Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.2.2019

ssha_rossiya_rakety1; Rusko utrácí za obranu desetkrát méně než USA, ale získává za to nesrovnatelně více bojeschopnosti. Vojenské výdaje USA jsou také výrazně vyšší než prostředky na obranu vydávané Čínou a Saúdskou Arábií.

2; „Negativní přesvědčení“. Polsko se vyslovilo proti „Severnímu proudu – 2“. Polsko sdílí negativní postoj vůči realizaci „Severního proudu – 2“, prohlásil polský ministr zahraničí. Jacek Czaputovicz.

3; Přestože nesouhlasím s Olesem Buzinou, jsem proti přirovnávání Ševčenka k Bohu, říká historik. Známý kyjevský ukrajinista Alexandr Karevin se vyjádřil k mýtům v ruské ukrajinistice.

4; Ukrajina se kvůli Porošenkovi nedostane do ráje. Je překvapivé, nakolik silně se může změnit rétorika západního mediálního establishmentu za pouhých několik let.

5; USA chystají krvavou válku ve Venezuele. USA si chtějí podřídit tuto republiku a jsou ochotni vsadit všechno, aby byl tento cíl splněn.

6; Ukrajinské volby: Odporující si „Porošenkův kód“ a Padesát odstínů hnědé barvy. Předvolební kampaň probíhá takovým způsobem, že již nyní lze hovořit o tom, že není ani rovnoprávná ani demokratická.

7; Dokáže Západ narušit osu Minsk-Moskva? V poslední době se kolem Běloruska dějí dost zajímavé věci.

8; Na Ukrajině „explodovala komunální bomba“. Život na Ukrajině je všechno jiné, ale ne evropský. Na Ukrajině drtivá většina infrastruktury pochází ze sovětských dob a nachází se daleko za hranicí životnosti. Prakticky vůbec se neinvestuje a řeší se jen havárie.

9; Antarktida je Ukrajina. Aneb Tučňáci ve vyšívankách. Divocí lidé konají neméně divoké věci nejen na území Ukrajiny, ale i v ukrajinské polární komunitě.

10; Přátelství lidožroutů. Jak se vládci Ukrajiny vzájemně požírají. Stačí si vzpomenout na přísloví: Ryba smrdí od hlavy.

11; Porošenko zaskočil své soupeře. Žebříček kandidátů na prezidenta se významně mění. Přesně šest týdnů před volbami na Ukrajině sociologové opět zveřejnili nový žebříček podpory jednotlivých kandidátů. 27% Ukrajinců ještě neví, Zhruba stejné procento (26,9%) podporuje kandidaturu Vladimira Zelenského, 17,7 % by hlasovalo pro Petra Porošenka, 15,8% pro Julii Timošenko, 9,8% pro Jurije Bojka, 6,6% pro Olega Ljaška a 6,1% pro Anatolije Gricenka.

12; Sovětský svaz prohrál studenou válku. Rusko v ní vítězí. 2. února Státní department USA zaslal Rusku oznámení, že USA odstupují od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

13; Tvrdý boj: 23 bojovníků specnazu GRU proti čtyřem stovkám ozbrojenců. Teprve nedávno se objevily první víceméně přesné zprávy o tomto legendárním boji před 35 lety v Afghánistánu.

14; Začínáme se dovídat o efektu „zbraně 21. století“: Oběti ztrácejí paměť. Místo bomb nastupuje mediální manipulace.

15; Ruská armáda ještě letos dostane do výzbroje nové tanky T-90M. Je to hluboká modernizace tanků T-90 se zvýšením bojových charakteristik.

16; Noční ostřelování Gorlovky. Byly poškozeny sloupy elektrického vedení. Ukrajinská armáda pokračuje ve zločinném ostřelování měst Doněcké republiky.

17; Kandidát na prezidenta Ukrajiny se chystá nahradit Rusko Ukrajinou v dodávkách plynu do Evropy. Poslanec Nejvyšší rady a kandidát na prezidenta Sergej Taruta prohlásil, že Ukrajina musí přestat být problémem Evropy a začít Evropanům dodávat plyn.

18; Generální tajemník NATO zastrašuje Rusko „tikajícími hodinami“. Jens Stoltenberg našel pro Moskvu „okénko možností“. Prý stačí maličkost: vrátit se k dodržování Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

19; USA chtějí vytvořit „bezpečnostní zónu“ z Evropanů na hranici Sýrie a Turecka. Myšlenka Pentagonu znamená „nahnat na severovýchod Sýrie 1.500 vojáků ze zemí EU a přidat k nim 200 Američanů.

20; Erdogan vysvětlil, proč Turecko nepřijímají do EU. Turecký prezident připomněl, že EU stále zvyšuje počty formálních požadavků pro vstup Ankary do EU.

21; Donbas: Štáb okupantů informuje o svých ztrátách. O každodenním ostřelování obcí v Donbasu ale nepadlo ani slovo.

22; Třiapadesátiletá sestra bývalého britského ministra zahraničí Borise Johnsona se kvůli Brexitu obnažila v přímém přenosu. Prý je dnes obtížné si zajistit, aby její hlas ohledně Brexitu někdo vnímal.

23; Tank T-90M byl vybaven dělem o vysoké přesnosti. Byly zveřejněny záběry ze střeleb. Video zveřejnil Uralvagonzavod.

24; Peklo u americké základny v Sýrii. Armáda Ruské federace vypracovala plán. U vojenské základny USA Et-Tanf se nachází uprchlický tábor Rukban, který připomíná spíše koncentrák, nad níž dohlížejí islámští ozbrojenci.

25; Jak to, že se zde nekonalo Mistrovství světa ve fotbale? Němci jsou šokováni vynikajícím stadionem v Krasnodaru. Stadión mě prostě překvapil – hlediště i trávník jsou supertřída, řekl po zápase hlavní trenér německého Bayernu.

26; Jak bojují Američané: Americký zápasník (MMA) Matt Mitrione kopl v patnácté sekundě zápasu ruského soupeře do rozkroku. Ruský sportovec nemohl pokračovat v zápase a opustil bojiště na nosítkách.

27; Celá země se 40 miliony obyvatel zůstala bez elektřiny. Ne, nejde – alespoň prozatím – o Ukrajinu, nýbrž o africký Súdán.

28; Ruka prezidentského sídla na „Bankovní ulici“. Jak chtějí Zelenského odstranit bez jeho seriálu. Je vůbec možné jej odstavit z voleb? Co teď hrozí Zelenskému, který podle posledních informací výrazně zvýšil svůj náskok před konkurenty a usadil se v čele prezidentského žebříčku?

29; Nastal čas říci Žlutým vestám: „Tak dost!“, píše Le Figaro. S každou další sobotou se prý vytrácí sympatie k „žlutým vestám“.

30; Ukrajinská provokace: EU schválila rozhodnutí o nových sankcích proti Rusku. V roce 2018 tři ukrajinské ozbrojené čluny narušily hranici Ruska a vpluly z Černého moře do Kerčského průlivu.

31; Pro koho bude hlasovat Vakarčuk? Ukrajinský zpěvák bude vybírat mezi těmi kandidáty,. Kteří během předvolební kampaně splní tři podmínky. Musí se účastnit televizních debat bez našeptávačů, musí zveřejnit jmenovitě celý svůj tým – budoucího ministra zahraničí,obrany, náčelníka generálního štábu ozbrojených sil, generálního prokurátora, šéfa Služby vnější rozvědky a šéfa SBU. Třetí podmínkou je prokázal, nakolik plnil své sliby z minulosti.

32; Volyňští rozkolníci v obci Peski v Gorochovském okrese řezali motorovou pilou zámky na chrámu Ukrajinské pravoslavné církve.

33; Rusko je zainteresováno v silné a samostatné Evropské unii, řekl Lavrov během Mnichovské konference o bezpečnosti.

34; Donbas: Ostřelovači ukrajinské armády najeli na minu instalovanou 28. brigádou ukrajinské armády. Řidič příjmením Kondraťuk zahynul, oba ostřelovači utrpěli těžká zranění.

35; Člen Porošenkovy ochranky napadl novináře televizní stanice „Rossija 1“. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko odmítl mluvit s ruskými novináři, dokud se ruská média Ukrajině neomluví.

36; Moskevský soud zatkl zakladatele investiční společnosti Baring Vostok Michela Calveyho. Je obviněn z krádeže 2,5 miliardy rublů. Svou vinu Calvey odmítá.

37; Zajatý voják ukrajinské armády, který slouží už od roku 1994 a prošel bojem o luganské letiště a Děbalcevským kotlem, poskytuje Armádě Doněcké republiky důležitá svědectví. Nyní má velení Národní policie přesné souřadnice nepřátelských velitelských stanovišť, skladů munice a palebných pozic.

38; USA jsou znepokojeny novou ruskou zbraní, která oslepuje nepřítele. Ruská stanice vizuálně-optických zábran 5P-42 „Filin“ může efektivně způsobovat oslepení a dezorientaci nepřátele.

39; Vandalové znesvětili memoriál „Věčný oheň“ u Záporoží. Ve věci vandalismu bylo zahájeno trestní stíhání.

40; V Petrohradské univerzitě se zřítily stropy čtyř podlaží. Záchranáři nevylučovali, že by pod troskami mohli být lidé. Rektor univerzity prohlásil, že žádní lidé pod troskami nejsou. Byly zveřejněny záběry pádu stropů natočené samotnými studenty.

41; Porošenko je sice kamarád, ale ruský plyn je nám dražší, říká Merkelové o vztazích Ruska a Evropy. Spolková kancléřka Angela Merkel si myslí, že izolace Německa je nepřípustná.

42; Kandidát na ukrajinského prezidenta v přímém přenosu hájil Hitlerův program. Sergej Kaplin dvacet minut komentoval předvolební program Adolfa Hitlera a hlásil se k němu.

43; V Krivém Rogu byl podpálen vchod do chrámu Ukrajinské pravoslavné církve. K incidentu došlo 15. února.

44; Pokud Ukrajina přestane střílet, pak přestane i existovat, prohlásil Porošenko. Kyjev nemůže zastavit válečné operace, protože v takovém případě y stát přestal existovat.

45; V Donbasu byl zlikvidován ozbrojenec brigády Krále Daniela. Okupant v listopadu 2018 uzavřel kontrakt s ukrajinskými ozbrojenými silami.

46; Rusko slábne, ale je stále agresivnější, říká Joseph Biden. Bývalý viceprezident USA Joe Biden označil Rusko a Čínu za vážnou výzvu pro Washington na světové aréně.

47; Porošenko je přesvědčen, že ve volbách získá oslnivé výsledky.

48; Poslanec Státní dumy Ruslan Balbek se vysmál plánům Kyjeva na dodávky plynu do EU. Vždyť nejste schopni dodat ani zapalovače.

49; Porošenko spoléhá na dodávky všech druhů zbraní od USA. Pevně spoléháme na spolupráci včetně obranné sféry.

50; Naděžda Savčenko: Všichni na Majdan! Příslušnou výzvu umístila na Facebook její sestra Vera Savčenko.

51; Rusko zahájilo vývoj pozemních raket středního doletu. V panelové diskusi v rámci Mnichovské obranné konference to oznámil náměstek ministra obrany Ruské federace Sergej Rjabkov.

52; Rusko vytvořilo systém včasného varování před raketovým útokem. Informuje o tom generálmajor Igor Morozov, zástupce velitele ruského letectva.

53; V Německu se rozhodli odstranit ze země jaderné zbraně USA. Podle dohod z dob studené války se budou německá vojenská letadla využívat pro odpalování amerických jaderných zbraní v případě útoku Ruska na Evropu.

54; Ve Francii najelo auto do skupiny demonstrantů během akce „žlutých vest“.

55; Ukrajinský admirál Igor Kabaněnko promluvil o nekompatibilitě Ukrajiny s NATO na mentální úrovni, především na základě jazykových rozdílů.

56; Lavrov: USA zakázaly svým partnerům v NATO navštívit tiskovou konferenci o raketě 9M729 23. ledna 2019.

57; Aktivistka Gandzjuk není jediná. Předseda Chersonské oblasti rady Vladislav Manger má nejspíš podíl i na další vraždě.

58; Rusům, kteří nedisponují garáží, může být zakázáno kupovat auta.

59; Člen rady Federace Alexej Puškov komentoval vystoupení německé kancléřky Angely Merkel na Mnichovské konferenci o bezpečnosti. Merkelová měla prohlásit, že stojí na Porošenkově straně. To by ale podle Puškova zcela zrušilo Minské dohody, podle kterých má Německo na ukrajinskou moc vykonávat určitý nátlak.

60; Macron a Putin projednali telefonicky boj s terorismem v Sýrii.

61; Erdogan znovu potvrdil plány na nákup ruských S-400. Dále ještě poznamenal, že se zajímá i o nové komplexy S-500.

62; V Žitomirské oblasti hledají muže, který vystavil na sociální síti video, jak s nadávkami trhá na kousky ukrajinskou vlajku.

63; Savčenková poradila Evropské unii, aby zavedla sankce proti kyjevskému režimu.

64; Lavrov: Bombardování Jugoslávie, rozšíření NATO a diskriminace Ruska v PACE jsou články jednoho řetězu, ke kterému patří i podpora ozbrojeného převratu na Ukrajině.

65; Kapitán hokejového mužstva Washington Capitals Alexandr Ovečkin má v úmyslu se zeptat prezidenta USA, když už konečně naváže normální vztahy s Ruskem.

66; Berlín bude iniciovat rozhovory o mezinárodním odzbrojení. Jak oznámil v Mnichově na konferenci o bezpečnosti, bude za tímto účelem v polovině března svolána mezinárodní konference.

67; Rakouské ministerstvo zahraničí promluvilo o povinnosti Kyjeva připustit k volbám všechny pozorovatele OBSE.

68; Na východě Sýrie se vzdal poslední opěrný bod Islámského státu. Bojovníci ozbrojené koalice Síly demokratické Sýrie převzaly kontrolu nad posledním opěrným bodem teroristů Islámského státu v provincii Deyr az-Zaur.

69; Lotyšský prezident Raimonds Vējonis při svém vystoupení na Mnichovské konferenci o bezpečnosti prohlásil, že Evropská unie by se měla sjednotit, aby napomohla posílení bezpečnosti po celém světě.

70; Čerkeští prokurátoři zablokovali 22 extremistických webových stránek.

71; Erdogan označil Macrona za „chlapečka v politice“. Navzdory tomu, že turecká moc nadále popírá fakt likvidace 1,5 milionu lidí, více než dvě desítky zemí světa uznaly zločiny spáchané Osmany proti arménskému národu za genocidu.

72; Politolog navrhl způsob vyřešení konfliktu v Donbasu. Poznamenal, že konflikt v Donbasu je jako „matrjoška“ sestávající v první úrovni ze soupeření Ruska a západního světa, v druhé úrovni soupeření Ukrajiny a Ruska a uvnitř pak vnitroukrajinského konfliktu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.2.2019

 1. proud napsal:

  "4; Ukrajina se kvůli Porošenkovi nedostane do ráje. Je překvapivé, nakolik silně se může změnit rétorika západního mediálního establishmentu za pouhých několik let."............takovy tvrzeni ovsem vychazi z neznalosti,nevedomosti,staci si precist talmud,pasaz o tom,smi-li se gojimum lhat a za jakejch okolnosti.............

  PS: Nebejva nic novyho na tom,ze "....i USA" mivaj zpravidla s cizim svrchovanym uzemim jiny plany,nez jeho vlada,natoz narod.

 2. proud napsal:

  Proč jsou židé pronásledováni pro své náboženství?
  talmud - opravdový základ židovské víry

  Stejně jako vy, jsem kdysi věřil, že základní rozdíl mezi židy a křesťany je v tom, že židé věří ve Starý Zákon a křesťané v Nový zákon. Pravda je to, že jejich " opravdová bible " je Talmud. Židovská kniha Mitzbeach vyhlašuje: Neexistuje nic vyššího, než Svatý Talmud. Přestože židé vyhlašují svou oddanost Starému zákonu, opravdový základ židovské víry není Starý Zákon jako takový, ani Pentateuch, ale talmud. Existuje několik větví židovství - ortodoxní, reformovaní, liberální, konzervativní, sefardité, aškenázy, sionisté, atd., ale ti všichni používají talmud ve svých synagogách, tak jako všechny odlišné větve křesťanů používají tu samou bibli. Talmud se skládá z 63 knih v 524 kapitolách a je často tištěn v 18 velkých svazcích. Byl sepsán rabíny mezi roky 200 n.l. - 500 n.l. Obsahuje hlavně všechny židovské zákony ve vztazích mezi sebou a také ve vztazích židů vůči nežidům. Osm katolických papežů odsoudilo talmud. Martin Luther, zakladatel protestantského vyznání, ho přikazoval spálit. Papež Klement VIII vyhlásil: "Hříšné talmudistické, kabalistické a ostatní čarodějnické knihy židů jsou tímto zcela odsouzeny a musí vždy zůstat odsouzeny a zakázány a tento zákon musí být stále dodržován." Talmud obsahuje, že pouze židé jsou pravé lidské bytosti a nežidé jsou "gojímové" (to znamená dobytek, nebo zvířata). Následují šokující, ale přesné citáty z různých knih talmudu.

  1. Sanhedrin 59a: "Zavraždit gojíma je jako zabít divoké zvíře."

  2. Abodah Zara 26b: "Nejlepší z nežidů musí být zabiti."

  3. Sanhedrin 59a: "Gój, který strká nos do Zákona (talmud) je vinen smrtí."

  4. Kniha Davidova 37 : "Sdělit gójovi cokoli ohledně našich náboženských vztahů se rovná zabití všech židů, protože kdyby gój věděl co o něm učíme, chtěl by nás otevřeně zabít."

  5. Kniha Davidova 37: "Pokud je žid povolán aby vysvětlil nějakou část rabínských knih, má dát pouze falešné vysvětlení. Kdokoli nedodrží tento příkaz bude zabit.

  6. Yebhamoth 11b: "Pohlavní styk s malou holčičkou je dovolený, pokud jsou jí aspoň 3 roky."

  7. Schabouth Hag. 6d: "Žid může přísahat falešně, pokud při tom použije úskočných formulací."

  8. Hilkkoth Akum X1: "Nezachraňuj gojíma v nebezpečí smrti."

  9. Hilkkoth Akum X1: "S gojímem neměj slitování."

  10. Choschen Hamm 388,15:"Pokud se prokáže, že někdo dal peníze Israelitů gojímům, musí být nalezen po rozvážné úvaze způsob jak ho vymazat z tváře Země."

  11. Choschen Hamm 266,1: "Žid si může ponechat jakoukoli věc, kterou najde a která patří Akumovi (nežidovi). Ten kdo vrací ztracený majetek (nežidům) hřeší proti Zákonu, protože tak roste moc porušovatelů zákona. Je chvályhodné vracet ztracený majetek, pokud je to uděláno ke cti božího jména, protože při takovém jednání křesťané budou chválit židy a hledět na ně jako na ctihodné lidi."

  12. Szaaloth-Uthszabot, kniha Jore Dia 17: "Žid má a musí učinit falešnou přísahu, pokud se ho gojím zeptá, jestli naše knihy obsahují něco proti němu."

  13. Baba Necia 114,6: "Židé jsou lidské bytosti, ale národy celého světa nejsou lidští tvorové, ale zvířata."

  14. Simeon Haddarsen, fol. 56-D: "Až přijde Mesiáš každý žid bude mít 2800 otroků."

  15. Nidrasch Talpioth, p. 225-L: "Jehova vytvořil nežidy v lidské podobě, protože židům by neměla sloužit zvířata. Nežid je proto zvíře v lidské podobě a je odsouzený sloužit židovi neustále."

  16. Aboda Sarah 37a: "Nežidovská dívka, která je 3 roky stará může být znásilněna."

  17. Gad. Shas. 2:2: " Žid může nežidovskou dívku zneuctít, ale nesmí si ji vzít."

  18. Tosefta. Aboda Zara B, 5: "Pokud gój zabije góje, nebo žida, je za to odpovědný, ale pokud žid zabije góje, tak za to NENÍ odpovědný."

  19. Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 388: "Je dovoleno zabít udavače židů všude. Je dovoleno ho zabít ještě předtím, než někoho udá."

  20. Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 348: "Všechen majetek ostatních národů patří židovskému národu, který je proto oprávněn se ho zmocnit bez jakýchkoli ohledů."

  21. Tosefta, Abda Zara VIII, 5: " Jak vysvětlit slovo krádež. Gójovi je zakázáno krást, loupit, nebo brát ženy za otrokyně, atd., od gójů, nebo od židů. Ale židovi NENÍ zakázano dělat toto všechno gójovi."

  22. Seph. Jp., 92, 1:" Bůh dal židům moc nad majetkem a krví všech národů."

  23. Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 156:" Když má žid nežida ve svých rukou, další žid může přijít k tomu samému nežidovi, půjčit mu peníze a tak ho podvést, že nežid bude zničen. Majetek nežidů, v souladu s naším zákonem, nepatří nikomu a první žid, který ho spatří má plné právo se ho zmocnit."

  24. Schulchan Aruch, Johre Deah, 122: "Židovi je zakázáno pít ze sklenice vína, které se dotkl nežid, protože tento dotyk učinil víno nečistým."

  25. Nedarim 23b:" Pokud někdo touží po tom, aby žádná jeho přísaha, kterou udělá během roku, nebyla závazná, ať se postaví na začátku roku a prohlásí: Každá přísaha, kterou bych mohl udělat v budoucnosti ať je neplatná. Tím jsou jeho přísahy neplatné."

  Mohli bychom poskytnout ještě mnohem více citátů z této urážlivé knihy, ale věřím, že záležitost je jasná: Židé jsou zapleteni do něčeho co může být nazýváno, a vlastně bylo nazýváno, spiknutím proti celému lidskému rodu a učiní jakékoli kroky, které budou považovat za nutné pro jejich ovládnutí světa. Možná díky této víře a ochotě židů jednat podle ní existuje "antisemitismus" a možná je to důvod proč židé byli nenávidění a nakonec vyhnáni z každého národa, u kterého se aspoň jednou usídlili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!