Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.1.2019

vsu_zima_41; Vítěze nikdo nesoudí. Bývalý velitel ukrajinského batalionu vyzval k začištění Donbasu za jediný týden. Za co by nás měli soudit? Je to naše území.

2; V Moskvě byl surově zmlácen korespondent kurdské televizní stanice. V Moskvě byl hospitalizován dopisovatel televizní stanice Kurdistán 24 Hošáví Muhammed.

3; Německá policie udeřila po „rytířích Ku-klux-klanu“. Operace proti členům Ku-klux-klanu probíhala na území osmi spolkových zemí.

4; Čím děsí „tomos“? Nacionalismus jako ukrajinské národní náboženství. Co je nejděsivějšího na Porošenkově turné s vystavováním „tomosu“? Mimo jiné prorůstání státní a církevní moci.

5; Únos Vyšinského. Za co chce ukrajinská moc odsoudit Vyšinského? Ve skutečnosti Lavrov dnes dal jasně na srozuměnou, za co Rusko považuje případ šéfredaktora informační agentury „RIA Novosti – Ukrajina“.

6; Západ destabilizuje Bělorusko pomocí nacistů a zvrhlíků. V Bělorusku chtějí úchylní aktivisté LGBTP+ pohnat ministra vnitra k soudu.

7; Na internetu se vysmívají Porošenkově cestě s „tomosem“ po Ukrajině, která začala ve Vinnické oblasti.

8; Konec běloruského socialismu. Rostislav Iščenko se zamýšlí nad současným přelomovým obdobím v běloruských dějinách. Rok 2018 skončil v rusko-běloruských vztazích ostrou diskusí. Běloruské vedení by si mělo více uvědomovat, že země za to, čím dnes je, vděčí Rusku. Obrat k Západu by znamenal totální likvidaci průmyslu a sociálního systému. Alespoň tohle si běloruští politici snad uvědomují.

9; Ukrajina na cestě do středověku. V ukrajinské armádě vytvářejí „feudální“ oddíly. Jednotlivá území dostanou přiděleny „patronátní“ vojenské útvary, které je mají chránit.

10; Jsme bratři a s námi je Bůh. Sever Kosova byl vyzdoben vlajkami Ruska a hesly vítajícími Putina na jeho návštěvě Srbska. Budete dojati, až uvidíte sever Kosova a Metochii před Putinovou návštěvou, píší místní média.

11; NATO čeká konec. Tajná zbraň Kremlu už je hotová. Ukazuje se, že Severoatlantická aliance se nachází ve smrtelném nebezpečí a už několikrát byla malý kousek od zničení.

12; Od nynějška se USA v soupeření s Ruskem spoléhají pouze na jaderné zadržování. Ručičky Hodin Soudného dne se čím dál víc blíží k půlnoci.

13; Německý ministr zahraničí zítra přiletí do Moskvy a Kyjeva. Maas se sejde s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a Pavlem Klimkinem.

14; Ksenija Sobčak nenadále přijela do Kyjeva. Připomeňme, že ruská moderátorka byla zařazena do databáze skandálního Mirotvorce.

15; Plány Moskvy nejsou tajemstvím. Chtěj nás dobýt zpět, říká Porošenko. Petr Porošenko prohlásil, že v Kremlu dnes sázejí na rozvrácení Ukrajiny zevnitř.

16; My nejsme žádní pitomci a nebudeme věřit pohádce o agresi Rusů, říkají prostí Němci. Zatímco analytici se předhánějí ve varováních před nebezpečím plynovodu „Severní proud – 2“, prostí Němci se nenechají opít rohlíkem.

17; Piráti požadují výkupné za ruské námořníky zajaté v Guinejském zálivu. Na palubě lodi se nacházelo 24 lidí, z toho 23 občanů Ruska a jeden občan Ukrajiny. Šest lidí bylo uneseno.

18; V Rusku bude vyvinuta ponorka-ledoborec. V Rusku představili ponorku, která je schopna plout v ledu.

19; Francouzská média slibují Rusku rekord ohledně obchodní bilance. Přebytek obchodní bilance Ruské federace podle výsledků prvních jedenácti měsíců roku 2018 činil 191,4 miliardy dolarů. Proto bude překonán rekord z roku 2011.

20; Grojsman vyjmenoval cíle ukrajinské vlády na rok 2019. Jsou to priority, které mají „učinit Ukrajinu silnou“, vysvětlil „originálně“ ukrajinský premiér.

21; Smlouva o raketách, sankce, USA a Ukrajina. Výsledky roku 2018 v podání Sergeje Lavrova. Ruský ministr zahraničí odpověděl na otázky novinářů a zvláštní pozornost věnoval vztahům Moskvy a Washingtonu.

22; Japonsko vyjádřilo protest vůči Rusku za postup pohraničníků u Kuril. Ruští pohraničníci poškodili dvě japonské lodě, které lovily ryby v okolí Jižních Kuril.

23; Srbská média zjistila, jaký dárek Vučić připravil pro Putina. Ruský prezident miluje psy... Srbsko připravilo pro Putina bombastické přijetí. Všechny ulice Bělehradu jsou vypulírované a jsou rozvěšeny uvítací transparenty.

24; Výdaje Rusů dosáhly v prosinci rekordu. Podle výsledků za prosinec 2018 vzrostly ve srovnání s listopadem o 13,2% a ve srovnání s prosincem 2017 i 1,6%. Dosáhly tak rekordu za poslední čtyři roky.

25; Tanková brigáda ukrajinské armády se připravuje k útoku. Ukrajinští vojáci trénují i zajišťování útočících tankových a pěchotních jednotek proti útokům ze vzduchu.

26; SBU zveřejnila podrobnosti ze zadržení antifašistky Bojko. Připomeňme, že novinářka byla včera vyhoštěna z Ruska přes hraniční přechod Něchotějevka. Na ukrajinské straně ženu okamžitě zadrželi.

27; Na francouzské univerzitě zazněla série výbuchů. Záchranáři evakuovali lidi ze všech budov školy a bojovali s ohněm.

28; U Kyjeva automobil v plné rychlosti srazil ukrajinského vojáka. K nehodě došlo 16. ledna večer. Voják byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice.

29; Ve Lvovské oblasti soud zrušil zákaz ruského jazyka. Soud prohlásil rozhodnutí Lvovské oblastní rady o moratoriu na „ruskojazyčný kulturní produkt“ za protiprávní a neplatné.

30; Ksenija Sobčak vysvětlila svou návštěvu Kyjeva. Jela za kamarádkou. Copak je tak těžké pochopit, že je normální jezdit do Kyjeva, mít tu přátele a to vše bez politického kontextu?

31; Na Ukrajině pověsili „krmítka pro homosexuální ptáky“. Zde se mohou živit ptáci bez ohledu na svou sexuální orientaci a genderové identity, říká se v prohlášení.

32; Mrtvé duše v ukrajinské armádě, útoky proti Doněcké republice. Američané se chystají vycvičit ukrajinské vojáky v Německu. Po ukončení kursů bude připravené krmivo pro kanóny vysláno na Donbas.

33; Ukrajinská armáda zahájila přesně naváděnou palbu na civilní automobily Minometná palba byla naváděna z dronů.

34; Generální prokuraturu Ruské federace žádají o prověření zákonnosti vyhoštění antifašistické novinářky na Ukrajinu. Připomeňme, že Jelena Bojko, která prohlašovala, že na Ukrajině jí hrozí pronásledování, byla už zatčena a umístěna do věznice.

35; Pohmožděniny, utržená noha... Byly zveřejněny podrobnosti o stavu ukrajinských vojáků z auta zničeného výbuchem. Několik zraněných se nachází ve vážném stavu.

36; Škirjak označil obyvatele Donbasu za zombie a navrhl, aby jim nebylo umožněno hlasovat. Potřebují čas na to, aby se mohli adaptovat v normální, civilizované evropské Ukrajině. Aby se jim otevřely oči, říká Škirjak.

37; Ukrajině slibují buď diktaturu nebo revoluci. Jinak to nepůjde, když je bezpečnost na Ukrajině tak zranitelná, říká bývalá Janukovičova poradkyně Anna German.

38; V Rusku poprvé za tři roky vzrostly ceny prodávaných použitých bytů. Jejich ceny se sledují odděleně od novostaveb.

39; Šéf OBSE Miroslav Lajčák je šokován svou návštěvou Donbasu. Během své návštěvy byl svědkem každodenních obtíží, které musejí řešit místní obyvatelé. Krize na Ukrajině a vše kolem ní je hlavní prioritou slovenského předsednictví v organizaci.

40; Rusko je lepší, než si myslíte. V USA zbořili mýty západních médií. Hysterická rusofobie v amerických médiích neodráží reálnou situaci na mezinárodní scéně. Stačí si přečíst Putinovy projevy přeložené do angličtiny a nespoléhat na jednostranné výtahy ze západního tisku, píše právník a analytik James Delong v článku pro American Thinker.

41; Naftogaz oznámil obstavení aktiv Gazrpomu na Západě. Naftogaz má blízko k získání 2,6 miliardy dolarů přiřknutých rozhodnutím Stockholmské arbitráže.

42; Výpalnický útok v Kyjevě skončil krvavou bitkou. Za útoky na podnik, které pokračují už třetí měsíc, stojí kriminální „autorita“ Jakov Gribov.

43; Na velitele vojenské jednotky ukrajinské armády bylo zahájeno trestní řízení pro sexuální obtěžování vůči důstojníkovi podle článku 1 čl. 154 Ukrajinského trestního zákoníku „Přinucení k pohlavnímu aktu“.

44; Prezident Srbska daroval Putinovi nového přítele. Prezident Srbska Alexandr Vučić daroval svému ruskému kolegovi Vladimiru Putinovi čtyřměsíční štěně šarplaninského pasteveckého psa.

45; Americkou F-16 přebarví na SU-57. Přemalovaná stíhačka F-16C bude imitovat ruské letadlo při vzdušných bojích.

46; Nejlepší plyn je ruský, říká srbský prezident. Srbsko nemůže a nebude platit přemrštěné ceny za zkapalněný zemní plyn a chce odebírat ruský plyn.

47; Miliardář Děripaska zažaloval Zjuganova. Miliardář Oleg Děripaska žaluje šéfa Komunistické strany Ruské federace Gennadije Zjuganova za jeho slova o aféře.

48; Stát v čele s blbečkem. Němci kritizovali USA kvůli „Severnímu proudu – 2“. USA se snaží obyvatele Německa přesvědčit o tom, že není pravda, že už čtyřicet let bez problémů využívají ruský plyn.

49; Rusko a Srbsko podepsaly dohody za 200 milionů euro. Moskva a Bělehrad během Návštěvy ruské prezidenta Vladimira Puitna v Srbsku podepsaly dohody za 200 milionů euro. Pokud půjde vše podle plánu, cifra vzroste na 600 milionů, prohlásil Vučić.

50; Byl zveřejněn nový emblém se znakem Sil zvláštních operací ukrajinské armády. Potvrzena byla i vlajka a standarta Sil zvláštních operací.

51; USA znovu promluvily o výzvě a hrozbě ze strany Ruska a Číny. Vývoj nadzvukových zbraní a nových raket s plochou dráhou letu v Rusku a Číně představují pro USA výzvu a hrozbu.

52; Britské úřady oznámily zadržení ruského plavidla. Britská Agentura pro námořní dopravu a pobřežní ochranu potvrdila fakt zadržení ruského plavidla.

53; Porošenko odhalil ztráty Sil speciálních operací ukrajinské armády v Donbasu. Porošenko o tom informoval během své návštěvy 142. výcvikového centra SSO v Žitomirské oblasti.

54; Švýcarský soud zrušil obstavení akcií Gazpromu kvůli žalobě Naftogazu. Gazprom slíbil, že bude nadále hájit svá práva v souladu s legislativou.

55; Teror pokračuje. Ukrajinská armáda ostřelovala civilní automobily v Doněcké republice.

56; Trump představil novou strategii protiraketové obrany USA. Spojené státy mají v úmyslu likvidovat v případě nutnosti rakety potenciálního nepřítele ještě před jejich odpálením.

57; Státní department USA vyslovil podmínku pro zachování raketové smlouvy. Podle slov náměstka ministra zahraničí Ruské federace je pozice USA v dané otázce provokační a jejich výhrady nekorektní.

58; Ukrajinská antifašistka vyhoštěna z Ruska byla převezena k soudu do Lvova. Haličský soud má rozhodnout o případné vazbě.

59; Černý pás nepomohl. V jedné ze škol Obolonského obvodu v Kyjevě otec školáka zbil tělocvikáře a pohrozil, že mu uřízne ruku.

60; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení šéfa Parlamentního shromáždění Rady Evropy o Rusku. Šéfka PACE Lilian Maury Pasquier ve čtvrtek vyjádřila lítost, že ruský parlament se rozhodl nevyslat v roce 2019 do organizace svou delegaci. Státní duma nepřijímala toto rozhodnutí s nějakou radostí či škodolibostí. Ale v daném případě se míč nachází na straně vedení Parlamentního shromáždění. Rusko jen reaguje na rozhodnutí, která byla vůči němu přijata. Rusko odmítá být pouhou dekorací bez možnosti účastnit se práce PACE. Lítost může vedení PACE adresovat jen samo sobě.

61; Státní filmový úřad Ukrajiny v roce 2018 zakázal 139 filmů a seriálů.

62; Soud uložil Gazpromu, aby odepsal dluhy Čečenců kvůli nemožnosti jejich vymožení.

63; Gryzlov informoval o přípravě předvolebních provokací v Donbasu před volbami ze strany Ukrajiny.

64; Putin oznámil možnost pokračování tranzitu plynu přes Ukrajinu. Dodal, že projekt plynovodu „Severní proud – 2“ nijak nepřekáží realizaci „Tureckého proudu“.

65; Od počátku roku 2019 nepustili ukrajinští pohraničníci na Ukrajinu více než 500 občanů Ruska. Za celý rok 2018 to bylo 157 osob.

66; Více než 180 tisíc lidí přišlo v Bělehradě přivítat Vladimira Putina u chrámu svatého Sávy. Srbové nechtěli Putina z Bělehradu vůbec pustit.

67; Smutné prvenství. V červenci 2018 došlo v Moskvě k historicky prvnímu úmrtí v důsledku srážky s elektrickou koloběžkou (IceWheel S8).

68; Bylo stanoveno datum otevření železničního spojení po Krymském mostě. Podle prognóz by počet návštěvníků Krymu v roce 2020 mohl činit 2,6 milionu osob, v roce 2025 až 4,1 milionu.

69; Vučić označil (v ruštině) Putina za ochránce Srbů.Prezident Srbska Alexandr Vučić dostal od ruského prezidenta Vladimira Putina řád Alexandra Něvského.

70; Ruské ministerstvo zahraničí připustilo odchod Ruska z Rady Evropy.

71; Stávka 90% státních zaměstnanců vyvolala v Tunisku rozsáhlý kolaps. Nefungovala doprava, nemocnice, státní úřady.

72; První ruské námořní plynoturbínové motory dostanou výsadkové čluny typu Murena.

73; Druhý kontrakt na dodávku třinácti Su-57 pro ruskou armádu bude uzavřen v roce 2020.

74; Kyjevu došly peníze na nákup amerických lokomotiv. Akciová společnost Ukrzaliznycja nenašla peníze na dodávky lokomotiv TE33A z americké společnosti General Electric ani na nákup nových elektrických lokomotiv.

75; Kongres připravuje obranu. Trumpovi nic nebrání, aby USA odvedl z NATO.

76; Počet obětí při požáru petrohradské tiskárny vzrostl na tři.

77; Porošenkovy agitátory připravují v Kyjevě pod rouškou tanečního kroužku, říká novinář Jevgenij Kuksin.

78; V Kyjevě oznámili připravenost vyměnit 25 Rusů. Ukrajinská vláda žádá o propuštění 19 Ukrajinců nacházejících se v Luganské a Doněcké republice výměnou za zhruba 70 příslušníků domobrany odsouzených na Ukrajině.

79; Ukrajinský poslanec Jurij Timošenko byl vyloučen ze strany Národní fronta, protože neoficiálně dostal peníze na registraci pro prezidentské volby.

80; Facebook odstranil stránky agentury Sputnik. Sociální síť Facebook odstranila kolem 500 účtů včetně sedmi stránek agentury Sputnik.

81; Rusko zahájilo boj proti korupci v syrské armádě.

82; Hackeři zveřejnili 773 milionů elektronických adres a 22 milionů hesel uživatelů.

83; Místopředsedkyně Nejvyšší rady se pokusila zmařit zasedání Kontaktní skupiny v Minsku. Bez pozvání přišla na zasedání Kontaktní skupiny a vnucovala nějakou svou velmi vážnou otázku.

84; SBU oznámila blokován „tajného kanálu přepravy z Luganské republiky na Ukrajinu. Podle informací Bezpečnostní služby organizoval obyvatel Charkova cesty z Luganské republiky do Kyjeva a Charkova přes území Ruské federace.

85; Rus nemohl použít ohřívač vody kvůli blokování Telegramu. Obyvatel Krasnodaru si postěžoval na problémy s fungováním aplikace na distanční ovládání ohřívače Ariston. Společnost odpověděla, že porucha souvisí s pokusy Roskomnadzoru zablokovat messenger Telegram.

86; Rusko a Srbsko mají v úmyslu podepsat dohodu o mírovém využití jaderné energie.

87; Asad vyjádřil přání navštívit Krym a Sevastopol. Asadovy děti se už rekreovaly v Artěku.

88; Theresa May přežila hlasování o nedůvěře a slibuje, že uskuteční Brexit.

89; Íránský generál adresoval izraelskému premiérovi vzkaz: Nehrajte si s ocasem lva. Írán nemá v Sýrii žádný vojenský kontingent. Nacházejí se tam pouze íránští vojenští poradci a zbraně.

90; Erdogan: OSN musí zasáhnout do vnitřních záležitostí Bosny a Hercegoviny.

91; Bohatí cizinci v souvislosti s Brexitem opouštějí Velkou Británii.

92; Tajná zpráva Žukova: Povstání vyprovokované Londýnem zničilo Varšavu. V dokumentu z 29. ledna 1945 se píše, že během 17 dnů bojů vojska fronty urazila 400 kilometrů a očistila od nacistů celou západní část Polska.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.1.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!