Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.2.2019

poroshenko_pinokkio_yumor_vrun_dlinnyy_nos1; Porošenkův tým informoval, že ukrajinský prezident vyhrál nad BBC soud ohledně „pomluvy“, že za setkání s Trumpem zaplatil přinejmenším 400 tisíc dolarů.

2; Tisíce lidí se zúčastnily akce na podporu starosty Rigy, který bojuje za práva ruskojazyčných obyvatel. Kolem tři tisíc lidí vyjádřilo podporu Nilsu Ušakovovi.

3; Medvedčuk informoval o plánech Donbasu na výměnu zajatců. Předtím prohlásil, že výměna by se mohla konat během dvou či tří dnů, pokud bude na straně Kyjeva k tomu vůle.

4; Ostřelování Staromichajlovky. Lež kyjevské propagandy. Kyjevská strana se opět pokouší hodit odpovědnost za válečné zločiny na Doněckou republiku.

5; Lidé se ztrácejí v pravé poledne. Pro koho je výhodné zmizení kapitána Ukrajinou zabavené ruské lodi Nord? Ukrajinská média zmizení hlavní postavy případu s unesenou lodí vůbec nezajímají.

6; Mdloby z hladu v ruských školách? V Rusku se šíří epidemie lživých zpráv, které určitý druh médií ochotně šíří. V Rusku neexistuje problém nedostatku potravin. Pokud nějaký problém v oblasti výživy nejchudších obyvatel existuje, pak je to problém kvality potravin, ale nikoli jejich nedostatek.

7; Odliv mozků. Kyjev panikaří a začíná hledat řešení. Ekonomická situace na Ukrajině je taková, že mnoho občanů odchází za výdělkem do zahraničí. Kvalifikovaným specialistům s vysokoškolským vzděláním je stydno za Ukrajinu, která jim za jejich kvalifikovanou práci platí žalostných 150 dolarů za měsíc (podle kursu zhruba 3.400,- Kč.).

8; Rusko vyčkává. Známý vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov komentuje konflikt v Afghánistánu jako výhodný pro USA a Velkou Británii, které se snaží udržovat konflikty co nejblíže u ruských hranic.

9; Ráj pro zvrhlíky. Sexuální turistika na Ukrajině se dostala na novou úroveň. Zákonodárci schválili dvě normy současně: Prakticky legalizovali prostituci a zároveň legalizovali sex se čtrnáctiletými dětmi. Takže dnes je na Ukrajině naprosto legální objednat si placený sex se čtrnáctiletým dítětem. Když země už nedokáže téměř nic vyrábět, jsou dobré i peníze od úchylů.

10; Do nebe volající bezzákonnost. Ukrajinské volby ztratily zákonný charakter ještě před svým začátkem. Milionům voličů bylo upřeno právo účastnit se voleb jen proto, že se v danou chvíli nacházejí v Rusku. A navíc stávající ukrajinská moc znemožnila účast ruských pozorovatelů u svých voleb.

11; Nezdařené útoky ukrajinské armády. Hrůza a zajetí. Byl zveřejněn přehled událostí za leden 2019 na frontách v Doněcké a Luganské republice.

12; „Komáří flotila“ zahajuje průlom. Ukrajina touží obětovat vojenská plavidla. V posledních několika letech se zbytky ukrajinského námořnictva snaží prosazovat ideu taktiky „vlčí smečky“ spočívající v útoku několika malými bojovými čluny na velkou (samozřejmě ruskou) válečnou loď.

13; Na Prošenkových fotografiích se rýsuje záhadný útvar pod jeho levým rukávem. Jedná se o několik centimetrů velký kruhový útvar. Na internetu se šíří spekulace, o co jde. Někteří spojují tento jev s předpokládanou cukrovkou, jiní spíše žertem mluví o tom, že jde o implantovaný čip, s jehož pomocí je řízen z USA.

14; Ukrajinská „elita“: rusofobie, buranství a kleptomanie. Nespokojenost mas na Ukrajině s jejich ekonomickou situací se blíží ke kritické hranici.

15; Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov s nevolí sleduje a komentuje špinavé metody předvolebního boje o prezidentské křeslo. Ukrajina si prý takovou špínu nezaslouží.

16; Ukrajince přestali pouštět do Ruska. Státní pohraniční služba Ukrajiny si stěžuje na „agresora“. Důvodem odmítnutí vstupu je například příliš velký objem motoru u automobilu.

17; Pohádky pro Američany. Proč USA odmítly likvidovat pozemní odpalovací zařízení Mk41? Analytici zdůrazňují, že USA utajují skutečné možnosti pozemního komplexu protiraketové obrany Aegis Ashore.

18; Abe slíbil, že nebude prodlužovat tahanice o Kurily. Předtím japonský premiér prohlásil, že letos dojde k „momentu zlomu“ v historii teritoriálních neshod mezi zeměmi.

19; Protitankové řízené rakety, minomety, ruční protitankové granátomety. Pod palbou se v Donbasu znovu ocitají obytné domy. Nejžhavější je situace tradičně v okolí Gorlovky, Doněcka a Mariupolu.

20; Rusko vyvíjí „nezranitelné“ nadzvukové rakety, píše americký tisk. O čem ale New York Times mlčí, je, že USA nedávno zdvojnásobily svůj rozpočet na vývoj vlastních nadzvukových raket.

21; Putin informoval o úkolech ruských diplomatů. Dnes se v Rusku oslavuje profesní svátek diplomatických pracovníků.

22; Námořník sedí ve vězení, ale jeho služba trvá. Účastníkům kerčské provokace byly přiznány důstojnické hodnosti. Informuje o tom ukrajinské ministerstvo obrany.

23; Pět Hitlerových obrazů se snaží prodat na aukci v Norimberku. Špatným vtipem je už samo o sobě místo konání aukce. Ceny obrazů nejodpornějšího válečného zločince začínají na 51 tisících dolarů.

24; Ukrajina nepotřebuje hlavního komisaře, který se bude někde chichotat s Putinem, říká Porošenko. Asi předpokládá, že Ukrajina nutně potřebuje prezidenta ve zmuchlaném obleku, ze kterého čpí alkohol tak, že lidé kolem něj omdlévají.

25; V Kyjevě policie propustila nacistické ozbrojence, kteří zaútočili na policejní stanici. Podle měřítek dnešní Ukrajiny tito hoši vlastně neudělali vůbec nic, co by stálo za řeč. špatného.

26; V Jižním Súdánu byl poškozen ruský vrtulník. Je známo, že vrtulník plnil své lety v rámci mírového kontingentu OSN.

27; Máte Rusko na svém prahu. Velvyslanec USA nutí Německo, aby se vyzbrojovalo. Není čas na nějaké vysvětlování. Koukejte u nás nakoupit zbraně!

28; Admirál USA srovnal Rusko se zraněným a oslabeným medvědem. Podle jeho slov by USA neměly vylučovat možnost ruské vojenské přítomnosti ve Venezuele.

29; Na Ukrajině zemřel na následky spalniček student medicíny. Tato strašná nemoc se dostala už i mezi pracovníky ministerstva zdravotnictví.

30; V NATO vyslovili podmínku pro odmítnutí jaderných zbraní. Cílem této nejmírumilovnější vojenské aliance na světě je přece svět bez jaderných zbraní. Podmínkou ale je, že se jich vzdají i všechny ostatní země světa.

31; Podle skutků poznáte je. Ukrajinský velvyslanec v Kanadě Andrej Ševčenko uznal Krym za ruský. 17. listopadu 2017 prodal 20 tisíc čtverečních metrů pozemků na základě ruského práva , přičemž na jím podepsané smlouvě je výslovně uvedeno: Ruská federace, republika Krym, Sakský okres.

32; Myslela jsem si, že je vymyšlený. Herečka Comedy Woman Natalja Medveděva se omluvila za to, že před šesti lety zesměšnila hrdinskou a mučednickou smrt generála Karbyševa v koncentračním táboře Mauthausen (18.2.1945).

33; Rogozin vysvětlil nezdařené starty ruských raket. Zdůraznil, že tyto mimořádné situace odpovídají statistice spolehlivosti raket, která se pohybuje kolem 99%.

34; Šéf kyjevské policie se omluvil neonacistům za pokřik „Lehni, banderovče!“, který zazněl z úst policisty při obraně policejní stanice před jejich útokem. Policista ponese za tento znevažující pokřik důsledky.

35; Armáda Luganské republiky slíbila, že už nebude na ukrajinskou armádu útočit laserovými zbraněmi. Podobná prohlášení dělá ukrajinské velení s cílem zastrašování vojáků a místních obyvatel.

36; Trump krmí americké školáky ruskou treskou, píší CNN. Vypadá to, že ve Spojených státech prezident Trump nenápadně zvyšuje Putinův vliv prostřednictvím zlepšování pozice ruské tresky na americkém trhu.

37; Hlavně aby to nebylo stejné jako u Rusů. Na Ukrajině chtějí změnit systém vojenských hodností. Samozřejmě proto, aby se přiblížili k NATO. V ukrajinské armádě se to stejně jako v USA bude hemžit seržanty, hlavními seržanty, štábními seržanty, master seržanty, staršími a hlavními master seržanty… Na moří to bude zase samý staršina.

38; Krymský most stejně jednou spadne, ale vezme s sebou i Ukrajinu, říká ukrajinský ministr pro dočasné okupovaná území Georgij Tuka. Nejdříve ukrajinští „patrioti“ křičeli, že most nebude nikdy postaven. Teď, když stojí, zase řvou, že je to atrapa, že mořské proudy podemelou pilíře a že tedy určitě spadne. Nejvíc se ale vztekají, že stojící i spadlý most zablokuje námořní spojení mezi Azovským a Černým mořem.

39; Polsko zaplatí 414 milionů dolarů za americké raketometné systémy. Dostřel odpalovacích zařízení činí 300 km.

40; Na internetu se objevilo video zachycující raketový útok na tank T-34-85 v Jemenu. Předpokládá se, že k útoku Jemenců na saúdskoarabský tank došlo v okolí města Ed-Dalí na jihozápadě země.

41; Ukrajinská armáda ruší signál dronům OBSE. Kromě toho Kyjev stahuje do zóny bojů z hloubi ukrajinského území další a další těžké zbraňové systémy.

42; Sociální síť Facebook zablokovala sloupek Semjona Pegova věnovaný památce Giviho. Administrativa Facebooku nechce, aby lidé znali pravdu, pokud ona sama nesdílí váš názor.

43; Kvůli invazi ledních medvědů byl na severu Ruska vyhlášen mimořádný stav. Od roku 1983 k takovému masovému útoku ledních medvědů nedošlo. Viníky jsou i samotní obyvatelé, kteří nedodržují pravidla odpadového hospodářství a nevědomky lákají medvědy na odpady z potravin.

44; V nízkopodlažním obytném domě ve Stockholmu došlo k výbuchu. Jeden mrtvý. Na jihu Stockholmu došlo k výbuchu. Oznámila to místní policie. Verzi o explozi nastražené bomby policie nepotvrzuje.

45; Na území Venezuely dopadl meteorit. Jeho dopad byl natočen na video.

46; Ukrajinská Poltava zažila noc hořících aut. V noci na 10. února shořelo ve městě hned šest automobilů.

47; Trapas v Bosně. Britský velvyslanec si popletl jméno pornoherečky s matematikem. Obyvatelé Balkánu mají svérázný způsob humoru.

48; Sýrie: Ruská soukromá armáda dělá z domobrany supervojáky. Byla zveřejněna reportáž o tom, jak ruští bojovníci soukromé armády cvičí Syřany.

49; Na aukci v Norimberku se nenašel kupec na Hitlerovy obrazy. Na prodej bylo pět pláten, jejichž autorem byl prý říšský kancléř nacistického Německa.

50; Asi zase ruka Kremlu… Na Eurovizi 2019 může Ukrajinu zastupovat občanka Ruska. Na Eurovizi může jet za Ukrajinu občanka Ruské federace Julija Jurina, která je sólistkou skupiny YUKO.

51; Dražší než v Kyjevě. V Charkově protestovali lidé proti zvýšení cen jízdného v hromadné dopravě.

52; V USA považují klimatické změny za výhodu pro světovládu Kremlu. Moskva může na klimatických změnách vydělat a Západ se může dostat do hluboké krize, píše National Interest.

53; Ukrajinské volby: zmlátíme, urazíme, zesměšníme, ponížíme… Prezidentské volby se odehrávají podle nejagresivnějšího scénáře.

54; Možná se někdo zamiloval… Kolem pěti set Argentinců se nevrátilo z Ruska z návštěvy fotbalového mistrovství.

55; Maniakům jsou zmírňovány tresty s odvoláním na genetické předpoklady. Vědci se pokoušejí nalézt faktory, které napomáhají antisociálnímu chování a násilí.

56; Idiotismus antisovětské a rusofobní propagandy. Internetoví fanoušci někde vyhrabali citát ukrajinského spisovatele Petro Panče zveřejněný v roce 1958 v ukrajinském listu „Litěraturnaja gazeta“: „Pasternaka jsem sice nečetl, ale odsuzuji jej. Nečetl jsem to, ale nemám důvod nevěřit redakční radě časopisu Novyj mir, že román je špatný jak po umělecké stránce, tak i po stránce ideové“. Nic lépe nevystihuje tupost současné i minulé ukrajinské rusofobie.

57; Vojenský expert Dmitrij Korněv píše analytickou úvahu o úkolech vývojářů moderních ruských úderných systémů. V souvislosti s odstoupením USA od Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu bude muset ruský vojensko-průmyslový komplex splnit do roku 2021 dva zcela konkrétní úkoly.

58; Ve Velké Británii zadrželi ženu za to, že nazvala transsexuála mužem. Tři policisté zadrželi Britku u ní doma a poté ji vyslýchali na policejní služebně ohledně sporu s aktivistou na Twitteru ohledně „deadnamingu“, což je nový termín pro „zločin označení transgendera jeho původním jménem“.

59; Luganská republika: Při zametání stop po únosu zahynul voják 25. brigády ukrajinské armády. Oznámil to oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky Andrej Maročko.

60; Trump prohlásil, že demokraté záměrně požadují pokračování shut-downu. Demokraté chtějí zastavit činnost vlády.

61; Stíhačka libyjského letectva eskortovala dopravní letadlo s cestujícími v zakázané zóně a přinutila je přistát na letišti kontrolovaném armádou.

62; OSN ústy svého generálního tajemníka Antónia Guterrese nabídla pomoc při rozhovorech mezi stranami konfliktu ve Venezuele.

63; V Madridu mnohatisícové shromáždění vystoupilo proti dialogu s Katalánskem. Protestovali proti politice Pedro Sáncheze, který chce dialog s katalánskou vládou.

64; V Ukrajinské policii spustili flashmob „Jsem banderovec“. Jde o dosti problematický pokus omluvit se za čin jednoho ze strážců pořádku, který křičel na jednoho z neonacistických útočníků „Lehni, banderovče!“.

65; Další provokace: Ukrajinská armáda vypálila na Jasinovatou 26 min. Ukrajinské ozbrojené síly kromě minometů používaly i zbraně bojových vozidel pěchoty a střelné zbraně.

66; Itálie má v úmyslu požadovat přehodnocení sanicí proti Rusku. Mnoho italských společností má velké ztráty kvůli sankcím proti Rusku.

67; Prezidentské volby v Severní Makedonii proběhnou 21. dubna.

68; Hlavním cílem modernizace kosmického odvětví je přistání na Měsíci, prohlásil Rogozin.

69; Ve Státní dumě vyjádřili soustrast Polsku v souvislosti s jeho rozhodnutím nakoupit od USA rakety.

70; NATO se může vrátit ke svým plánům na rozmístění raket v České republice. Tuto variantu nevyloučil český ministr obrany Lubomír Metnar.

71; Chorvaté zaútočili na srbské hráče vodního póla. V chorvatském Splitu několik lidí napadlo hráče srbského klubu Crvena Zvezda kteří přijeli do města sehrát zápas.

72; Všichni odpůrci Petra Porošenka jsou agenti Denise Pušilina. Internetoví slouhové Petra Porošenka začali šířit „tajný výnos šéfa Doněcké republiky Denise Pušilina“, ve kterém dotyčný chce diskreditovat Petra Porošenka před nadcházejícími volbami.

73; Alexandr Lukašenko kritizoval výsledky běloruské ženské výpravy biatlonistek ve štafetovém závodu v Kanadě. Byly staženy ze závodní dráhy poté, co zaostaly o celé kolo.

74; Porošenko obvinil Rusko z vměšování do voleb na Ukrajině. Ukrajinský prezident si myslí, že Ukrajinu čeká stejný osud jako některé evropské země a USA, do jejichž voleb se Rusko také údajně vměšovalo.

75; Guaidó informoval o tajných rozhovorech se zástupci venezuelské armády. Připustil, že podpora armády je rozhodující v procesu předání moci.

76; Poslanci Tanzánie byli vyzváni, aby podstoupili obřízku, protože tento chirurgický zákrok snižuje riziko nakažení HIV o 60%. Návrh v parlamentu neprošel a byl označen za nekulturní a násilný.

77; Psycholožka informovala o hlavním nebezpečí sociálních sítí. Komunikace přes internet vede ke snížení schopnosti komunikovat přátelsky a předcházet konfliktům či řešit je mírumilovnou cestou.

78; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády na jihu Doněcké republiky přišli o život čtyři vojáci Národní policie.

79; Na základně Minského závodu kolových tahačů se konalo zasedání Státního vojenskoprůmyslového výboru Republiky Bělorusko. Při té příležitosti proběhla výstava nejnovějších obranných technologií Běloruska.

80; Žluté vesty zapálily auto vojenské hlídky u Eiffelovy věže.

81; Ve francouzském Lyonu došlo k výbuchu v pekárně. Jsou oběti na životech.

82; Za odklad Brexitu vystupuje už více než polovina Britů. Obyvatelé Velké Británie doufají, že odklad by umožnil konání druhého referenda nebo pokračování rozhovorů s Bruselem.

83; Jižní Korea souhlasila se zvýšením výdajů na udržování amerických vojsk v zemi o 8,2%.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!