Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.2.2019

kurily_01; Drtivá většina obyvatel Kuril se vyslovila proti předání ostrovů Japonsku.

2; V Evropě se nemohou shodnout, koho uznají za prezidenta Venezuely. Ve čtvrtek Europarlament schválil rezoluci, ve které uznal předsedu Národního shromáždění Venezuely Juana Guaidó za „legitimního prezidenta“. Jednotlivé státy ale mají na problém různé názory. Federica Mogherini prohlásila, že právo uznat prezidenta mají jednotlivé státy a nikoli instituce Evropské unie.

3; Patriarcha Kirill: Dokud jsme naživu, neexistuje bod, odkud není návratu. Tento týden si Ruská pravoslavná církev připomíná deset let od zvolení Patriarchy Moskevského a vší Rusi Kirilla.

4; Strategie druhého kola ukrajinských prezidentských voleb. Má opozice šanci? Ve straně „Opoziční platforma – Za život“ nepochybují o tom, že Bojko se může bez problémů dostat do druhého kola a porazit tak Porošenka.

5; Budou se důchody v Doněcké republice vydávat jen na základě pasů Republiky? Úřady Doněcké republiky odpověděly na další lež kyjevských médií. Výplata penzí probíhá podle příslušných pravidel schválených na zákonodárné úrovni.

6; Ukrajina: „Víra, armáda, jazyk“ (Porošenko) proti „Novému kursu“ (Timošenková). Při trochu pozornějším pohledu se Julija Vladimirovan vůbec ničím neliší od Petra Alexejeviče.

7; Sýrie je zachráněna. Patriarcha všeho Východu se setkal s ministrem Šojgu a předal poselství pro Rusko. Podle slov kněze díky pomoci ruského lidu Sýrie úspěšně absolvovala obtížnou cestu.

8; Nebezpečná choroba. Kdo chce nakazit Bělorusko? Prostituce, ulice plné červených luceren, veřejné domy, pochody homosexuálů a lesbiček. Povolení toho všeho požaduje běloruská opozice.

9; Neohrožený voják! Autor záběrů s Su-27, která zahnala stíhačku F-15, komentoval video. „Pěkně silou. Žádný zbytečný kecy.“, komentují tyto záběry na sociálních sítích.

10; Jak ukrajinský ministr snědl pobořenou věž Kremlu. Zatímco ukrajinští politici sní o rozbořené Moskvě, v rozvalinách leží celá jejich vlastní země – Ukrajina.

11; USA podvedly Spojené arabské emiráty, když je donutily utéci před ruskou družicí. Ruští specialisté zjistili, že USA záměrně uvedly SAE v omyl.

12; Čína přistoupila na ústupky vůči USA. Během posledního kola rozhovorů Peking přijal americké podmínky, čímž by měla skončit obchodní válka mezi oběma zeměmi. Nakolik je tato naděje oprávněná, ukáže budoucnost.

13; Dva ukrajinští muži měli svatbu v New Yorku. Z ukrajinské Vinnice je to do newyorské svatební símě ale přece jen trochu daleko…

14; To je šílenství! Západní čtenáři zareagovali na záběry „souboje“ mezi ruskou Su-27 a stíhačkou NATO. Video převzalo mnoho západních médií, například Dialy Mail a The Aviationist.

15; OSN vyhlásila na Ukrajině epidemii HIV/AIDS. Píše se to v novém výzkumu zaměřeném na studium problému psychologických stigmat. V roce 2016 žilo na Ukrajině 11.560 HIV infikovaných mladých lidí ve věku 15 až 24 let.

16; Guaidó označil změnu režimu ve Venezuele za výhodnou pro Rusko. Oficiální Řím tohoto samozvance odmítl uznat za prezidenta.

17; Trump: Přišel jsem v době svého prezidentství o spoustu peněz. Je to jedna z nejztrátovějších činností, ale já tu práci stejně miluju, prohlásil americký miliardář.

18; Vědecké megaprojekty v Číně jsou obrovské a drahé. Státní plánování hospodářství poskytuje zemi určité výhody při realizaci gigantických projektů.

19; Rusko snížilo investice do státního dluhu USA o 1,8 miliardy dolarů. Největším držitelem „US Treasuries“ na světě zůstává Čína s ukazatelem ve výši 1,121 bilionu dolarů.

20; Islámský stát může vybojovat Sýrii za jediný rok, tvrdí Pentagon. Na americkém ministerstvu obrany poznamenávají, že teroristé Islámského státu si kladou za cíl obnovu chalífátu.

21; V Rusku valorizovali sociální dávky. V Rusku došlo k indexaci sociálních dávek a kompenzací o 4,3%. Rozhodnutí bylo podepsáno premiérem Medveděvem.

22; Německo odmítlo společný vývoj protivzdušných raketových komplexů s Ukrajinou. Německá vláda zakázala společnosti Rheinmetall zahájit spolupráci na komplexu spolu s Ukrajinou. Evropské země si začínají uvědomovat rizika spolupráce se zemí, která vede ozbrojený konflikt.

23; Nezákonné praní peněz přes banky se v Rusku snížilo takřka o polovinu. Centrální banka informovala, že počet těchto problematických transakcí se snížil o 44 až 45%.

24; USA sužují sibiřské mrazy. Dvě desítky lidí již zemřely. Železničáři jsou nuceni zapalovat ohně na kolejích. V zemi bylo zrušeno více než tisíc letů. Nefunguje mnoho úřadů.

25; V Indii havarovala francouzská stíhačka. Piloti zahynuli.

26; Je možný globální komunismus? Známý člen domobrany, velitel brigády Vostok, velitel doněcké „Alfy“ Alexandr Chodakovskij se velmi rozumně zamýšlí nad budoucností lidstva. Střízlivě hodnotí rozdíl mezi komunistickým idealismem a možnostmi, které poskytuje současný stav mravnosti ve společnosti.

27; Rusko zachraňuje ukrajinského námořníka v Azovském moři. Plavidlo nacházející se nedaleko Kerčského průlivu požádalo o pomoc záchranáře při evakuaci námořníka. Evakuační operaci koordinuje námořní záchranářské centrum Tamaň.

28; Instruktoři NATO chtějí udělat z ukrajinských vojáků „elitní zabijáky“. V ukrajinské armádě s množí případy nebojových ztrát a dezertérství. Občané Ukrajiny si nepřejí absolvovat vojenskou službu v řadách „nejsilnější armády Evropy“.

29; Rusko zastaví dovoz potravin s geneticky upravenými organismy. Informovala o tom náměstkyně ministra zemědělství Ruské federace Oksana Lut.

30; Tělo ženy přimrzlo k obytnému domu v Chanty-Mansijském autonomním okruhu. Jugru sužují abnormálně třeskuté mrazy.

31; Jaderná katastrofa – mýtus nebo realita? Svět se skutečně může řítit do katastrofy včetně jaderné, říká bývalý ministr zahraničí Ruské federace Igor Ivanov.

32; V Kremlu informovali, za koho považují samozvance Guaidó. Pro Rusko zůstává Juan Guaidó předsedou parlamentu a v žádném případě prezidentem či jinak pojmenovanou hlavou státu. To hlavní je uchránit zemi před vměšováním třetích států, myslí si v Moskvě.

33; Zelenskij je ruský byznysmen a propagandista, říká Porošenkova spolupracovnice. Stačilo, aby komik zaujal první místo v žebříčku kandidátů na prezidenta, a už je z něj „ruský propagandista“…

34; O Porošenkovi, majdanu a drogách. Byla zveřejněna nahrávka výslechu zajatého ukrajinského výsadkáře. Video poskytla Národní policie Doněcké republiky.

35; Ve Velké Británii si stěžují na nedostatek peněz pro přezbrojení. Parlamentní výbor pro rozdělování peněz zjistil deficit 7 miliard liber.

36; Výrobci bomb v MGU. Aspiranti Moskevské státní univerzity vyráběli na své koleji výbušniny. Šest lidí bylo zadrženo pro podezření z výroby podomácku zhotovených výbušnin na koleji pro aspiranty Moskevské státní univerzity.

37; USA definitivně vypovídají Smlouvu o raketách. Trump poznamenal, že spojenci v NATO podporují USA v otázce odstoupení od smlouvy.

38; Lukašenko informoval, proč běloruské ženy vyhánějí své muže z domu. Neumějí ani vyměnit žárovku v lustru. Je třeba posílit ve školách pracovní výuku.

39; Gryzlov oznámil příčinu smrti Rusa v ukrajinském vězení. Smrt Valerie Ivanova není náhodná. Je výsledkem mučení.

40; Bílý dům prohlásil, že USA dávají Rusku „poslední šanci“. Prezident USA Donald Trump v pátek prohlásil, že Washington zahájí 2. února proceduru odstoupení od Smlouvy o omezení raket středního a krátkého doletu s Ruskem.

41; Odpověď Spojeným státům. EU zavádí ochranná cla na dovoz oceli včetně ukrajinské. Eurokomise zavádí definitivní ochranná opatření vůči dovozu ocelové produkce.

42; Ruská centrální banka utahuje smyčku kolem krku stínových hotovostních plateb. Podle informací centrální banky za rok 2018 v souvislosti s emisí nových bankovek o nominální hodnotě 200 a 2000 rublů vzrostl objem hotových peněz v Rusku.

43; Polsko vyzvalo USA, aby rozmístilo v Evropě jaderné zbraně. Ministr zahraničí Polské republiky Jacek Czaputowicz vyzval USA, aby rozmístily v Evropě rakety s jadernými bojovými hlavicemi.

44; V Kyjevě střelili pětiletého chlapce do oka. Chlapec se stal náhodnou obětí sporu mezi třemi muži, který skončil střelbou.

45; Ukrajina očekává od Turecka „seriózní pomoc“ pro ukrajinskou armádu za desítky milionů dolarů. Ukrajinský ministr zahraničí avizoval poskytnutí pomoci ukrajinské armádě ze strany Turecka.

46; U amerických stíhaček F-35 byly objeveny další závady. Část letadel F-35 bude odepsána už v roce 2026.

47; Rosněfť se obrátila na Putina se žádostí o daňovou úlevu ve výši 460 miliard rublů z federálního rozpočtu.

48; Na Kapverdách byli zadrženi ruští námořníci. Posádka plavidla Eser byl zadržen místními úřady, plavidlo se nachází v přístavu.

49; Itálie zablokovala uznání Juana Guaidó prezidentem Venezuely. Itálie je jediná z 28 zemí EU, která vystoupila proti uznání Juana Guaidó za dočasného prezidenta Venezuely do nových voleb.

50; Ozbrojené složky Doněcké republiky zadržely diverzanty z SBU. Mezi cíli zločinců byly komunikace, objekty infrastruktury a občanské vybavenosti.

51; Neonacisté zaútočili na ukrajinského prezidentského kandidáta. Vilkul označil incident za provokaci vládnoucí moci za účelem zmaření jeho setkání s voliči.

52; Trump chce uzavřít novou dohodu o raketách. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že by chtěl uzavřít novou dohodu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

53; USA utratí za závody v jaderném zbrojení za deset let 500 miliard dolarů. Amerika má v úmyslu v příštích deseti letech radikálně zvýšit výdaje na provoz a modernizaci arzenálu jaderných zbraní.

54; Parlamentní shromáždění Rad Evropy musí Rusku vrátit dříve zaplacené příspěvky, říká Volodin. Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin prohlásil, že Moskva nastolí otázku vrácení příspěvků.

55; Obyvatelé Berďanska jsou nuceni chodit s kbelíky k moři pro vodu, aby mohli splachovat záchody. V Záporožské oblasti došlo ke komunálnímu kolapsu. Část Berďanska už pátý den zůstává bez dodávek vody.

56; Boží znamení. Athoský archimandrita, který přijel na intronizaci Jepifanije, byl náhle hospitalizován. Přestavený athoského kláštera Vatopedi Jefrem byl hospitalizován s infarktem.

57; USA vyzývají Madura, aby „nezkoušel trpělivost Washingtonu“. Viceprezident USA Mike Pence požaduje od prezidenta Venezuely Nicoláse Madura, aby netestoval rozhodnost USA. Pence navrhl skoncovat s Madurovou diktaturou.

58; Stálý zástupce Venezuely v OSN: USA chystají kolonizaci Venezuely. Maduro označil Juana Guaidó za loutku USA.

59; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo USA z ignorování civilizovaných rozhovorů ohledně problematiky kontroly zbrojení, odzbrojení a nešíření zbraní.

60; Na Ukrajině v Umani skončilo shromáždění na protest proti poškození sochy Krista výzvou k boji proti židům. Shromáždění organizovala buňka „Národního korpusu“.

61; USA objednaly dvě nové jaderné letadlové lodi. Po Velké Británii a Číně objednal nové letadlové lodi i Pentagon.

62; Angela Merkel odstranila z Facebooku svůj účet.

63; Požadavek legalizace marihuany na Ukrajině je pouhý politický tah. Tento názor vyjádřil hlavní drogový specialista ruského ministerstva zdravotnictví Jevgenij Brjun.

64; Expert spočítal, kolik Ukrajinců nepovažuje Rusko za zemi-agresora. 25% Ukrajinců nepovažuje Rusko za nepřítele, což se nutně odrazí na rétorice kandidátů na prezidenta i na výsledku prezidentských voleb.

65; Theresa May se rozhořčila kvůli označení Gibraltaru v dokumentech EU o bezvízovém režimu mezi Velkou Británií a EU jako kolonie.

66; Ukradený Kuindžiho obraz byl navrácen do Treťjakovské galerie a opatřen ochranným sklem a signalizací. Obraz byl nepatrně poškozen, ale poškození nenarušuje kompozici obrazu.

67; Ukrajinská funkcionářka, která darovala svému šéfovi (ministru Omeljanovi) ke čtyřicátinám dort v podobě pobořeného Kremlu, jen udělala ostudu své zemi, řekl bývalý ukrajinský ministr dopravy a spojů Jevgenij Červoněnko.

68; Venezuela se může obrátit na Rusko o pomoc v případě vojenského ohrožení, prohlásil člen výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky Anton Morozov.

69; V NATO obvinili Rusko ze zmaření Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu.

70; První čínská automobilka v Rusku zahájila činnost ve zkušebním provozu.Automobilka Haval v Tulské oblasti zahájila svou činnost. Zařízení bylo nejen přivezeno, ale už i smontováno. Z Číny do Ruska byla zaslána první várka součástí modelu F7.

71; V Černém moři byla objevena zmizelá Hitlerova flotila. Turecký námořní inženýr našel v Černém moři tři německé ponorky z doby 2. světové války.

72; Patriarcha Antiochijský vyzval pomístní Pravoslavné církve, aby pozvedli hlas proti nezákonnému postupu Konstantinopolského patriarchátu.

73; Agentura Fitch varovala před hrozbou přehřátí úvěrového sektoru v Rusku. Centrální bance se prozatím nedaří vypořádat se s pokračujícím růstem drobného úvěrování.

74; Ve Venezuele hrozí „benzinová revoluce“. Jak včera sdělila agentura Reuters, vedení Národní gardy a tajných služeb Venezuely pohrozilo útokem na tankery v přístavu Cardón pro vykládku nezaplaceného diesel paliva z USA. Nezaplacení dodávky je důsledkem zablokování venezuelských účtů ze strany USA.

75; Kyjev zakázal propagaci „ukrajinofoba Bezrukova“ a „psychologické techniky schvalující Rusko“. Úřad pro kontrolu rozhlasového a televizního vysílání nepovolil dovoz dalších třinácti knih, přičemž argumentuje tím, že obsahují znaky propagace státu-agresora.

76; Porošenkova ochranka informovala o celých partách ostřelovačů, které jej mají chránit. Za uplynulé roky od samé inaugurace Petra Porošenka bylo zaregistrováno několik případů spojených s pokusy ohrozit prezidentův život nebo zdraví.

77; Julija Timošenko slíbila Ukrajincům novou reformu zdravotnictví. Takzvaná zdravotní reforma zavedená stávající mocí neměla požadované výsledky ani pro pacienty, ani pro lékaře.

78; Zatčení Arašukova je spojeno s nezdařeným pokusem odepsat mnohamiliardové dluhy plynových dluhů v Čečně.

79; Dluhy za energie na Ukrajině vzrostly za poslední rok o 115 milionů dolarů. Jen v prosinci se dluhy zvýšily o 7,9 miliard hřiven.

80; Londýn má v úmyslu vzdát se F-35 Lightning kvůli nedostatku peněz.

81; Ruská vicepremiérka Taťjana Golikova informovala o snížení počtu sirotků v Rusku. Více než 73 tisíc sirotků je vychováváno v dětských domovech.

82; Žereme si tu jako v restauraci. Pracovník SBU si nemůže vynachválit život v moskevské věznici. Advokát Sergej Badamšin se setkal se sedmadvacetiletým pracovníkem SBU Vasilijem Sorokou, který se nachází v moskevské věznici Lefortovo.

83; Americké úřady si posvítí na „porodní turistiku“. Kalifornská prokuratura informovala o zahájení trestních řízení proti osobám, které se účastní schémat pro získání amerického občanství pomocí porodu na území USA.

84; Ruská herečka je podezřelá z únosu (vlastního) dítěte v New Yorku. Dvaačtyřicetiletá herečka Irina Usok byla zadržena policisty na letišti v New Yorku.

85; Na Ukrajině v podniku Arsenal vytvořili bojový modul pro mobilní protivzdušný raketový komplex.

86; Odchod z Facebooku zvyšuje pocit štěstí. Podle průzkumu jsou uživatelé, kteří odstranili své účty ze sociální sítě Facebook spokojenější se svým životem a jsou méně vystaveni pocitům neklidu, depresí a osamění.

87; Sberbanka zvýšila rublové úroky z vkladů na rekordních 7,65% p.a.

88; Ozbrojenci Islámského státu, kteří plánovali teroristické činy v Moskvě, byli odsouzeni na 14 až 19 let.

89; Na Krymu výrostek povraždil svou rodinu. Vyšetřovatelé ze Sevastopolu zahájili trestní stíhání proti sedmnáctiletému mladistvému, kterého podezírají z dvojité vraždy.

90; Společnost Google zaplatila Roskomnadzoru pokutu a odmítnutí filtrovat zakázaný obsah.

91; Itálie vystoupila proti libyjskému scénáři ve Venezuele. Nyní je možné očekávat zesílení tlaků na italskou vládu a širokou informační kampaň proti „zrádcům demokracie“.

92; Předpoklady pro vyostření situace jsou vždy. Pušilin informoval o obtížné situaci na frontě v Doněcké republice. Obránci Republiky jsou připraveni na jakýkoli vývoj událostí.

93; Dmitrij Medveděv navrhl zemím Eurasijského svazu, aby kupovaly ruský software.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
12 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.2.2019

 1. Eduard napsal:

  Dnes Lavrov prohlásil, že evropští politici jsou psíci na vodítku USA. Konečně někdo řekl na hlas to, o čem si obyvatelé evropy jen šuškaj.

   • Jan Kowak napsal:

    Měl mu zahrát ně-co wod Kissáků..

    • niSas napsal:

     Takhle Nowaku

     1) bezpodmínečný příjem
     2) bezpodmínečné bydlení
     3) bezpodmínečný dekret na podíl půdy
     4) bonusový přístup k uzdravování
     5) podíl na věcných volbách potřeb
     6) zrušit úřady na sociální a zdravotní výpalné
     7) zřídit národní spořitelnu
     8) zdroj nezávislé energie do každé naší rodiny
     9) zakázat lichvu a exekuce
     10) zřřídit národní industrii. národní školství, národní zásobovatelskou síť, národní telekomunikační síť

     • proud napsal:

      Nebo takhle? :-)
      1) bezpodmínečný příjem – dokud se neodstrani z vetsi miry ovcanstvi a penize v ramci vlasti
      2) bezpodmínečné bydlení
      3) bezpodmínečný dekret na spolecny vlastnictvi svy zeme jako odkazu predku
      4) Zdravi a vzdelani zadarmo
      5) podíl na primym vedeni vlasti pomoci vseobecnych referend
      6) nahradit úřady na sociální a zdravotní výpalné uradem duchodovym a invalidnim,ostatni davky zrusit,jsou nahrazeny nepodminenym prijmem
      7) zrusit veskery banky,pojistovny a sporitelny zaroven s penezma
      8)volne energie vsem podle moznosti a prani s durazem na budovani zdroje tepla a elektriny na urovni vesnic a mest,kde je potreba,neni pokryto verejnou siti,individualne.
      9) lichvu,vydirani a exekuci a vsechny pokusy o ne postavit mimo zakon
      10) zřídit národní industrii. národní školství, národní zásobovatelskou síť, národní telekomunikační síť,budovat kolem mest a vesnic pole,louky a zahradnictvi pro nezavisle pestovani zdraveho jidla mistnich
      11) vsechny body zavist do uzsiho vyberu ostatnich k rozhodnuti lidi o jejich projednani a zavedeni,nebo nezavedeni,v referendech,rozhodne vetsina
      12) Pripravovat se na uplnou, svobodnou, bezfinancni a bezobchodni budouci spolecnost uvnitr vlasti praci s lidma a hlavne s novou generaci

 2. Josef Švejk napsal:

  Na Eduardově příspěvku je zřetelně vidět, jak v celku jediný normální komentář dovede vyvolat celou kaskádu reakcí idiotů. Je to podobné jako plivnutí mezi slepice, také se hned všechny vrhnou tím správným směrem, div se nepřerazí. U slepic je to patrně důsledek nevelkého mozku, důvod u idiotů netuším, neb mozek patrně postrádají úplně. Možná tedy mají malého pindíka což si tímto kompenzují. Jejich projev může být ale i důsledkem zadržovaných větrů. Ty jim stoupají podél páteře do hlav a z ní pak vypadnou v podobě uvedených mouder.
  Z počtů zúčastněných lze vyvodit, že počet idiotů v ČEZku highly likely převyšuje počet normálních lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!