Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.2.2019

venezuale-i-ssha_01; USA a Velká Británie drze okradly Venezuelu o 30 miliard dolarů, řekl stálý zástupce Ruska v OSN. Rusko požaduje od USA a Velké Británie odblokování účtů Venezuely.

2; Fort Trump vs. Fort Putin – aneb Co stojí za návštěvou nejvyšších představitelů Běloruska v Polsku. Během rozhovorů se mluvilo o otázce možné rozmístění americké vojenské základny na polském území.

3; Formace plavidel ruského vojenského námořnictva odplouvá hájit ruské zájmy do daleké oceánské zóny. Je naplánována také řada návštěv přístavů zahraničních států.

4; Vnucená obrana. Mírová smlouvy nebude. Severní Korea přesto dělá kroky směrem k denuklearizaci Korejského poloostrova.

5; „Kremelský scénář utrpěl fiasko“. Porošenko vyprávěl o svém vítězství nad Ruskem. Ukrajinský prezident se nadále při každém svém vystoupení ohání tématem ruské agrese.

6; Železní „Viťazi“ ruské armády plní úkoly ve zvláště složitých podmínkách. Várka sestávající z deseti modernizovaných dvoudílných pásových transportérů DT-10PM byla přijata do výzbroje ruských ozbrojených sil.

7; Bělorusko: Státní department potřebuje v Bělorusku prezidenta, který by mu sloužil. Kdybychom byť na minutu ztratili ostražitost, urvou nám hlavu, ani si toho nestačíme všimnout.

8; Kazašský novinář slíbil vymýtit Rusy a zaplatil za to. O podrobnostech případu informoval zástupce Almaatského městského soudu Dijas Machambetov.

9; Jak Armáda Luganské republiky údajně zaútočila na obec Zolotoje-5. V předvečer schůzky Kontaktní skupiny v Minsku se ukrajinská armáda pokusila spáchat další informační provokaci.

10; Ve Státní dumě srovnali Porošenka s vůdcem domorodců. Porošenko informoval, že návštěva soudů USA je jasnou demonstrací unikátní spolupráce mezi Kyjevem a Washingtonem.

11; Kurt Volker zveřejnil na tiskové konferenci v Kyjevě klíčovou podmínku pro vyslání mírových sil na Donbas. Tou podmínkou je „stažení ruských sil“.

12; V Pentagonu informovali, kdy se ruská armáda dostane na vrchol své síly. Cenou za války v Afghánistánu a Iráku se stala nedostatečná připravenost na možné konflikty s Ruskem a Čínou.

13; Odcházející 90. léta. Jak žil a proč zemřel Igor Malašenko? Životní krédo jednoho z hlavních mediálních manažerů éry 90. let ve svém důsledku zafungovalo proti němu samému.

14; Růst cen benzínu v Rusku v roce 2019 nepřesáhne 4,3%.

15; Porošenko během setkání s voliči Kyjevské oblasti vynadal ženě, která se ho zeptala, kdy přestane pronásledovat videobloggera Anatolije Šaríje. „Koho tu zajímá nějaký Šaríj? Když přijdete na setkání s prezidentem, neměla byste pít alkoholické nápoje. Já nepiju a ani vám to neradím“. Někdejší poradce ministra vnitra ale o Porošenkovi říká něco zcela jiného – že vídal Porošenka zlitého pod obraz tak, že byl sotva schopen mluvit.

16; Tragédie v Kuzbasu: při požáru zahynuly děti. Na místo tragédie už dorazil prokurátor oblasti.

17; Narkotika a rychlý sex. Cenzoři Facebooku trpí stresem. Aby si odpočinuli od nepříjemného obsahu, pracovníci cenzury se baví anekdotami o sebevraždách a kouřením marihuany. Uvolňují se sexem na pracovišti a šířením spikleneckých teorií.

18; WhatsApp zavádí zákaz, který potěší uživatele. Uživatele nebude možné přidat do skupiny bez jeho souhlasu. Jako první tyto změny pocítí uživatelé WhatsApp pro Android, později bude novinka realizována ve verzi pro iOS.

19; Co očekávají Rusové od ukrajinských voleb? Výsledky průzkumu ukazují, že 59% Rusů si myslí, že volby nezmění nic na dvoustranných vztazích mezi Moskvou a Kyjevem. 13% si myslí, že to vztahy zlepší, 8% očekává spíše zhoršení.

20; Onkologická onemocnění jsou hlavní příčinou úmrtí žen v Rusku, vyplývá z informací Rosstatu. V roce 2017 zemřelo v Rusku 82,6 tisíc žen v práceschopném věku (16 až 54 let). Z toho 19,6 tisíc zemřelo na následky onkologických onemocnění, 18,9 tisíc na nemoci srdce a krevního oběhu. Velmi zajímavý je údaj, že 15,8 tisíc práceschopných žen zemřelo v důsledku vnějších příčin, ke kterým patří úrazy, dopravní nehody a také vraždy a další kriminalita.

21; Ruský robot Fjodor se naučil střílet a zůstal bez zahraničních součástek. Zahraniční společnosti odmítly dodávat součástky pro robota Fjodora poté, co se naučil střílet z pistolí.

22; Leonardo di Caprio vyzval k podepisování petice o Rusku. Svou výzvu umístil hollywoodský herec na osobních stránkách na Facebooku a Twitteru. Výzva se týká požadavku pustit na svobodu kosatky a běluhy z „vězení pro kytovce“ v ruském Přímoří.

23; Facebook zablokoval stránku „Russkaja Vesna“. A co dál. Proč mlčí Roskomnadzor?

24; Prudké vyostření vztahů mezi Indií a Pákistánem. Do sporu se vložilo letectvo. Pákistánští vojáci sestřelili dvě indické stíhačky na hranice mezi oběma státy. Indie zastavila tři letadla pákistánského vojenského letectva.

25; Speciální operce v Nalčiku. Byli zlikvidováni tři bandité. O průběhu akce informoval Národní protieroristický výbor.

26; Během dneška začalo být jasné, že pokud se na Ukrajině bude vystoupení v Eurovizi podmiňovat ukončením hostování v Rusku, nepojede za Ukrajinu na Eurovizi nikdo. Během dne odmítli na tuto podmínku přistoupit další tři uchazeči.

27; Kongres USA zveřejnil text návrhu zákona o nových sankcích proti Rusku. A plánované sankce jsou poměrně tvrdé.

28; Grojsman srovnal Rusko s „diktátory, vrahy a zloději“. Tvrdí, že pět let po sjednocení s Ruskem se Krym změnil z vzkvétajících lázní ve vojenskou základnu Kremlu.

29; Výsledky roku 2018. Z Ukrajiny zmizelo čtvrt milionu obyvatel, což odpovídá městu o velikosti Ivano-Frankovska. Půjde-li to takhle dál, nebude mít za chvíli Nejvyšší rada koho řídit, prohlásil poslanec za Národní frontu Pavel Ungurjan.

30; Indické letectvo sestřelilo pákistánskou stíhačku. Podle předběžné informace se pákistánský pilot dokázal katapultovat.

31; Kandidátů na ukrajinského prezidenta je mnoho, ale jeden z nich zcela jistě skončí ve vězení, říká Vladimir Zelenskij. Podcházející dnešní moc se rozhodla vzít si s sebou vše, co ukradla národu a armádě. My připravíme odpověď těmto kleptokratům.

32; V Národní policii informovali, kdo vlastně byli ti u Oděsy zadržení ozbrojení mladíci. Šlo většinou o ultras, fanoušky klubu Dynamo. Nebyl důvod je zadržovat déle než tři hodiny, tak jsme je poslali domů.

33; Rusové označili inflaci, chudobu a korupci za hlavní problémy. Rusové považují růst cen za problém současnosti. Znepokojeni jsou také problémem korupce a chudoby.

34; Chybí cíl, zabýváme se hloupostmi. Porošenkův poradce odstoupil. Politika, která je dnes prováděna vládou, se nekryje s mým viděním světa, jak by to mělo být, prohlásil Igor Umanskij.

35; Středověká Ukrajina: Nacisté ze skupiny „Štít a meč“ v centru Kyjeva přivázali ke sloupu mladistvého, který prodával drogu. Tou ho poté „nakrmili“. Rozhodně to není v této „evropské zemi“ první případ. Ke sloupům se izolepou například v Černigově přivazuje za proruské názory.

36; Mně to připadá přijatelné. Generální prokurátor Ukrajiny Lucenko schválil pašování součástek pro ukrajinskou armádu z Ruska. Lucenko prohlásil, že prodej vojenské techniky v roce 2014 zkomplikoval podnikům opravy techniky.

37; Policie Doněcké republiky odvrátila hromadnou rvačku výrostků. Strážci pořádku nepřipustili konflikt, během kterého mohlo dojít k vážným zraněním. Zadrženo bylo 44 mladistvých.

38; V Kursku se srazily čtyři soukromé automobily a dva obrněné transportéry. Příčinou nehody bylo, že se automobily při jízdě nacpaly mezi vozidla organizované vojenské kolony.

39; Poslanec napadl v ukrajinském Nikolajevě pracovníka protikorupčního úřadu. 27. února došlo k potyčce mezi poslancem městské rady a ředitelem odboru vnitřní finanční kontroly.

40; Na Ukrajině bylo za poslední rok nalezeno přes 1.200 neidentifikovaných mrtvol.

41; Indie uvedla svou armádu do plné bojové pohotovosti kvůli pohraničnímu konfliktu s Pákistánem.

42; Indie a Pákistán si vyměňují údery z těžkých zbraní. Ozbrojený konflikt byl zaregistrován na hranici Indie a Pákistánu v oblasti Mendhár.

43; Doněcká armáda zlikvidovala palebné pozice ukrajinské armády v oblasti Mariupolu. Nepřítel utrpěl ztráty.

44; Synovec Dmitrije Kiseljova je souzen v Německu za účast ve válce v Donbasu na straně Doněcké republiky. U Nejvyššího zemského soudu v Mnichově začalo přelíčení se synovcem ruského moderátora Dmitrije Kiseljova Sergejem Kiseljovem.

45; Porošenko reagoval při zasedání Rady regionálního rozvoje v Záporožské oblasti na skandální rozhodnutí Ústavního soudu Ukrajiny o neústavnosti protikorupčního zákona.

46; Ukrajina se definitivně rozhodla, že nevyšle na Eurovizi svého zástupce. Finále soutěže se bude konat v Izraeli.

47; Kandidáti na ukrajinského prezidenta dostanou pohlednice s Putinem. Blogger poslal třem ukrajinským kandidátům pohlednice s portrétem Vladimira Putina a navrhl všem nelhostejným lidem tuto akci podpořit.

48; U Rostova se policisté poprali s krymskými úředníky. V rostovské policii tvrdí, že došlo k napadení jejich pracovníka. Probíhá vyšetřování incidentu.

49; Situace se vyostřuje. Ukrajinská armáda zesiluje ostřelování Doněcké republiky. V předvečer schůzky Kontaktní skupiny v Minsku zesílila Ukrajinská armáda provokace po celé Republice.

50; Rozhodnutí o „jarním“ příměří v Donbasu bylo odloženo kvůli postoji Kyjeva, říká Gryzlov. Návrh na přijetí dodatečných opatření na posílení režimu přerušení palby byl odmítnut kyjevskou stranou.

51; V Německu vyzvali k vytvoření mezinárodního tribunálu pro Donbas a k odsouzení ukrajinských fašistů. Po ukončení konfliktu v Donbasu je třeba vytvořit mezinárodní tribunál, prohlásil poslanec Berlínského parlamentu za AfD Gunnar Lindemann.

52; Trump absolvoval „velkolepou“ schůzku s Kim Čong-unem. Prezidenti obou zemí si krátce popovídali a povečeřeli spolu.

53; Rusové si opět zahrávají s úvěry. V roce 2018 si občané vzali rekordní množství úvěrů.

54; Na Krymu odpověděli na Grojsmanovu výhrůžku, že udělá z Krymu „ukrajinské lázně“. Ukrajina měla přes dvacet let šanci udělat z Krymu vzkvétající lázně, ale místo toho jen rozvrátila jeho infrastrukturu, prohlásil šéf parlamentního výboru republiky pro lázeňství a turistiku Alexej Čerňak.

55; Ruským soudcům a prokurátorům bylo sděleno podezření z nezákonného uvěznění námořníků ukrajinského vojenského loďstva. Autorem varování je tzv. „Prokuratura AR Krym“ sídlící na Ukrajině.

56; Rusko a Ukrajina podepsaly smlouvu o lovu ryb. Ukrajina smí lovit až devět tisíc tun Hlaváčů (Gobius). Rusko smí lovit do šesti tisíc tun.

57; Porošenkovi už muselo opravdu přeskočit. Během setkání s voliči bezdůvodně strhl mladé ženě čepici z hlavy. Video z tohoto „incidentu“ vyvolalo na sociálních sítích reakce typu: „Je to blázen, hoďte na něj síť!“

58; Expert Georgij Toloraja: Trump se snaží získat v KLDR svého geopolitického partnera.

59; Indie buduje podél své hranice s Pákistánem 14 tisíc bunkrů pro ochranu obyvatelstva.

60; Bývalý vlastník ukrajinské Privatbanky Igor Kolomojskij požaduje zrušení znárodnění a obrátil se na soud se žalobou.

61; USA navrhly uskutečnění voleb ve Venezuele pod mezinárodním dohledem. Mluví se o tom v návrhu rezoluce Rady bezpečnosti OSN, který chtějí předložit k hlasování do konce tohoto týdne.

62; Pompeo vyzval Moskvu, aby vrátila Krym pod ukrajinskou kontrolu.

63; Organizátoři Eurovize komentovali odmítnutí Ukrajiny účastnit se soutěže. Vyjádřili lítost nad tímto rozhodnutím a poznamenali, že jednají s ukrajinskou stranou o její účasti v příštím ročníku.

64; Společnost Decathlon odmítla kvůli výhrůžkám prodávat ve Francii „atletické hidžáby“.

65; V Rusku se objeví civilní verze výstroje Ratnik.

66; Turecký velvyslanec v Kyjevě: Ankara neuznává „nezákonnou anexi Krymu“. Velvyslanec dodal, že v Turecku žijí minimálně tři miliony občanů krymsko-tatarského původu.

67; Indie důrazně požaduje vrácení pilota uneseného Pákistánem. Indie tvrdě kritizuje zveřejnění videa z výslechu pilota svého letectva v Pákistánu a požaduje jeho okamžité propuštění.

68; Byly zveřejněny podrobnosti z indického leteckého úderu na území Pákistánu. Jak informují indická média, indické letectvo zaútočilo 26. února ráno na pákistánské území. Útok byl namířen proti třem táborům ozbrojenců islamistických teroristických uskupení.

69; V ukrajinské Vinnici chtějí odpojit elektřinu a topení v eparchiích Ukrajinské pravoslavné církve.

70; Puškov řekl, že by měla Ukrajina poslat na Eurovizi své poslance, aby měla záruku, že půjde o skutečné patrioty.

71; Ve státě Mississippi konečně zrušili otroctví. 148 let poté, co americký kongres poslal jednotlivým státům k ratifikaci třináctou novelu rušící otrokářství v zemi, stát Mississippi konečně oficiálně dokončil proces její ratifikace.

72; Madeleine Albright se omluvila bývalému prezidentskému kandidátovi Mittu Romneymu za to, že podcenila Rusko a Putina.

73; Na Ukrajině zveřejnili šílené požadavky na kandidáty Eurovize. Plné znění smlouvy ani nemůže být zveřejněno, proto se uvádějí pouze základní body týkající se závazků umělců.

74; Budapešť nemá v úmyslu obětovat maďarskou komunitu v Zakarpatsku v jakémkoli geopolitickém kontextu, prohlásil maďarský ministr zahraničí.

75; Kongres USA navrhl zavedení sankcí proti 24 ruským důstojníkům. Dokument předpokládá, že je třeba potrestat ruské pohraničníky za jejich počínání během incidentu v Kerčském průlivu.

76; Ukrajinské železnice mají zásoby paliv na pouhé dva dny.

77; Kyjevské letiště muselo být evakuováno kvůli zprávě o uložení bomby.

78; Ve Velké Británii navrhli rozšíření průlezů v ponorkách, kvůli otylým vojákům, V britské armádě se nachází 8.662 vojáků s nadváhou.

79; Ukrajinští nacisté demonstrovali před generální prokuraturou kvůli rozsáhlým krádežím v obranné sféře.

80; Americký novinář Patrick Lancaster přivezl humanitární pomoc pro rodiny padlých vojáků Doněcké republiky.

81; Hromadnou rvačkou žaček třetí třídy jedné z moskevských škol se zabývá už i Vyšetřovací výbor Ruské federace. Policie zjišťovala, kde v tu chvíli byli učitelé.

82; Ukrajinci schvalují odmítnutí umělců účastnit se Eurovize.

83; Čínský Bajkal? V Číně označují jezero za své „Severní moře“. Obyvatelé Sibiře protestují proti tomu, že čínská média píší o historických vazbách Bajkalu a čínského lidu.

84; Porošenko si usmyslel, že bude v EU prodávat neexistující ukrajinskou elektřinu. Prohlášení prezidenta Ukrajiny neodpovídá realitě. Ukrajinské jaderné elektrárny bojují s vážnými problémy.

85; Siluanov: Na realizaci všech příkazů prezidenta by bylo do roku 2024 potřeba 900 miliard rublů.

86; OBSE zařadí ruské pozorovatele do žádosti navzdory zákazu Kyjeva. Záleží tedy na Moskvě, zdali své pozorovatele bude chtít vyslat nebo alespoň nabídnout.

87; Považovat za nekanonickou! Český arcibiskup přísně zakázal společnou bohoslužbu s rozkolnickou „Pravoslavnou církví Ukrajiny“. V Eparchii Pravoslavné církve Českých zemí a Slovenska oficiálně zakázali společnou bohoslužbu se zástupci rozkolníků.

88; Revize sociálních penzí požadovaná Vladimirem Putinem přijde státní rozpočet na 18,8 miliardy rublů, říká ruská vicepremiérka Taťjana Golikova.

89; Více než polovina Ukrajinců šetří na jídle a oblečení. Vyplývá to z průzkumu vypracovaného pro asociaci dodavatelů obchodních sítí.

90; Lukašenko požádal Rusko o úvěr pro refinancování dluhu.

91; Obyvatel Moskvy zaplatil 150 milionů rublů alimentů po uvalení zákazu výjezdu ze země.

92; Erdogan odmítl tvrzení Juana Guaidó o útěku vysoce postavených úředníků z Venezuely do Turecka.

93; Austrálie utratí 40 milionů dolarů na vývoj bezpilotní stíhačky a umělou inteligencí ve spolupráci se společností Boeing.

94; V Rusku se změní normy na pivo. Některé druhy piva mohou změnit svůj status a být uznány za pivní nápoje.

95; Ve Venezuele oznámili, co bylo ve skutečnosti v nákladních automobilech, které shořely na hranici. Kromě humanitární pomoci byly v nákladním prostoru i prostředky pro vedení pouličních bojů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.2.2019

 1. Rocco napsal:

  Ad 53; Rusové si opět zahrávají s úvěry.

  Rusové si zahrávají, v USA už někteří dohrávají…

  Kraft Heinz, korporátní Amerika a problémy s dluhy

  Akcie Kraft Heinz dál padají. V posledních týdnech odepsaly 30 procent.
  Potravinářské impérium Kraft Heinz se teď snaží dát dohromady hotovostní prostředky, které by mohla použít na splátku dlouhodobého dluhu – sahajícího na částku skoro 31 miliardy USD.
  Problém s dluhem Kraft Heinz je kromě jiného další připomínkou, jak velký dluh si na sebe během poslední dekády extrémně nízkých úrokových sazeb nabrala korporátní Amerika.
  Podepřít svou rozvahu se v podobně úporném shánění peněz snaží i General Electric, další legendami opředená americká velkofirma. Ta se dlouho chlubila stabilní dividendou, tu teď ale osekává na jediný centík.
  Při pohledu do údajů zpětně do roku 1947 nebyl poměr dluhu amerických nefinančních firem vůči HDP nikdy vyšší, než je tomu nyní.

  https://www.kurzy.cz/zpravy/484808-kraft-heinz-korporatni-amerika-a-problemy-s-dluhem/
  https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/krupa-kraft-heinz-akcie-potize-pokles-ceny.A190301_155428_ekoakcie_svob

 2. Karel K. napsal:

  Malchor pod Lysou horou je portálem propojený s Horou mrtvých – Zánik Ďatlovovy výpravy a neobjasněná úmrtí devíti členů turistické výpravy, k nimž došlo v nočních hodinách 2. února 1959 v ruském pohoří Ural. Vyšetřování prostřednictvím regresní hypnózy ” . . .

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/—————————————————————————————–…html

  https://www.youtube.com/watch?v=1QM–LeD97M

  • proud napsal:

   „regresní hypnózy“ …….Regresni hypnoza bohuzel neni tim cim se myslelo ze by mohla bejt,jak dokazaly novy pokusy nazivo.:-(.Prokazalo se ze je to jen jinej druh sneni kdy se micha prozity s fantazii,filmama a vyslechnutym.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!