Hon NÚKIB na čínské čarodejnice?

Huawei-Hacker-FDGVe vyjádření NÚKIB  k hrozbě používání výrobků Huawei a ZTE jde doslova o objevování Ameriky a jejich odposlechových technologií. Ty prý mohou u nás být aplikovány Číňany, k čemuž ale nebyl předložen jediný důkaz. Přesto existuje spousta faktů, které jsou vážným varováním pro ochranu státní svrchovanosti. Jde o naprosté převracení všech faktických hrozeb, které se nikdo z vrcholových politiků neodváží ani vyslovit. Už v analýze Státní svrchovanost a Národní telekomunikační  síť, jsem konstatoval, že pokud je sněmovna nevezme v úvahu, odstartuje drahý a o to bezvýslednější hon na čarodějnice. A nemýlil jsem se. Už se to stalo. Posuďte sami.

Čeští kybernečtí experti totiž v případě Huawei a ZTE varují, že se „hrozba může prý vyskytnout přímo v telekomunikačních komponentech. Mohou zaznamenat hovory, kontrolovat přenášená data, či lokalizaci uživatele. Na úrovni serverových řešení a infrastruktury hrozí přístup k veškerým datům, či možnost odepření služby. U koncových zařízení jde podle NÚKIB o hrozbu přístupu k uloženým  datům, pořizování např. videí  či podvrhnutí identity. Úřady mají podle metodiky prověřit, jestli zařízení používají  v rámci jejich IS, pak zohlednit nové hrozby, před kterými NUKIB varoval. V případě, že riziko překročí stanovenou mez, musí prý  instituce zavést patřičná opatření a technologie postupně nahradit“.

V tomto vyjádření jde totiž doslova o objevování Ameriky a jejich odposlechových technologií popsaných v západních i našich médiích už více než před dvěma lety Snowdenem. Navíc potvrzených bezostyšným chlubením se exagentů  amerických tajných služeb. A co celou tu dobu dělaly naše tajné služby? Co se zjistilo o špiclování  tehdejšího premiéra Sobotky? Kdo za tím stál, jakými kanály odposlechy odtékaly. Jaké vznikly škody? Jaká ochranná opatření služby vymyslely?

A nemáme obavy z kontroly celé naší infrastruktury jako v Japonsku?   "Napíchli jsme celou zemi říká, Snowden.  A šli jsme dál. Jakmile nám patřil jejich komunikační systém, zaměřili jsme se na reálnou infrastrukturu. Nainstalovali jsme malé spící programy do rozvodných sítí, přehrad,  dopravních systémů, do nemocnic. V případě, že by Japonci přestali být našimi spojenci, všechno by zhaslo. A nešlo jen o Japonsko.  Pronikli jsme např. i do Mexika, Německa, Brazílie, Rakouska. Tedy v Číně, Rusku, Iránu ve Venezuele to lze pochopit. Ale v Rakousku? Sledovat jsme měli i hlavy států i významné průmyslnílky, mapovat obchodní dohody, sexuální skandály, diplomatické depeše".  A ptejme se - my v ČR jsme jediná vyjímka? Nebo nám vůbec nevadí, když nás naši „přátelé – ochránci“ špehují v našem zájmu v naší ložnici?

Klíčem k napíchnutí celé infrastruktury zemí je, jak lze vyčíst z uvedeného, ovládnutí jejích telekomunikací. Koncová elektronická zařízení bez komunikace nemají smysl. A systémové kobercové odposlechy provozované britským výzvědným střediskem GCHQ, trvale nabouraným do stovek páteřních světových kabelů z nichž monitoruje, kopíruje a ukládá obrovské toky citlivých osobních, strategických, vojenských či ekonomických informací. Ty sdílí pomocí programu Tempera, analyzující obsah a metadata s americkým partnerem – NSA. A české toky dat lze snadno kopírovat napíchnutím v mnoha místech ČR. Jsou totiž závislé prakticky celé na globálních optických i radiových  sítích nadnárodních vlastníků, s velkou pravděpodobností donucených ke spolupráci s americkými tajnými službami. My nemáme vůbec možnost jejich průběh ovlivňovat, a nemáme ani jiný způsob jak naši infrastrukturu komunikovat. Na to bezvýsledně upozorňuji už od r. 2006. Jak lze páteřní datové toky rozbočit, koncentrovat a přesměrovat do kobercových odposlechových center umístěných kdekoliv v zahraničí a jak tomu zabránit, popisuje analýza Státní svrchovanost a Národní telekomunikační  síť /odkaz viz níže/.

Úřady mají, podle dosud nezveřejněné, metodiky, schválené vládou, která bude univerzální pro ministerstva, úřady firmy i běžné uživatele, prověřit jestli jsou čínská zařízení součástí jejich IS, a pak „podle zjištění NÚKIB“ zohlednit nové?? hrozby“. V případě, že riziko překročí stanovenou mez, musí nejméně 160 institucí a firem zavést, bez ohledu na vlastní ztráty, patřičná opatření, např. daně, a technologie postupně nahradit. A hlavně čínské společnosti už do soutěží nepouštět! Zvláště, když je mohou za jiné ceny nahradit firmy jako Juniper, Cisco, Lucent, ATT… USA tak určitě ocení nezištnou pomoc ČR v EU /nejhorlivější země, při zlepšování americké obchodní bilance/, která má 2,4 bilionu importu ale jen 1,4 bilionu exportu. Nepřipomíná vám to obdobný postup vnucující dovoz břidlicového plynu z USA do Evropy?

Firma Huawei kategoricky odmítla tvrzení, že představuje riziko pro národní bezpečnost. Vyzvala NÚKIB, aby místo špinění její reputace předložil fakta. Ten ale prý nemá důvod to nějak komentovat. I vzhledem k tomu, že dost argumentů, je neveřejných, o kterých bychom neměli nic vědět. Přesto ale jen obecná doporučení NÚKIB u myslící veřejnosti generuje desítky otázek. Zde jsou jen některé:

-          Může NÚKIB zodpovědět, nebyla-li česká infrastruktura napadena, podobně jako japonská nebo rakouská, už v minulých letech? Kdo ji napadl? Jak dlouho to trvá a jaké závěry z toho vyplynuly?

-          Chápe NÚKIB, že hlavní nebezpečí hrozí z globální infrastruktury páteřních sítí, na jejichž sítích nelze napíchnutí a přesměrování komunikace nijak zjistit?

-          Jak se NÚKIB staví k tomu, že většina globálních operátorů působících v ČR používá již nejméně 10 let přenosové technologie Huawei? Budeme od nich také požadovat jejich výměnu? Proč to do této doby to nikomu nevadilo?

-          Umí NÚKIB popsat cestu, kterou je např. rizikový odposlech českého nemocničního personálu z mobilu Huawei, směrován do čínských odposlechových center a kde taková centra sídlí? V Číně, nebo jsou i někde v Evropě? Co u nás asi tak mohou sledovat?

-          Nepřipomíná vám to nedávné tvrzení, že radar v Brdech bude sloužit k ochraně proti iránským a severokorejským raketám?

-          Zamezíme těmto odposlechům např. výměnou mobilu Huawei za Apple, který je podobně jako komponenty přenosových systémů vyráběn v Číně? Budeme se zbavovat i těchto telefonů? A jak poznáme, které neobsahují čínské komponenty a budou bezpečné?

-          Najde se v ČR dostatek nekompromisních odborníků typu Kalouska, Štětiny Jandy, Langšádlové, k identifikaci „nových hrozeb“ objevených NÚKIB, až ve 160 organizacích, kteří se dokáží orientovat v  celé problematice? Kdo je bude platit? Jen v USA se tím zabývá přes 100 000 specialistů s náklady vyššími než české HDP.

-          Je-li česká infrastruktura již napíchnuta americkými nebo německými tajnými službami, podobně jako v Japonsku, tak nám žádná směrnice nepomůže a nedá se s tím už nic dělat, ať zavedeme jakákoliv opatření. Masivní odposlechy budou pokračovat a my to můžeme jen tušit. V případě Číny a Ruska musíme nejprve objevit páteřní cesty do jejich odposlechových center, existují-li. Chápe to vůbec někdo z bezpečnostních služeb a z politiků?

-          Chceme-li si zachovat alespoň zbytky státní svrchovanosti, není jiné cesty, než za každou cenu neprodleně vybudovat Národní páteřní telekomunikační síť, vylučující z veřejného kyberprostoru utajovanou infrastrukturní komunikaci. Výstavba, které musí předcházet zevrubná studie, může trvat cca 2-3 roky. Její parametry a přísnou organizační strukturu popisuje:

-          Zabývá se vůbec někdo touto myšlenkou? Je možné o tomto tématu vůbec diskutovat.,

-          Umí někdo ze zodpovědných politiků vůbec odpovědět alespoň na těchto několik otázek? Obávám se, že všichni budou jako obvykle jen trpně mlčet.

Když jsem viděl v televizi téměř aklamační hlasování všestranického Výboru pro bezpečnost o údajně tajných důkazech proti Huawei, které proto nelze prezentovat, vybavila se mi hláška mého bývalého spolupracovníka, komunistického poslance z osmdesátých let. „volové makejte, já jdu vládnout“!
49 Komentářů k Hon NÚKIB na čínské čarodejnice?

 1. petr napsal:

  Moc nechápu to všude rozšířené soucítění s "chudáčkem" Huaweiem.
  Je to stejná zmrdská korporace která pracuje pro vlastní vládu, stejně jako americké korporace od Cisca po Microsoft.

  Takhle fungují státy a jejich tajné služby.

  • proud napsal:

   Ze jo?,ale je usmevny to sledovat,jak se mava se stadem a jak se vytvari kdo bude ublizenej a kdo ten co ublizuje a naopak.Rikam tomu hry s drbama pro stada. :-)

   • petr napsal:

    Docela mě zklamalo že se přidal i aeronet. Buď jim tam chybí nadhled nebo už je koupili číňani.

    • proud napsal:

     Njn,ja se naucil neverit nikomu a nicemu a vsechno overovat,coz casto obnasi zklamani kdyz tim padem zacnes zjistovat kdo kde za cim stoji a kam ve skutecnosti patri.......

  • Karel napsal:

   Jde o internetovou síť 5g. Kdybychom v socialistické době pořizovali internetovou síť, chtěli bychom raději čínskou než americkou. Dneska kamarádíme z USA, tak chceme jejich. Problém nastane, když dojde ke konfliktu: USA vtrhla do Iráků. První, co udělala vypla mobilní a intrnetovou síť. Nejsme nezávislí a všechny sítě slouží k odposlechu.

 2. Josef Švejk napsal:

  Z původního Pružinského středoevropského tygra se ČEZko za pouhých 30 let úspěšně budované "demokracie" vyvinulo ve středoevropského debila.
  Naštěstí moudří otcové našich úspěchů mají účinnou strategii: Zahodíme čínské mobily, ať v Číně nesledují české debily.

  • napětí napsal:

   Opět švejkovina za 5Kčs. Qui bono? Přece ti, co zahájili hon na čínské čaroděje, čekají veliký biznis, Je to jako s hliníkovým nádobím, dnes prý nebezpečné, někdy dávno ale velmi ekonomické.

   • proud napsal:

    Ja to jako svejkovinu nevidim,jen delani si prdele z neceho co nemuzeme nijak ovlivnit a na picu se tim tedy zabejvame s tim,ze ona zmena v debily uz sranda neni,ale pravda! Coz dokazuje to jak se s chuti,zive a statecne zabejvame cizinou(kde taky nemuzeme nic zmenit) a bojem s Ruskem,ktery nam zachranuje prdele co existujeme,misto abyse se postarali doma o Petricky a podobny kriply co se nas snazej zatahnout do sebeznicujiciho konfliktu s nekym kdo nas uz tisice let ochranuje kvuli svy zkorumpovany kapse!

    • Josef Švejk napsal:

     Asi tak. Snažím se obvykle vyjadřovat hutně a ne každý tomu pak rozumí. V takovém případě mi je ale lhostejné i označení za 5kč. Nakonec, ne každý vidí přes hrnce na kouřící hovno na obzoru ke kterému s nadšením všichni směřujeme.

   • ... napsal:

    Souhlasím s objemi až kapacitami :-D

  • petr napsal:

   Namaluj hyenám pruhy, ale tlupa vůdčích tygrů z nich nikdy nebude. Stejně tě nakonec akorát zardousí ve spánku.
   Toliko k těm všem Klausům a Havlům.

 3. jopp napsal:

  otázka
  koľko percent obyvateľstva podla vás naozaj verí protiruskej porpagande a berie rusko ako nepriateľa?
  Môj odhad
  medzi staršími ako 40 málokto,
  25-40 rokov tretina až polovica z tých, čo sa vôbec zaujíma o nejakú tému odlišnú od bežných tém v živote,
  pod 25 rokov sa o politiku nezaujímajú, len na úrovni slniečko a vítač alebo neslniečko a nevítač. Pod 25 rokov mladí ľudia do zložitých tém ako Rusko nejdú.

  Keďže odhadujem, že tretina až polovica 25-40 ročných verí protiruskej propagande, teraz týchto chcú prepnúť aj na protičínsku alebo protičínska je len krátkodobá a vrátia sa iba k štandartnej protiruskej?

  Alebo protiruská je účinná, ale protičínska nie je účinná, lebo lacné a kvalitné Huawei budú kupovať ďalej napriek protičínskej propagande?

  • proud napsal:

   To prijde na to jak je kdo sam se sebou daleko ve vykladani si deni kolem,ja bych to co pises vylozil uplne jinak a s dodatkama.Protoze mladi i kdyz se nezajimaji,tak pobiraji a ukladaji co kde ctou a slysej a pozdejc az je to zacne zajimat se z nich vyvrbej pobouchany Petrickove,kdyz do nich nechame ty svinstva i kdyz pasivne,nalejvat! Podobny je to s mobilem kterej stejne musi bejt vybavenej svinstvem,jinak ho GP ani nepusti do vyroby,takze rozdil je jen v tom jak vypada, v ovladani a OS.Osobne je pro me jen nutnym zlem na ktery si radeji davam neustale bacha.

 4. Rocco napsal:

  Vy fakt někdo máte Huawei mobil?!

  Vždyť to je jak čínská bruska z LIDLU - za chvíli to přestane fungovat, čínský šunt.

  • niSas napsal:

   Ale hodně takových sluncí zaleje světlem celou zem. Ale pro tebe eště jeden příklad. Extra. Mnoho buněk zářící nasycenou energií vytváří přitažlivostí větší orgány a pak celé tělo, ale opačně to nejde. To je idiotizmus předpokladu, že budeme mít jednu nafouklou buňku, gde atomizované shluky obouchávající se odstředivým vírem, průjmovým smrštěnim či pšouky té buňky vytvoří cokoli životaschopného. Takové řešení vytvoří jen tlusté střevo, kerým proteče za bublavých a puchnoucích efektů jen velké....

  • trtko napsal:

   Ako že iné modely mobilných mikrovlniek ti tú tvoju makovicu ožarujú menej_?
   Šrot ako šrot po 10 rokoch nosenia na tele dostaneš z hociktorého z nich na 100% rakovinu.
   Predstav si ranný spoj v MHD a v ňom 100 ks zapnutých mobilných mikrovlniek v uzavretej kovovej klietke. To sú potom poriadne nárazy mikrovlnnej energie_ _ _ _Ste v pohybe a všetky prístroje neustále vyhľadávajú ten najsilnejší mobilný vysielač/pokrývač na okolí_ _ _ _

   • proud napsal:

    hezky vysvetleny,to uz snad dokaze pochopit kazdej.

    • trtko napsal:

     Ľudia to nechcú pochopiť. V krabici od mobilu majú leták a na ňom informáciu že ten šrot vyhovuje EU norme a CE_ _ _ _ Ako STÁDO na lúke _ _ _ _a žerú a žerú, a pasú sa a pasú sa_ _ _ až_ _ _ _raz

   • ... napsal:

    Ta 5G síť pracuje na 100giga a užitečný signál je na nosné přerušováním nosného signálu a vlastně to emituje mmnohem kratší frekvence které mohou radiací narušovat přímo život a smrt buněk. Není potřeba chodit okolo horké kaše, prostě zhoubná radiace kterou budou z bussines důvodů stejně jako škodlivost mikrovlných troub které jsou vrusku zakázané stejně jako zájmově poškozené DEGRADOVANÉ rostliny a strava GMO. A s čím se zachází s tím se schází nebo snad chcete tvrdit že kanálník je od medu? :-D.

    • petr napsal:

     Já to říkám už dlouho. To je pořád samý chemtrails sem chemtrails tam a přitom opravdový ďábel se skrývá jinde.
     V mikrovlnném elektrosmogu.
     Když už před námi nemůžou nic zatajit, tak se aspoň snaží mikrovlnami snížit naše intelektuální a duchovní schopnosti.
     Wifi do každé domácnosti, to bylo fakt rafinované.

     To vám řekne každý senzibil, že ve městě promořeném elektrosmogem je nemožné rozvíjet jakékoliv vyšší mentální schopnosti.

     • proud napsal:

      Mas recht,az na to,ze nejde dat nicemu prednost,chemtrails je uplne stejny svinstvo,jen drazsi ke zneuziti.U vysilacich vezi staci zmenit frekvenci a za chvili mas mesto mrtvejch...........a zajima se o to nekdo???

      • niSas napsal:

       Už sou i přemoudředla, že pokrok v technologiích pré nende zastavit, takže je jasné, že jaderné záření je nejlepším šiřitelem signálů všeho druhu. Tož tak s lidma co pracujou na sobě.

       • proud napsal:

        To spis s tema co na sobe nepracujou,jinak by doslo k rozprave coje vlastne pokrok,co je jeste pokrok a co snaha opet o oblbovani,vejdelek a o zniceni lidstva.

        • proud napsal:

         U leckterejch "pokrokovejch" vynalezu bych se docela hadal k cemu ze jsou dobry,o pokroku ani nemluve...........

        • niSas napsal:

         S velkou pravděpodobností každej blboŇ z města, pokud použije svůj mozek, "no ale musíš ho nějak odvléct od konzumu a zábavy", vymyslí kokotinu., se kerou se bude chtít přiblížit zážehuhu atomové energie, jinak nedaj pokoj. A pro tyto blboně maj ty patentový ouřady jako lekárnu, gde každej blboň napíše přesně o jakou diagnózu žádá a zaplatí si léčebný poplatek (keždej rok) , no a ty ludry to prosejvaj přez mordechujcké koncílium, chápej voe těch co to jako hlídaj, vyberou ty největší sviňárny a podstrčí to nejdřív pošukům z armádních fabrik, keří z teho vysajou všechno užitečné a obrátí to proti lidstvu. No a až proti temu vymyslí protizbraň hodí to do civilu, kurwám co berou státní dotáce, neplatí nic a zisky oposílají kajmanům, , a ti to doprasej na nebezpečné zboží se zárukou 24 měsíců. No a nakonec to lidi zaplatěj eště jako ekologické zničení krajiny a tak podobně..

        • niSas napsal:

         A teď si uvědom, že kapitalista nechce žádnej objev, kerej by ho ušetřil od zlodějského zisku. A komančí taky nechtěli žádnej objev, kerej by ušetřil lidi od "práva na robotu". Takže tvoje společensky konstituované společnosti sou tak jak tak na hovno. Musej být drženy na uzdě podíly na neprodejné půdě, neprodejném rozpočtu (vejvar z celé země) a psaním jen jejich potřeb, o kterých vědí, že je oprandu potřebují.

        • niSas napsal:

         Všimni si, jak ten pokrok , ať je jakkoli překotný, drží lidi pod krkem. Můžeš používat proud, ale jen gdyž ti nevyschne v portmonce. Můžeš jezdit autem, ale jen gdyž do něj budeš lejt benál, či co, ale nesmí ti vyschnout v portmonce. Můžeš bydlet , i ve svým baráku, ale nesmí ti vyschnout v portmonce. Můžeš si myslet, že pracuješ v kanceláři, ale při nákupu žrádla ti nesmí vyschnout v portmonce. A to bylo a je plácnu 2019 let od zfalšování kalendářa.

        • proud napsal:

         Tak na co tu srajtofli tak urputne branis????

    • trtko napsal:

     Musím uznať že ONI to majú geniálne premyslené. Vyrobia TO - produkt ktorý chce mať každý, produkt ktorý je treba pravidelne kupovať v najmodernejšej verzii, produkt ktorý musí každý mať ZAPNUTÝ, aby bol trendy, produkt ktorý je stále výkonnejší a škodlivejší_ _ _ _ . STÁDO si TO neustále nakupuje vo veľkom objeme a bez TOHO už nemôže žiť. STÁDO si TO neustále nosí na tele 24 hodín denne a aj s tým spí_ _ _ _. ONI na tom bohatnú, oberajú STÁDO o peniaze, STÁDU TO nepretržite poškodzuje zdravie a kradne dáta_ _ _ _. JE TO GENIÁLNY VYNÁLEZ_ _ _ _

 5. Jan Kowak napsal:

  .. ww wywo~lám was is Das ju chů.. i Vás pp Mečiare

  Či-že ššlehnu ti WOO-DoOo po MOTORU..
  .. šleh-nu m*d*ku ku ku ..

  Stej-ně máš Robo ňákej U.S. na MOTORU
  .. jo už ssem TO psal & nebo neumim dát Link : (

  • Robo napsal:

   Juš ne, koWaku! Juš tam mám dajaký taiWanský obereg!
   Čo-péro už ma nebavilo, maXiScooteeer je najlepší!

   • Jan Kowak napsal:

    Tag TO si asi ten - Xiďák zz big beng teorie..
    No ni..?

    A ne-bo mus.líš tu kapelu ??
    .. to bys ale ne-byl Robo , ale Johny Pitralon..

    Michala

    • John_Pitralon napsal:

     Né ale Scootery poslouchá jeden kámoš. Tak mi nedávno volal - a prej žena furt kouká na netu toho Rusáka co za nim visí mapa. A já - jo Pjakin, ten je dobrej. Jo. A pak ještě sleduje Petera Insidera. A já - no znám to je asi spíš taková recese, hehe.

     • Jan Kowak napsal:

      Insajdr je Boga jego Mária nejlep-ší.. A TO pí-če
      .. hlawou dole , bo ww won je prej až zz AUSTRALIE KRTek : o

      ps : KISSÁKY poslouchá Robo na MOTORU.. má tam
      RadioAktiw.. ní to... radio & magnetofon !!

      • John_Pitralon napsal:

       Neke, fakt? A proč tam furt mučej toho Assange, on je taky z Austrálie, tak asi proto že je nemaj Angláni rádi.

 6. proud napsal:

  Jiste,protoze metodou pomalyho utahovani obojku se z veci absolutne nemoralnich a nemyslitelnejch, driv nemilosrdne potiranejch najednou stavaj veci "bezny a normalni",vsude sama kurva,zlodej,nasilnik a buzerant,vitac cizi a rozkladny kultury,obhajce zapadu bez kritiky a likvidator Ruska a Slovanu, ac jsou oni duvodem ze se vubec mohl narodit..............

 7. niSas napsal:

  Nakonec uvidíš, "možná", sám, že bez podílů na neprodejné půdě a společném rozhodování o celé zemi, "jen písemnými požadavky", to nepude. Nepodmíněný příjem bude jen přirozeným echkonomickým potenciálem celé společenské kon-strukce, gde rodina bude fakticky základem společnosti, tedy né jen na papíře nebo proklamací vysmáta, i v hospodářské oblasti.

 8. proud napsal:

  Kdyby si lidi rozhodovali o vsem a vsechno bylo spolecny,zadnej obojek s pomalym pritahovanim by ani neznali! Natoz nejakou konkurenci a prescasy a almuzny za ktery by robili pod bicem otrokare!

 9. trtko napsal:

  Ako že _ _ _ varím žabu v hrnci_ _ _ a žaba si pochvaľuje ako je jej v hrnci dobre, teplo, príjemne_ _ _.
  Pridám na plameni, voda sa prehrieva, viac a viac a viac,_ _ _ale žaba už nevládze z hrnca vyskočiť lebo je jej veľmi zle , je slabá a bezvládna, telo ju už neposlúcha, napolovicu je už uvarená_ _ _
  A čo my_? v ktorom sme štádiu_? dokážeme ešte vyskočiť z hrnca alebo sa necháme zožrať_?

 10. proud napsal:

  Nikdo se nebude zajimat o spolecny rozhodovani o cely zemi,kdyz dostane flak svoji,to je zaklad! Tim se zacne starat jen sam o sebe a bude hledat zase jak to ojebat,tedy opet volby a zastupci a mas zadelano na zbytek.A nevyrostem z toho a ne a ne a porad budou podavany nesmyslny pozadavky:-).Jen spolecny vlastnictvi a rozhodovani o nem je cestou,neexistuje jina varianta.Kazdej soukromnik vzdycky a zakonite uprednostni sam sebe,cim horsi bude jeho situace,tim bezohlednejsi bude sam,to je zakon a zaklad soukromnictvi(a nedivim se tomu).

 11. proud napsal:

  Zaroven to pochopitelne popira svobodu,zakonite se soukromnici zacnou sdruzovat a zakladat vetsi a vetsi celky,ovladat tak vic a vic celek az mu zacnou diktovat,zacnou se z nich stavat nadnarodni korporace,tomu nikdy nedokazes zabranit.

 12. niSas napsal:

  Všechny tvoje ideály sou upečený v pekle. Tam se vaří ve velkých kotlích. Muheeeeee

 13. proud napsal:

  O lzich a manipulacich ani nemluve.........

 14. niSas napsal:

  Lidská láska, dobrota a ušlechtilost sou jako paprsky slunce. Ty paprsky mají dosah maximálně na svoji rodinu a dál to svítí méně a méně.

 15. proud napsal:

  To je pravda,dnesni situace,ta me ale az se lidi rozhoupaji,prestane zajimat.....

 16. proud napsal:

  To zalezi na kazdym jednom z nas........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!