Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.2.2019

010316_centralnii-bank-rosii-blockchain_1_11; Ruská centrální banka nevěří údajům Rosstatu o výrazném růstu ekonomiky. Analytici Ruské centrální banky pochybují o hodnocení Rosstatu o rekordním růstu HDP v roce 2018, který činil 2,3%.

2; Oleg Carjov ocenil úspěšnou snahu zabránit vydání známého člena donbaské domobrany na Ukrajinu. Sergeje Michajlenka, antimajdanovce a jednoho z vůdců Oplotu, nakonec nevydali na Ukrajinu.

3; Ukrajinec ponížil a zbil ozbrojence z Národní gardy. Na místo události vyjela operativní vyšetřovací skupina a pracovníci dalších jednotek policie.

4; Jaké dějiny to učí naše školáky? Novinář a politolog Vitalij Treťjakov píše o děsivých mezerách ve znalostech maturantů o historii Ruska a Sovětského svazu. Hrdiny (například generála Dmitrije Karbyševa) téměř vůbec neznají, zato všichni velmi dobře znají generála Vlasova, který přeběhl k nacistům.

5; Účastníci Majdanu byli pod vlivem Oxytocinu, říká Suprun. Střídavě úřadující a neúřadující ministryně zdravotnictví Uljana Suprun odhalila „tajemství“ Majdanu.

6; Doktorka Smrt Uljana Suprun plní plán na likvidaci Ukrajinců pomocí spalniček. Podle zveřejněné statistiky dochází ke zvýšení počtu případů nákazy spalničkami periodicky jednou za šest let. Ale nárůst počtu v roce 2018 byl mezi dětmi trojnásobně vyšší než v předchozích případech.

7; Sami nepřátelé vrátili Rusku status supervelmoci. Jediné, čeho dokázaly USA a Evropa dosáhnout svými sankcemi, je, že vrátili Rusku status supervelmoci.

8; Západ kašle na zákony. V Moskvě komentovali prohlášení producenta BBC o zinscenování „chemického útoku“ v Sýrii. Zacharova označila prohlášení producenta britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Riama Dalatiho za „kulminaci absurdního divadla“.

9; Vyostření v Donbasu. Porošenko se rozhodl rozpoutat válku kvůli volbám. Ukrajinská armáda uskutečnila masivní ostřelování celého teritoria Doněcké republiky.

10; V Kyjevě se do sebe pustily hlavní proudy pouliční síly a policisté. Samozřejmě nechyběli nacisté z uskupení S14. Použity byly dýmovnice, hasicí přístroje, obranné spreje. Ze strany policistů byla rovněž použita síla. Hlavním důvodem protestů byl požadavek potrestání objednatelů vraždy aktivistky Gandzjuk.

11; Nesplnitelná mise. Japonsko uznává krach svého plánu na navrácení Kuril. Rusko a Japonsko už dlouho vedou rozhovory v otázce příslušnosti čtyř ruských ostrovů Kurilského souostroví.

12; Jednomu z předních kandidátů předvolebního žebříčku hrozí vězení za peníze z USA. Nejde o nikoho menšího než o Julii Timošenko. Je jen krůček od dalšího uvěznění. Hrozí jí vyšetřovací vazba.

13; „Rusko přiznává sestřelení Boeingu MH17!“ Probíhají přípravy na nová obvinění na adresu Moskvy. Chystají se třístranné konzultace mezi představiteli Ruska, Nizozemska a Austrálie ohledně katastrofy Boeingu MH17 v červenci 2014. Rusko se bude ptát na to, jak byly při vyšetřování využity materiály poskytnuté ruskou stranou 17. září 2018, které vypovídaly o ukrajinském původu rakety, která letoun sestřelila.

14; Byl odhalen nebezpečný plán NATO ohledně Donbasu a Ukrajiny. Je vytvářen diverzní štáb. V Luganské republice publikují nové podrobnosti o tajemné skupině britských vojáků,kteří dorazili do Nikolajeva.

15; Bývalý šéf vojenského výboru NATO, německý generál Harald Kujat obvinil USA ze zrady. Kritizoval odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Washington tím porušil své závazky vůči spojencům v Evropě.

16; Je známa další země, která bude obětí Majdanu. Prognózu zveřejnil tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaj Patrušev. K novému majdanu dojde v Moldávii. Půjde o reakci na předpokládané vítězství socialistů ve volbách v Moldávii 24. února 2019.

17; Vlak Kyjev – Moskva se stal nejziskovějším na Ukrajině ze všech vlaků mířících za hranice země.

18; Ve Lvově se zřítila stěna obytného domu. Nejsou to jediné ztráty Ukrajiny na komunální frontě. V Těrnopolské oblasti se pro změnu zřítil most.

19; Oděský novinář Jurij Tkačov se pozastavuje nad krvežíznivostí ukrajinských „patriotů“. Občané nakažení ukrajinským psuedopatriotismem hltají každou zprávu z fronty a úchylně jásají nad každým mrtvým „separatistou“. Čím víc krve, tím lepší… Pobijte je všechny i za cenu vlastních ztrát… Tady už zcela chybí logika, protože doposud prolitá krev na obou stranách ani o píď nepřiblížila jejich „vítězství“. Jak mohou doufat, že další krev na tom něco změní?

20; Ukrajina obvinila Rusko z porušení dohod v rámci WTO. Válka je válka – to sem netahejte, ale obchod musí běžet podle plánu…

21; Osobní inflace Rusů byla opět vyšší než ta oficiální., Podle výsledků za leden byla osobní inflace vyšší než oficiální tempa růstu cen.

22; Byly zveřejněny záběry z likvidace americké obrněné techniky Húthii v Jemenu. Není to poprvé, kdy se jim podařilo způsobit ztráty americké vojenské technice.

23; Putin se poranil na ruce během tréningu judo.

24; Rozsáhlá stávka paralyzovala dopravu v Berlíně. Problémy měly statisíce cestujících.

25; Maduro informoval o tajných rozhovorech s USA. Rozhovory s Washingtonem za oficiální Caracas vede venezuelský ministr zahraničí.

26; V NASA přiznali důležitost Sojuzů pro dobývání Měsíce. Američané přiznávají, že dnes ruské systémy dopravy demonstrují kolosální přednosti při obsluze Mezinárodní kosmické stanice.

27; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byli na hraničním přechodu Majorsk zraněni civilní obyvatelé. O okolnostech události informovala tisková služba Správy Národní policie Doněcké republiky.

28; Japonsko zvažuje otázku zrušení vstupních víz pro Rusy. V takovém případě nebudou Rusové potřebovat pro vstup do Japonska vízum pro pobyt do 90 dnů.

29; Kyjevan chtěl znásilnit policisty po dopravní nehodě. 14. únor se málem stal pro kyjevské policisty dnem zcela nových zážitků a pocitů.

30; Nová doba – nový byznys. Ozbrojení Ukrajinci si zřídili své vlastní kontrolní stanoviště v Dněpropetrovské oblasti. Během jejich zatčení jim bylo zabaveno několik kusů zbraní a speciálních prostředků.

31; „Malá“ Británie. Z někdejší velikosti nezbyla ani stopa. Po nešikovném opouštění Evropské unie se Londýn pokouší alespoň nějak zdůraznit svůj „zvláštní status“.

32; Moskevští policisté dostanou „supermanské brýle“. Jde o technologii rozpoznávání tváří.

33; Památník padlým účastníkům ATO v Kyjevě byl polit červenou barvou. „Vděční“ Kyjevané opakovaně podobným způsobem vyjadřují svůj vztah k tomuto pomníku a ukrajinským útočníkům v Donbasu.

34; Lukašenko dal přednost Putinovi před Mnichovem a Porošenkem. Kvůli rozhovorům s ruským kolegou vynechá běloruský prezident mnichovskou konferenci o bezpečnosti.

35; Na Ukrajině nastala doba dojemných příběhů. Porošenko pomáhá při dopadení nebezpečného bandity. Volební kampaň na Ukrajině se blíží k vrcholu a samotný „tomos“ to nezachrání. Přišla doba hrdinských činů.

36; Mohou takhle zaútočit na kteroukoli zemi. Ruské ministerstvo obrany informovalo o strašlivých následcích lží o „Asadově chemickém útoku“. Nezbývá než popřát producentovi BBC, aby se nestal obětí pronásledování a provokací ze strany těch, kterým vyjevením pravdy šlápl na kuří oko.

37; Klidně se můžeme zítra sjednotit. Není v tom problém, říká Lukašenko. Bělorusko a Rusko mohou jít po cestě spojení do té míry, do které k tomu budou ochotni obyvatelé obou zemí.

38; V Moskvě byl zadržen zakladatel fondu Baring Vostok za krádež 2,5 miliardy rublů.Zakladatel investičního fondu Baring Vostok Michael Calvey byl zadržen v Moskvě pro podezření z podvodu.

39; Okupanti stahují neonacisty k linii dotyku. Situace na linii dotyku je napjatá. Intenzita ostřelování ze strany ukrajinské armády se prudce zvýšila.

40; Surkov a Borodaj konají mimořádný sněm dobrovolníků. 15. února v Moskvě zahájila svou činnost Rada donbaských velitelů-dobrovolníků.

41; Skandál: Polský prezident po Netanjahuových slovech pohrozil zrušením summitu V4 v Jeruzalémě. Netanjahu se měl vyjádřit, že Poláci spolupracovali s nacisty na vyvražďování židů. Pokud se jeho slova potvrdí, je polský prezident připraven zrušit schůzku.

42; Byly zveřejněny unikátní dokumenty u příležitosti třicátého výročí stažení sovětských vojsk z Afghánistánu.

43; V Kyjevě se střílelo na Jevgenije Sagujčenka, spolustraníka Olega Ljaška. Útočník byl sám, konal profesionálně a z místa spáchání zločinu okamžitě zmizel. Aktivista utrpěl zranění hrudníku.

44; Ukrajinští okupanti informovali o ztrátách v Donbasu: „Se smutkem sdělujeme, že dnes v důsledku ruské ozbrojené agrese zahynul jeden z našich ukrajinských hrdinů. Další naši vojáci byli zraněni“.

45; V Polsku bylo zadrženo pět Ukrajinců. Informuje o tom Pohraniční služba Polska. Důvodem zatčení byla nelegální práce na stavbě na západě země.

46; U Kyjeva zastrašovali prokurátora přímo v budově soudu nožem. K incidentu došlo v budově Brovarského okresního soudu.

47; Ukrajinská armáda podpálila už druhý obchod v Kominternovu. Ukrajinská vojska znovu zahájila mířenou palbu na objekty civilní infrastruktury.

48; Putin udělil titul Hrdiny Ruska Vladimiru Kovtunovi, který se jako první zmocnil amerického protitankového raketového komplexu.

49; V Kyjevě vypukl požár v obchodě Roshen. Na místo události operativně přijeli hasiči.

50; Cizinci opět začali skupovat ruský státní dluh. Investice nerezidentů do ruských obligací v lednu významně vzrostly.

51; V Surgutě probíhá speciální operace proti sektě Svědků Jehovových. Členové extremistické organizace konali besedy s občany a šířili ideologii Svědků Jehovových.

52; V Porošenkově štábu komentovali shodu jeho předvolební kampaně s agitací Putina. Ve volebním štábu Petra Porošenka popřeli shodu Porošenkových agitačních postupů s metodami ruského prezidenta.

53; Rusy nelze převychovat. Národní umělkyně SSSR Ada Rogovceva vyzvala Ukrajince, aby se od Rusů izolovali. Herečka kritizovala mentalitu Rusů.

54; Samozvaný „prezident“ Venezuely: Uznáváme ruské investice. Šéf opozičních sil Venezuely a samozvaný prezident Juan Guaidó prohlásil, že ruské investice jsou pro zemi výhodné.

55; Trump oznámil zavedení mimořádného stavu v USA.

56; V Kyjevě taxikář sebral zahraničnímu zákazníkovi peněženku poté, co cizinec odmítl zaplatit víc, než na čem se před cestou dohodli. Průvodkyně cizinců se snažila zabránit taxikáři v odjezdu a byla přitom zraněna. Kromě toho ji taxikář i několikrát udeřil. Potom ujel. Pachatel byl brzy vypátrán a hrozí mu až šest let odnětí svobody.

57; Trump prohlásil, že by si zasloužil Nobelovu cenu míru za zlepšení vztahů s KLDR. Také prohlásil, že Obama ani sám nevěděl, za co tuto cenu dostal.

58; Na jihu Ruska dosáhli motoristé snížení cen benzínu prostřednictvím bojkotu organizovaného na sociálních sítích. V jiných částech Ruska (například v Moskvě) se tento postup nepodařilo zopakovat kvůli vysokému počtu uživatelů, kteří se už pak nedokázali mezi sebou dohodnout.

59; Na Ukrajině vyzvali, aby veteráni „afghánské války“ odevzdali svá vyznamenání afghánskému lidu.

60; Generální tajemník NATO osobně požádal Lavrova, aby propustil ukrajinské námořníky. Stoltenberg o tom informoval po skončení schůzky s Lavrovem na půdě Mnichovské konference o otázkách bezpečnosti.

61; USA zakazují venezuelské opozici účastnit se rozhovorů s Madurem, říká velvyslanec. Venezuelská vláda je připravena k jednání s opozicí, ale opozice nereaguje.

62; Více než stovka Ukrajinců byla zadržena na letišti v Izraeli. Došlo k tomu na znamení protestu proti odmítnutí vstupu Izraelců na Ukrajinu. Mezi oběma zeměmi už nějakou dobu probíhá podivný ping-pong vzájemného zadržování a propouštění občanů. Zástupci obou zemí mají problém vzájemně komunikovat. Všech 35 Izraelců a 140 Ukrajinců bylo propuštěno, ale vzduchem létají výhrůžky, že Ukrajina bude na podobné počínání izraelské strany reagovat podle principu vzájemnosti.

63; Generální tajemník NATO vyzval Evropu, aby se přichystala na ruské rakety. Severoatlantická aliance musí být v nové realitě připravena konat.

64; Poslanec městské rady v Irkutsku Alexandr Paňko se přiznal k podílu na vraždách spáchaných členy kriminálního uskupení „Ključevskije“. Vyšetřování trestního případu pokračuje.

65; Porošenko avizoval „azovský balík“ protiruských sankcí. Porošenko poznamenal, že v případě, že by nebyl soudní proces, budou v nejbližší době uplatněny sankce.

66; V Kyjevě uspořádali ochránci práv zvířat lynč trýznitele zvířat. Soud projednával případ týrání (bití) psa, ale pro nepřítomnost advokáta bylo projednávání odročeno. Při opouštění soudu ochránci zvířat napadli obviněného, polili ho zelenou tinkturou a bili ho do nohou. Při incidentu byli zelenou tinkturou zasaženi i novináři.

67; Rozvoj osy Moskva-Peking bude mít za následek uvadání americké hegemonie, píše Bloomberg. V éře Donalda Trumpa jsou důležité události postupně odsouvány do pozadí a nevěnuje se jim náležitá pozornost.

68; Čečenec zažaloval režiséra Avataru Jamese Camerona. Muž požaduje uznání spoluautorství scénáře a kompenzaci morální škody ve výši deseti milionů rublů.

69; Do Kongresu USA byl předložen návrh zákona zakazujícího vypovědět Smlouvu o raketách středního a krátkého doletu.

70; Britská rozvědka oznámila připravenost čelit GRU. S odsudkem počínání Ruska vystoupil ministr obrany Velké Británie Gavin Williamson.

71; Úředníci Ingušska jsou podezřelí z machinací ve výši 600 milionů rublů.

72; V Íránu připustili, že USA mají prsty v neúspěchu startu íránských družic. Oznámil to íránský ministr zahraničí Džavád Záfir.

73; Brzy se objeví v prodeji panenka Barbie v kolečkovém invalidním křesle s protézou nohy. Píše o tom britský list Metro.

74; Vladislav Manger podezřelý z vraždy ukrajinské aktivistky Jekatěriny Gandzjuk byl propuštěn na kauci z vězení.

75; Více než 200 lidí bylo kvůli vzniku kouře evakuováno z šachty Uraklkalij ve městě Berezniki v Permském kraji.

76; V Číně se může rozhořet válka proti Islámskému státu. Zakladatel soukromé armády Blackwater Eric Prince přeorientoval své aktivity z Blízkého Východu a Afriky na Čínu.

77; Společná cvičení Ukrajiny a USA v Černém moři Sea Breeze 2019 se budou konat od 1. do 12. července.

78; NASA koupí další dvě místa na ruských vesmírných lodích Sojuz.

79; Na Západní Ukrajině onemocnělo 200 kojenců spalničkami kvůli neproočkování jejich matek.

80; V Itálii se začali zamýšlet nad odchodem z Evropské unie. Itálie bude muset opustit EU, pokud populistické strany nezískají v Europarlamentu většinu.

81; Klimkinovo vítězství: Ukrajinci budou moci navštívit bez víz Uruguay. Ukrajinský ministr zahraničí sliboval bezvízový styk s dalšími dvaceti zeměmi.

82; Ve Španělsku budou exhumovány ostatky diktátora Franka, který zemřel v roce 1975.

83; USA rozšířily sankce proti Venezuele.

84; Vnější dluh Tádžikistánu činí 38% HDP. Vypůjčené peníze jdou převážně na investice do infrastruktury.

85; Nové sankce EU se nedotknou ani jedné společnosti z Ruské federace. Nové sankce v souvislosti s incidentem v Kerčském průlivu se týkají pouze osmi konkrétních osob.

86; Slovinský poslanec Darij Krajčić ukradl v obchodě chlebíček a byl nucen složit mandát.

87; SBU tvrdí, že ruské tajné služby se vměšují do volebního procesu v Dněpropetrovské oblasti.

88; Lotyšský premiér Arturs Krišjānis Kariņš navrhl vyměnit „asimilaci“ za „integraci“. Prohlásil, že je zastáncem společné identity občanů země.

89; V Privatbance prohlásili, že soud v Haagu podpořil jeho žalobu proti Rusku ve věci ztrát aktiv na Krymu.

90; Japonské stíhačky eskortovaly dva Tu.95. Ruská letadla realizovala plánovaný let nad neutrálními vodami Japonského a Ochotského moře. Na jednotlivých úsecích trasy je doprovázely japonské stíhačky.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.2.2019

 1. HVzV? napsal:

  ZJIŠTUJEME,ŽE TO ZVÍŘE PAN KRTECEK CHCE PROSAZOVAT RUDOU ZÁŘI NAD WAŠINGTONEM

  a to v článku,který právě vyšel na NR.Zkusime ho požádat,když tam,aby to i tady implantoval,Uvidime co to malé zviře a zároven náš národni hrdina možná jen pohádek dovede.

  Padne ten kapitalismus bez přivlastků,který vylez z gangsterismu a byl dodán ČR DOMORODCŮM presidentem ODS nebo ne?

 2. .lak napsal:

  http://www.zvedavec.org/nazory-7856.htm?status=new
  dnes 11:09
  RE: Zajímavé bylo, co řekl o Ukrajině Pjakin

  R.E. 46.?.?.? Reakce na 369690
  Ukrajina a její dnešní stav odpovídá nacistickému „Plánu OST“ a je v souladu se sionistickým tzv. „Harwardským projektem“ likvidace a SSSR/Ruska jako celistvého státu a jeho uchvácení sionisty a má posloužit, jako území novodobého Chazerského kaganátu“, vše se provádí dlouho a systematicky a to ještě dávno před rozpadem SSSR. Svědčí o tom systematické ničení původního slovanského obyvatelstva řízenou depopulací, pauperizací, odprůmyslňováním, vyháněním obyvatelstva do ciziny kvůli nedostatku prac. uplatnění a také válkou. Vše je to v režii tam vládnoucí židovské/chazarské oligarchie, která si v Dněpropetrovsku vybudovala rozsáhlé okultní a vzdělávací centrum, kde má sídlo i tzv. Evropský židovský kongres, jehož předsedou byl donedávna nechvalně proslulý Kolomojskij. A toto všechno se děje v kooperaci a za vydatné pomoci EU/NATO…
  Ke sdílení stejného osudu je předurčeno i Rusko, Zda a jak tomu odolá, hlavně rozkladu zevnitř je otázka, neboť veškerou moc v něm mají v rukách právě ruští židé a pokud ještě vzdorují euroatlantickým sionistů vedeným us.neokon.elitami, tak to není z lásky k národům převážně slovanského Ruska, ale ze strachu, aby nebyli připraveni těmi svými souvěrci z poza Atlant.oceánu o svůj na Rusech nakradeného a z práce Rusů vydřeného majetku… aby prostě nedopadli, jako za Hitlerova „Drandění nach Ost“…

  Ukrajina splyne s Ruskem jedině v případě, že Rusko nepodlehne a naopak Ukrajina padne tak hluboko, že se probudí místní nacisti/Banderovci a přestanou dělat špinavou práci pro žida, ale následnou integraci si lze jen těžko představit bez investic neskutečně velkých prostředků a je otázkou, zda je Rusko k dispozici bude mít a to právě v situaci, kdy je celé v objetí vládnoucí židovské pětadvacetimilionové „menšiny“/mafie…Něčeho takového by mohl být schopen jen někdo Stalinova formátu a nikoli v „ovzduší liberální demokracie“, ale něčeho úúúúplně daleko víc praktičtějšího a efektivnějšího…

  Pokud ale likvidace Ukrajinského národa ( z nějakých 49 milionů v r. 91 zůstává na území UA už jen asi 27 mil.)půjde v tom nasazeném tempu, za 30 let z ní bude opravdu jen území řídce obydlené chasidskými židy, kteří už dnes mají ve státním znaku ty kaganské trozubé vídle…a jejichž řady rádi doplní židé z evropské diaspory, kde jim bude vlivem narůstající musulmanské imigrace brzo hořet půda pod nohama, jako je nový přípsd z FR., kde „žluté vesty“ údajně hrubě napadly nějakého židovského filozofa,kterého musela spasit policie…(zřejmě už i širší veřejnoust začíná chápat oč tu s tou imigrací a zbídačováním stř. vrstvy lidmi od Rothschilda jde a kdo to menežuje)…

  Evropa je v tom až pouši a zlepšení se nedá očekávat, neb Merklice ačkoli si neví rady s imigranty a snaží se je cpát všude okolo, přesto volá po potřebě brát jich min.260.000 ročně !!!…Automaticky kráceno

  369692
  A reakce
  Jen mne napadlo? Co má stou situací společného výrok Hitlera že 45 000 židů vydírá 60 000 000 němců? No a ještě ti banderovci nesmrdící snad hrou propatriovaných dle šablony? Tri hvizdy do každej izby. :-( Tedy spíš otázky :-o

  [i]Školastici by měli mít vyhrazené cely na výsledky svých zápřahů obětí.[/i]
  https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc

 3. Paw napsal:

  Vsude kam se vplizi nastava obcanska valka vrazdeni , masakry , teroristicke akce a na Ukrajine ani nejsou schopni porazit hrstku domobrancu..Tak aspon valci sami se sebou. Velky uspech zniceni vseho a hladomor , baraky uz padaji sami , vedi co je ceka kam vleze chazar..
  Jeceni se zesiluje ze za to muzou Rusove…Je neuveritelny jak tohle delaji s vaznemjma ksichtama , to ovsem nemuze delat nikdo normalni ..ZREJME pacienti PSYCH. LECEBNY SE ZMOCNILY VLADY …I s doktorama..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!