Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.2.2019

kitay_ssha_0 (1)1; Čínský svět nevznikne, ani toho není třeba, říká pekingský analytik. Vstoupili jsme do epochy, kdy dvě supervelmoci zvyšují svůj náskok před všemi ostatními podle výše vojenských výdajů.

2; Projekt „Padáme odtud“ selhal. Občané Ruska chtějí zůstat ve své vlasti. Byly zveřejněny výsledky průzkumu občanů Ruské federace o přání emigrovat z Ruska.

3; Došlo k mohutnému výbuchu ve washingtonském metru. Byla zjištěna příčina. Očití svědkové informovali o mohutném výbuchu v okolí jedné ze stanic metra v hlavním městě USA. Výbuch prý nesouvisí s provozem podzemní dráhy. Šlo o explozi transformátoru uloženého pod zemí.

4; Vede Zelenskij, ale lidé věří v Timošenkovou. Herec Zelenskij sice vede v žebříčku prezidentských kandidátů, ale každý pátý volič věří, že prezidentkou Ukrajiny se stane Timošenková.

5; Jaceňuk a jeho „frontoví“ bojovníci. Historici a politologové v budoucnosti určitě důkladně prozkoumají fenomén ukrajinské politické síly „Národní fronta“.

6; Záchvatem rusofobie trpěla Ukrajina už v roce 1917, říká dvaačtyřicetiletý historik Sergej Beljakov. Zvláště se věnuje otázce, zdali je správné považovat Rusy a Ukrajince za jeden a týž národ.

7; Je vůbec mezi Porošenkem a Timošenkovou nějaký rozdíl? Jiní vůdcové Ukrajině ale nezbyli.

8; Rozkol Západu. USA si nemohou rozdělit Arktidu se spojenci a tím je sbližují s Ruskem. V posledních letech se soupeření arktických států soustředí na vzájemné teritoriální nároky.

9; Impérium je unavené. Krach je nevyhnutelný. Washington nadále vede aktivní činnost zaměřenou na posílení protičínského bloku.

10; Dolar za deset hřiven. Na Ukrajině se jízlivě vysmáli Porošenkově předvolební kampani. Blíží se prezidentské volby a napětí stoupá.

11; Ruský liberále, přiznej sobě i nám dnes již evidentní pravdu: Liberální svět se rozpadá a vyvolává dominový efekt. A vznikající hluk je slyšet blíž a blíž…

12; Začněme znovu: Trump chce novou smlouvu o raketách středního a krátkého doletu, ale nikoli jen s Ruskem.

13; Dvě plavidla amerického vojenského námořnictva se srazila u pobřeží Floridy. Informovala o tom tisková služba americké námořní flotily.

14; Naší armádě a ekonomice závidí celý svět. Trump informoval o vytvoření nejnovějšího systému protiraketové obrany USA.

15; Rusko vyčlení pro Kubu 38 milionů euro na nákup vojenské techniky. Dohoda Havany s Moskvou už je podepsaná.

16; Otevřeli jste Pandořinu skříňku. Klimkin se zděsil odvolání Uljany Suprun. V ukrajinské vládě pak nezůstane kámen na kameni.

17; Menší zlo. Pro koho budou hlasovat inteligentní občané Ukrajiny? Volby prezidenta Ukrajiny se blíží a ti, kdo z principu chtějí jít volit, si musí zvolit. Dobře zvolit nemohou. Jen méně špatně.

18; Sbohem, tranzite! Jak se ukrajinská moc rozhodla vymazat svou zemi z mapy. Se současnou Ukrajinou se děje nějaká obtížně pochopitelná těžká psychická porucha, která vede k chování srovnatelnému s podpalováním vlastního domu ze všech stran a koutů.

19; Britští ministři tajně projednali odložení Brexitu. Členové britské vlády doufají, že se jim podaří tento krok zkoordinovat s Evropskou unií.

20; Případ Arašukovových. Vyšetřovací výbor vyhlásil pátrání po dvou top manažerech dceřiných struktur Gazpromu.

21; V Chabarovském kraji vojáci odpálili 18 tun TNT, aby vyčistili koryto zasypané řeky Bureja. Původně se mělo za to, že do koryta spadl meteorit. Tato verze byla již vyvrácena.

22; Ukrajina se dostala na seznam nejnebezpečnějších zemí světa. Majdan měl jeden neočekávaný efekt. Země je po pěti letech zamořena minami. Je to důsledek agrese Kyjeva v Donbasu. Informuje o tom Úřad OSN pro humanitární otázky.

23; Na troskách OPEC. Saúdská Arábie navrhuje Rusku vytvoření nové organizace. Rijád a jeho spojenci mají v úmyslu transformovat OPEC tak, aby vytvořili spojenectví deseti zemí v čele s Ruskem.

24; Čtvrté kolo. V Kremlu informovali o nadcházejícím setkání Putina a Lukašenka v Soči. Připomeňme, že Minsk vyjadřoval krajní nespokojenost kvůli plánům Moskvy provést tzv. „daňový manévr“.

25; Kreml obvinil spekulanty z devalvace rublu. Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov prohlásil, že kolísání rublu způsobují spekulanti.

26; Prezident Kosova je připraven odevzdat Srbsku část území. Pokud dojde k menší úpravě hranic, je to cena za definitivní mírovou smlouvu, což by mělo být přijatelné.

27; Porošenko „požaduje“, aby Putin plnil Minské dohody. Pozapomněl však na to, že jde o dohodu mezi Donbasem a Ukrajinou, kterou Rusko – stejně jako Německo a Francie – pouze garantuje. Zároveň prezident Ukrajiny připomněl Ukrajince, kteří jsou pro ruského prezidenta jako kufr bez držadla.

28; Útraty Rusů nadále rostou. Každodenní výdaje průměrné ruské rodiny trvale rostou tempem 3,2% za rok.

29; Odvolaná Uljana Suprun zareagovala na rozhodnutí soudu. Stěžuje si, že kvůli rozhodnutí soudu se musí vracet na Ukrajinu z USA.

30; Ruské ministerstvo zemědělství neshledalo žádné příčiny pro nedostatek obilí na trhu v Rusku.

31; Ukrajinský voják pro legraci odpálil své kolegy v sousedním zákopu. Tragická úroveň výcviku příslušníků ukrajinské armády se zhoršuje masovým alkoholismem a drogovou závislostí, což vede k nárůstu nebojových ztrát.

32; Francie je nadále zmítána protesty. Do ulic vyšlo 300 tisíc demonstrantů. V Paříži a dalších městech se konaly rozsáhlé demonstrace, ke kterým vyzvala francouzská Všeobecná konfederace práce (CGT).

33; Hloupost a nerozvážnost. Ukrajina opustila koordinační orgány v SNS. Od roku 2014 se Kyjev dobrovolně vzdává své činnosti v rámci Společenství nezávislých států.

34; Tisková konference Viktora Janukoviče. Připomeňme, že koncem ledna kyjevský soud na dálku odsoudil Janukoviče ke třinácti letům odnětí svobody za vlastizradu.

35; USA uskutečnily start mezikontinentální rakety. Oficiální potvrzení z amerických armádních struktur o tom, že test proběhl úspěšně, ale zveřejněno nebylo.

36; I toto je Rusko: Nigerijec učí děti čínštinu v jakutské vesnici. Mark pracuje jako učitel čínského jazyka ve vesnici s názvem Oj. Do oblasti sněhu a sobů se muž přestěhoval za svou milou.

37; Roskosmos a Ruská akademie věd navrhují připravovat právníky pro řešení teritoriálních sporů na Měsíci. Oba ´řady považují za nutné přikázat právnickým fakultám výuku specialistů pro kosmické právo.

38; Dobrovolníci pomáhají vojenským lékařům. Vedení Národní policie Doněcké republiky poskytlo video.

39; V NATO podepsali protokol o vstupu Makedonie do Aliance. Tím byl zahájen proces ratifikace, po kterém NATO přivítá svého 30. člena, prohlásil generální tajemník Stoltenberg.

40; V Karačajevsku-Čerkesku vůbec nereagovali na zatčení Arašukova. Místní média nevydala ani jedinou zprávu o případu, o kterém jinak mluví celá země.

41; Janukovič řekl, že jej vydali na pospas jako nějakého pobudu. Během tiskové konference si Janukovič jako obvykle stěžoval.

42; Peskov odhalil tajemství platů v tiskové službě Vladimira Putina. Podle jeho slov je v tiskové službě dost dlouhý kariérní žebříček.

43; Jak dlouho budou v OSN posuzovat ruskou žádost na rozšíření arktických pobřežních vod? Rozhodnutí příslušné komise OSN se očekávalo počátkem tohoto roku.

44; Rusko odpálilo mezikontinentální balistickou raketu Yars. Úkoly byly splněny v plném rozsahu, zdůraznili na ministerstvu obrany Ruské federace.

45; Porošenko musí být posedlý ďáblem. Ukrajinský prezident obvinil z ekonomického krachu Ukrajiny Rusko. V jediném okamžiku prý „Ruská federace uzavřela své trhy pro ukrajinské výrobky. Každá třetí hřivna pocházela z exportu do Ruské federace. Moskva prý spoléhala na zastavení výroby a změnu moci, kterou by mohli zařídit miliony nezaměstnaných Ukrajinců“. Takhle lhát už nemůže duševně zdravý člověk. Fakta jsou tato: 1. Na Porošenkův pokyn byla ze strany Ukrajiny jednostranně přerušena spolupráce ve sféře vojenské techniky. 2. Na Porošenkův příkaz byl ze strany Ukrajiny zastaven program ekonomické spolupráce mezi Ukrajinou a Ruskou federací schválený na roky 2011 až 2020. 3. Na Porošenkův příkaz byla zastavena spolupráce na letadlech Antonov, při stavbě lodí, při výrobě vrtulníkových motorů. 4. Na Porošenův příkaz byla přerušena spolupráce s Ruskou federací při výstavbě třetího a čtvrtého bloku Chmelnické jaderné elektrárny.

46; Přední tisková agentura přiznala Krym v rámci Ruska. Francouzská AFP je nejstarší informační agenturou a je považována za jednoho ze světových lídrů mezi tiskovými kancelářemi.

47; Na starobylém křižáckém hradu v Sýrii byla nalezena tajná komnata. Vzorky kamene ze zdiva se nyní nacházejí na expertize v Maďarsku.

48; Bitva na Eufratu, Ruský dobrovolník informoval o strašlivém boji s armádou USA a Islámským státem. Západní „fejky“ (lživé zprávy) mohou být zveřejněny u příležitosti prvního výročí boje u Deyr az-Zauru 7. února.

49; Ve Venezuele byla zadržena velká dodávka zbraní z USA určená pro místní „majdan“. Skrýš byla objevena v okolí mezinárodního letiště ve městě Valencia.

50; Ze skladu ve Lvově byla ukradena vojenská pomoc z USA. Na Ukrajině pokračuje rozkrádání vojenských jednotek.

51; Skutečná elita – to jsou lidé připravení kdykoli na obrannou válku se Západem. Rusko naléhavě potřebuje výměnu elit.

52; Putin vyzval ruskou centrální banku, aby tak často neblokovala účty společností. Prezident Putin označil postup při blokování účtů ruských společností ze strany Centrální banky za příliš agresivní.

53; Putin je otcem ukrajinského národa. Bylo zveřejněno velké interview s Andrejem Kurajevem. Proč Dříve tvrdil, že ukrajinský národ neexistuje. Putinův projekt „Ruského jara“ způsobil, že se Ukrajinci zkonsolidovali kolem ideologie, kterou dříve zastávala pouze Západní Ukrajina. Ta se nyní stala celonárodní, myslí si „otec Andrej“. Bývalý sympatizant s ideou ruského světa tak prudce změnil názor? Lidé, kteří Andreje znali už dříve, si myslí, že se prostě jen urazil na patriarchu Kirilla.

54; Ukrajinská flotila, dělostřelectvo i letectvo společnými silami odrazily útok jednoho cvičného člunu v Azovském moři. Informuje o tom tisková služba ukrajinského ministerstva obrany.

55; Ukrajina bude potřebovat 50 let, aby dohnala alespoň Polsko, prohlásil viceprezident světové banky pro Evropu a Střední Asii Cyrill Muller. V roce 2017 cena aktiv tří nejbohatších Ukrajinců (fyzických osob) přesahovala 6% ukrajinského HDP. Dokonce i v USA tento parametr činí „pouhých“ 1,4%.

56; Ve Státním departmentu posoudili úroveň ohrožení ruským Poseidonem. Minulý týden byla v Rusku dokončena klíčová etapa zkoušek bezpilotního podmořského systému Poseidon.

57; Zvýšení DPH v Rusku způsobilo prudký růst cen potravin, říká Rosstat. Celkový meziroční růst cen činil v lednu 5%. Ceny potravin se zvýšily o 5,5%. Nepotravinářské zboží podražilo o 4,5%.

58; Bolton a Klimkin projednali, jak se Rusko vměšovalo, vměšuje a bude vměšovat do voleb na Ukrajině. Ukrajinské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že OBSE zahrnulo Rusy na seznam pozorovatelů.

59; Vědec z NASA označil rok 2018 za jeden z nejteplejších v historii. Rekord v extrémních teplotách ale překonán nebyl.

60; Rusko bylo obviněno z využívání YouTube proti Ukrajině. Ukrajinské ministerstvo informační politiky obvinilo ruskou vládu z využívání YouTube k politickým cílům, pro pronásledování Ukrajinců a omezování svobody slova.

61; Příčinou tragédie v Magnitogorsku byla vysvětlena pokusem ušetřit na etylmerkaptanu, který dává plynu nepříjemný zápach a varuje tak před jeho únikem.

62; Italské ministerstvo zahraničí vystoupilo proti vměšování do venezuelských vnitřních záležitostí. Podpořilo postoj ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova ohledně nutnosti vést dialog.

63; Putin vyzval mladé podnikatele, aby se nehnali jen za ziskem a věnovali více pozornosti sociálnímu aspektu své činnosti.

64; Írán zkopíroval jaderné rakety X-55 z dob SSSR, tvrdí Business Insider.

65; Ukrajina už vyčerpala celoroční kvótu na bezcelní dovoz cukru do Evropské unie.

66; Donald Tusk vyhrožuje peklem stoupencům odchodu Velké Británie z Evropské unie, kteří nedomysleli plán jeho realizace.

67; USA uzavřou v březnu kancelář služby imigrace a občanství v Moskvě.

68; Čas nehraje v Madurův prospěch, přiznává první místopředseda Rady federace pro mezinárodní otázky Vladimir Džabarov.

69; V Kyjevě si stěžují, že Interpol odmítl vydat mezinárodní zatykač na Janukoviče.

70; Poslanec Státní dumy Dmitrij Belik komentoval ukrajinské obvinění Ruska z využití kanálu YouTube pro pronásledování občanů Ukrajiny. I lež má své hranice, ale hloupost je evidentně nekonečná.

71; Doněcká republika se chystá k přechodu na ruské normy v systému profesního vzdělávání.

72; V Chmelnické oblasti na Ukrajině našel zemědělec v křoví tři polyetylenové pytle s granáty.

73; V Záporoží znesvětili nápisy a následně podpálili chrám Ukrajinské pravoslavné církve.

74; Ruské ministerstvo obrany: Řešení problémů utečenců je možné až po odchodu USA ze Sýrie. Podle ruských armádních zdrojů nemají uprchlíci vodu, jídlo, léky. Přitom armádní základna USA v Et-Tanfu žádné problémy se zásobováním nemá…

75; Na Ukrajině se objevil otevřený registr korupčníků. S jeho pomocí budou prověřováni ti, kdo se budou hlásit do státní služby nebo policejních orgánů.

76; V Istanbulu se zřítil osmipodlažní obytný dům. Uvnitř se mohlo nacházet kolem třiceti lidí.

77; Ukrajinská „zeď“ na hranici s Ruskem se za dva měsíce zmenšila o 17%. K dnešnímu dni Státní pohraniční služba odhaduje stupeň připravenosti projektu „Zeď“ na rusko-ukrajinské hranici na 30%.

78; Fotbalisté Kokorin a Mamajev, kteří se dopustili nepřípustného násilí a výtržností, zůstanou ve vazbě.

79; Janukovič označil vměšování dnešní ukrajinské moci do záležitostí církve za nepřípustné. Posledních pět let (od státního převratu) označil Janukovič za „černá léta“.

80; Ukrajina vypověděla další smlouvu s Ruskou federací. Tentokrát je obětí dohoda o výměně právních informací.

81; Janukovič vyzval příslušníky silových struktur Ukrajiny, aby neplnili zločinné příkazy.

82; Diktátor Macron: Národní shromáždění Francie schválilo návrh zákona o omezení práv demonstrantů.

83; Pokud USA rozmístí rakety na Ukrajině, Rusko je rozmístí na Kubě, říká expert.

84; Moderní ruská bojová vozidla budou vybavena novými děly ráže 57 mm.

85; Jaderná bezpilotní ponorka předvedla rychlost přes 200 km/h.

86; Polští farmáři začali obléhat Varšavu. Polští zemědělci se sjeli do Varšavy, aby zahájili masovou protestní akci jako projev nesouhlasu s protilidovou politikou ministerstva zemědělství.

87; Probíhá soudní bitva mezi nacistou Mosijčukem a dnes již bývalou ministryní zdravotnictví Uljanou Suprun (doktorka Smrt).

88; USA plánují rozmístění nových jaderných leteckých bomb v Evropě. Moskvu znepokojuje přístup USA k plnění závazků vyplývajících ze Smlouvy o nešíření jaderných zbraní.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.2.2019

 1. .lak napsal:

  http://www.zvedavec.org/pocitace/2019/02/7824-skryta-vlastnost-5g-siete.htm
  dnes 2019-02-10 10:46:01
  Rok ve vojenské výzkumu je 15? běžných zkumáků s granty „stahovačů králíků?
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:67c:2660:425:23::e76.?.?.?
  https://www.youtube.com/watch?v=4iA5runnBnw
  Zlo má vždy náskok pře nepozornými a dnes štvanými konzumenty závodů na dno. Nikdo mi nebude tvrdit že krize trh nedělá vykuky zisku. Ale už ztratili snad veškeré zábrany jak s bigpharmou tak s ujetými technokraty uzurpací představ co jim lidé strojově musí plnit aby si zadudali po svém, savci. Budulínci jsou šílení a žel mocní
  https://www.youtube.com/watch?v=o1zw8HV2Nu8
  https://www.youtube.com/watch?v=iHub0GBvLEI
  https://www.youtube.com/watch?v=p0TxeMfPbhI
  pětigéčko tam je taky a pětipéčko by se mohlo zdržet výpotků [chechtot]
  Ona doňa on doň
  https://www.youtube.com/watch?v=N7eHWjs3l_0
  don hihot
  https://www.youtube.com/watch?v=etRWMqiwYlI

  99999

 2. Jaroslav Kukla napsal:

  Ano,Rusko potrebuje výmenu elít!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!