Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.2.2019

tirannozavr1; Lidé prý zabíjeli dinosaury. Expremiérka Polska Ewa Kopacz si udělala ostudu v přímém přenosu. V komentáři útoků na vládu vypustila z úst naprostý historický nesmysl. Desítky milionů let v jejích úvahách nejspíš nehrají žádnou roli...

2; Barman zabil v Moskvě hosta. Pachatel byl zadržen, odveden na policejní stanici, kde s ním byla zahájena trestní procedura.

3; Jepifanij vyprávěl, kdo všechno přijede na jeho intronizaci. Podle jeho slov je velmi mnoho zájemců o účast na ceremoniálu. Skutečnost však byla zcela odlišná.

4; V USA informovali, že už předali Rusku své podmínky pro obnovení smlouvy o raketách. Oficiální zástupce Bílého domu prohlásil, že podmínky byly Moskvě předány v písemné podobě.

5; Guaidó má v úmyslu požádat Evropskou unii o ochranu aktiv Venezuely. Dále informoval, že v nejbližších dnech bude jmenováno nové vedení společnosti Citgo.

6; Ukrajinský výsadkář se dostal do zajetí. V ukrajinské armádě učinili prohlášení, že uznávají příslušnost vojáka k jednotce ukrajinské armády. Okupanti však jedním dechem prohlásili, že to, co Gricenko řekl na kameru, je zinscenované kremelskou propagandou.

7; Zajistit mezinárodní bezpečnost. Rusko si vyhradilo právo reagovat na kroky USA. Budeme nuceni podnikat všechno potřebné pro zajištění své národní bezpečnosti.

8; Chtějí z Porošenka vytvořit oběť. Kdo se vlastně pokoušel o těch údajných jedenáct atentátů na ukrajinského prezidenta? Podle prohlášení ukrajinského politologa Ruslana Bortnika jsou Geletějova prohlášení pouhý pokus o zvýšení Porošenkovy popularity.

9; Koalice pod vedením USA opět udeřila proti syrské armádě. V noci ze soboty na neděli o tom informovala státní informační agentura SANA.

10; Po setkání s Putinem začalo pronásledování srbských vůdců v Černé Hoře. Byli obviněni z pokusu o „proruský státní převrat“. Černohorská moc dusí svobodu v zemi.

11; Rusko přehrálo Turecko v Sýrii. Turecká myšlenka politiky bezpečnosti v Sýrii stále více připomíná iluzi. Rusko nutí Turecko, aby všechny své vojenské kroky konzultovalo s Bašárem Asadem.

12; Rusko: Dvacet let bez války. Zůstává rok. Podíváme-li se na Putina očima patriotů, získáme neočekávaně srozumitelný obrázek vyznačující se důsledností a objektivností.

13; Reakce na odpověď. Proč USA odstupuje od smlouvy o raketách: Očekávané a přesto senzační odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu vypadá krajně nelogicky.

14; Boj o trůn přechází do horké fáze. Na Ukrajině byli zraněni už dva kandidáti na prezidenta. Do voleb na Ukrajině zbývají necelé dva měsíce a situace se vyostřuje každým dnem.

15; Avangard s nadzvukovou municí není bluff, ale rozpracování stíhačky Spiral. Prezident Ruska prohlásil, že se chce podívat, jak pokračují práce na zařazování nových komplexů do výzbroje.

16; Kandidátka na ukrajinského prezidenta Inna Bogoslovskaja vyzvala, aby byly vztahy s Ruskem budovány pomocí grafitových bomb. Není jasné, zdali vůbec ví, o čem mluví. Grafitové bomby jsou vybaveny vlákny, které po dopadu jsou schopné zkratovat velká elektrická zařízení.

17; V Rusku zahájili prodej telefon s ochranou proti odposlouchávání. Cena telefonu s krypto-ochranou „Kruiz-K“ činí zhruba 85 tisíc rublů (si 29 tisíc korun).

18; Teroristé Islámského státu po úderu americké koalice rovněž zaútočili na pozice syrské armády.

19; Estonsko požaduje od Ruska kompenzaci škod za „sovětskou okupaci“. Ze slov estonského ministra spravedlnosti vyplývá, že Moskva porušila Smlouvu z Tartu (z roku 1920) a musí tudíž nahradit způsobenou škodu.

20; Ruční protitankové granátomety, minomety, obrněné transportéry. Ukrajina ostřeluje Donbas a samozřejmě se jí dostává odpovědi. O zraněných ozbrojencích informuje štáb tzv. Operace sjednocených sil (dříve ATO).

21; Alžběta II. bude v případě neúspěšného Brexitu evakuována kvůli možným nepokojům. Spolu s královnou budou evakuováni i další členové britské královské rodiny.

22; V Kalužské oblasti se převrátil autobus s dětmi jedoucími na hudební soutěž. Počet obětí dosáhl sedmi osob.

23; V kyjevské restauraci oloupili poslance z Chmelnické oblastní rady. V „elitní“ restauraci uzbecké kuchyně „Ešak“ zloději vymetli kapsy šéfa komise pro otázky rozpočtu a financí.

24; Japonci se vyjádřili k osudu Kuril. Podle průzkumu Více než 88% Japonců se domnívá, že problém „severních teritorií“ nebude vyřešen za stávajícího premiéra. Podpora vlády se zvýšila o 2,2 procentního bodu na 45,6%.

25; Ve Státní dumě reagovali na výhrůžky ukrajinské političky grafitovými bombami. Poslanec za Sevastopol Dmitrij Belik označil její výpad za šaškárnu, která je jen součástí prezidentské kampaně.

26; V den výročí smrti Romana Filipova byla jeho památka zvěčněna v jeho rodném Přímoří. V areálu úderného leteckého pluku byl slavnostně odhalen pomník pilota ruského letectva.

27; Avakov představil „strategický program“ rozvoje Ukrajiny, který se dá shrnout do jedné věty: Co nejsprostěji nadávat Putinovi. Tím Avakov zopakoval „hrdinský čin“ bývalého ministra vnitra Ukrajiny Andereje Děščici, kterého stejný výkřik stál ministerské křeslo.

28; Filaret „onemocněl“, athoský kněz odmítl. V Kyjevě skončila Jepifanijova „intronizace“. Navzdory tomu, že na ceremoniálu nebyl přítomen mnohaletý představený Ukrajinské pravoslavné církve „Kyjevského patriarchátu“ Filaret a ani žádní věřící, je ceremoniál považován za ukončený a platný.

29; Známý athoský staršina archimandrita Jefrem odmítl svou účast na show Metropolity Jepifanije a vyjádřil podporu zákonné církvi Ukrajiny a jejímu představenému Metropolitovi Onufrijovi. Poté opustil Ukrajinu.

30; Francouzské ministerstvo zahraničí vyjmenovalo podmínky pro uznání samozvance Guaidó za prezidenta Venezuely. Předseda venezuelského parlamentu se 23. ledna prohlásil za hlavu státu na dobu fungování přechodné vlády.

31; V Radě federace odpověděli Estonsku prahnoucímu po penězích za „sovětskou okupaci“. Estonský ministr spravedlnosti Urmas Reinsalu prohlásil, že Moskva porušila dohodu z Tartu a musí uhradit vzniklou škodu.

32; Ukrajinští okupanti v Donbasu se připravuj na volby. Ukrajinští ozbrojenci stříleli bez výběru cíle ze zbraní bojového vozidla pěchoty a zasáhly prakticky všechny domy na dvou ulicích obce Staromichajlovka.

33; Možná jsem starý, ale ne hloupý. Ve Španělsku začaly akce proti zvýšení důchodů o pouhých 0,25%. Tisíce Španělů vyšly do ulic Madridu, aby protestovali proti „zvýšení“ penzí.

34; Borislav už se nesměje. (Narážka na román Ivana Franka o založení dělnického hnutí v Haliči: „Borislav se směje“). V tomto haličském městě dnes přidělují vodu pouze tři hodiny za den. Tento režim spotřeby vody byl zaveden od 1. ledna.

35; V Bundestagu navrhli Rusku, aby rozmístilo rakety až za Uralem. Podle názoru politiků rozmístění nových zbraní za Uralem vyjme Evropu ze zóny dosahu raket 9M729.

36; Ukrajinská armáda nás má už pět let jako na dlani. Jak přežít ve frontové zóně? Za posledních téměř pět let tu válka prakticky nebyla přerušena ani na den.

37; Trump nevyloučil použití vojenské síly USA ve Venezuele. Trump potvrdil, že zvažuje vyslání vojáků do Venezuely jako „jednu z variant“.

38; Smutná podívaná. V Ruské pravoslavné církvi zhodnotili intronizaci „ovečky Dolly“ Jepifanije. Tiskový mluvčí Patriarchy Moskevského a vší Rusi Kirilla zhodnotil trapný ceremoniál intronizace vůdce tzv. „Pravoslavné církve Ukrajiny.

39; Ukrajinská armáda dnes odpoledne zahájila palbu na Gorlovku. Informoval o tom šéf administrativy Ivan Prichoďko.

40; Trump se odmítl setkat s Madurem. Trump poznamenal, že Maduro se s ním chtěl setkat už před několika měsíci.

41; Co se může skrývat za prohlášením USA o vývoji obrany proti nadzvukovým raketám? Americká agentura pro protiraketovou obranu ukončilo analýzu možných opatření pro zajištění před nadzvukovými zbraněmi.

42; Trump informoval o počtech vojáků, kteří zůstali v Sýrii, a o jejich plánech. Trump má také v úmyslu zachovat přítomnost vojsk v Iráku, aby kontroloval Írán.

43; Ukrajinská ministryně zdravotnictví doplnila svá „odborná“ doporučení ohledně péče o zdraví o další perlu – tentokrát „jak správně konzumovat sendviče a chlebíčky“.

44; Sláva odvážným! Porošenko podal dokumenty do Ústřední volební komise. „Porošenko je nejodvážnější a nejrozhodnější prezident. Je jediný, který skutečně čelí Putinovi!“, smějí se na sociálních sítích.

45; Sýrie: Ruští bojovníci se svatojiřskými stužkami ze soukromé armády učí Syřany, jak likvidovat ozbrojence.

46; Putin k rozmístění zbraní: My je nerozmisťujeme proto, abychom udeřili jako první. 2. února se v Kremlu konala schůzka prezidenta s ministry obrany a vnitra.

47; Vera Savčenko přinesla na Ústřední volební komisi dokumenty za svou sestru, ale povinnou peněžní kauci zatím nesložila. Poslankyně Národní rady Naděžda Savčenko, která je toho času v kriminále, kandiduje na ukrajinského prezidenta.

48; „Vítězství“ a „přátelství“. Irán avizoval vypuštění nových družic. Írán v nejbližší době plánuje vypuštění nové družice vlastní výroby na oběžnou dráhu.

49; Opilecká rvačka v Kyjevě vzniklá kvůli sporu o důležitost jednotlivých částí ukrajinské armády skončila bezvědomím a krvácením do mozku.

50; Venezuela se stala novým kolbištěm pro soupeření velkých mocností, píší Asia Times. Rusko a USA vedou dva tábory zemí, které podporují na jedné straně Nicoláse Madura a na druhé straně Juana Guaidó.

51; Opilý dezertér se poblíž města Sčasťje propadl pod led, když chytal ryby. Svědky události se staly dvě místní důchodkyně, které viděly, jak se opilý voják propadl pod led.

52; V Těrnopolské oblasti byl surově zmlácen kněz. 3. února byla rozkolníky z Pravoslavné církve Ukrajiny vyprovokována rvačka u pravoslavného chrámu.

53; Jakou bojovou techniku Ukrajina prodávala USA? Za celá desetiletí nezávislosti stihla Ukrajina předat Západu mnoho cenných technologií a vzorů bojové techniky.

54; Vojenský expert píše o tom, jaké závěry lze činit z rozsáhlého náletu Izraele na syrskou protivzdušnou obranu.

55; USA vyšlou čtyři tisíce vojáků na mexickou hranici. Na tři měsíce.

56; Venezuelská vláda prohlásila, že se nechystá omezovat hospodářské vztahy s Ruskem, ale naopak je rozšiřovat.

57; Profesor medicíny Sergej Sudakov označil návrh Německa rozmístit rakety 9M729 za Ural za vměšování do vnitřních záležitostí.

58; V Rusku se rozhodli vyvinout mobilní zařízení pro dialýzu, aby se ulehčil život lidem s ledvinovou nedostatečností.

59; Porošenko vyzval k tomu, aby se i po volbách zachoval kurs Ukrajiny na vstup do NATO. Ukrajina kvůli tomu za posledních pět let prošla už těžkými zkouškami, které nesmí být nadarmo.

60; Trump vyjádřil nedůvěru vlastním tajným službám, protože se příliš často dopouštějí omylů.

61; V roce 2019 se na Ukrajině zcela přestaly kupovat automobily Zaporožec. Za rok 2018 prodali jediný kus.

62; Trump připustil návrat amerických vojsk do Sýrie a Afghánistánu, pokud to bude nutné.

63; Rusko bude považovat invazi USA do Venezuely za akt agrese. Předtím prezident USA připustil, že nevylučuje variantu vojenského zásahu ve Venezuele.

64; Srbský patriarcha Irenej odmítl uznat novou ukrajinskou církev.

65; Patriarcha Kirill: Náboženství se stále častěji stává nástrojem politických manipulací.

66; Generální tajemník NATO: 6. února bude podepsán protokol se Severní Makedonií o připojení Republiky Severní Makedonie k NATO.

67; Francouzská vláda plánuje uskutečnění referenda, které by mělo proběhnout společně s evropskými volbami. Voliči by se měli vyjádřit k probíhajícím protestům.

68; Astrofyzik NASA: Mimozemský život je pravděpodobnější, než jsme si mysleli.

69; V Číně potvrdili existenci geneticky upravených dětí.

70; Rozkolník Jepifanij: Abychom vrátili Krym a Donbas Ukrajině, je třeba skoncovat s vlivem Ruské pravoslavné církve na Ukrajině.

71; Kolumbijský prezident prohlásil, že jeho země pomůže osvobodit Venezuelu. Iván Duque prohlásil, že jeho země pomůže venezuelskému lidu osvobodit se od diktatury. Dále ocenil přeběhnutí generála Franciska Estébana Rudrigueze k opozici a zadoufal, že tím vytvořil dominový efekt.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.2.2019

 1. Josef Švejk napsal:

  "Jasně jsme deklarovali naši pomoc, pokud jde o posílení maďarsko-syrské hranice." Polská premiérka Ewa Kopaczová.
  Nyní coby expremiérce ji je dnes jasné, že lidé zabíjeli dinosaury. (zřejmě proto vyhynuli)
  PS: I u nás se střídají podobní myslitelé. Už 30 let. Začalo to heslem venca flaška na hrad. Pak už se vyrojilo nepřeberné množství různých venců-alkoholiků, demokratů, senilních knížat, bohoušů, pružinských, burešů... v dlouhé řadě až do dnešní doby. Užívejte si demokracie a pokud se vám něco nelíbí, můžete si zvolit libovolnou barvu kravaty v příštích volbách.

  • Josef Švejk napsal:

   A zástup ČEZkých idiotů se neustále rozšiřuje:
   Česká vláda uznala na návrh ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) Juana Guaidóa za prozatímního prezidenta Venezuely.
   Nakonec se ještě ukáže, že Ewa Kopaczová byla vlastně intelektuální gigant.

   • ja napsal:

    jo, to jsou všichni, kdo stojí pro-uSSa a EU pedofily, rozumní a normální lidé už to dělat nechtějí, tak zbývají jen idioti a úchylové :)

 2. .lak napsal:

  Z AE No to už ta scéna velkomožných nejde už ani korektně a je to o píp. :-D
  oskar
  Babiš s Petříčkem nic vysvětlovat nikomu nebudou, protože ví, že kdykoliv po tomto precedentu, může USA prohlásit, že prezidentem v ČR se stal Drahoš…protože nespokojenost kavárny se Zemanem, atd. Pak bude snadnější dostat sem imigranty a USA raketové základny nebo radar. A Zeman i Drahoš se to klidně mohou dovědět až z Blesku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!