Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.1.2019

voyna_pravoslavie1; Když vidíme ten zápal, se kterým se Porošenko snaží vyvolat v zemi náboženský konflikt, stejně by se muselo bojovat, i kdyby se Donbas nevzbouřil v roce 2014. Když ne o jazyk, tak určitě o víru. Zbraně do rukou by museli obyvatelé brát v okamžiku, kdy by se Porošenkovi rozkolníci snažili obsazovat jejich pravoslavné chrámy.

2; Kybernetická diktatura: Sociální síť facebook zavedla nová pravidla s cílem učinit se ještě transparentnější. Potrestat mohou kohokoli. Sociální síť bude od této chvíle omezovat šíření obsahu, který bude „nezávislými posuzovateli“ prohlášen za lživý. Pokud nebude přímo odstraněn, bude takový obsah doprovázen články „expertů“ na kontrolu pravdivosti. Vzniká tu třída vševědoucích „majitelů pravdy“.

3; Fenomén Zelenského aneb poptávka po klaunovi. Vzedmutá vlna podpory komika Zelenského v ukrajinských prezidentských volbách nemohl zůstat bez komentářů.

4; Porošenko v Izraeli. 21. leden strávil Porošenko návštěvou Izraele. Program návštěvy byl nabitý. Ukrajinský prezident návštěvu komentoval slovy, že vztahy mezi Ukrajinou a Izraelem se dostávají díky spolupráci na novou úroveň. Vztahy Ukrajiny a Izraele nebyly v poslední době ideální. Ukrajina podpořila rezoluci Rady bezpečnosti č. 2334, která odsoudila Izrael za postup na východě Jeruzaléma. Izrael protestoval proti otevřenému oslavování fašistických a nacistických tendencí kyjevským režimem včetně pachatelů holocaustu.

5; Protivenezuelská kampaň: Surovinová stopa. Vypadá to, že definitivní plán svržení Madurovy vlády prostřednictvím vojenské intervence byl ve Spojených státech už schválen.

6; Kalhoty v ponožkách, sako zastrčené do kalhot… Jak se ukrajinská „elita“ stává terčem posměchu. Petr Alexejevič je krajně nepředvídatelný, opakovaně boří všechny hranice a rusí všechny zvyklosti.

7; „SSSR zorganizoval blokádu Leningradu a hitlerovci město osvobodili“. Noví fašisté chtějí zcela překroutit historii. Byl vypuštěn už několikátý zkušební balónek ohledně mrzačení historie. Nejdřív odstraní jednu věc, pak další věci a na konec se dovíme, že SSSR sám zorganizoval blokádu Leningradu.

8; To je katastrofa! 72. brigáda ukrajinské armády přišla za jediný rok v Donbasu o polovinu svých vojáků. Známý pomahač karatelů informoval o skandální skutečnosti o velkých problémech známé 72 samostatné mechanizované motopěchotní brigády.

9; Proč se letoun Tu-22M3 během přistání zlomil vpůli? V těchto podmínkách podle zákonů fyziky nebyla sebemenší šance, aby letadlo zůstalo celé. Hlavním faktorem byl úhel nárazu.

10; Tečka za otázkou Kuril. Ačkoli jsou Kurily součástí Ruska od roku 1945, část japonské společnost si hýčkala naději na návrat „severních teritorií“.

11; Byla zveřejněn důvod, proč nazafungovala signalizace při krádeži Kuindžiho obrazu. Na krádeži se mohl podílet někdo z pracovníků galerie.

12; Maďarský premiér odmítl dál tlačit na Rusko na příkaz USA. Viktor Orbán chce, aby Maďarsko bylo neutrální stejně jako Rakousko.

13; V Nejvyšší radě Ukrajiny označili MMF za loupeživou organizaci. Nejsme schopni vracet půjčky, které jste nám podstrčili, prohlásil poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič. Nemůžeme kvůli splácení tohoto dluhu vykácet všechny lesy a donekonečna zvyšovat ceny energií.

14; Americký kongres musí začít zachraňovat NATO. Jinak Trump Severoatlantickou alianci zničí. Za prezidentství Donalda Trumpa prudce vzrostla pravděpodobnost odchodu USA z NATO, které „drží na uzdě dravé Rusko“.

15; Čtyři děti odpluly na ulomené kře v Oděské oblasti. Dostaly se až do vzdálenosti 500 metrů od pobřeží. Děti narozené v letech 2003 až 2007 museli zachránit pomocí gumového člunu. Mimořádná událost se stala ve městě Belgorod Dněstrovskij.

16; Akcie společnosti RusAl prudce stouply po zrušení sankcí ze strany USA. Poté, co americké ministerstvo financí zrušilo sankce proti RusAlu, došlo k prudkému nárůstu ceny akcií.

17; Byl zadržen zloděj Kuindžiho obrazu. Byl zadržen zločinec, který 27. ledna ukradl obraz Archipa Kuindžiho „Ai Petri. Krym“ z Treťjakovské galerie, informovali na ruském ministerstvu vnitra.

18; Donbas bude ukrajinský. Pohádky od prezidentských kandidátů. Byl zveřejněn text popisující průběh předvolební kampaně na Ukrajině.

19; Od 1. února budou v Rusku indexovány dávky veteránům a invalidům. Vzrostou i náhrady při pracovních úrazech a u nemocí z povolání.

20; Trump projednává otázku vojenského vměšování do záležitostí Venezuely, říká republikánský senátor. Od roku 2017 se prý snažili prezidenta od této myšlenky odradit.

21; Vyměním vládu v Gruzii během 72 hodin, chvástá se Saakašvili. Uprchlý prezident Gruzie srovnal nynější vládu země s „blázny, co zamkli lékaře v blázinci“.

22; Vakarčuk učinil prohlášení o své účasti ve volbách prezidenta. Video frontmana skupiny „Okean Elzy“ byl umístěn na hudebníkově stránce na YouTube.

23; Na Krymu byl zadržen „majdanem postižený“ alkoholik, který polil barvou pomník „Zdvořilých lidí“ v Simferopolu. Památník byl v krátké době očištěn a pachatel zadržen.

24; Ruská námořní flotila disponuje bezprecedentními možnostmi, říkají experti NATO. Nejdůležitějším rysem ruské vojenské námořní politiky je stanovení realistických cílů pro námořnictvo.

25; V Kyjevě narkomani při hledání úkrytu s drogami našli minu, očistili ji od sněhu a rozebrali ji v průjezdu. Když zjistili, že uvnitř nejsou drogy, nechali ji tam ležet. Lidé pak teprve zavolali policii.

26; SBU připravuje teroristický čin s využitím otravných látek. Ukrajinské ozbrojené síly se chystají fungovat v podmínkách chemické kontaminace.

27; Za uplynulý rok nepustili do Polska 47 tisíc Ukrajinců. Hlavní důvody odmítnutí bylo chybějící vízum, doklady, které by potvrzovaly cíl cesty, a dostatek financí.

28; Ukrajinské hospodářství se zhroutí, pokud Rusko přeruší tranzit plynu, říká poslanec. Jen na to, abychom se starali o prázdné potrubí, budeme potřebovat tři miliardy dolarů ročně. Co když s námi neuzavřou smlouvu? Co nám zbude?

29; Rusové dostanou možnost vydělat na svých osobních datech. Rusové budou moci prodat své osobní údaje a vydělat si tak až 60 tisíc rublů za rok.

30; Bývalý šéf generálního dodavatele kosmodromu Vostočnyj byl v Moskvě nalezen mrtev. Na jaře 2015 byl Dmitrij Savin se skandálem odvolán z funkce šéfa společnosti Dalspecstroj.

31; Ukrajinské úřady provádějí násilnou ukrajinizaci obyvatelstva okupovaného Donbasu. Neonacisté vyhrožují obyvatelům okupovaných oblastí Donbasu násilím za používání ruštiny.

32; V Gorlovce se zřítila budova strojírenského podniku. Plocha havárie činí asi 1.500 čtverečních metrů. Neznámý je osud jednoho pracovníka závodu. Záchranáři se snaží zjistit jeho polohu.

33; Ozbrojenci Islámského státu jsou vrtulníky přesouváni k jižním hranicím Ruska. Sdělil to náměstek ministra vnitra Igor Zubov ve svém vystoupení kolegia ministerstva ohledně Tatarstánu.

34; Grojsman zve Nory, aby začali těžit plyn na Ukrajině. Ukrajinský premiér projednal s norskou kolegyní „posílení přítomnosti norského byznysu“ na Ukrajině.

35; VE Státní dumě komentovali slova poslance Nejvyšší rady Ukrajiny o následcích přerušení tranzitu ruského plynu. Kyjevské úřady si myslí, že tranzitem přes teritorium své země je možné vydírat EU a vykřikovat něco o nesvědomitosti Ruska.

36; V Radě Evropy zareagovali na incident s ruskou novinářkou. Tiskový mluvčí rady Evropy prohlásil, že připomněl ukrajinskému novináři, pravidla slušného chování.

37; V Doněcku policisté zadrželi muže, který vyhrožoval, že odpálí granát v mnohopodlažním domě. Bylo zahájeno trestní stíhání pro nebezpečné vyhrožování.

38; Potrestat Rusko. Ukrajina vyšle na Donbas „evropský výsadek“. Nyní máme zrovna připraveno několik takových evropských výsadků pro ukrajinský Donbas.

39; Překlep podle Freuda. Marija Zacharova se vysmála Boltonovi za jeho překlep ve jméně venezuelského samozvaného „prezidenta“ Guaidó. Přesmyčkou „guiado“ vzniklo španělské slovo označující „řízenou, manipulovanou“ osobu.

40; Přes 80% Ukrajinců je přesvědčeno, že země se neubírá náležitým směrem. Absolutní většina populace hodnotí směřování své země negativně.

41; Spotřební koš Rusů možná bude revidován. Rusové musí začít spotřebovávat více masa, ryb, tvarohu, zeleniny a ovoce, a naopak omezit množství moučných výrobků, cukru a soli.

42; Ruský Su-27 eskortoval americké výzvědné letadlo nad Baltským mořem. Do vzduchu byla poslána stíhačka Su-27 z hlídkových sil protivzdušné obrany.

43; Na Ukrajině zmizel kapitán zabaveného ukrajinského plavidla Nord. Podle slov jeho příbuzných se minulou sobotu ztratil z domu a nikdo jej od té chvíle neviděl.

44; Ukrajinské ministerstvo zahraničí odmítlo registrovat ruské pozorovatele provolby prezidenta. Ani po právní stránce nelze připustit ruské pozorovatele k volbám na Ukrajině, tvrdí Klimkin. Ruská ústřední volební komise zaslala ruskému ministerstvu zahraničí seznam možných členů mise pozorovatelů OBSE pro volby prezidenta Ukrajiny. Sergej Lavrov prohlásil, že Moskva už dostala pozvání od OBSE na vyslání ruských pozorovatelů k volbám na Ukrajině.

45; Ukrajinský ministr obrany informoval o vytvoření protiruských tankových rezerv. Je to připravená technika, která je natankovaná, jsou na ní posádky připravené v krátké době přikročit k plnění úkolů.

46; Nastal čas pro revoluční činnost. Venezuelští vojáci uspořádali pochod, aby demonstrovali vysoký morální duch tváří v tvář tlaku ze strany USA.

47; V Čečně byl uskutečněn útok na společné mobilní stanoviště ministerstva vnitra a Ruské gardy. Byli zraněni policisté. Útočník byl zlikvidován.

48; Akademie věd Ukrajiny uznala efektivitu hyperloopu. Dalším krokem pro spuštění rychlodráhy má být realizace projektu na bázi Centra dopravních inovací Transport Tech Hub.

49; Porošenko podepsal zákon a změně jurisdikce náboženských organizací. Prezident Ukrajiny potvrdil pravidla pro změnu podřízenosti náboženských organizací schválená parlamentem.

50; Ukrajinský poslanec Berjoza odpověděl na Kadyrovovo varování. Kadyrov slíbil Berjozovi, že mu „ubalí facku, jen to pleskne“. SBU by prý měla posoudit, zdali se nejedná o nebezpečné vyhrožování.

51; Doněck je proti! V Doněcké republice ostře odpověděli na nový plán Západu ohledně Donbasu. Doněck je kategoricky proti novému plánu, který byl navržen zvláštním zástupcem OBSE Martinem Sajdikem. Ten spočíval v předání řízení země přechodné administrativě OSN včetně policie a armády.

52; Ve Státní dumě navrhli pokutovat spotřebitele za odmítnutí instalovat si plynoměr. Do roku 2012 byli odběratelé plynu povinni si nechat instalovat plynoměry.

53; Britské ministerstvo zahraničí komentovalo odmítnutí Bank of England odevzdat Venezuele zlato. Juan Guaidó, který si uzurpoval pro sebe prezidentské pravomoci, se obrátil na britskou premiérku Theresu May s výzvou, aby nevracela Madurovi zlaté cihly.

54; Více než 50% Ukrajinců je ochotno vzdát se Donbasu kvůli míru. 24,1% respondentů zvolilo z navrhovaných odpovědí variantu pokračování konfliktu jakýmikoli metodami včetně silových.

55; Generální tajemník OSN Antonio Guterres v rámci připomínky 75. výročí zrušení blokády Leningradu označil tuto událost za „hrůzu uvnitř hrůzy“. Za roky blokády zahynulo podle různých údajů 400 tisíc až 1,5 milionu obyvatel. Při Norimberském procesu se operovalo s číslem 632 tisíc obětí. Většina z nich zemřela hladem. Jen 3% z nich zahynuly v důsledku bombardování a dělostřeleckého ostřelování.

56; Expert: Evropa se nemůže vzdát ruského plynu. Evropa i v budoucnu bude potřebovat dodávky plynu jak z potrubí z Ruska, tak i zkapalněného z USA.

57; Vitalij Kličko byl hospitalizován v Rakousku. Ozval se jeho starý úraz – poranění zad. Chirurgického zákroku nebylo třeba.

58; Byl zatčen šestnáctiletý podezřelý z upálení nezletilého chlapce zaživa v Moskvě. 24. ledna 2019 utrpěl patnáctiletý chlapec popáleniny na 98% povrchu těla. Oběť zločinu na následky popálení dnes odpoledne zemřela. Vyšetřování obludného činu pokračuje.

59; Tresty za korupci budou opět zmírněny. Ruské ministerstvo spravedlnosti zahájilo práce na změnách v zákoně o boji proti korupci.

60; Athonští mniši se odmítli účastnit intronizace rozkolníka Jepifanije. 13 klášterů Athosu hlasovalo proti účasti na intronizaci hlavy nově vytvořené rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny.

61; Státní department označil tiskovou konferenci ruského ministerstva obrany ohledně rakety 9 M729 za směšnou.

62; Český ministr zahraničí Tomáš Petříček pochválil Ukrajince, kteří zapomněli na svou vlast. Ukrajinské gastarbeitery pochválil za to, že pomáhají budovat ekonomiku jeho země.

63; Timošenková slíbila, že pošle Porošenka do vězení za korupci.

64; Pryč s Jidášem! Ze shromáždění vinnické církevní obce v obci Voronovica vyhnali funkcionáře, kteří se snažili převést je pod rozkolnickou Pravoslavnou církev Ukrajiny.

65; Policie ve Vinnické oblasti Ukrajiny pohrozila starostům za podporu při zabírání pravoslavných kostelů. Na policii Vinnické oblasti přišly desítky stížností od občanů na porušování jejich práv na svobodu vyznání.

66; Yomuri: USA chtějí do roku 2025 rozmístit v Japonsku novou radiolokační stanici Protiraketové obrany v rámci posílení systému obrany svého teritoria před úderem mezikontinentálních balistických raket.

67; Maduro je ochoten setkat se třeba i s ďáblem v zájmu míru s USA. Právoplatný a legitimně zvolený prezident Venezuely Nicolás Maduro je ochoten se setkat s prezidentem USA Donaldem Trumpem. Informoval o tom venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza.

68; „Činitel vědy“. Patriarchu Bartolomějovi byl udělen četný doktorát Kyjevsko Mogiljanské akademie.

69; Nový sociologický průzkum potvrdil vedení Timošenkové v předvolební kampani. Náskok před nejbližším konkurentem Vladimirem Zelenským činí 7,6 procentního bodu. Timošenkovou by volilo 20,2% Ukrajinců. Kandidát za Opoziční platformu Jurij Bojko by získal 11,9%, tj. stejně jako Porošenko. 10% překračuje ještě šéf strany Občanská pozice Anatolij Gricenko s 10,7%.

70; Mýtus nebo realita? Na Ukrajině zapochybovali o existenci Rusů. Ukrajinský politolog a ředitel Institutu pro transformaci společnosti Oleg Soskin vyjádřil pochybnosti o existenci Rusů. Název „Rus“ náleží Ukrajině. Z krádeže názvu obvinil ruského cara Petra I. Dále vyjádřil převratnou myšlenku, že po rozpadu Ruska se bude řada nově vzniklých subjektů přát začlenění do Ukrajiny.

71; Zloděj obrazu „Ai Petri. Krym.“ Se ukázal být krymským podnikatelem. Jmenuje se Denis Čuprikov a narodil se 12. dubna 1986 v krymské Feodosii.

72; Ve Sjednocených arabských emirátech vyznamenali v soutěži o rovnost žen výhradně muže. Všichni vítězové akce věnované rovnosti pohlaví byli muži.

73; Španělský ministr zahraničí informoval o zhoršení vztahů Evropy s USA.

74; Na ruském ministerstvu vnitra informovali, že Západ chystá scénáře konfliktů v regionech Ruské federace. Západní tajné služby studují scénáře možných konfliktů v jednotlivých regionech Ruska.

75; Britské úřady pohrozily blokováním sociálních sítí v zemi. Londýn hrozí zablokováním sociálních sítí, pokud se nezačnou zabývat problematikou škodlivého obsahu, prohlásil britský ministr zdravotnictví.

76; Generální konzulát Ruska v Istanbulu komentoval proměnu Roxolany v Ukrajinku. V její době se pojem Ukrajina vůbec ještě nepoužíval, takže historicky korektní by byl popisek „Ruthenia, Království Polské“. Pojem „Ruthenia“ odpovídá pojmu „Rus“. Dokonce i jméno manželky sultána Sulejmana Roxolana je odvozeno od pojmu „Roxolania“, který je opět jen alternativním označením pro Rus, případně pro její část označovanou jako Červená Rus.

77; List Izvestija se stal nejcitovanějšími novinami v Rusku v roce 2018.

78; V Moskvě se objeví více chrámů než bylo dříve plánováno v „Programu výstavby chrámů v Moskvě“.

79; Naděžda Savčenko navrhla zrušení institutu nedotknutelnosti (poslanecké imunity).

80; Vladimir Putin obnovil složení prezídia Státní rady Ruské federace.

81; Pěkně ve sportovním duchu. V ukrajinské Poltavě během jediné minuty vykradli sportovní obchod.

82; Financial Times píší, že Varšava bude muset dohodnout výstavbu plynovodu z Norska přes Dánsko do Polska s Gazpromem.

83; Novinář Jevgenij Kiseljov označil Rusy za nevzdělaný dav a dobytek. Někdejší novinář z Echa Moskvy Jevgenij Kiseljov, který uprchl na Ukrajinu, zveřejnil svá urážlivá slova na stránkách rozhlasové stanice.

84; Petrohradské loděnice dostaly zakázku „sovětského rozměru“. Dálněvýchodní rybáři brzy dostanou gigantickou, téměř 108 metrů dlouhou rybářskou loď. Takové rybářské lodě schopné pracovat v ledu se nevyráběly už více než čtvrt století.

85; V Německu informovali o hlavních rizicích pro ruský rubl. Za nejvíce podhodnocenou měnu označili tureckou liru.

86; Demonstranti ve Venezuele jsou rozháněni pomocí čínské techniky firmy CenTech Specialty Vehicle Co. Ltd.

87; Ukrajinské ministerstvo zahraničí informovalo o rekordním množství gastarbeiterů v České republice. Počet Ukrajinců pracujících v České republice dosáhl 120 tisíc osob.

88; Doněcká republika zvažuje možnost dodávek mléčné produkce na Krym Pušilin zdůraznil, že pro realizaci těchto plánů je třeba zvážit způsoby dopravy zboží na poloostrov.

89; Na Ukrajině spočítali prostitutky. Byly zveřejněny počty zaregistrovaných prostitutek, které se dostaly do křížku se zákonem. Zveřejněný počet 955 prostitutek zcela jistě nevyjadřuje rozměr tohoto výnosného segmentu ukrajinské ekonomiky. Navíc většina příslušnic tohoto nejstaršího řemesla pracuje v zahraničí.

90; Ve Francii ve městě Béziers neznámí pachatelé přepadli policejní konvoj a osvobodili vězně.

91; Představený chrámu v Oděse byl vyloučen z církve za přechod pod rozkolnickou Pravoslavnou církev Ukrajiny.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.1.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!