Jak funguje exekutorská mafie

1473951379_exekuce-2Aby bylo možno na podkladě bagatelního dluhu dohnat občana k exekuci 800 násobného majetku, dokonce aby bylo možno občan a na základě dluhu několika tisíc připravit o dům, na to musí být vytvořen mechanismus a tým lidí, kteří tohle zrealizují. V ČR se toto právě děje, proto si dovolím mluvit o exekutorské mafii, i když v této mafii musí nutně být zapojeny kromě exekutorů i lidé z jiných profesí.<

Prvním předpokladem je, že budoucí oběť si vědomky či nevědomky udělá dluh, obvykle tak nevýznamné výše, že dlužník se o tento dluh neupomíná, případně se upomínal, ale nechal jej časem spadnout do promlčení.

Doufejme jen, že můžeme vyjít z toho, že ftyto bagatelní částky jsou skutečnými dluhy, a ne dluhy uměle vytvořenými za účelem dohnat vytipovaného člověka do sítě exekučního řízení.

Může jít ale i o dluhy, které postiženému opatřil někdo, kdo zneužil jeho doklady, tudíž by domnělý dlužník o takovém dluhu nejen neměl tušení, ale ani by na něm neměl žádný podíl.

Vyjděme tedy z toho, že papírově existují drobné dluhy, z nichž každý sám o sobě by nebyl pro věřitele zajímavý, tedy vymáhání tohoto dluhu by pro něj bylo příliš nákladné, tudíž nevymáhal nic. Jinak se ale k takovému dluhu staví právní firmy, které si na existenci takových pohledávek vybudovaly zdroj ohromných příjmů.

Pokud vezmeme v úvahu, že dluhy se mají platit, že tedy i domnělé dluhy nebo dluhy, které vznikly zneužitím dokladů, měly být vysvětleny a uhrazeny skutečnými dlužníky, pak nemůžeme namítat nic proti tomu, že se jich ujme právní firma.

Zejména tehdy, kdy někdo programově jezdí načerno, poškozuje DP a dluhy neplatí, je na místě, aby právní firma balík takových pohledávek spojila do jedné a dluh z černého pasažéra vymohla. Tak by si to jistě přáli i ostatní, platící pasažéři.

Exekutorská mafie ale pracuje jinak. Obvykle pod cenou původní pohledávky skoupí ve velkém pohledávky od dopravních podniků, ale i pojišťoven, dodavatelů energií a dalších firem. Nyní již není požadavkem vymoci dluh pro věřitele. To by bylo, kdyby s balíkem dluhů pracoval právník věřitelské firmy. Ten by jistě pohledávky jednoho dlužníka spojil a vymáhal by je časově i nákladově efektivně, tedy hlavně před lhůtou promlčení.

Kdo ale dohlédl na to, že mnohé dluhy spadly do lhůty promlčení, a tudíž je pro věřitele výhodné prodat je hluboko pod cenou, ale tomu, kdo z nich míní vykřesat až 800 násobné zisky? Proč to tento člověk udělal? Je snad kolečkem v soukolí konkurzní mafie? Má z takového obchodu profit? Nebo jinak – kdo z tohoto obchodu zaznamenal na svém kontě profit jako první?

Právníci a advokáti v roli překupníků nad databází dlužníků spustí program, který vyhotoví na počkání balík elektronických platebních rozkazů, přičemž fakt, že mnohé dluhy jsou promlčeny, se abstrahuje, nebere v úvahu, zamlčí. V posouzení soudcem to totiž nehraje roli. Soudce přiklepne rozkaz ke splacení i promlčeného dluhu. Jak je to možné?

Soudce přeci nemůže stranit žalované straně tím, že by ho upozornil na fakt, že jeho dluh je promlčen. Tak bude soudce stranit žalující straně tím, že uzná její promlčený dluh. Možná laikovi připadne, že kdyby soudce neuznal promlčený dluh, nestranil by žádné straně, neboť by odmítl žalobu jakožto bezpředmětnou. Tak to vidí laik, ale jinak to vidí exekutorská mafie.

Protože konkurzní mafie celý proces řídí a má nad ním dohled od A po Z, proces pokračuje, pomazán verdiktem soudce. Na okraj poznamenám, že promlčený dluh, je-li dlužníkem uznán, jako by promlčen nebyl. Tady se tedy ptám, jak dlužník ten promlčený dluh tedy uznal? Pomohl tomu uznání snad soudce vhodným verdiktem?

I tak zřejmě někteří dlužníci zareagují tak, že napadnou promlčecí dobu, tudíž exekutorskou mafii připraví o část zisku z lukrativního obchodu. Obchod i tak zůstává lukrativní. Jak je to možné?

Soud tedy, kdo ví proč, se nezabývá opodstatněností návrhu na platební rozkaz, nezkoumá, zda nejde o dluh promlčený, vyfabulovaný, případně již uhrazená, ani se na nic neptá žalovaného. Ten ale, pokud se o tomto platebním rozkazu dozví, může do 15 dnů podat odpor právě z uvedených důvodů. Pak platební rozkaz zanikne, ale klasické jednání ve věci dluhu poběží i nadále.

Pokud se žalovaný o platebním rozkazu nedozví, má opravdu velkou smůlu. Pokud projde klasickým řízením, v němž prokáže promlčení dluhu, případně zneužití svých dokladů nebo doloží, že dluh splatil, stává se pro tentokrát vítězem nad exekutorskou mafií. Je-li pro exekutorskou mafii něčím zajímavý, může se začít připravovat na další set.

Co čeká toho, komu se nepodaří na první zásah dluh odrazit? Proto, že žalující stranou není původní věřitel, tedy dodavatel energií, DP, či pojišťovna, ale vymahačská firma, nemůže si dlužník s původním věřitelem okolnosti třeba i domnělého dluhu vyjasnit. Proti takovému dlužníkovi stojí neviditelný nepřítel.

Nepotká jej ani u soudního řízení. K soudním jednáním totiž tito právní zástupci překupníků a inkasních agentur v roli žalobců nechodí. Nemají důvod, neboť svůj byznys, postavený na nákladech řízení a pouze formálním právním zastoupení, řeší softwarově a řeší jej takzvaně na běžícím pásu podle zavedeného kopyta. O to více si za takové náklady řízení a právní zastoupení účtují.

Proč to exekutorské mafii tak vychází? Jednak soudní úředník zavalen stohy podobných žalob, nota bene desítkami na žalovaného stejného rodného čísla, je šťasten jako blecha, že se jich setřepe bez zbytečných průtahů. Jednak mnozí žalovaní nejsou schopni ani najít staré složenky, dokladující, že něco někde zaplatili, jednak o svém dluhu ani nevěděli a o řízení se nedozvěděli.

Pokud nezareagovali na platební rozkaz, potopili se do soudního řízení, v němž sice vyplyne, že jejich doklady někdo zneužil, nicméně stojí před soudem jakožto dlužníci, kteří nesplácejí, a tudíž se na ně vrhne exekutor. Ti, co nabobtnalý dluh nejsou schopni splatit, přijdou při exekučním řízení o daleko větší hodnoty, než na jaké se původní dluh vyšplhal.

Aby bylo jasno, stavím se za názor, že dluhy se mají platit, a pokud to dlužník nechápe, je třeba mu odebrat majetek násilím. Myslím si ale, že odebraný majetek má konvenovat s výší dluhu. Napadám tedy nepřiměřenost exekvovaného majetku vůči původnímu dluhu.

Také napadám opakované praktiky, kdy exekutor posbírá majetek, který evidentně nepatří exekvované osobě, přičemž se nejednou stalo i to, že exekuce proběhla i v bytě, a u lidí, kteří s exekvovanou osobou neměli vůbec nic společného. Postiženým se dostalo přezíravé odpovědi, ať si tedy stěžují a pro majetek někam dojedou, pokud tam na ně počká.

Poukazuji i na to, že exekutorská mafie postupuje vůči dlužníkům nikoli přímo, racionálně a transparentně, ale často úmyslně volí doslova rafinované postupy, hraničící s podrazy a úskoky s cílem vydělat co nejvíce na žalovaných a jejich blízkých.

Kritizuji především to, že v právním státě jsou možnosti právní obrany vůči postupům exekutorů nastaveny tak, že postižený má jen nepatrné šance na obranu sebe a svého majetku, dokonce neprávem poškozený má minimální šance i s mnoha vynaloženým úsilím svůj majetek získat zpět. Přitom chybující exekutor trest za své jednání nepocítí.

Nelze nepřehlédnout, a to je možná to nejhorší, že exekutorská mafie vybudovala a hájí své postupy jakožto možné a ničím neomezené v rámci českého právního systému, který nejspíše nebyl nastaven podle vzorů z civilizovaných zemí, ale podle požadavků lobbyistických skupin, či snad rovnou mafií.

Za léta své působnosti v businessu ožebračování lidí tato mafie jednak finančně zesílila, jednak se namlsala, proto lze počítat se silným odporem proti všem návrhům jakéhokoliv jejího omezení.

I když by se mohlo zdát, že pár sebevražd kvůli exekucím nemá žádnou váhu, je nejvyšší čas řádění exekutorských mafií zastavit. Jednak ČR je v hledáčku zahraniční civilizace, jednak od jakéhokoliv vydírání nikdy nebylo daleko k vraždám. Tak snad pro zlepšení obrazu ČR bude pro českou justici lepší se s exekutorskou mafií poprat a zlikvidovat ji. A snad se to podaří – jestli ovšem exekutorská mafie nemá své lidi i v justici.

Zdroj: https://janasimonova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=243820
66 Komentářů k Jak funguje exekutorská mafie

 1. proud napsal:

  Tady pomuze jen vyhledavani lidi co za tou zlodejnou stojej a strileni je ze sportu do palice bez soudu i s tema co takovy kreteny chranej…………ti co zbydou pak rychle zacnou podnikat v necem radeji mnohem ferovejsim!

  • proud napsal:

   Sejmout kretena nepovazuju za zlocin,jen za takovou hru na lov,hon na lisku…………….Nakonec i ve filmu jsem zaslechl podobny tvrzeni,ze: „Vrazda na tyranu,neni zlocinem“

   • proud napsal:

    A takyze neni! Navrhnul bych proto mysliveckejm sdruzenim,aby usetrili zivoty nevinnejch zvirat a zacilili na opravdovy prasata a opravdovej dobytek!!!

    • proud napsal:

     Bohuzel uz nejsme tam kde jsme kdysi bejvali,ze jeden za vsechny a vsichni za jednoho,takze s exekutorskym sracem nikomu nepomuzu,ale muze si bejt naprosto jistej,ze jak se pokusi me obrat byt i o symbolickou desetikorunu,zaplati za to svym zkurvenym bytim,bez zavahani! Nakonec,nejde o vrazdu,ale o dani mu druhy sance na poctivou existenci urychlenym „znovuzrozenim“ duse(reinkarnaci) :-))))

     • proud napsal:

      Parchantovi pomuzu k reinkarnaci rad,jeste radeji kdyz mi za to nejaka agentura zaplati pac mi to da ukolem :-)))) Rad pomaham „potrebnejm“ ;-)

  • Galaxie napsal:

   Tady pomůže konstruktivní uvažování (například, jestli s tím třeba nesouvisí zákony GDPR a skutečnost, že se s našimi osobními daty obchoduje na burzách – určitě ne jen proto, že se někdo jmenuje Franta Mrázek, myslím, že by bylo vhodné si uvědomit, že dluhy osoby jsou první komodita – obchoduje se s nimi již dlouho). Násilí a střílení akorát ty důležité souvislosti bezpečně zakryje. Mimochodem, aniž bychom si to uvědomovali, jsme účastníci těchto podvodných procesů sami. A jak otevřít systémové dveře zmrdům a chránit je? Instruktážní materiály běží v médiích v podobě seriálů, jako je ,,Ulice“ ,,Můj svět je tvůj, možná nechápeš, ale tak to má být“ zpívá Žbirka celkem trefně v titulkách a jistě ne náhodou. Každý takový instruktážní materiál má své symbolické označení díky němuž přesně vypovídá o svém účelu. A lidi, co takové materiály hltají se okamžitě seběhnou na každého, kdo se pokouší jakkoliv logicky spojovat souvislosti. A začnou jej systematicky udupávat na všech úrovních života. Pro tak postiženého neexistují absolutně žádné hranice jakéhokoliv hájení. Odnesou to i členové jeho rodiny. Jeho život se začne podobat životě na samotce, je odříznut od svého okolí s obdivuhodnou důsledností. Podobnost se vztahem psychopata, který odřezává spojení s vé oběti s okolím jistě není náhodná.

 2. proud napsal:

  Mimochodem,pri ty prilezitosti uvitam kdyz mi kdokoliv pomuze s hledanim vrcholnejch exekutoru s plnym jmenem a adresou,nejlip i fotografii do moji soukromy „cerny knihy“ hrichu….. ;-).Treba jim jednou zacnu „dekovat“ ve velkym a odmenovat jejich „drinu“.Kdo vi…..

  • Jan Kowak napsal:

   We-cu nes-ka Hongowi.. Bu-bu wářit Bramborowj

   Sasalát.. a déj mi 10 ki!o 20 ki!o , nawáža-me TO by by-lo prosim
   .. pěk-ně / ps tu štěk-ně / MOGUL máš.. či ne ??

   20 cet litrů 30.. Litrů nawážíme to by by bylo.. mogul

   nechat ww wo 911 de~ka wíct.. ?

   Hong na-to..

   I gdyž ssemmbyl Vietkong – wždy sem pálil za 3 kač-ky..
   .. nA Matěj.ský za 3 kačky na žuwačky – muheeee

   Zastřel si..

  • napětí napsal:

   Exekuční mafie vznikají zákonitě na kapitálu.Kdyby nebyl, nic by nám nebraly.Je to jako v Norsku s odebranými dětmi,juvenílní mafie.A co kdybys, proude,rovnou napsal knihu : „Jak nepřijít o kbelík na pískovisku“, když už máš těch 6 komentů…

 3. .lak napsal:

  mY AVĚJŠí taky všechno nežerem, že jo?
  https://www.youtube.com/watch?v=Rt1mDXJDfN4

 4. Lukaš napsal:

  Je to celé záměrně,připravit gojími o majetek.
  Něco podobného už dávno prošlo v Německu,Anglii.
  Většina jejich obyvatel bydlí v pronájmu a o to jde židům.

 5. somename napsal:

  Do První světové na nás parazitovali Rakušáci, po válce jsme je vypráskali i s jejich kolaborantama …

  Do Druhé světové se nás snažili ovládat Němci, po válce jsme je „odsunuli“ a kolaboranty popravili …

  Po Třetí světové se zbavíme [těch jejichž jméno se nesmí vyslovit].

  Pokud existuje „Bůh“, a je jedno, jak tento přírodní či sociální jev/fenomén nazýváte, tak je jen jeden pro celé lidstvo. Nejsou „Vyvolení“, kteří mají svého „Boha“.

  A mimoto, jejich „Bůh“ jsou peníze, což je jen umělý konstrukt, vytvořený člověkem.

  Viděl jsem video, ve kterém vědci tvrdili, že když jde o život, o děti, o absolutní hodnoty, … tak fungují, statisticky prokazatelně, paranormální jevy!

  Právo na život, na domov, na děti, na zdraví, na rodinu, právo uživit se vlastní (fyzickou) prací, … jsou absolutní lidská práva. V okamžiku, kdy na ně někdo sáhne, odsoudí sám sebe a své potomstvo k zániku.

  Proč myslíte, že Němci tak nenáviděli Židy? Židé se Němce snažili jako národ ovládnout, zotročit, zničit. Ale „dějiny píší vítězové“.

  Když se Němci osvobozovali z otroctví Židů, tak sáhli na práva jiných národů, a to je zničilo…

  Zákony karmy, Boží mlýny, Víra ve spravedlnost, … to jsou přírodní zákony, které fungují!

 6. nobody napsal:

  Těch „sebevražd“ je 1,2% všech úmrtí!

  Máte pravděpodobnost 1:83 že skončíte sebevraždou.

  Nebo že 1,2% vašich známých, rodinných příslšníků, kamarádů, … každý 83tí, skončí sebevraždou.

  Současná J-elita má na svědomí už víc lidí než ta strašná „komunistická totalita“!

  • .lak napsal:

   Euál se mění na fema lágr vyvolenými €araboafričanům s pohůnky neziskovkáři. A outsorstáty cálují spolčení výkrm. Ale koryta mají již pod galskými kohouty vyžrané a němci budou mít asi brzy meluzínu v sýpkách trotli. Qalitní inkvizice konqisty.
   https://www.youtube.com/watch?v=3AzjN0M16TE

   • .lak napsal:

    Technická, termínus technicus „skopčáci :-(

   • proud napsal:

    kdyz tam budou mit meluzinu,prijde dalsi Adolf a zase jim slibi polskou urodnou zemi a bude je muset rozstrilet Rusko,protoze my budeme kolaborovat,kriplove a Slovaci se stanou opet a zase rovnou fasistama.Zkurveny narody maji zkurveny chovani a jak tady vsichni sledujeme,odmitaji se byt i jen pokusit o nejakou napravu……….

    • proud napsal:

     Naopak,soude podle „zastupitelu“ Petricka a Pavla a buhvikoho z dalsich debilu jeste,jsme zkurvenejsi a zkurvenejsi,asi to bude tim vrtanim se v zapadnich analech.

    • Robo napsal:

     Čo si to dovoľuješ, mrzák, takto písať o Slovákoch?
     Čítaš sračky, rozlíšiť v nich nevieš, potom takto mečíš.

     • proud napsal:

      Vyvrat mi lez ;-)

     • proud napsal:

      Jedna vec,ta druha,tusim,neber Robikovi jeho nick,protoze tak tusim,ze on vi co se delo pred druhou svetovou a za ni,takze by mi tohle nenapsal,to napise jen skutecne blbi,neznali hovado,klasika :-)

      • Robo napsal:

       „1. Slovenská „fašistická“ republika“ je konšteukt.
       Nosatých. A čecháčikov.

       A hej, nejaký „Robo“ tu tiež píše, okrem mňa.

      • Robo napsal:

       Za Tisa nebola vykonaná ani jediná poprava
       Na rozdiel od po vzniku zas ČSR, pravda.
       Ani tých židov skoro neposielali. Na rozdiel napríklad od Maďarska.
       A posielali skutočne pracovať, taká drzosť, uznávam..

       Ustanovenie Slovenskej republiky bolo vynútené, inak by Hitler nechal rozobrať Slovensko Maďarskom a Poľskom.

       Atď atď..

       Ty však vieš len sračky, Proudík.
       Už som ti to písal.

       • proud napsal:

        Jak to bylo,tak to bylo,co ti vadi,ani nas nesetrim :-).Kdyz hledas pravdu,nesmis setrit nikoho,ani sebe.Mas to podobny jako jak se ted cejtim ja kdyz Petricek tlacha svy debilni picoviny ze svy debilni rysavy drzky,ale tlacha je ministr a kazdej tedy kouka i na me jako na nej,tedy na debila,i kdyz moje mineni je opacny a debila jsem nevolil.Atomovka si vybirat nebude.

        • proud napsal:

         A dobre mi tak,kdyz nedokazu blbymu zmrdovi urvat debilni hlavu!

        • Robo napsal:

         Čo mám šetriť?
         Mám živiť aj pičoviny, ktoré živíš ty?

         Slováci sú jedni z mála úžasných národov, ktoré hania sami seba. Jak takí kokoti.

         Lži živiť nebudem, Proudíku.

        • proud napsal:

         Pak jsme ve stretu vedomosti,budiz,to se stava nepretrzite :-)

        • proud napsal:

         Vasi pohostinnost a vzacnost jsem poznal na Slovensku hned po rozdeleni kdyz jsem prijel autem z rakouska s rakouskou poznavackou a zacal mluvit cesky,nejdriv me zastavili falesny policajti a obrali me o 300 silinku a pak si na me otevrel rypak pumpar na benzince,vzacnej to narod,jen co je pravda:-))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Uprimne,za svy slovensky kamarady dam ruku do ohne,ale ten debilni s ciganama zprznenej zbytek bych rezal po tech pitomejch hlavach 3x denne!

        • Robo napsal:

         Zvyšok okrem tých tvojich „3″ kamarátov?
         Cigánmi sprznení?
         Choď do piče.
         Alebo zas do tvojej milovanej juesej, vyjde to na rovnako.

        • proud napsal:

         Tam muze jit slovensko……….vase nenavist k nam se da krajet,cigosi.

        • proud napsal:

         Kolik ze jste k nam honem odlifrovali cikanu a jejich gheta zahrnuli buldozerama? Vemte si je zpatky……..vy jste tam akorat vychcany paraziti,5 milionu zbytecnejch.

        • proud napsal:

         Vsak staci sledovat jen Babise Burese……….

        • proud napsal:

         …….a ja mel za to,zes odtamtud odesel ze slusnosti :-)

        • Robo napsal:

         Konečne si sa odhalil v plnej kráse, čecháčik.

         Vedomý obdivovateľ juesej nemôže byť iný.

        • proud napsal:

         Mas recht,tolik zla a hlouposti jako u nas a u vas jsem tam skutecne nepotkal,ani o nem neslysel.Pritom podle vas tady je tam na kazdym kroku:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 7. nobody napsal:

  Autor to možná myslel dobře, ale žije v zajetí ideologie současného ekonomicko/dluhově otrokářského režimu.

  Lidé mají v prvé řadě (absolutní/Boží) právo na život, na zdraví, na domov, na děti, na nějaký kousek vlastního území, které je a jejich rodinu uživí, …

  To že tady spekulanti skoupili, zprivatizovali, zrestituovali, … všechny prostředky k bydlení a k uživení a zotročují ostatní, to NENÍ přirozený řád věcí!

  I Masaryk nechal zabavit půdu velkostatkářům a rozdat lidem, aby mohli sami sebe uživit.

  Současná mocenská mafie sebrala nemovitosti, lesy, pole, … státu a obcím a dala je modloslužebníkům, kteří na ní nebudou hospodařit ale spekulovat s ní!

  A zpravidla jsou ty církve ovládáné ze zahraničí – Vatikánem, Izraelem, … Podle Bělobrádka je zdanění církevních restitucí „antisemitismem“!

  Daně na zajištění chodu státu jsou až druhotné, až potom co se lidi sami uživí. Nejsou na prvním místě, jako dnes v době EET a podobných kravin, které vymyslel židák Babiš, jako nástroj moderního židovského otrokářství …

  „Žid s Židem se vždycky nějak dohodne“ – prohlásil Babiš, podle policejního odposlechu, který koluje internetem.

  Všechny ty exekuce jsou jen kvůli tomu, aby se Židi nemuseli ušpinit a ponížit fyzickou prací, a mohli parazitovat a produkovat v Jediích blbé keci, propagandu, absurdní umělé sociální koncepty … to jediné co umí.

  Někde jsem četl článek, který tvrdil, že jen 30% židů je schopno se samo uživit něčím smysluplným a užitečným. Ostatní jsou paraziti, kecalové, spekulanti, právníci, „investoři“, …

  Právě kvůli nim byl zaveden exekuční systém!

  „Za socializmu“ se oceňovali lidi, kteří něco dokázali, vybudovali, postavili, vypěstovali, …

  Dneska jsou největší „hrdinové“ spekulanti, lichváři, „investoři“, … Hyeny které nic užitečného a smysluplného nevymyslely, nepostavili, nevyrobily, nevypěstovali, nedopravili, …

  Celebritami jsou kecalové, tlučhubové, propagandisté, „demokraté“, vychcaní právníci, …

  Právní systém je úmyslně tak složitý, že mu nerozumí ani soudci. Právní systém je v podstatě zbraní Židů k okrádání a zotročování původních obyvatel této země!

  • proud napsal:

   Tak zhruba ano,ale i u exekuci je potreba rozlisovat,jako u vseho jinyho.Sebrat zlodejovi co nakradl neni zlocinem.Jenze by mely bejt jasny pravidla psany holejma vetama bez dodatku a krouceni jak ma exekuce vypadat a kdo je porusi,ihned do bane s nim,cimz by ovsem pak byl zoufalej nedostatek exekutoru.Neni exekuce jako exekuce,a sebrat dluznikovi bez ohledu na to o jakej dluh jde a kde se vzal,ber kde ber cokoliv,navic jeste cennejsiho nez dluh sam uz neni exekuci,ale sprostou zlodejnou,kriminalnim cinem a takovy je potreba ohodnocovat hrdelnima trestama!!!

   • proud napsal:

    Coz pochopitelne plati o lichve predevsim,a ono nacenovani a rozrustani dluhu neni nicim jinym!!!

    • somename napsal:

     V obchodním světě (obchodním zákoníku?) platí, že věřitel prodá dluh se slevou exekutorovi,

     … a exekutor vymáhá pouze částku rovnající se dluhu,

     … a má příjem z rozdílu mezi dluhem a částkou za kterou jej odkoupil, třeba 20%, podle toho jak se dohodne s původním věřitelem.

     Čili dlužník není zatížen absurním nadstandardním „rabatem“ exekutora.

     A vymáhají se jen částky, které má smysl vymáhat.

     A nelikvidují producenti ekonomických hodnot.

     To že v občansko-právním světě existují přísnější pravidla než v obchódních vztazích mezi firmami, není náhoda, nedopatření, …

     Je v tom nějaký politický cíl, „zlý úmysl“, likvidovat a zotročovat soukromé/fyzické osoby. Zotročit a ovládnout národ!

     Politickým cílem je zřejmě i dohnat/donutit mladé inteligentní a kreativní lidi k emigraci do států, kde systém takto nastaven není!

     Je to velice sprostý „SOCIÁLNÍ INŽENÝRING“, založený na manipulaci a zneužití lidské přirozenosti a teorii pravděpodobnosti.

     Pravděpodobnosti, že během 20 let splácení hypotéky nebo úvěru bude mít 90% lidí nějaký existenční problém – nemoc, úraz, autonehodu, duševní depresy nebo trauma z rozpadu rodiny, ztráty dětí, partnera, …

     50% lidí se během této doby rozvede a řeší existenční problémy spojené s rozvodem!

     Je to skutečně cynický asociální hyenismus, parazitismus, bestialita, …

     Je to brutální opovrhování lidmi, kteří fyzicky pracují a živí společnost vytvářením materiálních hodnot.

     Pracující člověk nemá čas, ani znalosti, ani peníze na studium absurního a komplikovaného právního systému, terému nerozumí ani právníci!

     Celé jsem to pochopil až po přečtení „Sionských protokolů“ a citátů z „Talmudu“

     - Gójové (nežidé) jsou dobytek …
     - Majetek gójů patří Židům, …
     - Žid smí před gójským soudem lhát
     - Židovský soudce musí vždy rozhodnout ve prospěch Žida

     Proč se nikdo v „Jediích“ neptá, proč vlastně Němci před Hitlerem tak nenáviděli Židy?

     V té době, ponížení Německa a hyperinflace, organizované Židy, vycházely v Německu tiskem, mimo jiné texty, i Protokoly sionských mudrců, o koncepci/plánu Židů na ovládnutí celého světa pomocí různých asociálních praktik…

     Je cílem další světová válka a další „Holokaust“?

  • niSas napsal:

   nobody, napsals to pěkně.

   Doporučuji vám konkretizovat ta „práva“. To aby si to šmejdi zas nevykládali po svém.
   Například takto:

   Volím
   1) bezpodmínečný příjem
   2) bezpodmínečné bydlení
   3) bezpodmínečný dekret na podíl půdy
   4) bonusový přístup k uzdravování
   5) podíl na věcných volbách potřeb
   6) zrušit úřady na sociální a zdravotní výpalné
   7) zřídit národní spořitelnu
   8) zdroj nezávislé energie do každé naší rodiny
   9) zakázat lichvu a exekuce
   10) zřřídit národní industrii. národní školství, národní zásobovatelskou síť, národní telekomunikační síť

  • Rocco napsal:

   nobody, krásně napsáno.

 8. Helda napsal:

  O čem tady přemýšlet! Toto zvěrstvo bylo cílené, schválené a uzákoněné vládou, (teď si nejsem jista, ve kterém roce). Ti, kteří stvořili tento zákon o exekuci, věděli přesně, co se bude dít. Další vlády se vezly a protože žádná z nich v tom nic nenapravovala, ani se nepokoušela – maximálně to měla jen jako tahák před volbami a po nich velké, nekonečné ticho – znamená to jen jediné: všechny naše vlády bez výjimky, od počátku devadesátých let, byly zločinné, protilidové, protinárodní. Vytvářejí politiku, která nemá s demokracií nic společného. A ani mít nemůže! Kapitalismus přímo vylučuje demokracii, v kapitalistickém systému demokracie nemá a nemůže mít místo – jen se o ní řvou lži od rána do večera. Bohužel, ani alternativní média nejsou výjimkou. Všichni zuřivě „brání demokracii“, která neexistuje. Tak nevím, jestli i na nich funguje úsloví „stokrát opakovaná lež se stává pravdou“ a oni tomu věří, nebo to je zase skrytá levá na nás „omezené“ ovčany, podebrat je z jiné strany a dovést je tam, kam chtějí ti současní mocipáni? Název čehokoli, co má přívlastek „socialistická/é apod., se stal sprostou nadávkou, dehonestujícím výrazem a lidé jako pitomí přikyvují a haní. Přetvařují se, nebo jsou tak blbí..?!

  • niSas napsal:

   Nemáte pravdu. Toto chování je krystalicky čistou páchnoucí substancí uhnilého paradigmatu demosgrácie. Demogrráca je ideologickou nadstavbou zlodějského okrádání otroků z titulu povyšování se nad druhé. A demosgráca zraje a chystá se porodit svojeho potomka, tyrana.

  • Maroš napsal:

   U nás to perverzne ešte nazvali zákonom o „dobrovoľných“ dražbách!
   „Zákon o dobrovoľných dražbách predstavuje v slovenskom právnom poriadku jednu z právnych úprav, ktorá popri Exekučnom poriadku implikuje najzásadnejšie zásahy do majetkových práv a ďalších práv subjektov vlastníckeho práva s priamym dosahom na zásah do práva na obydlie. Od prijatia zákona o dobrovoľných dražbách uplynulo viac ako 14 rokov a s jeho existenciou sú spojené nielen miliardy poskytnutých finančných (úverových) prostriedkov, ale aj viac ako 16 000 vykonaných dobrovoľných dražieb.“
   https://www.wolterskluwer.sk/sk/zakon-o-dobrovolnych-drazbach-komentar.p3258.html

 9. niSas napsal:

  V kapitalizmu je to jako v divadle. Upír jako doktor vám nabízí léčbu, Loupežník s bambitkou vám nabízí ochranu před jeho bambitkou se slevou, a sleva furt jede, aji po vánocích. Kretén s vydlabaným mozkem s naučenými frázemi vám nabízí ochranu před loupežníky a upíry. Papaláši z prognosťáku, z učení nevěda jakého, pomáhají roztáčet tu krev v žilách, , čím rychleji se to točí, že je větší vejvar. Že jako to sou přece ty bankocetle. Že čím rychleji tím lépe. A točí se krev, vaří se a vaří se,..pošahanci hlídají justici, podvodníci sou v parlamentní kantýně, doktoři sou upíři, , vlastizrádci sou v eurohujerským parlamentní kantýně,, tam kážou o vodě a o víně, mordechujci pučujou neexistující peníze na úrok, křivonosáči ze zoufalství poctivého živobytí okrádají bezzemky podle, a ze-zakona, exekucema a svatí antikristi temu dělají na čela křížky za dotace a daňové odpustky. Největší grázlové, co je blboni doma dementi uznávají, pak jezděj kolaborovat z cizí mocí do cizákova, že první zastávka s objížďkou musí bejt u nějaký zdi, gde by se mohli vychcat, A místo teho, než by vytáhli vercajk a poscali to tam, tak vytáhnou svoju gebulu a z nějakého nerozumu dělaj frajera, že hlavou zatloukaj hřebíky do zdi. No prostě ideální parchantská společnost, gde je každej hajzl na svým místě. Heh

  P.S. A čučma se podělal svýho slintu a už valí další kokotiny aby to rychle zmizelo do zapomění. Heh

 10. Kadlik napsal:

  Ja to pisu uz dlouhodo pod vsecny clanky o exekutorsky mafii dokad ty ozebraceny ubozaci budou ze zoufalstvi pachat sebevrazdy tak se tady nic nezmeni ty zoufalci musej pochopit ze musej zacit zacit ze zoufalstvi vrazdit zmrdy z exekutorskejch a soudnich mafii co maj todle nasvedomi pak si toho mozna negdo vsimne a pokusi se to nak resit !

  • proud napsal:

   Presne tak,kdyz do pekla,tak ale na bilym koni!

   • proud napsal:

    A kdyz do duchodu,pak do fesackyho s veskerym servisem a ten najdes jen v base,rozsudek smrti je zrusenej,takze az prijde muj cas,vyvrazdim z vlastizradcu vsechno co stihnu a pak si pujdu do lochu lebedit ;-)

 11. Maroš napsal:

  Takže čo vy na to – vy kokoti – skúpim všetky vaše dlhy a predám ich adminovi?! Za facku! Nowaku-Kowaku – strelím ti ich za „fiftY“!

 12. Maroš napsal:

  Odporúčam – na nervy – film 47 metrov. Dve dievčatá na dovolenke v Mexiku sa nechali nahovoriť na na pozorovanie bielych žralokov z klietky. Tá sa samozrejme s nimi odrhla…
  https://www.ulozto.net/!bSToA1v1OPiW/47-metru-2017-cz-dabing-avi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!