Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.1.2019

ssha_venesuella1; Nové sankce: USA zablokují aktiva Venezuely za miliardy dolarů. USA zavedly nové sankce proti Venezuele.

2; Opilý potrhlý alkoholik poblázněný majdanem, který polil barvou pomník „Zdvořilých lidí“ na Krymu, je z Kyjeva. Bylo mu sděleno obvinění z vandalismu a během tří dnů bude rozhodnuto o vazbě.

3; Byla propuštěna funkcionářka, která nutila učitele uklízet sníh do pytlů ve dvacetistupňovém mraze. Protože metaři nestačili odklízet sníh, vyhnali několik učitelů do dvacetistupňového mrazu, aby práci dělali za ně.

4; Je to neseriózní. V Moskvě komentovali nový plán OBSE ohledně Donbasu. V Rusku reagovali na myšlenku zvláštního představitele OBSE na Ukrajině Martina Sajdika. Rusko trvá na splnění Minských dohod.

5; Guaido přikázal, aby byly předány pod kontrolu „legitimní moci“ účty Venezuely.

6; Hanba a ostuda. Na ukrajinských železnicích jezdí vlaky s vagóny, kde se za jízdy uvnitř tvoří závěje sněhu.

7; Patriarcha Antiochijský a všeho Východu Johan X. a velká delegace zahraničních politiků přijede do Moskvy u příležitosti desátého výročí intronizace Patriarchy Moskevského a vší Rusi Kirilla a chce podpořit Rusko a Ruskou pravoslavnou církev ve sporu s rozkolníky.

8; Čínská hrozba: Připravuje se velká loupež 251 miliard dolarů. Soros využil své vystoupení na fóru v Davosu, aby provedl drsný mediální útok osobně na nejvyššího představitele Čínské lidové republiky.

9; V Doněcku policisté zadrželi lupiče. V Proletářském obvodě pracovníci policie zadrželi čtyři muže podezřelé ze spáchání loupeže.

10; Majdanovská inteligence a degradace. Při pohledu na současnou Ukrajinu je cítit něco, co už jsme někde viděli, co už bylo dávno předpověděno a popsáno v knihách. V žebříčku „nejlepších zemí světa“ časopisu US News & World Report si Rusko polepšilo o dvě příčky a zaujalo 24. místo. Ukrajina je na 65. místě z 80 posuzovaných zemí. Na druhou stranu vyvolává pochybnosti výběr kritérií, podle kterých jsou země hodnoceny. Podle nich je Čína na 16. místě. Další umístění: Indie (27), Řecko (30), Turecko (34), Chorvatsko (36), Vietnam (39), Česká republika (41), Maďarsko (47), Slovinsko (56), Slovensko (59).

11; Ukrajina je hlavní hybridní hrozbou pro Bělorusko. V Kyjevě prezentovali plán hybridní války, kde se počítá se zahájením masivní propagandy právě v Bělorusku.

12; Kritika do vlastních řad: Tzv. dobrovolník ATO Jurij Mysjagin vyvolal vážný skandál na Ukrajině, když obvinil velení 72. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády z nedbalosti,která vedla k postupu obránců Donbasu o kilometr blíže k linii dotyku.

13; Ukrajina: Pět let úspěšné okupace Ukrajiny je ponaučením, jak je možné miliony lidí na dálku programovat a zůstávat přitom v pozadí.

14; Je to k smíchu. Státní department komentoval předvedení rakety 9M729 Ruskem. Ve Spojených státech prohlásili, že tisková konference ruského ministerstva obrany je pouhou propagandou a imitací transparentnosti.

15; Média hlásí, že USA vyvíjejí „superdělo“. Je to divné, ale v éře raket se Spojené státy zabývají vývojem děl.

16; V Bílém domě slíbili, že zbaví „Madurův režim“ jeho příjmů. Aniž by se jakkoli skrývali, snaží se Spojené státy před našima očima rozvrátit další stát.

17; Schůzka zlodějů pod znakem trojzubce. Ukrajinská moc odstraňuje konkurenci. V Mariupolu byla zmařena zločinecká konference, na které měl být odsouhlasen „zlodějský řád“.

18; Byl zveřejněn žebříček pěti nejostudnějších lživých zpráv o Rusku vydaných v USA. Američtí novináři sestavili hitparádu lží svých vlastních kolegů. Největší pozornost se točí kolem údajné výstavby Trump Tower v Moskvě.

19; Kyjevan si pronajal prosklené horní patro hotelu na pěstování konopí a vypěstoval úrodu v hodnotě tří milionů hřiven.

20; Sbohem, Káhiro! V Egyptě dokončují výstavbu nového hlavního města. Název pro nové město, které stálo 7,4 miliard dolarů, zatím ještě nebyl vymyšlen.

21; Vojáci dali dětem z Dokučajevska dárek. Díky Národní policii Doněcké republiky a dobrovolnici Taťjaně Butrinové mohli mladí obyvatelé frontového Dokučajevska navštívit Doněck.

22; Ruské ministerstvo spravedlnosti navrhuje prominutí korupce v případech spadajících pod princip „vis maior“ (vyšší moc). Navrhované úpravy zákona předpokládají, že za úplatkářství v důsledku působení neovlivnitelných tlaků nebudou padat tresty.

23; Krymské úřady požadují od Kyjeva informaci, kde se nachází kapitán lodi Nord. Otázkou zmizení kapitána plavidla zabaveného na Ukrajině se zabývá i ministerstvo zahraničí.

24; Rusové mají být pokutováni za odmítnutí instalovat si plynoměry. DO Státní dumy byl předložen návrh na změny v Administrativním kodexu, podle kterých by bylo možno pokutovat odběratele za odmítnutí plynoměrů.

25; V Podniku u Dněpropetrovska došlo k výbuchu. Zranění jsou ve vážném stavu. V Dněpropetrovském koksárensko-chemickém závodě došlo k výbuchu směsi plynů a vzduchu s následným požárem asfaltu.

26; Byl zatčen vicegubernátor Leningradské oblasti. Dopoledne probíhala domovní prohlídka v budově „vlády“ Leningradské oblasti.

27; Reálná mzda může v Rusku vzrůst o 4 až 7%. Vyplývá to z prognózy Finanční univerzity při ruské vládě.

28; Poslanec Nejvyšší rady promluvil o velkém fiasku Ukrajiny ohledně „Severního proudu – 2“. V tomto kontextu poslanec za Baťkivščinu předpověděl ukrajinskému plynovodnému systému zpustnutí a úpadek.

29; Je Trump slaboch? Jak přijít o tři miliardy dolarů a přilézt ke křížku? Prezident si myslel, že může zlomit demokraty, ale to se mu nepovedlo. Je to pro něj lekce, jásají jeho odpůrci.

30; Deutsche Bank: Ruský rubl je podhodnocený. Ruská měna zůstává jednou z nejpodhodnocenějších měn na světě.

31; Boží zásah v São Paulu v Brazílii: Lupič, který zaútočil na kněze, zemřel na místě. Identita jeho uprchlých spolupachatelů je známa, v současné době po nich probíhá pátrání.

32; Tak to je konec... Evropa vyměnila Ukrajinu za peníze z Ruska a Číny. List The Wall Street Journal informuje o tajné, ale drzé vzpouře v řadách NATO. Jde hlavně o reakci na Orbánovo odmítnutí požadavku USA pokračovat v tlaku na Rusko.

33; V roce 2019 se nově přiznávané důchody Ukrajinců sníží o 26%. Od tohoto roku každý Ukrajinec, který poprvé zažádá u Penzijního fondu o důchod, dostane o čtvrtinu méně,než tomu bylo dosud.

34; Do profesní praxe ruských žen se navrhuje započítávat i výchovu dětí. Zplnomocněnkyně pro práva dětí v Ruské federaci se vyslovila také ve prospěch práce žen z domu z rodinných důvodů.

35; Ministři zahraničí Dánska a České republiky přiletěli na Donbas. Během návštěvy dánský ministr zahraničí ke Klimkinově radosti vyzval EU, aby zavedla další balík sankcí proti Rusku.

36; Tulský poslanec pokračuje v protestní akci proti deportaci příslušníků domobrany a politických emigrantů na Ukrajinu. Minulý týden Vladimir Timakov zahájil protestní akci proti nehumánnímu zacházení s nucenými emigranty z Ukrajiny.

37; Uvěřili Rusové iluzi nízkých cen? Prodejci zkoušejí nejrůznější mazané triky, aby neodstrašili ruské zákazníky vysokými cenami.

38; V ukrajinské armádě bojují narkomani a alkoholici. V absolutně nesvéprávném stavu ostřelují ukrajinští vojáci – narkomani obce v Doněcké republice.

39; O údajném přesunu soukromé armády z Moskvy do Havany. Vyšla najevo celá pravda o údajném „tajném letadle vyslaném na pomoc Madurovi“. Autor projektu WarGonzo Semjon Pegov ukončil konspirologické šílení kolem letu RA-96019.

40; Ukrajinské tenistky odmítly hrát za národní mužstvo kvůli nízkému finančnímu ohodnocení. Ukrajinské mužstvo hraje ve skupině A spolu s Ruskem, Polskem, Estonskem, Bulharskem, Dánskem a Švédskem.

41; Útočné letectvo ukrajinské armády se chystá „podpořit lodě ukrajinské vojenské námořní flotily v Azovském moři. Vypadá to, že Kyjev chystá další námořní provokaci, tentokrát za účasti zbytků svého letectva.

42; Lavrov odpověděl na výzvu Dánska na zavedení sankcí kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Máte pravdu, skutečně došlo k hrubému porušení pravidel a norem námořní plavby přes Kerčský průliv, ale ze strany plavidel ukrajinského vojenského námořnictva. Takže pokud má dánský ministr na myslí sankce proti nim, myslím, že si to skutečně zaslouží.

43; Petr Porošenko vyhlásil oficiálně svou účast v prezidentských volbách.

44; V Donbasu za jediný den zemřeli dva vojáci ukrajinské armády. Informuje o tom generální prokuratura Ukrajiny.

45; Kdyby ses raději utopil! Ukrajinský fotbalista Jaroslav Rakickij přešel do ruského mužstva. Fanoušci zuří. Jak jsi mohl zradit svou zem?

46; Porošenko: Potřebujeme mír s Ruskem. Lidé jsou unaveni válkou, řekl prezident Ukrajiny, který ještě před pár týdny vyhlašoval válečný stav.

47; Ve Státní dumě odpověděli na Porošenkova slova o „studeném míru“ s Ruskem. Porošenko v tuto chvíli funguje v režimu předvolební kampaně a jeho výroky nevycházejí z toho, že by upřímně přál své zemi.

48; Je to jako kdyby hodili bombu do našeho domu, říká srbský patriarcha o církevní krizi na Ukrajině. Ukrajina – to je velká zkouška pro celé pravoslaví.

49; Jsou to ta samá vejce, jen z profilu. Ukrajinské ministerstvo zahraničí kritizovalo nový plán OBSE pro Donbas. Klimkin prohlásil, že plám vyžaduje další úpravy a změny.

50; Státní department poskytl samozvanému a Spojenými státy prosazovanému „prezidentovi“ Venezuely Guaidó přístup k účtům venezuelské vlády v amerických bankách. Píše se o tom v prohlášení státního departmentu USA.

51; On se Putin může stát prezidentem Ukrajiny? Zacharova se vysmála Porošenkovu předvolebnímu plakátu s heslem „Buďto já nebo Putin“.

52; Levný salám a plyn – to je cesta na Sibiř, říká generální prokurátor Ukrajiny Lucenko. Generální prokurátor prohlásil, že nejlepším nástrojem ďábla jsou důvěřiví Ukrajinci, kteří se dívají na televizi.

53; Moskevský soud vydal zatykač na vůdce ukrajinských neonacistů kvůli napadení ruského velvyslanectví v Kyjevě v září 2016. Jevgenij Karas byl obviněn podle dvou článků trestního zákoníku.

54; Americká rozvědka pochybuje o vítězství Porošenka ve volbách.

55; Na Ukrajině nabídli, že dají Donbasu autonomii. Navrhujeme změny Ústavy, které budou definovat tento status Donbasu, zaznívá z opozičních kruhů.

56; Toto není naše úroveň. Lukašenko není spokojen s obchodem s Ukrajinou. Jsme schopni výměnu zvyšovat a snažíme se o to, řekl běloruský prezident.

57; Kolomojskij zablokoval akcie ukrajinských dceřiných společností ruských bank. Nejvyšší soud Ukrajiny povolil obstavení akcií dcer ruských bank – Prominvestbanky, Sberbanky a banky VTB.

58; Státní department USA oznámil začátek závodů ve zbrojení. Náměstkyně státního tajemníka prohlásila, že Rusko začalo závod ve zbrojení tím, že porušilo Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

59; V USA informovali o „tajném návrhu“ Ruska ohledně jaderného programu KLDR. Návrh prý byl učiněn na podzim 2019.

60; Trumpův asistent pro národní bezpečnost John Bolton hrozí vážnými následky generálnímu prokurátorovi Venezuely kvůli pučistovi Guaidó. Bolton pohrozil „vážnými následky“ těm, kdo bude škodit lídrovi venezuelské opozice Juanu Guaidó.

61; Zacharova odpověděla na Porošenkovo prohlášení o nutnosti míru s Ruskem. Porošenko měl šance na globální mír – jak uvnitř země, tak i ve světě v podobě splnění Minských dohod. On tuto šanci nevyužil. Dávat prázdné sliby, když nesplnil ty předešlé, to je pro něho typické.

62; To je šokující! Soudce Mezinárodního soudu v Haagu odstoupil kvůli přímým výhrůžkám ze strany USA. Soudce – senior Mezinárodního soudu OSN v Haagu Christoph Flügge byl nucen odstoupit. Spojené státy vystoupily proti vyšetřování zločinů amerických vojáků v Afghánistánu. Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton varoval, že soudcům, kteří se pokusí „vměšovat do vnitřních věcí“ USA, bude uzavřen vstup do Spojených států a budou proti nim zahájena trestní řízení.

63; Nový zvláštní zástupce Venezuely v Organizaci amerických států Gustavo Tarre obvinil Rusko z geopolitických ambicí, zatímco Čína v zemi pouze podniká.

64; Expert komentoval šance Madura udržet se u moci. V krátkodobé perspektivě se stávající prezident Nicolás Maduro může u moci udržet. Ale nikoli ve střednědobém horizontu, říká ředitel Institutu Latinské Ameriky Ruské akademie věd Dmitrij Razumovskij.

65; V Nigérii ve státech Zamfara a Kacina nigerští vojáci zlikvidovali několik polních táborů banditů z Boko Haram, kteří terorizovali civilní obyvatelstvo.

66; USA zahájily výrobu nových jaderných bojových hlavic W76-2.

67; V Oděse zlikvidovali buňku „Ukrajinské lidové armády“, která chystala svržení Petra Porošenka. 16. ledna provedli pracovníci SBU v Oděse domovní prohlídky v bytech členů tzv. Ukrajinské lidové armády“.

68; Ruská centrální banka navrhla poskytnout hypotéční prázdniny osobám, které přišly o práci.

69; Centrální ukrajinské televizní stanice stále častěji ignorují ve svém zpravodajství téma Krymu a Donbasu. Na tiskové konferenci v Kyjevě to prohlásila náměstkyně ministra pro informační politiku Ukrajiny Emine Džepparova.

70; Ukrajinští nacisté uspořádali v Kyjevě pochodňový průvod na počest „hrdinů Krut“. („Kruty“ je historická bitva ukrajinských „studentských dobrovolníků“ bojujících za zájmy dočasné ukrajinské moci proti sovětské armádě 29. ledna 1918).

71; Všichni kandidáti na prezidenta Ukrajiny lhali ve svých majetkových a příjmových deklaracích. Tisková služba ukrajinské Národní agentury pro otázky boje proti korupci ovšem mluví o „chybách a nepřesnostech“.

72; Porošenko předstoupil před publikum opět ve svém tradičním zmuchlaném saku.

73; V Teheránu zakázali venčení psů na veřejných místech, především v městských parcích.

74; V Pentagonu popřeli plány na vyslání pěti tisíc vojáků do Kolumbie.

75; Je čas se zamyslet. Zásoby strategických surovin v Rusku stačí maximálně na třicet let.

76; Medvedčuk chce zakotvit v ústavě Ukrajiny autonomní status Donbasu. Předseda politické rady ukrajinské strany Opoziční platforma „Za život“ požaduje autonomii pro Donbas.

77; Porošenko si chce za státní peníze koupit postup do 2. kola prezidentských voleb. Více než šest miliard hřiven ze státního rozpočtu bude utraceno za předvolební kampaň Petra Porošenka.

78; Ukrajinští funkcionáři přenášejí válku proti ruštině do Minska. Na fóru regionů Běloruska a Ukrajiny v Minsku vyzvali vystupující, aby nemluvili v ruštině.

79; Porošenko informoval, jak si představuje navrácení Krymu a Donbasu. Podle jeho slov může skutečný mír zaručit pouze bojeschopná armáda.

80; Porošenko prohlásil, že Ukrajina musí vstoupit do EU kvůli záchraně evropské civilizace.

81; Kandidátka na prezidenta Ukrajiny přinesla do Ústřední volební komise balík s bankovkami – 2,5 milionu hřiven v hotovosti jako povinný příspěvek pro účast v prezidentských volbách.

82; Ve Venezuele roste počet mrtvých a zraněných. Za dobu protestů zahynulo 40 lidí. Dalších 850 bylo zadrženo.

83; V Rusku byl nalezen gigantický diamant o rozměrech 40x31x20 milimetrů (191,46 karátu). Kámen je průhledný s nepatrným žlutým odstínem.

84; Letadlo s cestujícími z Petrohradu do Antalie mimořádně přistálo v Soči kvůli zmlácení letušky.

85; Řecký soud odsoudil biskupa k podmíněnému trestu za výzvu „vykašlat se na homosexuály“.

86; V americkém Kongresu navrhují omezení pravomocí Donalda Trumpa ohledně iniciování jaderného útoku. S touto iniciativou vystoupili dva demokratičtí zákonodárci.

87; Ukázalo se, že hornina údajně přivezená z Měsíce americkými astronauty je zemského původu. K tomuto závěru došla mezinárodní skupina výzkumníků.

88; Guaidó informoval o svém rozhovoru s Trumpem.

89; Torpédoborec Donald Cook opustil Černé moře přes průliv Bospor a míří do Středozemního moře.

90; Facebook chystá nová pravidla vměšování do voleb. V předvečer voleb do Europarlamentu vedení sociální sítě Facebook vyhlásilo nová opatření směřující proti nežádoucímu ovlivňování voleb.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.1.2019

 1. ... napsal:

  Douška s AE
  Jaris
  Karel
  Americkou? Je treba nazyvat veci pravymi jmeny. Amerika patri Izraeli a zidakum zijici v US.

  5-3 OdpovězÚno 2, 2019 0:24
  Pijack
  Návštěvník
  Pijack
  Většina obyvatelstva v USA s vámi nebude souhlasit… tedy určitě ne bílé pracující rodiny, bílí muži platící daně, heterosexuálvé, obyvatelé venkova a malých měst… zkrátka ti co volili Trumpa. Amerika je už bohužel vnímána celým světem jen jako hrstka elitářů v Bílém domě. Jestli nastane změna, pak jen v USA. Bílý pracující muž se musí opět vzepřít. Není těžké si představit revoluci v této jinak krásné zemi. Pak budeme moci doufat, že to strhne lavinu nevole v okupované Evropě islámem, sluníčkářstvím, uchyláky a přemnoženými menšinami.

  2-1 OdpovězÚno 2, 2019 9:18
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Pologramotní svIjedkové umírajícího času řekl bych že je vymydleno na dydlace a sbohem a šáteček formanti bezuzdných neschopů rozumu. Už asi budete jen vyzírávat vychovaní deformanti asi jen dydlace impotenti kritických myšlení v zárodcích likvidované s nositeli. Extrémní totalita programováním idiocií.
  https://www.youtube.com/watch?v=o1zw8HV2Nu8&bpctr=1549124707
  https://www.youtube.com/watch?v=RErDotcG65Y
  A odjinud
  1.2.2019 22:09:45 Odpovědět
  Tak inkvizice konqisty eu privilegiantů s €, vám až po službách (možná) váženým a solventním klientům araboafričanům, možná pokud se nezachovají podle mustru a naturelu zakazuje kritické myšlení prostou korektností, což je forma polopravdy horší lží.

  Processing...

 2. John_Pitralon napsal:

  "87; Ukázalo se, že hornina údajně přivezená z Měsíce americkými astronauty je zemského původu. K tomuto závěru došla mezinárodní skupina výzkumníků."

  Všechny knihy o přistávání podvodníků na Měsíci naházet na hromadu a 20. července spálit.

  Apollo 11 Press Conference NEW HD - The Best Documentary Ever https://www.youtube.com/watch?v=Is9uB1bdmWo
  Apollo 12 give Press Conference https://www.youtube.com/watch?v=iG-tSQdZKV8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!