Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.2.2019

tramp_udivlen1; Trump prohlásil, že může ponechat vojenský kontingent v Sýrii. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že nemění kurz ohledně Sýrie, ale může tam ponechat kontingent.

2 ;Rusko poslalo do vzduchu Su-27 kvůli letadlu švédského vojenského letectva. Ruská stíhačka se vrátila na letiště poté, co se švédský letoun vzdálil od státní hranice.

3; Hromadné obsazování pravoslavných chrámů. V Ukrajinské pravoslavné církvi vysvětlili, co se skrývá za požadovanou změnou názvu kanonické pravoslavné církve na Ukrajině. Takhle hrubé zneužití náboženského faktoru v předvolebních technologiích tu ještě nebylo.

4; Ukrajina odpověděla Maďarsku na obvinění z přijetí polofašistického zákona. Ukrajinské ministerstvo poznamenalo, že v zemi ani vláda ani společnost nechová protimaďarské nálady.

5; Porošenko: Je potřeba více plavidel NATO v Černém moři. Porošenko vyzval k posílení přítomnosti NATO a prohlásil, že plavidla Aliance budou stabilizujícím faktorem v regionu.

6; Uřezali zámky a vůbec si nevšímali policie. Na Volyni se silou zmocnili chrámu Ukrajinské pravoslavné církve. V pátek 22. února v obci Židičev na Volyni došlo k dalšímu obsazení chrámu Ukrajinské pravoslavné církve.

7; Ve Státním departmentu USA odpověděli na obvinění z předání zbraní venezuelské opozici. USA považují obvinění z předání zbraní venezuelské opozici pod rouškou humanitární pomoci za absurdní.

8; Index sádla a boršče. Chlebíček se salámem podražil na Ukrajině o 15%. Cena sádla vzrostla za posledních pět let na pětinásobek (z 25-30 hřiven na 120-150 za kilo).

9; Plynové sankce pomohou Rusku vytvořit z nuly progresivní odvětví. V těchto dnech přicházejí informace o možných nových sankcích USA proti Rusku.

10; Které tři technologie vytvořily „zlatou miliardu“? Proč počítače a informační technologie neposkytly významný ekonomický efekt a jen zvýšily sociální nerovnost? Proč je produktivita kapitálu zpátky na úrovni roku 1890? Na tyto otázky odpovídá referát matematika a fyzika Georgije Maliněckého.

11; Raketové komplexy Iskander byly rozmístěny do palebné pohotovosti v Židovské autonomní oblasti Ruska.

12; Je to ostuda Ukrajiny. Na Západě zhodnotili kroky Kyjeva za pět let po vraždách na Majdanu. Ukrajinská moc nedokázala dosáhnout spravedlnosti pro všechny oběti ze strany policie během Euromajdanu.

13; To víte, není to Jelcinovo centrum... V Moskvě vyhodili z budovy Fond slovanského písemnictví a kultury. U budovy Fondu na Černigovské ulici se dnes v poledne konala veřejná modlitba.

14; Ozbrojenému státnímu převratu je pět let. Proč Janukovič nerozehnal Majdan? Jednou se společnost doví pravdu o tom, kdo zabíjel na Majdanu.

15; Byl zveřejněn klip na paměť padlých Hrdinů Donbasu.

16; SSSR místo Evropy. Ukrajina se vrátila k systému jedné strany. Od 21. února je v Ústavě zakotven bod o směřování k eurointegraci. Tento článek je na úrovni „vedoucí úlohy komunistické strany“. Jiné názory se prostě nepřipouštějí.

17; Donbas: Ukrajinská armáda zahájila bojové akce. V činnosti jsou bojová vozidla pěchoty, minomety ráží 82 a 120 mm, dělostřelecké prostředky ráže 122 mm, protitankové řízené rakety, granátomety a střelné zbraně.

18; Pod vedením SBU. Jak neonacisté ze skupiny S14 pracují pro ukrajinské tajné služby. Jedna z nejaktivnějších neonacistických organizací Ukrajina – skupina S14 je řízena přímo Službou bezpečnosti Ukrajiny.

19; V Ukrajinských Karpatech zahynuli turisté (dva členové osmičlenné výpravy). V regionu bylo vyhlášeno varování před bouřemi. Čeká se sněžení, zesílení větru až na 15-20 m/s, teplota vzduchu spadla na -14°C.

20; Pouze spolupráce s Ruskem zajistí Evropě bezpečnou budoucnost, říká německý poslanec. Svět stojí na prahu jaderného zbrojení, ale je možné se tomu ještě vyhnout a navázat korektní vztahy s Ruskem, říká Jürgen Trittin.

21; Připravit se! Státní tajemník Pompeo informoval, v kterých zemích budou USA usilovat o změnu u moci. Doufá, že v každé z těchto zemí občané chápou, že jho autoritarismu, které jim bylo vnuceno, není nezbytné.

22; Samozvanec Guaidó se neočekávaně (přes soudní zákaz opouštět Venezuelu) objevil v Kolumbii, kde se zúčastnil dobročinného koncertu ve městě Cúcuta.

23; V Rusku se objeví pozemní „Kalibry“. Raketa s plochou dráhou letu o doletu přes 4,5 tisíce km se objeví v pozemní variantě v důsledku odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

24; Porošenko si opět postěžoval, že se nemohl dovolat Putinovi. Prezident Ukrajiny předpokládá, že je to proto, že Putin nemá ukrajinskému prezidentovi co říct.

25; V Moskvě začala hořet budova Konzervatoře P. I. Čajkovského. Hlášení o požáru, který začal ve třetím patře administrativní budovy, přišlo krátce před desátou hodinou dopoledne.

26; Na letišti Šeremeťjevo vyhrožoval Belgičan odpálením bomby v letadle z Moskvy do Paříže. Občan Belgie přiletěl do Moskvy z Thajska tranzitním letem a měl ještě týž den letět do francouzského hlavního města.

27; Americké vojenské letadlo proletělo nad Ruskem. Letadlo amerického vojenského letectva s palubním číslem 61-2670 bylo spatřeno nad Zabajkalským krajem.

28; Ukrajinská armáda a ozbrojenci z pluku Azov útočí na Donbas z minometů a prostředků dělostřelectva. V důsledku ostřelování byli zabiti tři obránci z řad Armády Doněcké republiky.

29; Timošenová prohlásila o Zelenském, že jeho kandidatura na prezidenta je experimentem neslučitelným se životem Ukrajiny. Ukrajina se v roce 2019 v 29. roce své nezávislosti ocitla „na ostří břitvy“, vyjadřuje své obavy vůdkyně Baťkivščiny.

30; Pro raketová vojska jsou všechny cíle blízké. Ruské ministerstvo obrany prezentovalo pohlednice u příležitosti svátku obránců země 23. února.

31; Do kolony prezidenta Moldávie znovu narazilo (tentokrát osobní) auto. V září 2018 do mercedesu Igora Dodona narazil nákladní automobil, který rovněž vybočil z protisměru.

32; Rosstat spočítal poměr počtu mužů a žen v Rusku. Na tisíc mužů připadá 1.156 žen. Velmi zajímavé je, že ve věku do 34 převládají muži (1.000 : 960). Největší nepoměr je ve věkové kategorii 70 let a starší, kde na tisíc mužů připadá 2.377 žen. Muži prostě umírají dříve – více riskují a nestarají se tolik o své zdraví.

33; Nejlepší ruský biatlonista bude muset vynechat mistrovství Evropy kvůli chybě sportovních funkcionářů. Alexandr Loginov je nejlepším ruským biatlonistou v sezóně 2018/2019. V žebříčku Světového poháru zaujímá třetí pozici.

34; Ukrajina přišla o své prvenství v objemu migrace do Ruska. Po čtyřech letech prvenství je dnes až za Tádžikistánem a Kazachstánem. Z Ukrajiny přišlo v roce 2018 do Ruska 14,8 tisíce osob. V roce 2017 to bylo 47,7 tisíce osob. Výrazně poklesl i celkový migrační přírůstek do Ruska: z 212 tisíc v roce 2017 na 125 tisíc osob v roce 2018. Celkový počet obyvatel Ruska tak poklesl o 93,5 tisíce osob.

35; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky ohledně exploze automobilu na hraničním přechodu Jelenovka. Ke krvavé provokaci došlo v době pobytu zástupce Šéfa mise OBSE na Ukrajině Marka Etheringtona na Ukrajině. Podle posledních informací z tříčlenné posádky automobilu dvě osoby zahynuly.

36; Lze zastavit snižování počtu obyvatel v Rusku? Politický komentátor Ivan Rachmetov tvrdí toto: Bez imigrace to nepůjde. Pokles počtu obyvatel by dříve nebo později byl příčinou úpadku, který je třeba odvrátit. Je tedy třeba přilákat „mozky“ z jiných zemí, výrazně podporovat rodiny ochotné plodit a vychovávat více dětí, lepšit státní péči ve státních internátech.

37; Žluté vesty se nevzdávají. Aktivisté už čtvrtý měsíc vycházejí do ulic Paříže, Bordeaux a dalších francouzských měst.

38; Tady se nikdo nevzdá! Venezuela rozmístila vojska na hranicích s Kolumbií. Dnes na hranici s Kolumbií má přijet konvoj s humanitární pomocí, převážně od USA.

39; Herec Serebrjakov obvinil Rusko z vytváření válek. Tento herec nedávno (v roce 2012) emigroval z Ruska a opakovaně vystupuje s protiruskými výroky.

40; Otrávili psy, zmlátili ochranku: Na Ukrajině vznikl diplomatický skandál kvůli útoku na běloruský podnik. Velvyslanectví Běloruska v Kyjevě zaslalo ukrajinskému ministerstvu zahraničí protestní nótu kvůli loupežnému přepadení asfaltérsko-betonářského podniku.

41; Trump obdržel „Zlatou malinu“ za své herecké výkony, kdy hrál sám sebe v dokumentárních filmech „Smrt národa“ a „Fahrenheit 11/9“.

42; Nedohodli se na sdílení chrámu. Filaret žádá Ukrajinskou řeckokatolickou církev, aby upustila od konání bohoslužby v chrámě svaté Sofie v Kyjevě.

43; Vysoce postavení venezuelští úředníci uprchli do Turecka, tvrdí Guaidó.

44; Ve Státní dumě odpověděli na Serebrjakovova slova o „rozpoutávání válek“ Ruskem. Jeho slova jsou pokusem o diskreditaci země a jsou součástí propagace nepřátel Ruska.

45; Pracovnice burjatské Správy Ministerstva vnitra byla propuštěna za striptýz přímo na pracovišti. Informuje o tom tisková služba Burjatské správa MV.

46; Ruský poslanec odpověděl na Porošenkova slova o 23. únoru. Petru Porošenkovi se nepodařilo vymýtit zakořeněné hodnoty ze společnosti, jako jsou oslavy Dne obránce vlasti.

47; Na Ukrajině oznámili start procesu „dekolonizace“. Po ukončení „dekomunizace“ přikročí Ukrajinský ústav paměti národa k „dekolonizaci“ země. Součástí procesu bude například změna názvu ukrajinského parlamentu na Národní shromáždění. Vjatrovič se hodlá zaměřit na oblasti s vysokou mírou proruských nálad, za které prohlásil Oděsko, Nikolajevskou a Chersonskou oblasti.

48; Donbas: Ukrajinská armáda hlásí ztráty. Podle okupantů došlo ke střelbě u obcí Čermalyk a Katěrinovka.

49; Demonstranti prorazili policejní kordón na venezuelské hranici. Podle předběžných informací přitom tři pracovníci venezuelské policie přešli na kolumbijskou stranu mostu.

50; Ukrajinci ve své většině slaví 23. únor. Vyplývá to z průzkumu provedeného v ulicích Kyjevě.

51; Venezuela: Nákladní vozy s humanitární pomocí byly přivítány slzným plynem. První čtyři nákladní auta s humanitární pomocí dorazila na hranici Kolumbie a Venezuely v okolí města Cúcuta.

52; Účastnice ukrajinské soutěže o účast na Eurovizi chce změnit občanství. Julija Jurina, sólistka skupiny YUKO, která se dostala do finále soutěže o vyslání na Eurovizi 2019, prohlásila, že chce získat ukrajinské občanství a je připravena se vzdát ruského pasu.

53; Naše trpělivost došla. Venezuela přerušila diplomatické vztahy s Kolumbií. Prezident Venezuely Nicolás Maduro prohlásil, že Venezuela přerušuje diplomatické vztahy s Kolumbií.

54; Národní garda Venezuely zahájila palbu na demonstranty. Informoval o tom poslanec opozicí kontrolovaného Národního shromáždění Américo de Grazia.

55; Na hranicích Kolumbie a Venezuely zapálili nákladní auto s humanitární pomocí.

56; Evropa vděčí Turecku za svou bezpečnost, prohlásil turecký prezident Erdogan.

57; Média informují o čtrnácti zraněných v důsledku srážek na hranici Venezuely a Brazílie.

58; Novinář Anatolij Vasserman poznamenal, že nemá smysl komentovat výroky herce, aniž se podíváme, s kým mluví.

59; Neznámý muž hrozil výbuchem na jaderné elektrárně ve městě Rovno a požadoval příjezd Porošenka.

60; Facebook zablokoval příspěvek bloggera Sergeje Koljasnikova s gratulací k 23. únoru, Dne obránce vlasti.

61; V Rakousku navrhli vytvoření tribunálů, které by měly soudit žoldáky Islámského státu. Rakouský ministr zahraničí Herbert Kickl vystoupil s návrhem na vytvoření tribunálů na Blízkém Východě.

62; Byla zveřejněna reportáž z „Ženského pochodu 2019“ v USA. Z videomateriálu je vidět naprostý primitivismus účastníků neschopných jakékoli argumentace, natož diskuse. Stále opakují neskutečně hloupá a často agresivní hesla proti Trumpovi, bílé rase a mužům.

63; Zelenskij byl kritizován za neúčast na Majdanu v roce 2014. Ukrajinský veřejný aktivista Sergej Porjakov vyčetl Vladimiru Zelenskému, že se neúčastnil protestů na Majdanu.

64; Automobil na hraničním přechodu Jelenovka explodoval poté, co vjel na krajnici. Dá se předpokládat přítomnost nástražného výbušného zařízení.

65; Pokročilá paranoia: Vicepremiér Ukrajiny Vjačeslav Kirilenko označil Eurovizi za hybridní zbraň Kremlu.

66; V Bulharsku proběhla akce na podporu Nicoláse Madura. Shromáždění vyzvali Washington, aby se nevměšoval do záležitostí suverénního státu.

67; Jak Sevastopol odcházel k Rusku. Byly zveřejněny vzpomínky Alexeje Čalého na dobu před pěti lety.

68; Nový ruský torpédoborec bude atomový. Jeho výtlak vzrostl na 19 tisíc tun.

69; Timošenková slíbila „s Boží pomocí“ pozavírat tři přátele Petra Porošenka v případě svého vítězství ve volbách.

70; V Kyjevě se pochlubili, že minimální mzda za posledních pět let vzrostla na úroveň z Janukovičových dob.

71; Příslušníci ruské námořní pěchoty překazili pokus o přepadení lodě somálskými piráty.

72; Rodiče sester soutěžících o právo reprezentovat Ukrajinu na Eurovizi 2019, byli zařazeni na seznam Mirotvorec. Matka Larisa Opanasjuk vykonává funkci zástupkyně rady ministrů na Krymu a jejich otec působil jako soudce u Nejvyššího soudu na Krymu.

73; Zelenského soukromý pohled: Ukončit válku v Donbasu musí Rusko.

74; Porošenko vyzval Putina přečíst si něco o Banderovi, aby pochopil úspěchy Ukrajiny. Prezident Ukrajiny prohlásil, že Kyjev pohřbil Putinovy plány na roztrhání Ukrajiny a vytvoření Novoruska na základě devíti oblastí.

75; Porošenko definoval dva nepřátele Ukrajiny – Rusko a chudobu.

76; Na letecké přehlídce v Indii shořelo kolem tří set dopravních prostředků. Příčinou požáru mohla být neuhašená cigareta.

77; Neuvědomělí Ukrajinci masově vyhledávají na internetu blahopřání k 23. únoru (Den obránce vlasti).

78; Ve společnosti Microsoft požadují ukončení smlouvy s Pentagonem. Kolem padesáti pracovníků korporace Microsoft požádalo vedení, aby nevyráběla pro Pentagon speciální model brýlí pro dodatečnou realitu.

79; Írán slíbil, že USA překvapí. Předtím prezident USA Donald Trump vyhlásil odstoupení od jaderné dohody s Íránem.

80; Kim Čong-un se vypravil na setkání s Trumpem v Hanoji obrněným vlakem přes území Číny.

81; V důsledku zdravotnických reforem Uljany Suprun opustilo Ukrajinu 70 tisíc lékařů.

82; Zloděje Kuindžiho obrazu byl poslán na psychiatrické vyšetření.

83; Vladimir Putin položil věnec k hrobu neznámého vojína.

84; Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov obvinil Porošenka z předvolebních machinací.

85; Ruský programátor Stanislav Lisov vydaný do USA přistoupil na dohodu a přiznal svou vinu. Hrozí mu až pět let odnětí svobody.

86; Ukrajinský nacionalista Vladimir Vjatrovič avizoval prezentaci knihy o Euromajdanu ve Slavjansku. Cílem je ukázat, že Euromajdan nepodporovali jen v Kyjevě a Haliči.

87; Trump se chystá vetovat rozhodnutí Kongresu o zákazu mimořádného režimu.

88; Prezident Súdánu Omar al-Bašír rozpustil vládu a vyhlásil na rok výjimečný stav.

89; V Lotyšsku postupně zbavují ruské školáky rodného jazyka a literatury. Ruský jazyk a literatura budou v 10., 11. a 12. třídě pouze volitelné předměty.

90; Japonští dobrovolníci odmítli spolupracovat na Letní Olympiádě 2020 ve Fukušimě.

91; Na Ukrajině se chystají zjišťovat „separatisty“ podle počítačových testů. Vojenská prokuratura Ukrajiny vypracovává screeningový program, který má určit, kdo z obyvatel území nacházejících se mimo kontrolu Kyjeva, odmítá Majdan a může být volán k odpovědnosti.

92; Mnoho obcí v Donbasu bude muset být izolováno, protože se nacházejí v nebezpečném ekologickém stavu. Informoval o tom politolog Konstantin Matvijenko.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!