Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.2.2019

yanukovich_astanavites_mem1; Janukovič hrozí Porošenkovi Haagem. Kvůli okamžitému prospěchu spáchal Porošenko jeden z nejhorších zločinů – zaútočil na svobodu vyznání. Janukovič označil krvavé události roku 214 za státní převrat, který vedl k úpadku Ukrajiny. Nová moc srostla v jedno s kriminálním prostředím a učinila Ukrajinu nebezpečnou pro život i podnikání. Novináři a občanští aktivisté jsou pronásledováni a fyzicky likvidováni. Proti představitelům opozice se užívají metody pronásledování a teroru.

2; V Radě federace odpověděli na Porošenkova slova o ruských vojácích na hranici. Porošenko vystupoval před valným shromážděním OSN a celých 40 minut vyprávěl o „ruské agresi“. Franc Klincevič varoval, že lži Petra Porošenka o L“ruských vojácích na hranici může být příprava na zinscenování nějaké obdoby Gliwické provokace.

3; Demokracie se ubírá nesprávným směrem, říká Francis Fukuyama. Kolegové z demokratické strany se po přečtení jeho varování na autora vrhli s neuvěřitelnou silou.

4; Rusové se opět urazili. Na Internetu reagují na Makarevičova slova o tom, že 80% lidí na planetě jsou idioti. Jestli vidíš kolem sebe samé idioty, znamená to, že jsi jeden z nich. Kdyby to prohlásil o lidech z jedné země, pak by musel emigrovat do jiné. Ale pokud to prohlásil o celé planetě, nezbývá mu než ho poslat na Mars.

5; Putinovo poselství bylo určeno i občanům Ukrajiny, i když asi ne záměrně. Všechny problém, o kterých hovořil ruský prezident, jsou blízké a pochopitelné i obyvatelům Ukrajiny.

6; Osud Ukrajiny se může ocitnout v běloruských rukou. Se začátkem války v Donbasu se oficiální Minsk stal svérázným prostředníkem mezi Kyjevem a Moskvou.

7; „Lodě a letectvo Ruska narazily na ukrajinskou flotilu“. Ukrajina hlásí další své „vítězství“. Hrdinné velení OOS (dříve ATO) schválilo bezpříkladně odvážné rozhodnutí vyslat proti plavidlům ruské vojenské flotily čluny ukrajinského loďstva.

8; Donbas v nebezpečí! Prudké zhoršení situace! Byla zveřejněna výzva evropského dobrovolníka Doněcké republiky. Další série odporných banderovských provokací, teroristických činů a nová vlna agrese ukrajinské armády se valí na Donbas.

9; Evropa místo Vítězství. Nový pokus Ukrajiny vypořádat se s 9. květnem. Den Vítězství zůstává jedním z posledních symbolů, které se kyjevskému režimu dosud nepodařilo zničit. Ukrajina se má připojit k celoevropskému svátku „Den Evropy“, který má postupně vymazat z paměti 9. květen jako den vítězství nad německým fašismem.

10; Bělorusko čeká válka, říká bývalý generální tajemník NATO. Bývalý generální tajemník NATO Anders Fog Rasmussen si myslí, že Bělorusko čeká válka a anexe ze strany Ruska.

11; Hvězdné války: Trump buduje Kosmické síly USA, které se mají stát šestým druhem Ozbrojených sil Spojených států.

12; Umělé maso může přírodu poškodit více než to přírodní. O alternativním mase vypěstovaném v laboratorních podmínkách z kmenových buněk živočichů nám už rok vyprávějí zastánci ekologie.

13; Ukrajinská neuróza je pocit viny a touha po trestu, říká ukrajinský politolog Vladislav Michejev. Svoboda není ukrajinská, ruská, německá či americká. Svoboda buď je nebo není. Ukrajinské prožívání nesvobody jako svobody, je vlastně jen vyjádřením neschopnosti převzít odpovědnost za svůj osud a házení odpovědnosti na někoho jiného, ať už je to Putin, MMF, moskevský pop či kdokoli jiný.

14; V České republice Piráti navrhují legalizaci prostituce. Státní rozpočet České republiky může získat kolem 39 milionů euro ročně ze zdanění prostituce.

15; Poslanci Státní dumy navrhují, aby se důchody mohly dědit. Jde o odstranění nespravedlnosti v případě předčasného úmrtí pojištěnce, kterému by propadly veškeré úspory nashromážděné za aktivního života.

16; Neradostná čísla: Za rok ubylo na Ukrajině 233 tisíc lidí. Vedle emigrace je hlavní příčinou extrémní nerovnováha mezi počty zemřelých a počty živě narozených (100:57).

17; Maloobchodníci varovali před problémy s dodávkami mléčné produkce. Velcí ruští prodejci předvídají problémy v důsledku nové povinnosti vyplňovat veterinární průvodní dokumenty k dodávané mléčné produkci.

18; Na co umírají muži v Rusku? Za rok 2017 zemřelo v Rusku 317,5 milionu mužů v produktivním věku (16 až 59 let). Hlavní příčinou jsou oběhová onemocnění a zhoubné novotvary. Následují choroby trávicí soustavy, infekční a parazitární onemocnění a onemocnění dýchacích orgánů.

19; Porošenko oznámil „přesný počet ruských tanků v Donbasu. Ukrajinský prezident prohlásil že domobrana Donbasu disponuje nejméně 496 tanky, což je více než mají Německo, Francie, Itálie nebo Španělsko.

20; Ruský film „T-34“ triumfuje v Americe. Prodeje vstupenek na ruský snímek „T-34“ překonává v USA veškerá očekávání.

21; Tady nejste v Rusku! Ruskou liberálku Jelenu Milašinovou moc pěkně usadili v Nizozemsku. Liberální novinářky dostaly praktickou lekci z evropské politické kultury, kterou doma tak vehementně hájí a prosazují.

22; Na internetu se řeší Putinem použité ruské slovo „подхрюкивать“ (přichrochtávat) použité ve významu „servilně přitakávat, verbálně podporovat odstoupení Washingtonu od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu“.

23; V USA došlo k další vážné dopravní nehodě za účasti automobilu Tesla.

24; „Copak nevidíte, že pro Evropu je výhodná likvidace Ukrajiny?“, ptá se ukrajinský kandidát na prezidenta Jevgenij Murajev. Kolem 6 milionů Ukrajinců pracuje v zahraničí a platí daně a příspěvky do evropských penzijních fondů.

25; V Rusku se objevila už druhá miliardářka. První ženou s majetkem vyšším než miliardu dolarů se stala Jelena Baturina. Druhá se jmenuje Taťjana Bakalčuk a je majitelkou internetového obchodu Wildberries.

26; Ukrajinská armáda ostřelovala plynaře Luganské republiky během opravy plynového vedení. Plynovod byl rovněž poškozen včerejším ostřelováním ze strany Ukrajinské armády.

27; Kyjev chystá atentáty na prezidentské kandidáty a na Medvedčuka, hlásí doněcké ministerstvo státní bezpečnosti. Známi jsou i možní vykonavatelé.

28; Pušilin: Jsem ochoten vést přímý dialog s Kyjevem v zájmu dosažení míru. Pušilin se obrátil na Angelu Merkel a Emmanuela Macrona se žádostí, aby zatlačili na Porošenka.

29; Pro ruské vojáky byl vytvořen speciální telefon. Zařízení vyrobené speciálně pro vojáky dostala název „Zaščitnik“ (Obránce).

30; Rusko a Finsko – přátelé, které se nepřátelé snaží rozeštvat. Rusko je pro tuto zemi Severní Evropy extrémně důležité.

31; Izrael předvedl, jak likviduje ruský vrtulník Ka-50. Izraelský zbrojařský koncern Israel Aerospace Industries předvedl svůj nový systém protivzdušné obrany MRSAM.

32; Nedopustíme provokace. Na Krymu varovali NATO v předvečer vojenských cvičení, Plavidla NATO by se měla držet co nejdále od břehů Krymu.

33; Ve válce vás můžou i zabít! Ukrajinští vojáci utíkají po rotaci okamžitě domů. Po návratu domů po první rotaci utíkají ukrajinští vojáci masově z armády.

34; V USA ocenili mistrovství „ruských hackerů“. Slovní spojení „ruští hackeři“ se vedle „Skripalovic kocoura“ stalo jedním ze symbolů loňského roku.

35; Američané uvažují o prodeji jednoho ze států Unie Kanadě za bilion dolarů. Montanu k ničemu nepotřebujeme. Můžeme ji prodat, abychom si poradili s narůstajícím státním dluhem Spojených států. V Montaně žije pouhý milion obyvatel. Možná právě proto je tam úžasná příroda.

36; Ukrajina vypoví smlouvu s Ruskem o Azovském moři, říká Klimkin. V dohledné době toto učiníme, řekl ukrajinský ministr zahraničí.

37; V Donbasu ostřelovač zlikvidoval ukrajinského okupanta z Těrnopolské oblasti. Po vojákovi zůstala žena a dvě dcery narozené v letech 2002 a 2004. Kdo nese odpovědnost za tuto lidskou tragédii?

38; Ukrajinu kvůli chudobě obyvatelstva opouští síť obchodů s oblečením. Síť obchodů s oděvy Monton zavírá obchody na Ukrajině od 1. března kvůli nízkým prodejům.

39; Rusové přišli o 10 miliard rublů kvůli neuvážené změně penzijních fondů. V současné době Národní penzijní fond spravuje finance 37 milionů lidí, VEB RF 36 milionů. Pojištěnci prodělali na předčasném převodu svých penzijních úspor ze státního Penzijního fondu Ruské federace do nestátních penzijních fondů.

40; Lavrov na tiskové konferenci pro představitele Asociace evropského podnikání informoval, proč je Rusko na Západě démonizováno. Potřebují zástěrku pro řešení geopolitických úkolů. Pokračuje kurs na zvyšování vojenské aktivity NATO a budování vojenské infrastruktury poblíž ruských hranic.

41; Ukrajina chystá provokaci za účasti NATO v Kerčském zálivu, říká Lavrov. Nyní už připravují další průnik – a znovu s porušením pravidel pro proplouvání těmito složitými vodami.

42; Současná ukrajinská moc to nemá v hlavě v pořádku, říká Leonid Kučma. Bývalý prezident Ukrajiny Leonid Kučma si myslí, že současná ekonomická politika vede k deindustrializaci země.

43; Ani jedna pomístní církev není ochotna uznat “novou církev“ Ukrajiny, zní z Ukrajinské pravoslavné církve. Naopak, jsou už církve, které jednoznačně prohlásily, že uznávat rozkolnickou Pravoslavnou církev Ukrajiny se nechystají.

44; Po rvačce se střelbou,která se odehrála v Moskvě, byl zadržen Čečenec, který chystal atentát na Kadyrova. K neočekávanému obratu došlo v případu potyček v kavárně „Neolit“ na jihovýchodě Moskvy.

45; Dva vojáci ukrajinské armády se zranili v důsledku výbuchu na polygonu u Kyjeva. Informuje o tom 72. samostatná mechanizovaná brigáda.

46; Oleg Carjov komentoval Porošenkova slova o jeho „hrdinských činech“ na Majdanu. Porošenko nemohl vynášet zraněné a zabité z Euromajdanu, protože se tam objevoval velmi vzácně. Dokonce se dlouho nemohl rozhodnout, ke které straně se přidá.

47; Putin podepsal výnos o povolávání záloh do armády pro rok 2019.

48; Ukrajinec si smontoval Stinger (americký přenosný protiletadlový raketový komplex země-vzduch), aby bránil vesnici. V případu bylo zahájeno trestní řízení podle článku o nezákonné manipulaci se zbraněmi a municí.

49; Útok vlády. Lídři moldavské opozice oznámili otravu. Lídři opozičního bloku v Moldávii (ACUM) mají podezření, že byli otráveni těžkými kovy.

50; Na venezuelském ministerstvu zahraničí oznámili, že zvažují možnost požádat o vojenskou pomoc Rusko. Informoval o tom náměstek ministra zahraničí Ivan Hilt Pinto.

51; Státní tajemník USA pohrozil všem zemím, které používají Huawei. USA odmítají vyměňovat informace s těmi zeměmi, které využívají technologie a zařízení čínské společnosti.

52; Nazarbajev poprvé v historii Kazachstánu rozpustil vládu. Vláda v dosavadním složení bude fungovat do okamžiku potvrzení složení nového kabinetu.

53; USA chystají provokaci na hranicích Venezuely pod záminkou dodání humanitární pomoci, které má proběhnout 23. února.

54; Doktorka Smrt (Uljana Suprun) vyprávěla Ukrajincům o léčení rakoviny houbami.

55; V Rusku odpověděli na hrozby Ukrajiny odstoupit od smlouvy o Azovském moři. Senátor Sergej Cekov je přesvědčen, že prohlášení Pavla Klimkina je pouhou předvolební rétorikou. Hlavně se ukrajinský ministr zahraničí vůbec nevyjádřil, jaká bude další procedura po ukončení platnosti smlouvy.

56; Kdo vládne světu? Na internetu se objevil film Andreje Iljiče Fursova „Století boje, boj století“. Zachycuje posledních 40 let světové historie – události, lidé, globální zákulisní procesy, světové tendence od rozpadu Sovětského svazu do dnešních dní.

57; Je to katastrofa. Šéf eurokomise učinil prohlášení ohledně odchodu Velké Británie z EU. Jean-Claude Juncker prohlásil, že není optimistou a že je možné se obejít i bez „tvrdého Brexitu“.

58; Rusko prakticky přestalo prodávat své zlato na zahraničních trzích. 87% zlata vytěženého v Rusku skupuje Centrální banka pro mezinárodní rezervy. V loňském roce šlo do těchto zásob 274 tun.

59; Hrozba průlomu na Krymu. Vojanské čluny Ukrajiny se vydaly na válečnou cestu. Z oděského přístavu vyplula skupina vojenských člunů s příslušníky námořní pěchoty na palubě.

60; Zdařilá zdravotní reforma: Obyvatel Kyjeva byl převezen s botulismem do nemocnice, ale tam neměli protilátku. Pro kriticky důležitý preparát museli jet do jiného města.

61; Na ukrajinském ministerstvu obrany informovali o šikaně v ukrajinské armádě. Ke každému případu šikany bylo provedeno vyšetřování.

62; Německá podnikatelská sféra otevřeně podpořila „Severní proud – 2“.

63; Důstojník Berkutu informoval o tom, kdo střílel lidi na Majdanu. Jako první byli zasaženi střelnými zbraněmi na Majdanu v Kyjevě pracovníci policejních orgánů.

64; Venezuelské ministerstvo zahraničí popřelo, že b y Rusko dodávalo do země humanitární pomoc. Humanitární situace není tak katastrofální, jak popisuje proamerická opozice.

65; Ukrajinská armáda dokončila testy „modernizovaných“ sovětských protiraketových komplexů Kub a Tor pro Donbas.

66; Na ostrově Hokkaidó došlo k silnému zemětřesení.

67; Rusko vypustilo do kosmu první raketu v roce 2019. Celkem má být za letošek 45 startů.

68; Srbsko brzy dostane stíhačky MiG-29 a vrtulníky Mi-35, informuje Nenad Miloradović.

69; V Rovenské oblasti zakázali dětem neočkovaným proti spalničkám chodit do škol a mateřských školek.

70; Zástupkyně Kyjeva na Minských rozhovorech Irina Geraščenko: Žádné rozhovory s Doněckou a Luganskou republikou nebudou. Vždyť je neuznalo ani Rusko.

71; Centrální banka navrhla zákaz obchodování zahraničními měnami pro Rusy.

72; Řecké potraviny byly dodávány do Ruska jako „srbské“. Oddělení pro boj s korupcí srbského ministerstva vnitra zatklo pět podnikatelů ze Srbska pro podezření z nákupu ovoce v Řecku a jeho přeprodeji do Ruska.

73; Na letišti Šeremeťjevo bude v roce 2019 otevřena nová vzletová a přistávací dráha a most pro letadla. Třetí dráha bude dostatečně daleko od prvních dvou terminálů.

74; V Srbsku mají velmi rádi Čínu a také Rusko. 74% Srbů považují USA za hlavní destabilizační faktor ve světě. Vliv Ruska na situaci ve světě považuje za pozitivní 63% Srbů, u Číny 59%.

75; Jak Euromajdan z roku 2014 změnil Ukrajinu. Přesně pět let uplynulo od událostí na Majdanu v Kyjevě. Ukrajinci vzpomínají na tehdejší události a posuzují, jak změnily jejich zemi.

76; Státní pohraniční služba Ukrajiny prohlásila kontrakty z let 2015-2018 na budování „Stěny“ na hranici s Ruskem za státní tajemství.

77; V Porošenkově týmu vládne zmatek ohledně toho, na které akci vystupuje jako prezident a na které jako prezidentský kandidát.

78; V Belgii sestavili žebříček světových politiků nazvaný „Index vůle“. Zvítězil Putin. Posuzovala se sociálně-ekonomická politika, národní bezpečnost a zahraniční politika. Z maximálních deseti bodů získal Putin hodnocení 7,33. Trump – 7. Si Ťin-pching – 6,67. Merkel – 6,00. Macron – 4,33. Čísla se dají interpretovat jako podíl splněných slibů. U Putina by to tedy bylo 73,3% a u Macrona 43,3%.

79; Zacharova: V OBSE pochopili, že vysílat ruské pozorovatele na Ukrajinu je nebezpečné. Zároveň poukázala na to, že právě představitelé OBSE naléhavě žádali Rusko, aby své pozorovatele k ukrajinským volbám vyslalo.

80; Lavrov vyzval Japonce, aby hned teď podepsali mírovou smlouvu a stali se dobrými sousedy. Přitom zdůraznil, že vztahy Moskvy a Tokia komplikuje fakt, že USA prohlásily Rusko za hrozbu.

81; Poslankyně maďarského parlamentu Zita Gurmai prohlásila, že Mezinárodní investiční banka, která plánuje přesun svého sídla z Moskvy do Budapešti, je Putinovým trojským koněm.

82; V Katalánsku bylo v důsledku nepokojů zraněno 30 lidí. Dnes v Katalánsku začala stávka stoupenců nezávislosti regionu organizovaná aktivisty hnutí „Výbory na ochranu republiky“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!