Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.1.2019

ssha_venesuela_01; Státní department USA: Spojené státy udělají vše pro ochranu svých diplomatů ve Venezuele. USA předtím uznaly šéfa opozičního Národního shromáždění Juana Guaidó za dočasného prezidenta.

2; Odpálením protitankové řízené rakety byl zlikvidován nákladní automobil ukrajinské armády. Okupanti utrpěli ztráty. Zraněné vojáky odvezli do nemocnice, jejich stav hodnotí lékaři jako stabilní.

3; Státní tajemní USA jmenoval osobu odpovědnou za „obnovení demokracie ve Venezuele“. Státní tajemník USA Mike Pompeo informoval novináře, že jmenoval bývalého diplomata Elliota Abramse za osobu odpovědnou za prosazení amerického zájmu ve Venezuele.

4; Vy stále jen lžete. Nová univerzální zbraň Západu se ukázala jako defektní. Reakce na tiskovou konferenci uspořádanou ruským ministerstvem obrany ohledně rakety 9M729 se ukázala jako obvyklá a očekávaná: Když dojdou věcné argumenty, prostě se oponent bez jakýchkoli důkazů označí za lháře.

5; Čtyřiadvacetiletého amerického boxera Johna VanMetera zastřelil dvanáctiletý chlapec. Vrah boxera byl identifikován svědky a dopraven do cely předběžného zadržení pro nezletilé.

6; Milovat lid Krymu a Donbasu. Jak jsou na tom v tomto ohledu jednotliví kandidáti na ukrajinského prezidenta? Daly by se dlouho vyjmenovávat odstíny a úskalí výkonu prezidentské funkce.

7; Padělatelé vyklízejí pozice. Počet falešných bankovek se v Rusku snížil o 15%.

8; Nová aféra? O čem hovořili Porošenko a Merkelová? Nejpravděpodobnější je, že si Porošenko s Merkelovou vyměňovali informace o tom, jak budou lidem vymývat mozky pomocí Facebooku.

9; Oni se snad zbláznili. Západní političtí lídři vítají začátek krvavé občanské války ve Venezuele. Pompeo varoval Madura před použitím síly. Macron oznámil podporu protestujícím ve Venezuele. Velmi „odvážné“ od prezidenta země, proti kterému už deset týdnů protestují statisíce lidí v jeho vlastní zemi.

10; Polsko se chystá na velkou Válku. Polsko chystá rozšíření své vojenské přítomnosti bezprostředně u běloruských hranic.

11; Z deště pod okap. Ve Státní dumě vystoupili proti deportacím politických emigrantů na Ukrajinu. Jako impuls na Ukrajinu. Populární analytik Valerij Pjakin ale označil Jelenu Bojko za provokatérku.

12; Ukrajina žila hříšně a její konec připomíná frašku. Proces zániku ukrajinské státnosti je natolik směšný, že už dávno překonal Petrosjana i Comedy Club, píše Dmitrij Dzygov-Brodskij.

13; Kolik peněz ztratí Rusko ve Venezuele? Mnoho novinářů a expertů už začalo s uspokojením počítat předpokládané finanční ztráty ruské strany.

14; Pozor, podvodníci! Strážci pořádku vyzývají obyvatele Doněcké republiky, aby neskákali na špek podvodníkům a byli bdělí.

15; Vojáci ukrajinské armády se aktivně vzdávají do zajetí armádě Doněcké republiky, aby se najedli. Článek o zajatém ozbrojenci vyvolal v Donbasu mnoho emocí.

16; Anglická banka pod tlakem USA odmítla vrátit Madurovi zlato v hodnotě 1,2 miliardy dolarů. Nyní se úředníci z USA snaží předat zahraniční aktiva Venezuely „opozičnímu prezidentovi“ Juanu Guaidó.

17; Trump přemluvil Kongres, aby obnovil činnost vlády na tři týdny, a je na sebe hrdý. V posledních dnech mnoho státních zaměstnanců v USA odmítá chodit do práce, když nedostávají mzdu.

18; Porošenko nepřímo přiznal plán obsazování pravoslavných klášterů, když vyzval ke zpomalení tohoto procesu. Dále ukrajinský prezident komentoval svůj vlastní vztah k náboženství. Každý má svou vlastní cestu k Bohu, jde o výsostně osobní záležitost, řekl ukrajinský prezident, který rozpoutal krvavý konflikt na Ukrajině.

19; Rusko vytvořila smrtící sevření protivzdušné obrany z S-400, píše The Wall Street Journal. V Pentagonu jsou nuceni přehodnocovat strategii, když nebe v tom či jiném regionu je pokryto ruskou protivzdušnou obranou.

20; Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air ruší letecké spojení mezi Charkovem a Londýnem kvůli nízké poptávce. Vedení maďarské letecké společnosti schválilo rozhodnutí o optimalizaci letů na svých ukrajinských trasách.

21; Caracas je připraven přijmout prostřednictví Moskvy pro rozřešení krize, říká velvyslanec Venezuely v Ruské federaci. Diplomat vysoce ocenil „velkou zkušenost Ruska při urovnávání velkých konfliktů, které existují ve světě“.

22; Na Ukrajině byla znásilněna vedoucí lékárny. Bylo zahájeno dvojí trestní řízení podle článků „znásilnění“ a „loupež“. Zločinci hrozí až osm let vězení.

23; Memorandum je hotovo. Rusko po právní stránce prokáže, že incident v Kerčském průlivu byl ukrajinskou provokací. Kroky Kyjeva vedou k úplné demontáži vzniklého systému vztahů ve vodách Černého a Azovského moře.

24; Zatímco Porošenko napadal Timošenkovou, ona si jedla jogurt. Ukrajinská politická komedie v Davosu. Ukrajinská parta byla natolik „přátelsky naladěná“, že ani „dobrou chuť“ nikdo nikomu nepopřál.

25; Manžel ruské novinářky označil osoby, které ji v sídle PACE napadly, za burany a neotesance. Tihle burani mě zajímají rozhodně méně než PACE, která by podle mého názoru měla na incident reagovat.

26; „Turecký proud“ je pro Ukrajinu nebezpečnější než „Severní proud – 2“, myslí si v Kyjevě. Expert přiznal, že obejití ukrajinského plynovodného systému novými alternativními plynovody je silný geopolitický tah.

27; Ukrajinská armáda chystá provokaci v okolí Mariupolu. Pro testování obrany Armády Doněcké republiky nepřítel aktivizoval předsunutou rozvědku za použití výzvědných skupin a dronů.

28; Naděžda Savčenko byla nominována jako prezidentský kandidát. Návrh podala její sestra Vera Savčenko.

29; Kde je v Rusku možné vydělat 130 tisíc rublů bez jakékoli zkušenosti a slušného vzdělání? Specialisté ruského pracovního portálu analyzovali volná místa v pěti velkých městech Ruska. Nejvíce jsou firmy ochotny platit prodejcům a kurýrům.

30; V Rusku zaregistrovali masové manévry amerických vojenských družic. Píše se o tom v dokumentu Astrokosmického vědeckého centra.

31; Při pádech se na Ukrajině zraní každoročně téměř sto tisíc lidí. Nejčastěji si lidé lámou končetiny, páteř, ale i lebku, hlásí ukrajinské ministerstvo zdravotnictví.

32; Krize ve Venezuele: Německo, Francie a Španělsko zveřejnily podmínku pro uznání Juana Guaidó za prezidenta země. Lid Venezuely musí mít možnost svobodně rozhodnout o své budoucnosti.

33; Budou Němci rozhodovat o tom, jakým způsobem se má v Rusku oslavovat vítězství nad německým hitlerovským fašismem? Ve Státní dumě reagovali na článek německých médií o blokádě Leningradu. Autorka z listu Süddeutsche Zeitung označila konání přehlídky na počest 75. výročí ukončení blokády Leningradu za nebezpečné. Měla by se prý připomínat humanitární stránka a utrpení lidí než stránka vojenská a patriotická. Poslanec Státní dumy za Petrohrad Sergej Bojarskij vyzval německé novináře, aby byli zdrženlivější a nevměšovali se do suverénních záležitostí Ruska.

34; Vy nejste chlap, ale jakési zvíře. Ruský senátor vyzval ukrajinského poslance na souboj. Důvodem výzvy byl incident s novinářkou Olgou Skabejevovou v budově PACE.

35; Pod ukrajinskými vojáky explodovala jejich vlastní mina. Na Ukrajině ale hovoří o ostřelování řízenými protitankovými raketami. V důsledku výbuchu zahynuli dva vojáci, dalších pět bylo zraněno.

36; Polský premiér uznal nemožnost zastavení „Severního proudu – 2“. Jak Německo, tak i Rusko mnohokrát opakovaly, že projekt sleduje výhradně komerční cíle.

37; Na žádost Ukrajiny v Turecku odstranili z hrobky nápis o „ruském“ původu Roxolany (Haseki Hürrem Sultan), manželky sultána Sulejmána I. Ve skutečnosti není známo přesné místo původu, ale obě lokality připadající v úvahu, se nacházejí na území dnešní Ukrajiny. Nejčastěji se uvádí Rohatyn v Ivano-Frankovské oblasti dnešní Ukrajiny. V dobovém kontextu (polovina 16. století) šlo ale o Rus či teritorium Ruské říše.

38; Rada bezpečnosti OSN zařadila na žádost USA na svůj program Venezuelu. Členové Rady Bezpečnosti OSN v sobotu hlasovali pro to, aby byla projednána otázka situace ve Venezuele.

39; „Doba, kdy jste inscenovali státní převraty, je už pryč. My se nevzdáme!“, říká Maduro. Venezuela bude hájit své ideály, doba státních převratů a intervencí je minulostí, prohlásil prezident Nicolas Maduro zvolený v květnu 2018 přesvědčivou většinou 68% hlasů voličů.

40; Jsou to křováci. Chování ukrajinské delegace v PACE rozhořčilo uživatele internetu. Uživatelé sociálních sítí odsoudili počínání ukrajinské delegace v budově PACE a podpořili ruskou novinářku Olgu Skabejevovou.

41; Rusko odpovědělo na ultimátum Západu ohledně Venezuely. Události kolem Venezuely vyvolávají stále větší obavy. Západ podněcuje nejradikálnější nálady. Tohle je třeba ukončit, říká ruské ministerstvo zahraničí.

42; Ukrajina projednala s Facebookem boj proti vměšování do voleb. Na Ukrajině proběhnou 31. března prezidentské volby a na podzim parlamentní.

43; Dvojí metr. Francie vyzvala Venezuelu, aby zastavila represe proti lidu. Prohlášení zaznělo v situaci, kdy ve Francii během mnohatýdenních protestů bylo zatčeno několik stovek lidí, několik demonstrantů bylo zabito a desítky protestujících zraněny nebo zmrzačeny.

44; USA vyzvaly země OSN k „odpojení finančních systémů od Madurova režimu“. Doufáme, že každá země se k nám připojí v otázce uznání Juana Guaidó za prezidenta.

45; „Žluté vesty“ vtrhly v normandském městě Évreux na policejní oddělení, poté zapálili odpadové kontejnery a čtyři automobily před budovou radnice.

46; Venezuelské ministerstvo zahraničí oznámilo připravenost k dialogu s USA. Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza prohlásil, že Caracas je nadále připraven k dialogu s Washingtonem.

47; Úřednice v Altajském kraji Jekatěrina Četošnikova vyvolala skandál, když odsoudila přání učitelů, aby dostávali více než 9 tisíc rublů platu. To jsou přehnané nároky a to není pěkné. Skutečnou alternativu, aby se zabránilo odlivu mladých lidí z oblasti, ale nenavrhla.

48; Stálý představitel Ruska při OSN komentoval možnost poskytnutí vojenské pomoci Madurovi. V Moskvě jsou přesvědčeni, že prohlášení USA nepovedou k uklidnění situace.

49; V USA informovali o tajném plánu na svržení Nicoláse Madura. Ve Venezuele pokračuje vyostřená politická krize, která je doprovázena masovými protestními akcemi.

50; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví informovalo, s jakou horečkou smějí Ukrajinci volat záchranku. Oprávnění je to jen při teplotách nad 40°C a v případě bolestí u srdce nebo problémů s dýcháním.

51; Vláda v Čečně nevidí nic špatného na odepsání dluhů nemajetných lidí. Nedávno soud v Grozném uložil místnímu oddělení Gazpromu, aby odepsal devítimiliardové dluhy obyvatelstvu.

52; Byly zveřejněny děsivé záběry následků výbuchu plynu u Saratova. Čtyřicet zraněných. Ve Vyšetřovacím výboru a na ministerstvu pro mimořádné situace informovali o podrobnostech a zveřejnili video z místa události.

53; Ve Venezuele ostře odpověděli na ultimátum zemí EU. Řada zemí EU dali ultimátum prezidentovi Venezuely s požadavkem, aby během osmi dnů vyhlásil nové volby v zemi. Političtí vůdci typu španělského premiéra Pedra Sáncheze by si měli dvakrát rozmyslet, než začnou někomu přednášet o demokracii.

54; Rusko hájilo Venezuelu v Radě bezpečnosti OSN. Rusko odmítlo podpořit Američany navržený program zasedání Rady bezpečnosti OSN k situaci ve Venezuele.

55; Byly zveřejněny záběry z okamžiku katastrofy bombardéru Tu-22M3 u Murmanska. http://rusvesna.su/news/1548535843

56; Ochranka lékárny zahájila palbu během konfliktu s „aktivisty“ v Oděse. V Kyjevském obvodě Oděsy došlo ke konfliktu mezi ochrankou lékárny a zástupci veřejné organizace, kteří bez receptu chtěli získat preparát obsahující kodein.

57; Britský bulvární list Daily Mail se musel omluvit Melanii Trump za urážlivé lži o její kariéře modelky a za další záměrné dezinformace.

58; Opozičník Guaidó ukázal na Twitteru zákon o amnestii pro Madura. Zákon bude předložen poslancům a veřejnosti zítra.

59; Kurdové obsadili a vyloupili tábor turecké armády v Šeladezu. Erdogan slíbil, že viníci za to budou pykat.

60; Do výzbrojen amerického válečného loďstva byl zařazen ultramoderní torpédoborec se stealth technologií.

61; Na internetu se objevil obrovský balík podvržených dokumentů o agresivních plánech Kremlu. Projekt DDoSecrets umístil v anonymní síti v zašifrované podobě rozsáhlý soubor dokumentů údajně získaných hackerskou cestou a díky únikům informací.

62; Něbezňa označil osmidenní ultimátum Evropské unie Venezuele za absurdní a směšné. Ruské ministerstvo zahraničí odsoudilo ultimátum jako Spojenými státy dirigovanou dezinformaci před zasedáním Rady bezpečnosti OSN.

63; Náměstek kosovského ministra Arian Daci zahynul při sesuvu laviny.

64; Maduro prohlásil, že bude bojovat proti státnímu převratu do konečného vítězství. Mezitím ale Juana Guaidó za dočasného prezidenta uznaly země Skupiny Limy s výjimkou Mexika, dále Albánie, Gruzie, USA, Švýcarsko a Organizace Amerických států.

65; Plavidla pohraniční služby Ukrajiny vplula do Azovského a Černého moře. Informuje o tom tisková služba Státní pohraniční služby Ukrajiny.

66; Na Krymu se obrátili s tvrdým požadavkem na Ukrajinu, aby kompenzovala škody v důsledku energetické blokády. Právní zdůraznil, že všichni, kdo utrpěl škodu v důsledku energetické blokády, mají právo nárokovat si kompenzaci škod.

67; Grand Prix „Zlatý orel“ dostal snímek „Annina válka“. Osmiletá Marta Kozlova, která hrála hlavní roli byla vyznamenána zvláštním diplomem za zprostředkování obrazu války dětskýma očima.

68; Rada bezpečnosti nakonec schválila program jednání o Venezuele navržený Spojenými státy přes odpor Číny a Ruska.

69; Ve Venezuele bylo zadrženo už téměř 500 demonstrantů. Informoval o tom ochránce lidských práv Alfredo Romero. Oficiální data v tomto ohledu neexistují.

70; Ukrajinští výrostci mají novou podivnou a nebezpečnou zábavu. Pro zábavu si lehají mezi koleje pod projíždějící vlak a natáčejí to na video.

71; Občance Rakouska, která vyzvala Putina k vojenské invazi, napařili 14 let. Šéfka ilegální radikální organizace Staatenbund Österreich Monika Unger stanula před soudem s dalšími třinácti členy hnutí.

72; Velká Británie vyjádřila připravenost uznat Juana Guaidó za prezidenta Venezuely. Velká Británie se tak připojila k Německu, Francii a Španělsku, pokud nebudou do osmi dnů vyhlášeny nové volby.

73; Grojsman a Ukrajinská národní banka vytvořili na Ukrajině mechanismu spouštění krizí. Ukrajinský ekonom Alexandr Gončarov informoval o úprku kapitálu z Ukrajiny.

74; Na Ukrajině byla zveřejněna výše průměrného platu na rok 2019. Ukrajinský premiér je přesvědčen, že průměrná měsíční mzda Ukrajinců překročí v roce 2019 „závratných“ 379 dolarů.

75; V Ruské pravoslavné církvi komentovali novinku katolické církve. Stránka Clicktopray (klikni a pomodli se) představená římským papežem Františkem se pro Pravoslaví nehodila.

76; Ukrajinská armáda odminovává území s cílem přípravy útoku, myslí si v Luganské republice. Předtím Petr Porošenko podepsal zákon O protiminové činnosti, který stanoví harmonogram odminování v Donbasu.

77; Jedenáctý týden protestů „žlutých vest“ ve Francii. Demonstranti vyšli do ulic francouzského hlavního města už po jedenácté.

78; Zásoby plynu v ukrajinských zásobnících se snížily na pouhých 37%. Objem plynu činí nyní 11,731 miliard kubických metrů.

79; Puškov označil odmítnutí Bank of England vrátit Madurovi venezuelské zlato v hodnotě 1,2 miliardy dolarů za podporu převratu.

80; K Vítěznému oblouku v Paříži byla přesunuta obrněná technika. Pařížská policie rozmístila po městě značné síly.

81; Nejnovější vynález demokracie: zákaz referend. Nedávná slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o nebezpečnosti lidových referend jsou jen pokračováním probíhající vlny diskusí o užitečnosti či nebezpečnosti využívání nástrojů přímé demokracie.

82; Nacistické sdružení Národní korpus nepodpořilo jednotného kandidáta na ukrajinského prezidenta. Zároveň se rozhodli nepodporovat nikoho z představených kandidátů na prezidenta. Jejich cílem jsou prý až parlamentní volby.

83; Arménie chystá revoluci v cenách v rámci Eurasijského ekonomického svazu. Pašiňjan chce přehodnotit tarify na energie.

84; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o pokusech USA zavést ve Venezuele přímé řízení. Jmenování „zvláštního zástupce USA pro obnovu demokracie ve Venezuele je pokusem o přímé řízení země z USA.

85; Bylo zveřejněno video dokládající bezprecedentní výkon pistole Udav (Hroznýš). Prostřelila silnou ocelovou desku.

86; V centru Petrohradu občané zapálili svíčky na paměť obětí blokády Leningradu.

87; Na velvyslanectví Ruska v USA se konal charitativní „Taťjanin ples“.

88; V Kongresu USA kritizovali Trumpa za pokus o převrat ve Venezuele. Členka Sněmovny reprezentantů USA Ilhan Omar kritizovala kroky prezidenta USA Donalda Trumpa, který podpořil mocenský převrat ve Venezuele.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
9 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.1.2019

 1. Rocco napsal:

  Jednoho z vůdců žlutých vest včera trefila Macronova policie do oka, je v umělém spánku a asi o oko přijde. Policie střílí do demonstrantů flešbóly, gumové projektily, zranili tím už spoustu lidí, hlavně do hlavy.

  Na toto platí Francouzi daně, na střílení do lidí, žluté vesty jako KOMUNARDI, HRRR NA MACRONA!

  French protest leader ‚will be disabled for life‘ after eye injury: Yellow Vest activist is put in coma after he is struck the in face by rubber bullet amid calls for ‚mass uprising‘ against Macron
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6636981/French-Yellow-Vest-leader-coma-hit-police-missile-attack-filmed-himself.html

  • proud napsal:

   ………..a dokazou tim jako poslednich 200 let,veliky hovno,akorat se nechaj mrzacit,pritom by dokazat slo a bez nasili………….jenze mezi clovekem a ovcanem jsou nebetycny rozdily…………

  • Josef Švejk napsal:

   Lid představuje v demokracii rušivý, někdy přímo škodlivý element. Proto je nutné čas od času posilovat demokracii humanitárním střílením či bombardováním, aby lid lépe pochopil heslo Liberté, égalité, fraternité.

   • Josef Švejk napsal:

    Výhodu demokratických metod výchovy lidu používal i demokratický režim v Československu v době TGM. Tehdy byl zřejmě nedostatek gumy a tak demokraté museli používat kulky kovové. Výchova tak byla mnohem účinnější a vedla lépe k naplnění hesla TGM – „Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty“.

    • Jan Kowak napsal:

     A wši-chni.. bydle-li f Hotelu * U Bezgum-ky * řekl Šwejk a

     Majsner na-to we-ce : „ TO chce klud , BALOUNE – mám u
     * U ekoteroristy Houbeera Za ko komínem 2 šišky Uheráku
     A pytel Rejže..

     Micha Lea

     • niSas napsal:

      Za pár let tě hermafrodit udá, že si ho znásilnil před pěti lety a zneuctil jeho integritu, gdyž si na pánském nezvedl prkýnko. . V Prahe jich bude všude plno, jako krys,keré pyští jak sou zasloužilí a všechno dobro že jako pochází vod nich. Heh

 2. proud napsal:

  „3. …………Státní tajemník USA Mike Pompeo informoval novináře, že jmenoval bývalého diplomata Elliota Abramse za osobu odpovědnou za prosazení amerického zájmu ve Venezuele.“……………………hezky napsany,Amerika nema pratele,jen svoje vlastni zajmy! Respektive zajmy GP na jedny strane a zajmy anglickejch a svejch elit na strane druhy.Na kazdej pad zpusoby „prosazovani svejch zajmu“ v cizich zemich jsou minimalne na presdrzku dani!

  • trotko napsal:

   Co čeká Venezuelu a Latinskou Ameriku?
   Ak to Rusi dovolia, ich osud je už dávno určený_ _ _ _ Podľa vzoru ČSSR 1989_ _ _ _u nás sa tomu hovorilo „VEĽKÝ VÝPREDAJ !“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!