Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.2.2019

voennye_kuby1; Kuba komentovala informace o přítomnosti svých vojsk ve Venezuele. Ministr obrany se vyhnul přímé odpovědi na otázku, co bude Kuba dělat v případě vojenské invaze USA do Venezuely.

2; Na Ukrajině ředitel školy a učitel tělocviku zmlátili policisty. Zbitému policistovi lékaři diagnostikovali zlomenou sanici. Nachází se v nemocnici.

3; Rusofobní slabomyslnost. Na Ukrajině obvinili Putina z připravované demontáže Suvorovova pomníku v Kyjevě. Kdo za to může? Samozřejmě zase Putin!

4; Globální ochlazení. U nové generace postupně mizí jeden ze základních instinktů. Uznávaný časopis The Atlantic píše, že s osobním životem nové generace obyvatel země, zvláště v západní civilizaci probíhá něco podivného. Jako by se vytrácel pud zachování rodu.

5; V NATO neočekávaně vysvětlili smysl předání zbraní ukrajinské armádě. Pomoc Ukrajinu přijde na miliony dolarů. NATO není připraveno přicházet takto o peníze.

6; Ukrajinská diplomacie proti sovětskému tanku. Tentokrát se objektem specifické pozornosti stal populární ruský film „T-34“.

7; Byla zveřejněna reportáž o situaci v uprchlickém táboře Rukban poblíž americké vojenské základny Et-Tanf. Táboř připomíná koncentrák hlídaný islamistickými ozbrojenci.

8; V Luganské republice vstoupila v platnost nová pravidla technických prohlídek motorových vozidel. Informuje o tom policie Luganské republiky.

9; Posílají je do pekla. Byly zveřejněny záběry z pronásledování islamistických ozbrojenců vrtulníky ruského letectva. Na videu je zachycena činnost útočných vrtulníků ruského letectva v Sýrii. Na teroristy útočí Ka-52 a Mi-35.

10; Proč Rusko neanektovalo Donbas? Byl zveřejněn rozbor vojensko-politických aspektů. V Donbasu – stejně jako v jakékoli jiné frontové oblasti s neurčitým statusem – se šíří vlny fám.

11; Na nebi nad Indií se srazila dvě vojenská letadla. K dvojímu pádu došlo ve státě Karnátaka na jihozápadě země.

12; Banderu určitě nenazývali „Sťopočka“. Ukrajinská poslankyně a otevřená rusofobní nacistka požaduje, aby Ukrajinci odstranili ze své mluvy ruské varianty jmen.

13; Vaše revoluce nebyla proti Janukovičovi, ale proti naší starší generaci, říká ukrajinský novinář. Max Bužanskij na své stránce na sociální síti. V textu se vrací k událostem z doby před pěti lety.

14; Putin přetáhl Trumpa na svou stranu. To je bezprecedentní, rozčiluje se McFaul. Bývalý velvyslanec USA v Rusku považuje za šokující, že Donald Trump znovu a znovu vystupuje proti FBI.

15; Ruské velvyslanectví obvinilo Kyjev z vměšování do vnitřních záležitostí USA. Na velvyslanectví vyjádřili naději, že Washington důstojně odpoví na drzé počínání ukrajinských diplomatů. Jde o naléhání na zákaz promítání ruského filmu „T-34“.

16; Dnes vystoupil Vladimir Putin s poselstvím k Federálnímu shromáždění, kde se jednou ročně vyjadřuje o stavu země a základních směrech politiky.

17; V Baltském moři se remorkér srazil s dopravní lodí. Zraněno bylo 15 lidí. Člun utrpěl velká poškození.

18; Francouzský novinář, který podporoval a natáčel Majdan, prudce změnil svůj názor na tehdejší události. Bohužel měla tenkrát většina médií příliš zjednodušené vidění problémů. Novinář uznává, že do demonstrantů a policistů se střílelo jen proto, aby se konflikt vyostřil. Na tom ale Janukovič zájem neměl.

19; Světový trend: „Porošenkův kód“ a pouliční vzpoury. Otřesy, které nyní zakouší Ukrajina během posledních patnácti let, přesně zapadají do světového trendu.

20; New York není bezpečné místo. Důstojník přikázal vraždu Rappera „50 Cent“.

21; Ukrajinský hudebník Andrej Makarevič prohlásil, že je třeba přiznat, že 80% lidí na Ukrajině jsou debilové. Sám sebe samozřejmě počítá do zbývajících 20% populace.

22; Proč by „autonomie Donbasu v rámci Ukrajiny“ znamenala fyzickou smrt pro všechny příslušníky domobrany? V textu jsou vyjmenovány závažné důvody, proč nelze věřit současné ukrajinské moci.

23; Luganská a Doněcká republika společně uctily památku padlých v bojích za osvobození Děbalceva a Černuchina. Operace na osvobození města Děbalceva a obce Černuchino je jedním z hlavních společných vítězství obou Lidových republik.

24; Reálné příjmy Rusů poklesly v lednu o 1,3%. Snižování reálných příjmů Rusů pokračuje. Jde ale o dobrou zprávu, protože počátkem roku se jako každý rok čekal daleko silnější propad. Lednová inflace v České republice také činila celé 1%.

25; byly zveřejněny záběry, jak Porošenko „vynášel zraněné z Mariánského parku. Porošenko nebyl při lži a manipulaci přistižen poprvé. Ze zveřejněných záběrů žádná dramatická akce rozhodně nevyplývá. Na záběrech pouze mluví a pak spěšně odchází.

26; Skandál v Bundeswehru. Ministryně obrany Ursula von der Leyen je obviněna z krádeže 700 milionů euro.

27; Putin se drsně vyjádřil o úřednících. Na samém počátku prezidentova poselství došlo na kritiku nehodných státních úředníků.

28; V Donbasu začala hořet dieselová lokomotiva táhnoucí vlak s uhlím a kyselinou sírovou. Příčiny požáru nejsou objasněny.

29; Putin zveřejnil počet Rusů pod hranicí chudoby. Jak se předpokládalo, Putinovo poselství bude mířit především dovnitř země.

30; Porošenko žádá Nejvyšší radu, aby připustila zahraniční vojáky na Ukrajinu. Příslušný návrh zákona byl zaregistrován v aparátu parlamentu a označen jako naléhavý.

31; Ruské regiony v roce 2018 dostaly více než bilion rublů za rok.

32; Putin: Nečekejte na komunismus. Prezident Ruska vyzval, aby země neopakovala chyby z minulých desetiletí.

33; Porošenko je schopný fabulátor, říká člen výboru Rady federace v komentáři k Porošenkovu nabubřelému výroku, že vynášel oběti z Majdanu.

34; V Putinově poselství zazněla důležitá věta, že Rusko bylo, je a bude suverénním státem.

35; Putin se obrátil na USA: Zanechte iluzí o vaší výlučnosti. Washington porušuje kdeco a pak hledá viníky, kde může, a nutí své spojence přikyvovat.

36; Porošenko zneužívá vojáky ukrajinské armády pro svou kampaň. Ukrajinské vedení a velení okupačních sil nadále pořádají akce na zvýšení Porošenkovy popularity.

37; Putin slíbil, že zamíří rakety na USA, ale pouze v případě přímého ohrožení.

38; Štáb OOS (dříve ATO) oznámil, že poslal do vzduchu letectvo a vyjel se svými tanky. Ukrajinská armáda se chvástá mohutnými taktickými cvičeními v Azovské oblasti „přímo pod nosem ruských okupantů“.

39; Ruské ministerstvo zahraničí o USA: My se nenacházíme v předválečném stavu. Ale přesto by se měl svět mít na pozoru.

40; Ve Španělsku oslavují „Modrou divizi“, která se účastnila blokády Leningradu. Evropa osvobozená od fašismu tímto způsobem „děkuje“ svým osvoboditelům.

41; Síla ruské magie. Proč zrovna Haiti prosí Putina o pomoc? Koncem minulého týdne se přes karibskou republiku Haiti přehnala vlna protestů.

42; Byl zveřejněn plný text Putinova poselství k Federálnímu shromáždění.

43; Byly zveřejněny unikátní záběry z testů ruského „ničitele kontinentů“. Šojgu poznamenal, že byla vycvičena posádka pro ponorku Poseidon.

44; V Kyjevě řidiči za provozu opravují autobus za pomoci cihly. Jeden z cestujících natočil, jak údery cihlou do řadicí páky dával řidič „do pořádku převodovou skříň“ svého vozidla.

45; Laserové komplexy Peresvet byly instalovány na místech své dislokace. Jednotky vybavené Peresvetem už absolvovaly potřebnou přípravu.

46; Na vojenské základně v Belgii byli zadrženi europoslanci. Poslankyně rozvinuly transparent proti jaderným zbraním na přistávací dráze pro stíhačky F-16 na základně Kleine Brogel.

47; Ukrajinští pohraničníci zahájili na hranici s Rumunskem palbu na pašeráky cigaret. Jsou hlášeni zranění. K události došlo nedaleko od obce Krasnoilsk v Černovické oblasti.

48; Lavrov obvinil USA z porušení stanov OSN. Hrozby USA adresované vojákům Venezuely jsou porušením stanov OSN.

49; Nepřijatelná prohlášení, V NATO komentovali Putinovo poselství Federálnímu shromáždění. V něm ruský prezident komentoval mimo jiné i to, že sám Washington porušuje Smlouvu o raketách středního a krátkého doletu.

50; Estonsko se připravuje na válku. Přezbrojování estonské armády není v souvislosti s bezpečnostní situací na kontinentě ničím jiným než přípravou na válku, zdůraznil představitel estonského ministerstva obrany.

51; Šojgu informoval o nové ruské zbrani. Poznamenal, že největší předností nových ruských systémů je nedostižná efektivita.

52; Zrakově postižený voják ukrajinské armády zahynul, když omylem hodil do kamen v bunkru balík patron. Zemřel v důsledku exploze.

53; Na západě Ukrajiny zbili Gruzínci italského turistu. V Rovenské oblasti dva občané Gruzie spáchali loupežné přepadení Itala.

54; Porošenko vystoupil před takřka prázdným sálem OSN. Zástupcům světového společenství se nechtělo poslouchat stále stejné hrdinské historky ukrajinského prezidenta.

55; Růst HDP Ruska v lednu meziročně zpomalil na 0,7%. Zpomalení je výsledkem snížení tempa stavebních prací a dopravních výkonů.

56; Putin informoval o adekvátní odpovědi na americký systém protiraketové obrany. Prezident vysvětlil, proč srovnal během svého poselství systém Avangard s první umělou družicí na oběžné dráze země.

57; Porošenko v OSN oznámil možnost plnohodnotné války s Ruskem. Ukrajina se ve skutečnosti stala reálným východním křídlem NATO při obraně transatlantické svobody a demokracie, zdůraznil Porošenko.

58; Stálý zástupce Ruska v OSN Vasilij Něbezňa vysvětlil, proč Rusko musí pomáhat Donbasu. Ruská federace prostě nemůže nepomáhat obyvatelstvu jihovýchodu Ukrajiny přežít.

59; Trump se chystá předat jaderné technologie Saúdské Arábii. Demokraté zveřejnili zprávu přesně týden poté, co se prezident setkal s vedením příslušných korporací.

60; V Nejvyšší radě označili Ukrajinu za nový Jeruzalém. Toto srovnání použila poslankyně Anna Gopko. Tu to zemi jsme také dostali od Boha. Dále dodala, že Rusko údajně chystá anexi Běloruska a úkolem Kyjeva je upozornit na to Evropu.

61; Rusku (zatím v teoretické rovině) hrozí odpojení od světového Internetu, říká Putin. Prohlásil, že „nemůže mluvit za naše partnery, ale podobné rozhodnutí by jim samým způsobilo značné škody“.

62; Strelkov míří do politiky. V polovině února 2019 se v Sevastopolu začaly masově objevovat billboardy s reklamou na „Stranu akce“.

63; Porošenko promluvil o nebezpečí technogenní katastrofy v Donbasu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko oznámil zhoršení ekologické situace a riziku technogenní katastrofy v Donbasu.

64; V Kyjevě přistálo další letadlo s těžce zraněnými karateli. Hlavní vojenská klinická nemocnice v Kyjevě přijala těžce zraněné ukrajinské vojáky z Donbasu.

65; Marija Zacharova se vysmála reakci NATO na Putinovo poselství, V Alianci označili Putinova slova o tom, že ruské rakety mohou být namířeny na země NATO, za nepřijatelná.

66; Skutečný pogrom: V Moskvě bylo zmařeno promítání skandálního filmu o blokádním Leningradu. Skupina aktivistů zmařila promítání filmu režiséra Alexeje Krasovského „Svátek“.

67; Západ se nejvíce děsí toho, že uslyší, že Rusko není hrozba, říká senátor. Šéf zahraničního výboru Rady federace prohlásil, že se západ bojí zjištění, že Rusko nepředstavuje hrozbu.

68; Pojistná částka za ztrátu raket S-400 při bouři činí 11 miliard rublů.

69; Ukrajina dostává miliardové daně z Doněcké a Luganské republiky. Podniky z území Doněcké a Luganské republiky nadále platí daně a další odvody do rozpočtu Ukrajiny. Informovala o tom šéfka Ukrajinské státní rozpočtové služby Taťjana Sljuz.

70; Za poslední rok ubylo podle oficiálních údajů na Ukrajině 233 tisíc lidí. Počet obyvatel Ukrajiny k 1. lednu 2019 činil oficiálně 42,153.200 lidí. Úbytek jde na vrub nízké porodnosti a pracovaní emigrace.

71; Rusko považuje výbuchy v Doněcku nedaleko hotelu s misí OBSE za akt mezinárodního terorismu. V pondělí 18. února došlo v centru Doněcka ke třem výbuchům. Incident neměl následky pro zdraví a životy lidí.

72; Izrael předvedl na leteckém salónu AeroIndia nadzvukovou raketu vzduch-země prorážející beton.

73; Putin: Neexistují předpoklady pro opakování Karibské krize.

74; Tusk varoval Ukrajince před „komedianty v politice“.

75; Ve vojenské škole v Ankaře došlo k výbuchu. Bylo zraněno pět frekventantů.

76; Berlín prověří informace o vyplácení „Hitlerových penzí“ v Belgii za službu v řadách SS.

77; Bývalý mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí vyzval Kyjev ke smíření s Ruskem. Poznamenal, že nejlepší perspektivy má tranzit zboží z Asie přes Ukrajinu do Evropy.

78; Vasilij Něbezňa obvinil Porošenka ze zneužití tribuny OSN pro svou předvolební kampaň.

79; Ruské velvyslanectví pochybuje, že Skripalovi jsou živí. Diplomat poznamenal, že pochybnosti posilují i nedávná prohlášení britských médií o zhoršení Skripalova zdravotního stavu.

80; Trumpův poradce John Bolton se rozhodl svrhnout zároveň vládu i v Nikaragui. Ať je to při jednom... Prezidentův poradce prohlásil, že dny vlády Daniela Ortegy jsou sečteny.

81; Rusko se ocitlo až na konci seznamu podle dostupnosti drog. Rusko skončilo na 48. místě z padesáti v každoročním indexu dostupnosti drog, který sestavuje agentura Bloomberg.

82; Rusko se chystá k vojenskému úderu na Ukrajinu, tvrdí Porošenko. Prohlásil, že celkem podél rusko-ukrajinské hranice je rozmístěno 87 tisíc vojáků ruských ozbrojených sil.

83; Poslanec městské dumy města Dzeržinsk za Jednotné Rusko Igor Krašennikov napadl ženu lopatou kvůli drobné dopravní nehodě.

84; Něbezňa označil za reálnou překážku míru na Ukrajině „lež kyjevského režimu“. Heslo o ruské agresi používá Kyjev, aby ospravedlnil svou nečinnost.

85; Kijevenergo znovu plánuje zvýšení cen za teplo a elektřinu. Za příčiny růstu cen byly prohlášeny ceny plynu, vody a také podmínky smlouvy s podnikem „Kyjevské energetické služby“.

86; Porošenko v OSN: Já sám jsem byl na Krymu a na vlastní oči jsem viděl, že referendum bylo zfalšované.

87; V ruské armádě se objevily první jednotky specializované pro boj s drony.

88; Soud přijal žalobu Timošenkové proti Porošenkovi.

89; Rasmussen hrozí Bělorusku ukrajinským scénářem. Anders Fog Rasmussem prohlásil, že vojskům Ruské federace stačí na obsazení Ukrajiny několik dní.

90; Případ vraždy aktivistky Gandzjukové: Podezřelý Vladislav Manger odmítá vypovídat. Do vraždy byl zapleten i šéf policie.

91; V Bosně a Hercegovině uctili památku Vitalije Čurkina. Milorad Dodik, velvyslanec Ruské federace Pjotr Ivanov a starosta Východního Sarajeva položili věnce k poníku Vitalije Čurkina.

92; Ruský ministr pro hospodářský rozvoj Oreškin avizoval rozhovory o „Severním proudu – 2“ v Berlíně. Tento projekt podle jeho slov není jediný ve vzájemných rusko-německých vztazích.

93; Šojgu prohlásil, že modernizace ruské armády nepředpokládá závody ve zbrojení. Jde o plánované přezbrojení strategických jaderných o konvenčních sil

94; Může se osud Ukrajiny ocitnout v Lukašenkových rukách? Jedním z hlavních problémů je otázka demarkace ukrajinsko-běloruské hranice. V souvislosti s konfliktem v Donbasu to má pro obě strany podstatný význam.

95; Dluh ukrajinských podniků na mzdách zaměstnanců se přiblížil k hranici 1,5 milionu dolarů. Hlavními dlužníky jsou ekonomicky aktivní podniky.

96; Generální prokurátor Ukrajiny prohlásil, že případ střelby na Majdanu v roce 2014 dosud nebyl odeslán k soudu.

97; Benjamin Netanjahu zrušil návštěvu Ruska. Důvodem je jeho pokus sjednotit pravicové strany v předvečer dubnových voleb.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.2.2019

  1. proud napsal:

    "4; Globální ochlazení. U nové generace postupně mizí jeden ze základních instinktů. Uznávaný časopis The Atlantic píše, že s osobním životem nové generace obyvatel země, zvláště v západní civilizaci probíhá něco podivného. Jako by se vytrácel pud zachování rodu."................je to jako se vsim o cem chybej vedomosti.......

  2. debti napsal:

    pmvvcr Northwood Asset Management Group https://northwood-asset-management-group.weebly.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!