Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.1.2019

draka_91; V Krivém Rogu surově zbili poslance Vadima Mirozjana. Poslanec za stranu Baťkivščina byl s poraněním hlavy a mozku a mnohačetnými zlomeninami dopraven do nemocnice.

2; Pokus dohnat Rusko. O čem vypovídají testy „vysokorychlostní munice v USA? Americké loďstvo provedlo zkoušky zhruba dvaceti vysokorychlostních raket.

3; Aktivista majdanu Jurij Kasjanov se vysmál rusko-ukrajinskému propagandistovi Babčenkovi uprchlému z Ruska, který začal otevřeně agitovat za Porošenka. I kdyby takto podlézavě propagoval Timošenkovou, bylo by to úplně stejně hnusné.

4; Moc v Evropské unii jsou připraveni převzít ti, kteří ji chtějí zničit. V politickém kalendáři na rok 2019 jsou jako jedna z nejdůležitějších událostí zapsány volby do Evropského parlamentu. Dosud fungoval Evropský parlament jako odkladiště okoukaných národních politiků. Předvolební proces byl v Evropě předvídatelný a nudný. Dnes je to naopak. Neví se pomalu ani to, kolik poslanců za kterou zemi se bude volit, protože není rozhodnuto o Brexitu. Navíc hrozí, že srdce europarlamentu bude v novém složení ohniskem odstředivých tendencí.

5; S nadějí na budoucnost. Byly vyjmenovány nejdůležitější úkoly armády Doněcké republiky ve frontových oblastech. Za posledních deset dní byly provedeny už tři podobné humanitární akce.

6; Nespolehlivý „Oplot“: T-84 může zničit výrobu tanků na Ukrajině. Obavy ohledně spolehlivosti tanku, který přišel do výzbroje armády před dvaceti lety, jsou aktuální dosud.

7; Ekonomický krach. Porošenko zahání Ukrajinu do kouta. Porošenko si neustále od Západu půjčuje peníze a utrácí je za produkci z USA a EU.

8; Specifická válka u Doněcka: „Podzemní městečka“ a nenávist vůči fašistům. Válečný dopisovatel Alexandr Sladkov vyprávěl a předvedl, co se nyní děje na linii fronty u Doněcka.

9; O „bratrské nenávisti“ bývalých spoluobčanů ze Sovětského svazu. Mnoho Rusů dosud nechápe důvody pohrdavého postoje k Rusům v ostatních zemích bývalého Sovětského svazu. Například obyvatelé Pobaltí vnímají Rusy téměř jako polodivoký a téměř hladovějící národ jen proto, že se za trvání SSSR měli lépe než oni. Nechápou, že to nebyla jejich zásluha, ale důsledek centrální sovětské politiky. Tyto rozdíly jsou ale dávno pryč. Čím dříve to Pobaltí pochopí, tím lépe pro ně.

10; Japonsko reagovalo na předvolání svého velvyslance na ruské ministerstvo zahraničí v otázce Kuril. Rusku se nelíbí, jakým způsobem Japonci referují o mezistátních jednáních. Ve společnosti vznikají naprosto falešné dojmy o jakémsi obchodování s ostrovy.

11; V USA informovali o zániku ruské vojenské družice. Kosmický aparát Kosmos-2430 vypuštěný v roce 2007 opustil oběžnou dráhu a shořel v atmosféře.

12; Dočasný šéf Pentagonu sprostě nadával na nejnovější stíhačku F-35. Informuje o tom americký list Politico s odvoláním na bývalé vysoce postavené funkcionáře USA.

13; Na Ukrajině se chtějí probojovat do Azovského moře díky „fixaci z kosmu“. Ukrajina jako by neslyšela ujišťování ruské strany, že pokud budou splněny zákonné náležitost, proplutí vojenských plavidel do Azovského moře nebude nikdo bránit.

14; Ukrajinští vojáci unesli krymského fotbalistu. Mladý muž přijel do Chersonu, aby posílil některý z místních fotbalových klubů Kristall nebo Tavrii.

15; Sankce USA zastavily dodávky materiálů pro ruské letadlo MS-21, který má nahradit Beingy a Airbusy. Jde o materiály pro kompozitní křídlo MS-21,které byly dováženy z Ameriky a Japonska.

16; „Tomos? Kdo to má jako být?“ Opravdu je Porošenko přesvědčen, že pro něj budou lidi hlasovat kvůli autokefalii? „Armáda, jazyk a víra“ – tak nějak zní Porošenkovo heslo pro nadcházející prezidentské volby.

17; V Šeremeťjevu zadrželi subdodavatele kosmodromu Vostočnyj. Podezřelý z podvodu se snažil prchnout z Ruska. Podnikatel obviněný z podvodu v rozsahu 26 milionů rublů byl zavřen do vazby.

18; VTB a Sberbank založí transportní společnost na bázi Utair. Státní banky mohou splnit příkaz prezidenta na vytvoření regionálního dopravce pomocí Utair.

19; NASA bude pokračovat v letech na Mezinárodní kosmickou stanici na ruských Sojuzech, říká Rogozin. Prohlášení Američanů o tom, že už brzy budou létat svými vlastními kosmickými loděmi, se ukázaly jako velmi předčasná.

20; Ve Velké Británii restaurátorova kočka zničila obraz ze 17. století. Obraz byl ve vynikajícím stavu a nyní bude muset být na zrestaurování plátna utraceno stejné množství peněz jako na jeho pořízení.

21; Boxer, který zabil člena Porošenkovy ochranky, byl propuštěn z vězení. Předtím na něj soud uvalil vazbu s možností propuštění na kauci.

22; Rusům zvýšili věkový příplatek k důchodům. Od roku 2019 ruští důchodci, kterým bylo už 80 let, dostanou dodatečný příspěvek k penzi.

23; Havárie v Moskvě. Voda z kanalizace zaplavila silniční tunel. Plocha protržení činí 50 čtverečních metrů a kanalizace to nezvládá. Přinejmenším tři měsíce bude trvat likvidace rozsáhlé mimořádné havárie v Moskvě.

24; Na ruském ministerstvu obrany komentovali informaci Američanů o zániku ruské družice. Kosmický aparát byl vypuštěn 23. října 2007 a v roce 2012 vyřazen z orbitálního uskupení Ruské federace.

25; Narůstá počet obětí abnormálního sněžení v Evropě. Kvůli nepřetržitým vánicím vznikla obzvláště obtížná situace hlavně v Rakousku a na Slovensku.

26; Trump by nemusel přijet do Davosu. Administrativa amerického prezidenta zvažuje možnost zrušení Trumpovy účasti na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.

27; Obrat zboží mezi Ruskem a Čínou v polovině prosince 2018 poprvé překročil 100 miliard dolarů.

28; Mrtví ukrajinští vojáci leží na minovém poli. Armáda Doněcké republiky zveřejnila záběry. Video svědčí o ztrátách, které utrpěla ukrajinská armáda, když se pokoušela o diverze na linii dotyku.

29; Rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny není zařazena na seznam autokefálních církvi na stránkách Konstantinopolského patriarchátu. Ruská pravoslavná církev tam figuruje.

30; Ukrajinská armáda podnikla minometný úder na sever Gorlovky. Ukrajinská armáda ostřelovala obec kolem šachty 6/7 na severu Gorlovky.

31; Laos dostal od Ruska letadla výměnou za historické tanky T-34. Připomeňme, že z Laosu do Ruska bylo převezeno 30 tanků T-34.

32; Lukašenko pohrozil Rusku ztrátou „jediného spojence“ na západní hranici. Pokud vedení Ruska zvolí tuto cestu a ztrátu jediného spojence na západě, pak je to jejich volba.

33; Donbas: 79. výsadková útoční brigáda ukrajinské armády chystá provokace. V nejbližší době ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin přiveze do Mariupolu ministry zahraničí řady zahraničních států.

34; Rozkolník Filaret označil „tomos“ z Konstantinopole za „otroctví“. „No řekněte mi, copak takové uznání potřebujeme? Kdybychom chtěli zůstat otroky, mohli jsme zůstat otroky Moskvy. My ale otroctví nepotřebujeme.“

35; Státní department potvrdil, že USA stáhnou svá vojska ze Sýrie. Prezident USA Donald Trump v polovině prosince oznámil vítězství nad teroristickým uskupením Islámský stát v Sýrii.

36; Ukrajina „über alles“. Uljana Suprun ve vládě informovala, co musí znát každý Ukrajinec po třicítce: 1) Ukrajina nade vše, 2) Putin je č..ák“, 3) Hladinu cholesterolu ve své krvi. Číst a psát není třeba umět.

37; Ukrajinští karatelé zahájili palbu na pracovníky společnosti „Voda Donbasu“. Tři lidé byli zraněni.

38; Na hraničním přechodu na Ukrajinu zemřeli tři lidé. Dnes na kontrolním stanovišti Gorlovka zemřeli tři lidé, informoval Ivan Prichoďko.

39; Mimořádní prohlášení velení Doněcké republiky v souvislosti s ostřelováním civilních obyvatel. Eduard Basurin oznámil, že dnes váleční zločinci z 93. mechanizované brigády pod bezprostředním velením Kločkova spáchali další akt agrese vůči civilnímu obyvatelstvu.

40; Dopustil jsem se hrubé chyby. Nesprávně jsem interpretoval dopisy Parlamentního shromáždění Rady Evropy. O šesti pohlavích tam nic nebylo. Šlo ale nejen o požadavek vyváženého zastoupení mužů a žen, ale také o požadavek přítomnosti alespoň jednoho zástupce z „netradičních“ pohlaví. Zbývá tedy jen dořešit otázku, kde ho vzít.

41; Ukrajinská generální prokuratura předvolala Strelkova k výslechu. Generální prokuratura Ukrajiny předvolala k výslechu bývalého ministra obrany Doněcké republiky Igora Strelkova.

42; Láska je to vzájemná: Filaret vyznamenal Porošenka řádem svatého Ondřeje. Rozkolník Filaret předal prezidentovi Ukrajiny Petru Porošenkovi řád svatého Ondřeje za účast v procesu získání „tomosu“.

43; Únos ruského plavidla Nord byl předem pečlivě naplánován ukrajinskou mocí, říká advokát, vedoucí ukrajinské advokátní společnosti Mogilnickoj a partneři“.

44; NATO je připraveno k vojenským opatřením pro vyřešení sporu o raketové smlouvě. Generální tajemník Aliance doufá ve vyřešení problému likvidace raketové smlouvy prostřednictvím dialogu.

45; Roskomnadzor objevil propagaci Islámského státu v materiálech BBC. Na internetových prezentacích BBC jsou materiály, které propagují teroristické organizace zveřejňováním jejich postojů.

46; V Kongresu USA byl předložen návrh na zavedení sankcí za pomoc Sýrii. V Kongresu USA byl předložen nový návrh zákona v souvislosti se situací v Sýrii.

47; USA jsou připraveny na další bojové akce v Sýrii, říká Státní department. Prezident USA Donald Trump je připraven na nové bojové akce v Sýrii.

48; Ukrajina zahajuje sériovou výrobu raketového komplexu Olcha.

49; Státní department vyzval ukrajinské úřady aby respektovaly svobodu vyznání. Státní tajemník USA Mike Pompeo vyzval církevní i světskou moc, aby respektovala svobodu vyznání všech věřících v zemi.

50; BBC odpověděla na výhrady Roskomnadzoru. BBC funguje v souladu s legislativou zemí, ve kterých vysílá, a je připravena poskytnout vysvětlení, pokud je o to požádají kontrolní orgány, praví se v prohlášení.

51; Trump kvůli rozpočtové krizi zrušil svou cestu na ekonomické fórum v Davosu.

52; V Kyjevě se chystá vypovězení zhruba čtyřiceti smluv s Ruskem. Informoval o tom náměstek ukrajinského ministra pro „otázky dočasně okupovaných území a vnitřně přemístěných osob“.

53; Ve Velké Británii probíhá finanční hon na čarodějnice. Ve Velké Británii za roky 2017 a 2018 rekordně vzrostl počet udání od občanů a organizací o podezřelých operacích.

54; Ve Státní dumě odpověděli na výzvu Ukrajiny zablokovat Twitter ruského ministerstva zahraničí na Krymu. Výzva Ukrajiny adresovaná Twitteru o blokování účtu je prvkem politického tlaku.

55; Durov likviduje Telegram Messenger LLP. V dubnu minulého roku taganský soud v Moskvě vyhověl žalobě Roskomnadzoru o blokování Telegramu v Rusku.

56; Po dlouhé nemoci zemřel Sergej Kičigin – člověk, který vytvořil na Ukrajině nezávislý tisk.

57; Maduro zahájil své druhé prezidentské období. V čele Venezuely bude stát do roku 2025.

58; Kvůli jeho divokým výkřikům u soudu opustil aktivistu Pavlenského jeho tlumočník. Křičel a mával mikrofonem a tlumočník odmítl pokračovat v práci, Jednání muselo být přerušeno.

59; Izraelská armáda zkřížila karabinu Simonova a americkou M4. Izraelská společnost FAB Defense začala prodávat vlastní zbraň, která je křížencem americké a ruské zbraně. Dostala název M4 SKS.

60; Bývalý velvyslanec USA na Ukrajině John Herebst navrhl vydat Ukrajině stovku protilodních raket pro válku s Ruskem na moři.

61; Z technických důvodů byl případ kapitána ruské lodi Nord odročeno na únor.

62; Norsko znovu hlásí poruchy činnosti systému GPS u hranic s Ruskem.

63; V Kyjevě se objevily plakáty s zamyšleným Jaceňukem a seznamem jeho nepřátel.

64; Ukrajina zaplatí v roce 2019 více než 14 miliard dolarů jako splátku dluhů.

65; Americké Javeliny zahnaly tanky Donbasu, říká Porošenko. Podle jeho slov tankisté Donbasu odmítají vyjet na pozice poté, co Ukrajina dostala americké Javeliny.

66; Vorek Trumpovy „superstěny“ rozřezali obyčejnou pilou. Materiál, ze kterého chce Trump stavět val proti imigrantům, se dá snadno rozřezat obyčejnou pilou, informují NBC News.

67; V roce 2020 už určitě! Ukrajinská armáda bude fungovat podle standardů NATO. Euroatlantická integrace je cestou k posílení ukrajinské státnosti, říká Porošenko.

68; V Moskvě vymahači kvůli dluhu 36 tisíc rublů zapálili byt se dvěma dětmi. Po útoku napsala rodina oznámení na policii.

69; USA se nehodlají smířit s rozšířením vlivu Íránu na Blízkém Východě, říká Mike Pompeo. USA byly vždy osvobozující silou a nikoli okupační mocností.

70; Ukrajinská ombudsmanka: Tím, že se ukrajinští námořníci označili za válečné zajatce, zhatili ruské plány. Ljudmila Denisova vyjádřila přesvědčení, že tím udělali Rusku čáru přes rozpočet.

71; „Upřesněné údaje“: Rusko už 300 let útočí na Ukrajinu, říká Porošenko. Agresor však zapomněl na patriotismus a jednotu Ukrajinců, na činnost dobrovolníků a ozbrojence z dobrovolnických batalionů.

72; Třicet ruských dětí bylo zachráněno z Iráku. Na organizaci tohoto záchranného letu se podílela ministerstva zahraničí, zdravotnictví a školství za spolupráce s ministerstvem pro mimořádné události.

73; Ukrajinští gubernátoři začali pošilhávat po politickém táboře Timošenkové. Obyvatelé Charkova dostali před svátky blahopřání psaná „v jazyce agresora“ (v ruštině) a podepsané společně starostou Gennadijem Kernesem a prezidentem Petrem Porošenkem.

74; Gruzie obvinila Venezuelu z porušení své územní celistvosti. Venezuela uznala v září 2009 nezávislost bývalých autonomních oblastí Gruzie . Abcházie a Jižní Osetie.

75; Ve Lvovské oblasti zabavili u sektáře v církevním oděvu množství munice. Stalo se to již v prosinci, ale na případ bylo uvaleno informační embargo.

76; Zimní Lvov: Šeď, nuda a Bandera. Novináři se podělili o své dojmy z novoročního Lvova.

77; Patriotismus po ukrajinsku: Důstojník ukrajinské armády prodal tajné dokumenty. Pracovníci luganského ministerstva vnitra získali dokumenty, ve kterých se hovoří o dislokaci jedenácti jednotek a další užitečné informace.

78; Vláda Ukrajiny nevyjádřila Rusku soustrast v souvislosti s tragédií v Magnitogorsku. Informovali o tom na ukrajinském ministerstvu zahraničí.

79; Delegace WADA zahájila práci v moskevské antidopingové laboratoři. Výsledky budou vyhodnoceny 14. a 15. ledna.

80; Rusko dosáhlo rekordní těžby plynu. V roce 2018 vzrostla těžba plynu zhruba o 5% na rekordních 725 miliard kubických metrů.

81; Ukrajině prognózují první místo ve světě v oblasti odchodu pracovní síly ze země. Píše se o tom ve zprávě Global Economy Watch patřící consultingové společnosti PricewaterCoopers.

82; K roku 2024 musí podíl ruského programového vybavení ve státních strukturách dosáhnout 90%. Cíl je obsažen v Národním programu Digitální ekonomiky.

83; V Bělehradě chystají Putinovi grandiózní přivítání. Vladimira Putina bude 17. ledna při jeho návštěvě Srbska vítat kolem 70 tisíc lidí před chrámem svatého Sávy.

84; Národní banka Ukrajiny odhadla ztráty Ukrajiny v důsledku zákazu exportu zboží do Ruska. Export potravinářských a průmyslových výrobků může být částečně přeorientován na jiné trhy.

85; Lukašenko připravuje alternativní trasy dodávek ropy. Kromě toho běloruský prezident přikázal vládě kompenzovat ztráty rozpočtu v důsledku ruského daňového manévru z jiných položek rusko-běloruské spolupráce.

86; Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu schválilo opatření na náhradu zahraničních kompozit pro MS-21.

87; Putin přikázal ministerstvu energetiky spolu s Gazpromem pracovat na gazifikaci Ruska. Cílem je „plyn do každé domácnosti“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.1.2019

 1. .lak napsal:

  Z AE

  Návštěvník
  Forever Slav
  Komunistickou čínskou hrozbu bych rozhodně nerelativizoval. Když si uvážíme všechny následující skutečnosti:

  Amerika a Rusko, dvě největší bělošské země (a celá Evropa s nimi), čelí masivní nebělošské imigraci. Rusko brzo bude v troskách – kvůli komunistické Putinově vládě dochází ke snižování obranného rozpočtu a likvidaci ruské armády, čínské kolonizaci Sibiře a vymírání a duchovní i fyzické devastaci ruského národa. Putin zde, jak je vidět, plní obdobnou roli ve zničení Ruska, jako Obama ve zničení Ameriky. Jestli se to nepodaří zvrátit, nebude pak už cesty zpět. Až bude Rusko i Amerika sraženy na kolena díky protibělošské komunistické politice jejich vlád, KOMUNISTICKÁ ČÍNA SE STANE SVĚTOVOU VELMOCÍ Č. 1. A dojde k totální komunizaci celého světa. A z Ruska, USA i Evropy, zdevastovanými islamismem a nebělošskou masivní imigrací, se stane nanejvýš jedna velká OTROCKÁ KOLONIE KOMUNISTICKÉ ČÍNY – JEDEN VELKÝ KOMUNISTICKÝ KONCENTRÁK.

  Situace je vskutku kritická. Pokud v Rusku a v Americe nezvítězí vlastenecké-nacionalistické síly, destrukce Ruska a Ameriky a celé bílé rasy bude nevyhnutelná.

  00 OdpovězLed 13, 2019 21:11

  Návštěvník
  .lak
  Jak to chcete s formanty zařídit když třeba tady jsou plácaní jak plastelína od 89. o západních ho.notách nemluvě a nápor neziskovkářů v rusku budou gradovat jakkoliv? Jako přáním že generace cvičených do detailů začnou náhle užívat rozum? Ne k tomu jim školství tedy mozky zabetonovalo a i když je normální nevole mladých tak asi jako chaotiků a jdou cestou nejmenšího odporu zájmům na ruku a jejich to není ale jsou tak vytelpaní že prostě oni si myslí že jsou věční. děti jsou děti oni supermani a staří k nepotřebě. Vůbec nepočítají s vývojem v čase a sedají na lopatu /baby jagi/ když to trapně zjednoduším. A nikdy si nepřiznají že jsou loutky obludných cílů i své záhuby. Vidím to bledě se smažkama se ztuplovaním na profesionální nosiče kartiček pohyblivých obrázků. Vždyť kartičce věnují život, bulici. Co jim do ní vrazí to jako šou to udělají. :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!