Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.2.2019

ukrainskiy_specnaz_razvedka1; Ukrajinská rozvědka má novou vlajku a znak. Porošenko podepsal výnos, kterým potvrdil novou symboliku Ukrajinské Služby zahraniční rozvědky.

2; Venezuelské úřady odložily vývoz zlata ze země, píše Bloomberg. Téměř 1.600 zlatých cihel se stalo předmětem upřené pozornosti jak v republice, tak i v zahraničí.

3; Ukrajinci jsou připraveni vzdát se Donbasu. Ale překáží jim v tom vyšší moc. S nástupem vánočního příměří v Donbasu utichly na nějaký čas i rozhovory o plánech na mírové urovnání.

4; Na Ukrajině vyvíjejí novou raketu „vzduch – vzduch“. Práce na nové zbrani provádí státní akciová holdingová společnost Arťom.

5; V USA prohlašují, že jejich demokracii zničila „knížka pro hlupáky“. Zveřejnění prvních kapitol budoucí knihy o historii televizní stanice RT Margaritou Simoňjan nenechalo chladnými široké masy kritiků.

6; Mezi ozbrojenci národní gardy Ukrajiny začala epidemie. Místní úřady se rozhodly uspíšit vakcinaci vojáků.

7; Ukrajinské volby: Jako vždy na Ukrajině vybírají ze dvou zel to třetí nejhorší. Je velká pravděpodobnost, že v druhém kole prezidentských voleb na Ukrajině se střetnou Petr Porošenko a Julija Timošenko.

8; Děsivá korupce v ukrajinské armádě. Ministr obrany okrádá Ukrajinu pomocí Izraele. Co se skrývá za činností ministra obrany Ukrajiny ve prospěch Ukroboronpromu?

9; Německý Rheinmetall rozdupal ukrajinský sen o NATO. Od prvního dne státního převratu na Ukrajině slíbil Porošenkův člověk lidu integraci země do EU a NATO.

10; Výzva vlasteneckých sil Běloruska adresovaná prezidentovi kvůli boji proti Nesmrtelnému pluku v Minsku. Byla zveřejněna výzva levicových vlasteneckých spolků Běloruska, které vytvořily Koordinační radu „Jednota“.

11; Nové střelné zbraně. Na co sázejí ruští zbrojaři? V koncernu Kalašnikov v těchto dnech informovali o úspěšné realizaci hned několika důležitých projektů ohledně střelných zbraní.

12; Západní tajné služby proti dobrovolníkům Donbasu. Prostředky utrácené našimi „fandy“ za nabourávání do informačních zdrojů Sdružení dobrovolníků Donbasu vypovídají o jejich extrémním zájmu o tuto organizaci.

13; Ruské slovo. Proč se země bojí připomínat, jak se opravdu nazývá? V používání slova „russkij“ místo „rossijskij“ je určitá „měkká síla“, která tak trochu leží ladem.

14; Neexistují úspěšné příklady. Západní výrobci odmítají spolupracovat s ukrajinským obranným průmyslem. Dříve pokusy Kyjeva navázat spolupráci se zahraničními korporacemi ve sféře vývoje zbraní vždy končily neúspěchem.

15; Americké úřady zakazují svým vědcům účastnit se programů Ruské federace a Číny. Cílem zákazu je „obrana národních zájmů USA v oblasti bezpečnosti a vědy“.

16; „Filin“ na stráži. Ruská vojenská námořní flotila začala dostávat systémy, které oslepují nepřítele. Ten nemůže vést palbu na cíle,které jsou chráněny „Filinem“. Střelec pociťuje halucinogenní efekty a je dezorientován.

17; U břehů Turecka byla nalezena německá ponorka. Byla objevena v hloubce 40 metrů během natáčení další série dokumentárního programu Mavi Tutku (Modrá vášeň).

18; Ukrajina se rozhodla uskutečnit mohutné nákupy zbraní od USA. Němci odmítli vyrábět protivzdušné raketové systémy spolu s ukrajinskými výrobci, ale Washington má jiné zásady – přesněji řečeno žádné.

19; Kandidátka na ukrajinského prezidenta Olga Bogomolec měla na Ukrajině dopravní nehodu. Nehoda se obešla bez zranění.

20; NATO se nechystá rozmisťovat jaderné rakety v Evropě, říká Stoltenberg. Generální tajemník NATO cynicky prohlásil, že Aliance nemá v úmyslu zrcadlově odpovídat na kroky Ruska.

21; Krymský most se rozpadne! Vlhké sny velitele ukrajinské vojenské námořní flotily. Sedm let jsem tam sloužil a vím, co je to Azov a co je to Černé moře. Moře odplavuje podloží od pilířů mostu, fantazíruje ukrajinský admirál.

22; USA se kojí nadějí, že se schovají před Ruskem a Čínou, když vytvoří systém proti nadzvukovým raketám. Specialisté z Pentagonu zvažují jako prostředek obrany systémy koncentrované nasměrované energie.

23; Vyléčit staré rány. Agentura Reuters zjistila detaily z projevu Donalda Trumpa před Kongresem. Americký prezident plánuje, že vyzve demokraty ke spolupráci a nastolí důležitá témata zahraniční politiky.

24; Putin požaduje, aby se Spojeným státům už nenavrhovaly žádné rozhovory o odzbrojení. Počkáme, až naši partneři dospějí a budou dost zralí na to, aby s námi dokázali vést rovnoprávný a věcný dialog na toto závažné téma.

25; Rusko odstupuje od Smlouvy o raketách, prohlásil Putin. Tento krok je odpovědí Moskvy na analogické kroky Washingtonu, zdůraznil ruský prezident.

26; Ukrajinské úřady pohrozily, že násilím přejmenují Ukrajinskou pravoslavnou církev. Pokud Ukrajinská pravoslavná církev v termínu stanoveném zákonem neuskuteční své přejmenování, přijde podle schváleného zákona o právo používat svůj dosavadní název.

27; Dluhy Ukrajinců za plyn mohou být prodány vymahačům. Co to znamená pro obyčejného občana? Dluhy Ukrajinců vůči společnosti Naftogaz mají být prodány jiným firmám na elektronické aukci.

28; Vojáci Doněcké republiky se připravují na příchod jednotek kirovogradského specnazu. DO Volnovašského okresu dorazila diverzní skupina z 3. samostatného pluku zvláštního nasazení.

29; K čemu potřebuje Porošenko Zelenského? A proč vůbec nejde o Kolomojského? Byl zveřejněn zajímavý názor oděského novináře Jurije Tkačova. Podle posledních průzkumů začíná Porošenko dotahovat ztráty na své protivníky v čele žebříčku.

30; Putin požádal o zprávu na téma odvrácení hrozby zavlečení zbraní do kosmu. Prezident Ruska se setkal s ministry obrany a vnitra.

31; Prezidentský kandidát Zelenskij odpovídal na otázky západních diplomatů. Nejvíc ho dusila francouzská velvyslankyně Isabelle Dumont s otázkou řešení problému v Donbasu. Celkový dojem ze Zelenského vystoupení byl velmi rozpačitý.

32; Ruská řízená tsunami může spláchnout pobřežní regiony nepřítele. Ruské „Poseidony“ mohou udeřit na slabé místo protivníka.

33; V Kremlu odpověděli na Trumpovo prohlášení o nové raketové smlouvě. Předtím Putin prohlásil, že rusko jen zrcadlově odpovídá na rozhodnutí USA odstoupit od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu a tudíž také pozastavuje svou účast na smlouvě.

34; USA zaujaly důrazně agresivní pozici, která ohrožuje Rusko, říká Kadyrov. Nejvyšší představitel Čečny komentoval porušení Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu ze strany Spojených států.

35; Občanka Luganské republiky byla odsouzena k dvanácti letům vězení za špionáž ve prospěch Ukrajiny. Viktorija Voronina svou vinu v plném rozsahu doznala a vyjádřila upřímnou lítost nad svým skutkem.

36; Generál venezuelské armády Francisco Estéban Yáñez Rodriguez přešel na stranu Juana Guaidó. Přitom 24. ledna venezuelský ministr Vladimir Padrino Lopez prohlásil, že armáda Venezuely neuznává samozvance Juana Guaidó za hlavu státu.

37; Zvítězíme! Ve Venezuele se konal pochod Madurových stoupenců. Na dnešní den byla plánována i akce opozičníků.

38; Rusko disponuje zbraní pro odražení hrozeb z kosmu, říká Korotčenko. Rusko dnes disponuje všemi potřebnými prostředky pro odražení potenciálních hrozeb z kosmu.

39; Jsou to prostě idioti. Avakov pohrozil, že rozežene nový Majdan. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov slíbil tvrdou reakci policie v případě zorganizování nového Majdanu.

40; Braňte svou vlast! Venezuelské ministerstvo zahraničí vyzvalo národ, aby vyšel do ulic. Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza vyzval národ, aby vyšel do ulic na obranu svobody a nezávislosti země.

41; Jak ve světě reagovali na rozhodnutí Ruska pozastavit svou účast na raketové smlouvě? Dnes ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Rusko zrcadlově odpoví na kroky USA spočívající v odstoupení od smlouvy.

42; Spor Ukrajiny a Maďarska: USA se postavily na stranu Budapešti. Pozice USA ve sporu mezi Maďarskem a Ukrajinou v otázce ukrajinského zákona o vzdělávání se posunula směrem k podpoře Maďarska.

43; Trumpův poradce kritizoval Madura za pomoc Kubě po tornádu. John Bolton kritizoval rozhodnutí prezidenta Venezuely Nicoláse Madura poslat pomoc Kubě, která utrpěla škody v důsledku tornáda.

44; Britské ministerstvo zahraničí komentovalo rozhodnutí Ruska ohledně raketové smlouvy. Prezident USA Donald Trump v pátek prohlásil, že Washington 2. února zahajuje proceduru odstoupení od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

45; OSN vysvětlila Ukrajincům, proč se píše „na Ukrajině“ a nikoli „v Ukrajině“. Materiály OSN jsou vydávány v ruštině (jeden ze šesti oficiálních jazyků), kde se v souladu s kodifikací spisovného ruského jazyka používá předložka „na“.

46; „Zlý policista“ Bolton pohrozil Madurovi, že jej pošle do koncentračního tábora Guantánamo. Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton vystoupil s výhrůžkou na adresu venezuelského prezidenta Nicoláse Madura.

47; USA oficiálně informovaly Rusko o pozastavení své účasti na raketové dohodě. V dokumentu se uvádí, že se USA necítí být vázány povinnostmi obsaženými ve smlouvě.

48; Ruské ministerstvo obrany obvinilo USA z vývoje zakázaných raket a ukázalo i družicové snímky podniku, který je vyrábí. Kongres USA v roce 2017 vyčlenil pro Pentagon 58 milionů dolarů s přímým pokynem vyvíjet pozemní raketu středního doletu.

49; Írán otestoval novou raketu s plochou dráhou letu. Írán představil novou raketu, která má dolet až 1.350 km.

50; Pokus o státní převrat ve Venezuele skončil fiaskem, prohlásil Maduro při svém vystoupení na shromáždění v Caracasu.

51; Uživatele sociálních sítí poprvé zatkli za extremismus podle nového článku zákona. Kirovský obvodní soud v Saratově poslal do vazby místního občana. Důvodem zatčení byl mimo jiné post s názvem „Trocha rasistických vtipů“.

52; USA vyzývají armádu a centrální banku Venezuely, aby přešly na stranu opozice. USA se tvrdošíjně pokoušejí destabilizovat situaci ve Venezuele.

53; Na internetu se objevilo video, na kterém venezuelští policisté opouštějí opoziční shromáždění podporující Juana Guaidó.

54; Americká vláda informovala o růstu nezaměstnanosti v důsledku „shut downu“. Nezaměstnanost v USA stoupla na 4%.

55; Ruští školáci vyvinuli mobilní aplikaci pro pomoc při výuce. Aplikace blokuje přístup k YouTube, populární sociálním sítím a videohrám pro smartphony.

56; V sobotu v Paříži proběhl dvanáctý protest žlutých vest. Na kamení a dýmovnice žlutých vest“ policie odpověděla vodními děly a slzným plynem.

57; Na Donbas přijeli diverzanti a ostřelovači ukrajinské armády vycvičení v NATO. V této souvislosti ministerstvo obrany Doněcké republiky varovalo, že ozbrojené síly Republiky jsou připraveny sáhnout k protiopatřením.

58; Na ulici v Oděse bylo nalezeno lvíče. Zvíře se procházelo po Francouzském bulváru.

59; Na Kapverdách bylo zadrženo jedenáct Rusů, námořníků z plavidla ESER plujícího pod panamskou vlajkou, za pašování 8,5 tuny kokainu.

60; Egyptské úřady mají v úmyslu zavést trest smrti za šíření drog.

61; Ruští vědci zjistili, že rizika vzniku chronických onemocnění a riziko úmrtí v jejich důsledku roste po čtyřicátém roce věku konstantním tempem.

62; Na Ukrajině se prudce snížila poptávka po nových automobilech. V lednu se poptávka na nové automobily propadla oproti loňskému lednu o celých 21%.

63; Obranný rozpočet Indie poprvé v historii překročí 3 biliony rupií. V novém finančním roce na obranný sektor a důchody vojáků padne 15,48% celkových výdajů z indického rozpočtu.

64; Předsedovi ukrajinské komunistické strany Simoněnkovi odmítli registraci do voleb ukrajinského prezidenta. Ústřední volební komise odmítla registrovat také šéfa strany „Rozumná síla“ Alexandra Solovjova.

65; V Íránu teroristé zaútočili na vojenskou základnu Basidž ve městě Nikšáhr. Jsou hlášeny oběti na životech.

66; Putin oznámil úspěšné dokončení testů komplexu Avangard.

67; Sami si o to řekli. Putin oznámil zahájení vývoje pozemní nadzvukové rakety středního doletu.

68; Na Ukrajině byla vyloupena PrivatBanka. Banka slíbila Ukrajincům 75 tisíc hřiven za informaci vedoucí k pachatelům.

69; Venezuelský pučista Guaidó vyjádřil přání spolupracovat s Čínou.

70; Kypr zpřísňuje pravidla pro vydávání „zlatých pasů“ pro investory, informují Cyprus Times.

71; V Kyjevě prohlásili, že sami vymyslí nový název pro Ukrajinskou pravoslavnou církev.

72; Bývalou starostku Tuly zatkli na Kypru za krádež 24 milionů rublů. Na Tolkačovovou byl na žádost Ruska vydán mezinárodní zatykač.

73; Na internetu neuvěřili Porošenkovým slibům udělat z Ukrajiny regionálního lídra.

74; Po Rakickém odešel do ruského klubu další obránce Šachťoru Oleg Dančenko.

75; Generální ředitel Roskosmosu Dmitrij Rogozin komentoval výrok polského ministra zahraničí Jacka Czaputowicze o rozmístění amerických jaderných raket v Evropě: Musí asi hodně nenávidět Polsko a Poláky, aby mohl činit takováto prohlášení…

76; Bolívijský prezident přiletěl do Venezuely podpořit Madura. Evo Morales prohlásil, že podporuje Nicoláse Madura proti státnímu převratu a vměšování Spojených států.

77; Honduraské úřady požádaly venezuelského velvyslance Folinta Durana, aby opustil zemi.

78; Roskosmos zvolil definitivní podobu lunární supertěžké rakety. Základní otázka je nyní spojena s volbou schématu startu rakety.

79; Ukrajinské ministerstvo spravedlnosti zaregistrovalo proruskou stranu Viktora Medvedčuka. Ten prohlásil, že politika prováděná stávající ukrajinskou mocí je netolerantní. Podle jeho slov Kyjev vytvořil situaci, při které debaty o rozkolu v zemi přešly ve skutečné dělení a rozpad země.

80; Stálý zástupce Venezuely při OSN: USA připravují kolonizaci Venezuely. Rusko podpořilo Nicoláse Madura jako zákonného prezidenta země. Maduro označil Juana Guaidó za loutku USA.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.2.2019

  1. John_Pitralon napsal:

    Putin Informs Hacking Expert Megyn Kelly
    https://www.youtube.com/watch?v=BGUgcC3dbOY

    All Your Election are Belong to Us
    https://www.youtube.com/watch?v=j9vwCLWRXd4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!