Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.1.2019

bolgarskaya_cerkv1; V Bulharské pravoslavné církvi odpověděli na informace ukrajinských médií o podpoře kyjevských rozkolníků. Představený vyzval všechny pravoslavné křesťany a média, aby využívali pouze prověřené informace. O podpoře rozkolnických církví se v Bulharské pravoslavné církvi vůbec nejednalo.

2; Ukradl 8 milionů dolarů a zmařil spuštění ukrajinské družice Lybyď. Bývalému šéfovi Ukrkosmosu bylo sděleno obvinění. Národní úřad pro potírání korupce informoval o podezření vůči bývalém funkcionáři při krádeži více než osmi milionů dolarů.

3; V Doněcké republice zaútočil zločinec na školačku a byl rychle zadržen policií. Půjde před soud.

4; Problematická minulost. Za co zadrželi senátora Arašukova? Měl se podílet na starých vraždách. Jeho zatčení proběhlo velmi rychle, v tichosti a bez excesů.

5; Ukrajinští nacionalisté by si měli uvědomit, co jsou zač. Ti, kdo se v 21. století označují za ukrajinské nacionalisty, jsou duchovními potomky válečných zločinců a fašistů.

6; Intenzivní fáze integrace. Jak jsou Doněcká a Luganská republika spojeny s Ruskem? Doněck a Lugansk jsou nejbližšími partnery Moskvy ve velmi důležité operaci při vracení Ukrajiny na její skutečné místo v kultuře a historii.

7; Je to válka. Z ruského národa chtějí udělat oběť. S národem, který má psychiku oběti, je snazší se domluvit. „Oběti“ je možno vnutit jakékoli podmínky, jakékoli hodnoty, jakoukoli morálku.

8; Sexuální skandál v ukrajinské armádě. Ženy informovaly o přinucení k sexuálním vztahům. V ukrajinské armádě obvinili velitele vojenské jednotky ze sexuálního obtěžování.

9; Příprava na světovou válku. Kosmická obrana jako nová úroveň rusko-amerického soupeření. Amerika plánuje vývoj systému protivzdušné obrany schopné čelit jiným zemím.

10; Ukrajinský ministr Vladimir Omeljan snědl dort v podobě rozvalin Kremlu. A jeho spolupracovníci se tím pochlubili na sociální síti.

11; Pětina Evropanů má problém vyjít s penězi, hlásí Euronews. Jak ukazuje statistika, v současné Evropě už ani práce nechrání před bídou.

12; Majdan funguje. Ukrajinci si začínají brát půjčky na zaplacení energií. Přitom úvěry si neberou v bankách, ale v úvěrových společnostech, kde jsou extrémně vysoké úroky.

13; Na Ukrajině vyzvali k vytvoření zbraně schopné zasahovat cíle v hloubce ruského území. Zatím se jim ovšem daří pouze zasahovat cíle v hloubi vlastního území.

14; Ukrajinský politik Jevgenij Červoněnko předpověděl zemi bez Ruska ekonomický krach. Nebudou v tom hledat separatismus?

15; Fiasko rumunské speciální operace proti Rusku. Americký plán torpédování „Severního proudu – 2“ za pomoci zemí EU vypadal výborně, ale naštěstí jen na úrovni základní myšlenky.

16; Chudí budou v Rusku přepočítáni. Rosstat změní metodiku hodnocení chudoby. Přechod na novou metodiku evidence může zvýšit celkový ukazatel počtu chudých v zemi, říkají experti.

17; Ljaško se svlékl, aby upozornil na špatnou reformu zdravotnictví, pro kterou sám hlasoval. Prezidentský kandidát se pokouší zvýšit svou oblibu populistickými prohlášeními.

18; V USA se pokoušejí Trumpovi zakázat preventivní jaderný úder. Média píší, že z iniciativy prezidenta Trumpa začala v Texasu výroba jaderné hlavice malé síly.

19; Abnormální mrazy v USA. Jsou oběti na životech. Byly zrušeny tisíce letů. Mimořádný stav byl vyhlášen v šesti státech. V Chicagu se očekává -30°C.

20; Urvalo mu to nohu a pak uhořel zaživa. Na Ukrajině došlo k děsivým dopravním nehodám. V podmínkách ledovky došlo na Ukrajině k několika velmi vážným dopravním nehodám, při nichž došlo k úmrtím a vážným zraněním.

21; Ruská centrální banka odebrala licenci dvěma bankám. Centrální banka u nich zjistila četná porušení zákonů a dalších pravidel.

22; Současná ukrajinská moc chce zničit a zlomit vědomí milionů Ukrajinců. Proto je potřeba s ní skoncovat, prohlásil Medvedčuk.

23; Rusové považují rubl za nejlepší měnu pro uchovávání úspor. Rekord důvěry k rublu byl zaregistrován v květnu 2015. Tehdy národně měně důvěřovalo 53% občanů. Dnes je důvěra o něco nižší, ale nejochotněji ukládá v rublech ruská mládež (45%).

24; Tokio se zlobí kvůli konfiskaci telefonů japonské delegaci na Kurilech. Ruský soud uznal konfiskaci mobilních (družicových) telefonů Japoncům na Jižních Kurilech za oprávněnou. Podle ruských zákonů je třeba mobilní telefony uvést v deklaraci při překračování hranice.

25; Ruská Su-27 drsně zahnal stíhačku NATO od vládního letadla. Bez zbytečných rozhovorů a cirátů. Zveřejněné video podbarvené Vysockého písní to potvrzuje. http://rusvesna.su/news/1548923724

26; Zlato, peníze, sbírka zbraní. Byly zveřejněny záběry z domovní prohlídky v bytech klanu Arašukových.

27; Ve Státní dumě varovali před rizikem odpojení Ruska od internetu. V podmínkách napjaté mezinárodní situace se může jedním ze scénářů eskalace stát i odpojení Ruska od globální sítě.

28; V Kremlu komentovali zatčení senátora Arašukova. Podle slov prezidentova tiskového tajemníka Dmitrije Peskova Putin o připravovaném zatčení věděl.

29; V roce 2018 ochránili Porošenka před jedenácti pokusy o atentát, říká šéf ochranky Valerij Geletěj.

30; Zavražděné ukrajinské vojáky vydávají za sebevrahy. Ukrajinská armáda potlačují navigační a řídící kanály dronů OBSE, aby zabránila objevení ukrajinské vojenské techniky na linii dotyku.

31; Ukrajina se konečně posouvá správným směrem, říká Volker. Zvláštní představitel Státního departmentu USA našel na Ukrajině reformy, které už vedly k růstu ekonomiky.

32; U šéfa Gazpromu našli byt za miliardu rublů. Cena bytu šéfa Gazpromu Alexeje Millera v centru Petrohradu je odhadována na jednu miliardu rublů.

33; Vicepremiér Ruské federace komentoval fámy o vyslání vojáků do Venezuely. Jurij Borisov zdůraznil, že Rusko nadále sleduje vývoj situace v této zemi.

34; Putin je ruský snílek. Donbas vidí v Rusku svého ochránce. Ruský Sen je přítomen v Donbasu a posiluje srdce členů domobrany, pomáhá budovat armádu.

35; „Hyperloop“ měl opět poruchu. Porošenkův expres jel od letiště do Kyjeva dvě hodiny. Poté, co půl hodiny stál, se zase jakoby rozjel, ale brzy se zase zastavil a dovnitř vagónů se začal valit kouř.

36; Byl sestaven překvapivý žebříček evropských zemí podle bezpečnosti na silnicích. Nejbezpečnějšími zeměmi (v počtu nehod v přepočtu na obyvatele) jsou Dánsko, Kypr, Finsko a Francie. Polsko na pátém, Slovensko na šestém, Bulharsko na sedmém, Řecko na osmém místě. Desáté a jedenácté místo zaujímají Estonsko a Litva. Česká republika se umístila na 18. příčce za Rumunskem, Maďarskem a Lotyšskem. Za nimi následují Velká Británie, Španělsko, Chorvatsko a Itálie. Za nejméně bezpečné jsou považovány Německo (28), Rakousko (27) a Belgie (26).

37; Zkapalněný plyn nemá šanci. Evropa potřebuje více plynu z Ruska. Spotřeba plynu v Evropě roste a vlastní těžba prudce klesá.

38; Ruská centrální banka odpověděla na informace o zlatém pokladu Venezuely v Rusku. Šéfka centrální banky Elvira Nabiullina prohlásila, že zprávy se nezakládají na pravdě.

39; Případ Arašukových: FSB a ministerstvo vnitra provádějí hromadné domovní prohlídky. Probíhá vyšetřování krádeže zemního plynu v Gazpromu.

40; Rakouské ministerstvo zahraničí vystoupilo proti sankcím vůči Venezuele. Rakouská ministryně zahraničí Kneissl vystoupila proti sankcím vůči Venezuele v souvislosti se situací v zemi.

41; Rusové platí za energie o 30% víc, než by museli. Tarify přirozených monopolů jsou o třicet procent vyšší, než musí, prohlásil zplnomocněnec při prezidentovi Ruska pro ochranu práv podnikatelů Boris Titov.

42; V Kyjevě u budovy Ústřední volební komise zemřel bývalý poslanec. Na místě zasahovala operativní vyšetřovací skupina.

43; USA jsou připraveny spolupracovat s jakýmkoli vítězem voleb na Ukrajině, prohlásil Volker. Volby prezidenta se budou na Ukrajině konat 31. března.

44; Japonsko učinilo prohlášení ohledně Kuril. Dialog Ruska ochromuje absence mírové smlouvy.

45; Europarlament uznal Juana Guaidó za prezidenta Venezuely. Rozhodnutí bylo schváleno ve čtvrtek 31. ledna na plenárním zasedání.

46; Ukrajinská armáda bojuje v Africe. Operace Skorpion. Operace se účastnil specnaz Guatemaly a Tanzánie, pěchota ozbrojených sil Malawi a Jihoafrické republiky a také vrtulníky Mi-8 a Mi-24 ukrajinské armády, a také Oryx patřící Jihoafrické republice.

47; Putin: Vyhrazujeme si právo chránit svobodu vyznání na Ukrajině. Vyhrazujeme si právo reagovat a činit vše pro ochranu lidských práv včetně svobody náboženského vyznání.

48; Velvyslanec USA demonstrativně opustil schůzku s lídry Kosova a pohrozil zavedením sankcí. Velvyslanec Spojených států v Prištině Philip Kosnett demonstrativně opustil jednání s vůdci neuznaného státu Kosovo.

49; To je výpalnictví. V Ukrajinské pravoslavné církvi jsou rozhořčeni registrací Pravoslavné církve Ukrajiny. Člověk nemusí být právník, aby pochopil, že je to nezákonné a protizákonné.

50; Západ kryje neonacismus stejně jako počátkem Druhé světové války, říká Lukaševič. Chybějící kroky proti činnosti neofašistických a neonacistických skupin napomohlo vzdutí vlny xenofobie v Evropě.

51; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví navrhuje legalizaci marihuany. Přístup pacientů k preparátům na bázi cannabisu je uplatněním jejich práva na lékařskou pomoc.

52; Byl zadržen během kázání, V Ivanovu byl zatčen šéf Svědků Jehovových“. Na podezřelého byla uvalena vazba.

53; Během roku 2019 zmizí v Rusku dalších padesát ruských bank v důsledku zrušení licencí Centrální banky.

54; Generál USA: Polsko je klíčem k zadržování Ruska v Evropě. Geografická poloha Polska má rozhodující význam pro udržení bezpečnosti v Evropě a „zadržování Ruska“.

55; Krize ve Venezuele. Jsou ohroženy ruské zájmy? Ve Venezuele začaly 21. ledna masové protesty proti úřadujícímu prezidentovi Nicolásu Madurovi.

56; Pařížští policisté byli odsouzeni za skupinové znásilnění kanadské turistky. Soud v Paříži odsoudil dva policisty k sedmi letům vězení.

57; V případu Arašukových bylo zatčeno už pět osob. „Basmannyj“ soud v Moskvě uvalil vazbu na pět podezřelých v případu senátora Raufa Arašukova.

58; Trumpův poradce popřál Madurovi „klidný důchod“ co nejdál od Venezuely. Bolton poradil venezuelskému prezidentovi Nicolásu Madurovi, aby podal demisi a odjel co nejdál od Venezuely.

59; V předvolební kampani na Ukrajině došlo k přeskupení na čelních pozicích obliby. Vladimir Zelenskij vyhrává před všemi hlavními kandidáty v případě vzájemného souboje v druhém kole.

60; Ve Venezuele byli zatčeni teroristé, chystající atentáty na politiky a příslušníky armády. Dva lidé byli dnes zatčeni ve Venezuele. Jsou obviněni z přípravy atentátů na politické představitele a armádní špičky.

61; USA požadují od Sýrie 300 milionů za smrt novinářky. Soud v USA uznal vládu Sýrie odpovědnou za smrt americké novinářky Marie Colvin.

62; Proč Jelena Bojko (Viščur) ignorovala Donbas? Velmi rychle utichl mediální šum kolem vyhoštění novinářky Jeleny Bojko. Status politického uprchlíka nedostala. O občanství nepožádala. Novinářka tedy nedisponovala doklady umožňujícími legálně žít v Rusku. A přitom stačilo jednou za devadesát dní opustit Rusko. Nikdo ji nenutil se vracet na Ukrajinu, stačilo zajet na Donbas.

63; V Oděse nouzově přistálo letadlo Moskva – Kišiněv. Letecká společnost přistavila dva velké autobusy pro přepravu pasažérů do Moldávie.

64; Bulharsko se přece jen rozhodlo postavit pokračování „Tureckého proudu“.

65; USA a EU zvažují a projednávají otázku zavedení nových sankcí proti Rusku. Nevylučuje ani prodloužení sankcí uvalených kvůli připojení Krymu.

66; Turčinov prohlásil, že jeho syn se neschovával před armádou. Poznamenal, že jeho syn sloužil rok a půl. Z armády odešel, když se snížilo napětí.

67; Protestujícím ve Francii bude zakázáno skrývat svou tvář. Zakrytí tváře bude hodnoceno jako porušení zákona. Změnu schválil parlament ve čtvrtek 31. ledna.

68; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o právu policie sestřelovat drony.

69; Aeroflot od 1. února vrátí alkoholické nápoje do ekonomické třídy.

70; Minsk zrušil omezení počtu amerických diplomatů v Bělorusku.

71; V Německé armádě zaznamenali nárůst projevů neonacismu.

72; Člen Basajevovy bandy Ruslan Batajev byl odsouzen ke 14 letům vězení.

73; Pracovní migranti poslali na Ukrajinu za rok 2018 rekordní sumu peněz – 11 miliard dolarů, informovala zástupkyně šéfky Národní banky Ukrajiny Jekatěrina Rožkova.

74; Ve Francii byl za účasti Německa a Velké Británie vytvořen mechanismus transakcí s Íránem.

75; Kyjevský režim poskytl rozkolníkovi Jepifanijovi státní ochranku.

76; Státní department se vyslovil pro mírové předání moci ve Venezuele. Zástupkyně Státního departmentu ale také potvrdila, že Trumpova administrativa zkoumá všechny varianty postupu vůči Venezuele.

77; Ve Státní dumě navrhli zavedení trestu smrti za korupci. Alexandr Šerin dále navrhl, aby se popravení korupčníci pohřbívali na odděleném hřbitově.

78; V obci Jessentuki byla objevena skrýš se vzácnými fotografiemi carské rodiny Mikuláše II.

79; Běloruská strana poslala Rusku návrhy na zrušené roamingu mezi oběma zeměmi.

80; Kandidát na prezidenta Ukrajiny zažaloval Ústřední volební komisi. Lídr strany Občanská pozice Anatolij Gricenko napadne u soudu protizákonný požadavek na prezidentského kandidáta, aby procoval s registrem voličů výhradně v budově Ústřední volební komise.

81; V Radě federace nevyloučili další zatýkání senátorů.

82; Maloobchodní prodej piva se v roce 2018 snížil oproti roku 2017, a to navzdory fotbalovému mistrovství.

83; Trump v souvislosti se situací na mexicko-americké hranici prohlásil, že Mexiko je horší než Afghánistán.

84; V Kyjevě pohrozili, že nuceně změní název Ukrajinské pravoslavné církve, pokud tak neučiní sama ve stanovené lhůtě na základě schváleného zákona. Ukrajinská pravoslavná církev je zděšena plánem přejmenovat rozkolnickou Pravoslavnou církev (PCU) na Ukrajinskou pravoslavnou církev a v podstatě tak ukrást kanonické pravoslavné církvi její tradiční název.

85; Putin vyzval ministryni školství Vasiljevovou, aby si všímala platů učitelů v regionech.

86; Patriarcha Kirill oznámil, že doufá ve svou návštěvu Ukrajiny. Rád by se pomodlil v Kyjevsko-Pečorské lavře.

87; Kurs euro překonal psychologickou hranici 75 rublů.

88; Ukrajinská ministryně zdravotnictví doporučila občanům, aby se léčili procházkami.

89; V NATO připomněli Rusku své ultimátum ohledně plnění Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu.

90; Rozkolník Jepifanij ujistil, že Ukrajinské pravoslavné církvi nebudou zabavovány kláštery a lavry.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.1.2019

  1. .lak napsal:

    88 :-) Uňych ě taki citrá horákiňye. Co zobajýjo?
    https://www.youtube.com/watch?v=ZpC_RRo903g

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!