Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.2.2019

rusofobiya_karikatura_01; Ruská magie slov: Jak se estonský ministr lekl „totálního diktátu“. Jde o každoroční akci ruskojazyčných Estonců, kteří se zdokonalují v ruském pravopisu. Tato akce nevychází z jazykovědných, ale politických motivů a neodpovídá zájmům Estonska, prohlásil ministr.

2; Vědci vysvětlili, proč je pivo nebezpečnější než vodka. U piva existuje hranice, do které nápoj organismu ještě neškodí. U tvrdého alkoholu taková hranice neexistuje – škodí i v nejmenších množstvích.

3; Arktický chomáč protimluvů v NATO. Vojáci NATO zlikvidovali minimálně čtyři bojová torpéda přímo v Severním moři. NATO nemá jednotnou pozici ohledně využívání Arktidy a členové Aliance se vzájemně podrážejí.

4; Jak byla rozkradena „Jaceňukova „Zeď“. Komentátor Boris Rožin se pokusil zorientovat v tom, kdo lže, když vypráví o připravenosti zdi na hranici s Ruskem.

5; Jak žijí a přežívají Rusové ve Venezuele? Jaký je život Rusů v zemi, která se před očima mění v nejžhavější bod planety?

6; Zima se blíží ke svému konci. Vítězství bude naše. Bylo zveřejněno video z národní zpěvačkou Novoruska Julií Čičerinovou.

7; Reálná hrozba nebo veganské šílenství? Ekologové informovali, proč by se lidstvo mělo vzdát masa. Ekologové dospěli k závěru, že kolem 150 druhů velkých živočichů může zmizet s povrchu země.

8; Tajné rozhovory s NATO. Riziko vzniku nových lidových republik a boj s Ruskem v Moldávii. NATO a Moldavské ministerstvo obrany budou muset uskutečnit nezávislé výzkumy rizik vstupu země do Aliance.

9; Ukrajina se stala takřka nejnebezpečnější zemí světa. Za vlády politiků vzešlých z Majdanu se úroveň kriminality zvýšila do takové míry, že Ukrajina snese srovnání pouze s některými africkými státy.

10; V Japonsku upustili od slovního obratu „nezákonná okupace“ v souvislosti s Kurilami. Každoroční celonárodní sjezd za navrácení „severních teritorií poprvé přestal používat toto slovní spojení.

11; Litva předá Ukrajině náboje pro sovětské zbraně za čtvrt milionu euro. Na litevském ministerstvu obrany vysvětlili, že jejich vojska už tyto zbraně nepoužívá.

12; Generální tajemník NATO: Aliance si přeje zachovat dohodu o raketách s Ruskem. Připomeňme, že Spojené státy jednostranně odstoupily od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu a obvinily Rusko z jejího porušování.

13; Vzkaz Rusku. Francie uskutečnila imitaci jaderného úderu. Francouzské letectvo informovalo o zkouškách rakety s plochou dráhou letu, která je schopna nést jadernou nálož.

14; V Londýně byl zhanoben Marxův hrob. Hrob otce komunismu a marxismu byl cílem podobných útoků fašistů v minulosti už několikrát.

15; Pro USA je Ukrajině jen bitevním polem proti Rusku, říká ukrajinských „vlastizrádce“. Viktor Medvedčuk vystoupil v ruské televizi.

16; Je to dárek pro Putina. Hillary Clinton ve středu kritizovala rozhodnutí prezidenta Trumpa o odstoupení od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

17; Operace „pomsta za lichvu“. Jak ukrajinská armáda nacvičuje potlačení Donbasu. Bylo zveřejněno zajímavé video z ukrajinského dronu adresované všem, kdo věří tomu, že ukrajinská armáda nacvičuje zastrašení a potlačení Donbasu.

18; Černobyl: Zóna ožila a překypuje faunou. Vědci zjistili, že navzdory radioaktivní kontaminaci se v černobylské zakázané zóně daří zvířatům.

19; Janukovič prohlásil, že po Rostovu chodí stejně jako po Doněcku. Kam se podíváš, všude jsou v Rostově Ukrajinci, prohlásil bývalý prezident.

20; V Rusku zmizí chaty. Státní duma plánuje projednání změn v Kodexu o administrativních přestupcích, které jsou spjaty s „chatovou reformou“.

21; Ukrajinský hacker byl v Rusku odsouzen na 13 let. Rozsudek vynesl Meščanskij soud v Moskvě.

22; Hra skončila. Volker dal Ukrajině tvrdou podmínku. Porošenko se rozhodl zakázat účast pozorovatelů z Ruské federace při ukrajinských volbách. Volker prohlásil, že ruští pozorovatelé musí být připuštěni k volbám na Ukrajině, protože jinak bude snadné napadnout zákonnost voleb.

23; Donbas: Na hraničním přechodu Majorsk zemřel muž. Informoval o tom šéf administrativy v Gorlovce Ivan Prichoďko.

24; V Austrálii se učí „zabít v sobě všechno ruské“. Snaha „zabít v sobě za každou cenu všechno ruské“ není nic nového, jen byl tento princip doveden do krajnosti.

25; Rusové vyvedli ze Sberbanky 326 miliard rublů za měsíc. Odliv financí klientů z této banky činil za leden 326 miliard rublů.

26; Soud zprostil bývalého plukovníka GRU Vladimira Kvačkova trestu za podněcování zášti a nenávisti. Pokud prokuratura nenapadne toto rozhodnutí, 19. února vyjde Kvačkov z vězení.

27; Je to tu jako v karceru. Arašukov si stěžuje na špatné podmínky ve věznici. Senátor je obviněn z vražd a z členství v zločinecké organizaci. U soudu prohlásil, že jeho jméno bylo ze všech stran pošpiněno.

28; Ukrajinská armáda ostřelovala automobil Červeného kříže. Ukrajinští vojáci pálili z protitankového raketového komplexu Stugna-P.

29; Nejvyšší rada přepsala ústavu Ukrajiny a doplnila článek o snaze vstoupit do EU a NATO. Pro úpravu hlasovalo 334 poslanců.

30; Zelenskij je připraven použít Porošenka pro svou nezvyklou agitaci. To, co komik a prezidentský kandidát nyní dělá, je fraška k popukání. A to v nynější Ukrajině výtečně funguje.

31; Bezpečnost ruského internetu bude stát 2 miliardy rublů. Ochrana ruské sekce internetu před vnějšími hrozbami bude stát v nejbližších třech letech nejméně 1,8 miliardy rublů.

32; Světová banka: Ukrajina zaostává za Německem o sto let. Světová banka vysvětlila, že Ukrajina dožene evropské země v životní úrovni v nejlepším případě za sto let.

33; Dvě třetiny úmrtí mužů v Rusku jsou nějakým způsobem spojeny s alkoholem. Informovala o tom ministryně zdravotnictví Ruské federace Veronika Skvorcova.

34; Ukrajinská ústřední volební komise zaregistrovala Porošenka jako kandidáta na prezidenta. Kandidátů už je 41.

35; Nejpitomější a nejubožejší název. Nejvyšší rada je připravena přejmenovat Dněpropetrovskou oblast. „Město Dněpr Sičeslavské oblasti“ – Pod tímto názvem se nám určitě bude žít lehčeji, ironizují na internetu uživatelé sociálních sítí.

36; Porošenko zbaběle utekl před ukrajinskými novináři. Korespondenta televizního kanálu 1+1 nejprve blokovali pracovníci ochranky a poté všechny novináře prostě zamkli v hotelu.

37; The Telegraph nalezla ve Velké Británii dalšího „ruského špióna, který otrávil Skripala“.Zdroj v tajných službách předpokládá, že „Fedotov“ může dosud pobývat na britském území.

38; „Raději snad do „Ligy pro sexuální reformy“. Ukrajinci se vysmáli „směřování do EU a NATO“. Kurs na vstup do EU a NATO je nyní v ústavě. Jsme ten nejpitomější stát na světě, komentuje lakonicky Šaríj.

39; Ukrajinci jsou nyní podle zákona povinni platit za vodu, kterou ukradli sousedé. Od 25. ledna 2019 začala na Ukrajině platit nová metodika vyúčtování ztrát vody v činžovních domech.

40; Ruské velvyslanectví ve Velké Británii komentovalo „senzaci“ o „třetím ruském špiónovi“ v Salisbury. Je to jen další dezinformace ze strany britských tajných služeb. Proč potřebovaly na toto senzační odhalení celé čtyři měsíce?

41; Klimkin zastrašuje Rusko ukrajinskými raketami. Máme zkušenost, máme potřebnou inteligenci, máme tu nutnost bránit naši zemi, vyjmenovává ukrajinský ministr zahraničí přednosti Ukrajiny.

42; V Sýrii v boji proti ozbrojencům zahynul člen specnazu (SSO) Ruska. O hrdinském činu příslušníka specnazu informuje kavalír řádu Rudé hvězdy Andrej Čalcev.

43; Kde hledat americké Javeliny. Kvůli nelegálnímu obchodování se zbraněmi a municí musí velení ukrajinské armády nadále žebrat u svých důvěřivých partnerů o vojenskou pomoc.

44; Skandální herec Panin ukázal vízum do USA a citoval Lermontova. Skandálně známý ruský herec Alexej Panin se patrně chystá opustit Rusko.

45; Ruské ministerstvo obrany navrhuje USA, aby zlikvidovaly odpalovací zařízení pro Tomahawky. Prohlášení USA neodpovídají skutečnosti.

46; V Pravoslavné církvi České republiky a Slovenska označili Jepifanije za samozvance. Pravoslavní církev Českých zemí a Slovenska neuznává Pravoslavnou církev Ukrajiny.

47; Šéf Jižního velení USA oznámil možný vpád do Venezuely kvůli „obraně diplomatického personálu“. Přitom neuvedl žádné podrobnosti o tom, jakou formou by invaze mohla být provedena.

48; Ruský specnaz odpověděl drzým Japoncům na otázku, čí jsou Kurily. Ve fotoreportáži vlaje nad ostrovy ruská vlajka.

49; Ústřední volební komise odmítla registrovat Savčenkovou a Olejnika jako kandidáty na ukrajinského prezidenta. Záminkou byly formální důvody.

50; Americká manželka, která utekla od Klička, opustila i jejich společné dítě. Paparazzům se už dlouho nepodařilo vyfotografovat mámu s dítětem. A je pro to jasné vysvětlení. Čtyřletá holčička žije na Ukrajině s otcem a herečka Hayden Panettiere žije se svým osmadvacetiletým milencem (hráčem baseballu) Bryanem Hickersonem.

51; Severní proud 2 rozhádal Francii s Německem. Macron nejede do Mnichova. Prezident Francie Emmanuel Macron se rozhodl nejet na každoroční Mnichovskou konferenci o bezpečnosti.

52; Rusům s vysokými výdělky hrozí zvýšení odvodů. Královsky placené specialsty budou v Rusku nuceni více přispívat do státního systému Individuálního penzijního kapitálu.

53; Veterán amerického letectva informoval o obludné tajné zbrani SSSR. V USA byly zveřejněny vzpomínky bývalého pilota špionážního letadla RC-135S Cobra Ball Roberta Hopkinse.

54; Nová smrtící hra výrostků: „Zapal kamaráda“. Z USA a Velké Británie dorazila i do Ruska odporná móda zapalování lidí kvůli „lajkům a hajpům“.

55; USA přešli ve vztahu k Venezuele k přímým hrozbám. Rusko, Čína a řada dalších zemí podpořily Nicoláse Madura jako legitimního prezidenta Venezuely.

56; Světová zdravotnická organizace registruje rekordní počty osob nakažených spalničkami za posledních deset let. Za rok 2018 bylo nakažených třikrát více než za rok 2017.

57; Američané na Mezinárodní kosmické stanici budou čekat na svůj nový záchod do roku 2020. Nyní jsou na MKS dva záchody ruské výroby.

58; Ukrajinský kriminálník byl v Moskvě zabit z pistole TT. Jurij Vasilenko byl jedním z organizátorů vraždy uprchlého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova v Kyjevě.

59; Trumpova obliba se rekordně propadla a činí pouhých 40%. Informovala o tom společnost Morning Consult, která provádí průzkumy v oblasti politiky a podnikání.

60; Ukrajinská opozice (Za život) slibuje, že vrátí přejmenovaným městům a oblastem původní názvy.

61; Erdogan: Turecko a USA překonaly všechny obtíže. Oznámil to ve čtvrtek během svéo vystoupení na americko-turecké radě v Ankaře.

62; Pskovský elektronický list „Pskovskaja lenta novostěj“ byl pokutován ve výši 200 tisíc rublů kvůli textu schvalujícímu terorismus.

63; Merkelová zveřejnila způsob, jak se vyhnout energetické závislosti na Rusku. Německo za žádných okolností nebude kupovat energetické zdroje pouze od Ruska, prohlásila na setkání s nejvyššími představiteli států Visegrádské čtyřky.

64; Státní duma zpřísňuje tresty za ujetí od nehody. V případě, že v důsledku havárie došlo k vážnému zranění, počítá se s trestem až 4 roky odnětí svobody.

65; Ukrajinský „patriot“ vyzval k mlácení ruskojazyčných prodavačů a číšníků v Donbasu. Východní oblasti Ukrajiny se aktivně brání násilné ukrajinizaci. V kavárnách, obchodech a na benzinových pumpách kvůli tomu dochází k jazykovým konfliktům za účasti nacionalistů.

66; Porošenkova prezidentská administrativa nedokázala vysvětlit, co je to „studený mír“. Tento „termín“ použil Porošenko ve svém prohlášení 29. ledna na fóru v Kyjevě.

67; Na Ukrajině zakázali televizní stanici „Naše oblíbené filmy“ za promítání ruských filmů. Oficiálně je důvodem promítání filmů za účasti herců Ruské federace, kteří jsou zapsáni na černé listině kulturních činitelů na Ukrajině.

68; Ukrajinská generální prokuratura obvinila Rusko ze znečišťování Černého moře. Jedná se hlavně o údajné toxické odpady, které byly vypuštěny do moře po těžbě písku na jedné z hrází.

69; Nejnovější transportní letadlo Il-112V je připraveno k provozním testům. Trup, křídla i podvozek budou otestovány na pevnost.

70; V Rusku významně podražily byty. Ve čtvrtém kvartálu roku 2018 byly ceny v novostavbách meziročně o 6,3% vyšší. Na sekundárním trhu pak o 4,1%.

71; Za rok 2018 rozdal ukrajinský ministr obrany 200 palných zbraní neznámým civilistům jako druh odměny.

72; Na zasedání Žitomirské oblastní rady se porvali poslanci s aktivisty, kteří požadovali trestní odpovědnost poslance Dmitrije Kropačova za dopravní nehodu, při které zahynula žena.

73; Ruské ministerstvo zahraničí: Spojené státy slíbili vojákům Venezuely amnestii výměnou za zradu. Armáda zatím stále podporuje Madura.

74; USA nebudou Turecku dodávat své Protivzdušné raketové komplexy kvůli ruským S-400.

75; „Hladové hry“. Kyjevští důchodci se porvali u supermarketu o prošlé zboží.

76; Ukrajina se chystá k rozsáhlému odpojování od energie: Dochází uhlí, plyn a mazut.

77; Ruské ministerstvo zahraničí: USA chystají scénáře pro silovou výměnu vlády ve Venezuele. Informovala o tom ve středu oficiální představitelka ministerstva Marija Zacharova.

78; Byla zveřejněna analýza o právních základech, na kterých bude spočívat pokus o státní převrat ve Venezuele. Kdo se nachází na poli práva a kdo už nikoli? Půjde o státní převrat nebo ústavní předání moci?

79; Nejvyšší rada definitivně zakázala občanům Ruské federace účastnit se pozorovatelské mise OBSE při ukrajinských volbách. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 232 poslanců.

80; V USA prohlásili, že potrubím Severního proudu poteče ruský vliv.Velvyslanci USA v EU, Dánsku a Německu vyzvali k vystoupení proti projektu plynovodu „Severní proud – 2“.

81; Média se dověděla o plánech Francie zabránit „Severnímu proudu – 2“. Francie se chystá podpořit změny plynové direktivy EU, která rozšiřuje klíčové principy regulace evropského trhu na potrubí i za hranicemi unie.

82; V Chanty-Mansijské autonomní oblasti zadržely tajné služby členy náboženské společnosti Svědkové Jehovovi. Důvodem je pokračování v činnosti navzdory zákazu organizace v Rusku.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.2.2019

  1. Karel K. napsal:

    PREZIDENT RUSKA ! Vladimir Vasiljevič Kvačkov ! . . . .

    http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  2. .lak napsal:

    Mislíte sy // že tihle budou lízat prdele sociopatickým kolbenkářům s korporátníky? https://www.youtube.com/watch?v=ms2DDtXH9bs Vězte že špička elit egoistů si to určitě nemyslí ale ovšem formanty má školastiky záhub evropanů zpracované na násilí a oslava banderovců na ukr jde i připustit že to snad myslí vážně vytelpaností no a potom ouvej s takovým materiálem zrůdných odpadů.
    https://www.youtube.com/watch?v=yFKhgF_vkgs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!