Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.2.2019

dmitriy_mihaylovich_karbyshev1; Velký generál a vědec. Hrdinské činy Karbyševa jsou schopné inspirovat celé generace, říká vedení ruského ministerstva školství.

2; Kadyrov vysvětlil , proč 11. února předal pravomoci premiérovi Čečny. Ramzan Kadyrov, informoval, proč jmenoval premiéra Muslima Chučijeva dočasným nejvyšším představitelem Čečny. Nedávno absolvoval cestu vysoko do hor a prochladl. Na dobu jeho nemoci ustanovil svého zástupce. Své funkce se opět ujal 16. února.

3; Ukrajinští nacisté nápisem na budově vyzvali Banderu, aby vstal z hrobu. Kyjevská policie jim v ničem nebránila a na svých stránkách prohlásila, že ten večer nebyl porušen zákon.

4; Červi pod kůží. Na Ukrajině bylo zaregistrováno nebezpečné onemocnění. Parazitární onemocnění dirofilarióza (vlasovec psí) byla na Ukrajině zaregistrována v počtu čtyř případů, hlásí tisková služba Chersonského oblastního laboratorního centra ukrajinského ministerstva zdravotnictví.

5; Merkelová je znepokojena agresivním postojem USA ohledně „Severního proudu – 2“, píše Bloomberg. Washington se snaží vytvořit rozpory mezi Německem a členy Evropské unie.

6; Kyjevská policie zachází s neonacisty „skandinávsky“. Cílem této metody je neustálá komunikace s protestujícími a odvracení konfliktů, vysvětluje mluvčí ukrajinského ministerstva vnitra Arťom Ševčenko.

7; Doněck opět pod palbou. Národní policie Doněcké republiky poskytla video.

8; Jak CIA a velvyslanectví USA pracovalo s „progresivní sovětskou inteligencí“. Barevné revoluce nezačali ani náhodou v naší době. To jen metody provedení se postupem doby zdokonalovaly.

9; Liberálové v Rusku touží po revanši. Šéf Svazu dobrovolníků Donbasu tvrdě odpověděl svým odpůrcům. Liberálové byli u moci už v 90. letech a podle toho to dopadlo. V současné době se snaží opět vyvolat ekonomickou krizi a dostat s k moci.

10; Proč byl americký viceprezident na Mnichovské konferenci přivítán hrobovým tichem? Mnichovská konference je platforma, která je využívána kolektivním Západem a celým ostatním světem pro vyjasňování vztahů.

11; Základna Hmeimim. Kmenový šejk ze zóny okupace USA se obrátil na Rusko a Syřany. Informuje o tom reportáž ze Sýrie.

12; Rusové a Ukrajinci přece jen nejsou jedním národem. V takovém případě je ale historie ukrajinského národa jen velmi krátká. Začala s příchodem bolševiků. Doté doby žádní Ukrajinci neexistovali. Byli jen Malorusové. Vyplývá to ze sčítání lidu Ruského impéria z roku 1897. V roce 1991 s odchodem bolševiků ukrajinský národ jako etnikum opět skončil. Vznikl „státní národ“ tj. obyvatelstvo nezávislé Ukrajiny, který ale nelze považovat za etnikum. Asi tak jako není obyvatel Ruské federace automaticky Rus.

13; Západ v šoku: Podle průzkumu mezi Evropany není největší hrozbou pro mír Rusko, nýbrž jsou to USA. Šok je to oprávněný. Veškerá úsilí o démonizaci Ruska byla zbytečná.

14; Na Haiti byla zadržena tajemná po zuby ozbrojená skupina občanů USA? Ruska a Srbska. Dva ze zadržených měli u sebe pasy vydané přímo Státním departmentem USA.

15; Obyvatelé Kuril vyjádřili svůj názor na předání ostrovů Japonsku. Obyvatelé (98%)vědí o tom, že Japonsko požaduje od Ruska předání jižních ostrovů Kurilského souostroví. 96% z nich si myslí, že by ostrovy Japonsku neměly být předány.

16; Ve Francii otestovali rakety Meteor se zvýšeným akčním rádiem. Francouzské stíhačky Dassault Rafale uskutečnily první letové zkoušky modernizovaných raket třídy vzduch-vzduch.

17; Co čeká kurs rublu v březnu? Vnější pozadí bude pro rubl nepříznivé, ale jsou faktory schopné tato negativa absorbovat.

18; Počet ukrajinských turistů v Rusku se za poslední rok zvýšil o 28%. V roce 2018 pobývalo v Rusku 37 tisíc ukrajinských turistů, což je o 28% více než v roce 2017.

19; Ruský federální antimonopolní úřad hájí růst cen potravin. Ceny potravin budou růst vždycky a v každém případě. V opačném případě výrobci nebudou schopni investovat do svého rozvoje.

20; National Interest vysoce hodnotí „smrtící“ tank T-90. T-90-MS se vyznačuje řadou významných vylepšení a má značný exportní potenciál, píše americký portál.

21; Na Ukrajině prudce vzrostl počet lidí nakažených HIV. Množství zjištěných případů se zvýšilo z 2.665 na 7.800 osob. 40% nakažených o své diagnóze neví.

22; EU vyhrožuje Rusku „černými listinami“ místo nových sankcí proti Rusku. Dosavadní černé listiny mohou být rozšířeny.

23; Borščová inflace. Za poslední rok vzrostla cena boršče na Ukrajině o 70% kvůli dražším surovinám na jeho přípravu.

24; Ukrajina vyzývá ke zrušení promítání filmu „T-34“ v USA. Velvyslanectví Ukrajiny v USA vyzývá americká kina, aby odmítla promítat film „T-34“, protože propaguje ruskou vojenskou techniku. Tím ale Ukrajina vysílá jasný signál: Vítězství Sovětského v 2. světové válce Ukrajina vnímá jako svou porážku, tudíž se hrdě hlásí ke svému spojenectví s Hitlerem.

25; Myšlenkoví giganti. Bláznovy zápisky na vládní úrovni. Soudě dle všeho přibylo na Ukrajině řečníků se schopnostmi samotného Cicera. Předvolební kampaň dokáže z totálního ekonomického zmaru a propadu Ukrajiny udělat „třpytivý úspěch“. Stačí si jen trochu pohrát s čísly.

26; V jednom z obchodních center v Kyjevě přivítali den zamilovaných gigantickou svastikou na schodišti. V jednom z obchodních center v Kyjevě umístili obrovskou svastiku, i když „fašismus na Ukrajině přece v žádném případě přítomen není“.

27; Kolik to vlastně bude? Grojsman zveřejnil částku, kterou musí Ukrajina letos vyplatit jako splátku dluhů. Státní rozpočet Ukrajiny činí 1,3 bilionu hřiven, z toho zhruba 417 miliard (32%) půjde na splacení dluhu.

28; V Kyjevě došlo k prvnímu úmrtí na spalničky. Epidemie onemocnění, které bylo v SSSR už vymýceno, nabírá na „dekomunizované“ Ukrajině na obrátkách.

29; Bývalý plukovník GRU Vladimir Kvačkov, který byl obviněn z pokusu o atentát na Čubajse, byl propuštěn z vězení a okamžitě komentoval Skripalovu otravu, kterou označil za od prvního momentu vykonstruovaný případ zorganizovaný zahraničními parazity, kteří potřebovali házet špínu na Rusko.

30; Porošenko nemá za úkol vyhrát volby, myslí si oděský novinář Jurij Tkačov. Jde o to dostat se do druhého kola, aby pak neměli voliči možnost výběru.

31; Smluvního vojáka ukrajinské armády našli v Oděse oběšeného. Voják přijel za matkou na dovolenku.

32; Ukrajinská armáda ostřelovala vodárnu. Personál vodárny dokázal místo ostřelování opustit.

33; Na nebi nad Doněckou republikou byl zaregistrován neznámý bombardér. Fakt přeletu nad územím Doněcké republiky byl zmíněn ve zprávě monitorovací mise OBSE.

34; Na Ukrajině slavnostně připomínají „páté výročí ruské agrese“. Pozvali i Donalda Trumpa.

35; Ruským vojákům zakázali smartphony a sociální sítě ve službě. Kromě toho nebudou smět na sociálních sítích sdílet informace vztahující se k výkonu služby.

36; Hospodářské škody způsobené Rusku v roce 2018 v důsledku omezujících opatření různých zemí činily 6,3 miliardy dolarů.

37; Chtěl bych osobně poděkovat Putinovi. Byl zveřejněn dopis bývalého šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina Kirilla Višinského z ukrajinského vězení.

38; Porošenko vyprávěl, jak před pěti lety za svištění kulek tahal raněné. Nastal čas srdceryvných historek, tentokrát v podání Petra Porošenka.

39; V Rakousku předpověděli konec monopolu Kyjeva na tranzit plynu. Po spuštění „Severního proudu – 2“ přijdou země Východní Evropy o možnost účtovat si příliš vysoké ceny za tranzit.

40; Koukej to ale rychle sundat! Byl proveden pokus, který měl zmapovat tolerantnost obyvatel Spojených států k odlišnému názoru. Redaktorka si nasadila červenou baseballovou čepici s nápisem Make America Great Again (Trumpovo předvolební heslo) a vyrazila do ulic. Ukázalo se, že jedna část politického spektra (nazývající se kupodivu „liberální“) předvedla totální názorovou nesnášenlivost. Pokřikovali a plivali na ni, vyzývali k sundání čepice, došlo i na fyzický kontakt. Co zbylo z Voltairova: „Hluboce nesouhlasím s vaším názorem, ale do posledního dechu se budu prát o vaše právo ho říkat“? Jak je možné nazývat „liberalismem“ agresivní vnucování „jediného správného názoru“? Svobodu názoru uznáváme, ale musí to být NÁŠ názor…

41; Kudrin informoval o nových hrozbách pro ruskou ekonomiku. Rusko se adaptovalo na dosavadní sankce, ale nová omezení mohou vyvolat šok v ekonomice a vyžádat si další adaptaci.

42; Minometčíci ukrajinské armády zlikvidovali dezertéra Melničenka, který se pokoušel přeběhnout k silám Doněcké republiky. Vypátrali ho pomocí dronu.

43; Porošenko podepsal zákon o zakotvení kursu Ukrajiny do EU a NATO v Ústavě země. Došlo k tomu v zasedacím sále Nejvyšší rady.

44; Ruští vojáci převelení ze Sýrie útočí na ukrajinskou armádu bojovými lasery, říká ukrajinské ministerstvo obrany. Promluvil o tom mluvčí ministerstva Dmitrij Guculjak.

45; Byly zveřejněny záběry z boje. V Dagestánu útočí specnaz na dům ozbrojence. Od rána v derebentském okrese probíhala protiteoristická operace.

46; V Rusku komentovali informaci o „tajemném zmizení“ odsouzeného Ukrajince. Chápu a rozrušení a paniku, kterou pociťují příbuzní Vladimira Balucha, řekla Moskalkova.

47; To je děsné. Ve Státní dumě odpověděli na výzvu Ukrajiny zakázat promítání filmu „T-34“ v USA. To není názor celé Ukrajiny. To jen hrstka šílenců vnucuje někomu svůj názor. Nebo se snad Ukrajina jako celek distancuje od vítězství ve Velké vlastenecké válce dosaženého spolu s Ruskem?

48; Ukrajinská armáda neočekávaně komentovala informaci o „letadle ruského letectva“ nad Donbasem. Velení vzdušných sil Ukrajiny prohlásilo, že informace o přeletu ruského bombardéru Tu-95 neodpovídá skutečnosti.

49; Pohraničníci Doněcké republiky zachránili Afričana, který se stal oběti SBU. Pohraničníci zachránili před jistou smrtí občana Rovníkové Guineje Mamadu Diallo, které pracovníci SBU nechali v „šedé zóně“.

50; Opilecké blábolení: Porošenko oznámil úplné odmítnutí USA vést rozhovory s Ruskem. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko tvrdí, že vláda USA zrušila veškerá setkání s představiteli Ruska.

51; Torpédoborec amerického válečného loďstva Donald Cook s raketami s plochou dráhou letu vplul do Černého moře. Plavidla Černomořské flotily jej sledují.

52; Příliš mnoho moci. Koalice států podala žalobu na Trumpa. Žaloba byla podána na federální oblastní soud v San Francisku.

53; Skandál: V Polsku požadují omluvu od Izraele za Katzova slova o Holocaustu. Polský premiér zrušil návštěvu polské delegace na summitu Visegrádské skupiny v Jeruzalémě kvůli Katzovým prohlášením.

54; Útok v Marseille. Zločinec s nožem útočil na kolemjdoucí. K incidentu došlo poblíž budovy policejního komisariátu.

55; Ruské centrální bance se nepodařilo zrušit monopol Sberbanky na peněžní převody mezi fyzickými osobami.

56; Záhadné letadlo: V ukrajinské armádě učinili nové prohlášení o „bojovém letectvu Ruské federace“ nad Donbasem. Ve štábu ATO si to rozmysleli a oznámili, že ruské letadlo přece jen viděli.

57; Případné oběti jsou mu ukradené. Kyjev je připraven v kteroukoli chvíli rozpoutat konflikt v Donbasu s novou silou.

58; Katastrofa Boeingu MH17: SBU vydala zatykač na důstojníka GRU Olega Ivannikova. Důstojníkovi sdělili podezření z podílu na sestřelení malajského Boeingu MH17.

59; Ukrajina deportuje skupinu Izraelců. Více než 30 turistů z Izraele nemohlo vstoupit na ukrajinskou půdu a byli zadrženi na letišti Borispol.

60; Torpédoborec amerického válečného námořnictva Donald Cook v Černém moři otevřeně provokuje Kyjev k dalším provokacím v Kerčském průlivu, říká ruský senátor Klincevič. Ruská plavidla budou postupovat podle situace.

61; Pentagon dodá na Ukrajinu systém pro ukrajinskou armádu navigační systém pro „přistání naslepo“.

62; Do nejvyšší rady byl předložen návrh zákona o vpuštění zahraničních vojsk. Iniciátorem návrhu zákona je sám prezident Petr Porošenko.

63; Petr Porošenko si naléhavě letí do USA pro vyznamenání. Porošenko se osobně zúčastní debat a vystoupí s projevem před členskými zeměmi OSN.

64; Květnové výnosy se ukázaly být pro jednotlivé regiony neřešitelné. Květnové výnosy prezidenta Vladimira Putina mohou být pro regionální rozpočty příliš velkou zátěží.

65; Velitel brigády ukrajinské armády přikázal likvidaci uprchlého důstojníka. V Národní policii Doněcké republiky informovali o podrobnostech incidentu, při kterém byl zlikvidován ukrajinský dezertér vypátraný pomocí dronu.

66; Nedaleko Oděsy byl napaden předvolební štáb Petra Porošenka, Pachatel z místa události zmizel.

67; Vladimir Putin vystoupí s poselstvím před Federálním shromážděním zítra v 12:00 moskevského času.

68; Demografická katastrofa vede k sociální degradaci. Tak vypadá budoucnost Ukrajiny. Na vytvořeném HDP dominuje zemědělství nad průmyslovou výrobou.

69; Erdogan požaduje podporu v otázce utečenců ze Sýrie. Erdogan v úterý prohlásil, že jeho země nezvládne situaci v případě vzniku další vlny syrských běženců.

70; Bloomberg. USA trvají na silném jüanu. Oznámili to s odvoláním na své zdroje obeznámené s průběhem rozhovorům jejichž další kolo začalo v úterý v americkém hlavním městě.

71; V Kyjevě se objeví ulice Džochara Dudajeva. Informoval o tom muftí Duchovní správy muslimů Ukrajiny Saíd Ismagilov na své stránce na sociální sítí Facebook.

72; Na ministerstvu vnitra Ukrajiny prohlásili, že předání kilogramu pohanky prezidentským kandidátem není kupováním voličů.

73; Generální prokuratura Ukrajiny podala dovolání ke Kyjevskému apelačnímu soudu proti rozhodnutí Ševčenkovského okrasního soudu. Mangera podezřelého z vraždy ukrajinské aktivistky Gandzjuk chtějí vrátit do vězení.

74; Matka bývalého důstojníka GRU a britského agenta Sergeje Skripala požádala, aby byl její syn prohlášen za nezvěstného.

75; Vůdce teroristické organizace Džebhat an-Nusrá Abú Muhammad al-Džulání (vlastním jménem Muhammad Husejn aš-Šaráa) byl těžce zraněn a upadl do kómatu.

76; V Radě federace navrhli, aby se vrátila praxe záchytek. V Rusku se mohou znovu objevit protialkoholní záchytky, kam budou umisťovat osoby pod silným vlivem alkoholu. Návrh podal zástupce Rady Federace Igor Kagramaňjan.

77; V Rusku naučili nervovou síť vnímat vyobrazení „jako člověk“. Specialisté z Kurčatovského institutu vyvinuli počítačové systémy, které jsou schopny zpracovávat a zapamatovávat si obrázky na principu funkce neuronů lidského mozku.

78; Reuters: Írán zvyšuje export ropy navzdory sankcím USA. Sankce měly vést k úplnému zastavení nákupů ropy od této země, informuje Reuters.

79; Družba s Běloruskem v roce 2018 stálo Rusko 7 miliard dolarů. Jde o dodávky plynu a ropy za snížené ceny, zrušená vývozní cla na ropu a ropné produkty, na který mimochodem vydělává samotný Minsk, když exportuje zpracovanou ruskou ropu.

80; Aby se pomstil Onufrijovi, schválil Porošenko obsazování chrámů v regionech. Metropolita Onufrij odmítl podporovat Petra Porošenka v nadcházejících volbách. Prezident se nedokázal dohodnout s hlavou pravoslavné církve, což mu evidentně zkazilo náladu.

81; USA zastavily dodávky stíhaček F-35 do Turecka. Američtí zákonodárci se snaží zablokovat dodávku stíhaček a požadují, aby Turecko odmítlo své plány nákupu systému protitankové raketové obrany od Ruska.

82; Na Ukrajině zakázali dalších 19 ruských knih – například o gruzínské kuchyni nebo o Vikinzích. Důvodem zákazu je přítomnost propagandy a komunistické symboliky.

83; Advokát informoval o plánech propuštěného plukovníka Vladimira Kvačkova obhájit doktorskou disertaci.

84; Ruská garda nakoupí neřízené rakety, ochranné prostředky a minomety za 3995 milionů rublů.

85; Ruské ministerstvo zahraničí. Kyjev je připraven znovu rozpoutat horký konflikt v Donbasu. Na Smolenském náměstí (sídlo MZV) vyzvali západní kurátory Ukrajiny, aby svému chráněnci zabránili válečným dobrodružstvím.

86; V OSN obvinili Ukrajinu z neochoty vyšetřit události na Euromajdanu. Ukrajinská moc se dostatečně nesnaží vyšetřit smrt demonstrantů a policistů během bojů v centru Kyjeva na konci února 2014.

87; Námořníci držení ve vězení Lefortovo budou podrobeni lékařské prohlídce. Oznámila to zpolnomocněnkyně pro lidská práva Taťjana Moskalkova.

88; Téměř 60 ruských dětí bylo vráceno z Iráku do Ruska. V neděli z Iráku evakuovali druhou skupinu dětí, které se se svými matkami nacházely v bagdádském vězení Rasafa.

89; Rusko zrušilo omezení pro dovoz drůbeže z patnácti zemí EU.

90; Ruské ministerstvo obrany odmítlo tvrzení o záměně rakety 9 M729. Ministerstvo obrany Ruské federace předvedlo v rámci lednové tiskové konference pro zahraniční vojenské atašé raketu 9 M729 a nikoli nějakou jinou, prohlásil oficiální zástupce ministerstva Igor Konašenkov.

91; Byla zveřejněna výše „hitlerovských“penzí, které dostávají bývalí nacisté. Tyto důchody slíbil v roce 1941 osobně Adolf Hitler. V Belgii tento důchod dostává 27 důchodců.

92; Do Moldávie nebyly vpuštěny natáčecí týmy z ruských televizních stanic „NTV“ a „Rossija1“ chystající se pokrývat moldavské volby.

93; V Bosně a Hercegovině začali mezi migranty vyhledávat teroristy. Služba pro práci s cizinci jen za poslední dva měsíce izolovala pět migrantů z Afghánistánu, kteří jsou podezřelí z členství v teroristických organizacích.

94; Ratko Maldić: Moje zdraví je čím dál horší. V lékařské dokumentaci se píše, že mé zdraví je stabilní, ale můj organismus říká něco jiného, prohlásil Mladić na tiskové konferenci.

95; Srbsko bude ještě 22 let platit dluhy za Kosovo. Srbsko nadále platí ze státního rozpočtu dluhy podniků uchvácených vládou samozvaného Kosova.

96; Čína omezí používání mobilů ve školách kvůli boji s krátkozrakostí. Žáci základních a středních škol nebudou smět do škol nosit elektronická zařízení bez zvláštního povolení.

97; SBU provede „protiteroristická“ cvičení v souvislosti s protesty proti nárůstu cen energií.

98; V Severní Makedonii se rozbíhá boj o prezidentské křeslo. 21. dubna se zde budou konat prezidentské volby.

99; Do Černého moře vplula německá vojenská loď – plovoucí základna Werra a turecká minolovka Akcekoca.

100; Trump pošle na stavbu stěny s na mexické hranici peníze z vojenského rozpočtu.

101; Porošenko zveřejnil počet ozbrojenců, kteří zahynuli v Donbasu od roku 2014. Za dobu trvání ATO zahynulo 2.949 ukrajinských karatelů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!