Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 30.1.2019

filatov_31; Další lokaj. Starosta Dněpropetrovska vychvaloval Porošenka. Ukrajinci příliš neocenili jeho vystoupení.

2; Odpověď na agresi. Venezuela vytváří 50 tisíc oddílů národní domobrany. Maduro oznámil, že bude zformováno více než 50 tisíc jednotek národní domobrany v okresech, vesnicích a městech země.

3; Porošenkovy priority. Ukrajinský prezident ve svém projevu jednadvacetkrát zmínil Rusko a jen dvakrát použil slovo „vítězství“. Na tomto sjezdu oznámil Porošenko svou oficiální kandidaturu na druhé prezidentské období.

4; Pravoslavná církev v Americe neuznala ukrajinské rozkolníky.

5; Důstojník ukrajinské armády prodával v Černigově drogy. Kapitán systematicky prodával amfetamin narkomanům.

6; Nevzdávat se paměti předků. Jsme poslední generace, pro kterou je válka ještě fyzicky citelná. Miliony duší blokádního Leningradu navždy zůstanou v těchto ulicích, oni přímo tvoří duši města a staly se jeho genofondem.

7; Historie šílenství. Chceme-li pochopit současný vývoj na Ukrajině, je třeba se dost podrobně seznámit s psychiatrií a jejími dějinami.

8; Připravuje se pro funkcionáře „presumpce nezkorumpovanosti“? V zákonech mají být vypsány případy, kdy se úplatek nebo konflikt zájmů nedá odmítnout.

9; Evropská unie opět šlape po Ukrajině. Eurokomise požaduje od Ukrajiny kulatinu i za cenu ekologických škod v důsledku vykácení lesů.

10; Vinnická policie se postavila na stranu Ukrajinské pravoslavné církve a vyzvala politické vedení, aby se nevměšovalo do církevních záležitostí. Na policii Vinnické oblasti promluvili o nezákonnosti změny jurisdikce náboženských organizací teritoriálními společenstvími.

11; Ukrajinská armáda provádí výcvik „partyzánů“ pro válku v Bělorusku. Na Ukrajině probíhá výcvik občanů Běloruska.

12; Maduro informoval, za co je vděčný Rusku a osobně Putinovi. Podle jeho slov Putin sdělil, že Rusko plánuje posílení spolupráce v oblasti hospodářství, vojenství i v dalších oblastech.

13; USA zahájily výrobu nových jaderných hlavic po prohlášení o novém začátku závodů ve zbrojení. Jaderná bojová hlavice W76-2 je určena pro balistické rakety ponorek.

14; Na sociálních sítích se intenzivně propírá Porošenkův plakát s heslem „Buďto já nebo Putin“. Nejčastěji kladená otázka zní, jestli Putin ví, že se může stát prezidentem Ukrajiny.

15; Euromajdan není projekt USA a Evropské unie. Spojené státy a Evropa pouze využily vzniklé situace. Vyplývá to z nepřipravenosti Západu na určité momenty vzniklé situace, ale především nepřipravenost v oblasti kádrů. Západ uznává, že Porošenko nemá šanci, ale nemají nikoho připraveného místo něho, říká Jurij Tkačov.

16; Trump se prý tajně setkal s Putinem Podle tvrzení vlivného listu Financial Times se setkání konalo bez oficiální osoby, která by mohla obsah rozhovoru nahrát.

17; Pojištění motoristů v Rusku může zdražit. Ministerstvo financí navrhlo nové úpravy reformy pojištění OSAGO.

18; Itálie snížila důchodový věk. V zákoně je zvlášť zmíněna možnost odejít do předčasného důchodu. Důchodový věk se snižuje z 67 (u mužů) a 66 (u žen) let na jednotných 62 let. Poměrně vysoká je ale povinná doba pojištění – 38 let. V nižším věku lze odejít do důchodu pouze tehdy, když doba pojištění je alespoň 41 let (u žen) a 42 let (u mužů).

19; Nejvyšší představitel Doněcké republiky: Hlavním úkolem Ruského centra je sloučení Donbasu s Ruskem. Ruské centrum bylo založeno na podzim 2017 s cílem posílení procesů integrace Donbasu s Ruskou federací ve sféře ekonomiky a kultury.

20; Venezuela začala hledat cesty jak obejít americké sankce. Venezuelská ropná a plynová společnost PDVSA se pokouší vyhnout následkům amerických sankcí.

21; Suverenita Japonska se vztahuje i na Jižní Kurily, říká Abe. K žádné změně tohoto postoje nedošlo, zdůraznil japonský premiér.

22; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zabit voják Armády Luganské republiky. V Lugansku vyzvali světové společenství, aby si všimlo faktu hrubého narušení Minských dohod.

23; V Rusku reagovali na článek Washington Post o tajném plánu Moskvy ohledně KLDR (Severní Korea se vzdá vývoje jaderných zbraní a Rusko postaví jadernou elektrárnu). Velvyslanec Ruské federace v KLDR upřesnil, že Moskva v současné době vkládá velké naděje do nadcházejícího summitu Severní Korea – USA.

24; V zasedací síni Rady Federace byl zatčen senátor za Karačajevsko-čerkeskou autonomní republiku. Na uzavřeném zasedání horní komory parlamentu byl senátor zbaven imunity.

25; „Turecký proud“. V Kyjevě začali tušit nějakou čertovinu. Expert skupiny pro podporu reforem při ukrajinské vládě „šokoval“ sdělením, že „Turecký proud“ je nebezpečnější než „Severní proud – 2“. Ukrajině teprve nyní začíná docházet, nakolik si pod sebou otevřeným nepřátelstvím vůči Rusku podřezali větev.

26; Ve Vyšetřovacím výboru Ruské federace oznámili, ž čeho podezírají senátora za Karačajevsko-Čerkesko. Dvaatřicetiletý Rauf Arašukov byl zadržen na zasedání Rady federace. Měl se podílet na vraždách místopředsedy republikového mládežnického hnutí Aslana Žukova a poradce hlavy republiky Frala Šebzuchova spáchaných v roce 2010.

27; Jinak neprojedete u atestační zkoušky. V okupovaném Donbasu nutí učitele hlasovat pro Porošenka. „Radím vám, abyste nestrkali hlavu do oprátky“, zastrašuje agitátor pedagogický kolektiv.

28; V Dněpropetrovsku se střílelo na džíp z protitankového granátometu. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku „pokus vraždy“. Řidič i spolujezdec automobilu Toyota Land Cruiser byli zraněni.

29; To aby se ve Venezuele dřív vzdali… Proč Trumpův asistent nenápadně podstrčil novinářům svoje zápisky o vyslání pěti tisíc vojáků do Kolumbie? Bolton držel blok úmyslně tak, aby si novináři mohli přečíst a zdokumentovat poznámku o vyslání amerických zabijáků do Kolumbie.

30; Senátor Karačajevska-Čerkeska Arašukov byl převezen do budovy Vyšetřovacího výboru v poutech.

31; Pohádka o tom, jak ukrajinská armáda „zneškodnila léčku Armády Doněcké republiky“. Byly zveřejněny informace o tom, jak se rodí přihlouplá prohlášení velitele okupačních sil o „osvobození desítek kilometrů území“.

32; Trump přikázal, aby mě zabili. Bylo zveřejněno interview s prezidentem Venezuely. Nicolás Maduro otevřeně přiznal dodávky ruských zbraní nejlepší kvality pro venezuelskou armádu.

33; Zavřou je všechny. V Gazpromu byl zadržen otec senátora Arašukova. Ten je podezřelý z mnohamiliardových krádeží plynu.

34; Uljana Suprun pokračuje ve svých šílených výrocích. Tentokrát srovnala epidemii spalniček na Ukrajině s Leninovými pomníky. Připomeňme, že od počátku roku 2019 byly na Ukrajině zaregistrovány tisíce nových případů spalniček, včetně smrtelných.

35; V Kremlu komentovali rozhovor Putina a Trumpa bez amerického tlumočníka. Jde o „tajné setkání“ prezidentů Ruska a USA na půdě G20 v Argentině. Moskva nesleduje, kdo komunikuje s ruským prezidentem pomocí tlumočníka a kdo bez něj.

36; Podporujete Doněckou a Luganskou republiku? Vojenský prokurátor Matios navrhl prověřit všechny Ukrajince na detektorech lži. Bude potřeba prověřit veškeré obyvatelstvo, protože jinak budou na sebe sousedé donášet a vzájemně se mstít, vysvětlil pan prokurátor svůj vrcholně „demokratický“ návrh.

37; Byl zatčen starosta Rigy bojující za práva ruskojazyčného obyvatelstva. Nil Ušakov byl zadržen po domovní prohlídce, kterou provedli pracovníci Úřadu pro boj s korupcí.

38; Tankery s 39 miliony barelů ropy uvízly u Bosporu a Dardanel. Ropné tankery plující z černomořských přístavů jsou naloženy ruskou a kazašskou ropou.

39; Zadržený senátor Rauf Arašukov prohlásil, že neovládá dostatečně ruštinu, a vyžádal si tlumočníka, který mu byl poskytnut.

40; Piráti propustili ruské námořníky unesené u afrických břehů. Nyní se řeší otázka jejich návratu do Ruské federace v co nejbližší době.

41; Generální prokurátor Lucenko dal ultimátum kandidátovi na prezidenta Gricenkovi. Lucenko se neskutečně naštval kvůli slovům Anatolije Gricenka o účasti jeho syna v ATO. Gricenko poukazoval na to, že synové vysokých politických funkcionářů absolvovali vojenskou službu formálně nebo jen velmi krátkou dobu.

42; Nesplnitelná mise. Ukrajina nedokázala dodat do USA ani jediný tank Oplot. Spojené státy si tank objednali kvůli nastudování ukrajinské technologie.

43; Starosta Rigy komentoval své zadržení, Potvrdil, že pracovníci Úřadu pro potírání korupce provedli domovní prohlídku na jeho pracovišti.

44; Německo vyšle válečná plavidla do Černého moře, hlásí ukrajinské ministerstvo obrany. Delegace Německa se setkala se zástupci ukrajinské armády.

45; Manželský pár byl zastřelen před budovou soudu v Nikolajevě. Přímo u vchodu do budovy neznámý pachatel vystřelil z lovecké karabiny „Sajga“. Žena byla mrtvá na místě. Muž zemřel při převozu do nemocnice.

46; Ruská generální prokuratura si vezme pod kontrolu zahraniční účty ruských úředníků. Generální prokuratura získá přístup k informacím o existenci zahraničních vkladů a úspor ruských státních úředníků.

47; Vyšetřovací výbor Ruské federace plánuje v rámci případu Arašukových zatčení několika šéfů plynových podniků Severního Kavkazu.

48; Trump poblahopřál Juanu Guaidó k nástupu do funkce prezidenta Venezuely. Prezident USA a vůdce venezuelské opozice se domluvili na udržování pravidelného kontaktu.

49; Státní dluh ruských regionů se v roce snížil o téměř 5%. V peněžním vyjádření se dluh subjektů federace snížil o 109 miliard rublů.

50; Pro Rusko neexistuje žádný „prezident“ Guaidó, říká senátor. Status prezidenta určuje lid. V tomto smyslu neexistuje prezidentský status Juana Guaidó.

51; Chtěl utéct. Předsedkyně horní komory ruského parlamentu Valentina Matvijenko informovala o podrobnostech zadržení senátora Arašukova. K zatčení došlo přímo na plenárním zasedání.

52; Prezidentský kandidát Gricenko se odmítl omlouvat generálnímu prokurátorovi, který se nachází „pod vlivem nekvalitního alkoholu“. Jsem ochoten v přímém přenosu projít test na detektoru lži a celá země se bude moci přesvědčit o prolhanosti generálního prokurátora, říká Gricenko.

53; Trump izoloval Spojené státy a dělá jim ostudu, říká bývalý státní tajemník USA: Kerryho prohlášení se objevilo v souvislosti s vyostřením situace kolem Venezuely a uznání lídra venezuelské opozice Juana Guaidó za prezidenta země.

54; Maduro se rozhodl ukrýt dvacet tun zlata v Rusku. Venezuelská vláda připravuje operaci na vývoz dvaceti tun zlata do Ruska z depozita Centrální banky Venezuely.

55; Evropská unie hrozí přijetím opatření, pokud ve Venezuele nebudou vyhlášeny volby. EU má v úmyslu učinit dodatečná opatření včetně otázky uznání politického vedení.

56; Na senátora Arašukova byla uvalena vazba. Soud „Basmannyj“ v Moskvě uvalil dvouměsíční vazbu na senátora Karačajevska.Čerkeska Raufa Arašukova.

57; V OSN komentovali nový plán OBSE pro Donbas. Sajdikův plán kritizovali už v Moskvě, Doněcku i v Kyjevě.

58; To je zločin! Jeden ze zakladatelů Doněcké republiky informuje o tom, že mu bylo upřeno občanství Republiky. Andrej Purgin komentoval situaci s odmítnutím vystavit mu pas Doněcké lidové republiky.

59; Proamerické síly blokovaly humanitární konvoj u řeky Eufrat v Sýrii, informuje armádní zdroj.

60; Střelba na Korsice ve Francii. Zločinec zahájil palbu po kolemjdoucích. Jsou oběti na životech. Úřady doporučují vyhnout se oblasti, kde se událost odehrála.

61; Byl zadržen náčelník štábu ministerstva vnitra Ingušska. V současné době probíhají se zadrženým nevyhnutelné vyšetřovací úkony.

62; Neznámý pachatel zaútočil na kolonu nedaleko Bílého domu. Přinejmenším jeden pracovník Tajné služby, která odpovídá za bezpečnost prezidenta, byl zraněn.

63; Tisíce lidí vyšly do ulic venezuelských měst na podporu Juana Guaidó.

64; Vměšování USA od venezuelských záležitostí. Historie a pokrytectví. Na západní polokouli není ani jeden národ, který by nepocítil chapadla amerického imperialismu. Venezuela samozřejmě není výjimkou. Washington se zde vměšuje do vnitřních záležitostí už od 19. století.

65; Na ruském ministerstvu stavebnictví informovali o nutností výměny třetiny teplovodních sítí po celém Rusku. Téměř třetina sítě v Rusku vyžaduje výměnu. Pro prevenci havárií je nutné každoročně obnovovat alespoň 4% infrastruktury.

66; Ozbrojenec Islámského státu se rozhodl podívat se do hlavně samopalu a zjistit, proč nestřílí. Zmáčkl přitom spoušť. http://rusnext.ru/news/1548874559

67; Kněží Ukrajinské pravoslavné církve byli vyhnáni z chrámu u vojenské jednotky Rovenské posádky.

68; V Estonsku bylo povoleno ženit se prostřednictvím videospojení s notářem.

69; Ruské ministerstvo zahraničí: O mezinárodní misi pozorovatelů v Kerčském průlivu nemůže být řeč. Toto prohlášení učinil náměstek ministra zahraničí Grigorij Karasin.

70; Všichni hajlovali, tak jsem taky hajloval. Experti si lámou hlavu nad podivným počínáním ukrajinského prezidentského kandidáta Jurije Bojka. I když jezdí po ruskojazyčných regionech, nadále mluví ukrajinsky.

71; První konzul Ukrajiny v Izraeli Dmitrij Čekalkin prohlásil, že prezidentský kandidát Vladimir Zelenskij pracuje pro Kreml s cílem diskreditace současné ukrajinské politiky.

72; Na Ukrajině se podstatně snížila produkce chleba. Největší pokles se týká chleba žitného.

73; Šojgu informoval o charakteristikách obnoveného bombardéru Tu-160M.

74; V tuto chvíli je registrováno už 26 kandidátů na funkci prezidenta Ukrajiny, informuje ukrajinská centrální volební komise.

75; Ve východní Indii umlátilo šest místních obyvatel ženu a její čtyři děti pro podezření z čarodějnictví.

76; Letadlo německé vlády má opět poruchu. Problém se snaží odstranit specialisté. Do té doby bude delegace Německa v počtu 55 osob umístěna v jednom z etiopských hotelů.

77; Srbští radikálové budou udržovat přátelství s Venezuelou. Všichni členové Srbské radikální strany v čele s Vojislavem Šešeljem vstoupili do parlamentní skupiny přátelství s Venezuelou.

78; Namísto pátrání po nezvěstném kapitánovi zabavené lodě Nord Vladimira Gorbenka zahájila policie ukrajinského města Melitopol rovnou vyšetřování „úkladné vraždy“. Že by už předem něco tušili?

79; Liberálně-demokratická strana Ruska připravuje doplněk k ruské ústavě o vstupu zemí do dalších Ruské federace.

80; Ukrajinské ministerstvo zahraničí přerušilo veškeré kontakty s německým konzulátem v Lyonu vedeném Maxem Maldackerem.

81; Kanadský zahradní architekt se přiznal k vraždě osmi homosexuálů, píše list Globe and Mail.

82; Na Google map města Kyjeva se objevilo na ulici Igora Sikorského velvyslanectví Doněcké republiky.

83; V Německu v zemi Šlesvicko-Holštýnsko zadrželi tři migranty za přípravu teroristického aktu proti nevěřícím.

84; Známá ukrajinská propagandistka Janina Sokolovskaja utekla od Porošenka k Ljaškovi.

85; Peskov připomněl, že mezi Ukrajinou a Ruskem neprobíhá válka.

86; Evropská unie vyčlení peníze pro nastolení demokracie v Bělorusku.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
19 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 30.1.2019

 1. Járyn napsal:

  Ukrajina dnes.
  Páníček z ambasády USA se dívá. – Zlé rusko, je třeba ho porazit, zničit krymský most, zakázat mluvit rusky.
  Páníček z ambasády USA se nedívá. – padnout na čtyři a škemrat, žebrat a uctivě prosit. Alespoň trochu plynu přez nás pusťte.

 2. Krtecek napsal:

  JARYNE MÁME TU PRO VÁS A OSTATNI TROCHU SILNĚJŠI KAFE.PODIVEJTE SE

  masakr jak všichni ovčané budou taky vybiti fašisty ,když si zahraji na nevšimáka a neosvoji si Národni program,kde je vše k jejich vitězstvi ve volbách nebo taky ne!

  http://www.novarepublika.cz/2019/01/petricku-babisi-hamacku-vy-ostatni.html

  • martin bareš napsal:

   Ilustrace a fotografie znám, divím se, že obojetná skupina „Nová Republika“ je uveřejňuje až teď.
   Oděský masakr, závěr spřáteleného Izraele, že za to může chloroform., ostřelovačí vraždící svoje lidi, aby bylo co hodit na Rusy, svatořečení banderovců a hlavně tyto hrůzy z války.
   Pročpak Nová republiko až teď? Abyste ještě chytili ten správný vítr?
   Včetně strejdy Milouše, který Petříčka nekňubu a blba chválí? Strejda Milouš – prezident v dekompozici, zapáchající živá mrtvola, jako celej zbytek vlády.
   Aby je vystřídala vzteklá a otevřeně proamerická klaka Klausů, TOPKy, Starostů ódeesáků, klerofašounů protiproudu neandrtálce Hájka, hradního mluvčího povýšeného Klause s tím, že s nadáváním na havlisty, havloidy, sluníčka, pražskou kavárnu, Soróše, jakési neomarxisty budou budovat pokrok?
   Spúousta otazníků a jedna dobrá rada politickým prospěchářům:
   Nebát se psát adresně a natvrdo. A ne čekat a vybírat jednotlivé osoby z celého zrůdného kapitalistckého systému.
   To se pak vždy jeden ubožák předhoní davu a karavana jede dál. Ať se jmenuje Petříček, Rosí, Janda, Halík, kalousek.

   Jsou připraveni stovky jiných dementů.
   Zn.:Za peníze v Praze dům.

   • HVzV? napsal:

    PANE BAREŠ PRÝ TO VŠECHNO ZNÁTE DÁVNO,POČITADLO NASKAKUJE

    o stovky čtenářů,kteři si stále myslí,že se to nějak vyřeši samo a prohlížeji si kam povede dřive nebo později tolerováni fašistů vysiláni ministrů do jejich brlohů,nejenom na Ukrajině, už prý vyvěsili svou vlajku,ale i na pražský hrad a že to bude pokračovat,když to tak necháme na to si vemte jed!..

    Proč tu nedáte aspon jeden návrh jak to chcete řešit na př.vy řešit,co?

    • Eschatolog napsal:

     kompetitivni prostredi je evolucne nejprogresivnejsi,
     problemem goju je, ze si „mysli“ podle navodů krivych rypaku , ze z ciziho krev musi téci, pan kolega B. je toho ilustraci

 3. HVzV? napsal:

  MYSLIME SI,ŽE OHLEDNĚ FILMU AKCE B, SE U SOUSEDŮ NA NR MÝLI.

  Přece tak dobrodružný starý film z r 52 nemohli komunisti vygumovat,kdo z vás ho prosime najde a dá ho tady,my jsme našli z něho jenom plakáty a pokec!

 4. Eduard napsal:

  Lidi, teď jsem se u zpráv konečně po dlouhé době zasmál. Tramp podepíše mírovou dohodu z talibánem. USA zase dostali na prdel, a jsou nuceni podepsat z talibánem kapitulaci, aby ten kvalt úprku z Afghanistánu nebyl tak okatej. Z Vietnamu prchali že ani zbraně nestačili evakuovat, a nepoučili se. Už jsou světu jen pro srandu, i když kolaboranti a poskoci se zatím ze strachu ještě nesmějou.

  • Josef Švejk napsal:

   Jak známo Afghánistán byl napaden jako odplata za pád tří chatrčí na Manhattanu. Tato odplata se pak typicky Pindostánsky rozšířila na další státy – zejména Irák aj. Výsledek zástupy mrtvých na Blízkém východě.
   Majitel jedné z chatrčí Larry Silverstein (přítel a obchodní partner Ronalda Laudera, prezidenta Světového židovského kongresu) si včas, krátce před pádem stihl svou chaloupku dobře pojistit!
   V souvislosti s tím uvádí AENews zajímavou informaci:
   Státní zástupce South District NY souhlasil s návrhem organizace Lawyers Comittee for 9/11 Inquiry předložit Velké porotě 52 stran jejich petice a 57 důkazních materiálů týkajících se demolice budov Dvojčat a WTC7.
   PS: Pokud ještě někdo z vás na sobě nepocítil způsob vývozu svobody a demokracie z USA, tak to není proto, že by to nebylo pro USA příznačné, ale proto, že jste ještě nepřišli na řadu…

  • ... napsal:

   Všichni si to nemyslí. Je to drogový kšeft a po masomlýnku vojenskoprůmyslového komplexu ruku v ruce s temnáři zase výnosný vyvoleným. To furt říkám místo milénia informatiky dydlace. :-)
   https://www.youtube.com/watch?v=tESv62TlnC8

 5. Karel K. napsal:

  Před 250-300 lety došlo k obrovské katastrofě, kdy byly budovy utopeny pod vrstvami bahna a písku na mnoho metrů. Proč nám o tom neřekli? Zde je odkaz na článek o zasypaném Kostele ve státě Omaha: . . . .

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!