Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.1.2019

_krushenii_su-341; Bylo nalezeno tělo třetího pilota, který zahynul při havárii Su-34 nad Japonským mořem.

2; Byl zveřejněn žebříček důvěry ruským politikům. Ukazatel důvěry v činnost prezidenta činil 13. lednu 62,1%. Činnost premiéra schvaluje 35%, vládu jako celek 39,5%.

3; Porošenko chce potrestat volyňské poslance za své nevydařené tomos-turné v oblasti. Místní poslanci prohlašují, že prezident dal policistům pokyn, aby je zastrašovali trestním stíháním.

4; V čem je ukrajinská Olcha horší než ruské Tornado? Ukrajinští vojáci vychvalují Olchu do nebe a nazývají ji „zbraní budoucnosti“, „vysoce přesným komplexem“ nebo tvrdí, že nemá ve světě obdoby. Sami Ukrajinci se nemohou shodnout, jaký typ zbraní Olcha vlastně představuje. Jedni tvrdí, že jde o raketomet, jiní tvrdí, že jde o vysoce přesnou munici, další zase že jde o operativně-taktický raketový komplex shodný s ruským Iskanderem. Ve skutečnosti jde jen o mediální bublinu a předvolební tah, který má Ukrajince přesvědčit, že Ukrajina nezaostává za Ruskem ve vývoji zbraní. Ukrajina nadále prakticky nedisponuje dalekonosnými raketovými zbraněmi. Na jejich výrobu nemá Ukrajina ani finance, ani technické a výzkumné zázemí a trpí nedostatkem kvalifikovaných kádrů.

5; Ukrajinský invalida Petr Pavlov utekl do Luganské republiky před výhrůžkami za odmítnutí sloužit v ukrajinské armádě. Za odmítnutí sloužit v armádě přišel o sociální podporu.

6; Spojeným státům předpovídají velmi rychlou ztrátu přední pozice v ekonomice. Už v roce 2020 bude v čele Čína.

7; Na linii fronty: Armáda Doněcké republiky a Patrick Lancaster. Národní policie Doněcké republiky a nezávislý novinář Patrick Lancster přivezli do obce Trudovskije šest tun uhlí.

8; Ruské ministerstvo financí zachraňuje Venezuelu před Trumpem. Riziko ztráty této země je příliš vysoké a času je příliš málo na to, aby bylo možné činit polovičatá opatření.

9; Obyčejný nacismus. Přeformátování vědomí Ukrajinců v akci. Souběžně s předvolebním tomosovým turné Petra Porošenka na Ukrajině začalo obsazování chrámů patřících kanonické Ukrajinské pravoslavné církvi.

10; Trump posílí obranu USA pomocí nových hvězdných válek, píší The Times. Americký prezident oznámil rozsáhlou modernizaci raketových sil USA.

11; Podivný antifašismus. Tři falešné demonstrace ve třech hlavních městech – Moskvě, Kyjevě a Londýně. V poslední době je s „antifašismem“ spojeno tolik skandálů, že vzniká podivný pocit. Za slovy o antifašismu dnes už nestojí boj proti fašismu. Nálepka fašisty se dnes dokonce přiděluje osobám, hnutím i celým státům, které proti skutečnému fašismu v minulosti bojovaly.

12; Porošenko se vydal na válečnou stezku předvolebního boje. Promiňte mi, ale prezident Porošenko zcela bezbožně zneužívá Tomos pro své politické cíle a nezávislost církve se stala pouhou dekorací při jeho předvolební agitaci, prohlásila místopředsedkyně Nejvyšší rady Oksana Syroid.

13; Čtyři města na Krymu, v Doněcké a Luganské republiky navázala partnerství. V Simferopolu byly podepsány smlouvy o partnerských vztazích mezi Krymem a Republikami Donbasu.

14; „Polární liška“ vycvičí nové bojovníky v duchu patriotismu a starých vojenských tradic. Fond na podporu kozáctva „Polární liška“ se bude zabývat výchovou a kulturním rozvojem mládeže v Norilsku.

15; Naštvaný Porošenko: OBSE vykázala Kyjevu jeho místo, když pozvala Rusko na Ukrajinu. OBSE – samozřejmě ze strachu – se rozhodla ukázat, že je organizací nezávislou. A v její Radě se rozhodli trochu zchladit Kyjev.

16; Proč Groznyj nemusí platit za plyn a například Kostroma musí? Jen proto, že tam mají „jinou mentalitu“? Dvojí právní metr?

17; Pravoslavný exarchát v Západní Evropě se vzbouřil proti Konstantinopolu. Ruský exarchát v Evropě se odmítl podřídit evropským biskupům.

18; Jak dál v Donbasu? V Rusku se rozhořela diskuse, jak pokračovat s ukrajinským vnitřním konfliktem. Co dělat? Odpověď je jasná: Připojit Ukrajinu k Doněcké a Luganské republice.

19; Bulharské úřady vydaly Rusa Američanům. Po svém vydání byl Alexandr Žukov převezen do vězení v Brooklynu ve státě New York. Žukov je obviněn z počítačových podvodů.

20; Rogozin informoval o „Božím oku“ na oběžné dráze Země. Jde o projekt nového systému družic dálkového sledování fotografování povrchu země.

21; Rusko úspěšně otestovalo systém protiraketové obrany Nudol, píše rozvědka USA: Protidružicový systém byl podle odhadů americké vojenské rozvědky prověřován už sedmkrát.

22; V Kyjevě pacient v nemocnici umlátil souseda berlí. Muž svým křikem rušil své sousedy v nemocničním pokoji ve spánku. Jeden z pacientů nevydržel a několikrát ho praštil berlí po hlavě a způsobil mu smrtelné zranění.

23; Porošenko se radoval s ukrajinskými dětmi, které hrály hokej s hokejkami, ale bez bruslí. Porošenkovi propagandisté si vzpomněli, že ukázat se jako milovník dětí vždycky zabírá, ale svou akci poněkud „nedotáhli“.

24; Nikdo nechápe, co se vlastně stalo. Velká Británie šokovala Evropu. Evropští diplomaté pracující v Londýně jsou zděšeni rozměrem chaosu vyvolaného Brexitem.

25; Rusko má zbraně strašnější než jaderné, píše Foreign Policy. Moskva má „smrtící“ technologie a vypovězení smlouvy o raketách středního a krátkého doletu rozváže Rusku v tomto ohledu ruce.

26; Prezident Venezuely prohlásil, že navštívil budoucnost a zjistil, že brzy bude dobře…

27; Na Krymu odpověděli na přání Německa provést inspekci Kerčského průlivu. Angela Merkel navrhla Vladimiru Putinovi, aby vyslal do oblasti Kerčského průlivu evropské experty. Putin i Krym bez problémů souhlasí. Problémem může být už pouze reakce Ukrajiny.

28; Na místě Lotyšska zůstane pouze jeden velký kráter, říká expert o možné válce Ruska a NATO. V případě ozbrojeného konfliktu s Ruskem budou základny NATO umístěné v pobaltské republice zničeny během prvních pár minut.

29; Na Ukrajině opilý průvodčí řídil autobus. Policisté si všimli autobusu, který projel křižovatku na červenou.

30; Diplomatický skandál. Trump bez varování snížil diplomatický status velvyslance EU. Toto není vhodný způsob jak zacházet s partnery, rozčilují se europoslanci.

31; V Kyjevě informovali, odkud přichází na Ukrajinu ruská ropa. Na Ukrajině ropu nemáme – nebo je to snad vojenské tajemství? Musíme v Bělorusku kupovat velká množství paliva vyrobeného z ruské ropy, které používá celá země, shrnuje Georgij Tuka.

32; Munice dopadá do vesnice, na nejrůznější místa. Rozhodně se tu nikdo nenudí. Vojenští dopisovatelé Armády Doněcké republiky pobývali na jednom z nejžhavějších míst fronty.

33; Vy si tu vtipkujete a já se starám. Zelenskij informoval o svém setkání s Porošenkem. Komik a kandidát na ukrajinského prezidenta vysvětlil, že iniciátorem jejich vzájemných setkání byl stávající prezident.

34; Japonské moře chtějí přejmenovat. Jižní i Severní Korea nazývá Japonské moře „Východním“. Japonci se brání, že název „Japonské moře“ se používá už od 19. století a zavedli jej evropští kartografové. Korejci tvrdí, že jde o relikt japonského kolonialismu.

35; Na Doněckou republiku se střílí z tanků. Nepřítel zvýšil intenzitu ostřelování teritorií Republiky a záměrně brání činnosti mise OBSE.

36; Putin se tradičně ponořil do ledové vody Zúčastnil se tak tradičního zvyku v Moskevské oblasti.

37; Protesty ve Francii. Počet příslušníků „žlutých vest“ v ulicích země narůstá. Ve Francii se „žluté vesty“ opět chystají na demonstrace hned v několika městech v zemi.

38; Strašlivý sen: Přijde Ukrajina o tranzit plynu z Ruska? Bylo by logické, kdyby ukrajinští plynaři začali hledat své místo na nových trzích. Ale oni ne… Dělají přesně pravý opak.

39; Na Rovenské jaderné elektrárně došlo k odpojení energobloku. V pátek večer došlo k odpojení energobloku TG-5 od sítě a ke snížení výkonu reaktorového zařízení bloku č. 3.

40; „Patriarcha vší Afriky a Galaxie“. Ruská pravoslavná církev nabídla Filaretovi nov titul. Šéf bývalého „Kyjevského patriarchátu“ prohlásil, že sám sebe začne titulovat „patriarchou Kyjevským a vší Rusi-Ukrajiny“.

41; Vojenský expert informoval o podrobnostech protidružicového systému Nudol. Předtím americká televizní stanice s odvoláním na rozvědku USA informovala, že Rusko v roce 2018 dvakrát vyzkoušela protidružicový systém.

42; Jepifanij informoval, kde se bude konat jeho intronizace. Po obřadu intronizace se bude konat zasedání Synody.

43; Ve Lvově ve věku nedožitých 99 let zemřel známý Banderův spolupracovník Omeljan Koval. O jeho smrti informoval vedoucí Ukrajinského Ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič.

44; Úder Poseidonu. Co může udělat se Spojenými státy ruské „torpédo apokalypsy“? USA a jejich spojenci budou mít problém čelit ruským torpédům Poseidon.

45; Pranker Vovan informoval, nakolik složité je vystřelit si telefonicky z Putina. Stále ještě věří, že se mu přece jen někdy podaří se Putinovi dovolat.

46; Pravý sektor slibuje, že bude bojovat za Lukašenka, pokud se rozhodne opustit dohody s Ruskem v rámci Svazového státu. Mluví se o tom v prohlášení organizace.

47; Podle čečenského příkladu. Ve Státní dumě navrhli, aby byly odepsány veškeré nesplatitelné dluhy po celém Rusku.

48; Nasťa Rybka požádala u soudu Děripasku o odpuštění. Dáma je souzena za organizování prostituce, ale žaluje ji i miliardář Děripaska za zveřejnění neautorizovaných nahrávek jeho soukromých rozhovorů.

49; Lpění Německa na „Severním proudu – 2“ povede k izolaci, píše Die Welt. Energetický rozkol nepřinesou Evropě USA, ale samotné Německo, myslí si dopisovatel německého listu Die Welt.

50; Roskosmos je připraven vytvořit novou supertěžkou raketu. Podniky Roskosmosu jsou připraveny vytvořit novou ruskou supertěžkou raketu Jenisej.

51; Porošenko po skandálu daroval venkovským dětem hokejky, ale stále ještě nemají brusle.

52; USA vyslaly do Černého moře nechvalně známý torpédoborec Donald Cook. Ten už proplul průlivem Dardanely.

53; Ve Francii „žluté vesty“ zaútočily na vězení, Zhruba padesátka „žlutých vest“ vtrhla do areálu vězení ve městě Dijon na východě Francie.

54; A není to tak trochu vaše dílo? Marija Zacharova se zeptala přímo Anatolije Čubajse, proč v bohatém Rusku žije tolik lidí v bídě. Ptám se vás jako dlouholetého člena vlády a top manažera v klíčových odvětvích ruské ekonomiky a průmyslu. „Bohaté Rusko“ a „značná část populace v bídě“ jsou citace někdejších Čubajsových slov.

55; Plavidla ruské vojenské námořní flotily zahájila sledování amerického torpédoborce „Donald Cook“. Bezprostředním sledováním akcí válečného plavidla USA byla pověřena strážní loď Černomořské flotily Pytlivyj.

56; Darovat Rusům naše peníze? Ukrajinský prezidentský kandidát Zelenskij přiznal, že mu patří firma v Rusku. Slíbil, že opustí okruh jejich zakladatelů.

57; Protestních akcí ve Francii se dnes zúčastnilo 84 tisíc „žlutých vest“.

58; Ankara se snaží dosáhnout toho, aby syrská armáda nevstoupila do Manbidže, ale pokud bude uzavřena dohoda Asada s Kurdy, těžko bude moci Erdogan zabránit vstupu syrských vojsk do města.

59; V Luganské republice informovali o plánech na uskutečnění společných vojenských cvičení s Doněckou republikou 22. až 25 . ledna.

60; Lukašenko: Může přijít doba, kdy se budeme modlit, aby na Ukrajině byly přítomny síly NATO a nikoli lidé, kteří se tam dnes potulují se zbraněmi.

61; Generální tajemník OSN vyzval Rusko a USA, aby zachovaly platnost Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu. Obě země musí obnovit dialog o jaderném odzbrojení.

62; Ukrajina se stane testovacím územím pro „jaderné tabletky“ Westinghouse. Ministr energetiky a uhelného průmyslu Ukrajiny Igor Nasalik v pátek prohlásil,že v Kyjevě dostal od společnosti Westinghouse povolení na využití její technologie na výrobu jaderného paliva.

63; National Interest: Kyjevský režim se chce stát součástí Západu. Porošenko vsadil do hry budoucnost své země i své vlastní šance na znovuzvolení na druhé období a realizuje hru ve třech směrech. Doufá, že tato taktika pomůže Ukrajině zpřetrhat pouta s Ruskem. Dosahuje však pravého opaku: Rusko na základě Porošenkovy politiky činí kroky, které se Janukovičovi dařilo různými ústupky odvracet. Jedním z těchto pro Ukrajinu nepříjemných kroků je budování plynovodů do Evropy mimo území Ukrajiny.

64; Trump obvinil mexické úřady z nečinnosti v situaci s karavanami migrantů.

65; Uljana Suprun se dopustila genderově značně nekorektního faux pas, když před rakovinou varlat varovala na internetu „vtípkem“, že „jsou vejce, která jsou důležitější než ta slepičí“.

66; Trump připomněl Pašiňjanovi problém Karabachu. Prezident USA Donald Trump v blahopřejném telegramu u příležitosti nástupu do funkce premiéra připomněl nutnost vyřešení problému Náhorního Karabachu.

67; Francouzská rozvědka: USA lhaly o ruské invazi na Ukrajinu. Informace francouzských tajných služeb svědčí o tom, že Rusko nikdy ani nepřipravovalo invazi na Ukrajinu. Americká rozvědka zneužila své autority v NATO a poskytla vylhané důkazy o invazi ruské armády na Ukrajinu, říká francouzský generál Christophe Gomart.

68; Americký seržant zahynul „hrdinnou smrtí“, když zachraňoval ozbrojence Islámského státu z vězení. Maddock sloužil v 75. pluku rangerů, který provádí operace na území Afghánistánu i Sýrie.

69; Proč zmizely legendární lotyšské a pobaltské značky? Neviditelná ruka trhu přisoudila legendárním lotyšským výrobkům velmi skromné místo na pultech současných obchodů.

70; Advokát prohlásil, že Mezinárodní olympijský výbor zatajil důkazy o nevině Rusů před Olympijskými hrami 2018.

71; Ukrajinec bez dokladů byl zadržen na hranici Krymu. Ten se snažil dostat na Krym mimo hraniční přechod.

72; Poslanec Nejvyšší rady vyzval Bělorusy ke společné válce proti Rusku. Podle jeho slov ukrajinské ministerstvo obrany v případě ruské agrese schválí rozhodnutí o posílení hranice a připraví příslušná opatření.

73; Bývalá premiérka Ukrajiny Julija Timošenko nevyjádřila veřejnou podporu agresivním nacionalistickým organizacím, a tak se jí bude snáze jednat s Ruskem o nejrůznějších otázkách, pokud zvítězí v prezidentských volbách.

74; Konflikty na etnickém základě v Lotyšsku. Ruští a lotyšští žáci se v sedmdesátitisícovém městě Liepāja dostávají do vzájemných konfliktů. Policie vyzývá obyvatele, aby byli ostražití a informovali o případných rvačkách. Rodiče byli vyzváni,k aby se přesvědčili, že jejich děti se takových rvaček neúčastní.

75; Na Ukrajině bylo o tři roky prodlouženo moratorium na bankrot a blokování účtů státních dolů a uhelných společností.

76; Na Ukrajině se připravuje premiéra filmu (Kruty 1918) natočeného podle memoárů hauptsturmführera SS „Galizien“ Averkije Gončarenka. Hauptsturmführer je nacistická vojenská hodnost na úrovni kapitána.

77; Avakov oznámil nedodržení zákona takřka u všech kandidátů na ukrajinského prezidenta. Kromě dvou si žádný neotevřel účet volebního fondu, ze kterého jako jediného je možné platit výdaje na volební kampaň.

78; Ruské ministerstvo obrany nakoupí dalších 150 bojových vozidel pěchoty BMP-3 Epocha.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!