Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.2.2019

ukraina_radikaly_pogromy1; Fašisté zaútočili na konzulát Ruska v Charkově zelenou tinkturou a vejci. Demonstrace se zúčastnilo kolem stovky ozbrojenců.

2; Porošenko přišel o jádro svých voličů kvůli válečnému stavu. A není to první ani poslední jeho ztráta.

3; BBC ukázala „japonsko“ Kurily, ale hned přiznala chybu. Na mapě byly Kurilské ostrovy vyznačeny stejnou barvou jako japonské území.

4; Americký generál prověřoval, jak se na Jarovském polygonu připravují ukrajinští vojáci a kocour. Prvním objektem, který navštívila kontrola z USA, byl výcvikový areál pro „boj v urbanizované krajině“.

5; První synoda Pravoslavné církve Ukrajiny „SCU“. Není to Filaretovo „Pyrrhovo vítězství“? Jak si čestný patriarcha „SCU“ získal nové nepřátele.

6; Volby: Porošenkovy falsifikace, Tymošenkové smlouvy a faktor Zelenského. Vedoucí pozice šoumena Zelenského v prezidentských průzkumech staví před ostatní účastníky voleb dost těžko řešitelné otázky.

7; Globální krize a budoucí architektura globální ekonomiky. Největší státy světa se začínají zcela otevřeně připravovat na projevy krize, dokonce počítají s nejhoršími scénáři.

8; Vladimir Zelenskij: Hlavně zůstat naživu. Rusko nejspíš neuzná výsledky prezidentských voleb na Ukrajině za poctivé a svobodné.

9; V Evropě se soudí podle práva Šaríja. Evropané se bouří. Evropští demokraté musí odmítnout šariát v soudní praxi, rozhodlo Parlamentní shromáždění Rady Evropy.

10; Po celém Rusku bude 150 unikátních vrtulníků zachraňovat lidi. Rostech předal první várku těchto strojů. Celkem do roku 2021 dodá Rostech 104 Ansatů a 46 Mi-8 ve zdravotnické úpravě.

11; Sýrie: Vzpoura proti okupantům. U americké základny lidé pálí americké a francouzské vlajky. Informuje o tom armádní zdroj.

12; „Jsem šašek“. Ukrajinci podpořili prezidentského kandidáta Zelenského. Zelenskij vyzval své spoluobčany, aby se zúčastnili akce „Jsem klaun“.

13; Byla zveřejněna připomínka genocidy na Západní Ukrajině. Byli odvlečeni a zavražděni, aby se nestali Rusy. Názvy Telerhof a Terezín by se měly stát pro ukrajinské povědomí stejným mementem jako Majdanek pro židy. Ve výčtech obětí táborů smrti se uvádějí zabití a umučení „Ukrajinci“, ale ve většině případů šlo o obyvatele Ukrajiny, kteří byli umučeni a zavražděni samotnými Ukrajinci právě proto, že se jako Ukrajinci necítili.

14; Druhé výročí Giviho smrti. Tisíce krajanů uctily památku hrdiny Donbasu. V Ilovajsku proběhlo smuteční shromáždění u školy, do které chodil Givi. A na Aleji Hrdinů v Doněcku proběhla vzpomínková bohoslužba.

15; Odposlouchávání podplácení, represe. Jak probíhá volební kampaň na Ukrajině? Očekává se, že prvního kola hlasování se zúčastní kolem padesáti kandidátů. A všichni tihle lidé jsou ochotni si vzájemně podřezat hrdla.

16; Uglegorsk čtyři roky poté. Vzpomínka na Děbalcevský kotel. Byla zveřejněna reportáž z Uglegorska v souvislosti s čtvrtým výročím osvobození města od ukrajinských okupantů během Děbalcevské operce.

17; Prezidenta Ukrajiny ve skutečnosti zvolí jediný člověk – Arsen Avakov. A ten se dosud nerozhodl. Všichni dávno pochopili, že žádný Majdan 3 na Ukrajině nebude. A Avakov, který má pod kontrolou prakticky všechny ozbrojené složky, v těchto dnech prohlásil, že každý pokus zardousí v zárodku.

18; Venezuela: Samozvanec Guaidó prohlásil, že by nebyl proti zahraniční intervenci. Možná bude zapotřebí dosti velkého tlaku, který donutí Madura odejít, uvažuje Guaidó.

19; Ukrajina a Polsko se dohodly, že budou společně „bojovat“ proti „Severnímu proudu 2“. Této zábavné dohody bylo dosaženo v průběhu zasedání Konzultačního výboru prezidentů obou zemí ve Varšavě.

20; Plynového kompromisu bylo dosaženo. Merkelová zachránila „Severní proud 2“ před Macronem. Na schůzce stálých představitelů EU uzavřely Německo a Francie kompromis, který znamená, že plynovod bude dostavěn.

21; Ruští kosmonauti vystoupí na Měsíc za dvanáct let. Poté by se pilotované lety k přírodní oběžnici Země měly konat každoročně.

22; Ukrajinští zkušební piloti utíkají do Ruska, říká bývalý ukrajinský ministr dopravy. V Rusku činí důchod zkušebního letce 5 tisíc dolarů. Na Ukrajině je to 10 tisíc hřiven, což je (podle oficiálního kursu) třináctkrát až čtrnáctkrát méně.

23; Polská vláda chce pozvat Putina na vzpomínkovou akci k 80. výročí začátku Druhé světové války. Jde o každoroční akce probíhající na poloostrově Westerplatte poblíž Gdaňsku.

24; Zelenskij se dostal do křížku s „veterány ATO“ ve Lvově. Zelenského a jeho umělecké kolegy, kteří se objevili před Domem kultury, obstoupili a bránili mu ve vstupu do budovy.

25; Stálý zástupce Ruska při OSN zažertoval ohledně „ochrany amerických tajných služeb“. Vasilij Něbezňa poskytl interview ruským médiím u příležitosti Dne diplomatických pracovníků.

26; Ukrajinská armáda informuje o ztrátách za posledních 24 hodin. Jeden zabitý, dva zranění. Situace zůstává pod kontrolou ukrajinských vojáků, hlásí sebevědomě ukrajinská armáda. Chlubí se, že zlikvidovala šest bojovníků Armády Doněcké republiky a sedm jich zranila. Tyto počty však doněcká strana nepotvrdila.

27; Evropa slibuje Donbasu 14 milionů dolarů. Projekt je počítán do roku 2022 a má napomoci „efektivnímu řízení a sociální soudržnosti v regionu“.

28; Švédsko se chlubí „stíhačkou – zabijákem ruských Su“. Švédské letectvo prohlásilo, že vyvinulo stíhačku schopnou se vypořádat s ruskými stíhačkami Suchoj.

29; Macron se pokusil udělat z ruského plynovodu rukojmí. Nevyšlo to. Francouzský prezident je jednoznačně prvním a jediným člověkem, který se pokusil do role rukojmího postavit podmořský plynovod.

30; Ukrajinská armáda vede nerovný boj s podomácku páleným alkoholem. Alkohol neochvějně útočí a vítězí. Ukrajinští vojáci jen počítají ztráty na živé síle a zbraních.

31; V Kyjevě vysvětlili, k čemu je potřeba výnos o hranicích Donbasu. Informovalo o tom ukrajinské „ministerstvo pro otázky dočasně okupovaných teritorií a vnitřně přesídlených osob“.

32; Ruský obchod v Německu vyvolal neuvěřitelné pozdvižení. V době svého vrcholu byl počet nakupujících v ruském supermarketu v německém městě Lipsko (Leipzig) tak vysoký, že ve fronta u pokladny se čekalo kolem hodiny.

33; Ukrajinská ústřední volební komise v Porošenkově prohlášení pro registraci jako kandidáta k volbám prezidenta Ukrajiny odhalila nesrovnalosti.

34; Voják ukrajinské armády se otrávil drogami, které koupil od svého velitele. Poté, co se obchodník se smrtí dověděl o hospitalizaci svého podřízeného, svévolně opustil místo své služby.

35; Ve Švédsku vysvětlili, proč je Ukrajina viníkem Kerčského incidentu. Novinář švédského listu Nyhetsbanken Stefan Lindgren detailně rozebral právní aspekty incidentu v Kerčském průlivu. Ukrajina nemá sebemenší šanci vyhrát v případném soudním sporu.

36; Na ruském ministerstvu zahraničí zveřejnili podmínku pro tranzit plynu přes Ukrajinu. Existuje v tomto ohledu celá řada prvků, na které Ukrajinci prozatím nemohou přistoupit, zdůraznil náměstek ministra.

37; Věrolomná invaze do cizí země. V Bulharské Pravoslavné církvi obvinili Bartoloměje z nepřípustného napomáhání ukrajinské moci. Člen Synody Bulharské pravoslavné církve je přesvědčen, že patriarcha Bartoloměj nezanechá pokusů získat moc nad celým pravoslavím.

38; Velvyslanectví Ukrajiny si vynutilo opravu článku v listu Times o Donbasu. Okamžitě to opravte! Šlo o to, že konflikt na východě Ukrajiny byl v článku nazván „občanskou válkou“. Ukrajinská moc trvala na označení „boj proti čtyřicetitisícové ruské armádě“. Times nahradil „občanskou válku“ „konfliktem na Ukrajině“.

39; Proti ukrajinským vojskům byla v Luganské republice použita laserová zbraň, tvrdí ukrajinská státní pohraniční služba. V úřadě zdůraznili, že jednotky pohraniční služby opakovaně registrovali podobné případy.

40; Protesty ve Francii. Demonstrantovi výbuch utrhl ruku. Na policisty létalo kamení. V sobotu 9. února pokračovaly v Paříži protivládní protestní akce „žlutých vest“.

41; Neuznali rozkolníky. Delegaci rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny nepustili do kláštera v Athosu. Archimandrita Jevlogij (Eulogius) uzavřel klášterní bránu před zástupci „nové ukrajinské církve“ a nepustil je dovnitř.

42; Kyjev: Desítky ozbrojených nacistů se pokusily vzít útokem policejní pobočku. Policisté zadrželi kolem 40 ozbrojenců neonacistické skupiny S14.

43; V Archangelské oblasti byl nastolen režim mimořádné situace kvůli invazi ledních medvědů. V okolí obce Belušja Guba byl zjištěn výskyt 52 medvědů.

44; Získání „tomosu“ vejde do učebnic dějin Ukrajiny. Informovala o tom ministryně školství a vědy Lilija Griněvič.

45; Rozkolníci obsadili chrám Ukrajinské pravoslavné církve v Těrnopolské oblasti. Stoupenci „nové církve“ obsadili chrám Ukrajinské církve v obci Oniškovcy v Šumském okrese Těrnopolské oblasti.

46; Otřesy mozku, vytlučené zuby... Policie drsně zatýká nacisty v Kyjevě. Policisté v Kyjevě zbili a oloupili neonacisty z uskupení S14, kteří dnes byli zadrženi na Kontraktovém náměstí.

47; Je třeba se důkladně připravit. Velvyslanec Ruska v USA informoval o možném rozhovoru Putina a Trumpa. Pro uskutečnění normálního rozhovoru musí USA opustit jazyk ultimát, prohlásil velvyslanec.

48; Polsko nakoupí americké raketové systémy HIMARS. Píše se o tom ve zprávě Ministerstva obrany Polské republiky.

49; Jeden ze zakladatelů Doněcké republiky Andrej Purgin dosáhl získání pasu Republiky. Doufám, že bude schválen zákon o občanství a občané republiky budou moci podle průhledného a pochopitelného schématu dostávat pasy.

50; Ostřelovač v Avdějevce zlikvidoval zrádce Donbasu. V roce 2015 byl tento zrádce, třicetiletý voják 93. brigády ukrajinské armády Igor Nakoněčnyj s přezdívkou Zamok, vyznamenán Čestným řádem ukrajinského ministerstva obrany.

51; Ozbrojenci ze skupiny S14 „ostřelovali“ Avakovův dům. Kolem padesátky lidí skandovali něco o „svobodě politických vězňů“ a požadovali propuštění svých soukmenovců zadržených dnes po útoku na policejní stanici.

52; Bolton se vysmál Madurovi. John Bolton se posmíval prezidentu Venezuely Nicolásu Madurovi, při jehož vystoupení nakrátko vypadla elektřina.

53; Generální prokuratura Ukrajiny zahájila trestní řízení proti policistům, kteří zadrželi nacisty. Byla zformována vyšetřovací skupina z příslušníků jednotky rychlého nasazení (GBR).

54; Jak v Rusku zareagovali na výhrůžky admirála amerického válečného loďstva Johna Richardsona na adresu Moskvy? Nedávno vyzval americký admirál Washington, aby projevoval více agrese vůči Moskvě a Pekingu. Americká strana si přeje velkou válku, myslí si ruští senátoři. Nabubřelá slova ale považují za pokus o sebezviditelnění a za pokus zastrašit Rusko.

55; Vzpoura v Sýrii. Místní kmeny se bouří proti okupantům a pálí americké vlajky u vojenských základen. Informoval o tom šejk kmene Abú Hamád.

56; Za poslední rok se Porošenkův majetek rozrostl na osmdesátinásobek. Kapitál Petra Porošenka, který v roce 2014 slíbil odevzdat do správy „slepého trustu“ (blind trust), se stal terčem útoku jeho politických oponentů.

57; Policie zahájila trestní řízení proti vedení Kyjevsko-Pečorské lavry na udání SBU kvůli chybějícím deseti kusům kulturních památek.

58; Porošenko: Díky EU a NATO na Ukrajině vzrostou důchody a platy. To fakt není vtip. Skutečně to řekl. Volker mezitím připomněl, že Ukrajina není připravena ke vstupu do NATO. Ani uvnitř NATO nepanuje jednota ohledně vstupu Ukrajiny do Aliance.

59; Ruské ministerstvo obrany uskutečnilo testy nejnovějšího létajícího radaru A-100.

60; Starosta Rigy prohlásil, že je hrdý na to, že je Rus. Nil Ušakov zdůraznil, že je hrdý na svůj ruský původ i mateřský jazyk, ale zároveň je hrdý i na to, že se narodil v Lotyšsku.

61; V okupovaném Kramatorsku požár zničil ve vojenském skladu ukrajinské armády protitankové a protivzdušné raketové komplexy, raketomety a rakety. Příčinou požáru byla neopatrná manipulace vojáků se zbraněmi.

62; Rozvod a dělení majetku. Více než 250 společností se po Brexitu stěhuje z Velké Británie do Nizozemska.

63; Ústřední volební komise podezírá Porošenka, že nezaplatil daň za nepřiznanou turistickou loď.

64; Obyvatelé Sevastopolu se vrátili z Ukrajiny nakažení spalničkami. Jde o dva dospělé a dvě děti.

65; Porošenko vykládal o ekonomické a obchodní blokádě Ukrajiny ze strany Ruska. Podle jeho slov si ale Ukrajina našla nová odbytiště v EU a USA.

66; Ukrajinská pravoslavná církev prohlásila případ o chybějících církevních památkách za absurdní. Nic nechybí.

67; Ukrajinský ministr Omeljan navrhl vyvážení „barbarů z Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu“, kteří se zmocňují cizího majetku, ve speciálních vagónech pro vězně (stolypinskij vagon, vagonzak).

68; Zásoby plynu v ukrajinských zásobnících se snížily na pouhých 34%.

69; Rusko je ochotno zachovat tranzit plynu přes Ukrajinu, ale nebude dodávat plyn přes Ukrajinu podle toho, jak si Ukrajina pískne.

70; Evropští diplomaté byli varováni před stovkami ruských a čínských špiónů v Bruselu.

71; Na Krymu vyzvali Ukrajinu, aby omezila svá provokativní vojenská cvičení na hranicích.

72; V Radě federace doporučili Spojeným státům, aby si nechala zajít chuť na Azovské moře.

73; Ruské ministerstvo zahraničí: Situace s ruskými školami v Estonsku vyvolává znepokojení. Marija Zacharova prohlásila, že vývoj situace kolem ruskojazyčného vzdělávání v poslední době vzbuzuje obavy.

74; Ruský velvyslanec: Na návštěvě Kim Čong-una v Rusku mají zájem obě strany.

75; Guaidó si myslí, že Rusko a Čína si rozmyslí podporu Madurovi.

76; Strana AfD (Alternativa pro Německo) zažalovala tajné služby za sledování ruských Němců (Russlanddeutsche). Federální tajná služba vypouští pomluvy o straně a porušuje principy neutrality a objektivity, kterými je vázána.

77; Soud odsoudil pachatele teroristických činů v Tunisku k doživotnímu vězení. Obětí teroristů bylo v roce 2015 60 lidí.

78; V noci na 9. února 1904 začala rusko-japonská válka. Osm japonských torpédoborců uskutečnilo útok na plavidla ruské flotily, která stála u Port Arturu.

79; Média informovala o posílení ruských vojsk na jihu o dvě divize.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!