Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.2.2019

nacgvardiya_venesuela_protesty1; Ve Venezuele pokračují srážky. Národní garda stahuje síly k hranici s Kolumbií. Kromě láhví se zápalnou směsí létají na policisty i kameny.

2; Na Ukrajině plánují vytvoření vlastního kosmodromu. Ukrajina už dlouho potřebuje mít vlastní plošinu pro odpalování raket, poznamenal Sergej Vojt.

3; Nejnovější ukrajinské terénní vojenské vozidlo se porouchalo cestou na cvičení. Předpokládalo se, že se stane základnou pro reaktivní systémy raketometů Olcha a protilodních komplexů Neptun.

4; Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu omezí podporu automobilového průmyslu. Programy stimulování poptávky budou v průběhu roku omezeny téměř na třetinu – na 10,4 miliardy rublů.

5; U Doněcka byl výstřelem ze strany ukrajinské armády zraněn civilní obyvatel. Byl převezen do doněcké nemocnice.

6; Co se skrývá za rozhodnutími nejvýznamnějších politiků současnosti? Světová finanční elita stanoví neoficiální nepsaná pravidla, kterými se řídí státy.

7; Ukrajinka byla zadržena za pokus strhnout plakát s „veteránem ATO“. V Žitomiru se třicetiletá žena pokusila strhnout plakát sociálního projektu s vyobrazením vojáka.

8; V Rusku chtějí vybudovat unikátní vzdušná plavidla pro ovládnutí Arktidy. DO výzbroje Ruska se mohou dostat moderní vzducholodě.

9; Ohnivé peklo a stovky mrtvých. Na Západě informovali o děsivých detailech z nových náletů koalice USA v Sýrii. Jen na Východním břehu Eufratu to bylo za listopad a prosinec přes 850 mrtvých.

10; Úžasné Bělorusko: Uhlí pro Ukrajinu, kiwi pro Rusko. Bělorusko je zvláštní země. Pro rusko „loví krevety“ a „pěstuje kiwi a citrusy“ pro Ukrajinu „těží benzín a uhlí“.

11; Indikátor fašismu v liberalismu. Pravda vychází najevo. Mnohé z toho, co říkají liberálové na svých soukromých srazech, se dostává do veřejného prostoru díky neopatrným výrokům. Spolu s tím i věci, které se snaží před veřejností pečlivě skrývat. Je jedno číma rukama světový liberalismus páchá svoje zločiny jako blokády v Sýrii a na Krymu, pronásledování v Pobaltí a na Ukrajině podle národnostních znaků, likvidace kulturních památek v Iráku, Sýrii, Afghánistánu Polsku a na Ukrajině, bombardování Jugoslávie, Sýrie a Donbasu. Ruští liberálové to všechno podporují a schvalují. Dříve platilo: liberalismus = soft-fašismus. Dnes je slůvko „soft“ označující „měkkou formu“ vlastně už zbytečné.

12; Drsný Čeljabinsk. Školák pomocí svého psa (velké plemeno) zadržel lupiče a vydal jej policii. Na zadrženého byla uvalena vazba.

13; Čí je Krym? Aneb jak na Ukrajině vybírali kandidáty na Eurovizi. Donedávna byl politický aspekt soutěže Eurovize posuzován až v okamžiku hlasování. To se změnilo.

14; Gazprom zveřejnil exportní cenu plynu na rok 2019. Informovala o tom šéfka „Gazprom exportu“ Jelena Burmistrova.

15; Výrobci letadel informovali o pracích na Su-57. První stíhačka páté generace přijde do výzbroje Ruské armády už letos.

16; Groningen umírá. Nyní Nizozemsko už také potřebuje ruský plyn. Plynový trh Nizozemska už nebude tím, čím býval. Příčinou je postupný zánik Groningenu. Společnost GasTerra shrnula výsledky své činnosti za rok 2018. (Groningen patří k velké geologické formaci, která se táhne od Polska do Velké Británie. Plyn zde těží hned čtyři země (Polsko, Británie, Německo a Nizozemsko).

17; V Polsku bijí na poplach: Ukrajinci přivážejí s sebou spalničky. Informoval o tom tiskový tajemník hygienického inspektora Jan Bondar.

18; Schovávali děti do kanalizace. „Jaderný“ poplach na Havaji ukázal nepřipravenost Američanů na válku. Ukázalo se, že Američané vůbec nevědí, co mají dělat v případě jaderného útoku.

19; Nizozemsko vždy bylo přítelem Ruska, říká konzul. Co tak najednou? Jde o to, že Nizozemsku docházejí zásoby plynu.

20; Během prezidentské kampaně dochází často k přeřeknutím. První místo patří Porošenkovi s jeho „autofekálií“ či „ukrajinskou okupací“. Na Vitalije Klička s jeho jásotem nad výsledky zdravotnické reformy, když na jednotkách intenzivní péče místo každého pátého „umírá už jen každý druhý“, ale nikdo nemá.

21; Téměř milion amerických turistů navštívil Rusko od roku 2014. Za pět let vzrostl počet turistů z USA o 40%.

22; Teroristé z Islámského státu chtěli zaútočit na GRU. Ozbrojenci, kteří plánovali teroristický čin, byli zadrženi pracovníky FSB.

23; Ukrajina nadále kupuje ruský plyn, říká Timošenková. Oni transportují tento plyn podle dokumentů přes Mars, protáhnou ho evropskými burzami a vyšponují jeho cenu na 100 dolarů za tisíc kubických metrů, říká s opravdu jen nepatrnou nadsázkou.

24; Ruská vláda se chystá prověřit kvalitu salámů a sýrů. Vláda Ruské federace má v úmyslu prověřit kvalitu nejrůznější produkce živočišné výroby – masa, drůbeže, vařených salámů a sýrů.

25; Mimořádná událost v Japonském moři. Ruské plavidlo utrpělo dva průrazy v důsledku výbuchu. Příčiny výbuchu nejsou známy. Ve společnosti vlastnící toto plavidlo připouštějí, že „mohlo něco přiletět zvenčí“.

26; Organizátoři Eurovize komentovali odmítnutí vítězky ukrajinské soutěže účastnice se finále. Každá televizní společnost odpovídá za výběr svého účastníka pro Eurovizi v souladu s pravidly.

27; Vojáci ukrajinské armády zahynuli při dopravní nehodě v Nikolajevě. Automobil s ukrajinskými vojáky narazil do stromu a proměnil se v hroudu zmuchlaného plechu.

28; Vojáci a policisté by měli být opět oslovováni „pane“. Premiér Medveděv je žádán, aby se vrátila historická spravedlnost a byl navráceno titulování „pane“ ve všech silových resortech.

29; Kurily a Pobaltí: Co se v Rusku naučili za 30 let? Když 69% je proti tomu, aby se zítra probudili jako součást Japonska (nebo proti tomu, aby se takto probudili jejich nejbližší sousedé), zní to poměrně rozumně…

30; Kim Čong-un si zakouřil na peróně cestou za Trumpem. Sestra prezidenta Severní Koreje mu přidržovala křišťálový popelník.

31; V Nejvyšší radě obvinili Porošenka z vlastizrady a zahájili proceduru impeachmentu. Fakta zveřejněná novináři spadají pod článek 11 ukrajinského trestního zákoníku – Vlastizrada.

32; V Oděse se odpálil známý účastník ATO a aktivista. Policisté si zprvu mysleli, že jde o bezdomovce.

33; Sberbanka přišla o miliardy rublů kvůli drobné chybě „umělé inteligence“, říká Gref. Chyby umělé inteligence přicházejí velké systémy dost draho, přiznává šéf Sberbanky.

34; Je to speciální operace FSB, říká ukrajinský producent o skandálu se zpěvačkou pro Eurovizi. „Zásahem FSB“ se také vysvětluje neúspěch dua YUKO, které jako jediné zpívalo píseň v ukrajinštině.

35; V dopravní zácpě na MKAD byly pozorovány „Yarsy“. Přítomnost raketových komplexů na silnici dost překvapila řidiče, kteří na stejném místě uvázli v hustém dopravním provozu.

36; Carjov: Procedura impeachmentu zkomplikuje Porošenkovi volby. Procedura byly iniciována Julií Timošenkovou.

37; Na Trumpa byla podána žaloba za obtěžování. Třiačtyřicetiletá matka čtyř dětí tvrdí, že se jí šéf Bílého domu během volební kampaně pokusil proti její vůli políbit.

38; Nedaleko Oděsy byly zadrženy autobusy s ozbrojenými mladíky. Když se v Oděse nacházel ukrajinský prezident a americký velvyslanec, našli se degeneráti, kteří se rozhodli dělat bordel.

39; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Doněcká republika žádné ztráty nehlásila.

40; Novostavby podražily v Rusku o 6% za rok. Cena nové nemovitosti v Rusku vzrostla v roce 2018 o 6%.

41; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky. Ani ztráty na životech nejsou schopny zastavit ukrajinské zločince, kteří systematicky porušují Minské dohody.

42; Rada Evropy kritizovala Francii za pohrdání vůči „žlutým vestám“. Komisařka Rady Evropy pro lidská práva vyzvala Francii, aby projevovala více úcty k právům Francouzů.

43; V Protikorupčním úřadu Ukrajiny zareagovali na skandál v obranném průmyslu. Některé podniky ze zveřejněných schéma krádeží už figurují ve vyšetřovacích spisech úřadu.

44; Ukrajinská moc chce zlikvidovat Ukrajinskou pravoslavnou církev, říká Synoda Ruské pravoslavné církve. Synoda vyzvala pomístní pravoslavné církve, aby modlitbami podpořily pronásledovanou Ukrajinskou pravoslavnou církev vedenou metropolitou Onufrijem.

45; Plukovník FSB byl odsouzen za vlastizradu. Slyšení probíhala v uzavřeném režimu. Zveřejněna byla pouze výsledná část rozsudku.

46; V EU informovali o děsivé pověsti Ukrajiny. Podle názoru šéfa zastoupení Evropské unie na Ukrajině vytvářejí špatný obraz Ukrajiny ruská média působící na Západě.

47; Byla zveřejněna příčina smrti Igora Malašenka, který udělal Jelcina prezidentem. Šlo o sebevraždu. Výsledky pitvy budou ale známy až za měsíc.

48; Veteráni Ruska a hnutí „Sorok Sorokov“ podali trestní oznámení kvůli výsměchu na adresu generála Karbyševa v televizní společnosti TNT.

49; Páníček přijel. Volker přijal Porošenka na palubě torpédoborce amerického válečného loďstva. Projednali zvýšení vojenské přítomnosti USA v Černém moři a odpor proti „Severnímu proudu – 2“.

50; Porošenko obvinil Rusko z kybernetických útoků na Ústřední volební komisi Ukrajiny. Prohlásil, že komise byla terčem útoků DDoS.

51; Na Ukrajině bylo do osnov pro výuku dějepisu zahrnuto vytvoření rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny a získání „tomosu“. Žáci jedenáctých tříd budou studovat historii vytvoření rozkolnické církve a poskytnutí tomosu o autokefalii.

52; Soud vynesl rozsudek nad poslancem, který zmlátil policistu v baru. Po incidentu odešel poslanec na taneční parket a zraněný jel do nemocnice.

53; Noví finalisté ukrajinské soutěže odmítli jet na Eurovizi. Jako první odmítla finalistka – zpěvačka MARUV. Místo ní byli vybráni hudebníci skupiny Freedom Jazz Girls Band. Ti ale okamžitě oznámili, že rovněž odmítají reprezentovat Ukrajinu na Eurovizi 2019.

54; Jen ať to pocítí také na své vlastní prdeli! Kolona automobilů prezidenta Porošenka málem uvízla na rozbité silnici u Lvova. Na záběrech je vidět, jak první z vládních vozů musel naléhavě brzdit kvůli nebezpečným výtlukům na silnici.

55; Ruský ministr energetiky Alexandr Novak označil ukrajinský plynovodný systém za předražený. Tranzit plynu přes Ukrajinu je dnes nejdražší pro Rusko. Tarif je dvakrát až dvaapůlkrát dražší než na jiných trasách.

56; USA zvyšují objemy nákupu ruské ropy. USA prudce zvýšily nákupy ruské ropy, hlásí v rakouské analytické agentuře JBC Energy.

57; V Radě federace reagovali na setkání Porošenka a Volkera na palubě „Donalda Cooka“. Prostě se chtěli předvést. Porošenko prohlásil, že plavidlo Donald Cook je v Černém moři častým hostem.

58; Hoří vojenské plavidlo „Viceadmirál Kulakov“. Média vyvolala paniku. O požáru informovalo několik místních médií. Nakonec se ukázalo, že šlo o plánované cvičení.

59; Ukrajinská armáda zaútočila na životně důležitý infrastrukturní objekt Doněcké republiky. Ukrajinská vojska dnes večer pálila po Vasiljevské vodárenské čerpací stanici poblíž Jasinovaté.

60; NATO podpořilo Maďarsko ve sporu s Ukrajinou. Aliance je solidární s Maďarskem ohledně ukrajinského zákona o vzdělávání, oznámila zástupkyně generálního tajemníka NATO.

61; Výrobci automobilů se vracejí do Ruska. Vedly je k tomu nízké prodeje. Výsledek prodejů byl v roce 2018 horší než v roce 2002.

62; Ústavní soud Ukrajiny povolil úředníkům, aby se nezákonně obohacovali. Ukrajinský ústavní soud označil článek 368-2 Trestního zákoníku, který stanový trest pro úředníky za nezákonné obohacování, za neústavní.

63; Krvavý neúspěch ukrajinské armády. Speciální skupina se pokusila prorazit do Luganské republiky, ale byla přivítána palbou. Nepřátel nezanechává pokusů o silovou variantu řešení konfliktu bez ohledu na schválené Minské dohody.

64; V Nejvyšší radě se brání Porošenkovu impeachmentu. Byly anulovány podpisové listiny. V Nejvyšší radě vysvětlují, že formuláře byly vydány pracovníky aparátu Nejvyšší rady pod tlakem, a proto jsou neúčinné.

65; Armáda USA uskutečnila první „neútočnou kybernetickou operaci“ proti ruským „trollům“, píše Washington Post. Speciální operace byla provedena v předvečer doplňovacích voleb v USA.

66; Řidič autobusu si sušil spodky přímo v kabině autobusu. V Nikolajevě museli cestující jednoho z autobusů jet do práce ve vozidle, ve které, se sušilo spodní prádlo.

67; Tak tohle je krize“. Ukrajina se může vzdát své účasti na Eurovizi. Už druhý soutěžící odmítl jet na mezinárodní soutěž.

68; Specnaz zadržel „aktivisty“, kteří přišli k torpédoborci amerického válečného loďstva, aby se zeptali, kdo objednal vraždu Gandzjukové. Poradce náčelníka policie Oděsy Ruslan Forosťak potvrdil zadržení „dvou podezřelých osob s batohy“.

69; Na budově Asociace Veneto-Rusko v italském městě Verona byl namalován Banderův portrét na pozadí barev ukrajinské vlajky .

70; Venezuleský soud pohrozil Guaidóovi třiceti lety vězení za porušení zákazu opustit zemi.

71; Naděžda Savčenko: Normální lidé by nejraději vyhodili Nejvyšší radu do povětří.

72; V Uzbekistánu došlo k výbuchu v nemocnici. Zraněno bylo osmnáct dětí.

73; Ruské ministerstvo vnitra avizovalo zákaz výjezdu přes Bělorusko pro dlužníky.

74; „Závody Přímoří“ dostaly zakázky od vojáků za 147 miliard rublů. Mezi zakázkami námořní flotily jsou malé raketové čluny Karakurt, pohraniční hlídkové čluny Svetljačok, protidiverzní čluny Gračonok, tankery a další námořní technika.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.2.2019

 1. John_Pitralon napsal:

  Scooter – How Much Is The Fish? (Official Video) https://www.youtube.com/watch?v=cbB3iGRHtqA

  Eminem – No Love (Explicit Version) ft. Lil Wayne
  https://www.youtube.com/watch?v=KV2ssT8lzj8

 2. .lak napsal:

  Z AE

  Návštěvník
  Lehce Osvalen
  “Na stadioně tisíce pičí seřazených je v jeden šik, tenhle pohled srdce ničí, podejte mi kapesník”, přezpíval svého času Ódu na radost národem milovaný a Vladimírem Vladimírovičem po zásluze oceněný bard Jaromír Nohavica. Skutečný vizionář, chtělo by se dodat při pohledu do sjezdového sálu ČSSD.

  Ne, extatické výrazy europilotů Kamikaze shromážděných před velkým plátnem nelžou – rokokový kramflek bruselského páníčka zarytý hluboko v obličeji je esenciální vnitřní potřebou každého jednoho z nich.

  Buďme ale féroví – žádná ze systémových stran neměla doposud tolik odvahy, aby se tak ohavně demonstrativním způsobem přihlásila k totální KOLABORACI s úhlavním nepřítelem českého národa a jeho státu. Všechny nás, v té či oné míře, stále matou sporadickými vlasteneckými záchvaty.

  Oceňme tedy alespoň trochu odvahu všech přítomných hypotékářů, těch naivních, historií netknutých stvoření, která zahájila svůj velký gambit, aniž by tušila, že je vyšší procesy řízení brzy semelou tak, jako Tricatelovy továrny dnem i nocí semílají odpadní separát určený k výrobě polyuretanových kuřat.

  Kvazi–socanská strana, jejíž představitelé viděli dělníka nanejvýš okénkem svých limuzín Tesla, tímto odpudivým veřejným aktem prokázala neocenitelnou službu všem voličům. Nikdo si již NIKDY nemusí lámat hlavu nad tím, o co této partaji vlastně jde. ČSSD dala jasně najevo, že si přeje ZLIKVIDOVAT českou státnost a rozpustit ji v evropské federaci řízené psychopatickými úchyláky.

  Vzpomene si ještě někdo, že je Zeman jasně varoval, aby do vlády s Tricatelem nevstupovali, provedli očistu (zbavili se havlistického křídla) a nenechali své praštěné ministry volně pobíhat po budově (Strakově akademii)? Ti chytřejší z nich, kteří ve světlé chvíli předloňského volebního debaklu pochopili, že jim občané vystavili jasnou stopku a signál, aby se stáhli a drželi alespoň chvíli hubu, odešli sami. Ti tupější, pod vedením Hamáčka, se rozhodli pokračovat ve žraní a navíc u toho ještě hlasitě mlaskat.

  Zůstává tedy jen jediná otázka – kdo si v příštích volbách rozdělí jejich deviantní 4%?

  10 OdpovězBře 1, 2019 23:33

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!