Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.1.2019

rossiya_2018_sport_velosipedist1; Přivítejme rok laciné energie a lokálních válek! Nyní, na počátku roku 2019, přišel čas shrnout události roku 2018. Hlavní ekonomickou událostí roku 2018 bylo ukončení období vysokých cen ropy, které se zvýšily počátkem tisíciletí, stabilizovaly se na vysoké úrovni v letech 2007 až 2008 a vysoké ceny vydržely na vrcholu zhruba do roku 2014.

2; Ukrajina: Volby bez možnosti výběru. Budoucnost země závisí na tom, kdy se už konečně Ukrajinci zbaví iluzí.

3; Sněhová zima. Ve srovnání s Ukrajinou vypadá Novorusko velmi přitažlivě. Je až s podivem, jak se nepřízeň počasí pro Luganskou a Doněckou republiku stala mnohem menší pohromou než pro „hrdou evropskou mocnost“ Ukrajinu.

4; Ukrajina: Přála si „tomos“ a dostala jen „tubus“. Záludní Řekové nedali rádoby vychytralým Mazepovým pohrobkům ani tu nejmenší šanci na samostatnou změnu ustavujícího dokumentu nové církve.

5; Ruské raketové zbraně pro zítřek přišly už dnes. V případě jakékoli agrese proti Rusku je neodvratná drtivá odplata.

6; Protiruská hysterie se stala hlavním exportním artiklem Ukrajiny. Vlastně se Ukrajinci, kteří se nechají slepě vést stávající mocí, stali rukojmími sázky, kterou Kyjev učinil na protiruskou hysterii.

7; Japonsko bude znovu vraždit velryby. Tokio obnovuje velrybářský průmysl navzdory světovému společenství.

8; Kurily: A co když bude potřeba bojovat? Téma dvou ostrovů Kurilského souostroví podle očekávání vyvolalo ohlas. V Rusku ale jednoznačně prohlásili, že jde o ruské území, se kterým se nebude obchodovat.

9; „Krmivo pro kanóny ať třeba zdechne kvůli Porošenkovým prachům“. Důstojník Doněcké armády přesně vystihl rozdíl mezi ukrajinskou armádou a vojáky domobrany Doněcké republiky. Proč vůbec vysvětlujeme naše humánní chováni k zajatcům z ukrajinské armády? Je tu řada důležitých důvodů: Doněcká republika nebojuje proti těm vystrašeným klukům nahnaným na frontu, ale proti těm, kteří je tam ve svém sobeckém zájmu nahnali, a proti těm, kteří jim v tom ze zištných důvodů pomáhají.

10; Vojáci ukrajinské armády nenávidí Porošenka a jsou ochotni táhnout třeba i na Kyjev! Vyplývá to ze zoufalého výkřiku duše ukrajinského důstojníka. Vzniká dojem, že velení schválně dělá všechno pro to, aby co nejméně vojáků mělo zájem prodloužit kontrakt.

11; Živí a mrtví. Zajatce na Ukrajině ubíjejí k smrti a živé mučí. Občan Ruské federace Valerij Ivanov nezemřel v důsledku nešťastné náhody, ale byl umlácen.

12; V Ruské pravoslavné církvi odpověděli na Porošenkův požadavek ukázat „tomos“. Ruská pravoslavná církev žádný „tomos“ nepotřebuje. Její postavení je výsledkem dávného historického vývoje, ke kterému nikdo žádné nedůstojné „tomosy“ vydávat nemusel.

13; Kompletní rota odmítla bojovat v Donbasu. Něco takového samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí na sociálních sítích.

14; Běluhy, delfíni a kosatky chycené v Rusku umírají v oceanáriích v Číně. Situace v čínských oceanáriích je děsivá. Chlaďáky jsou zaplněné mrtvolami delfínů a běluh. Rusko loví tyto živočichy a prodává je do Číny, kde je čeká strašlivý osud.

15; Americký vědec James Watson přišel o Nobelovu cenu (za podíl na objevu DNK) kvůli pochybnostem o intelektu černochů. Dnes devadesátiletý biolog podobné teze zveřejňoval i dříve a podložil je rozsáhlými výzkumy.

16; Výbuch plynu mnohopodlažním domě v Rostovské oblasti. Pod sutinami jsou lidé. K výbuchu došlo zhruba v 6:20 hod. moskevského času. Byla zahájena evakuace. O několik hodin později bylo ze zóny nebezpečí evakuováno 140 osob.

17; Na Ukrajině označili pravděpodobnost začátku války s Ruskem a útoku ukrajinské armády v Donbasu za minimální. Informoval o tom veterán ukrajinské vnější rozvědky generálporučík Vasilij Bogdan. Nic nehrozí přinejmenším do okamžiku voleb. Moskva spoléhá tak trochu na to, že volby prudce změní vektor směřování Ukrajiny.

18; Trump: Zahajujeme stahování vojsk ze Sýrie. Turecko ale ekonomicky zničíme, pokud začnou pronásledovat syrské Kurdy.

19; Je to provokace. Německé ministerstvo zahraničí odsoudilo pokusy USA zabránit výstavbě „Severního proudu – 2“. Dnes v Berlíně projednali, jak Německo bude reagovat na bezprecedentní nepřátelské výpady ze strany amerického velvyslance.

20; Kroky Ruské centrální banky hrozí poklesem kursu rublu. Od 15. ledna Ruská centrální banka obnoví měnové intervence, které mohou vést ke snížení kursu rublu.

21; Starosta polského přístavního města Gdaňsk smrtelně zranili během dobročinného koncertu. Útočník vyskočil na pódium a bodl starostu nožem.

22; V USA chtějí pozvat k výslechu tlumočníky, kteří pracovali na schůzkách Trumpa s Putinem. Výslech tlumočníků je jednoznačně skandální rozhodnutí, které porušuje zcela základní principy diplomacie.

23; Obrat zboží mezi Ruskem a Čínou se meziročně zvýšil o 27,1% a přesáhl 107 miliard dolarů.

24; Pod sutinami zůstávají lidé označovaní prozatím jako nezvěstní, říká ministerstvo pro mimořádné události o výbuchu v Rostovské oblasti. Připomeňme, že dnes ráno v devítipatrovém domě ve městě Šachty došlo k výbuchu plynu.

25; Za potlesku USA porušil patriarcha Bartoloměj kanonické zákony, píše Deutsche Welle. Ve Spojených státech Bartolomějovi tleskali, protože církevní rozkol ve Východní Evropě Washingtonu vyhovuje.

26; Rusko a Japonsko zahájily rozhovory o mírové smlouvě, říká Lavrov. Začínáme dnes rozhovory o problému mírové smlouvy mezi našimi zeměmi, prohlásil Lavrov při zahájení schůzky se svým japonským kolegou.

27; Porošenko vyznamenal tři zrádce z řad metropolitů, kteří opustili Ukrajinskou pravoslavnou církev. Formulace důvodu vyznamenání je jasná: „za zásluhy při vytvoření nezávislé církve“.

28; Kličko radí Kyjevanům, že mají chodit s mírně pokrčenýma nohama. Místo toho, aby se postaral o úklid ulic a chodníků, učí radnice „evropského“ hlavního města, jak správně padat.

29; Ukrajinská armáda ostřeluje města a obce Doněcké republiky z minometů a granátometů. Nepřítel zvýšil intenzitu ostřelování teritoria Republiky.

30; V Doněcké republice zveřejnili počet obětí války za rok 2018. Údaje jsou obsaženy ve zprávě zplnomocněnkyně pro lidská práva v Doněcké republice Darji Morozovové. Zraněno bylo 310 lidí, zabito bylo 162 osob, z toho pět dětí.

31; Zahraniční turisté nechali v Rusku 8 miliard rublů. Zahraniční turisté za devět měsíců od dubna do prosince 2018 nakoupili zboží a služby za částku zhruba osm miliard rublů.

32; Porošenko zcela bezbožně zneužívá „tomosu“, říká místopředsedkyně Nejvyšší rady Oksana Syrojed. Církev bylo potřeba odtrhnout od Kremlu proto, aby sloužila zájmům společnosti a ne zájmům politických špiček.

33; Lukašenko vyzval k ukončení „nedorozumění“ v Donbasu. Medvedčuk si všiml „zprostředkovatelské funkce“ Lukašenka a Běloruska v otázka urovnání vztahů mezi Ukrajinou a Ruskem.

34; Státní tajemník USA přerušil své blízkovýchodní turné. Dnes odpoledne se Mike Pompeo nacházel v Saúdské Arábii, ale naplánovanou návštěvu Kuvajtu zrušil.

35; Lavrov učinil prohlášení ohledně Osudu Kuril. Moskva oplývá dostatkem ochoty a trpělivosti k tomu, aby bylo dosaženo vzájemně přijatelných dohod s Japonskem.

36; Úprk z potápějící se lodi. Šéf administrativy ukrajinského prezidenta prohlásil, že nevěří v Porošenkovo vítězství, a hned vyzval k založení strany. Porošenko pot, co se to dověděl, označil šéfa své administrativy za „zrádce“ a navrhl jeho odvolání.

37; Kdyby se tak chtěl usmažit v pekle! Zelenskij „pohřbil“ Porošenka. V „rozlučkovém projevu“ Zelenskij prohlašuje, že se k Porošenkovi brzy připojí i všichni jeho spolustraníci.

38; Globální dosah. Nové rakety rozšíří možnosti „Medvědů“ (Tu-95MS). Rakety Tu-95 jsou uměleckým dílem a představují pro všechny systémy protivzdušné obrany na světě vážný problém, píše Military Watch.

39; V důsledku výbuchu ve městě Šachty v Rostovské oblasti zahynul jeden člověk. Osud čtyř dalších není znám.

40; Nedaleko Moskvy vykopali nekropolis (pohřebiště) z epochy starověkých Sumerů. Předměty běžné spotřeby nalezené při vykopávkách se datují do doby 2600 až 2500 před Kristem, což znamená, že jsou minimálně 4,5 tisíce let staré.

41; Trump oznámil „nepříjemnou zprávu pro Moskvu“. Americký prezident se pochlubil objemem těžby ropy a pádu cen paliv v USA.

42; V Číně odsoudili Kanaďana k trestu smrti. V pondělí uskutečnil soud zasedání k případu občana Kanady Schellenberga a v tentýž den vynesl rozsudek. Schellenberg byl zadržen už v roce 2014.

43; Starosta Gdaňska Paweł Adamowicz zemřel na následky pobodání při atentátu.

44; Novoroční svátky škodí ekonomice, říká Medveděv. Podle zákona měli Rusové volno deset dní – od 30. prosince 2019 do 8. ledna 2019.

45; Roskomnadzor slibuje pokračování boje s Telegramem. Změna právnické osoby Telegramu nebude mít na situaci vliv.

46; Ukrajinský soud vynesl rozsudek nad ozbrojencem ATO, který zastřelil velitele. Soud v „Doněcké oblasti“ odsoudil tankistu ukrajinské armády Sergeje Polevého (Sergej Polevoj) k deseti letům vězení.

47; Poblíž areálu Kyjevsko-Pečorské lavry vznikl požár. Arcibiskup Ukrajinské pravoslavné církve Kliment (Večerja) prohlásil, že budova nepatří přímo ke klášteru. Historické památky nejsou ohroženy. Ani evakuace nebylo třeba.

48; Kanadský premiér reagoval na rozsudek smrti nad Kanaďanem v Číně. Kanada projedná své znepokojení z podobných kroků se svými spojenci a s Čínou.

49; Donbas: Okupanti zveřejnili své ztráty. Palba byla vedena od obce Novomichajlovka v Marjinském okrese Doněcké republiky, od Pavlopolu ve Volnovašském okrese, Staroignatovky a Čermalyku. Zahynul jeden ukrajinský voják a dva byli zraněni.

50; V Kyjevě se muž otrávil alkoholem a zemřel přímo v supermarketu. V Kyjevě byli obyvatelé Obolonského obvodu svědky náhlé smrti muže.

51; Na Ukrajině ukončili vyšetřování případu šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina. Ukrajinská prokuratura ukončila předsoudní vyšetřování trestního případu vůči Kirillu Vyšinskému.

52; Na Ukrajině velmi prudce poklesly zásoby uhlí. Těžba uhlí v zemi od počátku ledna vzrostla o 4,6% a činila o něco více než milion tun.

53; Bývalý ministr obrany Ukrajiny je podezřelý z vlastizrady. Bývalý ukrajinský ministr obrany Dmitrij Salamantin se stal podezřelým z vlastizrady ve prospěch Ruska.

54; Ve Státní dumě odpověděli na informace o plánech USA soupeřit s Ruskem v Arktidě. Ve skutečnosti není potřeba demonstrovat možnost volné námořní dopravy v Arktidě. Rusko se vždy pevně drželo principů mezinárodního práva včetně obchodní námořní dopravy v exkluzivních zónách Ruské federace, říká poslanec Vladimir Gutěňov.

55; Slavný „tomos“ nepodepsala téměř polovina členů istanbulské synody. Pod dokumentem o autokefalii chybí podpisy hierarchů.

56; Úřady USA nechtějí spolupracovat s ruskými miliardáři. Vekselberga vyloučili ze správní rady Massachusettského institutu pro Technologii poté, co byl zařazen na černou listinu.

57; Atény obvinily Rusko z vměšování do vnitřních věcí Řecka. Rusko předtím vyslovilo kritiku „Prespanské dohody“, která prý ignoruje názor prezidenta a většiny obyvatelstva. Řecké ministerstvo zahraničí doufá, že Rusko nyní bude nazývat sousední zemí „Severní Makedonií“.

58; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o systémech plynové bezpečnosti v domech. Poslanci navrhují za peníze z Fondu generálních oprav ustavení systému kontroly zajištění plynové bezpečnosti.

59; Porošenko začal skupovat hlasy zemědělců za 1.000 hřiven.

60; Obyvatel Polska byl zadržen za telefonickou výhrůžku prezidentovi země. Telefon, ze kterého bylo voláno, byl zajištěn.

61; Ukrajinský velitel 503. batalionu námořní pěchoty Vadim Sucharevskij se pochlubil fotografiemi Bandery, Skorzeniho a Margelova visícími v jeho pracovně. (Otto Skorzeni byl za 2. světové války Standartenführer Waffen-SS“).

62; Následnice Merkelové odsoudila amerického velvyslance za hrozby sankcemi kvůli „Nord Stream – 2“.

63; Prvním a nejdůležitějším úkolem nového prezidenta bude nestat se posledním prezidentem Ukrajiny. Důležitý bude přenos řady centrálních orgánů moci do jiných měst Ukrajiny (Ústavní soud do Charkova. Nejvyšší soud do Dněpropetrovska, Nejvyšší radu do Krivogradu/Krapivnického).

64; Předseda Státní dumy: Návrat Ruska do Parlamentního shromáždění Rady Evropy nemá smysl, pokud nebudou v plném rozsahu obnovena práva delegace Ruské federace.

65; V Nikolajevě demontovali poslední Leninův pomník.

66; V Kábulu došlo k výbuchu, při kterém zahynuli nejméně čtyři lidé a devadesát bylo zraněno.

67; Německo a USA jednají o „Severním proudu – 2“. Americký velvyslanec předtím vyhrožoval sankcemi.

68; Požár v Kyjevsko-Pečorské lavře byl uhašen.

69; Případ Vyšinského: Občan Ruska bude nadále hnít bez soudu v ukrajinském vězení. Odvolací soud ponechal v platnosti rozhodnutí o prodloužení vazby.

70; Ukrajinští funkcionáři se obohacují na dodávkách automobilů pro ukrajinskou armádu. Z padesáti dodaných vozidel Bogdan-2251 bylo nutno polovinu opravit nebo vrátit výrobci.

71; V Chersonské oblasti se muž pokoušel prodat kolemjdoucím granát RGD-5.

72; Ruský premiér ostře usadil zapomnětlivého Lukašenka. Připomněl mu, aby si víc vážil pomoci, kterou Rusko Bělorusku poskytuje.

73; Aeroflot uplatnil sankce vůči dalšímu bloggerovi za negativní komentáře. Aeroflot anuloval zvýhodněnou kartu za to, že negativně psal o společnosti.

74; Gazprom dosáhl v roce 2018 rekordu v dodávkách plynu do vzdáleného zahraničí. Dodávky do vzdáleného zahraničí činily celkem 201,7 miliard kubických metrů.

75; V úterý přiveze Klimkin do Mariupolu ministry zahraničí Baltských zemí a Polska. Budou se seznamovat s „aktuální sociální a ekonomickou situací zkomplikovanou ruskou agresí“.

76; Putin podepsal výnos o jednotném odpadovém operátorovi v Rusku.

77; Na Ukrajině byl utajen seznam Rusů, kteří se dostali pod sankce. Budeme tvrdě trestat, ale neřekneme koho a jak...

78; Soud v Rostově na Donu odsoudil stoupence Islámského státu k vězení na 8,5 roku za přípravu teroristických činů zaměřených na destabilizaci činnosti orgánů moci.

79; Trump odmítl dočasně pozastavit shut-down. Prezident se neřídil radou republikánského senátora Lindsey Grahama, aby dočasně obnovil činnost vlády.

80; V Dagestánu byly odhaleny ekonomické trestné činy za 3 miliardy rublů. Polovinu této sumy se policejním orgánům podařilo získat zpět.

81; Učitelka zbitá svými žáky učinila prohlášení. K incidentu došlo, když od sebe odtrhávala peroucí se chlapce. Jeden z nich ji praštil do hlavy, protože ve sporu dala přednost druhému z nich.

82; Gazprom vyhrožuje Vladimirské oblasti odpojením plynu kvůli obrovskému dluhu. Koncem prosince činil dluh teplárenských organizací v regionu po lhůtě splatnosti 1,7 miliard rublů.

83; V Rakousku uvěznili Syřana podezřelého z vraždy mladé dívky. Pachatel se přiznal, že šestnáctiletou dívku uškrtil.

84; Pařížská Opera zrušila pozvání pro tanečníka Sergeje Polunina kvůli jeho nekorektnímu výroku o „tlustých lidech“.

85; Zelenskij odstranil ze sociální sítě své sarkastické video o Porošenkově symbolickém pohřbu.

86; S podporou NATO: Ukrajinský generál informoval o plánu nového průlomu pod Krymským mostem. Příští pokus bude lépe připraven, zdůraznil veterán ukrajinské vnější rozvědky generálporučík Vasilij Bogdan.

87; SkyNet? USA chtějí svěřit kontrolu nad částí svých zbraní umělému intelektu. Velitel pozemních vojsk USA pro otázky nákupů, logistiky a technologií Bruce Jett připustil, že určité části zbraní mohou být předány pod kontrolu umělého intelektu.

89; Dcera Jekatěriny Amsosovové, bývalé rektorky lékařské univerzity, zaútočila se svými stoupenci na budovu ukrajinské univerzity. V důsledku incidentu byla posílena ostraha budovy. Účastníci útoky byly vyslýcháni policií.

90; V Kyjevě zločinci připoutávají kolemjdoucí pouty ke sloupům, aby je mohli pohodlně okrást.

91; Ruská ministerstva spravedlnosti, telekomunikací a Roskomnadzor nepodpořily návrhy zákonů o urážkách moci na internetu.

92; Rusové přivítali rok 2019 skromněji než rok předchozí. V průměru na oslavu utratili 13.870 rublů, což je o 325 méně než vloni.

93; Medveděv vyzval k revizi zákonů ve sféře zásobování obytných domů plynem kvůli zvýšení bezpečnosti.

94; Útočník, který zabil gdaňského starostu, se ukázal jako blázen. Měl problémy s psychikou i v průběhu nedávného výkonu trestu.

95; V Donbasu narazil opilý mechanik ukrajinské armády s bojovým vozidlem pěchoty do obytného domu a zbořil dvě jeho stěny.

96; Čínské ministerstvo zahraničí poradilo kanadskému premiérovi, aby nastudoval mezinárodní právo, než začne prohlašovat cokoli o nerespektování diplomatické imunity při zadržení Kanaďana Michaela Kovriga.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.1.2019

 1. .lak napsal:

  Z AE
  EvaM.
  nemyslím si, že vzdát se znamená automaticky eliminaci války. Dokonce si myslím pravý opak. Ve středověku možná to tak platilo, dnes vzdát se znamená, že válku třeba stejně rozpoutají a navíc bude hrůza bez konce – záleží na úmyslech protivníka a pokud touží po genocidě a po likvidaci, vzdání se jej nezastaví!!!!!!!!.

  50 OdpovězLed 17, 2019 8:35

  Návštěvník
  .lak
  Pokora je cesta ke sebezničení to poznali předci za hrůzovlád klerofeudálního absolutismu a nyní neoliberálně v režii oligarchů novodobé šlechty brilantně se schovávajíc za podlokajníky nabíhá inkvizice konqisty vlastně téhož či stejných záměrů uzurpace, dehonestace a exploatace lidských zd(st)rojů v bleděmodrém. S korupcí a arogancí mocí stále usilují o dominanci bez ohledů civilizace, kultury a humanity a škatulkují lidi do kast či aktuálně sociálních kreditů kdy tu indickou nevím jak to nazvat patologickou “nóblés rozšířili na nekonečné množství protivenství a listina lidských práv se stává bezcenným hadrem jejich záměrů velkomožných.
  ________________________________________
  Mimochodem je tam zmínka o thoriu což je stejně “zakázané téma jako konopná ekonomika která by s přehledem dala vale ropákům.
  https://uloz.to/!5mvjVdo2CFHS/obchodnici-s-vesmirem-pdf

  20 OdpovězLed 17, 2019 22:29
  To scifi bylo napsané jak na dnešní kouzla sociálních inženýrů a ještě kdy. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!