Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.2.2019

belorussiya_nato1; Proč NATO straší Bělorusko ruskou invazí? Rusko může zahájit válku proti Bělorusku a silou je zahrnout do Ruské federace, straší NATO Bělorusko.

2; Putin vyslal Washingtonu varování: V případě napadení Ruska bude ruský odvetný úder veden v první řadě na Bílý dům a Pentagon, vyplynulo zcela jednoznačně z Putinova projevu, kde zmínil, že se odvetný úder zaměří na místa, odkud vycházejí rozkazy.

3; Jen v roce 2018 zakázala ukrajinská Státní agentura pro otázky kinematografie 139 filmů a seriálů.

4; Porošenko si sám namaluje jakýkoli výsledek, říká ukrajinský novinář. Nákup voličů, machinace, zastrašování – to vše zcela stačí na to, aby si zajistil výsledek, jaký si bude přát.

5; Arktičtí ekologové proti „tvořivosti“ následníků Bendera a Kisy Vorobjaninova (postavy autorů Ilfa a Petrova – Dvanáct židlí, Zlaté tele). Tento týden se v Moskvě a Petrohradě koná premiéra filmu Leonida Kruglova „Velká Severní cesta“.

6; NATO mění Pobaltí na jaderný polygon. Pokud si Američané přece jen usmyslí rozmístit své jaderné rakety v Evropě, na koho se obrátí v první řadě?

7; Polsko je ostré kopí NATO proti Rusku, říká Diplomat. Nepřátelství mezi NATO/USA a Moskvou ohrožuje především Varšavu.

8; V USA se zalekli nejnovějšího ruského „torpéda apokalypsy“. Americký list The Popular Mechanics zveřejnilo matriál o nejnovějším jaderném podmořském dronu Poseidon.

9; Sýrie: Okupační zóna USA se začíná rozpadat. Lid povstal a ozbrojenci utíkají, Oleg Blochin pobýval na hranici americké okupační zóny v Sýrii na řece Eufrat.

10; Říkali jí „Hirošima“. Prokletí a tragédie ponorky. K-19- Byla to jedna z prvních jaderných ponorek SSSR a od samotného zrodu nad ní viselo jakési prokletí.

11; Ty jsi totální debil! Klimkin se ve španělštině hrubě vyjádřil k Madurovi, ale vysmáli se mu. Pavel Klimkin vyjádřil „hrozivý a rozhodný“ požadavek vůči prezidentovi Venezuely.

12; Ve volbách v Moldávii zvítězila proruská socialistická strana. Zatím ještě ani jedna strana nemá dost hlasů, aby mohla samostatně vytvořit parlamentní většinu.

13; Průšvih! Práva na píseň Ukrajiny pro Eurovizi patří Rusku. Vlastníkem práv písně, která zvítězila na ukrajinské národní soutěži o postup na Eurovizi („Siren Song“) je společnost Warner Music Russia.

14; Práce takřka za darmo. Ukrajinská lékařka ukázala svou výplatní pásku. Kvůli čemu probíhá už pět let válka? Kdy už nám začnou platit naše slíbené „důstojné“ mzdy? Na dokladu je vidět celková měsíční částka 3.385,45 ukrajinských hřiven, což odpovídá podle přepočítacího kursu částce 2836,50 Kč. Nenechte se mýlit, to není denní, nýbrž měsíční výdělek ukrajinské dětské lékařky…

15; Afroamerický herec Billy Porter se na předávání Oscarů dostavil v dámské róbě. Máloco vypovídá tak dokonale o mravním stavu současných Spojených států.

16; V Dněpropetrovsku vzali lidé second-hand útokem. V tlačenici před vchodem před otevřením obchodu došlo k rozbití skleněné výplně vchodových dveří. Dav se rozbitými dveřmi nahrnul dovnitř.

17; USA se radily s Ruskem před schůzkou Trumpa a Kim Čong-una v Hanoji. Druhé setkání prezidentů USA a KLDR se bude konat v Hanoji 27-28. února.

18; Nutí mě, abych se vzdala „Eurovize“, stěžuje si vítězka národní soutěže o účast na mezinárodním klání. Zvítězila jsem jak podle poroty, tak i podle diváků, a nyní mi chtějí vítězství sebrat, píše zpěvačka na sociální síti.

19; Ale musíte hezky poprosit… EU je připravena odložit Brexit o dva roky. Mezi stoupence tohoto plánu patří šéf Evropské rady Donald Tusk a generální tajemník Eurokomise Martin Selmayr.

20; Rusko a Evropu očekávají zcela nové vztahy na pozadí současné geopolitické turbulence. Rusko a EU musí spolupracovat na pragmatických základech a neohlížet se na „celoevropské instituty“,které jim jen svazují ruce.

21; V Rusku bude povoleno platit v obchodech na základě QR kódu. VISA vyvíjí model placení podle QR kódu v ruských obchodech.

22; Americký torpédoborec s „Tomahawky“ zakotvil v přístavu v Oděse. 25. února ráno připlul do Oděsy raketových torpédoborec amerického válečného loďstva „Donald Cook“.

23; V Makejevce došlo k výbuchu. V Armádě Republiky informují, že šlo o ukrajinskou diverzi.

24; Fond Baring Vostok požádal Putina, aby si vzal případ Calviho pod osobní kontrolu.

25; SBU zadržela bývalého šéfa Generálního štábu ukrajinské armády. Generálplukovník je podezřelý z vlastizrady.

26; Trump slibuje významnou obchodní dohodu s Čínou. Chceme uzavřít dohodu, která bude významná pro obě strany, prohlásil americký prezident.

27; Výbuch u Doněcka: Atentát na jednoho z velitelů Doněcké republiky. Podle informací zdrojů v silových strukturách Doněcké republiky byl cílem teroristického činu pokus o likvidaci velitele jednotky republikového ministerstva vnitra.

28; Řidičský průkaz v Rusku bude elektronický. Na dopravním inspektorátu předpokládají, že novinka pomůže v boji proti falešným dokladům.

29; Přibližně 70% Japonců hlasovalo proti vojenské základně USA: Přitom stavební práce na Okinawě už začaly.

30; V Moldavských volbách zvítězila proruská socialistická strana, ale politické reále v zemi jsou takové, že v Moldávii budou nejspíš nové, předčasné parlamentní volby.

31; K Navalnému, Jašinovi nebo Kasjanovovi není možné se přiblížit víc než na deset metrů, stěžují si účastníci „Pochodu za Němcova“. Jak koresponduje „skutečná demokracie“ s kastováním uvnitř opozice?

32; Dovolil snížení obranyschopnosti Ukrajiny. Z čeho je vlastně podezřelý uvězněný bývalý šéf Generálního štábu ukrajinské armády? Domovní prohlídky a zatčení byly provedeny pracovníky SBU v rámci trestního řízení podle článku Vlastizrada.

33; Ukrajinský voják zahynul za záhadných okolností. V současné době prokuratura vyšetřuje trestní případ podle článku 115 ukrajinského trestního zákoníku (Úkladná vražda).

34; Ukrajinská armáda chystá provokace v okolí Mariupolu. Porošenko žebrá v USA a v zemích Evropské unie o miliardy dolarů na pokračování války.

35; Současná ukrajinská moc se podílela na střelbě na Majdanu. Proběhlo nové novinářské vyšetřování s jednoznačným výsledkem. Izraelská novinářka realizovala své vlastní vyšetřování událostí na Ukrajině. Není divu, že po zveřejnění výsledku byla Anna Stefan prohlášena za nepřítele Ukrajiny.

36; Každý třetí Ukrajinec žije pod hranicí bídy. Tato neutěšená čísla zveřejnil oficiální ukrajinský Statistický úřad.

37; Diverze u Doněcka. Byly zveřejněny záběry výbuchu. Ukrajinští diverzanti se pokusili zavraždit velitele jednotky vojska doněckého ministerstva vnitra.

38; Rusové se vracejí pod křídla státního důchodového zabezpečení. Podíl příjmů obyvatelstva plně závislého na výplatách z rozpočtu vzrostl za posledních 11 let z 22% na 34%.

39; Na Ukrajině je to už normální. Do domu soudce hodili granát a ostřelovali z Kalašnikova. Bylo zahájeno trestní řízení ve věci pokusu o vraždu soudce.

40; Porošenko odpověděl starou židovskou anekdotou na dotaz o vstupu Ukrajiny do EU. Ani pánbůh nám nepomůže vyhrát v loterii, když si nekoupíme los.

41; Manžel Boženy Rynské byl nalezen mrtev. Nejspíš šlo o sebevraždu. Igor Malašenko byl jedním ze zakladatelů NTV a také generálním ředitelem ruské státní televizní a rozhlasové společnosti „Ostankino“.

42; Prezident Polska obvinil Divizi SS „Galizien“ a UPA z genocidy Poláků. Ve Lvovské oblasti v neděli 24. února uctili památku obětí pohromu v Hutě Pieniacké z 28. února 1944.

43; U Kyjeva stříleli po muži kvůli blahopřání k 23. únoru. Pracovníci ukrajinského ministerstva vnitra zahájili dvě trestní řízení. Proti pachateli i oběti.

44; Porošenko informoval o plánech po skončení jeho prezidentství. Poznamenal, že v tu chvíli by Ukrajina už měla splňovat kritéria členství v EU.

45; Ukrajinská armáda ostřelovala sídliště v Doněcku z protitankových řízených raketových komplexů Stugna. Byly poškozeny dva obytné domy a hospodářská stavení. Zničen byl jeden soukromý automobil.

46; Američtí vojáci byli vážně zraněni při dopravní nehodě v Polsku. Mikrobus se sedmi vojáky sjel z neznámých příčin do příkopu a převrátil se. Zranění vojáci byli rozvezeni do tří různých nemocnic.

47; Od Děripaskova leteckého závodu bylo vymoženo 371 milionů rublů ve prospěch ministerstva obrany. Arbitrážní soud Moskvy na základě podání Ministerstva obrany Ruské federace získal vysokou částku o d Samarského podniku.

48; V roce 2018 nebylo do Izraele vpuštěno několik tisíc Ukrajinců. Informuje o tom tiskové centrum Státní pohraniční služby Ukrajiny.

49; Co zničí současnou západní společnost, aneb Skutečná příčina smrti Igora Malašenka. Tento případ je typickým příkladem toho, jak skončí naše konzumní společnost jako celek.

50; Vítězka ukrajinské soutěže o účast na Eurovizi nikam nepojede. Národní televizní a rozhlasová společnost Ukrajiny a zpěvačka MARUV nepodepsaly smlouvu.

51; Venezuelští vojáci odrazili ozbrojený útok na hraniční přechod. Ozbrojená skupina zaútočila na pozici venezuelské národní gardy na hranici s Kolumbií.

52; Vyloženě otrocké podmínky. Ukrajinská zpěvačka informovala, proč nejede na Eurovizi. Setkání se zástupci televizní společnosti trvalo kolem sedmi hodin a strany nedospěly k dohodě. Jsem občanka Ukrajiny, platím daně a upřímně miluji Ukrajinu. Ale nejsem ochotna vystupovat s nějakými hesly a změnit své vystoupení v soutěži v nějakou promo akci našich politiků. Jsem muzikant a ne nějaká baseballová pálka, kterou se bude někdo ohánět na politické aréně.

53; Senzační obvinění. Šéf Generálního štábu ukrajinské armády připravil Ukrajinu o protivzdušnou obranu. Konkrétně byly rozpuštěny protiraketové divize, v jejichž výzbroji byly protiraketové komplexy S-300V.

54; USA hrozí izolací zemím, které budou podporovat Madura. Země, které budou nadále podporovat vládu Nicoláse Madura, narazí na rostoucí izolaci na světové scéně.

55; Ukrajinská armáda informovala o svých ztrátách v Donbasu. Palba byla vedena poblíž obcí Lebedinskoje, Voďanoje, Chutor Volnyj, Novoalexandrovka, Novotoškovskoje a Novgorodskoje.

56; U Oděsy onemocnělo deset policistů spalničkami. Kvůli spalničkám trvala karanténa v oddělení police Savranského okresu Oděské oblasti dva dny.

57; Dcera Dmitrije Peskova je na stáži v Europarlamentu. Jelizaveta Peskova pracuje jako stážista Europarlamentu v kanceláři francouzského europoslance (Aymeric Chauprade).

58; „Ty seš horník asi tak jako já jsem baletka!“, křičel Porošenko na jednoho z horníků. Prezident Ukrajiny odpověděl horníkům ohledně dluhů na mzdách. Očití svědkové natočili na video, jak se hlava státu baví s voliči.

59; Na Ukrajině informovali o fiasku tajné operace na zadržení členů Berkutu v srpnu 2014. Den před operací všichni berkutovci různými cestami opustili území Ukrajiny.

60; Trump způsobil pád cen ropy. Ceny ropy prudce poklesly po prohlášení prezidenta USA Donalda Trumpa, že ceny „černého zlata“ jsou příliš vysoké.

61; Kubánci v referendu schválili přijetí nové ústavy. 6,81 milionu občanů Kuby hlasovalo pro potvrzení nové ústavy této karibské země, což činí 73,3 z celkového počtu voličů na seznamech.

62; Ruské ministerstvo zahraničí varovalo Londýn před účastí na další ukrajinské provokaci v Kerčském průlivu.

63; Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf oznámil svou rezignaci.

64; Skandální ukrajinská spisovatelka Larisa Nicoj spatřila v soutěži o postup na Eurovizi opět nadvládu ruského jazyka. Soutěž označila za výsměch Ukrajině.

65; Poslanec Nejvyšší rady Alexej Gončarenko navrhl vyslat na Eurovizi vicepremiéra Vjačeslava Kirilenka namísto zpěvačky MARUV.

66; Porošenko: Nad Ruskem jsme zvítězili, teď budeme bojovat s chudobou.

67; Kolem osoby amerického prezidenta se rozhořel další skandál se sexuálním podtextem. Bývalá pracovnice prezidentské kampaně si vzpomněla na „sexuální násilí“, kterého se na ní měl dopustit nynější prezident. Prý ji během kampaně bez jejího souhlasu vzal za ruku a pokusil se ji políbit na rty.

68; Americká letadlová loď absolvuje rekordně dlouhou opravu. Americká letadlová loď George H.W. Bush dorazil do loděnice Norfolku. Opravovat se bude 28 měsíců.

69; Ruské ministerstvo financí nevyloučilo růst cen bytů v důsledku globální reformy.

70; Pence ujistil Juana Guaidó, že ho USA na 100% podporují. Viceprezident USA Mike Pence dorazil dnes do hlavního města Kolumbie Bogoty.

71; USA si usmyslily, že smíří židy a Palestince. Trumpova administrativa vypracovala plán mírové dohody pro urovnání izraelsko-palestinského konfliktu.

72; Pracovnice Lvovského paláce kultury citovala Goebbelse. Dostala důtku za citaci Goebbelse na Facebooku.

73; Rusko předloží do OSN prohlášení o nepřípustnosti diskriminace podle jazyka. Rusko plánuje, že předloží na zasedání Rady OSN pro lidská práva prohlášení o nepřípustnosti diskriminace podle jazyka.

74; Asi o chtějí umístit doprostřed Dněpru. Na Krymu komentovali plány Ukrajiny vybudovat první plovoucí kosmodrom pro odpalování raket.

75; Stíhačku Su-57 pochválili za stealth technologii a bojové možnosti. Předseda Rady Federace pro obranu a bezpečnost Viktor Bondarev vysoce ocenil technické, letové a bojové parametry stíhačky Su-57.

76; Porošenko sní o práci europoslance. Zmínil se o tom, když vykládal, čím se chce zabývat po skončení příštího prezidentského mandátu.

77; Ukrajinští experti konstatují „otevřenou válku“ Avakova a Porošenka. Nejvíce se tento konflikt projevuje v soupeření SBU a prokuratury s ministerstvem vnitra.

78; Na Krymu zřídil banderovec Prichoďko ve dvoře domu muzeum nacismu s vlajkami Pravého sektoru a Ukrajiny a oznámil neposlušnost vůči Rusku. Policie Krymu objevila ukrajinského nacistu-banderovce a bývalého vůdce místního štábu v Rusku zakázané organizace Svoboda.

79; Ukrajinští bookmakeři si netroufají odhadnout favorita prezidentských voleb.

80; Organizátoři Eurovize upozornili Kyjev, že soutěž stojí mimo politiku. Výkonný dohlížitel soutěže oznámil, že organizátoři se znepokojením sledují situaci, která se kolem výběru účinkujících odehrává na Ukrajině.

81; V hlavním chrámu Porošenkovy církve vznikla vzpoura proti samozvanému představenému. Mezi farníky oděského katedrálního chrámu rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“ se rozhořel konflikt.

82; Džamala, která se tvrdě obula do zpěvačky MARUV kvůli jejím vystoupením v Rusku, musela přiznat, že ona sama v Rusku také vystupovala.

83; Vláda Ruské federace předala agrární společnost Massandra do vlastnictví Republiky Krym. Společnost je jedním z největších producentů vína na poloostrově.

84; Serebrjakov vysvětlil své výpady o tom, že Rusko rozpoutává války v zahraničí, tím, že je patriot.

85; Putin přikázal, aby byla zpracována otázka zjednodušení vízového režimu pro turisty.

86; Časopis Science: Ukrajinská zdravotnická „reforma“ nakazila Evropu spalničkami. Počty nemocných v Evropě se zvýšily trojnásobně a příčinou je epidemie spalniček na Ukrajině.

87; Ukrajinské ministerstvo vnitra vyšetřuje několik schémat falšování voleb.

88; Lukašenko označil prezidenta Kirgizie za slušného člověka.

89; Severní Korea se může podle Trumpa stát jednou z předních ekonomik světa, pokud se zřekne jaderných zbraní.

90; Putin přikázal, aby byla vypracována opatření na snížení poplatků za bezhotovostní převody peněz.

91; Na ukrajinském ministerstvu kultury požadují, aby byl na Eurovizi vyslán ukrajinský patriot.

92; V centru Moskvy byl opět zmlácen a oloupen vysoce postavený pracovník FSB. Moskevská policie už zahájila trestní řízení.

93; Testy tanku T-90 M se nacházejí v závěrečné fázi. Základní charakteristiky byly už potvrzeny.

94; Nejsilnější raketa na světě. Expert zhodnotil možnosti rakety Sarmat. Oleg Morozov označil raketu za „zítřek moderních mezikontinentálních balistických zbraní“.

95; Zítra obdrží Srbsko běloruské MiG-29. Srbský ministr obrany Alexandr Vulin přijel na oficiální návštěvu do Běloruska.

96; LGBT hnutí požaduje od Evropského soudu tvrdší sankce za zákaz průvodů homosexuálů v Rusku.

97; V odpovědi na otázku novináře, zdali se Američané vzdají konfrontace s Ruskem, Lavrov zapochyboval o intelektuálních schopnostech americké elity.

98; Rusko navrhlo zemím Asijsko-Pacifického regionu, aby se připojily k databázi o ozbrojencích z Blízkého Východu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.2.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!