Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.1.2019

tomos_01; Konstantinopolský patriarchát zveřejnil text „tomosu“. Text dokumentu byl zveřejněn v anglickém, řeckém a ukrajinském jazyce.

2; V Těrnopolu obyvatelé mnohopodlažního domu rozdělali v bytě oheň, aby se zahřáli, a podpálili tak dům. Záchranáři bojovali s požárem celou hodinu.

3; Prezident Venezuely přikázal, aby se 15% ropy prodávalo za kryptoměnu. Současně Maduro oznámil nucenou změnu kursu kryptoměny.

4; Skandál v USA: Černoši drsně zmlátili žida. Oběť násilí utrpěla lehčí zranění. Muž byl dopraven do zdravotnického zařízení v Maymondu.

5; Já budu prezidentkou. Porošenko nemá šanci, říká Timošenková ve vysílání ukrajinské televize.

6; Sebrali nám pasy a mlátili nás. Jak žijí ukrajinští dělníci v Polsku? Nemají víkendy, jsou nuceni pracovat přes čas a přitom jim platí méně, než slibovali.

7; Trumpa postupně odstavují od moci. Ve Washingtonu se objevil „prezident Bolton“. Trumpovo rozhodnutí o stažení amerického kontingentu ze Sýrie odhalilo konflikt uvnitř administrativy a celého systému moci v USA.

8; Vem si plášť a jdi do vězení. Ostuda občanské války na Ukrajině. V národní policii Luganské republiky informovali o novém případu odmítnutí ukrajinských vojáků zaujmout své pozice na linii fronty.

9; USA a EU si vzaly pod přísnou kontrolu volby na Ukrajině. Rada Evropy demonstruje, nakolik západní politici kašlou na suverenitu Ukrajiny.

10; Ruské liberální opozici je teď už jasné, proč je všechno ztraceno. Obětovali Donbas, odevzdali Kurily... Dopaminoví narkomani z ruské liberální opozice už nejsou schopni nic reálně vidět ani cítit.

11; A znovu se rozhořívá boj. V Bělorusku vlivní rusofobové chtějí jít ukrajinskou cestou. Alarmující tendence projevování nacionalistické hysterie mezi státními zaměstnanci v Bělorusku.

12; Sex po ukrajinsku. Ukrajinská ministryně zdravotnictví Uljana Suprun se stala „sexuálním“ symbolem ukrajinského lidu.

13; Obsadit a vysídlit. Ozbrojenec ATO navrhl radikální řešení otázky Donbasu. Podle jeho slov Minské dohody a nejrůznější žňová a novoroční příměří s „teroristy“ nikam nevedou.

14; Počet obětí výbuchu plynu ve městě Šachty stoupl na dvě.

15; Viceadmirálka USA promluvila o profesionalitě ruských vojáků. V posledních letech došlo k řadě případů přiblížení amerických a ruských lodí a letadel.

16; Šéf NASA jede do Ruska na Rogozinovo pozvání. Minulý pátek NASA oficiálně oznámila Roskosmosu zrušení pozvání Rogozina do USA.

17; Bylo vybráno nejlepší ruské město pro život. A není to Moskva ani Petrohrad. Na nejvyšší příčce se umístil Nižnij Novgorod.

18; Místopředseda vlády Siluanov označil reakci Rusů na důchodovou reformu za neočekávanou. Přiznal, že to byl nejtěžší okamžik pro novou vládu Ruska. Napětí ve společnosti navzdory korekcím reformy trvá.

19; Švýcarsko „ztratilo v Rusku desítky svých fanoušků. Desítka švýcarských fanoušků, kteří přijeli do Ruské federace na fotbalové mistrovství světa, dosud neopustily zemi, ačkoli vízum jim vypršelo už 1. ledna.

20; Sberbank přijde o svůj monopol na trhu finančních převodů fyzických osob.

21; Mosijčuk označil plavidla předané Ukrajině Západem za šrot. Dále si postěžoval na neexistenci skutečně normální ukrajinské námořní flotily.

22; V Moskvě voda zaplavila stanici metra. Severní část Ljublinsko-Dmitrovské linky metra byla uvedena do provozu před méně než rokem.

23; Ministr předpověděl Ukrajincům nové zvýšení cen plynu. Jde o možné zvýšení tarifů o 20% už od května tohoto roku.

24; V Kremlu informovali, jak si představují východisko z krize v Donbasu. Perspektivy změny situace v Donbasu v „zamrzlý konflikt“ budou záviset na tom, kdo se bude v Kyjevě nacházet u moci.

25; Bývalý vůdce Pravého sektoru Jaroš připouští nový Majdan. Jaroš informoval o tom, za jakých podmínek se vypraví ze svého rodného Dněprodzeržinska a potáhne na Kyjev.

26; V USA se stovky lidí bez kalhot vydaly do metra. Organizátoři akce radí, aby účastníci říkali lidem, že si prostě zapomněli obléci kalhoty a že jim je jen trochu zima.

27; Golikova informovala o snížení počtu chudých v Rusku. Vicepremniérka Taťjana Golikova oznámila, že procento chudých se v roce 2018 snížilo z 13,8% na 13,3%.

28; V Oděse policisté zasáhli proti neonacistům, kteří se pokoušeli házet na ruský konzulát barvu a vejce. „Patrioti“ se hodně divili, že jim v tom někdo brání. Byli zvyklí na nečinnost policie.

29; Trump by mohl vyvést z NATO. Opakovaně svým spolustraníkům říkal, že za současných podmínek nevidí ve vojenském paktu se Západní Evropou smysl.

30; Velitel roty vystřelil na vojáka ukrajinské armády. Jsou čím dál častější případy vzájemných ozbrojených neshod ozbrojenců a nižších velitelů na frontových pozicích.

31; Byl vyšetřen požár Kyjevsko-Pečorskoé lavry. Z důkazů vyplývá, že požár má na svědomí jakýsi bezdomovec a že případ nemá náboženský podtext.

32; V Kyjevské oblasti se pod sněžným pásovým vozidlem prolomil led. Jsou oběti na životech. K incidentu došlo na Kyjevské přehradní nádrži.

33; U zatčeného úředníka Moskevské oblasti našli majetek ve výši deseti miliard rublů. Zatčený Alexandr Šestun zastával funkci šéfa Serpuchovské oblasti v Moskevské oblasti od prosince 2003.

34; V Kremlu informovali o Putinově důchodu a bankovní kartě. S hotovými penězi se Putin setká nejvýše několikrát za rok.

35; Fastfood a svíčky. Trump na svůj účet objednal 300 hamburgerů do Bílého domu pro slavnostní přijetí fotbalistů. K tomuto řešení musel sáhnout kvůli přerušení činnosti federálních úřadů.

36; Rusko, Ukrajinu a Bělorusko je třeba roztrhnout za každou cenu. Bez Ukrajiny přestává být Rusko impériem. S Ukrajinou se automaticky stává impériem, psal Zbigniew Brzeziński.

37; Jedině válka. Porošenko vyzval obyvatelstvo, aby nevěřilo v brzký mír v Donbasu. Porošenko vyzval voliče, aby nevěřili slibům politiků o nastolení brzkého míru v Donbasu.

38; Je to reálná hrozba. Bývalý velitel ukrajinské námořní flotily informoval o plánech Ruska na Krymu. Rusko rozmisťuje na Krymu taktické jaderné zbraně a zvyšuje množství raket s plochou dráhou letu na plavidlech Černomořské flotily.

39; Doněcká republika: Budou se zvyšovat ceny komunálních služeb a energií pro obyvatelstvo? K dnešnímu dni ceny nepokrývají v plné míře náklady podniků pracujících ve sféře poskytování komunálních služeb a dodávek energií.

40; Státní duma v prvním čtení schválila návrh zákona o státní službě pro bývalé občany Ukrajiny. Úpravy zákona o občanství Ruské federace předložila do Státní dumy skupina poslanců frakcí Jednotného Ruska a Komunistické strany Ruské federace.

41; Soud prodloužil vězení námořníkům ukrajinské vojenské námořní flotily. Lefortovský soud v Moskvě prodloužil vazbu osmi z 24 ukrajinských námořníků.

42; USA jsou zklamány ze setkání s Ruskem ohledně raketové smlouvy. USA označily setkání v Ženevě ohledně projednání Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu za zklamání.

43; S politickým kursem stávají moci na Ukrajině je nespokojeno 70% Ukrajinců. Porošenko ztrácí pozice v žebříčku obliby. Podle průzkumů většina Ukrajinců považuje kurs současné vlády a prezidenta za nesprávný.

44; Rusko nebude platit příspěvek do Rady Evropy za rok 2019. Nebude si přece kupovat vstupenky na film, který neuvidí...

45; Ukrajinský poslanec přišel do Nejvyšší rady v ponožkách, na kterých byly vyobrazeny fekálie. Na dotaz, proč se k tomu rozhodl, odpověděl, že to nejlépe odpovídá současné situaci v zemi.

46; USA vybudovaly více než 200 biolaboratoří, říká Patrušev. Bezpečnostní rada Ruské federace nevylučuje, že jsou v mnoha zemích vyvíjeny biologické zbraně nové generace.

47; V Ukrajinské pravoslavné církvi odpověděli na obvinění ze záměny ostatků v Kyjevsko-Pečorské lavře. Metropolita Pavel si myslí, že nyní se dělá všechno pro to, aby byla stávající církev donucena přejít do nově založené Pravoslavné církve Ukrajiny.

48; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o výsledcích rozhovorů Ruska a USA v Ženevě ohledně smlouvy o raketách. Projednávala se celková situace i konkrétní aspekty, ale jsme nuceni konstatovat, že k žádnému pokroku nedošlo.

49; Turecko se nevzdá nákupu ruských S-400, ani kdyby koupilo americké protiraketové komplexy.

50; V Donbasu byl zlikvidován „černý Záporožec“ Saíd (podporučík ukrajinské armády Nikolaj Semeňuk) . Ozbrojenec bojoval proti Doněcké a Luganské republice od roku 2014.

51; Lužkov poradil současnému vedení Ruské federace, aby odevzdalo Japoncům ostrovy Habomai a Šikotan. Bývalý funkcionář si myslí, že Moskva by si měla ponechat dva ostrovy ze čtyř.

52; Ruská centrální banka objevila další díru ve finančním systému. Ruská centrální banka odhalila podezřelé schéma vyvádění peněžních prostředků do zahraničí.

53; USA obvinili skupinu hackerů, mezi nimi jednoho Ukrajince, z nabourání do databází vládní komise pro cenné papíry a burzy. V USA je Ukrajinec podezřelý z realizace příjmů získaných cestou proniknutí do databází komise.

54; USA požadují od Ruska likvidaci rakety 9M729 nebo modifikaci tohoto systému.

55; V ukrajinských vysokých školách bylo zjištěno zvýšení cen za výuku. Ve zprávě se píše, že školy bezdůvodně zvyšují cenu výuky.

56; Venezuelský parlament označil prezidenta Madura za uzurpátora. V Národním shromáždění Venezuely prohlásili, že na sebe berou pravomoci řízení země.

57; Internet je v šoku. Opilý Porošenko slouží církevní mši a vyzývá k pokání. Jděte ke zpovědi, jděte ke svatému přijímání, Bůh vám odpustí a vám se uleví, vyzval feldkurát Porošenko-Katz, t.č. prezident Ukrajiny.

58; Britský parlament hlasoval proti dohodě o Brexitu. Britští poslanci v úterý večer zamítli dohodu o Brexitu navrženou Theresou May.

59; V USA trestuhodně podceňují možnosti ruských zbraní, píše National Interest. Spojené státy budou potřebovat minimálně pět let, než doženou Rusko.

60; Ukrajinci ukradli odpadové kontejnery, aby v nich nechali kysat zelí. Říkají, že je to velmi po všech stránkách dokonalé: Je to velké, hodně se do toho vejde, má to kolečka a víko...

61; Na Ukrajině se plánuje obnovení výroby An-124 Ruslan. Výroba prvního letadla bez jediné ruské součástky má proběhnout ještě letos.

62; Lhůta už téměř vypršela. V EU požadují od Velké Británie vysvětlení. Britský parlament v úterý večer podle očekávání zamítl dohodu o Brexitu předloženou premiérkou Theresou May.

63; Čína vyzvala USA, aby ctila právo společností na samostatné rozhodování ohledně „Severního proudu – 2“. Oficiální zástupkyně čínského ministerstva zahraničí zdůraznila, že společnosti ze všech států mají plné právo si samostatně rozhodnout, s jakými společnostmi chtějí spolupracovat a udržovat kontakty.

64; Ukrajinský astrolog Vlad Ross řekl, že ukrajinská hymna je hymnou otroků a že je potřeba ji co nejdříve změnit. Za příklad dává hymnu chorvatskou, která má přesně to, co má hymna mít.

65; V Bulharsku byla otevřena výstava na podporu Donbasu. Na výstavě jsou vystaveny práce fotografů z Donbasu Igora Ivanova, Denise Grigorjuka, Vladimira Kozemjukina a bulharského fotografa Ljubomira Dankova.

66; Porošenko se propadl v žebříčku prezidentských kandidátů na páté místo. Průzkum provedla společnost „Agentura veřejných politických studií a komunikačních strategií.

67; Ljaško: Na Ukrajině chybí střední třída. Většina obyvatel Ukrajiny je chudá.

68; Erdogan: Odchod USA ze Sýrie je krok správným směrem. Podle jeho názoru mohou východisko ze situace najít pouze země, které mají zájem na zacelení ran, které utrpěla Sýrie.

69; Čína začala budovat „lesní města“. Čínské vedení si začalo všímat ekologie a rozhodlo se změnit zemi na zelený ráj.

70; Gruzínská moc nechce zhoršovat situaci nějakými prohlášeními o autokefalii Pravoslavné církve Ukrajiny. Prohlásila to prezidentka Salome Zurabišvili.

71; Ukrajinská ústřední volební komise zaregistrovala další tři prezidentské kandidáty – Murajeva, Gricenka a Kuprije.

72; Porošenko je zcela pohlcen „tomosem“. Předseda ukrajinského parlamentu AndrejParubij si stěžuje, že je paralyzována jeho činnost, když prezident v ústavou stanovených lhůtách nepodepisuje schválené zákony.

73; Ukrajina požaduje vytvoření základny OBSE v Kerči.

74; Ruské ministerstvo zahraničí považuje za nepřijatelné jakékoli vměšování USA do vývoje a zdokonalování ruských zbraní.

75; Je to lhář. Jeruzalémský patriarcha bránil Timošenkovou před obviněními ze strany Juščenka. Juščenko tvrdí, že Timošenková ve funkci premiérky žádala Jeruzalémského patriarchu Theofila III., aby zabránil vytvoření místní ukrajinské pravoslavné církve.

76; Na internetu bylo zveřejněno video z testů historicky největšího amerického letadla. Americká společnost Stratolaunch System otestovala dvoutrupové transportní letadlo Model 351.

77; Hacker z Nepálu už nechtěl čekat na vízum, a tak se naboural do stránek ministerstva zahraničí a upozornil je na bezpečnostní díry, které zpomalují chod stránek.

78; Rusko bylo obviněno z infiltrace Butinové do USA. Marija Butina obviněná v USA z účasti na spiknutí s cílem provádět činnosti ve prospěch zahraničního státu byla nasazena s vědomím Kremlu.

79; První stávka za 30 let. V USA protestují učitelé. Více než 30 tisíc lidí požaduje zvýšení mezd učitelům, snížení počtu žáků ve třídách a přijímání nových pracovníků škol.

80; Průměrný důchod na Ukrajině je nižší než 100 dolarů měsíčně. Informuje o tom tisková služba Penzijního fondu Ukrajiny na sociální síti Facebook.

81; V roce 2018 bylo na Ukrajině odhaleno rekordní množství zločineckých band. Policie zdokumentovala činnost 258 zločineckých band.

82; Novou britskou velvyslankyní v Srbsku se stala specialistka na Rusko. Britská diplomatka Sian MacLeod byla jmenována novou velvyslankyní Velké Británie v Srbsku.

83; Lukašenko zakázal v Bělorusku využívání ruských zkušeností ze vzdělávacího procesu na vysokých školách.

84; U ruského konzulátu v Oděse dnes už podruhé zatkli jednoho a téhož majdanovce - Todora Panovského.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.1.2019

 1. Rocco napsal:

  Ad 53) Dva ukrajinští hackeři prolomili počítačový systém americké Komise pro cenné papíry (SEC) a ukradli tisíce souborů, včetně důvěrných informací korporací, oznámilo včera americké ministerstvo spravedlnosti. Důvěrné nformace o ziscích 159 korporací hackerům vydělaly 4.1 milliónu dolarů při následném obchodování s akciemi na burze.

  Ministerstvo spravedlnosti jmenovitě uvádí Artem Radchenko (27) a Oleksandr Ieremenko (26) z Kijeva jako obviněné z podvodu a spiknutí.

  Z těchto trestných činů, páchaných od května do října 2016, je státní zástupci obžalovali až teď, až po 3 letech.

  Prezidentem byl Obama a hackeři nebyli ruští, ale ukrajinští... Tak tak.

  https://www.justice.gov/opa/pr/two-ukrainian-nationals-indicted-computer-hacking-and-securities-fraud-scheme-targeting-us

 2. Rocco napsal:

  Radčenko a Jeremenko pobývají doma na Ukrajině, jestlipak je Ukrajina vydá ke stíhání do USA, jako Babiš a Pelikán vydali Ryanovi s letadlem nebohého NIKULINA?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!