Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.1.2019

goryashchiy_flag_ssha_01; Byla zveřejněna částka představující součet ztrát americké ekonomiky v důsledku „shut downu“. Dohoda dosažená na Capitolském vršku nejspíš bude mít dopad na pocit jistoty podnikatelů a na náladu finančních trhů.

2; Venezuelský vojenský atašé v USA přešel na stranu Juana Guaidó. I on vyzval další členy ozbrojených sil země, aby uznali lídra opozice za legitimního dočasného prezidenta.

3; Pobuřující karneval. Ve Francii vystoupili proti přehlídce na počest zrušení blokády Leningradu. Po „hrdinném odporu Francie proti Třetí říši“ si mohou Francouzi hodnotit Druhou světovou válku, jak se jim zachce. Těžko to někdo může brát vážně.

4; USA nestojí za převratem ve Venezuele, oni stojí v jeho čele, prohlásil venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza na zasedání Rady bezpečnosti k situaci v jeho zemi.

5; Nejnovější vynález demokracie – zakázat referenda. Nedávná Macronova slova o nebezpečnosti lidového hlasování zvedla na Západě vlnu diskusí o užitečnosti a rizicích referend.

6; Proč v Polsku uznali nemožnost zastavit „Severní proud – 2“? Je těžké zakazovat něco dvěma mocným státům, z nichž jeden je světovou vojenskou mocností a druhý čtvrtá největší ekonomika na světě, přiznal polský premiér Mateusz Morawiecki.

7; Tomos-turné a sliby laciného plynu. Předvolební kampaň na Ukrajině. Ukrajinská Ústřední volební komise zaregistrovala už 20 kandidátů na funkci hlavy státu, jehož volby se mají konat letos 31. března, tj. za pouhých devět týdnů.

8; Bez budoucnosti. Ekonomická likvidace Ukrajiny. Krátkozrací ukrajinští politici fakticky likvidují svou zemi zevnitř.

9; Na Krymu se rozhodli donutit Ukrajinu vrátit miliony. Krymský podnik (mlékárna Beg) vydalo Ukrajině skutečné ultimátum. Firma přesvědčivě vyčíslila škody,které byly způsobeny energetickou blokádou ze strany Ukrajiny, a bude požadovat jejich kompenzaci.

10; Donbas: Svatá válka, Motorola, Givi, Mozgovoj a další hrdinové na obrazech z fronty. Z pláten Alexeje Krjukova na nás hledí prostí lidé, dříči, kteří byli nuceni vzít do ruky zbraň a postavit se na obranu své země.

11; USA na adresu Venezuely nekřičí jako běžný pouliční lupič „Peníze nebo život!“, nýbrž „Peníze a život!“. Experti označili Washingtonem organizovanou vzpouru za originální a bezprecedentní.

12; Byl dopaden vrah, který se pokoušel způsobit výbuch plynu v Gorlovce. Informuje o tom doněcké ministerstvo vnitra.

13; Polského rusofoba Tomasze Maciejczuka vyhnali z ruské televize, ale on pokračuje v házení špíny na Rusko. Rusy označuje za schizofreniky nemocné AIDS, kteří jsou naštvaní na celý svět.

14; Ukrajina zatahuje Rusko do stoleté války. Byly odhaleny tajné dokumenty. Oligarchické špičky na Ukrajině jen plní objednávku Západu na zatažení Ruska do krvavé války.

15; Hrdinům „vava!“ (Ruské slovo „vava“ znamená něco jako „bebíčko, bolístka“). Jak známo, Petr Porošenko ve své předvolební kampani klade důraz na triádu „Armáda, Jazyk, Víra“. Navzdory zuřivé reklamě jeho podpora neroste a potácí se na 3. až 4. místě žebříčku. Navzdory desítkám prezidentských kandidátů nemají ukrajinští voliči možnost si příliš vybírat. Přesto výsledky ukáží míru nespokojenosti lidí se stávající mocí.

16; USA a Kanada poslaly do vzduchu letectvo kvůli ruským Tu-160. Jde o incident z 26. ledna.

17; Američtí diplomaté opustili velvyslanectví ve Venezuele. Připomeňme, že předtím ve Washingtonu prohlašovali, že o vypovězení amerických diplomatů nemůže být řeč.

18; němcům se doporučuje, aby přestali používat toaletní papír a dali přednost bidetům. Obrovská množství toaletního papíru nepředstavitelně zatěžují životní prostředí. Mimo jiné proto, že výrobci odmítají vyrábět z recyklovaného materiálu.

19; Ztratili jsme jakékoli šance získat Jižní Kurily, říká japonský expert. Japonsko by se mělo zbavit iluzí a raději se zaměřit na rozvoj spolupráce ve sféře hospodářství, politiky a bezpečnosti.

20; Vojenský atašé Venezuely, který uznal Juana Guaidó za legitimního prezidenta, byl označen za vlastizrádce. Připomeňme, že armáda se postavila na stranu zákonného prezidenta Nicoláse Madura.

21; Přehlídka na počest zrušení blokády Leningradu. Hostem vzpomínkových akcí je i prezident Vladimir Putin.

22; Křesťanský chrám na jihu Filipín byl terčem bombového útoku během bohoslužby. Zahynulo nejméně 21 osob, 71 lidí bylo zraněno.

23; Berlín vyčlenil 12 milionů euro pro „leningradské blokádníky“. Německá vláda vyčlenila tuto částku na humanitární iniciativy ve prospěch osob, které přežily blokádu Leningradu.

24; Majdan funguje. U Kyjeva byl oloupen poslanec. A skeptici ještě říkají, že se v zemi nic nezměnilo. Poslance oloupili na parkovišti v okamžiku kdy seděl v autě.

25; Oděský novinář Jurij Tkačov shrnuje výsledky Porošenkovy končící pětiletky. Hlavním výsledkem Porošenkovy pětiletky je bankrot politického ukrajinství jako světonázoru. Veškeré myšlenky, které přivedly politické Ukrajince na Majdan, se ukázaly jako jedna velká bublina, jedno velké nic, na které prostí lidé skočili jako na návnadu a přivedli tak k moci nejodpornější spodinu ukrajinské společnosti.

26; V Donbasu ve městě Ukrainske na Kyjevem okupovaném území Doněcké republiky došlo k výbuchu v obytném domě. Vzniklý požár se celou hodinu nedařilo uhasit. Tři lidé byli zraněni.

27; Putin zrušil vojenské katedry a vojenské fakulty na vysokých školách. Výnosem podepsaným 26. ledna z nich činil samostatná vojenská učiliště.

28; Na Palácovém náměstí proběhla přehlídka vojenské techniky, vojenských jednotek Západního vojenského okruhu a frekventantů vojenských škol Petrohradu u příležitosti výročí ukončení blokády Leningradu. Novináři a politici z Německa a Francie se snaží zpochybňovat smysl tohoto způsobu oslav. Na druhou stranu jim absolutně nevadí pravidelné oficiálně povolené pochody neonacistů v pobaltských zemích a na Ukrajině.

29; Co dostal od Kyjeva zajatý „elitní“ ukrajinský diverzant? Po nezdaru diverzních akcí se už stalo tradicí, že velitelé „hrdinné ukrajinské armády“ se distancují a zbavují se odpovědnosti.

30; V USA byl uveden do provozu druhý torpédoborec Zumwalt s technologií „stealth“. Posádku torpédoborce tvoří 148 námořníků a důstojníků.

31; V USA vyšli do ulic lidé na podporu Nicoláse Madura. Protestující vyjádřili nesouhlas s politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa.

32; Ve Velké Británii vymysleli, jak je možné ukončit válku v Donbasu. Poté, co „úspěšně vyřešili“ své vlastní problémy, včetně těch, které souvisely s jejich invazí na Blízký Východ, začali se v Londýně zabývat otázkami Donbasu.

33; Syřané informují, že zafungovaly systémy protivzdušné obrany z ruské letecké základny Hmeimim. Podle prozatím nepotvrzených informací mohlo jít o odražení útoku ze vzduchu.

34; V roce 2019 na sebe Rusko a USA budou stále častěji narážet na moři, říká americký vojenský expert. Napětí mezi vojenskými námořními silami Ruska a USA v roce 2019 vzroste, vyplývá z prognózy Defense One.

35; Ukrajina zvýšila export čokolády. Pro někoho válka, pro jiného obrovské zisky a šance na druhé prezidentské volební období.

36; Oslavy nového roku skončily a žádný zázrak se nekonal. Vojáci Doněcké republiky uspořádaly pro děti z frontové oblasti slavnost. Na konci akce dostaly děti dárky.

37; Mezinárodní měnový fond hrozí Venezuele inflací ve výši 10 tisíc procent. Venezuela v posledních letech prožívá ostrou krizi doprovázenou devalvací národní měny a hyperinflací.

38; Putin odstrčil ochranku, aby si mohl s obyvateli Petrohradu potřást rukama.

39; V Paříží proběhla první akce hnutí „rudých šátků“. Navzdory dešti a sychravému počasí se účastníci akce shromáždili na Náměstí Národa, aby vystoupili proti násilným protestům, které se už jedenáctý týden valí Francií.

40; Senátor Morozov je připraven na souboj s poslancem Nejvyšší rady. Ruský senátor Igor Morozov souhlasil s tím, že přijede do Kyjeva na souboj s poslancem Nejvyšší rady Borislavem Berjozou, který se hanebně zachoval vůči ruské novinářce Skabejevové.

41; Vojenští lékaři odstranili Asadově manželce nádor. V srpnu kancelář informovala, že byl u Asmy Asad objeven zhoubný nádor prsu v raném stádiu.

42; Sněhová apokalypsa. V Moskvě napadlo rekordní množství sněhu za posledních 68 let. Sobotní sněžení překonalo i rekord z roku 1999, kdy během několika hodin spadlo devět milimetrů srážek (vodní ekvivalent = výška vodního sloupce vzniklého po roztavení sněhu).

43; V nizozemském Haagu došlo k výbuchu a zřícení několikapatrového domu. Pod sutinami mohou být lidé.

44; V Kyjevě došlo k hromadné rvačce se střelbou. Několik lidí bylo zraněno. Na počátku byl spor v provozovně, kde se prodávají šašliky.

45; Porošenko se modlí k ikoně, kde svatý je vyobrazen s jeho (Porošenkovou) tváří. Poslanec, který emigroval z Ukrajiny, informoval o originálních bohoslužbách v soukromém domě prezidenta Ukrajiny.

46; Obrovské ztráty, mnoho zraněných. Ukrajinská poslankyně Svetlana Berezovskaja se dostala do centra skandálu, když zveřejnila zprávu o počtu ztrát, která se rozcházela s oficiálními přehledy. Oficiální místa mají tendenci ztráty uměle snižovat. Velení „Operace sjednocených sil“ (dříve ATO) je obviňováno ze utajování skutečných ztrát mezi ukrajinskými ozbrojenci v Donbasu.

47; Za bílého dne ukradli z Treťjakovské galerie v Moskvě obraz Kuindžiho o Krymu. Pracovníci policie hledají neznámé pachatele, kteří se zmocnili obrazu Archipa Kuindžiho (1842-1910) z Treťjakovské galerie v Moskvě.

48; Velká Británie může vyhlásit válečný stav. Velká Británie v případě divokého Brexitu může vyhlásit válečný stav za účelem odvrácení chaosu v zemi.

49; Co se stane s internetem 1. února? Začnou fungovat nové standardy protokolu DNS. Mnozí se obávají, že stránky mnoha společností a státních orgánů budou naráz nedostupné.

50; Německo dělá osudnou chybu, když zapomíná na genocidu obyvatel Leningradu, píše list Cicero. U příležitosti zrušení blokády Leningradu neproběhla v Německu ani jediná oficiální vzpomínková akce na státní úrovni.

51; Islámský stát na sebe vzal odpovědnost za dvojitý teroristický akt v křesťanském chrámu na jihu Filipín.

52; V Rusku po světovém fotbalovém mistrovství zůstalo nelegálně 5,5 tisíce cizinců.

53; Zemřeli hladem, aby zachránili unikátní semena. Pracovníci Všesvazového institutu rostlinné výroby uchovali přes blokádu Leningradu unikátní kolekci semen nevyčíslitelné hodnoty.

54; Co znamená „migrace“ pólu směrem k Sibiři? Ruští vědci píší o pohybech magnetického pólu a jejich vlivu na navigaci a na práci magnetických observatoří.

55; V USA postřílel jednadvacetiletý mladík své rodiče, svou dívku a její rodiče. Policie dopadla podezřelého ve státě Virginia.

56; Izrael uznal Juana Guaidó za prezidenta Venezuely.

57; Navzdory pokusům běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka podporovat přátelské vztahy s ukrajinskou vládou, Kyjev stejně nepustí běloruské mírové síly na Donbas.

58; Srbský prezident oznámil brzký začátek pokládky pokračování „Tureckého proudu“.

59; Srbové uctili kolektivní hrdinství obyvatel Leningradu během blokády.

60; Trump znovu vyzval k zavedení volebních průkazů v USA. Prezident prohlásil, že po celé zemi jsou velmi rozšířené falsifikace u voleb, a požadoval, aby se tomu učinila přítrž.

61; Peskov označil blokádu Leningradu za „osobní bolest“ Vladimira Putina. Prezident v plné míře sdílí bolest, kterou země pociťuje v souvislosti s blokádou Leningradu.

62; Dmitrij Peskov řekl, k čemu povedou ekonomické iniciativy japonského premiéra Abeho. Podle jeho slov mezi Ruskem a Japonskem může být uzavřena mírová smlouva. Zdůraznil, že cílem nadcházejících rozhovorů není řešení otázky příslušnosti Kurilských ostrovů, nýbrž zavření mírové smlouvy s Japonskem.

63; Izraelské úřady konstatovaly nárůst počtu obětí antisemitských útoků po celém světě za rok 2018. Třináct vražd je nejvíce od roku 1994.

64; Zpráskám ho potěhem, abych ho trochu vychoval. Ukrajinský poslanec Borislav Berjoza vyzval ruského senátora Igora Morozova na souboj před budovou Nejvyšší rady.

65; V Polsku připomněli odpovědnost nacistického Německa za holocaust. Svět nesmí zapomenout na to, že nacistické Německo nese odpovědnost za holocaust, prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki.

66; Estonsko uskuteční velkou expedici do Antarktidy na počest ruských objevitelů. Námořní muzeum Estonska uskuteční vědecko-populární expedici do Antarktidy. Informuje o tom dnes Interfax-Ukrajina s odvoláním na portál rozhlasového a televizního vysílání ERR.

67; Patrarcha Kirill: Pád Leningradu by vedl ke ztrátě celé země. Dále poznamenal, že s blokádou Leningradu je spojena i historie celé jeho rodiny.

68; Kyjevské velení prohlásilo zajatého vojáka ukrajinské armády za dezertéra a oznámilo neúspěch špionážní operace.

69; Maduro vyzval země EU, aby zrušily ultimátum ohledně voleb ve Venezuele. Politické vedení Německa, Francie, Španělska a Velké Británie prohlásilo, že uznají za hlavu Venezuely Juana Guaidó, pokud v nejbližší době nebude schváleno rozhodnutí o konání nových voleb.

70; V Záporoží přepadl lupič oddělení pošty. Pachatel byl zadržen.

71; Peskov odmítl informace o „ruské ochrance“ Nicoláse Madura.

72; V pondělí, 28. ledna proběhne v Moskvě shromáždění na podporu Nicoláse Madura a Venezuely. Akce se bude konat u venezuelského velvyslanectví v 10 hodin dopoledne.

73; Francie přikročila k vytvoření nadzvukové zbraně. Francie se rozhodla zahájit program na vytvoření nadzvukové zbraně. Oznámila to ministryně obrany Florence Parly.

74; Turecké ministerstvo zahraničí vyzvalo svět, aby projevil úctu k voličům, kteří hlasovali za Madura. Neexistuje žádný důvod, proč by neměl být uznán výsledek květnových voleb venezuelského prezidenta.

75; Média se dověděla o tajné operaci USA na osvobození vůdců Islámského státu z afghánského vězení.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
10 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.1.2019

 1. niSas napsal:

  Zkouušels něgdy čučmo, kolik soli se rozpustí v litru vody? ˇAle já vím, že ty řekneš kilo. Muheeeeeee

 2. niSas napsal:

  No a řeknu to upřímě, kokoti. Esli z těch zpráv už nevznikl poplach v kovářské uličce, tak už můžete psát co chcete. Klidně pišťte, že se deset blboňů demograticky upálilo před Zemanovou kanceláří,, kerého zajímá akorát esli měli zaplacený daně, klidně pišťte, že chlap, co se úředně převlíkl za ženskou zabil svého manžela a po osvobození se přepsal na ženskou aby dostával mateřskou. Klidně pišťte, že hujeři, z kradenýma švestičkama z naší zahrádky, vystrojili mejdlo svým okupantům, keří jim za odměnu pošlou naše dotáce keré eště zaplatíte několikrát. Klidně pišťte, že si demosgraticky zvolíte nové hujery, keří vám budou zametat před zadluženým barákem a vůbec je nebude zajímat co v nem máte. Klidně pišťte vaše představy o tem jak zloději nejzlovatější, ukradli tuto zem aniž by věděli jak se jakákoliv součástka jejich impéria dělá, ale že maj „právo“ s tím zametat. Ppišťte co vám hrndlo stačí, třeba to něgdo uslyší…

  a to máte blboni za to, že se štítíte vlastního podílu na půdě po předcích a že o tem ani nechcete začít vyjednávat, ani pomyšlení na to nemáte, páč si myslíte, že to je jen vo té „práci“ kerou jako nigdo nechce dělat.

 3. John_Pitralon napsal:

  Mezitím – Reptiliáni čekaj na orbitě, čistěj kanóny a sajou šunkofleky z tuby. Naši tankáni se dole připravujou na nejhorší.

  Velitel Ivan M. https://www.youtube.com/watch?v=cGJIVdXxy1w

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!