Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.2.2019

maduro_venesuela1; Konflikt ve Venezuele se vyostřuje. Venezuela dala kolumbijským diplomatům 24 hodin na to, aby opustili zemi.

2; Uplynulo 115 let od narození vynikajícího zkušebního letce, velitele brigády a Hrdiny Sovětského svazu Valerije Pavloviče Čkalova.

3; Zhruba 26 milionů Evropanů není schopno normálně platit za své bydlení, V prosperující Evropě si desítky milionů lidí kvůli drahotě nemohou dovolit kvalitní zásobování teplem.

4; Oni se hrozně bojí. Známý blogger Sergej Koljasnikov byl zabanován za příspěvek o Hrdinech Ruska a Donbasu u příležitosti 23. února.

5; Začala očista pouště. Byla zveřejněna reportáž ze Sýrie. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin doprovází syrskou armádu,která zahájila novou operaci na očištění pouště na východě Sýrie od zbytků teroristů Islámského státu.

6; Testují si to na Venezuele. Jak se USA chystají „pomoci“ obyvatelům Nikaraguy a Kuby. Pompeo vyjádřil naději, že země odmítnou autoritářské jho a vyzval je, aby začali pracovat na „zlepšení politické situace“.

7; O bezplatné lékařské péči v Doněcké republice. Děti bohužel občas onemocní. A dítě chytí nějakou infekci mnohem snáze než dospělý. Dostupnost lékařské péče je v Doněcké republice zvláště pro chudší obyvatelstvo podstatně lepší než na Ukrajině.

8; Je těžké žít, když s Ruskem nikdo nebojuje. Když se ve světě už nikdo neobtěžuje dodržovat mezinárodní normy, zůstává vojenská konfrontace jediným prostředkem řešení sporů. Malé země jsou odkázány na dodržování mezinárodních norem. Velké, jako je Rusko, mají ještě tu poslední šanci.

9; Je to šok! Kramatorsk se mění ve fašistické Německo 30. let. V okupovaném Kramatorsku se objevil gang „národních mstitelů“ z jakési fašistické organizace Trojzubec Donbasu“, která si označuje bydliště osob, které považují za stoupence Ruska. Nezřídka připojují i varování, že si to s nimi přijdou vyřídit. Že se Rusové dnes stávají tím, čím byli před 2. světovou válkou židé, už přestává být nadsázka.

10; Tohle je válka. Tajné služby Ukrajiny přešly do fáze otevřeného střetu. Ukrajinský ministr vnitra vydal prohlášení o provokaci,která se chystá osobně proti němu.

11; Porošenko slíbil voličům, že bude čelit „UKRAJINSKÉMU“ agresorovi. Jistě, jde o přeřeknutí. Podobných už bylo několik, ale na sociálních sítích mají jasno: Pravda chce ven.

12; Rusko nepatří na lavici obžalovaných, říká bavorský premiér Markus Söder. Bavorsko bylo vždy stoupencem spolupráce.

13; Japonsko nepřišlo s přijatelnými podmínkami pro uzavření mírové dohody, říká Lavrov. V Moskvě nikdo nedával Japonsku sebemenší záminku k tomu, aby si mysleli, že problém mírové dohody bude vyřešen na základě Japonskem nadiktovaných podmínek.

14; Je to zombie. Herec Panin pochvalně komentoval Serberjakovova slova o Rusku. Ten prohlásil, že Rusko údajně rozpoutalo konflikty v Gruzii, v Sýrii, na Ukrajině a v Africe. Alexej Panin má v Rusku pověst úchylného exhibicionisty.

15; Neštěstí nikdy nepřichází samo. V Magnitogorsku byly kvůli požáru evakuovány domy, kde nedávno došlo ke zřícení.

16; Poklonskaja vysvětlila, proč Porošenko neslaví 23. únor. Současný prezident nemá a nechce mít nic společného s obranou své vlasti a lidu.

17; V Sýrii ve vesnici Vádí al-Azíb v provincii Hamá explodovala mina, na kterou najel autobus. Jsou oběti na životech.

18; Byly zveřejněny cíle v USA, na které bude Moskva útočit v případě napadení či přímého ohrožení Ruska. V pořadu „Vesti něděli“ (Zprávy týdne) byly zmíněny možné cíle úderů nadzvukové rakety Cirkon.

19; V USA předpověděli ruskému dronu Kub-BLA velkou slávu srovnatelnou s legendárním AK-47.

20; V NATO obvinili Rusko ze zničení světového řádu. V Alianci považují Rusko za svého jediného státního soupeře.

21; Okupanti zaminovávají přístupy k mateřským školkám a ke škole. V Nikolajevce u Slavjanska a obci Granitnoje u Volnovachy byly uloženy protipěchotní miny poblíž mateřských školek a škol.

22; Budoucnost už nastala. V Rusku byla změna pravidla nástupu do letadel. Na ruských letištích se objeví možnost nástupu do letadla na základě elektronického rezervačního systému na letenky.

23; Ruský exarchát v Západní Evropě vyhlásil neposlušnost Konstantinopolu. Na Valném shromáždění v Paříži hlasovalo 191 lidí z 206 pro odmítnutí poslušnosti Konstantinopolu. Exarchát ruských církví v Západní Evropě odmítl splnit příkaz patriarchy Bartoloměje o samorozpuštění.

24; Účastnice Eurovize za Ukrajinu MARUV šokovala Ukrajince: Rusové nejsou všichni špatní. Nelze soudit celý národ, ať už jde o 4 miliardy nebo 4 miliony, podle jedné osoby, byť jde o prezidenta. Mnoho Rusů má dobrý vztah k těm, kdo žijí na Ukrajině a poslouchají a mají rádi ukrajinskou hudbu. Za všechno mluví reakce moderátora – ukrajinského patriota na toto prohlášení: Čtyři miliardy je jisté jejich přání, a ty čtyři miliony za se naše.

25; V Petrohradě najel automobil BMW-X6 do chodců. Dva lidé přišli o život – jeden Američan a jedna návštěvnice z Moskvy.

26; Vyostření v Donbasu. Jsou hlášeny ztráty na ukrajinské straně.

27; Účastník ATO zastřelil svého kolegu. A příčinou byl spor o 23. únor jako svátek obránce vlasti. Informoval o tom oficiální představitel Národní policie Luganské republiky.

28; Mise OBSE zaregistrovala v Donbasu čtyři neidentifikovaná trysková letadla. V OBSE informovali o nepovolených letech ve vzdálenosti 20 km od Doněcka.

29; Porošenko vyzval Západ, aby hovořil s Putinem s pozice síly. Petr Porošenko poskytl interview americké televizní stanici Fox News, ve kterém učinil několik halasných prohlášení.

30; Švédské ministerstvo zahraničí si pozvalo ruského velvyslance kvůli incidentu za účasti ruského a švédského vojenského letadla nad Baltským mořem.

31; V Astrachaňské oblasti zahájil muž střelbu na policisty. Zločinec byl zlikvidován odvetnou palbou.

32; V Obchodní válce USA a Číny vítězí ruští výrobci. Amerika prakticky přerušila dovoz sóji do Číny, která je hlavním spotřebitelem této komodity na světě.

33; V USA havaroval letoun společnosti Amazon. Nikdo nepřežil. Nákladní letoun Boeing 767 havaroval nedaleko letiště v Houstonu v USA.

34; Proč Gruzínci vyhnali „čistokrevného“ Saakašviliho? Politický národ je o to talentovanější, všestrannější a úspěšnější, oč více různých krví se v něm smíchalo.

35; Přežila jen zázrakem. Novinářka projektu RT Redfish byla vážně zraněna ve Venezuele. Podle jejích slov do ní najelo auto řízené opozičními aktivisty. https://vk.com/video-70187376_456242255

36; Zápasník Usik šokoval svým blahopřáním k 23. únoru. Jeho fanoušci se neskutečně naštvali a častují ho nelichotivými komentáři.

37; V Íránu uskutečnili podmořský start rakety s plochou dráhou letu z ponorky. Během vojenského cvičení provedl Írán v oblasti Hormuzského průlivu test své střely s plochou dráhou letu.

38; Skandál: Vůdce OUN trefil moderátora hrnečkem. Během komentování výstavy vznikl mezi moderátorem Anderejem Plačevským a nacistou z OUN Nikolajem Kochanivskim slovní konflikt, který nacistický vůdce „vyřešil“ nebezpečným hodem masivního porcelánového hrnku po svém oponentovi, kterým jej zasáhl do nadloktí. Ze záběru televizní kamery je patrné, že v případě zasažení hlavy mohlo dojít k těžkému poranění nebo úmrtí oběti útoku. https://rusvesna.su/news/1551018019

39; Lov krys. Syrská armáda zahájila operaci na začištění východu země od zbytků ozbrojenců Islámského státu.

40; Sexuální reklama ukrajinské armády rozzlobila Ukrajinky. Ukrajinské vojačky se zlobí kvůli náborové reklamě mluvčího Operativního velení ukazující polonahé ženy spíše jako sexuální objekt.

41; Ukrajinský režisér Seregej Skobun, který se ve Městě Černovcy pustil do samostatných oprav silnic, byl pokutován. Muž, který se nemohl dívat na otřesný stav ukrajinských silnic a pustil se z vlastní iniciativy do jejich oprav, dostal už dvakrát pokutu ve výši 680 hřiven.

42; Je to předvídatelné a hlavně tristní. V Kyjevě se konalo velké srocení nacionalistů, které sami nazvali „Shromážděním důstojnosti“.

43; Velitel vojenské jednotky v Rovenské oblasti byl zadržen za úplatek 10 tisíc dolarů. Informuje o tom tisková služba vojenské prokuratury Západního regionu Ukrajiny.

44; V Bangladéši byl v rámci speciální operace zabit (podle jiných zdrojů zadržen) únosce letadla z Dháky do Dubaje.

45; Akce v centru Moskvy na památku Borise Němcova proběhla bez incidentů. Účastnilo se jí zhruba 6 tisíc lidí.

46; Účastnice Eurovize za Ukrajinu Maruv dostala nůž na krk. Buď se zřekne hostování v Rusku, nebo nebude reprezentovat na Eurovizi.

47; Theresa May slíbila konání opakovaného referenda o Brexitu do 12. března.

48; Ukrajinské duo Anna Marija bylo pozváno na Krym.

49; Ozbrojenci Al-Káidy začali používat nástražné osly. Džihádisté AKAP využili k útoku na jedno z kontrolních stanovišť Húthiů hnutí Ansar Allah v jemenské provincii Al-Bajdá osly nesoucí nálože.

50; Ruské ministerstvo obrany dostane v červnu do výzbroje výsadkový vrtulník Mi-38T.

51; V Kubě proběhlo referendum o nové ústavě.

52; Japonská vládnoucí koalice slíbila, že bude brát vážně výsledek referenda na Okinawě, kde se rozhoduje o osudu americké vojenské základny. Lidé se v referendu vyjádřili proti zachování základny.

53; Vědci z Tomska vyvíjejí „palivo budoucnosti“ pro podmínky v Arktidě. Palivo by mělo být vysoce energetické a ekologicky bezpečné.

54; Ukrajina se bude podílet na vývoji bezpilotního bombardéru pro saúdskou společnost Science Technology. Spolu s Ukrajinci budou na projektu pracovat specialisté z Jižní Koreje a USA.

55; Při explozi autobusu v Sýrii zahynulo více než 20 civilních občanů.

56; NATO je snadnou kořistí pro podvodníky. Centrum strategických komunikací NATO (StratCom) ve zprávě pro Kongres USA poukázal na značnou nepřipravenost vojáků Aliance na útoky kybernetických zločinců.

57; Ukrajinská zpěvačka Maruv byla pozvána, aby vystoupila na Eurovizi 2020 už za Rusko.

58; Bolton vystoupil s výhrůžkami na adresu Venezuely. Pokud venezuelští vojáci nepřejdou na stranu demokracie, může jejich země narazit na nové sankce.

59; Obyvatel Rostova prodává bankovku s vlastnoručním podpisem Michaila Sergejeviče Gorbačova za dva miliony rublů (necelých 700 tisíc českých korun).

60; V Rusku chtějí zavést daň za výběr hotovosti z bankovních karet.

61; Porošenko horečně hledá spojence v NATO pro své vítězství ve válce v Donbasu. Zaměřil se na Polsko a Litvu. Polsko si navíc zahrává s myšlenkou vytvoření Polsko-litevsko-ukrajinského mnohonárodního státu.

62; Dodon: Demokratická strana Moldávie nakupuje hlasy v Podněstří. Podle jeho slov většina obyvatel Podněstří si přeje znovusjednocení s Moldávií, ale naráží na neochotu tamní moci.

63; Natalija Poklonskaja informovala o devíti trestních řízeních, která jsou proti ní na Ukrajině vedena.

64; Puškov: Madurovi oponenti budou nadále zkoušet jeho odolnost.

65; Ukrajinská policie vyšetřuje pokus o nákup voličů přes sociální sítě u Kirovogradu.

66; Lavrov: Jsme připraveni k dialogu s USA, ale ne na základě jejich ultimát.

67; Prezident Lotyšska projednal s Merkelovou perspektivy financování ve sféře digitálních technologií a vědy, v dopravně-logistickém sektoru.

68; Letadlo amerického vojenského letectva vykonalo výzvědný let u černomořského pobřeží Ruska. V poslední době zahraniční špionážní letadla, konkrétně americká, se stále častěji objevují u ruských hranic.

69; Nejen „Severní proud -2“. V jakých dalších oblastech spolu podnikají Německo a Rusko? Obrat zboží a služeb mezi Ruskem a Německem vykazuje v posledních letech nebývalý růst. Objevují se nové společné projekty v různých oblastech ekonomiky a průmyslu.

70; Velvyslancem Saúdské Arábie v USA se poprvé v historii stala žena.

71; Venezuelské ministerstvo zahraničí: Za podpálením nákladních vozů s humanitární pomocí stojí Pompeo.

72; Lavrov: Rusko nebude uzavírat mírovou smlouvu s Tokiem výměnou za investice.

73; Občanům Spojených arabských emirátů bude odpuštěno téměř 100 milionů dolarů dluhů.

74; Ukrajinský novinář Vitalij Portnikov si myslí, že ukrajinská moc by měla v nejbližších desetiletích řešit jediný úkol – snížit zaostávání země za civilizovaným světem.

75; Exprezident Ukrajiny je rozhořčen, že nedostává zvýšenou prezidentskou penzi. Označuje to za ostudu země.

76; Lékařka a drogová odbornice informovala o hlavním nebezpečí nízkoalkoholických nápojů. Lidí pijící tyto nápoje si nevšimnou vznikající závislosti.

77; Římský papež označil pedofilní kněží v katolické církvi za satanovy zbraně.

78; Církev ve Velké Británie navrhla, aby se lidé modlili za Brexit. S touto iniciativou vystoupil arcibiskup Canterburský Justin Welby.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.2.2019

  1. debt collection napsal:

    The worst scenario is that consumers don't know that there was a lawsuit filed against them till they discoverthe their private bank accounts are blocked or they'd confront other associated problems. Find out about the measures which you want to follow to safeguard lawsuit connected with credit card debt. Bear in mind that the estate market meltdown in 2009 attracted to light a huge problem since they might not really have everything necessary to legally collect from you. You could also include in that letter that they reply with more info about your circumstance. You can seek help of debt defense lawyer out . You may have to get in contact with your lender. All these debt collection practices could be prohibited.

    http://wiki.vriendenvandekerstgroep.nl/index.php?title=Lies_You_ve_Been_Told_About_RCS_Capital_Partners

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!