Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.2.2019

kiberbezopasnost_01; Úvahy o budoucnosti Ruska ve světle „digitální horečky“. Proběhla beseda expertů, která byla věnována ruskému strategickému plánování v podmínkách digitální transformace.

2; „Ruská stopa“ v americko-čínské obchodní válce. Američané měli vždy vážné výhrady vůči čínským firmám pracujícím v IT sféře.

3; Pro ženy hidžáb a pro nepřátele Alláha smrt. Před čtyřiceti lety byl Írán nerozvinutější zemí Blízkého Východu. Dnes je však všechno jinak.

4; Korupce jakožto nemoc civilizace. Léčit korupci je možné, ale zapeklitost je v tom, že bychom museli léčit sami sebe.

5; Kandidát z Moskvy: Jdu do voleb prezidenta Ukrajiny, abych je zrušili. 7. února odmítla ukrajinská ústřední volební komise registraci kandidátů Naděždy Savčenkové a Vladimira Olejnika.

6; Jen houšť! A přejmenovat můžeme i Kyjev a celou Ukrajinu. Ukrajinský politolog Vladislav Michejev ironicky kritizuje nesmyslné iniciativy ukrajinských „derusifikátorů“. Název Ukrajina přece zní jako ponížení. To nám museli vymyslet nějací nepřátelé! Nejsme ničí „okraj“! Jsme vlastně středem Evropy, přejmenujme se tedy na „Centroevropštinu“! Okraj evropské civilizace naopak tvoří Rusové. A slovo Kyjev zní příliš rusky. Přejmenujeme ho na Kyjenko nebo Kyjenkiv.

7; Ukrajinský lékař: Kvůli vám tupcům se na Ukrajinu vrátil středověk. Už čtyři roky nejsou v naší zemi očkovací látky proti infekčním chorobám.

8; Rusové zvlášť a Pobalťané zvlášť. O nezdravém nacionalismu v Lotyšsku a Estonsku. Po parlamentních volbách v Lotyšsku přešla politická štafety na Estonsko. I zde se vítězstvím nacionalistických partají může situace jen zhoršit.

9; Hrozba převratu: Vojáci Moldávie přecházejí na stranu opozice. Se zbraní v ruce jsme připraveni hájit moldavský stát. Zavazujeme se, že nepřipustíme masivní falsifikaci výsledků hlasování v parlamentních volbách, porušování ústavy, vstup země do NATO, sjednocení s Rumunskem a invazi zahraničních vojsk na území státu. Vznikla organizace veteránů lidové armády Svaz pro záchranu Moldávie.

10; Že on je zase nalitej? Reakce veřejnosti na Porošenkovy nesmysly na Všeukrajinském fóru. Předvolební kampaň se rozjíždí ne zrovna ideálním způsobem, což nutí Petra Porošenka mnohonásobně víc chlastat.

11; Benzín, jídlo, bydlení za rubl – aneb jak Venezuela vybudovala komunismus. Ve Venezuele získali to, co sliboval Nikita Chruščov. Má to ale háček. Americké sankce.

12; V Polsku se chlubí zmařením plánů Ruska na udržení námořních cest. Polský vojenský expert Maximilian Dura ujišťuje, že polské rakety vlastně celou práci odvedou samy.

13; Po internetu koluje upravená fotografie Donalda Trumpa bez vlasů. Prý připomíná sovětského generálního tajemníka KSSS.

14; Ve frontě na hraničním přechodu v Donbasu zemřel důchodce. Muž stál ve frontě na vycestování z Doněcké republiky na Ukrajinu.

15; Italský vicepremiér vyzval k boji proti antiruským sankcím. Italský premiér Giuseppe Conte nedávno zdůrazňoval, že vláda bude pracovat na zrušení sankcí vůči Rusku.

16; Zelenskij pronesl svou naučenou inaugurační řeč a získal glejt prezidenta. „Show must go on!“ (Show musí pokračovat). To je princip, podle kterého funguje komik.

17; Američané odmítli dopravit na Mezinárodní kosmickou stanici ruský teleskop. Informoval o tom ředitel Vědeckovýzkumného ústavu jaderné fyziky Moskevské státní univerzity Michial Panasjuk.

18; Matka Michaila Tolstych (Giviho): Jsem hrdá, že jsem vychovala takového syna. Matka hrdiny Doněcké republiky Michaila Tolstych (Giviho) Nina vyjádřila vděk obyvatelům Republiky za to, že si připomínají Michailovy hrdinské činy.

19; Velká Británie se chystá čelit obrozujícímu se Rusku „smrtícími zbraněmi“. Brexit nás přivedl k velkému momentu v naší historii. Musíme posílit naši globální přítomnost.

20; Kapitán lodi Nord, který se „ztratil“ na Ukrajině, se vrátil na Krym. Novináře o tom informovala matka Vladimira Gorbenka.

21; Saakašvili prozatím není ochoten se vracet do Gruzie. Informoval o tom na Světovém shromáždění gruzínských emigrantů pod heslem „Všichni spolu domů“.

22; Musím si odvyknout pocitu neustálého sledování. Bylo zveřejněno interview s kapitánem lodi Nord. Ukrajinské území opustil v souladu se zákonem na ruský pas. Večer jsem přijel do Kerče, říká Vladimir Gorbenko.

23; V Bělorusku školák ubodal učitelku a spolužáka. V Minské oblasti byl vyhlášen plán Siréna, při kterém byl zadržen vrah dvou lidí. Rok narození 2003.

24; Blížící se reforma OPEC: Kdo na tom vydělá? Saúdové byli jednoznačnými lídry OPEC. V novém kartelu ale bude i Rusko, která je v objemu těžby na stejné úrovni jako Saúdská Arábie.

25; „Jsem banderovec“. Ukrajinští policisté se plazí před neonacisty. Pracovníci národní policie spustili na internetu flashmob „Jsem Banderovec“ jako omluvu za výkřik svého kolegy, který považují za nekorektní.

26; Poláci označili v průzkumu veřejného mínění Rusko za „hlavní ohrožení světa“. V ostatních zemích se více bojí klimatických změn a Islámského státu.

27; Mohutný signál pro kritiky. Německý ministr komentuje kompromis ohledně „Severního proudu 2“. Připomeňme, že minulý týden dosáhly Berlína a Paříž kompromisu ohledně úprav Plynové direktivy EU.

28; Státní pohraniční služby Ukrajiny hledá kapitána lodi Nord, který odjel na Krym. Pohraničníci tvrdí, že Vladimir Gorbenko nepřekročil oficiálně hranici Ukrajiny.

29; Jmenování Arašukova do Rady Federace byla od samého začátku chyba, říká předsedkyně Valentina Matvijenko. V Radě federace už nejsou žádní senátoři s pochybnou minulostí, je přesvědčena předsedkyně horní komory ruského parlamentu.

30; Cenově nejdostupnější benzin našli v Jamalu. Nejdostupnější je benzín v nejstudenějších regionech Ruska a také v obou hlavních městech.

31; Ukrajinští vojáci se ochotně nechávají brát do zajetí. Ukrajinští ozbrojenci se všemožně snaží vyhýbat plnění úkolů na hrotu fronty.

32; Do toho má daleko. V USA se pousmáli nad šancemi švédské stíhačky proti Su-30. Američtí experti srovnali charakteristiky obou strojů a dospěli k závěru. Že si Švédové museli dělat legraci, když sovu stíhačku označili za zabijáka ruských Su-30.

33; Kapitán lodi Nord se vrátil na Krym absolutně v souladu se zákonem, říká námořníkův advokát. Nyní začnou ze všech děr vylézat žlučovití nenávistníci a budou řvát, že kapitán utekl na Krym nezákonně. Proto všem raději odpovídám hned.

34; Ruský premiér Medveděv přikázal vytvořit státní banku pro bytovou výstavbu.

35; Vůbec se nepral, nedělal výtržnosti. Byly zveřejněny podrobnosti o zločinu v běloruské škole a i jeho pachateli. Jak vrah, tak i jeho oběti z řad vrstevníků (jeden mrtvý, dva zranění) patřili či patří k velmi dobrým žákům. Další obětí zločinu byla učitelka.Obyvatelé nevelkého běloruského městečka Stolbcy jsou v šoku nad tragédií v jedné z místních škol.

36; To je nepřípustné. Ukrajina adresovala Itálii protest kvůli otevření zastoupení Doněcké republiky. Ukrajinští diplomaté označili otevření centra za „ostudný čin“ a „provokaci proruských sil“.

37; Omlouvat se nacistům? To je neuvěřitelná nízkost. Ukrajinští policisté se vyjadřují k kajícném flashmobu „Jsem banderovec“.

38; Ruští vojáci sestřelili zahraniční dron nad Krymem, který chtěl sledovat vojenské cvičení. Moment likvidace byl natočen na kamery.

39; Kéž by chcípnul! Mládež Luganské republiky „poblahopřála“ zabijákovi z ukrajinské armády k narozeninám. Za střelbu do civilního obyvatelstva z houfnic zahájil Vyšetřovací výbor Ruské federace proti Zubaničovi trestní řízení. Čas odplaty není daleko, myslí si v Luganské republice.

40; V Armádě Doněcké republiky komentovali informaci o přesunu ruských laserů Peresvet na Donbas. Rusko údajně přesunulo na Donbas bojový laser Peresvet za účelem otestování na ukrajinských dronech. Nepřítel už neví, co by si vymyslel, aby obvinil Rusko z podílu na konfliktu v Donbasu, říká mluvčí Národní policie Doněcké republiky Daniil Beznosov.

41; Kapitán Nordu informoval, jak se mu podařilo překročit ukrajinskou hranici a vrátit se domů. Měl jsem k dispozici rozhodnutí soudu, ve kterém bylo jasně napsáno, že prokuratura zamítla prodloužení zákazu opuštění Ukrajiny.

42; Sverdlovská funkcionářka Olga Gladkich, která si udělala ostudu svým výrokem o mládeži, odstoupila ze své funkce. Bývalá šéfka odboru pro mládež ve Sverdlovské oblasti opustila svou funkci a zveřejnila na internetu úlevný „dopis“, ve kterém říká, že když už není úředník, může veřejně říkat to, co si myslí, aniž by musela míst strach, že to někdo nesprávně pochopí.

43; V Nikolajevské oblasti podpálili chrám Ukrajinské pravoslavné církve. Informovala o tom tisková služba Vozněsenské eparchie Ukrajinské pravoslavné církve.

44; Ve Státní dumě srovnali Ukrajinu s ochočeným morčetem. Americko-ukrajinská cvičení víc připomínají hry vlastníka se svým ochočeným morčetem.

45; Veterán ATO zemřel pod mostem v Kyjevě. K události došlo pod Industriálním mostem.

46; V Kongresu USA uznali neefektivnost sankcí proti Rusku. V Kongresu se domnívají, že neexistence důsledné strategie Bílého domu podkopalo efektivitu protiruských sankcí.

47; V OSN informovali o financích Islámského státu. Očekává se, že teroristé budou moci pokračovat v operacích.

48; Konflikt se prohlubuje. USA zrušily návštěvu svého generála v Kosovu. Návštěva amerického generála v samozvané republice Kosovo byla zrušena kvůli clům na srbské zboží.

49; Německé banky vystoupily proti antiruským sankcím USA. Banky se snaží dosáhnout zmírnění možných nových protiruských sankcí ze strany USA.

50; V Istanbulu havaroval vojenský vrtulník. Na místo události přijely sanitky a hasiči. Zahynuli čtyři turečtí vojáci.

51; Nastaly skutečné zázraky. Porošenko vystoupil z limuzíny, aby utěšil plačící dítě. Na sociálních sítích tato novinka vyvolala ironické komentáře.

52; Ukrajinský soud nedokázal vynést rozhodnutí v případu „doktorky Smrt“ Uljany Suprun. Příčinou je příliš velké množství dokumentů. Proto vyhlášení rozsudku odložili.

53; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády. V předvečer dalšího kola rozhovorů v Minsku zvyšují ukrajinské ozbrojené síly intenzitu ostřelování.

54; Rusko svolává Radu bezpečnosti OSN k Minským dohodám. Ukrajina má v úmyslu využít tuto událost, aby upoutala pozornost ke skutečné situaci v Donbasu.

55; Izraelské tanky zaútočily na syrské území. Pod palbou byla pohraniční provincie Kunejtra. Úder byl veden na nemocnici a stanoviště OSN.

56; Kdo zvítězí ve volbách na Ukrajině? Reálné rozložení sil umožňuje mluvit o senzaci. USA prozatím nevsadily na svého koně. Intrikování v rámci prezidentských voleb pokračuje.

57; V Oděse neznámí vtipálci zorganizovali předvolební shromáždění pro neexistujícího prezidentského kandidáta Sergeje Filatova. Za účast na shromáždění slíbili tisíc hřiven. Sešel se opravdu úctyhodný dav. Organizátoři na shromáždění ale nepřišli. Nejvíce se rozčiloval muž, který na shromáždění přivedl 270 lidí. Za každého z nich měl dostat 70 hřiven.

58; Polsko prohlásilo norského konzula za nežádoucí osobu. Předtím norské ministerstvo zahraničí oznámilo, že polský konzul Sławomir Kowalski byl prohlášen za „personu non grata“. Diplomatický spor vznikl proto, že se polský konzul aktivně angažoval proti norskému Barnevernetu, který ročně krade (odebírá) desítky dětí polským rodinám žijícím v Norsku. Polská diaspora v Norsku čítá zhruba 120 tisíc osob.

59; V budově ukrajinské generální prokuratury zemřel bývalý prokurátor podezřelý v případu Majdanu. Zemřel ještě před příjezdem záchranky, informovali na generální prokuratuře.

60; „Putinovo dlouhé panování“. Vladislav Surkov napsal článek o tom, co očekává Rusko. Prezidentův asistent Vladislav Surkov píše o budoucnosti Ruska. Dmitrij Peskov označil obsah článku za Surkovův osobní názor.

61; Zacharova informovala o detailech nadcházejících konzultací ohledně katastrofy MH-17. Rusko očekává, že dostane vysvětlení, jak byly v průběhu vyšetřování využity a zohledněny informace předané nizozemské straně.

62; Timošenková slíbila vrácení Krymu a Donbasu a potrestání Ruska. Prohlásila to na setkání se svými voliči.

63; Při vojenských cvičeních se podařilo stíhačce díky extrémně nízkému letu proniknout přes protivzdušnou obranu S-300 k městu Vovoněž.

64; Opozici se nepodařilo dosáhnout odvolání starosty Rigy Ušakova.

65; Venezuelské úřady se začaly zajímat o majetek samozvance Juana Guaidó. Hlavní kontrolní správa se rozhodla prověřit zdroje příjmů skandálního opozičního lídra.

66; Čína otestovala nejmohutnější námořní dělo na světě. To se může objevit ve výzbroji v polovině 20. let.

67; OBSE navrhne všem zemím včetně Ruska, aby vyslaly krátkodobé pozorovatele na Ukrajinu.

68; Roskosmos vyfotografoval více než dva miliony čtverečních kilometrů pro ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

69; USA musí vypadnout. Obyvatelé Deyr az-Zauru zorganizovali shromáždění proti okupaci ze strany USA.

70; Dluh ruské studentky Marie Butinové zadržované v USA vůči americkým advokátům vzrostl na 40 milionů rublů.

71; Londýn pohrozil NTV sankcemi kvůli „neobjektivnosti v případu Skripalových.

72; Šéf venezuelské PDVSA informoval o mnohaleté existenci účtů v ruské bance, informuje agentura Bloomberg.

73; Kreml zformuloval své stanovisko na téma dopingu. Dmitrij Peskov prohlásil, že Rusku se podařilo obrátit list ve vztazích s mezinárodními sportovními organizacemi na téma dopingu.

74; Pravoslavní věřící v Oděské oblasti preventivně odmítají vstupovat do rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny.

75; Ukrajinské ministerstvo vnitra vyšle posily na Donbas během voleb. Na celé Ukrajině se na zajišťování pořádku bude podílet přes 60 tisíc příslušníků silových struktur.

76; Litva zahrnula Bělorusko na seznam hrozeb pro bezpečnost země. Odbor státní bezpečnosti Litvy zveřejnil zprávu ,ve které Bělorusko spolu s Ruskem a Čínou figuruje jako hrozba pro národní bezpečnost.

77; Dva pomahači Islámského státu byli posláni na patnáct let do vězení za přípravu teroristických aktů v Moskvě a ve městě Balašicha.

78; V USA jsou nadšeni z ukrajinské demokracie. Americký list Foreign Policy zveřejnil článek, ve kterém opěvuje úspěchy Ukrajiny při budování demokracie.

79; Plané naděje za 30 miliard dolarů. National Interest sestavil přehled největších neúspěšných vojenských programů.

80; Plynový král Kavkazu oznámil svou ochotu otevřeně vypovídat. Poradce generálního ředitele společnosti „Gazprom mežregionalgaz“ Raul Arašukov zatčený pro podezření z organizování zločinného spolčení a krádeží plynu je připraven odpovědět na jakékoli otázky.

81; Požár na tankerech u krymských břehů bude trvat ještě jeden či dva týdny. Musí vyhořet veškeré přepravované palivo.

82; V Záporoží pracovníci SBU kradli kabely, informuje místní list Subbota.

83; Rusko se vyslovilo pro zvýšení počtu zemí zastoupených v Radě bezpečnosti. Rada dnes sestává z patnácti členů OSN – pěti stálých (Rusko, USA, Čína, Francie a Velká Británie) a deseti nestálých.

84; Ruské ministerstvo zahraničí: Žádná žádost o pomoc od Venezuely nepřišla. Předtím se psalo, že na největších vojenských cvičeních ve Venezuele jsou přítomni Rusové.

85; Zemři jako vlastenec. Na Ukrajině zakázali imunologický preparát (imunostimulant) ruského původu Polyoxidonium.

86; Na Ukrajině naprosto selhal plán na vlastní těžbu plynu a země se neobejde bez dovozu.

87; Proroctví o konci světa. V Palestině se zřítil Abrahamův dub. Fragmenty stromu jsou dostupné pro poutníky.

88; Ruská vláda naplánovala snížení úrokové sazby na hypotéky na 8,9% ještě v letošním roce.

89; Rejdařská společnost bude od Ukrajiny požadovat navrácení zabavené lodi Nord.

90; Zástupci francouzských měst požádali premiéra o opatření kvůli pogromům žlutých vest. Podnikatelé a obyvatelé jsou rukojmími vandalů.

91; Rospotrebnadzor konstatoval zvýšení počtu případů importu spalniček z Ukrajiny do Ruska.

92; Pro strýčka Příhodu: U Charkova Ukrajinec skladoval doma zbraně a 30 kilogramů konopí.

93; Venezuelská společnost PDVSA převádí své účty do ruské Gazprombanky.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!