Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.2.2019

traur1; Srbové uctili památku obětí ustašovského teroru. V průběhu nelidského masakru vojáci osobní ochranky nejvyššího chorvatského představitele zavraždili 2.315 civilních Srbům z toho 551 dětí.

2; Rok 2020 – Ukrajina bez plynu. Závislost Ukrajiny na Rusku zůstává v energetické sféře velmi vysoká.

3; Přijde Putina a nastolí pořádek! I tak se dá vyložit Porošenkovo předvolební heslo v prezidentských volbách „Buď Porošenko nebo Putin!“. Jedná se o parafrázi hloupého hesla ukrajinských neonacistů, kteří takto mluví o Banderovi.

4; Proč nepřežijeme v klanově-oligarchickém státním uspořádání? To, co se kdysi nepovedlo s Chávezem, zkoušejí teď s Madurem.

5; Jen přibližují apokalypsu. Tím, že vytvářejí Antirusko, budují na Ukrajině také anticírkev.

6; K čemu ho vlastně potřebujeme? Hlavní zvrhlík Ukrajiny (tak bývá titulován Oleg Ljaško) informoval o nenávisti lidí vůči Porošenkovi. Petr Porošenko se může přetrhnout, aby si získal důvěru občanů. Porošenko se snaží přesvědčit lidi, že za to, co se děje nyní na Ukrajině, vlastně nemůže. Ale lidé mu na to říkají: K čemu potřebujeme prezidenta, který za nic neodpovídá?

7; Kandidát na prezidenta Ukrajiny si přeje zahájit rozhovory s Putinem, čímž vytváří reálnou hrozbu pro Porošenka. Kdo by si to byl pomyslel? Ale je fakt, že Zelenskij nyní kraluje předvolebním průzkumům a Porošenko je nanejvýš někde na třetím místě.

8; Donbas je válka zmařených příležitostí. Básníci Andrej Široglazov a Galina Šapkina se setkali a pohovořili s velitelem legendárního Prizraku.

9; Porošenko: Za pět let budeme mít rozhodnutí o členství Ukrajiny v NATO. Porošenko zdůraznil, že Ukrajina musí provádět reformy a dosáhnout kritérií, která odpovídají kritériím EU a NATO.

10; Objevily se obrázky první nadzvukového ruského kosmického dronu. Dron pro opakované použití je určen pro lety v atmosféře i v kosmu nadzvukovými rychlostmi.

11; Západ nás podvedl, pojďme raději do Eurasijského svazu, říká ukrajinský politik a bývalý ministr dopravy a spojů Jegenij Červoněnko v ukrajinské televizi. „Podvedli nás. Zůstali jsme opět sami se svými problémy. Nešli jsme do Eurasijského svazu a do EU a NATO nás nepouštějí. To, že tam brzy vstoupíme, jsou plané kecy.

12; Madeleine Albright vysvětlila, proč Putin přehrává Trumpa. Kdo by si nepamatoval bývalou státní tajemnici a Balkánskou řeznici?

13; Japonsko má v úmyslu dosáhnout propuštění plavidla zadrženého Ruskem. Připomeňme, že japonské plavidlo bylo zadrženo ve výhradní ekonomické zóně Ruské federace.

14; Medveděv potvrdil koncepci zvýšení efektivity rozpočtových výdajů. Koncepce zvýšení efektivity rozpočtových výdajů na léta 2019 až 2024 byla potvrzena ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem.

15; Porošenko se zaregistroval do voleb „přes zadnici“ (zadní vrátnici). Jurij Kasjanov komentoval proceduru registrace Porošenka za kandidáta na prezidentské volby přes zadní vchod do budovy Ústřední volební komise, protože se bál aktivistů, kteří na něj čekali i hlavního vchodu.

16; Čibiř. Tak dnes přezdívají Americkému Chicagu. Ledová zemětřesení v Chicagu a zábava Američanů na „věčném ledu“. Obyvatelé Chicaga nejsou na tento typ počasí zvyklí, proto si vymýšlení bizarní způsoby zábavy.

17; Tragický požár v elitním domě v centru Moskvy. Jsou hlášeni mrtví. Média píší, že byty v tomto domě mají Nikas Safronov (malíř a výtvarník), Jurij Bašmet (dirigent), Ingeborga Dapkūnaitė (filmová herečka) a Ljubov Kazarnovskaja (pěvkyně).

18; Rusům bude umožněno dostávat důchod podle starých pravidel. Rusové, na které se vztahuje zvýšení důchodového věku, budou moci dostávat penze z Národního penzijního fondu podle starých pravidel.

19; Všechno pro chodce. Státní inspekce bezpečnosti dopravního provozu (GIBDD) zmenší dopravní značky téměř na polovinu. Ve městech je třeba stavět zájmy chodců nad zájmy motoristů.

20; Maduro slíbil Trumpovi druhý Vietnam. Pokud americký prezident vyšle vojska do Venezuely, pak určitě opustí Bílý dům celý od krve, prohlásil Maduro.

21; Na ruské vojenské základně v Tádžikistánu zahynul mladík. Žák deváté třídy zahynul při explozi po nezdařeném výstřelu z granátometu.

22; Pozemní Kalibry mohou zasahovat cíle ve vzdálenosti až 2.600 kilometrů. Rusko snadno realizuje symetrickou odpověď na rozhodnutí USA odstoupit od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

23; Rusko je na druhém místě v Evropě v ceně benzínu. Benzín je v Rusku druhý nejlevnější v Evropě. Ukrajina se naproti tomu nachází na konci žebříčku.

24; Vzrostl počet úmrtí při požáru v centru Moskvy. Noční požár zachvátil dům postavený v roce 1913, ve kterém mají pronajaté byty ruské celebrity. Obětí má být už osm a jsou mezi nimi dvě děti.

25; V centru Ukrajiny začali zločinci vykrádat vojenské jednotky. Byly ukradeny zbraně a munice. Během operace se jeden ze zločinců pokoušel klást ozbrojený odpor pracovníkům SBU.

26; Na skládce v Charkově byly nalezeny mršiny prasat nakažených prasečím morem.

27; Trump učinil z Evropy cíl ruských raket. Hlavní obětí rozhodnutí Washingtonu odstoupit od odzbrojovací smlouvy je zcela evidentně Evropa.

28; Hysterie mezi ukrajinskými veliteli nabírá na obrátkách. Jediná šance pro ukrajinskou generalitu je co nejdéle sedět na svých teplých místech a pomoci svým páníčkům zvítězit v jejich špinavé válce.

29; V Kanadě vydali minci ve tvaru ukrajinské kraslice. Na přední straně je profil královny Alžběty II.

30; V Oděse byl unesen majitel sítě lékáren. Policii zavolala žena, která slyšela výkřiky třiačtyřicetiletého Inda z Bombaje v telefonním sluchátku.

31; Epidemie spalniček vypukla i v hlavní ukrajinské věznici. Vězni kyjevské vazební věznice si stěžují, že je situace kritická. Kdo zavlekl infekci do tohoto objektu?

32; Rogozin informoval Putina o situaci v kosmickém odvětví. Podle jeho slov probíhá náprava situace v odvětví ve třech směrech.

33; V americkém segmentu Mezinárodní kosmické stanice netěsní záchod. Američtí astronauti museli pomocí ručníků vytírat více než deset litrů vody.

34; Ve Státní dumě navrhují, aby opilí řidiči byli posuzováni stejně jako vrazi. Normy články 105 ruského trestního zákoníku předpokládají tvrdší tresty.

35; V Kyjevě opilá banda zmlátila policistu, který se musel hájit střelbou. Pracovník se musel v sebeobraně uchýlit ke střelbě s plynové pistole.

36; Velmi důležitý spojenec: Estonsko uznalo Juana Guaidó za prezidenta Venezuely. Předseda venezuelského parlamentu Guaidó se prohlásil, 23 ledna za hlavu státu na období fungování dočasné vlády.

37; Ukrajina utrpěla v důsledku kerčského incidentu obrovské ztráty odhadované na 10 miliard hřiven. Nyní musí lodě čekat průměrně 15 hodin. Předtím nečekaly vůbec.

38; Rosstat informoval o rekordním růstu HDP Ruské federace za posledních šest let. Loňských 2,3% nevypadá na první pohled nijak impozantně, ale v podmínkách sankcí je to maximum možného. V roce 2012 to bylo 3,7% (ještě bez sankcí), v roce 2013 činil růst 1,8%, 2014 jen 0,7%, v roce 2015 došlo k poklesu o 2,5%, v roce 2016 už se ekonomika vrátila k růstu o 0,3% a v roce 2017 o 1,6%.

39; Prezident Bolívie odpověděl na Trumpova slova o možném vyslání vojsk do Venezuely. Trump v neděli potvrdil, že zvažuje vyslání vojáků do Venezuely.

40; Ukrajinský soud propustil z vězení uprchlého ruského bankéře a poskytl mu občanství. Aljakin je hledán ruským ministerstvem vnitra pro podezření z obzvláště velkého podvodu.

41; Mise OSN v Kosovu komentovala informace o zadržení pracovníků. Kosovská média informovala o údajném nedělním zadržení občanů Albánie a Ruska, kteří pracovali pro UNMIK (United Nations Mission in Kosovo).

42; V Roskosmosu informovali, čím jsou způsobeny problémy v ruské kosmonautice. Dříve se říkalo, že v ruských družicích je až 80% součástek zahraniční výroby. Někdejší generální ředitel Ruské kosmické agentury Dmitrij Koptěv připouští, že určité problémy vznikly kvůli omezení přístupu k elektronice.

43; Ukrajina zveřejnila svůj postoj k Venezuele. Ukrajina vyzývá, aby se dělalo všechno možné pro odvrácení silových metod řešení politické krize.

44; Na Ukrajině bylo vyhlášeno pátrání po kapitánu zabavené ruské lodě Nord. Informovalo o tom ukrajinské ministerstvo vnitra.

45; Rusové nijak nepospíchají na Západ. Levada centrum zveřejnilo výsledky průzkumu ohledně emigrace, který byl proveden v prosinci 2018. 18% občanů ve věku 18 až 24 let by určitě chtěli odjet natrvalo do zahraničí a 23% téže věkové kategorie o tom jen uvažuje. (v kategorii 25 až 39 je procento už jen poloviční). Na první pohled poměrně vysoké číslo je relativizováno zjištěním téhož průzkumu v minulosti, že reálně se na odchod připravuje méně než jedno procento z nich.

46; V EU jsou znepokojeni možným rozmístěním amerických raket, říká stálý zástupce Ruské federace v OSN. Znepokojení Evropské unie ještě vzroste, pokud USA v Evropě rozmístí rakety středního a krátkého doletu nové generace.

47; Bulharsko a Rusko postaví plynovod mimo území Ukrajiny. Bulharsko schválio rozhodnutí postavit nov plynovod pro přečerpávání ruského plynu z Turecka do Srbska.

48; Syrská armáda vyhnala síly Koalice USA z důležitého úseku fronty. Informují o tom z linie fronty zdroje ze syrské armády i protureckých formací.

49; Ukrajinská armáda přesunula na Donbas zahraniční ostřelovačky. Většina z nově angažovaných žoldáků jsou skutečně ženy.

50; Guaidó vyzval armádu Venezuely, aby přešla na jeho stranu. Guaidó také vyjádřil uznání jménem svých stoupenců pro země EU, které jej uznaly za dočasnou hlavu státu.

51; NE válce! Ukrajinská armáda požaduje mír! Bylo zveřejněno senzační prohlášení příslušníků ATO. Vojáci ukrajinské armády také prohlašují, že žádná ruská armáda v Donbasu není. Ukrajinský voják s přezdívkou Olexa zcela otevřeně a veřejně říká, že Rusko není nepřítelem Ukrajiny. Je třeba splnit Minské dohody a zaručit dodržování občanských práv všem občanům Ukrajiny.

52; Další chrám v Evropě přešel do Ruské pravoslavné církve od patriarchy Bartoloměje. Představený ruské církve v San Remu Dionýsos Bajkov zveřejnil otevřený dopis farnostem Arcibiskupství.

53; OSN učinila prohlášení ohledně situace ve Venezuele. OSN se nepřipojí ani k jedné ze stran v souvislosti se situací ve Venezuele, oznámil generální tajemník OSN.

54; Ruské ministerstvo zahraničí identifikovalo „epicentrum“ kampaně pro ruským médiím v Bruselu. Je to zcela jasná a dobře zrežírovaná kampaň. Našim novinářům je bráněno v práci a činí se tak pod smyšlenými záminkami. Nikdo se ani nepokusil předložit nějaká fakta, na kterých by mohlo vzniknout aspoň nějaké obvinění, natož nějaké důkazy.

55; V Evropském parlamentu odmítli považovat Rusko za strategického partnera. Informovala o tom místopředsedkyně frakce Evropské lidové strany Sandra Kalniete.

56; Island uznal Juana Guaidó dočasným prezidentem Venezuely.

57; Čína dosáhla rekordu v dovozu zkapalněného zemního plynu.

58; EU vyzvala Írán, aby vykonával tlak na režim Bašára Asada. EU požaduje přerušení bojů v zemi a hladký humanitární přístup, a to i do Idlíbu.

59; Jak se „upravuje“ skutečnost. Generální štáb Ukrajiny zveřejnil film o Ilovajsku s názvem Město, které zastavilo Putina. Vůbec jim nepřekáží, že náčelník generálního štábu ukrajinské armády se veřejně omluvil, že poslal dobrovolníky do Ilovajského kotle.

60; Už je znám název ruské vojenské výstroje budoucnosti. Bude se jmenovat Sotnik a bude se vyznačovat exoskeletem včetně rukou. Bud k němu patřit kulomet a ochrana proti plynu nového vzoru.

61; Na Ukrajině se kradou kabely ve velkém. Za rok 2018 bylo na Ukrajině ukradeno 3 tisíce kilometrů měděných kabelů, což je neuvěřitelná rychlost: Měděné kabely se na Ukrajině kradou rychlostí pět metrů za minutu.

62; Vladimir Čižov: Nejnižší bod vztahů mezi EU a Ruskou federací už byl překonán. Stálý zástupce Ruska při Evropské unii Vladimir Čižov prohlásil, že EU a Rusko překonaly nejobtížnější stádium vzájemných vztahů, které se teď už budou zlepšovat.

63; Ukrajinská ústřední volební komise odmítla registrovat prezidentského kandidáta – ozbrojence z nacistického pluku „Donbas“, který slíbil zavedení trestu smrti pro státní úředníky.

64; Babčenko navrhl ukrajinské vládě, aby vyčkala rozpadu Ruska. Podle jeho slov je na Ukrajině nyní možná jen vojenská (válečná) cesta řešení krize.

65; Na Ukrajině prodloužili moratorium na prodej zemědělských pozemků o jeden rok.

66; Maďarsko oznámilo připravenost připojit se k „Tureckému proudu“.

67; V Kyjevě neznámí pachatelé ostřelovali kancelář Národního svazu novinářů.

68; Na letišti Šeremeťjevo byla zadržena velká várka drog. Podezřelý byl zadržen a bylo zahájeno trestní řízení.

69; Cena sádla za pět revolučních let vzrostla na pětinásobek.

70; Řidiči ze Zakarpatské oblasti uspořádali demonstraci kvůli rozbitým silnicím. Přinesli si s sebou automobilové pneumatiky.

71; Britští vědci avizovali zotročení lidstva roboty už za padesát let.

72; V Kyjevě opilec prodával granáty v potravinářském obchodě. V Kyjevě byl zadržen muž, který nabízel prodavači, aby si od něj koupil granáty.

73; V íránském kosmickém centru došlo k požáru. Jsou hlášeny oběti na životech.

74; Vůdce OUN pohrozil Vladimiru Putinovi šedesátimilionovou armádou občanů Ukrajiny. Toto prohlášení učinil první místopředseda prezidenta Světového kongresu Ukrajinců, který údajně registruje 60 milionů Ukrajinců po celém světě.

75; Maduro se obrátil na římského papeže s prosbou o pomoc se situací ve Venezuele.

76; Evropská unie vylučuje vojenskou invazi do Venezuely, prohlásil španělský ministr zahraničí.

77; Ruský pár byl zadržen v Malajsii kvůli akrobatickým kouskům s jejich dítětem předváděným na ulici.

78; Za poslední měsíc onemocnělo na Ukrajině spalničkami přes 15 tisíc lidí.

79; Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo podmínku pro obnovení plateb do Rady Evropy. Rusko očekává obnovení veškerých svých práv v Radě Evropy.

80; Ukrajina chce zákonem zakázat přítomnost ruských pozorovatelů při nadcházejících volbách.

81; Berlín zmařil konferenci v Kazani kvůli rektorovi krymské vysoké školy. Krym Německo oficiálně nepovažuje za součást Ruska a požaduje, aby ruský organizátor zabránil jeho účasti.

82; Více než 70% Ukrajinců je nespokojených se současným směřováním země.

83; Ukrajina rozestaví po celém svém azovském pobřeží strážní věže.

84; Španělsko a Velká Británie uznaly Juana Guaidó za dočasného prezidenta Venezuely.

85; Trump vyjádřil pohybnosti o nutnosti invaze do Afghánistánu v roce 2001.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.2.2019

 1. .lak napsal:

  Hledejte pokemony :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=GyQjVtIGQg8

  https://aeronet.cz/news/babisova-vlada-uznala-pucistu-juana-guaida-za-prezidenta-venezuely-a-ohrozila-tim-bezpecnost-ceskych-obcanu-v-zemi-kde-se-schyluje-k-obcanske-valce-a-intervenci-americke-armady/
  Úno 5, 2019 17:43 / reakce
  Jde jen o to že s vaničkou se vylévá dítě a tedy že celkem realistický návrh skupiny lidí v usa aby byla přejmenovaná z republiky na oligarchát byl zmítnutý kamuflážníky a mimikristy. Nicméně to vysvětluje postupy na světové scéně kdy jejich podpantofelník úhnie (v podstatě otrokářské systémy jinak s predikcí výkladní skříně eu a nato ukr https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0) u nás na nejmenším kontinentu je také lízlá hejbly velkomožných kdy domorodci jsou takřka bez vyjímky kalergizovaní z choutek a vášní korupce a arogance moci rychlých peněz ziskovci https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ ) obchodem s lidmi kdy to platí ti kteří ani jako zaměstnanci s prací nejsou z 1/3 chránění před chudobou a s obyvateli 24,7% na hranici bídy a pod. Snad vyjma Orbánova maďarska kam se stěhují němci pryč od arabů hlavně prý do destinace okolo Balatonu.
  https://www.youtube.com/watch?v=wauq2bXmEzg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!