Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.2.2019

huan_guaido_oppozicioner_venesuely1; Venezuelští diplomaté přešli na stranu Juana Guaidó. Představitelé venezuelské opozice informovali, že se jim podařilo dosáhnout zmrazení aktiv a účtů své země v USA.

2; První lidi na Majdanu zabili Kličkovi lidé. Bývalý poslanec Ukrajiny Oleg Carjov informoval o tom, kdo nese vinu za události v centru Kyjeva před pěti lety.

3; Porošenko označil Maleviče za „velkého ukrajinského malíře“. Porošenko prohlásil, že ruský a sovětský malíř Kazimir Malevič je zástupcem ukrajinské avantgardy. Narodil se v roce 1896 polským rodičům v Kyjevě, jeho rodina se v jeho sedmnácti letech přestěhovala do ruského Kurska. Od roku 1904 do své smrti tvořil a vystavoval v Moskvě. Zemřel v Leningradě v roce 1935.

4; Zbili ho, naverbovali a chtěli ho odsoudit. Důchodce z Luganské republiky se stal obětí SBU. Andrej Danilov byl zadržen SBU při překročení linie dotyku na přechodu Stanica Luganská.

5; Putin potvrdil obavy CIA. Rusko je přesně tou zemí, ve které je sociální stát nemožný bez silné armády.

6; Páté výročí krvavé kulminace Majdanu. Před pěti lety mnoho Rusů i Ukrajinců nevěřícně hleděli na televizní obrazovky.

7; Babij Jar: Svatokrádež s obzvláštním cynismem. 6. února ukrajinské ministerstvo kultury představilo koncept památného centra, který má být vytvořen v Babím Jaru. Ředitel Ukrajinského ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič prohlásil, že památník má připomínat zločiny proti lidskosti jak nacistického, tak i komunistického totalitárního režimu. Budou se děti ve školách učit, že holocaust spáchali nacisté společně s komunisty?

8; V Putinově poselství byly ustaveny priority zahraniční politiky i obrany. Putin zhodnotil rozhodnutí USA odstoupit od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu a připomněl bezprostřední i eventuální pozdější následky.

9; Sýrie: Po příchodu ruské armády vyzval šejk Syřany, aby utekli z americké okupační zóny.

10; Volby jsou zbytečné? Porošenko se stal trampolínou pro nového prezidenta. Je zábavné pozorovat, jak ukrajinská média, která ještě před pár měsíci vychvalovala Porošenka, najednou převlékla kabáty a začala podporovat komika Zelenského.

11; Velitelé dobrovolníků Donbasu tvrdě odpověděli Maximu Ševčenkovi. Tím, že Ševčenko označuje válku za umělou, automaticky hájí vrahy a teroristy.

12; Poslední Porošenkovo větší vystoupení. Je více než pravděpodobné, že toto bylo poslední Porošenkovo vystoupení v OSN.

13; Íránská armáda se zmocnila řízení amerických útočných dronů nad Sýrií a Irákem. Informoval o tom velitel Aerokosmických sil Íránu brigádní generál Amir Alí Gadžizade.

14; Hrozba proniknutí ke Krymu. Vojenské čluny Ukrajiny se vydaly na válečnou plavbu. Z oděského přístavu vyplula skupina vojenských člunů s příslušníky námořní pěchoty na palubě.

15; Vy paraziti, kde si kupujete ta potvrzení? Řidič autobusu v Oděse vypoklonkoval účastníka ATO z vozu. Došlo k další prohrané bitvě za bezplatnou jízdu ve veřejné dopravě.

16; Izrael vypustil aparát na Měsíc, V NASA označili start za historický. Předtím z mysu Canaveral úspěšně odstartovala raketa Falcon 9 s lunárním kosmickým aparátem.

17; Skrytá invaze. USA vypracovávají strategii „trojského koně“ proti Rusku a Číně.

18; Putinovo poselství nebylo u ruských diváků příliš populární. Sledovanost Putinových důležitých projevů se vrátila na úroveň roku 2013. Na maximech byl zájem diváků po událostech na Krymu.

19; Bitva o Arktidu. USA slíbily nepřipustit panování Ruska v regionu. Podle slov velitele amerického válečného námořnictva musí tento region být využíván v rovné míře všemi zeměmi Arktické rady.

20; Už je známo, kdy po Krymském mostě projede první vlak. Prodej jízdenek na poloostrov bude zahájen už v září.

21; Nebylo to nadarmo. Jak Kyjev vydělal 3 biliony dolarů na výbuších sovětské munice. V hollywoodském filmu „Zbrojařský baron“ bylo přibližně předvedeno schéma rozkrádání a rozprodeje sovětských zbraní.

22; Venezuela: Samozvanec Guaidó zveřejnil svůj první „prezidentský“ výnos, kterým povoluje vstup humanitární pomoci do Venezuely, čímž se pokusil zrušit rozkaz prezidenta Nicoláse Madura o uzavření hranice s Brazílií.

23; Volker prezentoval internetovou stránku o „agresi Ruska na Ukrajině“. Navštivte prosím naši novou webovou stránku „Boj proti ruské agresi na Ukrajině“, píše zvláštní zástupce Státního departmentu USA na Ukrajině.

24; Ukrajinská média se vypořádala se svými nepřáteli a nyní pronásledují své přátele. Ukrajinští novináři se se zvláštním úchylným nadšením vrhají na každého, kdo si dovolí dělat žurnalistiku profesionálně.

25; Ukrajina začala od Běloruska nakupovat ruské uhlí. Místní média poznamenávají, že přes Bělorusko může proudit i uhlí z Donbasu.

26; Na Ukrajině brzy vyprší lhůta pro proclení automobilů jezdících dosud s evropskými SPZ. Pak už bude možné jen za pokutu 8.500 hřiven ukončit režim tranzitu a přejít na standardní doklady.

27; Ve Státní dumě poděkovali Spojeným státům za „pomoc“ s Krymem. Státní převrat na Ukrajině se stal pro Krym signálem pro aktivizaci boje za návrat do vlasti.

28; Ukrajinští karatelé záměrně likvidují objekty občanské infrastruktury v Donbasu.

29; Ve straně Jednotné Rusko odmítli myšlenku pokut za překročení rychlosti o více než 10 km/h. Předtím vyvolal návrh ministerstva vnitra negativní reakci u více než 56% respondentů.

30; Lukašenko informoval o připravenosti k dialogu s NATO. Běloruský prezident připomněl, že země má své zájmy, které musí být respektovány všemi, kdo chtějí spolupracovat s Minskem.

31; Evropský soud zamítl žádost Ukrajiny ohledně incidentu v Kerčském průlivu. Kyjev požadoval „konkrétní lékařské zákroky“ u tří zadržených námořníků.

32; Americká topmodelka Emily Ratajkowski (narozena v Londýně, vyrůstala v Kalifornii) označila Ukrajinu za Rusko. Ukrajinští patrioti zuří. Jeden z ukrajinských komentátorů lakonicky poznamenal: Nesmíte se na ni zlobit, ona je prostě jen hloupoučká.

33; „Jsem napůl Rus. To budeme vyhánět všechny Rusy?“, probudil se Kličko. Kyjevský starosta neočekávaně odpověděl na otázku příliš aktivní ženě, která požadovala odstranění ruského kláštera z území města.

34; Stínová ekonomika Ruska se odhaduje na 20%. Objem stínové ekonomiky se v roce 2018 snížil a činí zhruba 20%.

35; Pokud USA rozmístí v Evropě rakety, budeme společně s Ruskem přemýšlet o odvetných opatřeních, říká Lukašenko. Prezident Běloruska označil odstoupení USA od Smlouvy o raketách za katastrofu obzvláště pro jeho vlastní zemi.

36; Přejmenování Ukrajiny, bezplatný chléb, každému přidělíme krávu… Byly zveřejněny sliby jednotlivých kandidátů na ukrajinského prezidenta. Některé návrhy politiků jsou originální, jiné si z lidí otevřeně dělají legraci.

37; Skandál: Podvodníky zadržené v Porošenkově štábu propustili na přímluvu generálního prokurátora Lucenka. Dva muži zadržení kvůli podplácení voličů byli velmi rychle zase na svobodě.

38; USA přesouvají jednotky zvláštního určení (specnaz) k Venezuele a pomocí Ukrajiny se chystají předat opozici zbraně. Příprava provokace je organizována Washingtonem a probíhá přesně podle pravidel vojenské nauky, říká zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

39; Ruské ministerstvo práce chce indexovat sociální penze o 2%.

40; Rusko dodalo Venezuele první várku humanitární pomoci. Do Venezuely dorazila první várka humanitární pomoci z Ruska – 7,5 tuny léků a zdravotnického zařízení.

41; V Kyjevě rozbili hlavu známému lovci psů Alexeji Svjatogorovi. Neznámí pachatelé praštili muže těžkým předmětem po hlavě, poté se na ležícího muže vrhli a mlátili ho po celém těle. Zranění byla oceněna jako středně těžká, ale přesto si muž stihl udělat selfie fotografii se zakrvavenou hlavou.

42; Ve Státní dumě odpověděli na slova amerického admirála o kontrole Arktidy. Ten měl prohlásit, že Rusko údajně považuje Arktidu za své teritorium. Novikov reagoval slovy, že USA se snaží prosazovat svůj vliv po celém světě.

43; Uchazečky o účast na Eurovizi za Ukrajinu (sestry Anna a Marija Opanasjuk) odmítly označit Krym za ukrajinský. V televizním přenosu se vyhnuly přímé odpovědi na tento nepokrytě zpolitizovaný dotaz.

44; Donbas: Důstojníci ukrajinské armády dezertovali, protože už nemohli vydržet šikanu velitele. Dva důstojníci z jedné z brigád ukrajinské armády svévolně opustili místo dislokace.

45; V Rostově na Donu odsoudili generály vojsk ministerstva vnitra k odnětí svobody ve věznici se zpřísněným režimem za úplatky a podvody.

46; Íránští vojáci se nabourali do amerických dronů. Vojáci vysáli nashromážděné špionážní informace ze sedmi či osmi amerických dronů.

47; Čína vyvíjí mikrovlnné zbraně, píší Global Times. Zbraň má být použita v boji proti terorismu a při ochraně státní hranice.

48; Na hranici Venezuely a Brazílie došlo k přestřelce. Jsou hlášeni mrtví. Dva lidé zahynuli v pátek v důsledku operace armády proti indiánskému obyvatelstvu ve venezuelském státě Bolívar.

49; Soud uzavřel případ o znásilnění ruské novinářky na Seychelách. Případ byl odložen kvůli chybějícím důkazům o činu na žádost obhajoby.

50; FSB zadržela tři Ukrajince za výrobu drog. Byla zabavena droga Mefedron a psychotropní látka amfetamin v celkové hmotnosti přes 5 kilogramů.

51; Kličko si udělal další ostudu, když vyprávěl o úspěších medicíny a radoval se, že dříve umíral každý pátý pacient intenzivní terapie, dnes už je to „jen“ každý druhý. Uživatelé sociálních sítí si nejčastěji kladou otázku, jak je vůbec možné být takový debil.

52; Ruská centrální banka vytváří seznamy problémových dlužníků. Ruská centrální banka má v úmyslu zahrnout do jediného registru všechny klienty s dluhy na daních a klienty s nesplácenými úvěry.

53; V USA informovali, jaká bude válka s Ruskem a Čínou. Nové možnosti USA mohou být využity proti Rusku a Číně, protože tyto dvě země nejvíce ohrožují USA.

54; Putin: Naše zbraně nemají ve světě obdoby. Ruský prezident zdůraznil, že se to stalo výsledkem systémových a cílených opatření státu a díky obrovské usilovné práci.

55; Ve Venezuele zajali Indiáni kmene Pemon generála Národní gardy.

56; Ukrajina má v úmyslu překvapit Rusko novým proplutím lodí Kerčským průlivem. Na Ukrajině plánují nový pokus o nezákonné proplutí lodí Kerčským průlivem.

57; Trumpův poradce vyhrožuje venezuelským vojákům, kteří podporují Madura. Bolton pohrozil, že venezuelští vojáci, kteří budou nadále podporovat prezidenta Nicoláse Madura, za to ponesou odpovědnost.

58; Zacharova komentovala rozhodnutí Kazachstánu odstranit ruštinu z kazašských bankovek. Je to vnitřní věcí Kazachstánu. Nadále budeme podporovat kontakty s našimi kazašskými partnery v otázkách práv obyvatel Kazachstánu, pro které je ruština hlavním jazykem.

59; Avakov: Na moje italské účty by měla přijít značná suma peněz z Ruska. Podrobnosti o jeho účtu v Itálii nesdělil.

60; Avakov oznámil, že se chystají provokace proti ukrajinskému ministerstvu vnitra a proti němu osobně.

61; Zacharova požádala Japonsko o vysvětlení slov o „okupaci Kuril“, která pronesl ministr pro záležitosti Okinawy a „Severních území“ Micuhiro Mijakosi.

62; Ruské ministerstvo zahraničí vyhlásilo boj pomluvám ohledně hladomoru v SSSR. Hladomor v SSSR byl spojen s objektivními přírodními podmínkami a nikoli s rozhodnutím vedení státu vyhladit nějaké skupiny obyvatelstva.

63; Francouzská jednotka zvláštního nasazení zlikvidovala vůdce malijské Al-Káidy. Akce se účastnilo francouzské letectvo i pozemní jednotky.

64; Ruská novinářka pochválila finalistky soutěže Eurovize 2019 z Ukrajiny za delikátní odpověď na otázku, komu patří Krym.

65; Extremisté krymsko-tatarského medžlisu se vylekali, že je zase budou někdy chtít deportovat. Ukrajinský poslanec Refat Čubarov prohlásil, že Rusko chce změnit Krym v čistě ruský.

66; Ve Švédsku oznámili „nepřijatelný“ manévr ruské stíhačky. Su-27 přiletěla až na vzdálenost kolem 20 metrů od švédského letadla.

67; Polsko zapsalo Eurokomisi mezi „agenty Kremlu“. Tento názor vyslovil ministr námořního hospodářství a říční plavby Marek Grubarczyk.

68; Ukrajinský ústav národní paměti objevil na řadě stránek oblastních správ policie a prokuratury informace, které obsahují propagaci totalitního režimu.

69; Seržanta se Švýcarska pokutovali ve výši 45 tisíc švýcarských franků za křesťanský boj s Islámským státem. „Zločinem“, kterého se měl dopustit, bylo členství v „křesťanské ozbrojené milici“, která bojovala proti Islámskému státu.

70; Maďarsko označilo ukrajinský zákon o vzdělávání za polofašistický, protože popírá práva národnostních menšin.

71; Co nejdříve nás obsaďte. Polsko žádá o rozšíření americké vojenské přítomnosti na svém území a netrpělivě očekává odpověď z USA.

72; Porošenkova společnost Roshen zvýšila za rok 2018 svůj zisk na čtyřnásobek.

73; Zacahrova vyjádřila pochybnosti o prohlášení USA o 200 členech mírových sil v Sýrii. Diplomatka připomněla, že jedna větev americké moci činí prohlášení a druhá je dementuje.

74; Ruské ministerstvo zahraničí: Nové řízené úniky informaci ohledně Skripalových jsou dílem britských technologů moci. Tyto úniky se vytvářejí s konkrétními politickými cíli.

75; Vyšetřovatelé: SBU přímo řídí nacisty z S14. Různé akce radikálů z S14 jsou koordinovány z SBU. Informaci potvrdil i bývalý ministr obrany Ukrajiny Anatolij Gricenko.

76; Jen pár hodin po dopisu o atentátu měl prezident Moldávie dopravní nehodu.

77; Ze 44 prezidentských kandidátů jich třicet pracuje pro Porošenka, oznámila Julija Timošenko. Ve skutečnosti se o prezidentské křeslo uchází maximálně 15 zájemců. Ostatní jsou techničtí kandidáti na podporu Petra Porošenka.

78; Rusové už nebudou souzeni v klecích. Ruský premiér Dmitrij Medveděv přikázal zrušit do 1. dubna využívání klecí v soudních síních.

79; Na Západě uznali nezranitelnost Ruska sankcemi. Klíčové rozhodnutí bylo učiněno v roce 2016, kdy prezident schválil nové rozpočtové pravidlo.

80; Zacharova odpověděla na Volkerovy výpady ohledně Minských dohod. Hloupost je špatná, ale ještě horší je hloupost iniciativní. Voker napsal, že už čtyři roky Rusko soustavně porušuje Minské dohody. Kdyby si Minské dohody alespoň přečetl, zjistil by, že tam o Rusku nic není. Dohody se týkají výlučně Ukrajiny a Doněcké a Luganské republiky.

81; Porošenko ve vysílání ruské televize označil Vladimira Putina za „vraha Ukrajinců“. V kuloárech Valného shromáždění požadoval od ruské vlády propuštění čtyřiadvaceti ukrajinských námořníků zadržených koncem listopadu v Kerčském průlivu při incidentu.

82; Poslanec Europarlamentu za Lotyšsko Miroslav Mitrofanov vyjádřil názor, že země je světovým lídrem v úbytku obyvatel kvůli počínání politiků, kteří odmítají dědictví SSSR.

83; Timošenková označila kandidaturu Zelenského za „experiment, který je neslučitelný s životem Ukrajiny“.

84; Sieci: Polsko končí s odzbrojováním a sází na jadernou variantu. Američané mohou v Evropě rozmístit nové rakety.

85; Ruské ministerstvo vnitra prokázalo podíl moldavského politika Plachotnika na vyvedení 37 miliard rublů z Ruské federace.

86; Při řešení problémů s odpadem v Rusku může pomoci německá zkušenost. Plán odpadové reformy předložil vicepremiér Alexej Gordějev.

87; Iráčtí tankisté potvrdili přednosti T-90S oproti americkým Abramsům. Nejvíce zabodovaly ruské tanky z pohledu pohodlí posádky.

88; V Indii využívají více než dva tisíce ruských leteckých motorů. Proto Sjednocená motorová korporace klade velký důraz na servisní podporu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!