Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.1.2019

lesnoy_pozhar_kaliforniya_5 (1)1; Případ kalifornských požárů. Korporace nechala zemřít desítky lidí kvůli vlastnímu zisku. Společnost dodávající elektřinu, jejíž zařízení byla díky zkratům ohnisky ničivých požárů totálně zanedbala údržbu svých zařízení.

2; Doněcké ministerstvo pro mimořádní situace uskutečnilo velitelsko-štábní cvičení. Během nich byly nacvičeny praktické akce orgánů řízení a sil teritoriálního podsystému Doněcka při likvidaci mimořádné události.

3; Krvavé fiasko v Sýrii, Hordy ozbrojenců se vrhly na průlom z obklíčeného Idlíbu. Podrobnosti z místa události sdělil armádní zdroj.

4; Šli zabíjet. Občan Petrohradu se bránil proti zločincům a čelí trestnímu stíhání. Kirill tvrdí, že opilí zločinci se na něho vrhli s cihlou a výhrůžkou, že mu prorazí lebku.

5; Moskva pošilhává po běloruském obranném průmyslu. Zvláštní představitel ruského prezidenta navštívil MZKT (Minský závod kolových tahačů).

6; Pryč s Porošenkem a jeho bandou! Saakašvili se mstí svému nepříteli. Michail Saakašvili se nejspíš bude chtít vrátit k moci na Ukrajině a nyní se mu k tomu naskýtá příležitost.

7; Ukrajina ztrácí poslední krymský trumf. Rusko učinilo „tah koněm“. Už v roce 2014 schválil Kyjev rozhodnutí o přerušení dodávek vody na Krym přes Severokrymský kanál a doufal, že utrápí Krym suchem. Rusko našlo náhradu. Je hotov projekt, který vykompenzuje ztráty tlaku při dopravě vody na dlouhé vzdálenosti.

8; Minské úřady brání konání „Nesmrtelného pluku. Výzva patriotické veřejnosti. V Minsku činí úřady nesmyslné obstrukce při státní registraci „Nesmrtelného pluku“.

9; Rusko dalo Ukrajině ultimátum ohledně tranzitu plynu. Oficiální Kyjev ale stále pokračuje ve spekulacích kolem ožehavého plynového tématu.

10; Živý řetěz ostudy. 22. ledna si Ukrajina připomíná den jednoty. V ten den byl v roce 1919 prohlášen akt sjednocení dvou samozvaných republik „Ukrajinské lidové republiky“ a „Západoukrajinské lidové republiky“. V roce 1990 se „demokratičtí“ aktivisté snažili vytvořit symbolický lidský řetěz (tzv. „Ukrajinskou vlnu“), který měl představovat spojení různých regionů tenkrát ještě Ukrajiny. Akce se nezdařila – nedotáhli to ani do Poltavy, natož například do Charkova nebo Doněcka. Charakteristické byly obrovské rozdíly v informování o události. Jedni mluvili o 450 tisících účastníků, našla se ale média, která referovala o (až pěti) milionech účastníků.

11; Ohnivé peklo. Ruská armáda pobývala na místě nočních leteckých úderů na Sýrii, V noci na 21. ledna Tel Aviv zaútočil na území Sýrie ze západu, jihozápadu a jihu.

12; K čemu potřebujeme Měsíc? Vědec píše o lunárních ambicích, jejich příčinách, důvodech a o problému kosmického smetí.

13; V jedné z dněpropetrovských škol udělali s ukrajinského státního znaku hrablo na sníh. Vznikl kolem toho velký skandál.

14; Kronika Euromajdanu? Před pěti lety došlo k prvním úmrtím „Nebeské setniny“. Před pěti lety zahynuli první účastníci protestů na Majdanu. Poté se už mírové východisko z politické krize ukázalo jako nemožné.

15; Ve Venezuele probíhají protesty proti prezidentovi Madurovi. Byla spálena socha Huga Cháveze. Jsou první mrtví.

16; Jak generální prokurátor Ukrajiny učil Timošenkovou předávat motáky prostřednictvím polibku. Na pravidla vězeňského života nyní generální prokurátor Lucenko vzpomíná s nostalgií.

17; V roce 2018 navštívilo Krym rekordní množství turistů. Nejvíce od dob SSSR. Oproti roku 2017 se počet návštěvníků zvýšil o 28%. 16% z celkového počtu turistů bylo z Ukrajiny.

18; V USA byl schválen zákon, který zakazuje Trumpovi opouštět NATO. Pro návrh zákona hlasovalo 357 kongresmanů, proti bylo 22.

19; Bank of America slibuje pád dolaru na úroveň 62 rublů. Merill Lynch zveřejnila prognózu, podle které v prvním čtvrtletí rubl posílí až na 62 za dolar.

20; Tanečky na ukrajinském plynovodném potrubí. Rozhovory mezi Moskvou, Kyjevem a Bruselem ohledně tranzitu plynu skončily podle očekávání bez výsledku. „Vysoké smluvní strany“ nakonec zjistily, že vlastně není o čem se domlouvat.

21; Majitelům elektrických sporáků a obyvatelům venkovských oblastí Ruska hrozí zrušení výhod při vyúčtování elektřiny. Ministerstvo hospodářství navrhuje vzkříšení návrhu na zavedení sociálních norem spotřeby elektrické energie pro obyvatelstvo.

22; V Evropě byla zjištěna velká naleziště zlata a stříbra. Poblíž bosenského města Vareš bylo v hloubce 72 metrů objeveno velké naleziště zlata a stříbra.

23; Prezidentská kampaň Petra Porošenka bude primitivní, říká ukrajinský expert. Pokud nezačne naplno hájit své prezidentské ambice, plnohodnotným prezidentem se už nikdy nestane. Dokonce bude vyřazen ze slušné společnosti.

24; Bojová vozidla pěchoty BMP-3 dostala nový bojový modul Epocha. Tento modul je určen i pro další pásová a kolová obrněná vozidla.

25; Tankery s ruskou ropou uvízly v zácpě v Bosporu. V průlivech Bospor a Dardanely se vytvořily nejdelší fronty tankerů od roku 2014. Příčinou jsou nové požadavky Turecka.

26; Třicet vagónů na maděru. Vlak v Kanadě vykolejil a začal hořet. Svědkové informují, že místo havárie se zahalilo hustým černým kouřem.

27; Timošenko rozjela prezidentskou kampaň. Ukrajina se zachvěla. Nápadný je nefalšovaný kult osobnosti, který vznikl kolem Timošenkové na sjezdu její strany Baťkivščina (Vlast).

28; USA vypoví Smlouvu o raketách středního a krátkého doletu nezávisle na postupu Moskvy, říká ruské ministerstvo zahraničí. Skutečný důvod odstoupení USA od smlouvy spočívá ve snaze uvolnit si ruce.

29; Ruské ministerstvo obrany převedlo zahraničním vojenským atašé raketu 9M729. Na ministerstvu obrany odhalili charakteristiky rakety, která podle názoru USA údajně porušuje Smlouvu o raketách středního a krátkého doletu.

30; V USA zamrzly Niagarské vodopády. Tento úkaz nenastává každý rok. Neobvyklý úkaz je možné pozorovat i ze strany Kanady.

31; V Polsku došlo k zemětřesení. Záchranáři se pokoušejí dostat na povrch tělo jedné oběti.

32; V Ruské akademii věd označili udělení titulu čestného profesora patriarchovi Kirillovi za chybu a omluvili se jak hlavě Ruské pravoslavné církve, tak i předsedkyni Rady federace Valentině Matvijenko.

33; V případě nového útoku čekají ukrajinskou armádu nové kotle. Ukrajinští ozbrojenci přestali důvěřovat svému velení a masové odmítají plnit zločinné povely.

34; Prezidentský kandidát na Ukrajině Jevgenij Murajev navrhl, aby byli všichni kandidáti na funkci prezidenta prověřeni na drogy. On sám dobrovolně odevzdal vzorky do Kyjevské protidrogové nemocnice a zdůraznil, že by se to mělo stát normou.

35; Zranění vojáci ukrajinské armády byli vrtulníkem dopraveni do Charkova. Po přistání byli vojáci transportováni do posádkové nemocnice.

36; Zjevně opilý Porošenko prohlásil, že osobně viděl ruský specnaz, jak překračoval hranici v Donbasu. Porošenko se definitivně ponořil do svého vlastního světa iluzí.

37; FSB na Krymu provedla domovní prohlídky u ozbrojenců ukrajinského nacionálního batalionu. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku „Členství v nezákonné ozbrojené formaci na území cizího státu“.

38; Přestaňte tlachat o tom, kam poletíme v roce 2030, vyzývá Medveděv. Premiér Ruské federace vyzval Roskosmos, aby méně mluvil a více dělal.

39; V Oděské oblasti vytvořili u příležitosti dne ukrajinské jednoty „megaprase“ ze sněhu. Slavnostní odhalení „plastiky“ a registraci rekordu věnovali stému výročí „ukrajinské jednoty“.

40; Evropa opouští Porošenka. Přední evropská média se vysmívá ukrajinskému prezidentovi. Vlivná německá informační agentura Deutsche Welle velmi ironicky komentuje Porošenkovo „tomos“-turné.

41; Masové nepokoje ve Venezuele. Parlament vyzval vojáky, aby se postavili na stranu lidu. Na 23. ledna byly naplánovány pochody jak odpůrců, tak i příznivců stávajícího prezidenta.

42; Amerika zůstala jedním z největších investorů do ruského hospodářství, Spojené státy zaujímají třetí příčku v objemu investic do ruské ekonomiky.

43; Nizozemsko odmítá vydat Rusku materiály k případu Boeingu MH17. Zacharova komentovala situaci s vyšetřováním katastrofy malajského Boeingu na Ukrajině v létě 2014. Jsme svědky pokusu nizozemských úřadů utajit vše, co nepodporuje jejich oficiální verzi události.

44; V Sýrii byly objeveny ukrajinské kontejnery s uranem. V Nejvyšší radě se hájí. Podle předběžného vyhodnocení ukrajinských vojenských specialistů nalezené předměty skutečně připomínají kontejnery pro transport a ukládání uranu.

45; Plameny z oken a černý kouř. V Těrnopolu začal za jízdy hořet trolejbus.

46; V oblasti Primorje vysvětlili výuku kriminálních autorit ve škole. Média oznámila, že v jedné ze škol trestanci vyprávěli dětem o pravidlech chování, která pomůžou přežít ve vězení.

47; V Kremlu dnes začaly rozhovory mezi Putinem a Erdoganem. Nejprve si promluvili z očí do očí, poté se k nim přidali členové delegací a rozhovory pokračovaly. Tématem jednání je rozvoj rusko-tureckých vztahů a urovnání ozbrojeného konfliktu v Sýrii.

48; V Donbasu opilý major ukrajinské armády zavraždil seržanta a zastřelil se. Už jsou známy podrobnosti z medializovaného incidentu v obci Kalinovo na okupovaném území Doněcké republiky.

49; Ukrajinská armáda hledá výsadkáře, který byl zajat v Doněcké republice. Velení brigády se tváří, že neví o osudu tohoto vojáka, nahlásilo jeho zmizení a vyhlásilo po něm pátrání.

50; Ruská vláda odložila zavedení sociální normy pro spotřebu elektřiny. Rovněž se prozatím odkládá postupné zrušení výhod pro byty a domy s elektrickými sporáky.

51; Ukrajina vyzvala EU, aby zatlačila na Rusko a přinutila je tak poslat uvězněné námořníky do jiné země. Poznamenejme, že podle prohlášení ruských úřadů námořníci ukrajinského vojenského námořnictva nejsou válečnými zajatci.

52; Rusko nemá na Ukrajině s kým vyjednávat o tranzitu plynu, říká Grivač. Proto se prozatím vedou jen konzultace.

53; Bojovníci Armády Doněcké republiky zajali „elitního“ diverzanta ukrajinské armády. Ukrajinské okupační velení nezanechává pokusů destabilizovat situaci na linii dotyku.

54; Asociální Ukrajina. Dívka, kterou vyhodili z autobusu, umrzla v lese v Žitomirské oblasti. Dívce chybělo 25 hřiven na lístek domů. Průvodčí ji bez milosti vyhodil v lese na mráz. Dívka při pokusu dojít domů pěšky zabloudila a umrzla.

55; Převrat. USA mohou prohlásil šéfa opozice Venezuely za hlavu státu. USA zvažují možnost uznat šéfa opozičního parlamentu za jediného zákonného politického reprezentanta země. Prezident Trump už uznal šéfa venezuelského parlamentu Juana Guaidó za prezidenta a slíbil, že ztrestá „Madurův režim“.

56; Mezinárodní měnový fond popohání Porošenka s reformami. Píše se o tom v prohlášení Christine Lagarde o výsledcích setkání s prezidentem Ukrajiny.

57; Brazilský spisovatel Paulo Coelho popřel, že by podporoval Timošenkovou. Ukrajinská politika se mě netýká, napsal Coelho.

58; Svědek okupace. V Lotyšsku navrhli zbourat budov Akademie věd. Rižský investiční bankéř Ģirts Rungainis navrhl zbourání budovy Akademie věd v Lotyšsku, protože je postavena v „sovětském stylu“.

59; U Žitomiru přepadli kapli a rozházeli ikony desítky metrů po okolí.

60; Zbraň bohů. Ukrajina prohlásila, že dodala Saúdské Arábii technologie elektromagnetického boje. Zajímavé je, že pro samotnou ukrajinskou armádu je tato technika nedostupná, Je určena pouze pro export.

61; Ukrajinskou armádu nechávají mrznout na frontě bez paliva a zimní výbavy. Komise štábu OSS (původně ATO) zjistila, že brigádě ukrajinské armády chybí kamna, tuhá paliva, zimní oblečení a prostředky osobní ochrany.

62; Ukrajinští námořníci věznění v Lefortovu si nestěžují na podmínky ve vazbě. Jedí kuřecí maso a mandarinky.

63; Bylo by to nesmyslné a škodlivé. Bývalý premiér Azarov odmítl účast ve volbách na Ukrajině. Politik ujistil, že jeho tým už několikrát vyvedl Ukrajinu z krize a čas vrátit se určitě ještě přijde.

64; Hořící tankery byly zaneseny proudem do ruských teritoriálních vod poblíž Tamaně.

65; Timošenková slíbila Bělorusku podporu na cestě do Evropské unie.

66; Letuška z uneseného letadla Surgut – Moskva prohlásila, že se jí únosce přiznal
k podílu na teroristických aktech z 11. září 2001 v USA.

67; Podle posledních informací nepatrně poklesl počet obyvatel Ruské federace. V tuto chvíli žije v Rusku zhruba 146,8 milionu obyvatel. Jednou z příčin přirozeného úbytku obyvatel je podle průzkumu německých vědců úmrtnost v důsledku nesprávných stravovacích návyků. Podle vicepremiérky Taťjany Golikovové se počet obyvatel vrátí k přirozenému růstu nejdříve v roce 2023.

68; V Rusku budou od 1. února zvýšeny sociální dávky. Indexace vychází z reálného indexu spotřebitelských cen za předchozí rok.

69; Muslimové spatřili slovo „Alláh“ na toaletním papíře. Ve Velké Británie vznikl skandál kvůli toaletnímu papíru s plastickým vzorem, který připomíná slovo „Alláh“ napsané v arabštině.

70; Na Ukrajině zdražily potraviny za poslední čtyři roky o 58% až 542%.

71; Moldavský prezident Dodon na setkání s Vladimirem Putinem projedná tranzit nákladů přes Ukrajinu.

72; Putin vyjádřil soustrast Turecku v souvislosti se smrtí námořníků v Černém moři.

73; Ve Lvově je demontován Monument Slávy. Jeho součásti budou předány do muzea s názvem „Teritorium teroru“. Oficiálním důvodem demontáže je jeho havarijní stav.

74; Bývalý šéf Interpolu říká, že ukrajinští nacisté mohou být zlikvidování během týdne. Každá ze silových složek na Ukrajině má pod sebou nějaké radikální uskupení.

75; Filaret oznámil, že žádná Pravoslavná církev Ukrajiny neexistuje. Myslí si, že „tomos“ od Konstantinopolu nedostala nějaká nová církev, ale Kyjevský patriarchát.

76; Německá ministryně obrany vyzvala v Davosu Rusko, aby hrálo podle pravidel. Západní partnery vyzvala k trpělivosti a síle.

77; Ruské ministerstvo zahraničí čeká, kdy se USA začnou stahovat ze Sýrie. USA navzdory svým prohlášením nečiní žádná konkrétní opatření pro odchod svých vojsk ze Sýrie, říká Marija Zacharova.

78; Poslanci Parlamentu Kazachstánu navrhli přejmenování země. Země by se nově měla jmenovat Kazašská republika.

79; Ukrajinská vláda zrušila platnost řady dohod se Společenstvím nezávislých států.

80; Většina sovětských technických norem GOST vypracovaných do roku 1992 přestala na Ukrajině platit.

81; Šéf rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny Jepifanij chce obnovit přátelství národů Ukrajiny a Ruska.

82; V Kyjevě posuzují odmítnutí poskytnout médiím kopii dohody Porošenka s Bartolomějem. Ukrajinská politická moc včetně Porošenka v minulosti prohlašovala, že se nebude vměšovat do církevních záležitostí. Ale činí tak nepřetržitě.

83; Yandex spustil nový vlastní palubní počítač pro automobily, na kterém je multimediální systém „Yandex.Auto“ se servisy „Navigace“, „Hudba“, „Počasí“ a hlasovým asistentem „Alisa“.

84; Bylo zveřejněno video se zadržením muže podezřelého z útoku nožem v moskevském metru.

85; U extremistů batalionu Čelebidžichna na Krymu proběhla domovní prohlídka. Batalion byl vytvořen bývalým vicepremiérem Krymu Lenurem Isljamovem, který spolu s extremisty „medžlisu“ organizoval potravinovou, hospodářskou a energetickou blokádu Krymu.

86; Moskvan dostal tři roky za lživé telefonáty o uložených bombách v Moskvě a Zabajkalském kraji.

87; Národní úřad pro potírání korupce (NABU) začal uzavírat případy proti Grojsmanovi pro nedostatek důkazů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!