Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.2.2019

papa_rimskiy_francisk_31; Římský papež citoval ve Spojených arabských emirátech Dostojevského. Vyzval také všechna náboženství a všechny věřící, aby nastoupili společně jako jedna rodina na prám, který je proveze přes budoucí světová moře.

2; FSB a Vyšetřovací služba vyhlásili pátrání po bývalém šéfovy banky Otkrytije Jevgenije Dankeviče za krádež 34 miliard rublů.

3; V Nejvyšší radě navrhli odepsání miliardových dluhů Ukrajinců za spotřebované energie.Příslušný návrh byl zákona zaregistrován na oficiálních stránkách Rady.

4; Ukrajina buduje „polský svět“. Během ekonomického fóra v Davosu se prezident Polska Andrzej Duda setkal se svým ukrajinským kolegou.

5; Nesprávný směr. 73% Ukrajinců neschvaluje politický kurs země. Pouze 15% dotázaných považují zvolený kurs země za správný, další nedokázali situaci v zemi zhodnotit.

6; V Kyjevě se opilý muž pokusil prodat granáty prodavačce v obchodě. Muži hrozí až 7 let za mřížemi.

7; Bluffování, hrozby a pokusy o nátlak. Jsou USA připraveny na válku ve Venezuele. Prezident Venezuely Nicolás Maduro prohlásil že občané země jsou připraveni bránit svou zemi v případě zahraniční intervence.

8; Elitní podmořský specnaz pro boj se speciálními vojsky nepřítele byl vytvořen v rámci Severní flotily. Patří do něj potápěčští specialisté, kteří mají zkušenosti ze služby ve specnazu.

9; Priority jsou jasné. Ruská vláda vyčlenila téměř 310 miliard rublů na rozvoj Krymu a Sevastopolu. Medveděv potvrdil státní program Sociálně-ekonomického rozvoje Republiky Krym a města Sevastopol.

10; Ukrajinský politik Červoněnko: Západ nás podvedl. Zůstali jsme se svými problémy sami. Po čtyřech letech začali na Ukrajině chápat, že všechny pohádky Západu, NATO a EU jsou prázdné kecy.

11; Jak se na Krymu rozhodovalo o osudu světa. Připomínáme si výročí Jaltské konference, která byla druhým setkáním nejvyšších představitelů zemí protihitlerovské koalice – SSSR, USA a Velké Británie.

12; Porošenko má v úmyslu účastnit se voleb přes „zadní vrátka“. Po Porošenkově registraci u Ústřední volební komise, při které se vyhnul hlavnímu vchodu, už by měl být nazýván výhradně jako „prezident zadních vrátek“.

13; Volby v zemi pogromů,. V co byla přeměněna Ukrajina? Ukrajinští opoziční kandidáti vůbec nemohou realizovat svou kampaň v podmínkách probíhajícího otevřeného násilí ze strany nacistické pravice.

14; Japonský tisk přiznal Kurily jako ideální místo pro americké rakety. Jak si myslí japonská média, prostředky protivzdušné obrany, které by tam byly umístěny, byl ochránily Japonsko před balistickými raketami Severní Koreje.

15; V Kyjevě konečně označili příčinu, proč se rozpadá ukrajinská ekonomika. Není to ani korupce, ani majdan, ani probíhající deindustrializace. Všechno je daleko jednodušší a směšnější. Jsou to prý dotace na energie.

16; Maduro odpověděl Trumpovi na hrozbu vyslání vojsk do Venezuely. Venezuelský prezident považuje ropu za hlavní důvod a příčinu současných událostí v zemi.

17; Na Ukrajině budou školní vysvědčení nahrazena jakýmisi „potvrzeními“. Příslušný příkaz ministerstva školství už vstoupil v platnost.

18; Porošenko uzavře hranici pro pozorovatele z Ruska na prezidentských volbách. Informoval o tom ve vysílání ukrajinské televize. Prezidentské volby se budou konat na Ukrajině 31. března 2019.

19; V Kanadě vykolejil vlak. Jsou hlášeny oběti na životech. Vlak byl tvořen třemi lokomotivami a 112 vagóny.

20; Co se stane s armádou NATO, pokud v Evropě vypukne válka? Finský vojenský expert Petri Mäkelä, specialista pro metody vedení války v Rusku a Skandinávii, se podělil o své názory s britskými médii.

21; Korespondent Georgij Zotov píše o svém pobytu ve Venezuele, která je dnes nejžhavějším bodem ve světě. Jaké jsou motivace Madurových příznivců a co vede jiné lidi k podpoře Juana Guaidó?

21; V Radě federace zareagovali na myšlenku rozmístit americké rakety na Kurilách. Připomeňme, že v Japonsku prohlásili, že americké prostředky protivzdušné obrany na Kurilách by posílily ochranu proti balistickým raketám ze Severní Koreje.

22; Benzin a nafta zlevnily o jednu kopejku. Navzdory dlouhodobému růstu cen patří pohonné hmoty v Rusku k nejlevnějším v Evropě.

23; V Lugansku zůstaly školy a mateřinky bez topení. Ministerstvo pro mimořádné situace slibuje dokončení oprav v co nejkratší době.

24; USA obvinily Rusko z porušení principů WTO. Odstoupení Ruska od pravidel otevřenosti trhů vytváří bariéry na cestě exportu amerického zboží a služeb, stěžují si v USA.

25; Rusko vs. NATO. Boj o Arktidu. Po ruském úspěchu v Sýrii se rozezlené NATO pokouší komplikovat Rusku situaci v jiných regionech světa.

26; Ukrajinské lodě určitě proplují přes Kerčský průliv, slibuje Porošenko. Ukrajinský prezident avizoval druhý díl komedie v Kerčském průlivu a Azovském moři.

27; Centrální banka Ruské federace bude vyhledávat finanční pyramidy pomocí robotu. V druhém pololetí 2018 spustila banka robota pro vyhledávání nelegálních finančních organizací a projektů na internetu.

28; Moskevské metro chce údajně zavést systém placení jízdného podle zón. Zpráva byla ale záhy dementována.

29; Agent SBU dostal v Luganské republice 13 let vězení. Informuje o tom Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky.

30; Nový útok telefonických teroristů. V Moskvě kvůli hrozbě výbuchy evakuují školy a obchodní centra. Bylo evakuováno už 8 tisíc lidí.

31; Mohutný požár v obytném domě v Paříži. Desítky mrtvých a zraněných. Jako hlavní vyšetřovací verze příčiny události je uváděno žhářství.

32; Armáda Doněcké republiky získala přesné souřadnice palebných pozic minometčíků ukrajinské armády. Ukrajinská armáda zvýšila intenzitu ostřelování území Republiky, ale i ráži používaných zbraní.

33; Ukrajinský voják ze Lvovské oblasti zahynul v Donbasu. Miloval Ukrajinu víc než sebe sama, byl členem Kongresu ukrajinských nacionalistů, oplakávají karatele jeho soukmenovci.

34; Ukrazaliznycja sníží o polovinu počet vlaků do Ruska. Ministr infrastruktury Vladimir Omeljan ujišťuje, že je to spojeno se snížením poptávky na cesty do „země – agresora“.

35; V Moskevském metru odmítli zprávy o plánech na zavedení pásmového systému plateb za jízdné.

36; Ukrajinský soud zakázal Uljaně Suprun vykonávat pravomoci ministryně zdravotnictví. Ministerstvo zdravotnictví o tom je informováno a konzultuje situaci s právníky.

37; Spojeným státům odpovíme zrcadlově. O čem hovořil Šojgu na setkání na ministerstvu obrany? Při zahájení schůze ministr obrany připomněl, že od 2. února USA pozastavily plnění svých závazků vyplývajících ze Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

38; Ruské ministerstvo obrany modernizuje raketomet Grad. Bojový komplex bude zvětšen na dvojnásobek a bude doplněn mechanismus nabíjení druhého komplexu.

39; Rusové budou zbaveni své otrocké povinnosti kontrolovat měřiče spotřeby. Doposud odběratel odpovídal za správnost měření své spotřeby. Bylo to, jako by si na trh každý nosil své vlastní váhy.

40; Konec epochy dolaru? Rusko a Írán přecházejí na zúčtování v národních měnách. Připomeňme, že ruské úřady opakovaně mluvily o nutnosti „dedolarizace“ globálního obchodu.

41; Krymský poslanec informoval o tom, co podkopává bojeschopnost ukrajinské armády. Předtím na Ukrajině prohlásili, že Rusko může za záměrné ničení obranyschopnosti ukrajinské armády.

42; Medvedčuk byl obviněn z vlastizrady. V Medvedčukových skutcích hledají znaky zločinů vyjmenovaných v článcích o vlastizradě a separatismu.

43; Turčinov vyjmenoval šest putinovských úderů schopných zničit Ukrajinu už v roce 2019 (vojenská agrese, informační agrese, kybernetická agrese, hospodářská válka, energetická válka, teroristická hrozba). Poznamenal, že ve skutečnosti je těch hrozeb daleko více.

44; Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka z minometů. Minometné ostřelování obcí je registrováno obvykle v noční a večerní době. Palba přes den je spíše vzácností.

45; Polovina Oděsy zůstala bez vody. U cisteren se tvoří fronty. Příčinou mimořádné situace je prasklé vodovodní potrubí.

46; V centru Moskvy slíbil muž odpálení pásu sebevraha v chrámu. Okolí bylo uzavřeno, chrám stojí v centru Moskvy v Obyděnské ulici nedaleko chrámu Krista Spasitele.

47; Odvrátit zdražení se nepodaří? Ve Státní dumě zamítli návrh na státní regulaci cen benzinu. Vláda nepodporuje takovéto návrhy s odkazem na to, že jsou v rozporu se smlouvou o Eurasijském hospodářském svazu.

48; Klimkin: Je třeba „restartovat“ Donbas, jinak prý zničí „evropskou Ukrajinu“. Donbas je prošpikován ruskými strukturami. To by znamenalo naprostý konec evropské a demokratické Ukrajiny.

49; Poslanec Šufrič je přesvědčen, že Ukrajinská moc demonstruje jen tupost a strach. Za hrozbami stojí jen strach z rostoucí podpory opoziční strany a Medvedčuka osobně.

50; Ruský federální antimonopolní úřad našel viníky prudkého růstu cen benzinu v loňském roce. Uvádí se, že prudký skok cen paliv v Rusku na jaře minulého roku mohl být vyvolán spiknutím obchodníků.

51; Státní statistický úřad informoval o příjmech Ukrajinců a zveřejnil výši příjmů. Průměrné příjmy ukrajinské domácnosti ve 3. kvartále roku 2018 činily 1.122,90 hřiven (zhruba 8.400,- Kč).

52; USA žádají Bělorusko, aby potrestalo pachatele, kteří rozbili „Clintonovu lavičku“.

53; Rusko se zaměřilo na šest ukrajinských měst. Jde prý o Oděsu, Cherson, Novou Kachovku, Berďansk, Melitopol a Mariupol.

54; Ohrožení národní bezpečnosti! Nejvyšší rada Ukrajiny požaduje od Porošenka, aby svolal mimořádnou schůzi Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny a vyhlásil epidemii spalniček.

55; V Donbasu byl zlikvidován zkušený karatel z Chersonské oblasti. Informuje o tom Centrum pomoci účastníkům ATO při Chersonské administrativě.

56; Šokující zpověď příslušníka ATO. Kdo ve skutečnosti zabíjí civilní obyvatelstvo v Donbasu? Informuje ozbrojenec s přezdívkou „Ťulpan“, který se rozhodl odhodit masku a otevřeně povyprávět o zločinech Porošenkovy kliky.

57; Navalnyj prohrál spor s masokombinátem. Arbitrážní soud v Moskvě vyhověl žalobě krymského podniku Masokombinát „Družba národů“ vůči Alexeji Navalnému. Navalnyj tak bude muset odstranit video a textovou verzi „vyšetřování“ o dodávkách potravin Ruské gardě a zveřejnit dementi.

58; Krym z čistého nebe. Delegace z Británie poprvé navštíví ruský Krym. Britští politici a podnikatelé chtějí navázat vztahy s Krymem a jsou zainteresováni na realizaci podnikatelských projektů na poloostrově.

59; Bruselská „okupace“ přišla Estonsko dvaapůlkrát dráž než ruská a sovětská. To už není ani pokrytectví, ale debilita, za kterou budou estonské elity ještě dlouho platit.

60; V USA byl schválen návrh zákona proti Rusku, Sýrii a Íránu. Pro zákon s názvem „Posílení bezpečnosti Ameriky na Blízkém Východě“ hlasovalo 77 ze sta členů Senátu.

61; Wall Street Journal píše o „katastrofě s vývozem ropy z Venezuely. Sankce USA vedly k tomu, že Madurova vláda nemůže prodat ropu na zahraničních trzích.

62; V Moldávii zveřejnili podmínku, za které se vzdají Podněstří. Moldávie je ochotna se vzdát myšlenky znovuspojení s Podněstřím v zájmu eurointegrace.

63; Klimkin se polekal dodržení zákona v případě ministryně zdravotnictví Uljany Suprun. Soudní rozhodnutí je prý nebezpečným precedentem.

64; Moskevská policie dostane sportovní auta pro boj s piráty silnic.

65; V Polsku oznámili vytvoření kybernetického vojska. Ministr národní bezpečnosti Mariusz Blaszczak jmenoval plukovníka Karola Molendu zplnomocněným zástupcem pro vybudování kybernetického vojska.

66; U břehů Krymu byl odhalen špionážní letoun USA. Let probíhal ve výšce sedmi tisíc metrů.

67; V Rusku se objevil člověku podobný robot – konzultant schopný vykonávat jednoduché práce.

68; Džihádomobily budou jako trofeje ze syrské války předvádět po celém Rusku.

69; Ljaško: Suprun byla odstavena kvůli svému občanství USA.

70; Jepifanij stál v čele prvního zasedání „Synody Pravoslavné církve Ukrajiny“.

71; Ruská armáda se může vzdát nábojů ráže 5,45 mm. Rozhodnutí je spojeno s nedostatečnou průbojností u cílů, které jsou ochráněny individuálními prostředky ochrany.

72; V Rusku navrhli vytvoření vysoce přesného raketového komplexu.

73; Porošenko: Všichni kolem mě se mýlí a za rohem stojí Putin…

74; Ruská centrální banka změnila své logo. Dvouhlavému orlu zavřela zobáky a schovala jazyky.

75; Maduro poděkoval Putinovi za podporu. Ocenil, že otevřeně vystoupil proti pokusu západních zemí uspořádat státní převrat ve Venezuele.

76; Ukrajinský nacista a šéf „Ukrajinského ústavu národní paměti“ Vjatrovič spatřuje v odvolání Uljany Suprun projev ruské agrese.

77; Trump připustil vytvoření živé stěny z vojáků na hranicích s Mexikem.

78; Na ministerstvu obrany Ruské federace informovali o vytvoření vysoce přesného komplexu s raketou s plochou dráhou letu.

79; Známou ruskou moderátorku nepustili na Ukrajinu. Důvodem je, že se Anastasija Ivlejeva v roce 2017 nacházela na Krymu.

80; USA chtějí zničit plody revoluce a přisvojit si veškerá bohatství a ropu Venezuely,m řekl Maduro.

81; Společnost Apple zaplatila Francii půl miliardy euro daňových dluhů.

82; Netanjahu je připraven se 21. února setkat s Putinem.

83; Rusko se pokusila zničit ekonomiku Ukrajiny a zmrazit miliony Ukrajinců, aby mě odstranili, říká Porošenko. Finanční a komunální komplikace na Ukrajině jsou způsobeny nepřátelským počínáním Ruska.

84; Začínají něco tušit: Pokud za pět let neuděláme pořádný skok kupředu, Rusko nás zničí, říká Klimkin. Lidé, kteří by tento skok mohli uskutečnit, už ale zdrhli do Polska…

85; Počty kybernetických zločinů se od roku 2013 zvýšily v Rusku na šestnáctinásobek.

86; Albánci nestrpí připomínání jejich zločinů. Pomník na místě „zmizení“ dvou srbských novinářů Džura Slavuje a Ranka Pereniče byl kosovskými Albánci už posedmé zničen.

87; Venezuela nikdy neuzná nezávislost Kosova, prohlásila velvyslankyně Venezuely v Bělehradě.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.2.2019

 1. niSas napsal:

  Pěknej, velkej a drahej kruciFiX. Volím svých deset bodů, kruci a fix. Muheeeeee

  • Josef Švejk napsal:

   - „Upalování čarodějnic ano, ale důstojně! Někdy je nevyhnutelné uchýlit se k takovým prostředkům“ svatý František, vůdce pedofilů.
   - Vzkaz „papeže“ Františka ukropům prostřednictvím svého legáta, kardinála Schönborna: „Vydržte v boji!“
   - Rozdíl mezi nacistickou a vatikánskou ideologií je evidentní. Nacisté tak či onak způsobili smrt jen cca 50 milionů lidí.
   - Duka: „Lůza a chátra z ulice.“ Takže Plány lůzy zhatí katoličtí pašíci boubelatí.

 2. John_Pitralon napsal:

  No, Nulandová napekla lidskoprávní koláčky a oni jí to klidně zobou z ruku https://www.youtube.com/watch?v=MBkTLK99Ijo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!