Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.1.2019

ukraina_dengi_grivny_batareya_kommunalka1; Ukrajinci jsou šokováni „kosmickou“ výší účtů za plyn. Můj příjem činí 860 hřiven, ale za plyn v dvoupokojovém bytě mi naúčtovali 4.750 hřiven, stěžuje si obyvatelka obce Kachovka v Charkovské oblasti.

2; Mrtvá zóna. Poprvé byly zveřejněny záběry ze záhadného vraždění na Majdanu v roce 2014. Před pěti lety v centru Kyjeva začaly převratné události v nejnovější ukrajinské historii.

3; Trump vystoupil s mimořádnou výzvou k národu. Hlavním tématem byla humanitární krize na jižních hranicích USA.

4; Dostavil se nový nepřítel. Situace na linii fronty u Doněcka se mění. Bojovníci Národní policie Doněcké republiky informují o měnící se operativní situaci u hlavního města Republiky. Ukrajinská armáda vede jak chaotickou, tak i cílenou palbu.

5; Proč se spisovateli Bykovovi nepodařilo „žít ve svobodném Rusku osvobozeném hitlerovskými vojsky“? Akce „Diletantské čtení“ v Severním hlavním městě Ruska obzvláště jasně ukázaly historickou povahu spisovatele Bykova, a to dokonce v dvojím smyslu. Spisovatel interpretuje Velkou vlasteneckou válku, Hitlera a nacismus v naprostém rozporu s historickými fakty.

6; Skandál: Ukrajina je rozhořčena tím, že Twitter uznal Krym za ruský. Twitter dodal profilu Zastoupení ruského ministerstva zahraničí na Krymu „modrou fajfkou“, která potvrzuje pravost účtu.

7; Aby bylo možné pochopit fenomén Zelenského, je třeba vidět specifika jeho voličů. Podporují jej lidé naprosto různých politických názorů, ale hlavně voliči bez jakéhokoli politického názoru.

8; Mezinárodní olympijský výbor se bude muset smířit s faktem, že ruští sportovci jsou čistí. Sportovní arbitrážní soud (CAS) ponechal ruskému lyžaři Alexandru Legkovovi zlatou medaili a zamítl žalobu Mezinárodního olympijského výboru.

9; Ukrajina a osud „sira Tomose“. V zájmu svého opětovného zvolení se Porošenko rozhodl hrát náboženskou kartou.

10; Porošenko se stal nejdrzejším zlodějem v historii Ukrajiny. Měřítko jeho rozkrádání je kolosální. Ukrajinský novinář Dmitrij Gnap informoval, jak Petr Porošenko „rozdával“ státní majetek do vlastnictví svým podporovatelům.

11; Plynové prokletí Ukrajiny. Jak se před deseti lety plyn na Ukrajině stal páteří politiky. Politický život na Ukrajině je svým způsobem unikátní. Jako by ukrajinské hospodářství stálo a padalo s platbami za tranzit plynu.

12; K čemu může vést odepsání devíti miliard rublů dluhů v Čečně? Soud v Grozném tím samozřejmě vytvořil velmi zajímavý precedens.

13; Zjednáme v zemi pořádek! Pouliční armáda nacistů bude kontrolovat ukrajinské volby. Tento týden Ústřední volební komise zaregistrovala pro nadcházející volby jako pozorovatele velké fašistické uskupení.

14; Vyšívanka s tučňáky. Proč Ukrajina oznámila své plány na dobývání Arktidy? Ukrajinské ministerstvo školství a vědy připravilo program výzkumů Antarktidy do roku 2030.

15; Jasné fiasko. Porošenko nemá ve volbách sebemenší šanci. Nejnovější sociologický průzkum zveřejněný 15. ledna ukázal, že se Porošenko propadl na páté místo s 8,2%. Vede stále Timošenková (15,5%). Na druhém místě Vladimir Zelenskij (11,9%), na třetím Jurij Bojko (9,5%) a na čtvrtém místě Anatolij Gricenko (8,8%). Přes pět procent má už jen Oleg Ljaško (7,2%). První kolo voleb mohou ale rozhodnout voliči, kteří nejsou dosud rozhodnuti. Těch je 16,2%)

16; Raketový úder na Petrohrad. V Estonsku navrhli plán „vojenského zadržování“ Ruska spočívající v rozmístění raketové techniky schopné zasáhnout Petrohrad. D8le se předpokládá unášení a potápění ruských obchodních lodí.

17; Oficiální čísla: Na Ukrajině úmrtnost takřka dvojnásobně převyšuje porodnost. Na sto zemřelých připadá jen 58 živě narozených dětí. Údaje Státního statistického úřadu nezahrnují Krym a Donbas. Počet obyvatel k 1. prosinci 2018 činil podle oficiálních informací 42,177 milionu.

18; Na Ukrajině zveřejnili podmínku pro začátek války s Ruskem. Protože Ukrajincům chybí skutečná válka s „agresorem“ musí o ní mluvit na televizních stanicích. Byl vyjádřen názor, že nebude-li postaven „Severní proud – 2“, bude Rusko nuceno Ukrajinu vojensky napadnout, protože plynovody přes Ukrajinu budou ovládat Američané.

19; Výbuch v Damašku. Podle nepotvrzených zpráv se jedná o teroristický čin.

20; „Hosté“ z Ukrajiny. Doněcké ministerstvo státní bezpečnosti vydalo zprávu o činnosti během novoročních svátků. Ukázalo se, že ani na jediný den novoročních prázdnin nebyly přerušeny pokusy Kyjeva zkazit Donbasu svátky.

21; Možná to Estoncům začíná docházet… To oni mají umírat za americké zájmy, nikoli naopak. V USA se znovu projednává otázka, podle jakého článku NATO mají jejich vojáci umírat při obraně Pobaltí. Že ale Estonci umírají v Afghánistánu za americké zájmy, jim nevadí.

22; Je toho čím dál víc. Puškov ostře komentoval vplutí „Donalda Cooka“ do Černého moře. Plavidla Černomořské flotily už zahájila sledování kroků amerického torpédoborce.

23; „Komedie“ o blokádě Leningradu byla odstraněna z YouTube. Film byl vystaven na YouTube 3. ledna a režisér Krasovskij tehdy prohlašoval, že se ani nepokoušel získat povolení k promítání.

24; Aksjonov informoval, co se stalo „prologem“ Krymského jara. Prvním krokem k osamostatnění Krymu a jeho připojení k Rusku bylo první referendum v lednu 1991, kde se obyvatelé vyslovili pro autonomii v rámci obnoveného Sovětského svazu. Proces byl ale završen až v březnu 2014.

25; Porošenko slíbil obnovení Doněcké letiště. Takových slibů ale bylo už několik, aniž cokoli z toho bylo realizováno.

26; Kyjevské policii se podařil husarský kousek. Vyfoukla jim rakev s „nebožtíkem“, zatímco pochodovali po Majdanu. Jednalo se o rekvizitu, která se měla stát „zlatým hřebem“ akce věnované pátému výročí nepokojů označovaných neonacisty za „revoluci důstojnosti“.

27; V Sýrii v okolí jižního dálničního obchvatu města Afrín došlo k druhému výbuchu. Zahynulo při něm deset lidí. První výbuch byl v Damašku a neměl žádné oběti na životech.

28; Ta voda je naše a ne vaše. Svěcení kněží Ukrajinské pravoslavné církve u města Vinnica narušil šéf místní administrativy. V doprovodu zástupců rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny se pokoušel zmařit obřad svěcení vody.

29; V Charkovské oblasti byl šedou barvou poškozen Porošenkův billboard. Protože Porošenko se ještě oficiálně nezaregistroval jako prezidentský kandidát, může být tento čin posuzován jen jako vandalismus nebo poškozování cizí věci.

30; Byl vydán seznam sovětských filmových snímků, které byly na Západě uznány za klenoty kinematografie. 18. ledna 1926 se v Moskvě konala premiéra Ejzenštejnova filmu „Křižník Potěmkin“, který přiměl světovou kinematografii ke změnám.

31; Z „laoských“ T-34 byl zformován batalion Kantěmirské divize. V divizi byla provedena přípravná opatření pro přijetí historických tanků.

32; Byl zveřejněny záběry, jak se Porošenko v roce 2012 uctivě klaní Putinovi na zasedání ukrajinsko-ruské mezistátní komise.

33; Bojovníky donbaské interbrigády Pjatnaška „zapsali“ do bezpečnostní služby „žlutých vest“. Velitel Pjatnašky se chystá vyslat do Paříže posily na akce „žlutých vest“.

34; Individuální akce: Opilý ukrajinský voják šel zabíjet separatisty a dostal se do zajetí. Předtím, než se sám vydal na akci proti nepříteli, střílel svému kolegovi pod nohy.

35; Izrael zaútočil na Sýrii. Síly syrské protivzdušné obrany odrazily vzdušný útok izraelské armády na letiště Duwali na jihovýchodě Damašku.

36; Cože, už zase? Slova ukrajinského „experta“ o válce s Ruskem jsou terčem posměchu na internetu. Komentátoři slov, že bez „Severního proudu – 2“ bude Rusko muset zahájit proti Ukrajině válku, si všimli, že se Ukrajina nedokáže jasně vyjádřit, jaké vztahy s Ruskem si vlastně přeje.

37; Které ruské návyky dráždí Evropany? Především posedlost větráním za plného chodu topení. Považují to za trestuhodné plýtvání energiemi.

38; Kvůli výslechu ukrajinskou armádou na hraničním přechodu zemřel důchodce. Starší muž zemřel na následky srdečního záchvatu na ukrajinském přechodu v okolí Stanice Luganské.

39; Trump doporučil Američanům zůstat doma kvůli silným sněhovým bouřím. Kolem dvou tisíc letů bylo ve státech amerického Středozápadu a severovýchodu USA v pátek zrušeno kvůli vánicím. Tři lidé zemřeli.

40; Lžikněží obsadili chrám Ukrajinské pravoslavné církve v Těrnopolské oblasti. Věřící museli absolvovat bohoslužbu v mraze na ulici.

41; Nepokoje v Aténách. Demonstranti útočí na budovu parlamentu. Protestních shromáždění se účastní přinejmenším sto tisíc lidí. Protestují proti slovu Makedonie v novém názvu bývalé jugoslávské republiky.

42; Turecko obvinilo USA z propagace terorismu. Předtím bývalý zvláštní zástupce prezidenta USA pro boj s Islámským státem označil Turecko za nespolehlivého partnera v syrské otázce.

43; Měl by se nechat vyšetřit u psychiatra. V Moskvě ohodnotili estonský návrh namířit rakety na Petrohrad. Ve Státní dumě komentovali nápad estonského novináře umístit na území své země rakety namířené na Petrohrad.

44; Patriarcha Bartoloměj kvůli namázu (jedna z povinných muslimských modliteb) na tři minuty přerušit bohoslužbu. Konstantinopolský patriarcha pozastavil na tři minuty akt svěcení vody, když se ozýval hlas muezzina z mešity.

45; Otřesem mozku brankáře skončila gólová akce českého útočníka Rangers Filipa Chytila. Poté, co puk vletěl do branky, útočník setrvačností narazil do brankáře, kterého odhodil tak nešťastně, že mu způsobil otřes mozku.

46; Zatímco jste spali, „Velké ukrajinské armádě“ ukradli tank. Na internetu je hitem video, na kterém je zachyceno psychické utrpení ukrajinského vojáka, který přišel o tank.

47; Japonsko vyslovilo podmínky pro uzavření mírové dohody. Premiér Šinzó Abe se začal zabývat otázkou uzavření mírové dohody s Ruskem za podmínky předání Kurilských ostrovů Šikotan a ostrůvků Habomai Japonsku.

48; V Magnitogorsku zbourali stěnu domu pobořeného výbuchem. V důsledku prací vůbec nebyl poškozen sousední navazující dům.

49; V Kyjevě člen ochranky gay-klubu zmlátil návštěvníka, který rušil spánek jeho kolegy. Útočil na obličej a rozkrok. Na místo události zavolaly oběti útoku sanitku a policii.

50; Mimořádná ostudná událost na ukrajinské železnici. Ve vlaku č. 101 na trase z Chersonu do Lvova se pod cestujícím utrhlo lehátko.

51; Počet oficiálně nezaměstnaných na Ukrajině se za poslední měsíc zvýšil o 40 tisíc.

52; Německý ministr hospodářství Peter Altmaier vyzval, aby se zahraničí politicky nevměšovalo do projektu „Severní proud – 2“. V interview pro Handelsblatt prohlásil, že není žádný právní důvod do procesu výstavby zasahovat.

53; V Oděse vyzvali Porošenka, aby nekandidoval v prezidentských volbách, pokud má svědomí. Oděský podnikatel Vadim Čornyj označil úřadujícího prezidenta za „hajzla“, který by neměl kandidovat.

54; Na internetu bylo zveřejněno video zachycující ukrajinské policisty, jak berou drogy.

55; Lukašenko učinil podivné prohlášení, že suverenita bude k ničemu, pokud vláda nedokáže dosáhnout zlepšení životní úrovně obyvatel.

56; Trump informoval o svém přání setkat se s Kim Čong-unem. Setkání by se mělo konat koncem února.

57; V Radě federace navrhli, aby se pokutovalo nesprávné označení Krymu. V současné podobě ruská legislativa nepočítá s postihy za nesprávné zobrazení hranic státu.

58; Úroveň spotřeby v Rusku se vrátila na hodnoty z roku 2014. Výzkumníci zdůraznili, že někteří respondenti neplánují své velké nákupy předem nebo o tom sociologům neříkají. Zvýšily se výdaje na opravy, nový nábytek, šperky. Zdvojnásobil se počet těch, kdo utratil větší sumu za rekreaci a zdravotní péči.

59; Irina Geraščenko: V Doněcku bude letiště nazvané podle „Hrdinů Kyborgů“. Jeden z padlých „kyborgů“ byl prý jejím sousedem a absolventem prestižní kyjevské vysoké školy.

60; Vynášeli to v pytlích. Bylo zveřejněno efektní video z loupeže v klenotnictví na Ukrajině. 19. ledna v Krivém Rogu v Dněpropetrovské oblasti došlo k drzému vyloupení klenotnictví.

61; Rusové budou moci na dálku zaznamenávat internetové urážky u notáře. Federální notářská komora zaslal na ministerstvo spravedlnosti Ruska seznam notářských úkonů, které je možné provádět na dálku.

62; Opoziční síly oficiálně navrhly kandidaturu Alexandra Vilkula na ukrajinského prezidenta. 20. ledna se konalo fórum „Za mír a rozvoj“ sdružující více než 5 tisíc zástupců průmyslových kruhů, odborů, zaměstnavatelů a veřejných činitelů.

63; Netanjahu komentoval úder izraelského letectva na objekty v Sýrii. Naší snahou je čelit pokusům Íránu usadit se v Sýrii. Chceme také bojovat proti těm, kdo se nám pokouší škodit.

64; Zavolat si lékaře domů není možné. Expert komentuje situaci s chřipkou na Ukrajině. Sanitky mají od ministerstva zdravotnictví zákaz vyjíždět k případům vysoké horečky.

65; Co vlastně podepsal v Srbsku Vladimir Putin? Nejpopulárnějšími událostmi byla návštěva chrámu svatého Sávy a darované štěně. Obsah dohod zůstává ve stínu. Podepsáno bylo 26 dohod týkajících se vzájemných zahraničně-politických konzultací, jaderných technologiích, sociálního pojištění a ochrany, digitálních a kosmických technologií, železnic, technologických inovací, dodávek potrubního i zkapalněného plynu, spolupráce vysokých škol, telekomunikací a bankovnictví, kulturně-informačních center, energetiky a spolupráce srbského ministerstva obrany a výrobcem automobilů KAMAZ.

66; Ruští vojáci informovali o likvidaci izraelských raket u Damašku pomocí komplexů Pancir a Buk.

67; Zajatý ukrajinský ozbrojenec, který v opilosti podnikl osamělý pokus o útok na doněcké pozice, potvrdil informace o útočných plánech Kyjeva v Donbasu.

68; Německý list Der Spiegel se vysmívá Porošenkovi, že objíždí celou zemi s „tomosem“, protože ví,k že ve volbách mu může pomoct už jen Pánbůh.

69; V souvislosti s protesty „žlutých vest“ a pouličními boji vyjela ve Francii do ulic mest těžká obrněná technika.

70; Polovina Ukrajinců pracuje načerno. Vyplývá to z výsledků prověrek ukrajinských podniků.

71; Francie zavede zvláštní daň pro tzv. „velkou čtyřku“: Google, Amazon, Facebook a Apple.

72; Sýrie nakoupila od Ruska 200 tisíc tun pšenice, což je zhruba spotřeba celé země na 45 až 50 dní.

73; Rusko buduje lunární „Sojuz“ za vlastní peníze. Vývoj modifikace kosmické lodí Sojuz pro lety na Měsíc bude probíhat bez jakékoli finanční účasti USA.

74; Za poslední tři týdny překazilo doněcké ministerstvo státní bezpečnosti činnost šesti ukrajinských diverzních skupin chystajících diverzní a teroristické akty na objekty občanské infrastruktury.

75; Gruzie a „Gazprom export“ zahájily rozhovory o dodávkách ruského plynu do Arménie přes území Gruzie.

76; Ruský prezident poblahopřál občanům Novgorodu k 75. výročí osvobození od fašistů.

77; Ke kácení lesa na hranici s Krymem se k banditům připojila i ukrajinská armáda. V Chersonské oblasti pokračuje barbarská likvidace lesů, které zde byly vysázeny v sovětských dobách.

78; Ukrajinský politolog Vadim Kosačov prohlásil, že ukrajinský jazyk vlastně nikdo nepotřebuje. Kyjevskému režimu se nepodaří učinit z ruskojazyčného obyvatelstva menšinu, protože ukrajinštinu nikdo k ničemu nepotřebuje. Například mládež sleduje ruský rap, který je nesmírné módní. A proč Zelenskij produkuje filmy v Rusku a nesnaží se vydělávat na Ukrajině?

79; Evropské unii předpověděli odplatu za zbabělou bezzásadovost v Sýrii. EU zaplatí vysokou cenu, říká poslanec strany zelených Michel Raymond.

80; Experti předpověděli pokles tempa růstu v Číně na minimum za posledních 28 let. Za rok 2018 činí tempo růstu čínské ekonomiky 6,6%, což je sice nejnižší číslo od roku 1990, ale zároveň téměř nedosažitelná meta pro většinu západních zemí.

81; Ať se raději drží dál od našich břehů, komentoval Alexej Puškov přítomnost amerického torpédoborce v Černém moři.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.1.2019

 1. Rocco napsal:

  Dva tankery pod tanzanskou vlajkou s propanbutanem LPG (LPG Liquefied Petroleum Gas), vybuchly během přečerpávání v Kerčském průlivu: tankery MAESTRO a CANDY.

  Tanker MAESTRO byl naposled registrován 11. ledna v Turecku. Tanker CANDY byl naposled registrován 20. ledna večer, plující Kerčským průlivem směrem na jih z ruského přístavu na břehu Azovského moře Temryuk (Krasnodarský kraj, Rusko) do Libanonu.

  https://www.fleetmon.com/maritime-news/2019/24937/mayhem-kerch-strait-cargo-ship-fire-video-4-update/

 2. Rocco napsal:

  Připomínám, že 2. ledna 2019 západoafričtí piráti unesli z nákladní kontejnerové lodi MSC Mandy, plující pod vlajkou Panamy, šest ruských námořníků, včetně kapitána. Na lodi bylo 23 Rusů, 1 Ukrajinec a pirátů bylo 7 – 9, ozbrojeni samopaly AK a mačetami.

  https://maritimebulletin.net/2019/01/04/container-ship-msc-mandy-attacked-russian-crew-kidnapped-update/

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pirati-unos-rusti-namornici-afrika-benin.A190105_143829_zahranicni_baje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!