Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.1.2019

obizhennyy_tramp_01; To nebude tak velká ztráta. V Radě federace komentovali Trumpovo odmítnutí účastnit se Davoského fóra. Jeho nepřítomnost na Světovém ekonomickém fóru se vůbec neodrazí na průběhu diskuse.

2; Pavlenskij je rozhořčen rozsudkem francouzského soudu. Ve čtvrtek pařížský soud odsoudil Pavlenského za podpálení vstupu do Francouzské banky ke třem letům odnětí svobody.

3; Svržení Janukoviče proběhlo podle rumunského scénáře z roku 1989, píší izraelská média. „Revoluce důstojnosti“ byla využita k uzurpování moci a organizování totálního politického pronásledování.

4; Německé ministerstvo zahraničí odpovědělo na kritiku USA na adresu „Severního proudu – 2“. Německý ministr zahraničí Heiko Maas vyzval USA, aby se nevměšovaly do otázek evropské energetické politiky.

5; Ukrajinská ekonomika i stát jsou v ohrožení. V podzemních zásobnících Ukrajiny zůstalo pouhých 13,377 miliardy kubických metrů plynu (43% původní zásoby na topnou sezónu). Reálně hrozí nedostatek plynu v závěru letošní zimy.

6; Armáda Doněcké republiky a sdružení Cesta dobra dopravily další náklad dárků pro děti těžce zkoušeného Dokučajevska a obce Jasnoje ležící přímo na frontové linii.

7; „Chladomor“ na Ukrajině. Lidé umírají kvůli „plynové genocidě“. Byla zveřejněná strašlivá statistika: V důsledku zvýšení ceny plynu utrpělo omrzliny a další poškození zdraví v důsledku podchlazení minimálně 1.037 lidí. Na totální podchlazení zemřelo 64 Ukrajinců.

8; Okolí prezidentského kandidáta Jurije Bojka si myslí, že tento opoziční kandidát má všechny předpoklady dostat se do druhého kola prezidentských voleb.

9; Psychohistorie. Jde o novou vědní disciplinu spočívající ve studiu toho, jak obyvatelstvo vnímá vlastní a světovou historii. Probíhá nefalšovaná válka o vědomí lidí, která se projevuje totálním ovlivňováním a ovládáním mysli a vědomí lidí v souvislosti s vnímáním dějin. Bitevním polem současných válek je mysl obyvatel.

10; Doba ústupu a ztrát. Proč USA zvou Rusko do Afghánistánu? Byla zveřejněna vojenská analýza odpovídající na otázky kolem nečekaných kroků amerického prezidenta, především v Sýrii a Afghánistánu.

11; Ruské letectvo je připraveno zlikvidovat bandy v provincii Idlíb na Severu Sýrie. První údery byly již uskutečněny. Turci mohou poskytovat souřadnice. V roce 2018 uzavřelo Turecko s Ruskem řadu dohod za účelem urovnání ozbrojeného konfliktu v Sýrii.

12; Ukrajině vládnou dementní primitivové. Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví dalo vymírajícímu obyvatelstvu instrukce na přežití. Ministryně zdravotnictví Uljana Suprun srší dalšími a dalšími nápady, jak se má ukrajinské obyvatelstvo samo starat o své zdraví a zároveň se snaží v lidech (často i vulgárně) podněcovat a udržovat šovinistické názory a nenávist vůči Rusku a jeho politickému vedení.

13; Porošenko hraje vabank. Ukrajinští technologové moci oblbují obyvatelstvo tupými a nic neříkajícími hesly útočícími na nejprimitivnější pudy a nejspodnější proudy lidského vědomí.

14; Šokující rozhovor amerického občana s Ukrajinci: „Ukrajinci bojující v Rudé armádě byli zrádci a nikdy nemohli být skutečnými Ukrajinci, protože skutečný Ukrajinec by nikdy nebojoval proti Němcům. Bojovat je třeba proti Rusům…“ – Americký novinář: „A proč jste se rozhodl bojovat proti Rusům?“ – „To já vlastně nevím. Takovou informaci nemám. Jsem jenom seržant…“

15; Na Ukrajině vzali na milost minomet Molot podobný trubce metající brambory. Minomety Molot už stačily zabít patnáct příslušníků ukrajinské armády.

16; Plná nezávislost na Ukrajině. Doněcká a Luganská republika definitivně přepojily internetový provoz na ruskou síť. Zatímco Petr Porošenko se každou chvíli „slavnostně“ loučí s Ruskou říší a Sovětským svazem, Donbas činí reálné kroky.

17; Ruský rubl je nejpodhodnocenější měnou světa, píše The Economist. Vyplývá to ze zveřejněného Big Mac Indexu, podle kterého je rubl o 70% podhodnocen. Podle stejného zdroje je česká koruna podhodnocena o 31,7%, maďarský forint o 45,6% a polský zlotý o 49,8%. Naopak silně nadhodnocený je švýcarský frank (o 18,7%), norská koruna (o 5,0%) a švédská koruna (o 4,6%). Zajímavá je situace u dánské koruny, která bývala vždy silně nadhodnocována, ale nyní je o 17,5% podhodnocena.

18; Zvláštní prokurátor USA studuje seznam Ukrajinců, kteří navštívili Trumpovu inauguraci. „Ruské vměšování“ se před našima očima může změnit v „ukrajinské vměšování do amerických prezidentských voleb“.

19; Minimální důchody a existenční minimum na Ukrajině klesly za posledních pět let na polovinu.

20; Ukrajina odmítla vyjádřit soustrast Rusku v souvislosti s tragédii v Magnitogorsku. Ukrajinské ministerstvo zahraničí to oznámilo novinářům.

21; USA zahájily stahování vojenské techniky ze Sýrie, hlásí CNN. Za posledních několik dní Pentagon odvezl první várku pozemní vojenské techniky, říká se v materiálu CNN.

22; Neukáznění ruští a britští turisté nejvíc štvou německé rekreanty, píše německý tisk. Je zajímavé, že podle stejného průzkumu Němci nejsou tolik kritičtí vůči vlastním opilým krajanům.

23; To je katastrofa. Proč USA začaly mluvit o vystoupení své země z OSN? Do Kongresu byl předložen návrh zákona o vystoupení země z Organizace spojených národů.

24; Vejce v Rusku se začala prodávat po devíti. V novém balení není deset, nýbrž jen devět vajec. Jde o součást globálního trendu: Výrobci a prodejci reagují na inflaci nikoli zvyšováním čísla na cenovce, nýbrž omezením množství za stejnou cenu. I mléko se začíná prodávat v balení po 950 mililitrech.

25; Rusko může vyměnit zadržené ukrajinské námořníky. Je třeba vyčkat rozhodnutí soudu a poté je možné zahájit rozhovory o výměně, píše list Izvestija.

26; USA závidí ruským zbraním „čtvrtou dimenzi“. Ruské novinky v oblasti hypersonických zbraní o hodně převyšují americké zbraně.

27; Plnohodnotné fungování nové vzletové a přistávací dráhy na letišti Šeremeťjevo nebude možné, říká ministerstvo dopravy. Brání tomu hygienické normy v oblasti hluku, protože je příliš blízko zastavěného území. Výstavba dráhy stála ruský rozpočet 55 miliard rublů. Termín předání do provozu byl několikrát odložen.

28; Diplomatický skandál. Ukrajinské velvyslanectví v Mexiku požaduje při vydávání víz „příspěvky na ATO“. O tomto zvláštním přístupu velvyslanectví informovali dva žadatelé.

29; Ruské ministerstvo obrany žádá o povolení sestřelovat civilní letadla představující ohrožení. Jde o případy, kdy záměrná a připravená havárie letadla může vést k ekologické katastrofě nebo masové smrti lidí.

30; Italský vojenský zpravodaj zmizel v Mariupolu. Na dobu jeho návštěvy Mariupolu mu bylo přiděleno několik ukrajinských pohraničníků, údajně kvůli zajištění bezpečnosti. Naposledy se ozval 23.12.2018, kdy své známé oznámil, že jej ukrajinští vojáci slíbili odvézt na frontu.

31; Až se mu od huby práší… Vyvedli jsme Ukrajinu ze zóny rizika bankrotu. Ještě před čtyřmi lety byla Ukrajiny krůček od bankrotu a národní katastrofy. To nejtěžší je za námi. Podařilo se nám společným úsilím zajistit makrofinanční stabilizaci a vyvést Ukrajinu ze zóny rizika, lže Porošenko.

32; Cena ropy Brent vzrostla na více než 65 dolarů za barel. K tomu došlo poprvé od 13. prosince 2018.

33; Vyšetřovací výbor Ruské federace obvinil Centrum Chodorkovského ze smrti ruských novinářů v Africe. Ke smrti došlo v důsledku nesprávné organizace nebezpečné služební cesty ze strany Centra.

34; V roce 2019 může polský dovoz uhlí přesáhnout 20 milionů tun. Z toho více než 70% bude uhlí ruské. Polsko není v uhlí soběstačné od doby, kdy byly uzavřeny nejméně rentabilní šachty.

35; V Německu vyčíslili škody vzniklé v důsledku protiruských sankcí. Celková ztráta, která postihla podnikatelský sektor v Německu kvůli sankcím proti Rusku, činila 100 miliard euro.

36; Vojenské vozidla ukrajinské armády se probořilo do jezera. Jeden voják zahynul v důsledku podchlazení, protože nebyl z částečně zaplaveného vozidla včas evakuován.

37; V Makejevce s propadla plechová střecha na tržišti. Je několik zraněných, kteří museli být převezeni do nemocnice. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

38; V Polsku zahynul při dopravní nehodě sedmatřicetiletý ukrajinský novinář Roman Kisil. Další obětí byla jeho šedesátiletá matka. O život jeho manželky bojují lékaři v nemocnici. S nejmenší újmou vyvázl roční syn.

39; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení NATO o „vojenských opatřeních“ kvůli vypovězení smlouvy o raketách. To, že v NATO zdokonalují své umění přesouvat vinu z viníka na nevinného, není pro nás žádnou novinkou.

40; Pěkně to oslavili. Ukrajinská armáda během novoročních svátků utrpěla ztrátu šesti lidí (mrtví a zranění). Ukrajinská armáda se nadále chystá používat diverzní skupiny v oblastech kolem Avdějevky.

41; Americké vojenské námořnictvo vyšle lodě do Arktidy. Velitel amerického námořnictva vyzval k posílení požadavků jednotného velení NATO na operace v Arktidě.

42; Prezidentka Gruzie neblahopřála Ukrajině k zisku autokefalie. Zurabišvili prohlásila, že by chtěla blahopřát, ale že by to byl nezodpovědný krok.

43; Na Ukrajině začal platit zákon o souhlasu se sexem. Od dnešního dne začaly platit změny v Trestním zákoníku ohledně vzájemného souhlasu se sexem. V této souvislosti se na internetu už objevil žertovný formulář s přehledem sexuálních pozic a kolonkami pro podpisy svědků.

44; Ruské ministerstvo zahraničí vyslovilo hlavní podmínku pro uzavření mírové dohody s Japonskem. Toto prohlášení se objevilo v předvečer návštěvy japonského ministra zahraničí v Rusku.

45; Ceny benzínu v Rusku nadále rostou., Rosstat informuje, že maloobchodní ceny automobilového benzínu v roce 2018 vzrostly o 9,4% ve srovnání s předchozím rokem.

46; Laviny berou s sebou všechno živé. Byly zveřejněny záběry ze sněhové katastrofy v Evropě. Evropu sužuje silné sněžení, kterým trpí centrální i jižní část kontinentu.

47; Bělorusko budou v nejbližších letech důkladně testovat, říká Lukašenko. Jak zdůraznil běloruský prezident, země musí být připravena na to odpovědět.

48; Vladimir Zelenskij s příslušníky specnazu vtrhl do kancelářské budovy. Ukrajinská policie zadržela pět až deset lidí. Na internetu se lidé ironicky ptají, zdali se příští prezident už předem neujímá moci. Jedná se ale jen o právní spor o vlastnictví budovy, který už řeší soud.

49; Ohromující sumy: Byla zveřejněna částka, kterou Ukrajina musí vyplatit v roce 2019 jako splátku státního dluhu. Celkový objem plateb bude činit 417 miliard hřiven.

50; V důsledku ochromení činnosti federálních úřadů v USA (shut down) nedostal skoro milion úředníků výplatu. Trumpova administrativa má blízko k rekordu v době pozastavení činnosti federálních úřadů.

51; Tyhle krysy se dokáží jen skrývat za něčími zády. Pravý sektor zabránil homosexuálům ve vstupu do soudní budovy. Kyjevský administrativní soud pokračuje v projednávání případu žaloby organizace LGBT proti Černovické oblastní radě.

52; Byla zveřejněna reportáž korespondenta Alexandra Sladkova o příměří v Donbasu a informační válce. Na obou stranách fronty jsou oběti Válka probíhá podle principu „vidím – zabiju“.

53; V Dagestánu ozbrojenci přepadli jednotku dopravní hlídkové policie na silnici „Kavkaz“ v úseku Kiziljurt – Machačkala. Tři útočníci byli během přestřelky zlikvidováni.

54; Státní department USA žádá Rusko o pomoc v Sýrii. Pompeo vyzval Rusko, aby se více orientovalo na vzájemnou spolupráci.

55; Zástupce hlavního velitele Pozemních vojsk Ukrajiny generálporučík Sergej Kropivčenko byl těžce zraněn. Při dopravní nehodě byly silně poškozeny tři automobily.

56; Ukrajina odmítla vydat Rusku ozbrojence Pravého sektoru. O odmítnutí informovala tisková tajemnice generálního prokurátora Ukrajiny Larisa Sargan.

57; V Charkově se zřítila střecha obchodního centra. Několik lidí bylo zraněno. Na místě události zasahuje 55 záchranářů a 15 jednotek vyprošťovací techniky.

58; V Moskvě byl unesen ukrajinský kriminální boss Jurij Vasilenko, který byl hlavní postavou v případu vraždy bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova v Kyjevě. Únosci po přestřelce nacpali svou oběť do kufru auta a odjeli. Při domovní prohlídce ve Vasilenkově bytě bylo nalezeno množství zbraní.

59; Nezbudou tu už ani instalatéři. V Nejvyšší radě varovali před hrozbou migrace. Ukrajina kvůli masové pracovní migraci svých občanů může časem pocítit nedostatek pracovních sil.

60; Německé ministerstvo zahraničí si stěžuje na kroky USA: Německý ministr zahraničí Heiko Maas si v interview pro Spiegel postěžoval na jednostranné kroky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Evropa by neměla počítat s tím, že by s ní USA koordinovaly svá rozhodnutí.

61; Rusko se setkalo s další mimořádnou událostí v kosmu. Neozývá se Radioastron.

62; Německý ministr zahraničí navštíví v lednu Rusko, aby projednal budoucnost Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, ale také ekonomické reformy v Rusku.

63; Vědci odhalili tajemství soch na Velikonočním ostrově. Sochy stojí vždy tam, kde je k dispozici čistá pitná voda.

64; Ázerbajdžán získal izraelské jednorázové malé drony SkyStriker společnosti Elbit Systems.

65; V Mexiku došlo k přestřelce mezi drogovými kartely, při které zahynulo 24 lidí.

66; Dva Ukrajinci se pohádali kvůli držení zbraně. Jeden z nich byl zabit náhodným výstřelem.

67; Makedonský parlament podpořil iniciativu na přejmenování země. Je to důležitý krok na cestě k realizaci dohody Řecka a Makedonie, které dosáhli premiéři obou zemí v červenci.

68; Ukrajinský voják ve vlaku z Nikolajeva do Ivano-Frankovska vyprovokoval konflikt s průvodčí kvůli tomu, že mluvila rusky.

69; Merkelová varovala Evropu před možnou katastrofou. Německá kancléřka kritizovala sílicí nacionalistická hnutí.

70; VTB a Sberbank zvyšují úroky hypotéčních úvěrů. Obydlí a úvěr budou pro Rusy nyní dražší.

71; Macron odmítl účast na Davoském ekonomickém fóru, píše list Le Figaro.

72; Porošenko „poslal“ Ukrajince odmítající mluvit ukrajinsky do Ruska. Na setkání s obyvateli Rovenské oblasti prezident prohlásil, že Ukrajina dříve žila jako kolonie v okupaci.

73; Byly zveřejněny údaje o velikosti ztrát během průlomu blokády Leningradu v roce 1943. Ztráty byly vyčísleny na 170 tisíc lidí.

74; Ukrajinský námořník Andrej Novičkov propuštěný z Íránu odmítl přestoupit na islám, aby se zachránil.

75; Monopol dolaru je jen novou formou kolonialismu. Všichni to už pochopili, říká Vladimir Žirinovskij. Rusko, země BRICS, Šanghajské organizace i Evropská unie mají zájem na dedolarizaci, protože nechtějí být závislí na USA s jejich státním dluhem, který je největší na světě.

76; Ve vojenské oblasti je Velká Británie silnější než Rusko, ale slabší než Čína. „Kdo tedy představuje pro Západ větší hrozbu – Rusko nebo Čína?“, ptá se Spectator.

77; Bělorusko ruší omezení pro počty diplomatů USA ve své zemi. Informuje o tom americký časopis Foreign Policy, který označil rozhodnutí za diplomatický průlom.

78; Ukrajinští ozbrojenci ostřelovali jih Doněcké republiky z prostředků těžkého dělostřelectva. Ostřelovány byly obce Sachanka a Leninskoje.

79; Fond národního blahobytu ztratil za poslední měsíc více než půl bilionu rublů. 1. ledna činil 4 biliony a 36 milionů rublů.

80; V OBSE zchladili protiruskou hysterii Pavla Klimkina, který prohlásil, že ukrajinské úřady nehodlají akreditovat pro práci na prezidentských volbách mezinárodní pozorovatele, kteří budou mít ruské pasy. OBSE vyzvala v této souvislosti Ukrajinu, aby dodržovala povinnosti vyplývající z členství v organizaci.

81; Situace s životní úrovní na Ukrajině je blízká katastrofě. Ruský senátor Igor Morozov poznamenal, že nadcházející volby na Ukrajině poskytnou lidem právo zvolit si důstojné politické zastoupení.

82; Rusko tvrdě odpovědělo na ultimátum ohledně katastrofy malajského Boeingu. Ve Společné skupině pro vyšetřování incidentu jsou zastoupeny jen Austrálie, Belgie, Malajsie, Nizozemsko a Ukrajina, nikoli ale Rusko. Rusku se nelíbí ultimativní požadavky Austrálie a Nizozemska, aby přiznalo vinu za sestřelení malajského Boeingu v létě 2014. Plánují se rozhovory tří stran k této otázce. Ty se ale mohou uskutečnit pouze tehdy, pokud Nizozemsko a Austrálie přestanou vydávat politická ultimáta a nepodložená obvinění a konečně zahájí věcné jednání o klíčových otázkách vztahujících se ke katastrofě. V září 2018 zástupci ruského ministerstva obrany prohlásili, že raketa, která sestřelila malajský Boeing, byla v Moskevské oblasti a v roce 1986 zaslána do vojenské jednotky 20152 v Ukrajinské SSR. Nyní se tato jednotka jmenuje 223. protivzdušný taktový pluk ukrajinských ozbrojených sil a je dislokována ve městě Stryj ve Lvovské oblasti.

83; USA obvinily Německo z protievropských názorů. USA odmítly argumenty německého ministra zahraničí na podporu „Severního proudu – 2“.

84; Viktoria Skripal se domnívá, že Její strýc už nežije. Britové tuto skutečnost tají, protože se bojí nepříjemných otázek.

85; Americké ministerstvo financí slíbilo pokračování tvrdého kursu za účelem zadušení Ruské federace sankcemi.

86; Srbsko se přiblížilo k dohodě s Eurasijským ekonomickým svazem o volném trhu. Podpis je naplánován na 17. ledna v rámci Putinovy návštěvy Srbska.

87; Itálie tlačí na Brusel, aby EU zrušila sankce vůči Rusku.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.1.2019

 1. .lak napsal:

  Reakce na příspěvek na zvědavci.

  Odpovídáte na tento příspěvek
  dnes 13.01. 02:18
  Tady je ponekud tezky vysvetlit ,
  favela 203.?.?.?
  proc napriklad Merkel zamitla v Nemecku atomove elektrarny a tim se zvysila zavislost na energii dodavane z Ruska . A rust nepochybne ekonomicke moci ale predevsim politicke, Ruska k nelibosti az zurivosti USA…

  99999

  Protože mamonové nejsou ekonomové jinak by neudělali s číny velmoc výrob a své lepšolidi nedrželi na virtuálu jako ostatně zde 300 000 neziskovkářů dle Kollera a to už je nějaká armáda. Ve finále tedy úpadek ale dokud budou mít v ruce tužku normovači budou mít představy že když se dvakrát rychleji pohnou lidské zd(st)roje zaplatí jejich energii ale jde o zisky z břidlicových výparů z donucení že jim nedovolí se chovat rozumně neboť oni tak nečiní již standartně virtuálním trhem zisků a předluženosti a určitě jim to jde a mameluci v koloniích to musí zvládnout protože tam mají dosazené experty a pomiňme čeho. Nevidí že se jede na hraně možností industrializace a efektivity a hlavně to tabu. A co to tabu je? Budete se divit zde vymírající evropa z podmínek které neumožňují důstojný život lidí v evropě a hlavně tedy možnosti aby bestarostně mohli mít děti. Což řeší ve své neskonalé idiocii dovozem z afroarábie ale které se již stali vyžírači spíže těch co systémově zajišťují industrializaci společnosti bez krizí kdy to perspektivu prostě takto nemá a to co měli dostat děti tvůrců jde na představy oněch nápadníků§ s privilegovanými a bez náznaků že by tomu mohlo být jinak. Což je pouhém bláhovém snu kabinetníků. Nakonec tržníci krize milují a na každé mají příležitosti vydupat s okolím a i možná je to původní záměr lotrů smát se formantům do očí a jejich bezmoci jejich choutky a vášně drábů zvěrstev změnit.

  99999

 2. .lak napsal:

  trepete

  dnes 14.01. 10:03
  Opätovné vybudovanie štátnosti – je to vôbec ešte možné?
  lubosmat 212.?.?.?
  Základné znaky štátnosti:

  1) Jazyk (môže ich byť aj niekoľko),
  2) Vlastné bankovníctvo,
  3) Vlastné súdnictvo,
  4) Vlastná politická moc,
  5) Vlastná armáda…

  Čo možno povedať k:
  1) Pustite si rádio a na 99% budete počuť pesničku v angličtine, dôležité obchodné zmluvy týkajúce sa podnikania na Slovensku sú v angličtine a slovenčina je len druhým jazykom, navyše aj vymožiteľnosť práva na základe neplnenia týchto zmlúv je mimo územia Slovenska,

  2) Národná banka je v područí dolára (FEDU a MMF), ostatné banky sú len dcérami zahraničných finančných subjektov,

  3) Európske právo je priamo nadradené tomu nášmu, za neplnenie preberania európskych smerníc a nariadení do nášho právneho systému nasleduje trest a tvrdé sankcie,

  4) Akékoľvek iné politické názory, ako pro-NATO, pro-EU, pro-vedúcu úlohu USA vo svete a na večné časy, sú cez médiá kritizované a verejne pôsobiaci nositelia iných, tzv. pro-národných riešení sú rôznymi formami perzekvovaní a prenasledovaní,

  5) Na vybudovanie funkčnej a bojaschopnej armády treba predovšetkým kopec peňazí, nie sme v stave nasmerovať do tohto sektoru zdroje tak, aby boli využité efektívne. Napríklad aj posledná zmluva na nákup lietadiel F16 americkej výroby pre SK armádu, je len bohapusté pchanie peňazí do rovnakého bezodného krátera, iné varianty by boli pre nás oveľa výhodnejšie a aj lacnejšie.
  Vybudovanie ČS a SK štátnosti nebolo zadarmo, zadarmo sme bohužiaľ veľa z atribútov štátnosti „dobrovoľne“ odovzdali pod správu cudzej moci. Pokiaľ za nás budú v zahraničí rozhodovať a naše „záujmy obhajovať“ takí ako Kiska, Lajčák a im podobní zapredanci, o obnovení niekdajšej štátnosti už nemôže byť ani reči, a žiadnu bojaschopnú armádu sa nám už nikdy „bez krvavých obetí“ vybudovať nepodarí.

  PS: Čo vlastne má vlastne národná armáda u nás doma ochraňovať, keď už si nemôžeme rozhodnúť ani o tom, čo budeme sledovať v rádiu a televízii?

  Obete I. svetovej vojny boli vymazané obeťami tej II., a obete II. Svetovej vojny sú na I. úrovni riadenia priamo v školách a kultúre z našej historickej pamäte postupne vymazávané.

  99999

  dnes 2019-01-14 12:42:16
  RE: Opätovné vybudovanie štátnosti – je to vôbec ešte možné?
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:67c:2660:425:c::1a9.?.?.?
  condominium :-D náletů cobilek, tedy zatím do času k nevyžraným z přelivu outsorsovaných odsud k nim. Fakt horší to být nemůže ve smyslu svébytnosti a to ostatní pokud se ale vážně nepřidáne do svazu s ruskem příjde od prolhaných, prodlužených a opovrhujících slovany. Možná heřman je přesvědčí že je €pan ale svědek mu v kanadě exnul. A nechte si ty fouzy. :-)

 3. John_Pitralon napsal:

  Nástup na zamořené potraviny v atombordelu.

  „Omýváte před jídlem ovoce a zeleninu? Experti poradili mnohem lepší trik“ https://globe24.cz/revue/65532-omyvate-pred-jidlem-ovoce-a-zeleninu-experti-poradili-mnohem-lepsi-trik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!