Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.2.2019

sputnik_151; Rusko vyvíjí protidružicové lasery, říká americká rozvědka. USA si myslí, že Rusko vyvíjí protidružicové lasery, píše se ve zprávě vojenské rozvědky USA.

2; Odchod kapitálu z Ruska za leden přesáhl 10 miliard dolarů. Čistý odtok kapitálu Ruska za leden 2019 činil 10,4 miliardy dolarů, píše se v materiálech ruské centrální banky.

3; Porošenko a plačící chlapec. Prezident Ukrajiny ukradl myšlenku Putinovi. Irina Geraščenko vyprávěla dojemný příběh o tom, jak si prezident Ukrajiny Petr Porošenko udělal selfie se školákem.

4; Signál Rusku: Arménie vyslala vojáky do Sýrie. Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu toto rozhodnutí uvítal.

5; Doněcká republika: Policisté zadrželi recidivisty, kteří surově zmlátili důchodce. Recidivistům hrozí odnětí svobody až na patnáct let.

6; Chapadlo intervence: Nákladní vozy z USA s jídlem a léky pro Venezuelu nejsou humanitární pomocí. Donald Trump není první, kdo využívá humanitární pomoc pro ospravedlnění pro něho výhodných manévrů.

7; Vítejte v Arktidě. V Rusku proběhl nezvyklý festival. Obyvatelé evropského Ruska se seznámili s kulturou a tradicemi národů dalekého Severu.

8; Jak zařídit, aby Čína neobsadila Sibiř? Bitva televize s internetem. Internet není tím, čím byl ve svých počátcích, a není ani tím, čím se měl stát. Místo lepší informovanosti se lidé v rámci internetu uzavírají do vlastních názorových bublin a jsou čím dál méně schopni reálného dialogu.

9; Zelenského konkurenti v prezidentské kampani na něho uspořádali hon. V poslední době jej například obvinili z užívání drog.

10; Ruská děla v USA. Proč se Američané učí střílet z houfnic D-30? Američtí dělostřelci specializovaných brigád pro zajištění bezpečnosti nacvičují ovládání starých sovětských tažených houfnic D-30 ze 60. let minulého století.

11; Tankový kanibalismus zachvátil Ukrajinu. Kyjevské vedení by se mělo začít zabývat potřebami armády a ne pořádat předvolební cirkus s NATO.

12; Na prezidenta Ukrajiny chtějí kandidovat snad i bezdomovci. Pozorovat beze smíchu předvolební kampaň na Ukrajině je čím dál těžší.

13; Donbas: Ostřelovač zlikvidoval jednoho z vůdců ukrajinských nacistů ze Lvovské oblasti Nikolaj Rudnik. Přítel zabitého ozbrojence informoval, že dotyčný silně trpěl v dobách SSSR kvůli svému nacismu a dlouho se skrýval v zahraničí.

14; Maďarský ministr zahraničí obvinil Západ z pokryteckého vztahu k Rusku. Péter Sijjártó o tom promluvil na tiskové konferenci se státním tajemníkem Mikem Pompeem. Nebyli to Maďaři, kdo seděl na Petrohradském fóru jako hlavní host, nýbrž francouzský prezident. Nejsou to maďarské nebo jiné středoevropské společnosti, které se podílejí na výstavbě ruského plynovodu „Severní proud – 2“.

15; V USA zveřejnili „skutečný cíl“ ruských torpéd „Soudného dne“. Jaderná zbraň je schopná zlikvidovat jedeno město, ale nejnovější ruská torpéda dokážou ukončit existenci celého kontinentu.

16; Výzkum ukázal vztah Němců k „ruské hrozbě“. Die Zeit publikovala neočekávané výsledky sociologického průzkumu. Za hlavní hrozbu pro evropské země považuje 50% respondentů Spojené státy. O Rusku si to myslí 33% Němců. Za příčinu zhoršení bezpečnosti Evropy označilo 50% Němců rozšíření NATO a 41% rozšíření Evropské unie.

17; Tank pro chudé. Porošenko se pochlubil stovkami zrekonstruovaných T-64. Při bližším pohledu se ukrajinská „vítězství“ už nezdají být tak oslnivá.

18; Velkou a silnou Ukrajinu zabíjí tupost současné moci, říká poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič. Dále prohlásil, že potraviny na Ukrajině jsou dnes dražší než v Německu nebo Velké Británii.

19; Proč si ukrajinští neonacisté udělali ikonu právě z Bandery? Kdokoli jiný je příliš napřímo spojen s kolaborací s hitlerovským nacistickým Německem a zločiny páchanými na civilním obyvatelstvu. Rusové, včetně těch ukrajinských, se dovolávají osobností, které lze nazvat giganty. A ukrajinští nacionalisté si vybrali osoby, které lze po všech stránkách označit za trpaslíky.

20; Vědci prověřili, zdali by mikrobi mohli prokousat díru v plášti Sojuzu. V Ústavu lékařských a biologických studií Ruské akademie věd připomněli, že plísňové houby a bakterie mohou poškozovat zařízení Mezinárodní kosmické stanice.

21; Od premiéra Japonska požadují „zápisy tlumočníka ze setkání s Putinem“. Šinzó Abe byl přímo zasypán nepříjemnými otázkami při slyšeních ve výboru japonského parlamentu.

22; Prezident Íránu veřejně označil Trumpa za idiota. Předtím si zase americký prezident dovolil hrubé výpady na adresu Íránu a jeho politického systému.

23; Bod obratu inflace se v Rusku čeká už v březnu. Inflace dosáhne svého maxima na úrovně 5,5 až 5,7% už během března až května letošního roku.

24; Pokud vyhraje volby Porošenko, Ukrajina prostě zmizí, říká Saakašvili v interview pro Deutsche Welle ze svého nizozemského exilu.

25; Prodej alkoholu v Rusku se zvýšil o 5%. Prodej vodky se ale naopak snížil.

26; Bylo odhaleno tajemství podzemí Vyborgského zámku. Archeologové našli konečný bod podzemní chodby v Leningradské oblasti.

27; Miliardy z proclení automobilů, které dosud jezdí po Ukrajině s evropskými poznávacími značkami, půjdou na indexaci důchodů, slibuje Porošenko. Čím blíže jsou volby, tím sladší sliby.

28; Letecký úder koalice USA zabil desítky civilních obyvatel v Sýrii. Mnozí z nich zaživa uhořeli v automobilech, když se snažili prchat před teroristy.

29; Ukrajina má dalšího nepřítele vedle Ruska, říká Porošenko. Ukazuje se, že není možné pět let všechny problémy svalovat na „ruskou agresi“. Nově objeveným nepřítelem Ukrajiny je chudoba obyvatel. Jen jestli nezaměňuje příčinu a následek…

30; Evropská unie zmizí stejně jako SSSR, říká Soros. Národy Evropy se musí probudit, dokud ještě není příliš pozdě, říká americký miliardář.

31; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj označilo růst ruské ekonomiky za nepevný.

32; Generální prokuratura Ukrajiny vysvětlila, proč nelze požadovat od Ruska vydání kapitána lodi Nord. Nemůžeme žádat Ruskou federaci o jeho vydání, protože bychom tím uznali Krym za ruský.

33; Porošenko slibuje Ukrajině 30 milionů turistů. Trochu předčasně si klade úkoly na své další prezidentské období.

34; USA už ztratily veškerý svůj stud, řekl Lavrov během dnešní tiskové konference v souvislosti se způsoby řešení venezuelské krize navrhovanými Spojenými státy.

35; Šojgu přikázal ruským vojákům, aby se připravili na konflikty nové doby. Ministr zdůraznil, že je nutné zachovat si dosažené tempo zvyšování bojové připravenosti armády a Vojenské námořní flotily.

36; Ukrajina potřebuje třetí revoluci, říká Vakarčuk. Ukrajinský muzikant, který se čas od času plete do politiky, rád vystupuje v roli jakéhosi guru, který poučuje své nic nechápající okolí.

37; První sériové Armaty přijdou do výzbroje ruských vojsk ještě v letošním roce. 9. května se nové T-14 zúčastní přehlídky na Rudém náměstí a poté budou distribuovány vojenským jednotkám v různých regionech země.

38; Ukrajinská armáda pálila z Uraganů na Donbas. Byl nacvičen přesun jednotek na palebné pozice a zaměření cíle, hlásí ukrajinští vojáci.

39; Státní duma schválila v prvním čtení návrh zákona o „suverénním“ (státním, autonomním) internetu. Dokument předpokládá vytvoření národního systému internetového provozu, aby komunikace mezi ruskými uživateli neprobíhala přes zahraniční servery.

40; Recidivista uspořádal hon na školáky, které okrádal, a při zatýkání zlomil nohu policistovi v Kyjevě. Když zpozoroval policisty, snažil se zločinec schovat a kladl odpor.

41; Byla zrušena oficiální návštěva Porošenka v Moldávii. Moldavské ministerstvo zahraničí oznámilo odložení návštěvy Petra Porošenka na neurčito.

42; V Kremlu komentovali informace centrální banky o odlivu kapitálu z Ruska. Centrální banka oznámila, že v lednu odešlo 10,4 miliardy dolarů. Dmitrij Peskov prohlásil, že pohyb kapitálu je absolutně svobodný a makroekonomická situace v zemi je absolutně stabilní.

43; Evropský soud pro lidská práva uložil Ukrajině vyplatit čtyři tisíce euro obchodníkovi s drogami za újmu na nehmotných právech. Na jaře 2007 třikrát prodal maskovanému policistovi drogy a obchod byl zachycen na kameru. Podle Evropského soudu byla při zatýkání a odsouzení porušena jeho práva.

44; Rusko potřebuje soukromé armády. Musí být ale pod kontrolou tajných služeb, říká senátor Franc Klincevič.

45; Porošenko se zbavuje neonacistů jejich posíláním na Donbas. Pod záminkou odrážení smyšlené ruské agrese jsou ozbrojené formace nacionalistů vyváženy stovky kilometrů daleko od Kyjeva.

46; V Moskevské oblasti byl zavražděn pracovník Centra pro boj proti korupci. Probíhá pátrání po neznámých pachatelích, kteří k smrti umlátili pracovníka Protikorupčního úřadu.

47; MMF učinil tvrdé prohlášení ohledně korupce a privatizace na Ukrajině. Dosud nevidíme žádné radikální změny v úrovni korupce. A to přesto, že byly vytvořeny instituce, které mají pomáhat s bojem proti korupci.

48; V Radě federace označili Islámský stát za efektivní instrument amerických tajných služeb. Tuto myšlenku vyslovil člen výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Franc Klincevič.

49; Ukrajina není zainteresována na vrácení Donbasu, říká Medvedčuk. Podle jeho názoru by obyvatelé Donbasu stejně nehlasovali pro stávající moc.

50; Byl uvězněn policista, který mlátil neonacisty se slovy „Lehni banderovče!“. Podezřelý Vasilij Melnikov je operativním pracovníkem Podolské správy policie ve městě Kyjevě.

51; Generální tajemník NATO informoval o nejdůležitějším úkolu Aliance. Uznal, že nebude jednoduché navázat s Ruskem opět konstruktivní dialog a že si to vyžádá určitý čas.

52; USA a EU se chystají na zavedení nových protiruských sankcí, píší Financial Times. USA a EU se přiblížily k dohodě o nových sankcích proti Rusku. Jde o sankce za incident v Kerčském průlivu.

53; Videoblogger Anatolij Šaríj je ochoten zaplatit kauci za uvězněného policistu, který mlátil nacisty.

54; USA a Polsko potvrdily, že jsou odpůrci „Severního proudu – 2“, protože to poskytne Rusku výhody a zvýší závislost jiných zemí.

55; Ve Lvově byl uvězněn příslušník národní gardy za zbití svého kolegy. Ve výsledku voják přišel o slezinu a nyní se nachází v léčení v nemocničním stacionáři.

56; Ruská pošta způsobila utrpení „Koptěvskému maniakovi“. Zločinec známý jako Koptěvský maniak byl v roce 2005 odsouzen v Moskvě za vraždu čtyř žen. Ruská pošta musí zaplatit maniakovi 200 rublů (zhruba 70,- Kč) jako náhradu za nedoručené dopisy. „Poškozený“ žádal stonásobek této sumy.

57; Řidič autobusu ve městě Černovcy zmlátil „veterána ATO“ a vyhodil ho z vozu.

58; Rusko varovalo USA před vměšováním do záležitostí Venezuely. Sergej Lavrov vyjádřil připravenost uskutečnit konzultace k venezuelské tématice v rámci stanov OSN.

59; Známá vojenská korespondentka z Donbasu Anna Dolgarjova odpověděla Vladislavu Surkovovi na jeho článek o současnosti a budoucnosti Ruska. Ocenila jeho kvality jako básníka a spisovatele, ale vyčetla mu přílišný optimismus. Jako hlavní příčinu svého znepokojení uvedla, že nebyl vytvořen pevný systém, který by zajistil pevnou, stabilní budoucnost po Putinovi. Putin je unikátní státotvorná osobnost, ale nedokázal vybudovat systém, který by dokázal fungovat bez něj. Po Putinově odchodu se ruský politický systém stane domečkem ze shnilých prken, který se rozpadne při sebemenším záchvěvu.

60; Norsko obvinilo Rusko z imitace útoku. Jedenáct ruských Su-24 proletělo nad Barentsovým mořem a imitovalo údajně útok na norský radar poblíž města Vardø.

61; Pentagon vypracoval strategii umělého intelektu pro zadržování Ruska. Strategie je zaměřena na podporu „bezpečnosti a rozkvětu“ USA.

62; Avakov představil v USA plán na „navrácení“ Donbasu. Avakov navrhuje „nové mechanismy“, které podle jeho záměru mají vrátit Donbas pod kontrolu Ukrajiny.

63; Reputace Ukrajiny závisí na volbách, říká Volker. Ve Státním departmentu promluvili o rizicích pro ukrajinskou reputaci ve světě v souvislosti s volební kampaní a zdůraznili, důležitost otevřenosti volebního procesu.

64; Ruský zástupce při OSN prohlásil, že Západ je odpovědný za události na Ukrajině. Další plán na urovnání v Donbasu vznikl v OBSE a jako vždy se nikdo neptal, co si o tom v Donbasu myslí.

65; Kurs rublu se prudce propadl v souvislosti s připravovanými sankcemi, které mohou vstoupit v platnost během dvou měsíců.

66; Stoupenci Uljany Suprun zavalili ukrajinskou prokuraturu žalobami proti poslanci Mosijčukovi.

67; Ropa po zlevnění opět prudce podražila. Během úterního obchodování o více než dvě procenta.

68; USA obvinily Rusko z podrývání amerických zájmů v Indo-Pacifickém regionu.

69; Pentagon hledá finance na boj proti ponorkové flotile Ruska, Číny a KLDR. Aktivita ponorkových sil těchto tří zemí se v Tichém oceánu od roku 2008 zvýšila na trojnásobek.

70; Rospotrebnadzor navrhl oficiálně definovat pojem kvality potravin.

71; Občané Ukrajiny žijí v neustálém strachu z nacistických uskupení.

72; Putin oznámil dokončení prací na bojovém letounu Tu-160 schopném nést rakety. Stejné letadlo je třeba vytvořit pro potřeby civilního letectva.

73; Ruská vláda se rozhodla nekompenzovat leteckým společnostem růst cen leteckého benzinu.

74; Velká Británie přebuduje obchodní plavidla na obojživelné bojové lodě.

75; Ukrajina se chystá vypovědět přes dvě stě (236) smluv v rámci SNS.

76; V Sýrii byl zlikvidován indonéský ozbrojenec Islámského státu Muhammed Sajfuddin, který na videu uřezával hlavy zajatcům.

77; Poláci nejsou pro nás cizím národem, ale neměli by řinčet zbraněmi, říká běloruský prezident Lukašenko.

78; Ukrajina plánuje získání úvěru ve výši 4 miliard, aby mohla zaplatit starý dluh ve výši 6 miliard dolarů.

79; V Oděse odsoudili devatenáctiletého Ukrajince za pět let za mřížemi za krádež salámu z ledničky v soukromém domě.

80; Ve Francii propustili vedoucí pracovníky médií za online pronásledování žen.

81; Ve Státní dumě prozradili, která evropská země první odvolá sankce proti Rusku. Měla by to být Itálie.

82; Ukrajinské podniky jsou kvůli krizi přesouvány do Luganské a Doněcké republiky. Na Ukrajině probíhá otevřená politicky motivovaná ekonomická genocida.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!