Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.2.2019

yumor_51; V Charkově našli ve sklenici se sádlem drogy. Policie poslala zabavenou hmotu na expertízu.

2; Kadyrov informoval o prudké rvačce se zatčením asistenta stálého představitele Čečny na Krymu. Ramzan Kadyrov komentoval zadržení Murada Saidova.

3; Rusko nikdy neodevzdá Krym a jeho rozvoj se už nedá zastavit, píše švýcarský tisk. Švýcarský expert navrhuje, aby se svět smířil s evidentní skutečností: Krym je prostě Rusko a to si na poloostrov počíná jako matka a řádný hospodář.

4; Eurozrada zastihla ukrajinského „patriota“ v Berlíně. V německém hlavním městě proběhlo shromáždění s vlajkami SSSR, Ruska a Doněcké republiky.

5; Suprun, je politička, kterou na Ukrajině nenávidí ještě víc než Porošenka. Proč se Porošenko sám nezbavil paní Suprun, když by tím získal pár procent obliby a voličských hlasů?

6; Zabíjeli vědomě a rozkoší. Jak se pomahači fašistů stali v současném Estonsku hrdiny. Před 75 lety se bývalý nejvyšší představitel Estonska Jüri Uluots obrátil na své spoluobčany s výzvou vstupovat do řad SS.

7; Amerika likviduje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Následky tohoto kroku pro Rusko a postsovětskou Eurasii. Při hodnocení dopadů tohoto amerického rozhodnutí je třeba brát v úvahu mnoho faktorů. Nikoli věcný, nýbrž politizovaný charakter tohoto kroku. Udržení jednoty Západu. Podpora amerického vojensko-průmyslového komplexu. Zapojení Číny do procesu kontroly zbrojení. Nízká aktuální akceschopnost americké armády.

8; CIA odtajnila špiónské fotografie techniky ze sovětských přehlídek za 60. a 70. let.

9; Státní department zahrozil směrem k Porošenkovi v souvislosti s nepřipuštěním ruských pozorovatelů u voleb. Patrně ale jen naoko.

10; Nic jsi nepochopil, Viktore. Z Ruska přicházejí reakce na Janukovičovu sebelítost. Janukovič mluvil o všem možném jen ne o své vině.

11; Studená válka. Na Ukrajině se očekává hromadné vypínání elektřiny a topení. Zatímco Berďansk se utápí ve fekáliích, zbylá část Ukrajiny s napětím očekává totální odpojování topení kvůli nedostatku energetických zdrojů.

12; Na Kurilách probíhá průzkum o tom, komu náleží ostrovy. O prvních výsledcích informují organizátoři akce.

13; Porošenko konečně našel recept na vítězství ve volbách. Ústřední volební komise připravuje nikoli volby, nýbrž falsifikaci výsledků.

14; Jestli není možná jiná Ukrajina než ta současná, pak k čemu je nám vůbec Ukrajina jako taková? Ve hře je osud milionů lidí A věci je třeba nazývat pravým jménem. Už je na čase, říká Jurij Tkačov a mluví o pomajdanovském kolapsu zevnitř.

15; U Kurilských ostrovů došlo k pěti otřesům země. Informuje o tom Sachalinská filiálka Jednotné geofyzikální služby Ruské akademie věd.

16; Účastníci ATO přinutili pokleknout řidiče autobusu před matkou padlého karatele. K incidentu došlo 6. února na sídlišti v Kyjevě.

17; Švédskou novinářku uchvátila veřejná doprava v Rusku. Vlaky v Rusku jezdí v jakémkoli počasí přesně jako hodinky, což se nedá říci o Švédsku, žasne Anna-Lena Laurén.

18; Moskva nejprve oznámila, že vyšle pozorovatele na ukrajinské volby navzdory Porošenkovu zákazu, pak od tohoto úmyslu v tichosti odstoupila.

19; Novorusko si připomíná druhé výročí úmrtí Michaila Tolstych (Giviho).

20; V roce 2019 převedou gastarbeiteři na Ukrajinu 12,2 miliardy dolarů, předpovídá Národní banka Ukrajiny. Podle jejích informací roste objem peněžních převodů hlavně z Polska a České republiky.

21; Státní department obvinil Rusko z porušování raketové smlouvy. USA nadále předávají Rusku informace od rozvědky, které mají dokazovat, že v Rusku se porušuje smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

22; Strašlivá nehoda: Autobus s horníky se zřítil v Kuzbasu do propasti. Šest osob zahynulo, šestnáct bylo zraněno.

23; Zemřel herec Sergej Jurskij. Celým národem milovanému umělci bylo 83 let.

24; Ukrajinské armádě poručili, aby zajistila Porošenkovo vítězství. Parta hackerů „Sprut“ (Chobotnice) získala dokument svědčící o neotesaných metodách politických komisařů v ukrajinských ozbrojených silách.

25; Penze členům rodin po padlých vojácích budou vypočítávány nově. Sergej Šojgu dal pokyn ke změnám platných zákonů upravujících otázky důchodového zabezpečení.

26; Odstranění ministryně zdravotnictví Suprun může mít původ v Rusku, říká náměstek ministra. Žalobu s požadavkem odvolání ministryně Suprun z funkce podal poslanec za Radikální stranu Mosijčuk.

27; Porošenko potvrdil hranice „dočasně okupovaného“ Donbasu. Je možné, že v Kyjevě nastala fáze „přijetí“ – vymezují se hranice teritoria, se kterým se Ukrajina bude muset rozloučit.

28; Francouze kosí epidemie chřipky. Už je tisíc zemřelých. A přitom epidemie ještě nedosáhla svého vrcholu.

29; Kandidáti na prezidenta Ukrajiny podepsali „memorandum o čestných volbách“. Porošenko mezi signatáři z nějakého důvodu není.

30; Paralympijskému výboru Ruska byla vrácena práva. Na hrách v roce 2020 budou ruští paralympionici vystupovat pod ruskou vlajkou, s ruskou hymnou a výstrojí.

31; „Žádná autonomie v Donbasu nebude!“, ujišťuje Timošenková. To je absolutně nepřípustné. Je to naše území, je to naše země – stejně jako Autonomní republika Krym.

32; Šest skupin s letadlovými loděmi. Čína nedá pokoj, dokud nedožene USA: Čína bude pokračovat v urychlené modernizaci válečného loďstva dokud nedosáhne úrovně srovnatelné s USA.

33; Spalničky na Ukrajině dorazily až na ministerstvo zdravotnictví. Několik úředníků už onemocnělo.

34; V Kremlu informovali o státní ochrance pro Janukoviče na Putinův příkaz. Tiskový tajemník prezidenta Putina připomněl, že Janukovič přijel do Ruské federace jako úřadující prezident a nejvyšší představitel Ukrajiny.

35; Projekty pro Putinovy „Květnové výnosy“ přijdou na 60 bilionů rublů. Celková cena podnikatelských projektů, které budou realizovány v rámci květnového výnosu Vladimira Putina, činí zhruba 60 bilionů rublů.

36; Zelenskij: Sledují mě neznámé osoby ve dvanácti automobilech. Policisté zaregistrovali prohlášení kandidáta na ukrajinského prezidenta a zahájili vyšetřování.

37; Gigantický motor se připravuje na provozní zkoušky, říká Rogozin. Na závodě společnosti Energomaš byl smontován první exemplář motoru RD-171MV.

38; Ruská centrální banka ponechala klíčovou sazbu ve výši 7,75%.

39; Porošenko: V roce 2023 budu podávat přihlášku ke vstupu Ukrajiny do EU. Na Ukrajině nastal čas štědrých slibů.

40; Volby na Ukrajině: Půl miliardy dolarů na uplácení voličů a výzvy, aby vojáci získávali pod kontrolu volební komise. O Porošenkově rozkazu organizovat nákupy voličů jako první promluvil jeho soupeř Anatolij Gricenko. Po něm převzal štafetu Michail Saakašvili.

41; Zemřel bývalý polský premiér z let 1991 až 1992 Jan Olszewski. Zemřel 7.2.2019 ve Varšavě ve věku 88 let.

42; Venezuela: Washingtonem organizovaný převrat se nezdařil. USA chystají invazi. Americký plán rychlého převratu evidentně dospěl do slepé uličky a ve Washingtonu křečovitě hledají možnost jak převzít iniciativu.

43; Julija Timošenko požaduje, aby Porošenko vyhodil od voleb Jurije Timošenka. Jurij Vladimirovič Timošenko se do voleb zaregistroval 7.2.2019. Hrozí, že kvůli shodě jmen odčerpá Julii Timošenkové část hlasů. Obě osoby mají shodné iniciály: „J. (Ju.) V. Timošenko“.

44; Komunistický poslanec Českého parlamentu Stanislav Grospič označil ukrajinskou moc za fašistický režim. Veřejné prohlášení českého poslance vyvolalo vážné výhrady u ukrajinských diplomatů pracujících v České republice.

45; Rusko se rozhodlo, že nevyšle pozorovatele k ukrajinským volbám. Upozornilo však, že nepřipuštění ruských pozorovatelů a znemožnění účasti na volbách ukrajinským voličům žijícím a pracujícím na území Ruské federace jsou hrubým porušením mezinárodních závazků v oblasti volebních procedur, čímž je už nyní zpochybněna legitimita volebního procesu a reputace Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva při OBSE.

46; Putin odvolal devět generálů silových struktur. Příslušný dokument byl zveřejněn na oficiálních internetových stránkách právních informací.

47; Ukrajinská armáda uskuteční vojenská cvičení poblíž Krymu. Plánovány jsou bojové střelby z protivzdušných raketových komplexů.

48; Na silnici z Oděsy do Kyjeva měli smrtelnou nehodu lupiči. Po spáchání loupežného přepadení měli zločinci kvůli obtížným povětrnostním podmínkám vážnou nehodu. Jeden lupič zemřel na místě, další byli zraněni.

49; Porošenko dostal žádost na likvidaci Luganské oblasti. Má změnit hranice Doněcké oblasti a zlikvidovat tak Luganskou oblast.

50; V Portugalsku bylo zadrženo plavidlo s kokainem a ukrajinskými námořníky na palubě. Plavidlo i s posádkou zadrželi už 30. ledna 300 kilometrů od mysu svatého Vincence u provincie Algarve v Portugalsku.

51; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky: Osvětlující minou použitou jako zápalná munice byl podpálen jeden z obytných domů v Doněcké republice.

52; Zdivočelí lidé. Během natáčení pořadu „Polní kuchyně“ pro kanál „1+1“ se diváci v Poltavě pustili do rvačky kvůli bezplatnému jídlu.

53; Porošenko je opěvován ve verších. Ukrajinský básník Dmitrij Pavlekno, který kdysi opěvoval i Lenina, napsal báseň o Petru Porošenkovi, kde současného prezidenta nekriticky chválí.

54; Výše reálných důchodů v Rusku se poprvé za tři roky snížila. Reálné penze Rusů se podle zprávy Rosstatu s názvem „Sociálně.ekonomická situace v Rusku“ snižují.

55; V Zakarpatské oblasti policisté odírají rumunské turisty o peníze. Obětmi jsou Rumuni, kteří z nějakého důvodu jedou na ukrajinské lyžařské středisko Bukovel.

56; Z Venezuely bylo vyvezeno zlato za 900 milionů dolarů. Jak s tím souvisí Turecko? Zlato bylo údajně transportováno kvůli jeho zpracování a bude navráceno do Venezuely.

57; Ne Jelcin-centru v Moskvě. Centrum Borise Jelcina – stejné, jaké je už v Jekatěrinburgu, chtějí otevřít i v hlavním městě. Proti záměru byla uspořádána demonstrace.

58; Minomet Molot zabil ukrajinské vojáky v okamžiku ostřelování. Jak je dnes v módě říkat: Zločince dohnala okamžitá karma.

59; Na policistu zaútočil mačetou Ukrajinec, který předtím ostřeloval rozhlasovou stanici. V džunglích Ivano-Frankovské oblasti se obyvatelé bez mačety asi neobejdou. Jak jinak vysvětlit volbu tak exotické zbraně?

60; Rusko má ještě čas uznat Juana Guaidó za prezidenta, říká Trumpův poradce. Jestřáb John Bolton vyzval Rusko, aby se připojilo ke „společenství zodpovědných“ zemí“.

61; Prezidentský kandidát Jevgenij Murajev předpověděl Ukrajině ztrátu teritorií. Pokud Ukrajinu vezmou do EU, může přijít o části svého území, protože do Unie neberou země nacházející se ve válečném konfliktu.

62; Mnichové z Athosu odmítli Bartolomějovi uznat Pravoslavnou církev Ukrajiny. Athos se nedá zatáhnout do politických her.

63; To je podkopávání Ruska! Dobrovolnici Irinu Voroncovovou chtějí vydat na Ukrajinu. Poslanec Státní dumy Sergej Šargunov upozornil na do nebe volající situaci s dalším připravovaným vydáním stoupenkyně Ruského světa na Ukrajinu, kde jí hrozí 15 let vězení.

64; Admirál amerického válečného loďstva slíbil boj ruské Černomořské flotile. Osmapadesátiletý John Richardson, který se dostal do funkce velitele námořních operací amerického válečného loďstva ještě za prezidenta Obamy, řinčí zbraněmi.

65; Kandidáta na prezidenta Ukrajiny Romana Nasirova polili vodou za slova o důchodech. Primitivem, který neudržel nervy na uzdě, byl poslanec Nejvyšší rady Sergej Šachov.

66; Cíle pro ruské rakety jsou připravovány beze spěchu. Pokud se nic nezmění, v brzké době se pro Rusko stane Ukrajina něčím jako Libanon či Sýrie pro Izrael.

67; Puškov: Rusko bude mít plné právo neuznat výsledky voleb na Ukrajině. V Kyjevě slíbili, že se budou snažit vytlačovat Rusy ze všech mezinárodních misí.

68; V NATO prohlásili, že útočné drony USA neporušují Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, protože je možné je použít opakovaně.

69; Ukrajinští školáci budou muset v hodinách dějepisu studovat „tomos“.

70; Byly zveřejněny podrobnosti o smrti Rusa v Sýrii. Pohřeb seržanta Maxima Pletňova se konal 4. února v Tichorecku.

71; Rumunsko uznala Juana Guaidó za prezidenta Venezuely.

72; Jepifanij se obrátil na Rusko. Připomněl, že se na Rusko obracel už v roce 2017 a dosáhl propuštění ukrajinských vězňů.

73; Prezident České republiky vyzval ministerstvo zahraničí, aby si všímalo rostoucího vlivu nacistů na Ukrajině. Vyčetl ministru zahraničí Petříčkovi, že během své cesty nedostatečně kriticky hodnotil problém banderovců.

74; Ve Finsku zhodnotili výsledky experimentu s nepodmíněným příjmem. Nezaměstnaní, kteří dostávali peníze nezávisle na tom, jestli si hledají nebo mají práci, se svým chováním příliš nelišili od těch,kteří žádné peníze nedostávali. V průměru dokonce pracovali déle než lidé bez tohoto příjmu. Tím byl smeten argument, že nepodmíněný příjem sníží ochotu hledat si práci. Výhody nepodmíněného příjmu spočívaly v tom, že příjemci byli v průměru zdravější a realističtěji hodnotili své schopnosti než lidé vystavení existenčním hrozbám.

75; Veteráni ATO demonstrovali proti „klaunům v politice“. Zelenského nepustili na jeho vlastní koncert.

76; V Rusku se plánuje výstavba plovoucích tepelných elektráren na bázi zkapalněného plynu.

77; Poslanec požádal Vyšetřovací výbor Ruské federace o vyšetření okolností Puškinovy smrti.

78; Byly zveřejněny podrobnosti z vývoje moderní francouzsko-německé stíhačky. S jejím uvedením do výzbroje se počítá v roce 2040.

79; Tak snad nás teď už nenapadnou… Proti invazi USA do Venezuely bylo nashromážděno kolem dvou milionů podpisů. Informoval o tom prezident Venezuely Nicolás Maduro.

80; Byla znovu prodloužena vazba Kirilla Vyšinského. Ve vazbě bude minimálně do 8. dubna.

81; Ústřední volební komise zaregistrovala pro volby prezidenta Ukrajiny 44 kandidátů.

82; Porošenko vydírá neloajální Lvov komunálním odpadem. Když mě nepodpoříte, nechám vás shnít v odpadcích. Starosta Lvova a kandidát na ukrajinského prezidenta Andrej Sadovoj. Zveřejnil smlouvu, kterou mu podstrkovali k podpisu jménem prezidenta Petra Porošenka výměnou za vyřešení otázky odvozu odpadu.

83; Dosáhli kompromisu. Merkelová oznámila dosažení dohody ohledně „Severního proudu . 2“ s Francií.

84; Vladimir Putin poblahopřál herečce Irině Muravjovové k jubileu. Oblíbená herečka slaví své 70. narozeniny.

85; Na internetu ukázali fotografie Lady Vesty Sport, kterou dostanou policisté pro hlídkování ve městech.

86; V Čečensku museli specialisté z Rostova na Donu zneškodňovat pětisetkilogramovou leteckou bombu, která ležela v zemi přes dvacet let.

87; Samopaly Kalašnikov dvousté série dostaly povolení k exportu. O zbraně bude zájem tyto po celém světě.

88; Ve Finsku uznali svou účast na nacistických zločinech. Finští dobrovolníci, kteří v letech 1941 až 1943 sloužili v nacistické tankové divizi Waffen-SS Viking, se podíleli na vraždách židů, civilistů a válečných zajatců. Vyplývá to ze zprávy Národního archivu.

89; Agentura Fitch předpověděla růst zisku ruských naftařů o 50%.

90; Nacisté s výkřiky „Sláva Ukrajině!“ přivázali muže izolepou ke sloupu. Kolemjdoucí proti tomu protestovali slovy: „Co blbnete, vždyť to můžou zítra vysílat v ruské televizi…“

91; Od počátku roku nepustili na Ukrajinu už více než 1.100 Rusů. V listopadu byl v souvislosti s válečným stavem omezen vstup Rusů ve věku od 16 do 60 let na Ukrajinu.

92; Vzpomněl si… Porošenko dopsal do svého daňové prohlášení dalších téměř 28 milionů hřiven svých příjmů.

93; Na Ukrajině je víc lidí nakažených spalničkami než ve zbytku Evropy. Vyplývá to ze zprávy Světové zdravotnické organizace.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!