Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.2.2019

lavrov_621; Lavrov usadil novináře Washington Post a vyvolal tím výbuch smíchu a potlesk na konferenci v Mnichově. Na průhledně návodnou, a tedy velmi neprofesionální otázku, zdali Rusko může zaručit, že režim Bašára Asada přestane být hrozbou pro celý region a přestane se zvěrstvy proti vlastnímu národu, Lavrov odpověděl: Ať vám odpovím cokoli, stejně si napíšete, co budete považovat za vhodné, takže si tam napište, co chcete.

2; Ve Státní dumě komentovali informaci o myšlence zákazu nákupu automobilu bez zajištěného místa na parkování. Takovou informaci slyším poprvé, nevěřte fámám, řekl Vitalij Jefimov, první místopředseda výboru Státní dumy pro dopravu a stavebnictví.

3; Kanada věnuje Ukrajině 25 milionů na uskutečnění voleb bez zhoubného vnějšího vměšování, prohlásila ministryně zahraničí Kanady Chrystia Freeland.

4; Ve Státní dumě komentovali uvalení vazby na zakladatele investiční společnosti Baring Vostok ruským soudem.

5; Prezidenta Ukrajiny, který by přistoupil na kompromisy s Ruskem, by vyhodili z okna, říká Klimkin. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin si myslí, že zahraniční politika Kyjeva se v případě příchodu nového prezidenta nezmění.

6; Zmlátili ho a dali mu nůž na krk kvůli dluhům. Co čeká ukrajinské gastarbeitery v Evropě? Ukrajinci jsou masově podváděni s prací v Německu a Polsku. Prostředníci aktivně vydělávají na důvěřivých gastarbeiterech.

7; Lov „žraloků“. Jak se dnes dají vysledovat a likvidovat ponorky? S postupem času získali námořníci na hladině moře zbraně a technologie, které umožňují efektivně bojovat s ponorkami.

8; Britský tisk hlásí, že Maďarsko v podobě „autoritářské Orbánovy vlády“ provádí „drakonickou propopulační politiku“. Nedávno začali poskytovat mladým párům bezúročné půjčky ve výši deseti milionů forintů (asi 8 milionů českých korun) s příslibem, že dluh bude odpuštěn po narození třetího dítěte. Ženy se čtyřmi dětmi budou doživotně osvobozeny od daně z příjmu. The Guardian označuje tato opatření za zavádění sexuálního otroctví žen.

9; Na loučení s Putinem je ještě brzy. Je Surkovovův článek pokusem o epitaf pro stávajícího prezidenta přečtený nahlas před politickým establishmentem?

10; Vrtulníky Alligator Ka-52 kryjí činnost tanků Gorlovské brigády Černomořské flotily na Krymu. Podrobnosti zveřejnilo ruské ministerstvo obrany.

11; Peklo po třiceti letech. Tři desetiletí po odchodu Rusů z Afghánistánu vzpomíná vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov na své služební cesty do Afghánistánu a na sovětské vojáky. Afghánci mohou srovnávat, jak se jim žilo za „sovětské okupace“ a jak se jim žije nyní.

12; Ruské Iskandery ohrožují Ukrajinu. Dost často na Ukrajině asi nemají co dělat, tak si začínají pro sebe vymýšlet novou hrozbu ze strany Ruska.

13; Kurilská otázka se znovu uzavírá. A to současně z obou stran. Japonská vláda má v úmyslu přehodnotit svou strategii v rozhovorech s Ruskem ohledně mírové smlouvy.

14; Ukrajinský ministr slíbil, že za 24 hodin deportuje agenty Moskvy. Otázka je pouze v tom, bude li na to dost železničních vagónů. Vladimir Omeljan je známý svým dětinsky nevyzrálým slovním předváděním svalů vůči Rusku. Tentokrát „doporučil“ všem stoupencům dobrých vztahů s Moskvou, aby opustili do 24 hodin Ukrajinu, a povolil jim, aby si s sebou vzali jídlo na tři dny.

15; Paralelní realita Doněcké republiky. Jak známo, lidé i stát žijí ve dvou různých realitách. Jednu jim zprostředkovává televize, druhou čerpají z internetu.

16; Trump vyzval země EU, aby si „vzali zpět“ 800 ozbrojenců Islámského státu. Prezident USA Donald Trump miluje jednoduchá řešení.

17; Luganská republika: ostřelování z prostředků těžkého dělostřelectva. Informovali o tom na tamním ministerstvu obrany.

18; V USA označili citróny za předmět luxusní spotřeby a měřítko bohatství Rusů. Až takhle hluboko klesl podnikatelský časopis Forbes.

19; Vyostření v Donbasu. Byla zraněna žena, byly zbořeny domy. Informovali o tom v zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci režimu přerušení palby.

20; Architekt genocidy. Hrob Karla Marxe byl zneuctěn už podruhé za poslední měsíc. Už 5. února byl poškozen pomník na hrobě německého filosofa.

21; Porošenko označil situaci na Ukrajině za „příběh úspěchu“. Porošenko jedním dechem také prohlásil, že válečné operace v Donbasu nebudou zastaveny.

22; V Kyjevě se pod trolejbusem propadl asfalt. Tento případ není ani zdaleka jediný, kdy se pod prostředky soukromé nebo veřejné dopravy v „nejevropštějším z evropských“ měst propadá povrch vozovky.

23; Ozbrojenci v Sýrii jsou připraveni použít chemické zbraně. Informovaly o tom syrské armádní zdroje.

24; Byl zveřejněn seznam „vítězství“ ukrajinské armády. Pro všechny, kdo nevěří v „nejsilnější armádu Evropy“ Bojeschopnost armády se prověřuje jediným způsobem, a to v boji.

25; Afghánci po třiceti letech: Kdo říká že nemáme rádi Američany? To není pravda, my je totiž přímo nenávidíme! Proběhl průzkum mezi Afghánci o jejich vztahu k armádě USA, která už 17 let buduje v republice demokracii. Výsledek je více než překvapivý. Proč jsme jen podporovali islamisty proti ruské armádě? Teď jsme až po uši v krvi a nevíme, kdy, jak a jestli vůbec se dostaneme domů, ptá se jeden z důstojníků kontingentu NATO.

26; Donbas: Štáb ukrajinské armády informuje o ztrátách. Tiskové centrum štábu operace sjednocených sil (dříve ATO) vydal v neděli 17. února 2019 ranní svodku: Jeden voják ukrajinské armády zahynul, dva byli zraněni.

27; Kravčuk: Donbas je dnes jiná země. Je třeba jim dát práva a svobody. První prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk si myslí, že Doněcká a Luganská republika nikdy už nebudou takové, jakými tyto oblasti byly před válkou.

28; Obrněná technika u Vítězného oblouku. Paříží opět otřásají protesty. O tomto víkendu v hlavním městě Francie probíhá už čtrnáctá protestní akce.

29; Agentura Numbeo: Ukrajina skončila na posledních pozicích v žebříčku kvality života jednotlivých zemí. Ze 71 zemí skončila na 62. místě: Pro srovnání: Na prvních místech Dánsko, Švýcarsko, Finsko, Austrálie, Rakousko, Nizozemsko, Island, Německo. Na jedenáctém místě Estonsko před Japonskem, Spojenými státy a Švédskem. Slovinsko na 15. místě před Španělskem Velkou Británií a Kanadou. Na 21. místě Chorvatsko před Portugalskem, Belgií a Irskem. Na 25. Místě Česká republika (před Francií a Litvou). Slovensko na 31. místě před Lotyšskem, Polskem a Itálií. Z evropských zemí následují Bělorusko, Rumunsko, Řecko, Maďarsko, Bulharsko. Rusko je na 59. příčce. Čína až za Ukrajinou na 65. místě.

30; USA si nepřejí, aby Asad opětovně získal kontrolu nad severovýchodem Sýrie. V USA oznámili pokračování boje s Islámským státem v Sýrii.

31; Na Katedrále v Salisbury vyvěsili velkou ruskou vlajku. Neznámí aktivisté umístili obrovskou vlajku Ruska na lešení zahalujícím katedrálu v Salisbury.

32; V USA se rozhodují, jak přinutit Trumpa, aby prozradil, o čem hovořil s Putinem. Zatím se hledají způsoby na poli práva.

33; Ocenění podle počtu obětí. Zabijáci civilního obyvatelstva z 93. mechanizované brigády ukrajinské armády byli vyznamenáni. Ozbrojenci z 93. mechanizované brigády jsou zdaleka nejproduktivnější v počtech zasažených a zlikvidovaných civilních automobilů.

34; Rusko si vzalo oddechový čas v rozhovorech o Ukrajině, říká Volker. Americký kurátor Ukrajiny vylaný Státním departmentem vysvětlil, že Rusové odmítají jednat v době předvolební kampaně na Ukrajině.

35; Ukrajina dožene životní úroveň dnešního Polska za 50 let, tvrdí ukrajinské ministerstvo financí. Kde je ale řečeno, že Polsko bude padesát let stagnovat?

36; Japonsko nominovalo Donalda Trumpa na Nobelovu cenu míru. Vypadá to, že tato cena se udílí jako doplněk k funkci prezidenta USA.

37; Rusko předvedlo svůj nový dron-kamikadze Kub. Informuje se o tom ve zprávě tiskové služby Státní korporace Rostech, kam patří i společnost Kalašnikov.

38; Byla zveřejněna příčina zřícení stropů v budově Petrohradské univerzity. Šlo o přetížení uskladněným stavebním materiálem při rekonstrukci budovy.

39; Do Doněcka přijeli herci Alexandr Pankratov-Čornyj, Olga Naumenko a Natalija Jegorova. Národní umělci Ruska si zahráli na Doněcké scéně.

40; Šlo jednoznačně o genocidu. V České republice prohlásili, že UPA spolupracovala s nacisty a pokoušela se vyvraždit českou vesnici na Volyni. V České republice vyvolal velký ohlas nový ukrajinský zákon, podle kterého všichni ozbrojenci UPA jsou kladeni na roveň veteránům Velké vlastenecké války. Pamětnice událostí Miloslava Žáková napsala knihu Kupičov, jak nám o tom vyprávěli. (Kupičov byla česká vesnice na území dnešní Volyňské oblasti.).

41; Za poslední půlrok dezertovalo z ukrajinské armády více než 120 vojáků. Největší počet případů dezerce byl ve 24. brigádě.

42; Drsná rvačka v Moskvě. Zahynul dvaadvacetiletý zápasník (mistr Ruské federace v zápasu) Gennadij Pavlov. Při vstupu do budovy Telekomunikačního úřadu jej jednapadesátiletý člen ochranky vyzval k předložení dokladů. Došlo ke slovní rozepři a následně mladík člena ochranky fyzicky napadl. Během rvačky, kdy už oba leželi na zemi, mladík přestal jevit známky života. Předběžná příčina smrti byla stanovena jako selhání srdce v důsledku požití alkoholu v kombinaci se stresem. Definitivní příčinu ukáže pitva.

43; Íránské ministerstvo zahraničí: Riziko války s Izraelem je velmi vysoké. Akce Izraele a USA zvyšují pravděpodobnost tohoto vývoje událostí.

44; V Moskvě nedaleko Lefortovského parku proběhla hromadná rvačka zhruba deseti až dvaceti osob. Dva účastníci rvačky zemřeli na následky utrpěných zranění.

45; Přivedl zemi do chudoby. Porošenkovi radí odstoupit z funkce. Porošenko by měl raději odstoupit a požádat ukrajinský lid o odpuštění, říká bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov.

46; Pryč s USA, ať žije Putin! Lidé v Haiti se vzbouřili proti USA a volají Rusko na pomoc. V hlavním městě bývalé francouzské kolonie Haiti probíhají masové protesty proti prezidentovi a jeho pánům z Washingtonu.

47; Evropané označili hlavního agresora. Situace ohledně bezpečnosti v Evropě se v posledním období výrazně zhoršila. Podle provedeného průzkumu Evropané považují za hlavní zdroj hrozeb pro svou bezpečnost USA. Průzkum provedl německý Fond Friedricha Eberta v sedmi evropských státech. Polovina dotázaných Němců říká, že hrozbou jsou především USA. Stejně se vyjádřil i každý čtvrtý Francouz. Většina dotazovaných v Německu, Francii, a Polsku je přesvědčena, že jejich země musí s Ruskem spolupracovat více než dříve. Stejného názoru je také 80% Srbů.

48; Rozervaný národ. Bývalý prezident Ukrajiny se blýskl skandálním prohlášením Viktor Juščenko prohlásil, že by Ukrajina potřebovala celou generaci na to, aby vystupovala jednotně. Dnes jedna část tíhne k Rusku, jiná k EU, další k Washingtonu a další se klaní Čapajevovi, Stalinovi či Pavlíku Morozovovi.

49; Sýrie: Hon na krysy. V „zelené poušti“ jsou likvidováni poslední přeživší ozbrojenci. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin doprovází Syrskou armádu, která zahájila operaci na očištění pouště v provincii Deyr az Zaur od zbytků Islámského státu.

50; Trump nebude s Putinem bojovat o Ukrajinu. Prezident USA podle vlastních slov nevidí, že by se Ukrajina nacházela v otevřeném válečném stavu s Ruskem.

51; Twitter odstranil příspěvek Donalda Trumpa kvůli porušení autorských práv. Informují o tom americká média.

52; To mě neskutečně štve! Klimkin se přestal kontrolovat kvůli „gaučovému postoji“ Západu ohledně Ukrajiny. Ministr poznamenal, že „ruská agrese“ proti Ukrajině je mnohými na Západě vnímána jen jako nějaký „dramatický film“.

53; Ukrajinský Kocourkov: Vrhli demonstranty proti demonstrantům. Tisíc lidí bylo shromážděno v Kyjevě, aby demonstrovali proti placeným demonstrantům. Zájemcům o účast na této akci slíbili 130 až 150 hřiven za dvě hodiny. O akci informuje ukrajinský novinář Jurij Romaněnko.

54; Zhoršil se zdravotní stav Sergeje Skripala, píší britská média. Lékaři prý neustále sledují jeho zdravotní stav.

55; Severní mořskou cestu potřebují všichni. Včetně Číny. Severní mořská cesta je alternativou pro Suezský a Panamský kanál.

56; Maďaři hájí svůj národ. Tolerantní Evropa zuří. Podporou porodnosti dává Maďarsko špatný příklad ostatním zemím.

57; Alexandr Dugin: Rusko si vzalo z kapitalismu to horší, Čína to lepší. Čína se stará o svůj další osud a tomu je podřízena veškerá síla čínské komunistické strany.

58; Saakašvili absolvoval genetický test v USA. Podle něj je 99% Gruzínec a 1% Řek.

59; Volker pohrozil Porošenkovi, který ztrácí kontrolu. Rozpor mezi slovy a skutečnou situací je natolik velký, že někteří Ukrajinci jej začínají podezírat, že slouží Moskvě.

60; Krymští Tataři požadují, aby ze škol byla odstraněna učebnice dějin Krymu. Podle názoru Rady je v učebnici obsažena propagace xenofobie a obhajuje se deportace.

61; Za jedinou hodinu vystřelili ukrajinští vojáci do oblasti Volvo-centra 20 kusů munice. Palba byla vedena z pozic ukrajinské armády v obci Peski.

62; Tři Ukrajinci po sobě stříleli ve městě Rovno kvůli malé potřebě. Majitel pohostinství postřelil dva muže, kteří močili na jeho provozovnu a dostali se s ním do sporu.

63; Nacionalista si dovolil pořezat Ševčenkovy portréty v kyjevském metru. Pachatelem byl aktivista z Vinnice Jurij Pavlenko, který byl dříve souzen za obsazení oblastní administrativy.

64; Západní Ukrajina panikaří kvůli zprávám o nebezpečí radiace. Radiační pozadí se v Těrnopolské oblasti nachází v normě.

65; Egypt dosáhl u USA předání sarkofágu proroka boha plodnosti, vody, lovu a rybářství Herišefa jménem Nedžemanch.

66; Írán předvedl ponorku nové třídy s raketami s plochou dráhou letu.

67; Meghan Markle navrhla nahradit bílé a okoukané profesory černošskými ženami. Manželka britského prince Harryho vystoupila na podporu kampaně proti rasismu v britských univerzitách.

68; Sjednocené arabské emiráty získaly od Ruska protitankové komplexy „Kornet-E“ za více než 40 milionů. Rusko zahájilo také dodávky samopalů AK-103.

69; Rosselchoznadzor zrušil zákaz dodávek masné produkce z kolumbijského podniku. Omezení platilo od 24. října 2018 kvůli nákaze slintavky a kulhavky.

70; Gazprombanka zmrazila účty venezuelské státní ropné společnosti PDVSA.

71; V Dněpropetrovsku vzal Ukrajinec prostitutku jako rukojmí a zahájil palbu z okna.

72; Nedaleko Charkova vybuchl v garáži granát. Zraněný zámečník byl v těžkém stavu převezen do nemocnice s mnohačetnými zraněními.

73; V Záporoží se tři lidé pokusili podpálit chrám. Byli zadrženi policií.

74; Další ukrajinský poslanec podal žalobu na Uljanu Suprun. Patrně jde o součást předvolební kampaně Olega Ljaška.

75; Expert objevil na internetu čínskou databázi ze sledování 2,6 milionů Ujgurů.

76; Obyvatelé Rostova natočili pravoslavné kříže plující po řece. Potápěči kříže z řeky vylovili.

77; Byly ukončeny testy nejnovější rakety „Broněbojščik“. Podle generálního ředitele Techmaše Vladimira Lepina se nyní řeší otázka sériových dodávek rakety pro ruskou armádu.

78; Bývalá moderátorka Fox News Heather Nauert odstoupila z funkce stálého zástupce USA v OSN.

79; Do výzbroje amerického válečného loďstva byla zařazena loď s technologií stealth USS Tulsa (LCS-16).

80; Trump oznámil velmi produktivní rozhovory ohledně obchodu s Čínou.

81; Vědci navrhli zbavovat autisty jejich fóbií pomocí virtuální reality. Ve 45% se to daří, píše Daily Mail.

82; Christine Lagarde požaduje od oficiálního Kyjeva další zvyšování cen plynu a povolení volného prodeje zemědělské půdy. Podmiňuje tím poskytování dalších úvarů od MMF.

83; Nejrychlejší indický vlak Vande Bharat Express se porouchal při své první cestě.

84; Prezidentský kandidát Vilkul slíbil, že pozavírá neonacisty hanobící Ukrajinskou pravoslavnou církev.

85; Hrubé porušování práv věřících na Ukrajině je podporováno „spikleneckým mlčením“ na Západě, říká Ukrajinská pravoslavná církev.

86; Rusko se mění ve velkou IT mocnost. Ruský internetový trh se svými více než 90 miliony uživatelů je největší v Evropě.

87; Těžba zlata na Kamčatce bude do roku 2022 zvýšena na dvojnásobek.

88; Rusko může v letech 2023 až 2035 zahájit těžbu surovin na Měsíci, kdy mohou být k Měsíci vyslány čtyři automatické kosmické aparáty.

89; Bernie Sanders se rozhodl, že bude znovu bojovat o křeslo prezidenta USA.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.2.2019

 1. Josef Švejk napsal:

  Ano, nejen u nás máme novináře-idioty. Klobouk dolů před nekonečnou trpělivostí pana Lavrova, když se musí bavit s takovými blbci. A což teprve když zasedne ke stolu s našimi západními politiky. Pak mu mnohdy nezbyde než konstatovat: „Nemám lékařské vzdělání, a proto klinické případy nekomentuji.“

 2. benmil napsal:

  bod 8

  Osm milionů forintů je 800 000 CZK, nikoliv 8 milionů

  • benmil napsal:

   bod 8

   Osm milionů forintů je 800 000 CZK, nikoliv 8 milionů

   Oprava: Deset milionů forintů ….

 3. proud napsal:

  „The Guardian označuje tato opatření za zavádění sexuálního otroctví žen.“……………to jsem ani netusil,ze Guardian bude neco stejne oplzle debilniho jako napriklad nas Blesk……..
  PS: odkdy je sexualnim zotrocenim zeny kdyz zvyhodnim rodinu s vic detma aniz bych ji vic deti prikazoval?……

 4. benmil napsal:

  Teď je „cool“ a „in“ mít místo dětí psy a jiné mazlíčky. Koukni (koukněte) se na toto:

  https://www.youtube.com/watch?v=6zJ7mP7M4Eg

 5. benmil napsal:

  O něčem jiném, ale taky stojí za shlédnutí:

  https://www.youtube.com/watch?v=9FDhC5ilezM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!