Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.1.2019

1533479920_nikolas-maduro1; Venezuela přerušuje diplomatické styky s USA, prohlásil prezident země Nicolas Maduro.

2; Venezuela se stala novou obětí USA stejně jako Irák a Libye, myslí si ruský senátor Alexej Puškov.

3; Rusko uznalo Madura za prezidenta Venezuely. Rusko už uznalo Nicolase Madura za zákonného prezidenta Venezuely a nic na této pozici nebude měnit.

4; Shodili masky. Proč americké tajné služby označily Rusko a Čínu za hlavní nepřátele USA? Podle názoru expertů drsná rétorika ze strany Američanů vypovídá o jejich přání zesílit tlak na Moskvu a Peking.

5; Poprvé za posledních deset let se mírně snížil počet obyvatel Ruska. Úbytek činil 86,7 tisíce obyvatel, což činí 0,59 promile z veškerého obyvatelstva Ruské federace.

6; Venezuelská armáda neuznává šéfa opozice za prezidenta, říká venezuelský ministr obrany. Maduro vyzval armádu k poslušnosti a jednotě, a vyjádřil přesvědčení, že jeho stoupenci zvítězí.

7; Tálibán zlikvidoval v Afghánistánu člena amerického specnazu. Pentagon odhalil identitu vojáka zabitého ozbrojenci v úterý v Afghánistánu. Ukázalo se, že byl členem elitních jednotek zvláštního nasazení.

8; Do výzbroje ruské armády byl zařazen bojový robot Uran-9. Bojový robotizovaný komplex je určen pro vedení rozvědky, palební podpory a k likvidaci obrněné techniky nepřítele.

9; V Kyjevě na akademii umění byl za urážku armády vyloučen student. Učitelé vyhodnotili, že jeden ze studentů svou prací zobrazující přehlídku vojáků v podobě mužských pohlavních údů údajně záměrně urazil ukrajinskou armádu. Student se hájí, že v jeho díle není armáda označena jako ukrajinská, a navrhl, aby byla označena třeba za ruskou… Vztahovační ukrajinští „patrioti“ mu ale vzkázali: Jeď si do Ruska a dělej si takovéhle výstavy tam.

10; Evropa se pomstila Ukrajině za chybějící ruské peníze. Ukrajinští politici mají další důvod k nespokojenosti. Z výboru Parlamentního shromáždění pracujícího na zrušení sankcí proti Rusku byli vyloučeni ukrajinští členové.

11; V Temži plavou drogově závislé ryby. Výzkumníci potvrdili, že kokain se v obrovských množstvích hromadí ve vodách řeky Temže, což se již výrazně odráží na chování živočišných druhů žijících v řece, zvláště ryb.

12; Kult atamana pogromů. V USA připomněli Petljurův antisemitismus. Glorifikace Simona Petljury na Ukrajině vyvolává odpor amerických médií.

13; Pravoslavná církev Ukrajiny není pravá. Porošenko a Bartoloměj porušili ekumenické kánony. Ať tak či onak, ve skutečnosti lze novou církev vytvořenou na Ukrajině rozkolníky považovat za pouhý zájmový klub.

14; Vypustili barbarské divochy. Aneb: New Ukrainians na druhou. Každý, kdo stihl prožít 90. léta, si pamatuje tehdejší termín „noví Rusové“. V ukrajinském vydání jde ale o obludnou karikaturu tohoto pojmu.

15; Porošenko má strach. Čeká se, že v nejbližší době Petr Porošenko vyhlásí začátek své prezidentské kampaně.

16; Jak se banderovci snažili zprivatizovat Mladou gardu. V polovině minulého století s v USA objevil člověk jménem Jevgen Stachiv, který tvrdil, že je posledním mladogvardějcem.

17; Kvůli vysokým cenám energií se Kyjevané hřejí u rozpálených cihel. Po zavedení nových cen topení mnozí Ukrajinci nejsou schopni platit za komunální služby.

18; Šestnáct lidí již zahynulo v důsledku nepokojů ve Venezuele. Více než 150 lidí bylo zadrženo od začátku protestní akcí v zemi.

19; Ukrajinský Titanic. Čínský ledoborec ukrajinské výroby „Sněžný drak“ narazil na ledovou kru. V důsledku srážky se zlomil stěžeň plavidla a na palubu se zřítilo kolem 250 tun sněhu a ledu. Plavidlo bylo postaveno v roce 1993 a muselo být už dvakrát modernizováno v letech 2007 a 2013. Příčinou srážky byla hustá mlha.

20; V souvislosti s nejnovějším případem únosu letadla ze Surguty do Moskvy byl zveřejněn seznam pěti nejznámějších případů únosů letadla v historii SSSR.

21; Po Kyjevu se potulují zločinci se šperháky a paklíči v kapsách. O podezřelých osobách, které pronikly do sousedova bytu, informoval policisty jeden z obyvatel domu.

22; Merkelová v Davosu šla proti Trumpovi, když se vyslovila za mnohopolární svět. Angela Merkel se vyslovila proti Trumpově politice „Amerika především“.

23; Trumpovi se na internetu vysmívají kvůli jeho podpoře státního převratu ve Venezuele. Donald Trump podpořil předsedu Národního shromáždění Juana Guaidó, který se prohlásil za prezidenta Venezuely.

24; Falešné křížové tažení oligarchů. Dnes boji s nerovností velí ti, kteří na nerovnosti nejvíc vydělávají.

25; Ukrajinští astronomové vytvořili „unikátní teleskop“. Tvrdí se, že jeho pomocí už specialisté objevili několik asteroidů.

26; U starosty ruského města Něftějugansk probíhá domovní prohlídka v jeho bydlišti i na pracovišti. Důvodem akce je podezřelý prodej pozemku podnikateli za výrazně nižší než tržní cenu.

27; Rusové nastřádali rekordní objem volných peněz. Roční průměr „volných peněz“ byl v roce 2018 rekordní za celou dobu sledování tohoto ukazatele.

28; Su-27 eskortoval špionážní letadlo švédského letectva nad Baltským mořem. Ruské prostředky kontroly vzdušného prostoru byl odhalen vzdušný cíl přibližující se k hranici státu.

29; Ramzan Kadyrov označil fámy o miliardových dluzích za plyn odpuštěných Čečně za neopodstatněné. Má-li někdo v regionech problémy s placením dluhů, je třeba problém řešit a nezmiňovat bez důvodu zrovna jen Čečnu.

30; Soud v Kyjevě uznal Janukoviče vinným z vlastizrady. Soud dnes zveřejnil rozsudek nad prezidentem Ukrajiny. Hlavním bodem obžaloby bylo údajné pozvání ruských vojáků pro potlačení Majdanu. Janukovič byl odsouzen k 13 letům odnětí svobody.

31; Tanker hořící v Černém moři se začal posouvat ke břehům Ruska. Plavidlu se utrhl poslední kotevní úvaz a loď se nekontrolovatelně blíží k ruským břehům Krasnodarského kraje.

32; Zastrčil si sako do kalhot. Porošenko si udělal už poněkolikáté ostudu se způsobem svého oblékání. Tentokrát při návštěvě Izraele. Už mu vzadu nečouhá toaletní papír. Tak to už je pokrok, smějí se uživatelé sociálních sítí.

33; Porošenko našel v Davosu „Ruský dům zející prázdnotou“. Nějak se stalo, že jsem šel pěšky kolem Ruského domu, začal tajemně své vyprávění ukrajinský prezident. V „Ukrajinském domě“ prý bylo naopak nesmírně živo, tvrdí Porošenko.

34; Ukrajina prudce navýšila dovoz z Ruska. Okupace a agrese jsou tedy jen pohádky pro tupé a nepřemýšlející patrioty.

35; Ruské úřady se nechystají prodlužovat zmrazení cen benzinu. Dohodu vlády a ropných společností o zmrazení cen benzinu už není třeba prodlužovat. Úřady jsou vcelku spokojeny se situací.

36; Porošenko smotal dohromady Timošenkovou a Madura. Pěkně po lokajsku hned po USA podpořil nelegitimního „dočasného prezidenta“ Venezuely Juana Guaidó a zároveň se slovně otřel o Timošenkovou. Společným jmenovatelem Madura a Timošenkové měl prý být populismus. Pro Porošenka jistě naprosto neznámá věc…

37; Ukrajinská armáda střílela po mateřské škole. V okolí Avdějevky připravují ukrajinští ozbrojenci novou provokaci.

38; Rusko varuje USA před vojenským vměšováním do záležitostí Venezuely. Vedlo by to ke katastrofálním následkům, zdůraznil náměstek ministra zahraničí Ruské federace Sergej Rjabkov.

39; Na internetu se objevily snímky těžkého ruského bojového dronu „Ochotnik“. Aparát se chystá ke svému prvnímu letu.

40; Ukrajina je sexy a všichni po ní touží, řekl Kličko na fóru v Davosu. Asi mu nikdo nevysvětlil, že být sexy ještě nezaručuje zájem investorů.

41; „Doktorka Smrt“ Uljana Suprun promluvila o epidemii spalniček na Ukrajině. Proč se to ale muselo nechat dojít do tohoto stavu, kdy na Ukrajině týdně onemocní tisíce dětí a dospělých, nijak neupřesnila.

42; Příslušník domobrany z Luganské republiky byl na Ukrajině odsouzen k deseti letům vězení. Bylo proti němu vedeno trestní řízení podle článku „členství v teroristické organizaci“.

43; „Maduro je už v Moskvě“: Ukrajinská média si udělala velkou ostudu, když vydávala známého Rusa za prezidenta Venezuely. To vše na základě fotografie ruského vojenského zpravodaje Semjona Pegova s vojenským expertem Alexejem Leonkovem, který je Madurovi poněkud podobný.

44; Počet nelegálních poskytovatelů úvěrů v Rusku se snížil za poslední rok o třetinu.

45; Státní duma schválila v prvním čtení návrhy zákonů o trestu za pohrdání státem a urážku zástupců moci. Vláda ve svých reakcích podpořila koncepci návrhů zákona s podmínkou implementace řady změn v druhém čtení.

46; Nedaleko ruského velvyslanectví v Damašku došlo k výbuchu. Zatím žádná teroristická organizace se k události nepřihlásila.

47; „Dekolonizace na postupu“. V Kyjevě zbourali pomník Suvorova. Rozhodnutí o demontáži pomníku schválila jednohlasně expertní komise Ministerstva kultury.

48; Podporujeme venezuelský lid, hlásí ukrajinské ministerstvo zahraničí. Ukrajinská moc podporuje kroky Národního shromáždění Venezuely.

49; Kandidát na prezidenta Ukrajiny Igor Ševčenko se pochlubil, jak kradl v Davosu pletené čepice. Součástí akce bylo rozdávání reklamních čepic zdarma. Ukrajinský politik se dostal do opakovaného sporu s ochrankou, když si jich chtěl nabrat několik i pro své kamarády. Nakradl jich podle vlastních slov „jen“ šest. A to jen proto, že v dalším rozkrádání mu ochranka už zabránila.

50; Poslanec ukrajinské Nejvyšší rady spolu s ukrajinským novinářem fyzicky napadl ruskou redaktorku Olgu Skabejevovou v budově Parlamentního shromáždění Rady Evropy. Své chování Borislav Berjoza odmítl jakkoli komentovat. Kadyrov vyzval ukrajinského poslance, aby se ruské novinářce omluvil.

51; Ozbrojení policisté, obrněná technika, domovní prohlídky. Byly zveřejněny záběry z rozsáhlé speciální operace v Zakarpatsku. Domovní prohlídky proběhly minimálně v deseti domech ve městě Rachov a obci Dělovoje.

52; Takhle nevypadá demokracie! Erdogan je šokován Trumpovým rozhodnutím ohledně Venezuely. Turecký prezident vyzval Trumnpa, aby ctil volbu venezuelského lidu, který si zvolil za prezidenta Nicolase Madura.

53; Rozsudek nad Janukovičem může mít pro Ukrajinu těžké právní následky, říká ředitel ukrajinského Institutu pro analýzu a management politiky Ruslan Bortnik. Obolonský obvodní soud prohlásil Janukoviče za vinného v případu vlastizrady. S ohledem na politizaci procesu a nedodržení zákona během procesu je vysoká pravděpodobnost, že Ukrajina může prohrát u Evropského soudu pro lidská práva.

54; Putin vyjádřil podporu Madurovi. Ruský prezident uskutečnil s prezidentem Venezuely telefonický rozhovor.

55; Požár v městě Balašicha (215 tisíc obyvatel). Jsou hlášeny oběti na životech, došlo k výbuchu, hasiči bojují s ohněm.V Moskevské oblasti došlo k výbuchu v obytném domě. Výbuch plynu je prozatím jen hlavní vyšetřovací verzí události.

56; Bitka na nože, střelba a dva mrtví. V Nalčiku byli napadeni policisté. Jeden pracovník policie je ve vážném stavu.

57; Vůdce ukrajinských neonacistů Andrej Bileckij hrozí silovým „navrácením“ Kavkazu a Kubáně Ukrajině. Nelze si zahrávat s takovými věcmi jako natahovat na padesát let otázku Krymu a Donbasu. Tento projekt zatím bohužel nelze nazvat úspěšným státním projektem.

58; Zacharova ironicky komentovala Macronova slova o Venezuele. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala slova francouzského prezidenta o chrabrosti Venezuelců. „Žluté vesty“ budou asi žárlit. Pro ně takové pochvalná slova nenašel…

59; Ukrajinské úřady znovu nabídly k prodeji v aukci Boeing 737 patřící společnosti Transaero. Cena zabaveného letadla byla snížena o 34%.

60; Varšava doporučila Venezuele opakování prezidentských voleb.

61; Maduro uzavře velvyslanectví i konzuláty USA. Ve Státním departmentu prohlásili, že neuznávají právo Madura přerušit diplomatické vztahy.

62; Ručička hodin odměřující čas do „Soudného dne“ ponechali na hodnotě „za dvě minuty dvanáct“.

63; Ve Státní dumě komentovali předání dopisu od USA ohledně Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu. Jak známo, jsou to Spojené státy, kdo inicioval zrušení této smlouvy, a to proto, aby mohly rozmístit rakety ve Východní Evropě.

64; Byly zveřejněny další podrobnosti havárie bombardéru Tu-22M3 v Oleněgorsku z 22. ledna.

65; K Evropskému soudu pro lidská práva přišlo za rok 2018 zhruba 12 tisíc stížností z Ruska.

66; Gazprom vystavil Rusovi účet ve výši 28 milionu rublů za připojení k plynovodné síti. Obyvatel Ťumeňské oblasti chtěl připojit svůj dům k plynovému vedení. Jeho sousedé už jsou napojeni a nic za to neplatili. Zašel za inženýrem, který účet vystavil, a ten potvrdil, že nejde o omyl. Zvýšení odběru si vyžádá dodatečné investice na zvýšení kapacity, které musí odběratel zaplatit. Distribuční společnost Gazpromu slíbila, že se k případu oficiálně vyjádří.

67; Čínský internet byl očištěn od milionů fragmentů „vulgárních informací“. Administrativa kybernetického prostoru odstranila 9.382 mobilních aplikací a kritizovala velkou zpravodajskou aplikaci Tencent za šíření „vulgárních informací“.

68; Klimkin srovnal události ve Venezuele s Majdanem. Podle jeho slov bojují občané za právo na svobodnou budoucnost.

69; USA iniciovaly konání zasedání Rady bezpečnosti OSN ohledně Venezuely.

70; Země NATO dokonce roku 2020 dodají do rozpočtu Aliance 100 miliard dolarů. Generální tajemník Jens Stoltenberg poznamenal, že to proběhne v souladu s národními plány spojenců v NATO.

71; V Moskvě byl zadržen bývalý náměstek ministra energetiky Vjačeslav Kravčenko.

72; Z moskevského muzea se ztratila ikona z 16. století v ceně 4 milionů rublů. Naposledy byla vystavována v Murmanském uměleckém muzeu a v srpnu 2018 byla vrácen do fondu staroruského malířství Historického muzea.

73; V Rusku (v Kaliningradu) začali vyrábět nejluxusnější automobil značky Kia K900.

74; Žluté vesty nominovaly své kandidáty do Evropských voleb.

75; Rada Evropy se bez příspěvků Ruska chystá na krizi. Generální tajemník Rady Evropy Jagland prohlásil, že zbavení ruské delegace pravomocí vyvolalo krizi uvnitř organizace.

76; Ukrajinský prezidentský kandidát Bojko požaduje, aby se přestalo platit Naftogazu. Připomněl, že minimální mzda na Ukrajině činí pouhých 114 dolarů, což není v žádném poměru k cenám plynu. Ministr sociální politiky Andrej Reva prohlásil, že složenky, se zvýšenými tarify za plyn, které přišly lidem v lednu, jsou nezákonné a nemají být zaplaceny.

77; Google na žádost Státní dumy potvrdil příslušnost Krymu k Rusku na mapách.

78; Rusko buduje trasu za biliony pro celý svět. Podaří se Rusku zreformovat mezinárodní transportní systém cestou mnohamiliardových investic?

79; Porošenko varoval národ, že Rusko bude bránit jeho zvolení.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
13 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.1.2019

 1. Josef Švejk napsal:

  Projevy nejdemokratičtější země na světě, našeho velkého vzoru:
  „Dnes oficiálně uznávám předsedu venezuelského Národního shromáždění Juana Guaida prozatímním úřadujícím prezidentem Venezuely.“ (Trump)
  Takže nyní má Venezuela dva prezidenty. Jeden z nich byl zvolen lidem, a druhý byl jmenován Washingtonem. (Paul Craig Roberts)
  Ministr zahraničí USA a bývalý šéf CIA převzal řízení nad částí venezuelské armády! V dokumentu ministerstva potom instruuje venezuelskou armádu a policii, co mají dělat a naznačuje povolání americké armády na obranu amerického velvyslanectví!
  PS: Myšlenkové pochody Pindostánců se odvíjejí dle „zásad tří a“ : anglicky, arogantně, a jinak ví hovno.

 2. Člověk napsal:

  Já vám řeknu, jak zrušit veškerý kapitalismus, komunismus, feudalismus, každý ismus, otroctví, montovny, církve, znečištění a všechno zlo. Jednoduše. Očistěte se a mějte stravu podle prof. Arnolda Ehreta

  • proud napsal:

   Hezky a poucny,ale je potreba nezapominat na rozdily v obsahu stravy,co dalo jedno jablko cloveku pred 200 lety a co mu da dnes.Ovsem zaludky se nam ani nezvetsily,natoz zlepsily….ze?

   • Člověk napsal:

    samozřejmě, a ta nekvalita dnešní stravy je naštěstí postupně opravitelná, neboť je též výsledek současné civilizace, postavené na pěstování v sobě neuvěřitelně zkaženého hlenu a tak všeho úpadkového, co z toho vyplývá… Tedy ať každý zkusí to, co radí Arnold Ehret a podle mých současných, praktických zkušeností: vypadá to dobře…

    • proud napsal:

     Jak jde o raw stravu ze zdravyho prostredi,ani to spatne vypadat nemuze.:-),V kombinaci s pitim destilovany vody bysme se mozna nestacili divit jaky az neuveritelny vysledky by se dosahly.

     • toja napsal:

      destilovaná voda by tě zavraždila, je to voda, co odplavuje vše z těla (vitamíny, minerály atd.), logicky, když je to jen voda, tím vše váže na sebe

      jinak máš pravdu :-)

  • Josef Švejk napsal:

   A když se ještě natřete pukavcema tak každý kapitalista, komunista, feudalista a jiný ..ista od vás uteče tak rychle, že si uvidí vlastní záda.
   Očistěte se, jezte mrkev a kedlubny – odeženete kapitalisty!

   • proud napsal:

    Zdravym jidlem bys jich odehnal skutecne vetsinu,protoze vydelavaj na „blbosti a trpytivejch koralkach“.Podobne jako majitele trafik,hospod a restauraci se vsema kdo je tim svinstvem zasobujou a vyrabej ho.

    • Josef Švejk napsal:

     Pokud se chce někdo cpát mrkví a kedlubnami, nic proti tomu, když mu to dělá dobře. Pokud ale chce zahnat ..isty, bude muset vzít do ruky něco pádnějšího! Manšaft to nechal zajít (svou netečností) tak daleko, že bez krve to nepůjde. A to je ten kámen úrazu. Ve Francii když chtěli změnit feudální režim začali tím, že postavili gilotiny a ne pojídáním kedluben. Dokud toto nepochopíte, tak i nadále vás budou různé babišky ždímat, jak hadr na podlahu!
     ČEZko:
     Sedí myš v rohu,
     v pastičce má nohu,
     sedí tiše,
     občas pípne,
     asi stejně brzo chcípne.

     • toja napsal:

      omyl, většina lidí by se uzdravila a najednou by se začali zajímat o svět a svůj rozvoj, ne jen strachovat o své zdraví, tím by mentálně podřadné korporace ztratily své postavení ;)

      • Josef Švejk napsal:

       Mentálně nevybavení ovčané používají mozek pouze jako průtokový ohřívač nesmyslů. Dejte si kedlubnu, třeba se to zlepší.

   • Jan Kowak napsal:

    Šwejku.. já ssi nes-ka wařim Slepičí poliwku , poliwku ze

    Slepice , ale přidal ssem tam če čerwenou řepu , Čínský nud-le
    .. ( wod Bejra ) & morjace kosti – mňam – ale nemam nowý koreň : (
    Zazwonim te-dy na sousedku , zda-li by mi nepuči-la..

    A ta-ky trochu pepře.. a tymián , aspoň 2 kila ( ww wrátim )..
    12 wajec
    .. koussek másla / ale ne dwojku : //
    Hrnec
    Sekoru..

    atď.

 3. John_Pitralon napsal:

  Nejnovější prohlášení Ivana Švejkoviče Pochutina na diplomatické scéně: Pindosi vzdejte se tam a nic se vám nestane.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!