí ohledně práv věřících na Ukrajině.Pokud zesílí tlak ukrajinského režimu na pravoslaví, Svatá synoda Ukrajinské pravoslavné církve může proběhnout na Krymu.

56; Číňané získali v roce 2018 rekordní počet patentů za své vynálezy.

57; Trump informoval o „slavném konci“ válek USA za vlastní peníze. Americký prezident oznámil, že USA skoncují s válkami, ve kterých nedostávají dostatečnou finanční a vojenskou pomoc od bohatých zemí.

58; Saúdská společnost zveřejnila svou prognózu ohledně cen ropy na polovinu roku 2019. Měly by se nacházet na úrovni 60 až 70 dolarů za barel.

59; Ukrajina panikaří: Do voleb prezidenta může jít tajný komunista. Šéf Komunistické strany Ukrajiny Petr Simoněnko nesmí v prezidentských volbách reprezentovat svou stranu, ale může kandidovat jako nezávislý.

60; Trumpovi se nedaří sehnat nového šéfa Pentagonu. Všichni oslovení zatím odmítli.

61; Tomuhle říká stahování? USA přesunuly do Sýrie další vojska. Informovala o tom v pondělí televizní stanice CNN.

62; USA zlikvidovaly 99% sil Islámského státu, prohlásil státní tajemník USA Mike Pompeo.

63; Bývalý ministr hospodářství na Ukrajině rozmetal mýtus kyjevského režimu, že za dluhy můžou předchozí vlády. Majdanovská moc zvýšila dluh o 20 miliard dolarů. A o tom, že by tyto peníze šly do návratných investic, nemůže být řeč.

64; Kyjev povzbuzuje radikály k náboženské válce. Ukrajinská moc přechází k silovému scénáři a využívá nacionalisty jako údernou sílu, aby vyprovokovali otevřené srážky mezi pravoslavnými.

65; Kanadský novinář vyvrátil mýtus o pijanském Rusku. Za pouhých deset let se Rusko dostalo ze 4. na 14. místo na světě ve spotřebě alkoholu. Spotřeba alkoholu klesla o celou třetinu, čímž se Rusko dostalo na úroveň Německa nebo Francie. U tvrdého alkoholu se spotřeba snížila dokonce o 31%.

66; Bílý dům studuje zákonnost zavedení výjimečného stavu. V takovém případě by výstavba stěny na hranicích přešla na financování ze zdrojů ministerstva obrany.

67; U břehů Hongkongu explodoval a začal hořet ropný tanker.

68; Klimkin: Ukrajinu v současné podobě do Evropy nevezmou. Je to otázka střednědobé perspektivy.

69; V Salisbury bude hermeticky uzavřen dům Skripalových a poté bude rozebrán.

70; V Německu byl extrémně surově zbit poslanec za AfD Frank Magnitz. S těžkými zraněními byl převezen do nemocnice.

71; Erdogan zrušil setkání s Trumpovým poradcem. Důvodem byl požadavek zajištění bezpečnosti kurdských Oddílů národní sebeobrany (YPG), které Turecko považuje za teroristy, po odchodu amerických vojsk ze Sýrie.

72; Porošenkův poradce komentoval přítomnost bandity Narika na ceremoniálu podpisu „tomosu“. Prý byl na ceremoniál volný přístup pro každého.

73; Vztahy mezi USA a Evropskou unií vyústily v diplomatický skandál kvůli snížení statusu zastoupení EU v USA.

74; Ukrajinský propagandista Jurij Butusov těžkopádně vysvětluje, proč Petr Porošenko na záběrech z vojenské akce v Nových Petrovcích v roce 2015 vypadá opilý. Dostal prý ránu pažbou do oka,když si chtěl vyzkoušet, jak se střílí z ostřelovací pušky.

75; Pracovníci ministerstva pro mimořádné situace Doněcké republiky vyprostili ze závějí na silicích více než 300 dopravních prostředků.

76; NATO pomáhá Ukrajině, když vysílá plavidla do Černého moře, říká šéf ukrajinského zastoupení při NATO Vadim Pristajko. Pro Ukrajinu to znamená velkou podporu.

77; MMF zveřejnil své požadavky vůči Ukrajině ohledně cen plynu pro obyvatelstvo. Program Mezinárodního měnového fondu „stand-by“ počítá se dvěma nekompromisními podmínkami. Rozpočtový deficit do 2,2% HDP a zvýšení cen plynu na tržní úroveň.

78; Ve Lvově byl zmlácen belgický konzul. Ve Lvově zbili honorárního konzula Belgie pro západní regiony Ukrajiny Jaroslava Garculu.

79; V Estonsku uspali medvěda Kefírka (Kefirčik) darovaného Ruskem. V Estonsku byl pak přejmenován na Nord. Ředitel estonské zoologické zahrady vysvětlil, že usmrcení zvířete bylo nutné, protože se veterinářům nepodařilo vyléčit chronickou ránu na jeho tlapě.

80; Evropu zasáhla sněhová apokalypsa. Řada měst a vesnic je zcela odříznutých od světa.

81; Jaká země, takoví hrdinové. Porošenko udělil Filaretovi titul „Hrdina Ukrajiny“. Podle jeho slov Filaret byl, je a bude duchovním lídrem ukrajinské církve, duchovním lídrem ukrajinského lidu.

82; On není knězem. Šéf polské pravoslavné církve vysvětlil, kdo je to Jepifanij. Ve světle kanonického práva není knězem. V kanonické církvi není vysvěcen.

83; SBU odhalila inženýra, který vydal Asijcům tajemství ukrajinské obrněné techniky. Bylo zahájeno trestní řízení a vyšetřování.

84; Řecká synoda na svém dnešním zasedání neuznala „novou ukrajinskou církev“.

85; Medvedčuk: Soud uznal fakt vměšování ukrajinských politiků do amerických voleb. Oblastní soud v Kyjevě uznal činy ředitele Národního protikorupčního úřadu (NABU) Arťoma Sytnika za nezákonné.

86; Ruské velvyslanectví komentovalo informaci listu Telegraph o Skripalových. Informaci označili za smyšlenku, která si nezaslouží seriózní komentář.

87; V USA byl zatčen čtrnáctiletý školák za přípravu ozbrojeného útoku na školu. V jeho domě pak byly zajištěny důkazy o přípravě ozbrojeného útoku.

88; Belgie odmítla přijmout migranty ze dvou lodí nacházejících se v maltských vodách.

89; Šedesát ran nožem do trupu i končetin. Na Ukrajině v Krivém Rogu byl zavražděn osmadvacetiletý Rus. Čtyřicetiletý Ukrajinec bude souzen za vraždu a hrozí mu sedm až patnáct let vězení.

90; Letiště Heathrow pozastavilo lety kvůli informacím o výskytu dronu.

91; Francouzský premiér vyzval k trestání za nepovolená shromáždění, hlásí televize TF-1.

92; Na Ukrajině byl podmínečně odsouzen bývalý zástupce starosty Sevastopolu za vlastizradu na pět let.

93; Testy exoskeletů Onyx společnosti Lockheed Martin a bezpilotních terénních vozidel v 10. horské divizi americké armády.

94; Na autobusovém nádraží v Kyjevě se objevila mapa s „ruským Krymem“. Ukrajinští nacionalisté zuří.

95; V Íránu propustili ukrajinského námořníka Andreje Novičkova, kterému hrozil trest smrti.

96; Turecko uzavřelo Bospor. Turecké úřady prozatím nevědí, kdy bude obnoven lodní provoz v průlivu.

97; Rusko zveřejnilo podmínky pro výměnu kapitána lodi Nord. Všechno bude záviset na rozsudku, který bude vynesen 9. ledna.

98; Klimkin: Ukrajina se chystá zavést biometrický vízový režim s Ruskem.

99; Ruská televizní moderátorka a někdejší prezidentské kandidátka Ksenija Sobčak se nechala vyfotografovat v plavkách v barvách ukrajinské vlajky.

100; V Polsku byl na hranicích zadržen Ukrajinec, který chtěl vyvézt na Ukrajinu samohybnou houfnici.

101; Vladimir Zelenskij navrhl, aby mu předvolební program napsali sami voliči.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
9 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.1.2019

 1. .lak napsal:

  Žvaníte o tom co vás učili - VINU. Jací bílí lidé když to organizovali pindos kupčíci a penězoměnci, černá šlechta, xidi a arabové, ze španělska hispanci. Ale bjeloši dělali otrokářství? Si uvědomte že jste vychovávaní otrokáři kteří na vás svalují vinu. V státních institucích, školách, v politice u filmu v divadlech všude jsou nalezlí parazité kteří vám říkají otrokáři. :-D No a vy tomu věříte. Je to ČERNÁ ŠLECHTA, co si sem tahá rodinku z araboafriky. Otrokáři p.tomí. Nevím proč do žalářů rasistů posílají rodiče své děti, tady už jsou asi převychovaní ale klauny pořád málo.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Upravte-to-je-tam-moc-lidi-tmave-pleti-Muslimsky-starosta-Londyna-napadl-databazi-policie-566262/diskuse

  • proud napsal:

   Trosku te poopravim,at se to komu libi nebo nelibi,skutecne vymejslej a organizujou belosi!Bohuzel kdovi jestli ne Slovani ktery se kdysi na prvopocatku urvali a sli si svou cestou,nepise se mi to rozhodne rado.Ale cim vic se snazim pronikat do zpusobu ovladani a zotrocovani,tim vic tam vidim ukrytyho genia a toho rozhodne v ruznejch odnozich bily rasy nenajdes ani nahodou.Mrzi me ze se mezi nami nachazej az takovy podly svine.

   • Robo napsal:

    Keby si poznal slovenskú klasiku, tak by si vedel, že nepotrebujeme otrokov a ani nikomu vládnuť, viď "Mor ho!" od Chalúpku.

    Neviem, prečo musíš všetko spochybňovať, Proude? Tajak džender-ovci - bander-ovci.

   • .lak napsal:

    Máš od ježíška šupiny z kapra pro štěstí nebo ti nějakou poslal reptil. ssssMichaela :-)))))

    • .lak napsal:

     https://www.youtube.com/watch?v=HNGzQLxYHhM
     A z PP
     Lubomír Bouše 8.1.2019 08:46:20 Odpovědět
     Židovská dynastie Rothschildů drží Británii jako své léno pevně ve spárech a všichni politici se jí báli už před 50 lety a nadále se bojí.
     Rasistický projekt NWO na zničení evropských národů a států běží od konce WWII, která jej na pár let přerušila a nemohly být dříve realizovány zásady Kalergiho projektu z 20. let před sto lety, který si objednala židovská kriminální klika Warburgů za 50 tisíc zlatých marek.
     Ale to je samozřejmě všechno konspirace putlerovských agentů, která nemá se skutečnou realitou vůbec nic společného.

     • Jan Kowak napsal:

      Tag ssme si s Hongem koupi-li fungl Nowou Dodáwku..
      .. je w " základu " , tag-že je Bílá & má šty-ry
      kola
      Motor .. přewodowku i sedadla a wejdou se do ní 3 palety !!

      Michala

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!